webtrees - en to yi translation catalogue (2532 entries)

en:  but the details are unknown
yi:  אָבער די פרטים זענען אומבאַקאַנט

en:  in
yi:  אין

en:  per gender
yi:  פּער מין

en:  per time period
yi:  פּער צייַט תקופה

en: %1$s %2$s has a %3$s link to %4$s.
yi: %1$s %2$s האָט אַ %3$s לינק צו %4$s.

en: %1$s does not exist.
yi: %1$s נישט עקזיסטירן.

en: %1$s does not exist. Did you mean %2$s?
yi: %1$s נישט עקזיסטירן. האט איר מיינען %2$s?

en: %1$s does not have a link back to %2$s.
yi: %1$s האָט נישט אַ לינק צוריק צו %2$s.

en: %1$s is a %2$s but a %3$s is expected.
yi: %1$s איז אַ %2$s אָבער אַ %3$s איז דערוואַרט.

en: %1$s × %2$s
yi: %2$s גראַד %1$s

en: %1$s × %2$s pixels
yi: %1$s × %2$s בילדצעלן

en: %s and her ancestors
yi: %s און איר עלטערן

en: %s and his ancestors
yi: %s און זיין עלטערן

en: %s and the individuals that reference it.
yi: %s און די מענטשן אַז דערמאָנען עס.

en: %s and their children
yi: %s און זייער קינדער

en: %s and their descendants
yi: %s און זייער קינדסקינדער

en: %s child | %s children
yi[0]: איין קינד
yi[1]: %s קינדער

en: %s day | %s days
yi[0]: איין טאָג
yi[1]: %s טעג

en: %s day ago | %s days ago
yi[0]: %s טאָג צוריק
yi[1]: %s טעג צוריק

en: %s family has been updated. | %s families have been updated.
yi[0]: איין משפּחה האט שוין דערהייַנטיקן.
yi[1]: %s משפּחות האט שוין דערהייַנטיקן.

en: %s family tree | %s family trees
yi[0]: איין פאמיליע בוים
yi[1]: %s פאמיליע ביימער

en: %s grandchild | %s grandchildren
yi[0]: %s אייניקל
yi[1]: %s אייניקלאך

en: %s hour ago | %s hours ago
yi[0]: %s שעה צוריק
yi[1]: %s שעה צוריק

en: %s individual | %s individuals
yi[0]: %s מענטש
yi[1]: %s מענטשן

en: %s individual has been updated. | %s individuals have been updated.
yi[0]: איין מענטש האט שוין דערהייַנטיקן.
yi[1]: %s מענטשן האָבן שוין דערהייַנטיקן.

en: %s individual is private. | %s individuals are private.
yi[0]: %s מענטש איז פּריוואַט.
yi[1]: %s מענטשן זענען פּריוואַט.

en: %s message | %s messages
yi[0]: %s אָנזאָג
yi[1]: %s אָנזאָגן

en: %s minute ago | %s minutes ago
yi[0]: %s מינוט צוריק
yi[1]: %s מינוט צוריק

en: %s month | %s months
yi[0]: %s מאָנאַט
yi[1]: %s מאנאטן

en: %s month ago | %s months ago
yi[0]: איין חודש צוריק
yi[1]: %s חדשים צוריק

en: %s note has been updated. | %s notes have been updated.
yi[0]: איין צעטל איז דערהייַנטיקט.
yi[1]: %s צעטאלעך געווען דערהייַנטיקט.

en: %s second ago | %s seconds ago
yi[0]: %s סעקונדע צוריק
yi[1]: %s סעקונדעס צוריק

en: %s week | %s weeks
yi[0]: איין וואָך
yi[1]: %s וואָכן

en: %s year | %s years
yi[0]: %s יאָר
yi[1]: %s יאָרן

en: %s year ago | %s years ago
yi[0]: איין יאָר צוריק
yi[1]: %s יאר צוריק

en: %s year anniversary
yi: %s יאָר יאָרטאָג

en: %s × cousin
yi: %s x שוועסטערקינד

en: &lt;select&gt;
yi: &gt;אויסקלייַבן&lt;

[ctx: (a man’s) brother’s child’s child]
en: great-nephew/niece
yi: גרויס-פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: (a man’s) brother’s child’s daughter]
en: great-niece
yi: גרויס-פּלימעניצע

[ctx: (a man’s) brother’s child’s son]
en: great-nephew
yi: גרויס-פּלימעניק

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
yi: גרויס-פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s daughter]
en: great-niece
yi: גרויס-פּלימעניצע

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s son]
en: great-nephew
yi: גרויס-פּלימעניק

[ctx: (a man’s) brother’s son’s child]
en: great-nephew/niece
yi: גרויס-פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: (a man’s) brother’s son’s daughter]
en: great-niece
yi: גרויס-פּלימעניצע

[ctx: (a man’s) brother’s son’s son]
en: great-nephew
yi: גרויס-פּלימעניק

[ctx: (a man’s) sister’s child’s child]
en: great-nephew/niece
yi: גרויס-פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: (a man’s) sister’s child’s daughter]
en: great-niece
yi: גרויס-פּלימעניצע

[ctx: (a man’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
yi: גרויס-פּלימעניק

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
yi: גרויס-פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s daughter]
en: great-niece
yi: גרויס-פּלימעניצע

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
yi: גרויס-פּלימעניק

[ctx: (a man’s) sister’s son’s child]
en: great-nephew/niece
yi: גרויס-פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: (a man’s) sister’s son’s daughter]
en: great-niece
yi: גרויס-פּלימעניצע

[ctx: (a man’s) sister’s son’s son]
en: great-nephew
yi: גרויס-פּלימעניק

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s child]
en: great-nephew/niece
yi: גרויס-פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s daughter]
en: great-niece
yi: גרויס-פּלימעניצע

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s son]
en: great-nephew
yi: גרויס-פּלימעניק

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
yi: גרויס-פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s daughter]
en: great-niece
yi: גרויס-פּלימעניצע

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s son]
en: great-nephew
yi: גרויס-פּלימעניק

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s child]
en: great-nephew/niece
yi: גרויס-פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s daughter]
en: great-niece
yi: גרויס-פּלימעניצע

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s son]
en: great-nephew
yi: גרויס-פּלימעניק

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s child]
en: great-nephew/niece
yi: גרויס-פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s daughter]
en: great-niece
yi: גרויס-פּלימעניצע

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
yi: גרויס-פּלימעניק

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
yi: גרויס-פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s daughter]
en: great-niece
yi: גרויס-פּלימעניצע

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
yi: גרויס-פּלימעניק

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s child]
en: great-nephew/niece
yi: גרויס-פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s daughter]
en: great-niece
yi: גרויס-פּלימעניצע

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s son]
en: great-nephew
yi: גרויס-פּלימעניק

en: (aged %s)
yi: (%s אַלט)

en: (aged less than %s)
yi: (יינגער ווי %s אַלט)

en: (aged more than %s)
yi: (עלטער ווי %s אַלט)

en: (filtered from %s total entries)
yi: (געפילטערט פון %s גאַנץ איינסן)

en: (in childhood)
yi: (אין קינדשאַפט)

en: (in infancy)
yi: (אין קינדהייַט)

en: <b>Please note:</b> Private information of living individuals will only be given to family relatives and close friends. You will be asked to verify your relationship before you will receive any private data. Sometimes information of dead individuals may also be private. If this is the case, it is because there is not enough information known about the individual to determine whether they are alive or not and we probably do not have more information on this individual.<br><br>Before asking a question, please verify that you are inquiring about the correct individual by checking dates, places, and close relatives. If you are submitting changes to the genealogy data, please include the sources where you obtained the data.
yi: <b>ביטע באַמערקונג:</b> פּריוואַט אינפֿאָרמאַציע פון לעבעדיק יחידים וועט נאָר זייַן געגעבן צו משפּחה קרובים און נאָענט פריינט. איר וועט ווערן געבעטן צו באַשטעטיקן דיין שייכות איידער איר וועט באַקומען קיין פּריוואַט דאַטן. מאל אינפֿאָרמאַציע פון טויט פנים קען אויך זייַן פּריוואַט. אויב דאָס איז די פאַל, עס איז ווייַל עס איז נישט גענוג אינפֿאָרמאַציע באַוווסט וועגן דעם מענטש צו באַשליסן צי זיי זענען לעבעדיק אָדער נישט און מיר מיסטאָמע טאָן נישט האָבן מער אינפֿאָרמאַציע אויף דעם מענטש. <br><br> איידער אַסקינג אַ קשיא , ביטע באַשטעטיקן אַז איר זענט ינקווייערינג וועגן די ריכטיק מענטש דורך קאָנטראָלירונג דאַטעס, ערטער, און נאָענט קרובים. אויב איר זענט סאַבמיטינג ענדערונגען צו די גענעאַלאָגיקאַל דאַטן, ביטע אַרייַננעמען די קוואלן ווו איר באקומען די דאַטן.

en: A file on the server
yi: אַ טעקע אויף די דינער

en: A file on your computer
yi: אַ טעקע אויף דיין קאָמפּיוטער

en: A greeting message and useful links for a user.
yi: א גרוס אָנזאָג און נוצלעך פֿאַרבינדונגען פֿאַר אַ באַניצער.

en: A greeting message for site visitors.
yi: א גרוס אָנזאָג פֿאַר זייַטל געסט.

en: A list of frequently asked questions and answers.
yi: א רשימה פון אָפט געפרעגט פראגעס און ענטפֿערס.

en: A list of records that have been updated recently.
yi: א רשימה פון רעקאָרדס וואָס האָבן שוין מאדיפיצירט לעצטנס.

en: A list of tasks and activities that are linked to the family tree.
yi: א רשימה פון אַרבעט און אַקטיוויטעטן וואָס זענען פארבונדן צו די פאמיליע בוים.

en: A list of the Hebrew death anniversaries that will occur in the near future.
yi: א רשימה פון דער ייִדיש טויט אַנאַווערסעריז אַז וועט פּאַסירן אין דעם לעבן צוקונפֿט.

en: A list of the anniversaries that occur today.
yi: א רשימה פון די אַנאַווערסעריז אַז פאַלן הייַנט.

en: A list of the anniversaries that will occur in the near future.
yi: א רשימה פון דער יאָרטאָגס אַז וועט פּאַסירן אין דעם לעבן צוקונפֿט.

en: A list of the most popular given names.
yi: א רשימה פון די מערסט פּאָפּולאַר געגעבן נעמען.

en: A list of the most popular surnames.
yi: א רשימה פון די מערסט פאָלקס משפּחה נעמען.

en: A list of the pages that have been viewed the most number of times.
yi: א רשימה פון די בלעטער וואס האָבן שוין וויוד די מערסט נומער פון מאל.

en: A new password has been requested for your username.
yi: אַ נייַ פּאַראָל איז געבעטן פֿאַר דיין באַניצער נאָמען.

en: A private area to record notes or keep a journal.
yi: א פּריוואַט געגנט צו שרייַבן הערות אָדער האַלטן אַ זשורנאַל.

en: A prospective user has registered with webtrees at %s.
yi: א פּראָספּעקטיוו באַניצער האט רעגיסטרירט מיט webtrees בייַ %s.

en: A report of an individual’s descendants, in a narrative style.
yi: א באַריכט פון אַ יחיד ס קינדסקינדער, אין אַ דערציילונג נוסח.

en: A report of an individual’s details.
yi: א מעלדונג פון אַ פערזאנס פרטים.

en: A report of facts which are supported by a given source.
yi: א באַריכט פון פאקטן וואָס זענען געשטיצט דורך אַ געגעבן מקור.

en: A report of family members and their details.
yi: א באַריכט פון משפּחה מיטגלידער און זייער פרטים.

en: A report of individuals who died in a given time or place.
yi: א באַריכט פון מענטשן וואס געשטארבן אין אַ געוויס צייַט אָדער פּלאַץ.

en: A report of individuals who had a given occupation.
yi: א באַריכט פון מענטשן וואס האבן אַ געגעבן פאַך.

en: A report of individuals who were born in a given time or place.
yi: א באַריכט פון יחידים וואס זענען געבוירן אין אַ געגעבן צייַט אָדער אָרט.

en: A report of individuals who were buried in a given place.
yi: א באַריכט פון מענטשן וואס זענען געווען מקבר געווען אין אַ געגעבן אָרט.

en: A report of individuals who were married in a given time or place.
yi: א באַריכט פון מענטשן וואס זענען חתונה אין אַ געגעבן צייַט אָדער אָרט.

en: A report of recent and pending changes.
yi: א באַריכט פון פריש און פּענדינג ענדערונגען.

en: A report of the families that are closely related to an individual.
yi: א באַריכט פון די משפּחות וואָס זענען ענג פֿאַרבונדענע צו אַ יחיד.

en: A report of the individuals that are closely related to an individual.
yi: א באַריכט פון די מענטשן וואס זענען ענג שייַכות צו אַ יחיד.

en: A report of the information provided by a source.
yi: א מעלדונג פון די אינפֿאָרמאַציע צוגעשטעלט דורך אַ מקור.

en: A report of the information that is missing for an individual and their relatives.
yi: א באַריכט פון די אינפֿאָרמאַציע אַז איז פעלנדיק פֿאַר אַ יחיד און זייער קרובים.

en: A tab showing the close relatives of an individual.
yi: א קוויטל ווייַזונג דער נאָענט קרובים פון אַ יחיד.

en: A tab showing the facts and events of an individual.
yi: א קוויטל ווייַזונג די פאקטן און געשעענישן פון אַ יחיד.

en: A tab showing the media objects linked to an individual.
yi: א קוויטל ווייזונג די בילדער פארבונדן צו אַ מענטש.

en: A tab showing the notes attached to an individual.
yi: א קוויטל ווייזונג די בילדער פארבונדן צו אַ מענטש.

en: A tab showing the sources linked to an individual.
yi: א קוויטל ווייזונג די מקורות פארבונדן צו אַ מענטש.

en: A.M.
yi: פארמיטאג

en: ALPHABET_lower=abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
yi: ALPHABET_lower=אבגדהוזחטיכךלמםנןסעפףצץקרשת

en: ALPHABET_upper=ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
yi: ALPHABET_upper=אבגדהוזחטיכךלמםנןסעפףצץקרשת

en: Aba, Nigeria
yi: אבה, ניגריה

en: Abbreviate place names
yi: אָפּקירצן פּלאַץ נעמען

en: Abbreviation
yi: ראשי תיבות

[ctx: Abbreviation for April]
en: Apr
yi: אַפּר

[ctx: Abbreviation for August]
en: Aug
yi: אוי

[ctx: Abbreviation for December]
en: Dec
yi: דעצ

[ctx: Abbreviation for February]
en: Feb
yi: פֿעב

[ctx: Abbreviation for January]
en: Jan
yi: יאנ

[ctx: Abbreviation for July]
en: Jul
yi: יול

[ctx: Abbreviation for June]
en: Jun
yi: יונ

[ctx: Abbreviation for March]
en: Mar
yi: מער

[ctx: Abbreviation for May]
en: May
yi: מײַ

[ctx: Abbreviation for November]
en: Nov
yi: נאוו

[ctx: Abbreviation for October]
en: Oct
yi: אָקט

[ctx: Abbreviation for Persian month: Aban]
en: Aban
yi: אבא'

[ctx: Abbreviation for Persian month: Azar]
en: Azar
yi: אזר

[ctx: Abbreviation for Persian month: Bahman]
en: Bah
yi: בהמ'

[ctx: Abbreviation for Persian month: Dey]
en: Dey
yi: דע'

[ctx: Abbreviation for Persian month: Esfand]
en: Esf
yi: אספ'

[ctx: Abbreviation for Persian month: Farvardin]
en: Far
yi: פאר'

[ctx: Abbreviation for Persian month: Khordad]
en: Khor
yi: חור'

[ctx: Abbreviation for Persian month: Mehr]
en: Mehr
yi: מעה'

[ctx: Abbreviation for Persian month: Mordad]
en: Mor
yi: מור'

[ctx: Abbreviation for Persian month: Ordibehesht]
en: Ord
yi: אור'

[ctx: Abbreviation for Persian month: Shahrivar]
en: Shah
yi: שהר'

[ctx: Abbreviation for Persian month: Tir]
en: Tir
yi: טיר

[ctx: Abbreviation for September]
en: Sep
yi: סעפּ

en: Accept
yi: אָננעמען

en: Access level
yi: מדרגה פון צוטריט

en: Account approval and email verification
yi: קאָנטע באוויליקן און בליצפּאָסט באַשטעטיקן

en: Accra, Ghana
yi: אקרה, גאנה

en: Add
yi: שטעלן

en: Add %s to the clippings cart
yi: לייג %s צו וואָגן

en: Add a blank row
yi: שטעלן אַ ליידיק רודערן

en: Add a brother or sister
yi: לייג צו אַ נייַ ברודער אָדער שוועסטער

en: Add a child
yi: לייג צו אַ נייַ קינד

en: Add a child to create a one-parent family
yi: לייג אַ קינד צו שאַפֿן אַ איין-עלטערן משפּחה

en: Add a child to this family
yi: שטעלן אַ קינד צו דעם משפּחה

en: Add a fact
yi: לייג אַ פאַקט

en: Add a father
yi: שטעל אַ נייַ פאָטער

en: Add a geographic location
yi: שטעלן אַ נייַ אָרט

en: Add a husband
yi: לייג אַ נייַ מאַן

en: Add a husband to this family
yi: לייג אַ מאַן צו דעם משפּחה

en: Add a husband using an existing individual
yi: לייג אַ מאַן ניצן אַן שאַפֿן פערזאן

en: Add a journal entry
yi: לייג אַ נייַ זשורנאַל פאַרשרייַב

en: Add a media object
yi: לייג אַ נייַ בילד

en: Add a mother
yi: שטעל אַ נייַ מוטער

en: Add a name
yi: לייג נייַ נאָמען

en: Add a news article
yi: לייגן אַ נייַעס כייפעץ

en: Add a note
yi: לייגן אַ נייַ קוויטל

en: Add a restriction
yi: לייגן אַ נייַ באַגרענעצן

en: Add a son or daughter
yi: לייג אַ נייַ זון אָדער טאָכטער

en: Add a spouse
yi: לייגן אַ נייַ מאַן / ווייַב

en: Add a story
yi: שטעלן געשיכטע

en: Add a user
yi: לייגן אַ נייַ באַניצער

en: Add a wife
yi: לייג אַ נייַ פרוי

en: Add a wife to this family
yi: לייג אַ פרוי צו דעם משפּחה

en: Add a wife using an existing individual
yi: לייג אַ פרוי ניצן אַן שאַפֿן פערזאן

en: Add an associate
yi: לייג צו אַ נייַ מיטאַרבעטער

en: Add from clipboard
yi: לייג פון קליפּבאָרד

en: Add individuals
yi: שטעלן מענטשן

en: Add links
yi: לייג פֿאַרבינדונגען

en: Add marriage details
yi: לייג חתונה פרטים

en: Add missing death records
yi: לייג פעלנדיק טויט רעקאָרדס

en: Add missing married names
yi: שטעלן פעלנדיק באהעפט נעמען

en: Add to favorites
yi: לייג צו באַליבט רשימה

en: Address line 1
yi: אַדרעס שורה 1

en: Address line 2
yi: אַדרעס שורה 2

en: Adelaide, Australia
yi: אדלייד, אוסטרליה

en: Administrator
yi: אַדמיניסטראַטאָר

en: Administrator account
yi: אַדמיניסטראַטאָר קאָנטע

en: Administrator comments on user
yi: אַדמין באַמערקונגען אויף באַניצער

en: Administrators
yi: אַדמיניסטראַטאָרס

en: Adopted by both parents
yi: אנגענומען דורך ביידע עלטערן

en: Adopted by father
yi: אנגענומען דורך טאַטע

en: Adopted by mother
yi: אנגענומען דורך מוטער

en: Advanced search
yi: אַוואַנסירטע זוכן

en: Afghanistan
yi: אפגאניסטאן

en: Africa
yi: אפריקע

en: Age
yi: יאָרן

en: Age at birth of child
yi: יאָרן בייַ געבורט פון קינד

en: Age at which to assume an individual is dead
yi: יאָרן אין וועלכע צו יבערנעמען אַ מענטש איז טויטע

en: Age between husband and wife
yi: יאָרן צווישן מאַן און פרוי

en: Age between siblings
yi: יאָרן צווישן ברידער / שוועסטער

en: Age between wife and husband
yi: יאָרן צווישן פרוי און מאַן

en: Age difference
yi: יאָרן צווישן

en: Age in year of first marriage
yi: יאָרן אין יאָר פון ערשטער חתונה

en: Agency
yi: אַגענטור

en: Aland Islands
yi: אַלאַנד אינזלען

en: Albania
yi: אלבאניע

en: Album
yi: אלבאם

en: Albuquerque, New Mexico, United States
yi: אלבקרקי, ניו מקסיקו

en: Algeria
yi: אלזשיר

en: Alias
yi: כינוי

en: Alive
yi: לעבעדיק

en: All
yi: אַלע

en: All facts and events
yi: אַלע פאקטן און געשעענישן

en: All individuals
yi: אַלע מענטשן

en: Allow users to select their own theme
yi: אָזן ניצערס צו אויסקלייַבן זייער אייגן טעמע

en: Also known as
yi: אויך באקאנט ווי

en: American Samoa
yi: אמעריקאנישער סאמאא

en: An alternative way to sign in and sign out.
yi: אַ בייַטנ לויט דער ריי צוארײַנלאָגירן און אַרויסלאָגירן.

en: An unexpected database error occurred.
yi: אַ אומגעריכט דייטאַבייס טעות פארגעקומען.

en: Ancestors
yi: אבות

en: Ancestors interest
yi: אבות אינטערעס

en: Ancestors of
yi: אבות פון

en: Ancestors of %s
yi: אבות פון %s

en: Ancestral file number
yi: אָוועס טעקע נומער

en: Anchorage, Alaska, United States
yi: אנקורג', אלסקה

en: Andorra
yi: אנדארע

en: Angola
yi: אנגאלא

en: Anguilla
yi: אַנגווילאַ

en: Anniversary
yi: יאָרטאָג

en: Anniversary calendar
yi: יאָרטאָג קאלענדאר

en: Answer
yi: ענטפער

en: Antarctica
yi: אנטארקטיקע

en: Antigua and Barbuda
yi: אַנטיגואַ און באַרבודאַ

en: Apia, Samoa
yi: אפיוא, סמואה

en: Approval of account at %s
yi: האַסקאָמע פון חשבון בייַ %s

en: Approved
yi: באוויליקט

en: Approved by administrator
yi: באוויליקט דורך אַדמיניסטראַטאָר

en: Aqua Marine
yi: בלוי גרין

en: Are you sure you want to delete this fact?
yi: ביסט איר זיכער איר ווילן צו ויסמעקן דעם פאַקט?

en: Are you sure you want to delete this message? It cannot be retrieved later.
yi: זענט איר זיכער איר ווילן צו אויסמעקן דעם אָנזאָג? עס קען ניט זייַן ריטריווד שפּעטער.

en: Are you sure you want to delete “%s”?
yi: זענט איר זיכער איר ווילן צו אויסמעקן “%s”?

en: Argentina
yi: ארגענטינע

en: Armenia
yi: ארמעניע

en: Aruba
yi: אַרובאַ

en: Ash
yi: אַשבוים

en: Asia
yi: אזיע

en: Associate events with this source
yi: מיטאַרבעטער געשעענישן מיט דעם מקור

en: Associates
yi: מיטאַרבעטערן

en: Asuncion, Paraguay
yi: אסונסיון, פרגוואי

en: At sea
yi: אין ים

en: Atlanta, Georgia, United States
yi: אטלנטה, ג'ורג'יה

en: Attendant
yi: באַגלייטער

en: Australia
yi: אויסטראליע

en: Austria
yi: עסטרייך

en: Author
yi: מחבר

en: Author of last change
yi: מחבר פון לעצטע ענדערונג

en: Available blocks
yi: פאַראַנען בלאַקס

en: Average age
yi: דורכשניטלעך יאָרן

en: Average age at death
yi: דורכשניטלעך יאָרן בייַ טויט

en: Average age in century of marriage
yi: דורכשניטלעך עלטער אין יאָרהונדערט פון חתונה

en: Average age related to death century
yi: דורכשניטלעך עלטער דורך פּטירע יאָרהונדערט

en: Average number of children per family
yi: דורכשניטלעך נומער פון קינדער פּער משפּחה

en: Azerbaijan
yi: אזערביידזשאן

en: Azores
yi: אַזאָרעס

en: Bahamas
yi: באהאמאס

en: Bahrain
yi: באכריין

en: Bangladesh
yi: באנגלאדעש

en: Baptism
yi: טבילה

en: Bar mitzvah
yi: בר מצווה

en: Barbados
yi: באַרבאַדאָס

en: Bat mitzvah
yi: בת מצווח

en: Batch update
yi: פּעקל דערהייַנטיקן

en: Baton Rouge, Louisiana, United States
yi: באטון רוז', לואיזיאנה

en: Bearing
yi: ריכטונג

en: Begins with
yi: הייבט מיט

en: Belarus
yi: בעלארוס

en: Belgian Chocolate
yi: בעלגישע שאקאלאד

en: Belgium
yi: בעלגיע

en: Belize
yi: בעליזע

en: Benin
yi: בענין

en: Bermuda
yi: ברמודע

en: Bern, Switzerland
yi: בערן, שווייץ

en: Bhutan
yi: בהוטאן

en: Bibliography
yi: ביבליאגראפיע

en: Billings, Montana, United States
yi: בילינגס, מונטנה

en: Birmingham, Alabama, United States
yi: ברמינגהאם, אלבמה

en: Birth
yi: געבורט

en: Birth date range end
yi: געבורט טאָג קייט סוף

en: Birth date range start
yi: געבורט טאָג קייט אָנהייב

en: Birth of a brother
yi: געבורט פון אַ ברודער

en: Birth of a child
yi: געבורט פון אַ קינד

en: Birth of a daughter
yi: געבורט פון אַ טאָכטער

en: Birth of a grandchild
yi: געבורט פון אַ אייניקל

en: Birth of a granddaughter
yi: געבורט פון אַ אייניקל

en: Birth of a grandson
yi: געבורט פון אַ אייניקל

en: Birth of a half-brother
yi: געבורט פון אַ האַלב-ברודער

en: Birth of a half-sibling
yi: געבורט פון אַ האַלב ברודער אָדער שוועסטער

en: Birth of a half-sister
yi: געבורט פון אַ האַלב-שוועסטער

en: Birth of a sibling
yi: געבורט פון אַ ברודער אָדער שוועסטער

en: Birth of a sister
yi: געבורט פון אַ שוועסטער

en: Birth of a son
yi: געבורט פון אַ זון

en: Birth places
yi: געבורט ערטער

en: Birthplace contains
yi: געבורט פלאץ כּולל

en: Births
yi: געבורטן

en: Bismarck, North Dakota, United States
yi: ביסמרק, דקוטה הצפונית

en: Blessing
yi: ברכה

en: Block
yi: בלאָק

en: Bogota, Colombia
yi: בוגוטה, קולומביה

en: Boise, Idaho, United States
yi: בויסי, איידהו

en: Bolivia
yi: באליוויע

en: Book
yi: בוך

en: Booklet
yi: ביכל

en: Bosnia and Herzegovina
yi: באסניע און הערצעגאווינע

en: Boston, Massachusetts, United States
yi: בוסטון, מסצ'וסטס

en: Both alive
yi: ביידע לעבעדיק

en: Both dead
yi: ביידע ניט לעבעדיק

en: Botswana
yi: באצוואנע

en: Bountiful, Utah, United States
yi: באונטיפול, יוטה

en: Bouvet Island
yi: באָווועט אינזל

en: Branches
yi: צווייגן

en: Branches of the %s family
yi: צווייגן פון דער %s משפּחה

en: Brazil
yi: בראזיל

en: Brisbane, Australia
yi: בריזביין, אוסטרליה

en: Brit milah
yi: ברית מילה

en: Brit milah of a brother
yi: ברית מילה פון אַ ברודער

en: Brit milah of a grandson
yi: ברית מילה פון אַ אייניקל

en: Brit milah of a half-brother
yi: ברית מילה פון אַ האַלב ברודער

en: Brit milah of a son
yi: ברית מילה פון אַ זון

en: British Indian Ocean Territory
yi: בריטיש ינדיאַן אקעאן טעריטאָריע

en: British Virgin Islands
yi: בריטיש ווירגין אינזלען

en: Brother
yi: ברודער

en: Brunei Darussalam
yi: ברוניי דאַרוססאַלאַם

en: Buenos Aires, Argentina
yi: בואנוס איירס, ארגנטינה

en: Bulgaria
yi: בולגאריע

en: Burial
yi: קבורה

en: Burial of a brother
yi: קווורע פון אַ ברודער

en: Burial of a child
yi: קווורע פון אַ קינד

en: Burial of a daughter
yi: קווורע פון אַ טאָכטער

en: Burial of a father
yi: קווורע פון אַ פאטער

en: Burial of a grandchild
yi: קווורע פון אַ אייניקל

en: Burial of a granddaughter
yi: קווורע פון אַ אייניקל

en: Burial of a grandfather
yi: קווורע פון אַ זיידע

en: Burial of a grandmother
yi: קווורע פון אַ באָבע

en: Burial of a grandparent
yi: קווורע פון אַ זיידע אָדער באָבע

en: Burial of a grandson
yi: קווורע פון אַ אייניקל

en: Burial of a half-brother
yi: קווורע פון אַ האַלב-ברודער

en: Burial of a half-sibling
yi: קווורע פון אַ האַלב ברודער אָדער שוועסטער

en: Burial of a half-sister
yi: קווורע פון אַ האַלב-שוועסטער

en: Burial of a husband
yi: קווורע פון אַ מאַן

en: Burial of a maternal grandfather
yi: קווורע פון אַ מוטערלעך זיידע

en: Burial of a maternal grandmother
yi: קווורע פון אַ מוטערלעך באָבע

en: Burial of a maternal grandparent
yi: קווורע פון אַ מוטערלעך זיידע אָדער באָבע

en: Burial of a mother
yi: קווורע פון אַ מוטער

en: Burial of a parent
yi: קווורע פון אַ עלטערן

en: Burial of a paternal grandfather
yi: קווורע פון אַ פאָטערלעך זיידע

en: Burial of a paternal grandmother
yi: קווורע פון אַ פאָטערלעך באָבע

en: Burial of a paternal grandparent
yi: קווורע פון אַ פאָטערלעך זיידע אָדער באָבע

en: Burial of a sibling
yi: קווורע פון אַ ברודער אָדער שוועסטער

en: Burial of a sister
yi: קווורע פון אַ שוועסטער

en: Burial of a son
yi: קווורע פון אַ זון

en: Burial of a spouse
yi: קבורה פון אַ מאַן / פרוי

en: Burial of a wife
yi: קווורע פון אַ פרוי

en: Burial place contains
yi: קבורה אָרט כּולל

en: Burkina Faso
yi: בורקינע פאסא

en: Burundi
yi: בורונדי

en: Buyer
yi: קוינע

en: By default, SMTP works on port 25.
yi: דורך פעליקייַט, SMTP אַרבעט אויף port 25.

[ctx: CENTURY]
en: 10th
yi: צענטע

[ctx: CENTURY]
en: 11th
yi: עלפט

[ctx: CENTURY]
en: 12th
yi: צוועלפט

[ctx: CENTURY]
en: 13th
yi: 13סטער י"ה

[ctx: CENTURY]
en: 14th
yi: 14סטער י"ה

[ctx: CENTURY]
en: 15th
yi: 15סטער י"ה

[ctx: CENTURY]
en: 16th
yi: 16סטער י"ה

[ctx: CENTURY]
en: 17th
yi: 17סטער י"ה

[ctx: CENTURY]
en: 18th
yi: 18סטער י"ה

[ctx: CENTURY]
en: 19th
yi: 19סטער י"ה

[ctx: CENTURY]
en: 1st
yi: ערשטער

[ctx: CENTURY]
en: 20th
yi: 20סטער י"ה

[ctx: CENTURY]
en: 21st
yi: 21סטער י"ה

[ctx: CENTURY]
en: 2nd
yi: סעקונדע

[ctx: CENTURY]
en: 3rd
yi: דריט

[ctx: CENTURY]
en: 4th
yi: פערט

[ctx: CENTURY]
en: 5th
yi: פינפט

[ctx: CENTURY]
en: 6th
yi: זעקסט

[ctx: CENTURY]
en: 7th
yi: זיבעט

[ctx: CENTURY]
en: 8th
yi: אַכט

[ctx: CENTURY]
en: 9th
yi: נייַנט

en: Calendar
yi: קאלענדאר

en: Call number
yi: רופן נומער

en: Cambodia
yi: קאמבאדיע

en: Cameroon
yi: קאמערון

en: Campinas, Brazil
yi: קמפינאס, ברזיל

en: Canada
yi: קאנאדע

en: Cape Verde
yi: קעיף ווערד

en: Caracas, Venezuela
yi: קראקס, ונצואלה

en: Card
yi: קאָרט

en: Cardston, Alberta, Canada
yi: קרדסטון, אלברטה, קנדה

en: Cause
yi: גרונט פון טויט

en: Cause of death
yi: גרונט פון פטירה

en: Caution! This may take a long time. Be patient.
yi: וואָרענען! דעם קען נעמען אַ לאנגע צייַט. זיין פּאַציענט.

en: Cayman Islands
yi: קיימאַן אינזלען

en: Cemeteries
yi: בתי חיים

en: Cemetery
yi: צווינטער

en: Census
yi: צענזוס

en: Census place
yi: צענזוס אָרט

en: Central African Republic
yi: הויפט אפריקאנער רעפובליק

en: Certificate
yi: צייַגעניש

en: Chad
yi: טשאד

en: Change
yi: טוישן

en: Change family members
yi: ענדערונג פאמיליע מיטגלידער

en: Change flag
yi: ענדערונג פאָן

en: Changes
yi: ענדערונגען

en: Changes in the last %s day | Changes in the last %s days
yi[0]: ענדערונגען אין די לעצטע טאָג
yi[1]: ענדערונגען אין די לעצטע %s טעג

en: Chart
yi: טשאַרט

en: Chart type
yi: סאָרט טשאַרט

en: Check for errors
yi: זוכן פֿאַר ערראָרס

en: Check the settings and try again.
yi: באריכטן די סעטטינגס און פּרובירן ווידער.

en: Checking server capacity
yi: זוכן סערווער קאַפּאַציטעט

en: Chicago, Illinois, United States
yi: שיקגו, אילינוי

en: Child
yi: קינד

en: Child of
yi: קינד פון

en: Child of %s
yi: קינד פון %s

en: Children
yi: קינדער

en: Children in family
yi: קינדער אין משפּחה

en: Children of
yi: קינדער פון

en: Chile
yi: טשילע

en: China
yi: כינע

en: Choose a report to run
yi: קלייַבן אַ מעלדונג צו ויספירן

en: Choose relatives
yi: קלייַבן קרובים

en: Choose:
yi: קלייַבן

en: Christmas Island
yi: ניטל אינזל

en: Circumciser
yi: מוהל

en: Citizenship
yi: בירגערשאַפט

en: City
yi: שטאָט

en: Ciudad Juarez, Mexico
yi: סיודאד חוארס, מקסיקו

en: Clean up data folder
yi: ריין אַרויף דאַטן טעקע

en: Coat of arms
yi: הערב

en: Cochabamba, Bolivia
yi: קוצ'במבה, בוליביה

en: Cocos (Keeling) Islands
yi: קאָקאָס (קילינג) אינזלען

en: Coffee and Cream
yi: קאַווע און קרעם

en: Cold Day
yi: קאַלט טאָג

en: Colombia
yi: קאלאמביע

en: Colonia Juarez, Mexico
yi: קולוניה חוארס, מקסיקו

en: Columbia River, Washington, United States
yi: קולומביה ריבר, וושינגטון

en: Columbia, South Carolina, United States
yi: קולומביה, דרום קאראליינע

en: Columbus, Ohio, United States
yi: קולומבוס, אוהיו

en: Columns per page
yi: שפאלטן פּער בלאַט

en: Comment
yi: באַמערקונג

en: Communicate directly with other users, using private messages.
yi: יבערגעבן גלייַך מיט אנדערע ניצערס, ניצן פּריוואַט אָנזאָגן.

en: Comoros
yi: קאָמאָראָס

en: Compact tree
yi: קאמפאקטע בוים

en: Compact tree of %s
yi: קאמפאקטע בוים פון %s

en: Confirm password
yi: באַשטעטיקן פּאַראָל

en: Contact information
yi: קאָנטאַקט אינפארמאציע

en: Continued
yi: געצויגן

en: Convert from UTF-8 to ISO-8859-1
yi: בייַטן פון UTF-8 צו ANSI ISO-8859-1

en: Cook Islands
yi: קוק אינזלען

en: Copenhagen, Denmark
yi: קאפנהאגן, דענמארק

en: Copy
yi: צייכענען

en: Copyright
yi: קאפירעכט

en: Corporation
yi: קארפאראציע

en: Costa Rica
yi: קאסטא ריקא

en: Cote d’Ivoire
yi: בארטן פון העלפאנדביין

en: Count
yi: נומער

en: Countries
yi: לענדער

en: Country
yi: לאַנד

en: Counts
yi: נומערן

en: County
yi: קאונטי

en: Create
yi: שאַפֿן

en: Create a family tree
yi: שאַפֿן אַ נייַ פאמיליע בוים

en: Create a shared note
yi: שאַפֿן אַ נייַ געטיילט צעטל

en: Create a shared note using the census assistant
yi: שאַפֿן אַ נייַ געטיילט צעטל ניצן געהילף

en: Create a source
yi: שאַפֿן אַ נייַ מקור

en: Croatia
yi: קראאטיע

en: Cuba
yi: קובא

en: Cyprus
yi: קיפראס

en: Czech Republic
yi: טשעכיי

en: Daitch-Mokotoff
yi: דאיטש-מוקוטוף

en: Dallas, Texas, United States
yi: דאלאס, טעקסאס

en: Dashboard
yi: דאַשבאָאַרד

en: Data
yi: דאטן

en: Data folder
yi: דאַטע טעקע

en: Date
yi: דאטום

en: Date of baptism
yi: דאַטע פון טבילה

en: Date of bar mitzvah
yi: דאַטע פון בר מצווה

en: Date of bat mitzvah
yi: דאַטע פון בת מצווח

en: Date of birth
yi: דאַטע פון געבורט

en: Date of blessing
yi: דאַטע פון ברכה

en: Date of brit milah
yi: דאַטע פון ברית מילה

en: Date of burial
yi: דאַטע פון קבורה

en: Date of death
yi: דאַטע פון פטירה

en: Date of divorce
yi: דאַטע פון גט

en: Date of emigration
yi: דאַטע פון עמיגראַציע

en: Date of engagement
yi: דאַטע פון שידוך

en: Date of entry in original source
yi: דאַטע פון פאַרשרייַב אין אָריגינעל מקור

en: Date of event
yi: דאַטע פון געשעעניש

en: Date of immigration
yi: דאַטע פון אימיגראַציע

en: Date of last change
yi: דאַטע פון לעצטע ענדערונג

en: Date of marriage
yi: דאַטע פון חתונה

en: Date of residence
yi: דאַטע פון וווינאָרט

en: Date range
yi: דאטום צווישן

en: Date registered
yi: דאטום רעגיסטרירט

en: Date sent
yi: דאטום געשיקט

en: Daughter
yi: טאָכטער

en: Daughter of %s
yi: טאָכטער פון %s

en: Day
yi: טאָג

en: Day not set
yi: טאָג ניט באַשטימט

en: Day:
yi: טאָג:

en: Dead
yi: טויט

en: Death
yi: פטירה

en: Death by country
yi: פטירה דורך לאַנד

en: Death date range end
yi: טויט טאָג קייט סוף

en: Death date range start
yi: טויט טאָג קייט אָנהייב

en: Death of a brother
yi: פּטירע פון אַ ברודער

en: Death of a child
yi: פּטירע פון אַ קינד

en: Death of a daughter
yi: פּטירע פון אַ טאָכטער

en: Death of a father
yi: פּטירע פון אַ פאטער

en: Death of a grand-parent
yi: פּטירע פון אַ זיידע אָדער באָבע

en: Death of a grandchild
yi: פּטירע פון אַ אייניקל

en: Death of a granddaughter
yi: פּטירע פון אַ אייניקל

en: Death of a grandfather
yi: פּטירע פון אַ זיידע

en: Death of a grandmother
yi: פּטירע פון אַ באָבע

en: Death of a grandson
yi: פּטירע פון אַ אייניקל

en: Death of a half-brother
yi: פּטירע פון אַ האַלב-ברודער

en: Death of a half-sibling
yi: פּטירע פון אַ האַלב ברודער אָדער שוועסטער

en: Death of a half-sister
yi: פּטירע פון אַ האַלב-שוועסטער

en: Death of a husband
yi: טויט פון אַ מאַן

en: Death of a maternal grandfather
yi: פּטירע פון אַ זיידע

en: Death of a maternal grandmother
yi: פּטירע פון אַ מוטערלעך באָבע

en: Death of a mother
yi: פּטירע פון אַ מוטער

en: Death of a parent
yi: פּטירע פון אַן עלטערן

en: Death of a paternal grandfather
yi: פּטירע פון אַ זיידע

en: Death of a paternal grandmother
yi: פּטירע פון אַ באָבע

en: Death of a sibling
yi: פּטירע פון אַ ברודער אָדער שוועסטער

en: Death of a sister
yi: פּטירע פון אַ שוועסטער

en: Death of a son
yi: פּטירע פון אַ זון

en: Death of a spouse
yi: פטירה פון אַ מאַן / פרוי

en: Death of a wife
yi: טויט פון אַ פרוי

en: Death of one spouse
yi: טויט פון איין מאַן אָדער פרוי

en: Death place contains
yi: טויט פלאץ כּולל

en: Death places
yi: טויט ערטער

en: Deaths
yi: פּטירות

en: Deaths by century
yi: פטירות דורך יאָרהונדערט

en: Decade of birth
yi: יאָרצענדלינג פון געבורט

en: Decade of death
yi: יאָרצענדלינג פון טויט

en: Decade of marriage
yi: יאָרצענדלינג פון חתונה

en: Decidi
yi: דעסידי

en: Default
yi: פעליקייַט

en: Default chart
yi: פעליקייַט טשאַרט

en: Default family tree
yi: פעליקייַט פאמיליע בוים

en: Default map type
yi: פעליקייַט סארט מאַפּע

en: Default theme
yi: פעליקייַט טעמע

en: Degree
yi: דיפלאמע

en: Delete
yi: ויסמעקן

en: Delete inactive users
yi: ויסמעקן ינאַקטיוו ניצערס

en: Delete selected messages
yi: ויסמעקן אויסגעקליבן אָנזאָגן

en: Delete this name
yi: אויסמעקן נאָמען

en: Deleting the family will unlink all of the individuals from each other but will leave the individuals in place. Are you sure you want to delete this family?
yi: אויסמעקן פון די פאמיליע וועט אַראָפּנעמען רונג פון אַלע פון די מענטשן פון יעדער אנדערע אָבער וועט לאָזן די מענטשן אין פּלאַץ. ביסט איר זיכער איר ווילן צו אויסמעקן דעם פאמיליע?

en: Democratic Republic of the Congo
yi: דעמאקראטישע רעפובליק פון קאנגא

en: Denmark
yi: דענמארק

en: Denver, Colorado, United States
yi: דנוור, קולורדו

en: Descendant generations
yi: אָפּשטאַמלינג דורות

en: Descendants
yi: קינדסקינדער

en: Descendants interest
yi: קינדסקינדער אינטערעס

en: Descendants of
yi: קינדסקינדער פון

en: Descendants of %s
yi: קינדסקינדער פון %s

en: Description
yi: באַשרײַבונג

en: Details
yi: פרטים

en: Detroit, Michigan, United States
yi: דטרויט,מישיגן

en: Differences
yi: ונטערשיידען

en: Display %s
yi: אַרויסווייַזן %s

en: Divorce
yi: גט

en: Divorce filed
yi: גט דערלאנגט

en: Divorces by century
yi: גיטין דורך יאָרהונדערט

en: Djibouti
yi: דזשיבוטי

en: Do not change to keep original filename.
yi: דו זאלסט נישט טוישן צו האַלטן אָריגינעל טעקע נאָמען.

en: Document
yi: דאָקומענט

en: Dominica
yi: דאָמיניקאַ

en: Dominican Republic
yi: דאמיניקאנישע רעפובליק

en: Duodi
yi: דואודי

en: Duplicate email address. A user with that email already exists.
yi: דופּליקאַט בליצפּאָסט אַדרעס. א באַניצער מיט דער זעלביקער בליצפּאָסט אַדרעס שוין עקזיסטירט.

en: Duplicate username. A user with that username already exists. Please choose another username.
yi: דופּליקאַט באַניצער נאָמען. א באַניצער מיט אַז נאמען שוין יגזיסץ. ביטע קלייַבן אן אנדער באַניצער נאָמען.

en: Earliest birth
yi: ערשטער געבורט

en: Earliest birth year
yi: ערשטער געבורט יאָר

en: Earliest death
yi: ערשטער פטירה

en: Earliest death year
yi: עאַרליעסט טויט יאָר

en: Earliest divorce
yi: פרידיקע גט

en: Earliest marriage
yi: ערשטער חתונה

en: Ecuador
yi: עקוואדאר

en: Edit
yi: ויסרעדאַגירן

en: Edit the details
yi: רעדאַגירן פרטים

en: Edit the gender
yi: רעדאַגירן געשלעכט

en: Edit the media object
yi: רעדאַגירן בילד

en: Edit the name
yi: רעדאַגירן נאָמען

en: Edit the note
yi: רעדאַגירן צעטל

en: Edit the shared note
yi: רעדאַגירן אַ געטיילט צעטל

en: Edit the source
yi: רעדאַגירן מקור

en: Edit the story
yi: רעדאַגירן געשיכטע

en: Edit the user
yi: רעדאַגירן באַניצער

en: Edit this individual and replace their details with your own.
yi: רעדאַגירן דעם יחיד און פאַרבייַטן זייער פרטים מיט אייער אייגן.

en: Editor
yi: רעדאַקטאָר

en: Edmonton, Alberta, Canada
yi: אדמונטון, אלברטה, קנדה

en: Education
yi: בילדונג

en: Egypt
yi: עגיפטן

en: El Salvador
yi: על סאלוואדאר

en: Electronic
yi: עלעקטראָניש

en: Elevation
yi: הייך

en: Email address
yi: בליצפּאָסט אַדרעס

en: Email verified
yi: בליצפּאָסט באשטעטיקט

en: Emigration
yi: עמיגראַציע

en: Employee
yi: אָנגעשטעלטער

en: Employer
yi: באַלעבאָס

en: Empty the clippings cart
yi: ליידיק וואָגן

en: Enabled
yi: ינייבאַלד

en: End IP address
yi: אנגדע IP אַדרעס

en: End year
yi: ענדיקן יאָר

en: Ending range of change dates
yi: סאָף קייט פון טוישן דאַטעס

en: Engagement
yi: צוזאמענשטעל

en: England
yi: ענגלאנד

en: Entire record
yi: גאַנץ רעקאָרד

en: Equatorial Guinea
yi: עקוואַטאָריאַל גיני

en: Eritrea
yi: עריטרעא

en: Estonia
yi: עסטלאנד

en: Ethiopia
yi: עטיאפיע

en: Europe
yi: אייראָפּע

en: Event
yi: געשעעניש

en: Events
yi: געשעענישן

en: Events in countries
yi: געשעענישן אין מדינות

en: Events of close relatives
yi: געשעענישן פון נאָענט קרויווים

en: Exact
yi: פּינקטלעכער

en: Exact date
yi: פּינקטלעכער דאטום

en: Exact text
yi: פּינטלעך טעקסט

en: Explain why you are requesting an account.
yi: פאַרענטפערן פֿאַר וואָס איר זענען ריקוועסטינג אַ חשבון.

en: Export
yi: אַרויספיר

en: Export a GEDCOM file
yi: אַרויספיר אַ GEDCOM טעקע

en: Export all the family trees to GEDCOM files…
yi: אַרויספיר אַלע די משפּחה ביימער צו GEDCOM טעקעס…

en: Extend privacy to dead individuals
yi: פאַרברייטערן פּריוואַטקייט צו טויטע מענטשן

en: External files
yi: דרויסנדיקע טעקעס

en: Extra information
yi: עקסטרע אינפֿאָרמאַציע

en: Eye color
yi: אויג קאָליר

en: F.A.B.
yi: פ.א.ב.

[ctx: FEMALE]
en: %s × cousin
yi: %s מדרגה שוועסטערקינד

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by both parents
yi: אנגענומען דורך ביידע עלטערן

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by father
yi: אנגענומען דורך טאַטע

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by mother
yi: אנגענומען דורך מוטער

[ctx: FEMALE]
en: Also known as
yi: אויך באקאנט ווי

[ctx: FEMALE]
en: Attendant
yi: באַגלייטער

[ctx: FEMALE]
en: Buyer
yi: קוינע

[ctx: FEMALE]
en: Employee
yi: אָנגעשטעלטער

[ctx: FEMALE]
en: Employer
yi: באַלעבאָס

[ctx: FEMALE]
en: Friend
yi: פרייַנד

[ctx: FEMALE]
en: Guardian
yi: אַפּעטראָפּעס

[ctx: FEMALE]
en: Interred
yi: קבור

[ctx: FEMALE]
en: Never married
yi: קיינמאָל חתונה געהאט

[ctx: FEMALE]
en: Not married
yi: נישט חתונה געהאט

[ctx: FEMALE]
en: Nurse
yi: ניאַניע

[ctx: FEMALE]
en: Owner
yi: באַזיצער

[ctx: FEMALE]
en: Seller
yi: טרעגער

[ctx: FEMALE]
en: Servant
yi: דינער

[ctx: FEMALE]
en: Slave
yi: שקלאַף

[ctx: FEMALE]
en: Ward
yi: קעסטקינד

[ctx: FEMALE]
en: adopted name
yi: אנגענומען נאָמען

[ctx: FEMALE]
en: also known as
yi: אויך באקאנט ווי

[ctx: FEMALE]
en: birth name
yi: געבורט נאָמען

[ctx: FEMALE]
en: change of name
yi: טוישן פון נאָמען

[ctx: FEMALE]
en: died
yi: געשטארבן

[ctx: FEMALE]
en: eighth cousin
yi: אַכט שוועסטערקינד

[ctx: FEMALE]
en: eleventh cousin
yi: עלפט שוועסטערקינד

[ctx: FEMALE]
en: fifth cousin
yi: פינפט שוועסטערקינד

[ctx: FEMALE]
en: first %s
yi: ערשטער %s

[ctx: FEMALE]
en: first cousin
yi: ערשטער שוועסטערקינד

[ctx: FEMALE]
en: fourteenth cousin
yi: פֿערצנטן שוועסטערקינד

[ctx: FEMALE]
en: fourth %s
yi: פערטער %s

[ctx: FEMALE]
en: fourth cousin
yi: פערטן שוועסטערקינד

[ctx: FEMALE]
en: immigration name
yi: אימיגראַציע נאָמען

[ctx: FEMALE]
en: married
yi: חתונה געהאט

[ctx: FEMALE]
en: married name
yi: באהעפט נאָמען

[ctx: FEMALE]
en: ninth cousin
yi: נייַנט שוועסטערקינד

[ctx: FEMALE]
en: partner
yi: שותף

[ctx: FEMALE]
en: religious name
yi: רעליגיעז נאָמען

[ctx: FEMALE]
en: second %s
yi: צווייטער %s

[ctx: FEMALE]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: FEMALE]
en: seventh cousin
yi: זיבעט שוועסטערקינד

[ctx: FEMALE]
en: sixth cousin
yi: זעקסט שוועסטערקינד

[ctx: FEMALE]
en: tenth cousin
yi: צענטער שוועסטערקינד

[ctx: FEMALE]
en: third %s
yi: דריטן %s

[ctx: FEMALE]
en: third cousin
yi: דריטן שוועסטערקינד

[ctx: FEMALE]
en: thirteenth cousin
yi: דרייַצנטן שוועסטערקינד

[ctx: FEMALE]
en: twelfth cousin
yi: צוועלפט שוועסטערקינד

[ctx: FEMALE]
en: was born
yi: איז געבוירן

en: Fact
yi: פאַקט

en: Fact 1
yi: פאַקט 1

en: Fact 10
yi: פאַקט 10

en: Fact 11
yi: פאַקט 11

en: Fact 12
yi: פאַקט 12

en: Fact 13
yi: פאַקט 13

en: Fact 2
yi: פאַקט 2

en: Fact 3
yi: פאַקט 3

en: Fact 4
yi: פאַקט 4

en: Fact 5
yi: פאַקט 5

en: Fact 6
yi: פאַקט 6

en: Fact 7
yi: פאַקט 7

en: Fact 8
yi: פאַקט 8

en: Fact 9
yi: פאַקט 9

en: Fact icons
yi: פאַקט נוליקע

en: Fact or event
yi: פאַקט אָדער געשעעניש

en: Facts and events
yi: פאקטן און געשעענישן

en: Facts for family records
yi: פאקטן פֿאַר משפּחה רעקאָרדס

en: Facts for individual records
yi: פאקטן פֿאַר אַ יחיד רעקאָרדס

en: Facts for new families
yi: פאקטן פֿאַר נייַ משפחות

en: Facts for new individuals
yi: פאקטן פֿאַר נייַ מענטשן

en: Falkland Islands
yi: פאלקלאנד אינזלען

en: Families
yi: פאמיליעס

en: Family
yi: מישפּאָכע

en: Family as a child
yi: משפּחה ווי אַ קינד

en: Family as a spouse
yi: משפּחה ווי אַ מאַן / פרוי

en: Family book
yi: פאמיליע בוך

en: Family book of %s
yi: פאמיליע בוך פון %s

en: Family file
yi: משפּחה טעקע

en: Family group information
yi: פאמיליע גרופע אינפארמאציע

en: Family list
yi: רשימה פון משפחות

en: Family navigator
yi: משפּחה נאַוויגאַטאָר

en: Family news and site announcements.
yi: פאמיליע נייַעס און זייטל מודעות.

en: Family of %s
yi: פאמיליע פון %s

en: Family tree
yi: פאמיליע בוים

en: Family tree title
yi: משפּחה בוים טיטל

en: Family trees
yi: פאמיליע ביימער

en: Family with %s
yi: משפּחה מיט %s

en: Family with husband
yi: פאמיליע מיט מאַן

en: Family with parents
yi: משפּחה מיט עלטערן

en: Family with spouse
yi: משפּחה מיט אַ מאַן / פרוי

en: Family with the most children
yi: משפּחה מיט די מערסט קינדער

en: Family with wife
yi: פאמיליע מיט ווייַב

en: Fan chart
yi: בויגן טשאַרט

en: Fan chart of %s
yi: בויגן טשאַרט פון %s

en: Faroe Islands
yi: פאַעראָע אינזלען

en: Father
yi: טאַטע

en: Father: %s
yi: פאטער: %s

en: Father’s age
yi: פאָטער ס יאָרן

en: Father’s family with %s
yi: פאטערס משפּחה מיט %s

en: Father’s family with an unknown individual
yi: פאטערס משפּחה מיט אַן אומבאַקאַנט יחיד

en: Favorites
yi: פאַוואָריטעס

en: Fax
yi: פאַקס

en: Female
yi: נעקייווע

[ctx: Female pedigree]
en: Adopted
yi: אנגענומען

[ctx: Female pedigree]
en: Birth
yi: געבורט

en: Females
yi: נקבות

en: Fiji
yi: פידזשי

en: File size
yi: טעקע גרייס

en: File successfully uploaded
yi: טעקע צופֿעליקערט מיט הצלחה

en: Filename
yi: טעקע נאָמען

en: Filename on server
yi: טעקע נאָמען אויף סערווער

en: Filenames are not allowed to contain the character “%s”.
yi: טעקע נעמען זענען נישט ערלויבט צו אַנטהאַלטן די כאַראַקטער “%s”.

en: Filenames are not allowed to have the extension “%s”.
yi: פילענאַמעס זענען נישט ערלויבט צו האָבן די פאַרלענגערונג “%s”.

en: Files have been found from a previous version of webtrees. Old files can sometimes be a security risk. You should delete them.
yi: טעקעס האָבן שוין געפונען פון אַ פֿריִערדיקע ווערסיע פון webtrees. אַלטע טעקעס קענען מאל זייַן אַ זיכערהייַט ריזיקירן. איר זאָל אויסמעקן זיי.

en: Files marked with %s are required for proper operation and cannot be removed.
yi: טעקעס אנגעצייכנט מיט %s זענען פארלאנגט פֿאַר געהעריק אָפּעראַציע און קענען ניט זייַן אראפגענומען.

en: Filter
yi: פילטער

en: Find a fact or event
yi: געפינען אַ פאַקט אָדער געשעעניש

en: Find a family
yi: געפינען אַ משפּחה

en: Find a media object
yi: געפינען אַ מידיאַ אָביעקט

en: Find a place
yi: געפינען אַ פּלאַץ

en: Find a shared note
yi: געפינען אַ צעטל

en: Find a source
yi: געפינען אַ מקור

en: Find all possible relationships
yi: געפֿינען אַלע מעגלעך באציונגען

en: Find an individual
yi: געפינען אַ פערזאן

en: Find the closest relationships
yi: געפֿינען די נאָענטעגעפֿינען די נאָענטער באציונגען

en: Finland
yi: פינלאנד

en: First event
yi: ערשטער געשעעניש

en: Flag
yi: פאָן

en: Flanders
yi: פלאנדערן

en: Folder
yi: טעקע

en: Folder name on server
yi: וועגווייַזער נאָמען אויף סערווער

en: Font
yi: שריפֿט

en: Format
yi: פֿאָרמאַטירונג

en: Format text and notes
yi: פֿאָרמאַטירונג טעקסט און הערות

en: France
yi: פראנקרייך

en: Frankfurt am Main, Germany
yi: פרנקפורט על המיין, דייטשלאנד

en: Freiburg, Germany
yi: פרייבורג, דייטשלאנד

en: French
yi: פראנצויזיש

en: French Guiana
yi: פראנצויזישע גויאנע

en: French Polynesia
yi: פראנצויזיש פּאָלינעסיאַ

en: French Southern Territories
yi: פראנצויזיש דרום טערריטאָריעס

en: Frequently asked questions
yi: אָפֿט געפרעגט פראגעס

en: Fresno, California, United States
yi: פרזנו, קליפורניה

en: Fri
yi: פרי

en: Friday
yi: פרייטיק

en: Friend
yi: פרייַנד

en: From
yi: פון

en: Fukuoka, Japan
yi: פוקואוקה, יאפאן

en: Funeral
yi: לעווייַע

en: GEDCOM errors
yi: GEDCOM טעויות

en: GEDCOM file
yi: GEDCOM טעקע

[ctx: GENITIVE]
en: Aban
yi: אבאן

[ctx: GENITIVE]
en: Adar
yi: אדר

[ctx: GENITIVE]
en: Adar I
yi: אדר א'

[ctx: GENITIVE]
en: Adar II
yi: אדר ב'

[ctx: GENITIVE]
en: April
yi: אַפּריל

[ctx: GENITIVE]
en: August
yi: אויגוסט

[ctx: GENITIVE]
en: Av
yi: אב

[ctx: GENITIVE]
en: Azar
yi: אזר

[ctx: GENITIVE]
en: Bahman
yi: באהמן

[ctx: GENITIVE]
en: Brumaire
yi: ברימער

[ctx: GENITIVE]
en: December
yi: דעצעמבער

[ctx: GENITIVE]
en: Dey
yi: דעיי

[ctx: GENITIVE]
en: Dhu al-Hijjah
yi: זו אל-חיג׳אה

[ctx: GENITIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
yi: ז'ו אל-קעדאה

[ctx: GENITIVE]
en: Elul
yi: אלול

[ctx: GENITIVE]
en: Esfand
yi: עספנד

[ctx: GENITIVE]
en: Farvardin
yi: פארבארדין

[ctx: GENITIVE]
en: February
yi: פעברואַר

[ctx: GENITIVE]
en: Floreal
yi: פלוראל

[ctx: GENITIVE]
en: Frimaire
yi: פרימער

[ctx: GENITIVE]
en: Fructidor
yi: פרוקטידור

[ctx: GENITIVE]
en: Germinal
yi: ז'רמינאל

[ctx: GENITIVE]
en: Heshvan
yi: מרחשון

[ctx: GENITIVE]
en: Iyar
yi: אייר

[ctx: GENITIVE]
en: January
yi: יאַנואַר

[ctx: GENITIVE]
en: July
yi: יולי

[ctx: GENITIVE]
en: Jumada al-awwal
yi: ג׳ומאדא אל-אוואל

[ctx: GENITIVE]
en: Jumada al-thani
yi: ג׳ומאדא אל-ת'אניה

[ctx: GENITIVE]
en: June
yi: יוני

[ctx: GENITIVE]
en: Khordad
yi: חורדאד

[ctx: GENITIVE]
en: Kislev
yi: כסלו

[ctx: GENITIVE]
en: March
yi: מאַרץ

[ctx: GENITIVE]
en: May
yi: מייַ

[ctx: GENITIVE]
en: Mehr
yi: מעהר

[ctx: GENITIVE]
en: Messidor
yi: מעסידור

[ctx: GENITIVE]
en: Mordad
yi: מורדאד

[ctx: GENITIVE]
en: Muharram
yi: מוחראם

[ctx: GENITIVE]
en: Nissan
yi: ניסן

[ctx: GENITIVE]
en: Nivose
yi: ניבוז

[ctx: GENITIVE]
en: November
yi: נאוועמבער

[ctx: GENITIVE]
en: October
yi: אָקטאָבער

[ctx: GENITIVE]
en: Ordibehesht
yi: אורדיבעהשת

[ctx: GENITIVE]
en: Pluviose
yi: פליביוז

[ctx: GENITIVE]
en: Prairial
yi: פריריאל

[ctx: GENITIVE]
en: Rabi’ al-awwal
yi: ראביע אל-אוואל

[ctx: GENITIVE]
en: Rabi’ al-thani
yi: רביע א-ת'אני

[ctx: GENITIVE]
en: Rajab
yi: ראג׳אב

[ctx: GENITIVE]
en: Ramadan
yi: ראמדאן

[ctx: GENITIVE]
en: Safar
yi: צאפר

[ctx: GENITIVE]
en: September
yi: סעפּטעמבער

[ctx: GENITIVE]
en: Shahrivar
yi: שאהריבאר

[ctx: GENITIVE]
en: Shawwal
yi: שאוואל

[ctx: GENITIVE]
en: Sha’aban
yi: שאבאן

[ctx: GENITIVE]
en: Shevat
yi: שבט

[ctx: GENITIVE]
en: Sivan
yi: סיון

[ctx: GENITIVE]
en: Tamuz
yi: תמוז

[ctx: GENITIVE]
en: Tevet
yi: טבת

[ctx: GENITIVE]
en: Thermidor
yi: תערמידור

[ctx: GENITIVE]
en: Tir
yi: טיר

[ctx: GENITIVE]
en: Tishrei
yi: תשרי

[ctx: GENITIVE]
en: Vendemiaire
yi: וענדעמיאר

[ctx: GENITIVE]
en: Ventose
yi: ונטוז

[ctx: GENITIVE]
en: jours complementaires
yi: אַדדיטיאָנאַל טעג

en: Gabon
yi: גאבאן

en: Gambia
yi: די גאמביע

en: Gender
yi: מין

en: Genealogy contact
yi: ייחוס קאָנטאַקט

en: General
yi: אַלגעמײן

en: General search
yi: אַלגעמיינע זוכן

en: Generate sitemap files for search engines.
yi: גענעראַטע סיטעמאַפּ טעקעס פֿאַר זוכן ענדזשאַנז.

en: Generated by %s
yi: געמאכט דורך %s

en: Generation
yi: דאָר

en: Generation
yi: דאָר

en: Generations
yi: דורות

en: Generations of ancestors
yi: דורות פון אבות

en: Georgia
yi: זשארזשיע

en: Germany
yi: דייטשלאנד

en: Ghana
yi: גהאנע

en: Gibraltar
yi: גיבראלטאר

en: Given name
yi: געגעבן נאָמען

en: Given names
yi: געגעבן נעמען

en: Godfather
yi: קוואַטער

en: Godmother
yi: קוואַטערין

en: Godparent
yi: קוואַטער

en: Google Maps™
yi: גוגל מאַפּס ™

en: Google Maps™ preferences
yi: גוגל מאפע פּרעפֿערענצן

en: Google Street View™
yi: גוגל גאַס מיינונג

en: Grandparents
yi: זיידע - באָבע

en: Greatest age at death
yi: גרעסטע יאָרן בייַ טויט

en: Greatest age between siblings
yi: גרעסטע יאָרן צווישן ברידער / שוועסטער

en: Greece
yi: גריכנלאנד

en: Green Beam
yi: גרין שטראַל

en: Greenland
yi: גרינלאנד

en: Gregorian
yi: גרעגאריאניש

en: Grenada
yi: גראַנאַדאַ

en: Guadalajara, Mexico
yi: גוודלחרה, מעקסיקא

en: Guadeloupe
yi: גואַדעלאָופּע

en: Guam
yi: גואם

en: Guardian
yi: אַפּעטראָפּעס

en: Guatemala
yi: גוואטעמאלע

en: Guatemala City, Guatemala
yi: גואטמלה סיטי, גואטמלה

en: Guayaquil, Ecuador
yi: גואיאקיל, עקוואדאר

en: Guernsey
yi: גוערנסיי

en: Guinea
yi: גינע

en: Guinea-Bissau
yi: גינע-ביסאו

en: Guyana
yi: גויאנע

en: Hair color
yi: האָר קאָליר

en: Haiti
yi: האיטי

en: Halifax, Nova Scotia, Canada
yi: האליפקס, נובה סקוטיה, קאנאדע

en: Hamilton, New Zealand
yi: האמילטון, ניו זילאנד

en: Hartford, Connecticut, United States
yi: הארטפורד, קאנעטיקעט

en: He
yi: ער

en: He died
yi: ער איז געשטארבן

en: He married
yi: ער חתונה געהאט

en: He resided at
yi: ער האט געוווינט אין

en: He was born
yi: ער איז געבוירן

en: He was buried
yi: ער איז באַגראָבן

en: He was cremated
yi: ער איז געווען פאַרברענען

en: Head of household
yi: הויפּט פון הויזגעזינד

en: Header
yi: קאָפּצעטל

en: Heard Island and McDonald Islands
yi: הערד אינזל און מעקדאונעלד אינזלען

en: Hebrew
yi: ייִדישע

en: Hebrew name
yi: ייִדישע נאָמען

en: Height
yi: הײך

en: Hello %s…
yi: שאָלעם אַלייכעם %s…

en: Hello %s…<br>Thank you for your registration.
yi: העלא %s ... <br>דאנק איר פֿאַר דיין רעגיסטראַציע.

en: Hello administrator…
yi: העלא אַדמיניסטראַטאָר …

en: Help
yi: הילף

en: Helsinki, Finland
yi: העלסינקי, פינלאנד

en: Her occupation was
yi: איר פּראָפעסיע איז געווען

en: Hermosillo, Mexico
yi: ארמוסיו, מעקסיקא

en: Hide from everyone
yi: באַהאַלטן פון אַלעמען

en: Highest population
yi: העכסטן באַפעלקערונג

en: Highlighted image
yi: אונטערגעשטראָכן בילד

en: Hijri
yi: איסלאמיש

en: His occupation was
yi: זיין פּראָפעסיע איז געווען

en: Historical facts
yi: היסטארישע פאקטן

en: Holocaust
yi: חורבן אייראפע

en: Home page
yi: היים בלאַט

en: Honduras
yi: האנדוראס

en: Hong Kong
yi: האנג קאנג

en: Hourglass chart
yi: זאַמד זייגער טשאַרט

en: Hourglass chart of %s
yi: זאַמד זייגער טשאַרט פון %s

en: Household
yi: הויזגעזינד

en: Houston, Texas, United States
yi: היוסטן, טעקסעס

en: Hungary
yi: אונגארן

en: Husband
yi: מאַן

en: Husband’s age
yi: יאָרן פון מאַן

en: Hybrid
yi: פאַרמישעכץ

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Aban
yi: אבאן

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Adar
yi: אדר

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Adar I
yi: אדר א'

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Adar II
yi: אדר ב'

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: April
yi: אַפּריל

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: August
yi: אויגוסט

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Av
yi: אב

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Azar
yi: אזאר

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Bahman
yi: באהמן

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Brumaire
yi: ברימער

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: December
yi: דעצעמבער

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Dey
yi: דעיי

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Dhu al-Hijjah
yi: זו אל-חיג׳אה

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Dhu al-Qi’dah
yi: ז'ו אל-קעדאה

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Elul
yi: אלול

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Esfand
yi: עספאנד

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Farvardin
yi: פארבארדין

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: February
yi: פעברואַר

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Floreal
yi: פלוראל

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Frimaire
yi: פרימער

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Fructidor
yi: פרוקטידור

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Germinal
yi: ז'רמינאל

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Heshvan
yi: מרחשון

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Iyar
yi: אייר

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: January
yi: יאַנואַר

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: July
yi: יולי

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Jumada al-awwal
yi: ג׳ומאדא אל-אוואל

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Jumada al-thani
yi: ג׳ומאדא אל-ת'אניה

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: June
yi: יוני

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Khordad
yi: חורדאד

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Kislev
yi: כסלו

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: March
yi: מאַרץ

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: May
yi: מייַ

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Mehr
yi: מעהר

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Messidor
yi: מעסידור

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Mordad
yi: מורדאד

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Muharram
yi: מוחאראם

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Nissan
yi: ניסן

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Nivose
yi: ניבוז

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: November
yi: נאוועמבער

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: October
yi: אָקטאָבער

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Ordibehesht
yi: אורדיבעהשת

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Pluviose
yi: פליביוז

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Prairial
yi: פריריאל

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rabi’ al-awwal
yi: ראביע אל-אוואל

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rabi’ al-thani
yi: רביע א-ת'אני

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rajab
yi: ראג׳אב

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Ramadan
yi: ראמדאן

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Safar
yi: צאפאר

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: September
yi: סעפּטעמבער

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Shahrivar
yi: שאהריבאר

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Shawwal
yi: שאוואל

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Sha’aban
yi: שאבאן

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Shevat
yi: שבט

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Sivan
yi: סיון

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Tamuz
yi: תמוז

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Tevet
yi: טבת

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Thermidor
yi: תערמידור

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Tir
yi: טיר

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Tishrei
yi: תשרי

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Vendemiaire
yi: וענדעמיאר

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Ventose
yi: ונטוז

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: jours complementaires
yi: אַדדיטיאָנאַל טעג

en: IP address
yi: אדרעס IP

en: Iceland
yi: איסלאנד

en: Icon
yi: בילדל

en: Idaho Falls, Idaho, United States
yi: איידעהא פאלס, איידעהא

en: Identification number
yi: לעגיטימאַציע נומער

en: Image dimensions
yi: בילד ויסמעסטונג

en: Immigration
yi: אימיגראַציע

en: Import
yi: אַרייַנפיר

en: Import a GEDCOM file
yi: אַרייַנפיר אַ GEDCOM טעקע

en: Import all places from a family tree
yi: אַרייַנפיר אַלע ערטער פון אַ פאמיליע בוים

en: In this month…
yi: אין דעם מאָנאַט…

en: In this year…
yi: אין דעם יאָר …

en: Include fully matched places
yi: אַרייַננעמען גאָר ריכטן ערטער

en: Include individuals with “%s” as a married name
yi: אַרייַננעמען מענטשן מיט “%s” ווי אַ חתונה נאָמען

en: Include subfolders
yi: אַרייַננעמען אונטער טעקען

en: Include the individual’s immediate family
yi: אַרייַננעמען דעם מענטש ס באַלדיק משפּחה

en: India
yi: אינדיע

en: Individual
yi: יאָכיד

en: Individual 1
yi: מענטש 1

en: Individual 2
yi: מענטש 2

en: Individual distribution
yi: פּערזענלעך פאַרשפּרייטונג

en: Individual list
yi: רשימה פון מענטשן

en: Individual pages
yi: פּערזענלעך בלעטער

en: Individual who lived the longest
yi: מענטש וואס געלעבט די לאָנגעסט

en: Individuals
yi: מענטשן

en: Individuals with sources
yi: מענטשן מיט מקורות

en: Individuals with surname %s
yi: מענטשן מיט פאַמיליע נאָמען %s

en: Indonesia
yi: אינדאנעזיע

en: Infant
yi: וויקלקינד

en: Installation folder
yi: ייַנמאָנטירונג וועגווייַזער

en: Interactive tree
yi: ינטעראַקטיוו בוים

en: Interactive tree of %s
yi: ינטעראַקטיוו בוים פון %s

en: Interred
yi: קבור

en: Invalid date
yi: פּאָסל דאטום

en: Iran
yi: איראן

en: Iraq
yi: איראק

en: Ireland
yi: אירלאנד

en: Isle of Man
yi: אינזל פון מאַן

en: Israel
yi: ישראל

en: It can take several minutes to download and install the upgrade. Be patient.
yi: עס קענען נעמען עטלעכע מינוט צו דאַונלאָודירן און ינסטאַלירן די אַפּגרייד. זיין פּאַציענט.

en: Italy
yi: איטאליע

en: Jalali
yi: פערסיש

en: Jamaica
yi: דזשאמייקע

en: Japan
yi: דזשאמייקע

en: Jewish
yi: ייִדיש

en: Johannesburg, South Africa
yi: יאהאנעסבורג,דרום אפריקע

en: John /DOE/
yi: פלוני /אלמוני/

en: Jordan
yi: יארדאניע

en: Jordan River, Utah, United States
yi: יורדן ריבר, יוטא

en: Journal
yi: זשורנאַל

en: Julian
yi: יוליאניש

en: Kazakhstan
yi: קאזאכסטאן

en: Keep
yi: האַלטן

en: Keep link in list
yi: האַלטן לינק אין רשימה

en: Keep media objects
yi: האַלטן בילדער

en: Kenya
yi: קעניע

en: Kiev, Ukraine
yi: קיעוו, אוקראינע

en: Kiribati
yi: קיריבאַטי

en: Kona, Hawaii, United States
yi: קונה, האוואי

en: Korea
yi: קארעע

en: Kuwait
yi: קואווייט

en: Kyrgyzstan
yi: קירגיזסטאן

[ctx: LOCATIVE]
en: Aban
yi: אבאן

[ctx: LOCATIVE]
en: Adar
yi: אדר

[ctx: LOCATIVE]
en: Adar I
yi: אדר א'

[ctx: LOCATIVE]
en: Adar II
yi: אדר ב'

[ctx: LOCATIVE]
en: April
yi: אַפּריל

[ctx: LOCATIVE]
en: August
yi: אויגוסט

[ctx: LOCATIVE]
en: Av
yi: אב

[ctx: LOCATIVE]
en: Azar
yi: אזר

[ctx: LOCATIVE]
en: Bahman
yi: באהמן

[ctx: LOCATIVE]
en: Brumaire
yi: ברימער

[ctx: LOCATIVE]
en: December
yi: דעצעמבער

[ctx: LOCATIVE]
en: Dey
yi: דעיי

[ctx: LOCATIVE]
en: Dhu al-Hijjah
yi: זו אל-חיג׳אה

[ctx: LOCATIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
yi: ז'ו אל-קעדאה

[ctx: LOCATIVE]
en: Elul
yi: אלול

[ctx: LOCATIVE]
en: Esfand
yi: עספנד

[ctx: LOCATIVE]
en: Farvardin
yi: פארבארדין

[ctx: LOCATIVE]
en: February
yi: פעברואַר

[ctx: LOCATIVE]
en: Floreal
yi: פלוראל

[ctx: LOCATIVE]
en: Frimaire
yi: פרימער

[ctx: LOCATIVE]
en: Fructidor
yi: פרוקטידור

[ctx: LOCATIVE]
en: Germinal
yi: ז'רמינאל

[ctx: LOCATIVE]
en: Heshvan
yi: מרחשון

[ctx: LOCATIVE]
en: Iyar
yi: אייר

[ctx: LOCATIVE]
en: January
yi: יאַנואַר

[ctx: LOCATIVE]
en: July
yi: יולי

[ctx: LOCATIVE]
en: Jumada al-awwal
yi: ג׳ומאדא אל-אוואל

[ctx: LOCATIVE]
en: Jumada al-thani
yi: ג׳ומאדא אל-ת'אניה

[ctx: LOCATIVE]
en: June
yi: יוני

[ctx: LOCATIVE]
en: Khordad
yi: חורדאד

[ctx: LOCATIVE]
en: Kislev
yi: כסלו

[ctx: LOCATIVE]
en: March
yi: מאַרץ

[ctx: LOCATIVE]
en: May
yi: מייַ

[ctx: LOCATIVE]
en: Mehr
yi: מעהר

[ctx: LOCATIVE]
en: Messidor
yi: מעסידור

[ctx: LOCATIVE]
en: Mordad
yi: מורדאד

[ctx: LOCATIVE]
en: Muharram
yi: מוחאראם

[ctx: LOCATIVE]
en: Nissan
yi: ניסן

[ctx: LOCATIVE]
en: Nivose
yi: ניבוז

[ctx: LOCATIVE]
en: November
yi: נאוועמבער

[ctx: LOCATIVE]
en: October
yi: אָקטאָבער

[ctx: LOCATIVE]
en: Ordibehesht
yi: אורדיבעהשת

[ctx: LOCATIVE]
en: Pluviose
yi: פליביוז

[ctx: LOCATIVE]
en: Prairial
yi: פריריאל

[ctx: LOCATIVE]
en: Rabi’ al-awwal
yi: ראביע אל-אוואל

[ctx: LOCATIVE]
en: Rabi’ al-thani
yi: רביע א-ת'אני

[ctx: LOCATIVE]
en: Rajab
yi: ראג׳אב

[ctx: LOCATIVE]
en: Ramadan
yi: ראמדאן

[ctx: LOCATIVE]
en: Safar
yi: צאפאר

[ctx: LOCATIVE]
en: September
yi: סעפּטעמבער

[ctx: LOCATIVE]
en: Shahrivar
yi: שאהריבאר

[ctx: LOCATIVE]
en: Shawwal
yi: שאוואל

[ctx: LOCATIVE]
en: Sha’aban
yi: שאבאן

[ctx: LOCATIVE]
en: Shevat
yi: שבט

[ctx: LOCATIVE]
en: Sivan
yi: סיון

[ctx: LOCATIVE]
en: Tamuz
yi: תמוז

[ctx: LOCATIVE]
en: Tevet
yi: טבת

[ctx: LOCATIVE]
en: Thermidor
yi: תערמידור

[ctx: LOCATIVE]
en: Tir
yi: טיר

[ctx: LOCATIVE]
en: Tishrei
yi: תשרי

[ctx: LOCATIVE]
en: Ventose
yi: ונטוז

[ctx: LOCATIVE]
en: jours complementaires
yi: אַדדיטיאָנאַל טעג

en: Laie, Hawaii, United States
yi: לאיה, האוואי

en: Landscape
yi: לאַנדשאַפט

en: Language
yi: שפּראַך

en: Languages
yi: שפּראַכן

en: Laos
yi: לאַאָס

en: Large systems (50,000 individuals): 64–128 MB, 40–80 seconds
yi: גרויס סיסטעמען (50,000 מענטשן): 64-128 מעגאבייטן, 40-80 סעקונדעס

en: Largest families
yi: גרעסטן פאַמיליעס

en: Largest number of grandchildren
yi: גרעסטער נומער פון אייניקלעך

en: Las Vegas, Nevada, United States
yi: לאס וועגאס, נעוואדא

en: Last change
yi: לעצטע ענדערונג

en: Last email reminder was sent
yi: לעצטע בליצפּאָסט דערמאָנונג איז געשיקט

en: Last event
yi: לעצטע געשעעניש

en: Last signed in
yi: לעצטנס אריינלאגירט אין

en: Latest birth
yi: לעצטע געבורט

en: Latest birth year
yi: לעצטע געבורט יאָר

en: Latest death
yi: לעצט פטירה

en: Latest death year
yi: לעצט טויט יאָר

en: Latest divorce
yi: לעצטע גט

en: Latest marriage
yi: לעצט חתונה

en: Latitude
yi: ברייט

en: Latvia
yi: לעטלאנד

en: Layout
yi: אױסשטעל

en: Leave the password blank if you want to keep the current password.
yi: לאָזן פּאַראָל פּוסט אויב איר ווילן צו האַלטן דעם קראַנט פּאַראָל.

en: Leaves
yi: בלעטער

en: Lebanon
yi: לבנון

en: Legatee
yi: יורש

en: Lesotho
yi: לעסאטא

en: Level
yi: גלייַך

en: Liberia
yi: ליבעריע

en: Libya
yi: ליביע

en: Liechtenstein
yi: ליכטנשטיין

en: Lifespan
yi: לעבן-שפּאַן

en: Lima, Peru
yi: לימא, פערו

en: Link this individual to an existing family as a child
yi: פֿאַרבינדונג דעם פערזאן צו אַן שאַפֿן משפּחה ווי אַ קינד

en: Link this media object to a family
yi: פאַרבינדן דעם בילד צו אַ פאמיליע

en: Link this media object to a source
yi: פאַרבינדן דעם בילד צו אַ מקור

en: Link this media object to an individual
yi: פאַרבינדן דעם בילד צו אַ מענטש

en: Link this user to an individual in the family tree.
yi: פאַרבינדן דעם באַניצער צו אַ יחיד אין די פאמיליע בוים.

en: Link to an existing media object
yi: פאַרבינדן צו אַ שאַפֿן בילד

en: Links
yi: פֿאַרבינגונגען

en: List
yi: רעשימע

en: Lists
yi: רשימות

en: Lithuania
yi: ליטע

en: Living
yi: לעבעדיק

en: Living individuals
yi: לעבעדיקע מענטשן

en: Local files
yi: היגע טעקעס

en: Location
yi: אָרט

en: Logan, Utah, United States
yi: לוגאן, יוטא

en: London, England
yi: לאנדאן, ענגלאנד

en: Longitude
yi: לאָנגיטודע

en: Los Angeles, California, United States
yi: לאס אנדזשעלעס, קאליפארניע

en: Lost password request
yi: פאַרפאַלן פּאַראָל בעטן

en: Louisville, Kentucky, United States
yi: לואיוויל, קענטאקי

en: Lowest population
yi: קלענסטער באַפעלקערונג

en: Lubbock, Texas, United States
yi: טעקסאס, טקסס

en: Luxembourg
yi: לוקסעמבורג

[ctx: MALE]
en: %1$s × %2$s
yi: %2$s גראַד %1$s

[ctx: MALE]
en: %s × cousin
yi: %s מדרגה שוועסטערקינד

[ctx: MALE]
en: Adopted by both parents
yi: אנגענומען דורך ביידע עלטערן

[ctx: MALE]
en: Adopted by father
yi: אנגענומען דורך טאַטע

[ctx: MALE]
en: Adopted by mother
yi: אנגענומען דורך מוטער

[ctx: MALE]
en: Also known as
yi: אויך באקאנט ווי

[ctx: MALE]
en: Attendant
yi: באַגלייטער

[ctx: MALE]
en: Buyer
yi: קוינע

[ctx: MALE]
en: Employee
yi: אָנגעשטעלטער

[ctx: MALE]
en: Employer
yi: באַלעבאָס

[ctx: MALE]
en: Friend
yi: פרייַנד

[ctx: MALE]
en: Guardian
yi: אַפּעטראָפּעס

[ctx: MALE]
en: Interred
yi: קבור

[ctx: MALE]
en: Never married
yi: קיינמאָל חתונה געהאט

[ctx: MALE]
en: Not married
yi: נישט חתונה געהאט

[ctx: MALE]
en: Nurse
yi: ניאַניע

[ctx: MALE]
en: Owner
yi: באַזיצער

[ctx: MALE]
en: Seller
yi: טרעגער

[ctx: MALE]
en: Servant
yi: טרעגער

[ctx: MALE]
en: Slave
yi: שקלאַף

[ctx: MALE]
en: Ward
yi: קעסטקינד

[ctx: MALE]
en: adopted name
yi: אנגענומען נאָמען

[ctx: MALE]
en: also known as
yi: אויך באקאנט ווי

[ctx: MALE]
en: birth name
yi: געבורט נאָמען

[ctx: MALE]
en: change of name
yi: טוישן פון נאָמען

[ctx: MALE]
en: died
yi: געשטארבן

[ctx: MALE]
en: eighth cousin
yi: אַכט שוועסטערקינד

[ctx: MALE]
en: eleventh cousin
yi: עלפט שוועסטערקינד

[ctx: MALE]
en: fifth %s
yi: פינפטער %s

[ctx: MALE]
en: fifth cousin
yi: פינפט שוועסטערקינד

[ctx: MALE]
en: first %s
yi: ערשטער %s

[ctx: MALE]
en: first cousin
yi: ערשטער שוועסטערקינד

[ctx: MALE]
en: fourteenth cousin
yi: פֿערצנטן שוועסטערקינד

[ctx: MALE]
en: fourth %s
yi: פערטער %s

[ctx: MALE]
en: fourth cousin
yi: פערטן שוועסטערקינד

[ctx: MALE]
en: immigration name
yi: אימיגראַציע נאָמען

[ctx: MALE]
en: married
yi: חתונה געהאט

[ctx: MALE]
en: married name
yi: באהעפט נאָמען

[ctx: MALE]
en: ninth cousin
yi: נייַנט שוועסטערקינד

[ctx: MALE]
en: partner
yi: שותף

[ctx: MALE]
en: religious name
yi: רעליגיעז נאָמען

[ctx: MALE]
en: second %s
yi: צווייטער %s

[ctx: MALE]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: MALE]
en: seventh cousin
yi: זיבעט שוועסטערקינד

[ctx: MALE]
en: sixth cousin
yi: זעקסט שוועסטערקינד

[ctx: MALE]
en: tenth cousin
yi: צענטער שוועסטערקינד

[ctx: MALE]
en: third %s
yi: דריטער %s

[ctx: MALE]
en: third cousin
yi: דריטן שוועסטערקינד

[ctx: MALE]
en: thirteenth cousin
yi: דרייַצנטן שוועסטערקינד

[ctx: MALE]
en: twelfth cousin
yi: צוועלפט שוועסטערקינד

[ctx: MALE]
en: was born
yi: איז געבוירן

en: Macau
yi: מאַקאַו

en: Macedonia
yi: מאקעדאניע

en: Madagascar
yi: מאַדאַגאַסקאַר

en: Madrid, Spain
yi: מאדריד, שפאניע

en: Magazine
yi: זשורנאַל

en: Mailing name
yi: פּאָסט נאָמען

en: Mailto link
yi: בליצפּאָסט צו רונג

en: Malawi
yi: מאלאווי

en: Malaysia
yi: מאלייזיע

en: Maldives
yi: מאלדיוון

en: Male
yi: זאָכער

[ctx: Male pedigree]
en: Adopted
yi: אנגענומען

[ctx: Male pedigree]
en: Birth
yi: געבורט

en: Males
yi: זכרים

en: Mali
yi: מאַלי

en: Malta
yi: מאלטא

en: Manage the links
yi: פירן פֿאַרבינדונגען

en: Manager
yi: פאַרוואַלטער

en: Manila, Philippines
yi: מאנילא, פיליפינען

en: Manti, Utah, United States
yi: מאנאטי, יוטא

en: Manuscript
yi: קסאַוו יאַד

en: Map
yi: קאַרטע

en: Marriage
yi: חתונה

en: Marriage beginning status
yi: חתונה אָנהייב סטאַטוס

en: Marriage contract
yi: כתובה

en: Marriage date range end
yi: חתונה טאָג קייט סוף

en: Marriage date range start
yi: חתונה טאָג קייט אָנהייב

en: Marriage ending status
yi: חתונה סאָף סטאַטוס

en: Marriage license
yi: חתונה דערלויבעניש

en: Marriage of a brother
yi: חתונה פון אַ ברודער

en: Marriage of a child
yi: חתונה פון אַ קינד

en: Marriage of a daughter
yi: חתונה פון אַ טאָכטער

en: Marriage of a father
yi: חתונה פון אַ פאטער

en: Marriage of a grandchild
yi: חתונה פון אַ אייניקל

en: Marriage of a granddaughter
yi: חתונה פון אַ אייניקל

en: Marriage of a grandson
yi: חתונה פון אַ אייניקל

en: Marriage of a half-brother
yi: חתונה פון אַ האַלב-ברודער

en: Marriage of a half-sibling
yi: חתונה פון אַ האַלב-ברודער אָדער אַ האַלב-שוועסטער

en: Marriage of a half-sister
yi: חתונה פון אַ האַלב-שוועסטער

en: Marriage of a mother
yi: חתונה פון אַ מוטער

en: Marriage of a parent
yi: חתונה פון אַן עלטערן

en: Marriage of a sibling
yi: חתונה פון אַ ברודער אָדער שוועסטער

en: Marriage of a sister
yi: חתונה פון אַ שוועסטער

en: Marriage of a son
yi: חתונה פון אַ זון

en: Marriage of parents
yi: חתונה פון עלטערן

en: Marriage place contains
yi: חתונה פלאץ כּולל

en: Marriage places
yi: חתונה ערטער

en: Marriage settlement
yi: חתונה ויסגלייַך

en: Marriage status
yi: חתונה סטאַטוס

en: Marriage type unknown
yi: חתונה סאָרט אומבאַקאַנט

en: Marriages
yi: חתונות

en: Marriages by century
yi: חתונות דורך יאָרהונדערט

en: Married name
yi: באהעפט נאָמען

en: Married surname
yi: באהעפט משפּחה נאָמען

en: Marshall Islands
yi: מאַרשאַל אינזלען

en: Martinique
yi: מאַרטיניק

en: Match the exact text, even if it occurs in the middle of a word.
yi: גלייַכן די פּינטלעך טעקסט, אַפֿילו אויב עס אַקערז אין די מיטן פון אַ וואָרט.

en: Match the exact text, unless it occurs in the middle of a word.
yi: גלייַכן די פּינטלעך טעקסט, סייַדן עס אַקערז אין די מיטן פון אַ וואָרט.

en: Mauritania
yi: מאריטאניע

en: Mauritius
yi: מאַוריטיוס

en: Maximum number of surnames on individual list
yi: מאַקסימום נומער פון משפּחה נעמען אויף מענטשן רשימה

en: Maximum upload size:
yi: מאַקסימום צופֿעליקער גרייס:

en: Mayotte
yi: מייַאָטטע

en: Medford, Oregon, United States
yi: מעדפורד, ארעגאן

en: Media
yi: מעדיע

en: Media contains
yi: מידיאַ איז כּולל

en: Media file
yi: מעדיע טעקע

en: Media file to upload
yi: מעדיע טעקע צו צופֿעליקער

en: Media object
yi: מידיאַ כייפעץ

en: Media objects
yi: בילדער

en: Media objects found
yi: בילדער געפונען

en: Media objects per page
yi: בילדער פאר בלאט

en: Media type
yi: מעדיע סאָרט

en: Medical
yi: מעדיציניש

en: Medical condition
yi: מעדיקאַל צושטאַנד

en: Melbourne, Australia
yi: מעלבארן, אויסטראליע

en: Member
yi: מיטגליד

en: Memory limit
yi: זיכרון באַגרענעצן

en: Memphis, Tennessee, United States
yi: מעמפיס, טענעסי

en: Menu
yi: מעניו

en: Mercury
yi: קוועקזילבער

en: Merge records
yi: צונויפגיסן רעקאָרדס

en: Merida, Mexico
yi: מרידא, מעקסיקא

en: Mesa, Arizona, United States
yi: מסה, אריזונה

en: Message
yi: אָנזאָג

en: Messages
yi: אָנזאָגן

en: Mexico
yi: מעקסיקא

en: Mexico City, Mexico
yi: מעקסיקא שטאט, מעקסיקא

en: Micronesia
yi: מיקראָנעסיאַ

en: Middle East
yi: מיטל מזרח

en: Military
yi: מיליטער

en: Military service
yi: מיליטעריש דינסט

en: Missing data
yi: פעלנדיק דאַטע

en: Moderate pending changes
yi: מעסיק פּענדינג ענדערונגען

en: Moldova
yi: מאלדאווע

en: Mon
yi: מאנ

en: Monaco
yi: מאנאקא

en: Monday
yi: מאנטיק

en: Mongolia
yi: מאנגאליי

en: Montenegro
yi: מאנטענעגרא

en: Monterrey, Mexico
yi: מונטעריי, מעקסיקא

en: Montevideo, Uruguay
yi: מאנטעווידעא, אורוגוויי

en: Month
yi: מאָנאַט

en: Month of birth
yi: מאָנאַט פון געבורט

en: Month of birth of first child in a relation
yi: מאָנאַט פון געבורט פון ערשטער קינד אין אַ באַציונג

en: Month of death
yi: מאָנאַט פון טויט

en: Month of first marriage
yi: מאָנאַט פון ערשטער חתונה

en: Month of marriage
yi: מאָנאַט פון חתונה

en: Month:
yi: מאָנאַט:

en: Monticello, Utah, United States
yi: מאנטיסעלא, יוטא

en: Montreal, Quebec, Canada
yi: מאנטרעאל, קוויבעק, קאנאדע

en: Montserrat
yi: מאַנסעראַט

en: Morocco
yi: מאראקא

en: Most SMTP servers require a password.
yi: רובֿ SMTP דינערס דאַרפן אַ פּאַראָל.

en: Most common surnames
yi: מערסט קאָממאָן פאַמיליע נאָמען

en: Most servers do not use secure connections.
yi: רובֿ דינערס טאָן ניט נוצן באשיצטע פארבינדונגען.

en: Most sites are configured to use the default value of 3306.
yi: רובֿ זייטלעך זענען קאַנפיגיערד צו נוצן די פעליקייַט ווערט פון 3306.

en: Most viewed pages
yi: מערסט זעט בלעטער

en: Mother
yi: מוטער

en: Mother: %s
yi: מוטער: %s

en: Mother’s age
yi: מוטער ס יאָרן

en: Mother’s family with %s
yi: מוטערס משפּחה מיט %s

en: Mother’s family with an unknown individual
yi: מוטערס משפּחה מיט אַן אומבאַקאַנט יחיד

en: Mount Timpanogos, Utah, United States
yi: מואונט טימפנוגוס, יוטא

en: Move down
yi: רירן אַראָפּ

en: Move left
yi: רירן לינקס

en: Move right
yi: רירן רעכט

en: Move up
yi: רירן אַרויף

en: Mozambique
yi: מאזאמביק

en: My account
yi: מיינע חשבון

en: My family tree
yi: מייַנע משפּחה בוים

en: My individual record
yi: מייַן אייגן רעקאָרד

en: My page
yi: מיין בלאַט

en: My pedigree
yi: מיין יחוס

en: MySQL gave the error: %s
yi: MySQL געגעבן דער טעות: %s

en: Myanmar
yi: מיאנמאר

[ctx: NOMINATIVE]
en: Aban
yi: אבאן

[ctx: NOMINATIVE]
en: Adar
yi: אדר

[ctx: NOMINATIVE]
en: Adar I
yi: אדר א'

[ctx: NOMINATIVE]
en: Adar II
yi: אדר ב'

[ctx: NOMINATIVE]
en: April
yi: אַפּריל

[ctx: NOMINATIVE]
en: August
yi: אויגוסט

[ctx: NOMINATIVE]
en: Av
yi: אב

[ctx: NOMINATIVE]
en: Azar
yi: אזר

[ctx: NOMINATIVE]
en: Bahman
yi: באהמן

[ctx: NOMINATIVE]
en: Brumaire
yi: ברימער

[ctx: NOMINATIVE]
en: December
yi: דעצעמבער

[ctx: NOMINATIVE]
en: Dey
yi: דיי

[ctx: NOMINATIVE]
en: Dhu al-Hijjah
yi: זו אל-חיג׳ה

[ctx: NOMINATIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
yi: ז'ו אל-קעדה

[ctx: NOMINATIVE]
en: Elul
yi: אלול

[ctx: NOMINATIVE]
en: Esfand
yi: עספנד

[ctx: NOMINATIVE]
en: Farvardin
yi: פרברדין

[ctx: NOMINATIVE]
en: February
yi: פעברואַר

[ctx: NOMINATIVE]
en: Floreal
yi: פלוראל

[ctx: NOMINATIVE]
en: Frimaire
yi: פרימער

[ctx: NOMINATIVE]
en: Fructidor
yi: פרוקטידור

[ctx: NOMINATIVE]
en: Germinal
yi: ז'רמינאל

[ctx: NOMINATIVE]
en: Heshvan
yi: מרחשון

[ctx: NOMINATIVE]
en: Iyar
yi: אייר

[ctx: NOMINATIVE]
en: January
yi: יאַנואַר

[ctx: NOMINATIVE]
en: July
yi: יולי

[ctx: NOMINATIVE]
en: Jumada al-awwal
yi: ג׳ומאדא אל-אוואל

[ctx: NOMINATIVE]
en: Jumada al-thani
yi: ג׳ומאדא אל-ת'אניה

[ctx: NOMINATIVE]
en: June
yi: יוני

[ctx: NOMINATIVE]
en: Khordad
yi: חורדאד

[ctx: NOMINATIVE]
en: Kislev
yi: כסלו

[ctx: NOMINATIVE]
en: March
yi: מאַרץ

[ctx: NOMINATIVE]
en: May
yi: מייַ

[ctx: NOMINATIVE]
en: Mehr
yi: מעהר

[ctx: NOMINATIVE]
en: Messidor
yi: מעסידור

[ctx: NOMINATIVE]
en: Mordad
yi: מורדאד

[ctx: NOMINATIVE]
en: Muharram
yi: מוחראם

[ctx: NOMINATIVE]
en: Nissan
yi: ניסן

[ctx: NOMINATIVE]
en: Nivose
yi: ניבוז

[ctx: NOMINATIVE]
en: November
yi: נאוועמבער

[ctx: NOMINATIVE]
en: October
yi: אָקטאָבער

[ctx: NOMINATIVE]
en: Ordibehesht
yi: אורדיבהשת

[ctx: NOMINATIVE]
en: Pluviose
yi: פליביוז

[ctx: NOMINATIVE]
en: Prairial
yi: פריריאל

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rabi’ al-awwal
yi: ראביע אל-אוואל

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rabi’ al-thani
yi: רביע א-ת'אני

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rajab
yi: ראג׳אב

[ctx: NOMINATIVE]
en: Ramadan
yi: ראמדאן

[ctx: NOMINATIVE]
en: Safar
yi: צאפר

[ctx: NOMINATIVE]
en: September
yi: סעפּטעמבער

[ctx: NOMINATIVE]
en: Shahrivar
yi: שאהריבאר

[ctx: NOMINATIVE]
en: Shawwal
yi: שאוואל

[ctx: NOMINATIVE]
en: Sha’aban
yi: שאבאן

[ctx: NOMINATIVE]
en: Shevat
yi: שבט

[ctx: NOMINATIVE]
en: Sivan
yi: סיון

[ctx: NOMINATIVE]
en: Tamuz
yi: תמוז

[ctx: NOMINATIVE]
en: Tevet
yi: טבת

[ctx: NOMINATIVE]
en: Thermidor
yi: תערמידור

[ctx: NOMINATIVE]
en: Tir
yi: טיר

[ctx: NOMINATIVE]
en: Tishrei
yi: תשרי

[ctx: NOMINATIVE]
en: Vendemiaire
yi: וענדעמיאר

[ctx: NOMINATIVE]
en: Ventose
yi: ונטוז

[ctx: NOMINATIVE]
en: jours complementaires
yi: אַדדיטיאָנאַל טעג

en: Name
yi: נאָמען

en: Name contains
yi: נאָמען כּולל

en: Name in Hebrew
yi: ייִדישע נאָמען

en: Name prefix
yi: נאָמען פּרעפיקס

en: Name suffix
yi: נאָמען סאַפיקס

en: Names
yi: נעמען

en: Namibia
yi: נאמיביע

en: Nashville, Tennessee, United States
yi: נאשוויל, טענעסי

en: Nationality
yi: נאַציאָנאַליטעט

en: Nauru
yi: נאַורו

en: Nauvoo (new), Illinois, United States
yi: נאוו, אילינוי (נייַ)

en: Nauvoo (original), Illinois, United States
yi: נאוו, אילינוי (אָריגינעל)

en: Nepal
yi: נעפאל

en: Netherlands
yi: האלאנד

en: Never
yi: קיינ מאָל ניט

en: Never married
yi: קיינמאָל חתונה געהאט

en: New Caledonia
yi: ניו קאַלעדאָניאַ

en: New York, New York, United States
yi: ניו יארק, ניו יארק

en: New Zealand
yi: ניי זילאנד

en: New data
yi: נייַ דאַטן

en: Newport Beach, California, United States
yi: ניופורט ביצ', קאליפארניע

en: News
yi: נייַעס

en: Newspaper
yi: צייַטונג

en: Next image
yi: קומענדיק בילד

en: Nicaragua
yi: ניקאראגוא

en: Nickname
yi: צונעמעניש

en: Niger
yi: ניזשער

en: Nigeria
yi: ניזשעריע

en: Niue
yi: ניוע

en: No
yi: נײן

en: No ancestors in the database.
yi: קיין אבות אין די דייטאַבייס.

en: No children
yi: קיין קינדער

en: No contact
yi: קיין באַריר

en: No errors have been found.
yi: קיין טעות זענען געפונען.

en: No events exist for today.
yi: קיין געשעענישן עקסיסטירן פֿאַר הייַנט.

en: No events exist for tomorrow.
yi: קיין געשעענישן עקסיסטירן פֿאַר מאָרגן.

en: No events for living individuals exist for today.
yi: קיין געשעענישן פֿאַר לעבעדיק מענטשן עקסיסטירן פֿאַר הייַנט.

en: No events for living individuals exist for tomorrow.
yi: קיין געשעענישן פֿאַר לעבעדיק מענטשן עקסיסטירן פֿאַר מאָרגן.

en: No facts exist for this family.
yi: קיין פאקטן פֿאַר דעם פאמיליע.

en: No file was received. Please try again.
yi: ניט קיין טעקע האט באקומען. ביטע צופֿעליקער ווידער.

en: No link between the two individuals could be found.
yi: ניט קיין קשר צווישן די צוויי מענטשן קען ווערן געפונען.

en: No map data exists for this individual
yi: מאַפּע דאַטן עקזיסטירט ניט פֿאַר דעם מענטש

en: No matching facts found
yi: ניט וואָס ריכטן פאקטן געפונען

en: No media file was provided.
yi: קיין מידיאַ טעקע איז געווען צוגעשטעלט.

en: No news articles have been submitted.
yi: קיין נייַעס אַרטיקלען האָבן שוין דערלאנגט.

en: No places found
yi: קיין ערטער געפונען

en: No records to display
yi: קיין רעקאָרדס צו אַרויסווייַזן

en: No results found.
yi: קיין רעזולטאַטן געפֿונען.

en: Nobody at all
yi: קיינער

en: None
yi: קײנע

en: Nonidi
yi: נונידי

en: Norfolk Island
yi: נאָרפאָלק אינזל

en: North Korea
yi: צפון קארעע

en: Northern Ireland
yi: צפון אירלאנד

en: Northern Mariana Islands
yi: צאָפנדיק מאַריאַנאַ אינזלען

en: Norway
yi: נאָרוועגיע

en: Not living
yi: נישט לעבעדיק

en: Not married
yi: נישט חתונה געהאט

en: Note
yi: צעטל

en: Notes
yi: צעטלען

en: Nothing found to cleanup
yi: גאָרנישט געפונען צו ריין

en: Nothing found.
yi: גאָרנישט געפונען.

en: Nuku’Alofa, Tonga
yi: נוקואלופא, טונגא

en: Number of children
yi: נומער פון קינדער

en: Number of days to show
yi: נומער פון טעג צו ווייַזן

en: Number of families without children
yi: נומער פון פאַמיליעס אָן קינדער

en: Number of generations
yi: נומער פון דורות

en: Number of months since the last sign-in for a user’s account to be considered inactive:
yi: נומער פון חדשים זינט די לעצטע לאָגין פֿאַר אַ באַניצערס חשבון צו זייַן געהאלטן ינאַקטיוו:

en: Nurse
yi: ניאַניע

en: Oakland, California, United States
yi: אוקלאנד, קאליפארניע

en: Oaxaca, Mexico
yi: אואחאקא, מעקסיקא

en: Occupation
yi: פאַך

en: Occupations
yi: פאַך ס

en: Octidi
yi: אוקטידי

en: Ogden, Utah, United States
yi: אוגדען, יוטא

en: Oklahoma City, Oklahoma, United States
yi: אקלהאמע סיטי, אקלהאמע

en: Old data
yi: אַלט דאַטן

en: Old files found
yi: אַלטע טעקעס געפונען

en: Oldest at bottom
yi: עלטסטע אין דנאָ

en: Oldest at top
yi: עלטסטע אין אויבן

en: Oldest father
yi: עלטסטע פאטער

en: Oldest female
yi: עלטסטע נקבה

en: Oldest living individuals
yi: עלטסטע לעבעדיק מענטשן

en: Oldest male
yi: עלטסטע זכר

en: Oldest mother
yi: עלטסטע מוטער

en: Oman
yi: אמאן

en: On this day
yi: אויף דעם טאָג

en: On this day…
yi: אויף דעם טאָג …

en: Order
yi: אָרדענונג

en: Ordinance
yi: הסמכה

en: Orientation
yi: אָריִענטירונג

en: Orlando, Florida, United States
yi: אורלאנדו, פלארידע

en: Other
yi: אנדערע

en: Other folder… please type in
yi: אנדערע טעקע … ביטע אַרײַנקלאַפּן אין

en: Others
yi: אנדערע

en: Owner
yi: באַזיצער

en: PHP blocked the file because of its extension.
yi: PHP אפגעשטעלט טעקע דורך געשפּרייט.

en: PHP failed to write to disk.
yi: PHP ניט אַנדערש צו שרייַבן צו דיסק.

en: PHP information
yi: PHP אינפֿאָרמאַציע

en: PHP time limit
yi: PHP צייַט באַגרענעצן

en: Page
yi: בלאַט

en: Page %s of %s
yi: בלאַט %s פון %s

en: Page size
yi: בלאַט גרייס

en: Painting
yi: געמעל

en: Pakistan
yi: פאקיסטאן

en: Palau
yi: פּאַלאַו

en: Palmyra, New York, United States
yi: פאלמירא, ניו יארק

en: Panama
yi: פאנאמא

en: Papeete, Tahiti
yi: פאפיאטא, טאהיטי

en: Papua New Guinea
yi: פּאַפּואַ ניו גיני

en: Paraguay
yi: פאראגוויי

en: Parents
yi: עלטערן

en: Parents and siblings
yi: עלטערן, ברידער און שוועסטער

en: Parent’s age
yi: פאָטער ס / מוטער ס יאָרן

en: Password
yi: פּאַראָל

en: Passwords must contain at least 6 characters.
yi: פּאַססוואָרדס מוזן אַנטהאַלטן לפּחות 6 אותיות.

en: Pedigree
yi: יחוס

[ctx: Pedigree]
en: Adopted
yi: אנגענומען

[ctx: Pedigree]
en: Birth
yi: געבורט

en: Pedigree chart
yi: יחוס טשאַרט

en: Pedigree map
yi: יחוס מאַפּע

en: Pedigree map of %s
yi: יחוס מאַפּע פון %s

en: Pedigree of %s
yi: יחוס פון %s

en: Pedigree tree of %s
yi: פאמיליע בוים פון %s

en: Permanent number
yi: שטענדיק נומער

en: Permanently delete these records?
yi: שטענדיק ויסמעקן די רעקאָרדס?

en: Perth, Australia
yi: פרת', אויסטראליע

en: Peru
yi: פערו

en: Philippines
yi: פיליפינען

en: Phone
yi: טעלעפאן

en: Phonetic search
yi: פאנעטיק זוכן

en: Photo
yi: בילד

en: Pink Plastic
yi: ראָזעווע פּלאַסטיק

en: Pitcairn
yi: פיטקארן

en: Place
yi: פּלאַץ

en: Place check
yi: פּלאַץ אָפאַלטן

en: Place contains
yi: פּלאַץ איז כּולל

en: Place hierarchy
yi: ערטער

en: Place in Hebrew
yi: פּלאַץ אין העברעיש

en: Place list
yi: פּלאַץ רעשימע

en: Place of baptism
yi: אָרט פון טבילה

en: Place of bar mitzvah
yi: אָרט פון בר מצווה

en: Place of bat mitzvah
yi: אָרט פון בת מצווח

en: Place of birth
yi: אָרט פון געבורט

en: Place of blessing
yi: אָרט פון ברכה

en: Place of brit milah
yi: פּלאַץ פון ברית מילה

en: Place of burial
yi: אָרט פון קבורה

en: Place of death
yi: אָרט פון פטירה

en: Place of emigration
yi: אָרט פון עמיגראַציע

en: Place of engagement
yi: אָרט פון שידוך

en: Place of event
yi: פּלאַץ פון געשעעניש

en: Place of immigration
yi: אָרט פון אימיגראַציע

en: Place of marriage
yi: פּלאַץ פון חתונה

en: Place of residence
yi: אָרט פון וווינאָרט

en: Places
yi: ערטער

en: Places found
yi: ערטער געפינען

en: Places in %s
yi: ערטער אין %s

en: Play
yi: אָנהייב

en: Please enter a given name, surname, or place in addition to the year
yi: ביטע אַרייַן אַ געגעבן נאָמען, לעצטע נאָמען, אָדער אָרט אין דערצו צו יאר

en: Please enter a message subject.
yi: ביטע אַרייַן אַ אָנזאָג ונטערטעניק.

en: Please enter a valid email address.
yi: ביטע אַרייַן אַ גילטיק בליצפּאָסט אַדרעס.

en: Please enter more than one character.
yi: ביטע אַרייַן מער ווי איין כאַראַקטער.

en: Please enter some message text before sending.
yi: ביטע אַרייַן עטלעכע אָנזאָג טעקסט איידער שיקן.

en: Please provide your email address so that we may contact you in response to this message. If you do not provide your email address we will not be able to respond to your inquiry. Your email address will not be used in any other way besides responding to this inquiry.
yi: ביטע צושטעלן אייער בליצפּאָסט אַדרעס אַזוי אַז מיר זאלן קאָנטאַקט איר אין ענטפער צו דעם אָנזאָג. אויב איר טאָן ניט צושטעלן אייער בליצפּאָסט אַדרעס מיר וועלן נישט זייַן ביכולת צו ריספּאַנד צו דיין אָנפרעג. אייער בליצפּאָסט אַדרעס וועט נישט זייַן געניצט אין קיין אנדערע וועג חוץ ריספּאַנדינג צו דעם אָנפרעג.

en: Poland
yi: פוילן

en: Port number
yi: Port נומער

en: Portland, Oregon, United States
yi: פורטלאנד, ארעגאן

en: Porto Alegre, Brazil
yi: פורטו אלגרא, בראזיל

en: Portrait
yi: פּאָרטרעט

en: Portugal
yi: פארטוגאל

en: Preferred contact method
yi: בילכער קאָנטאַקט אופֿן

en: Presentation style
yi: פּרעזענטירונג מאָדע

en: Preston, England
yi: פרסטון, ענגלאנד

en: Priest
yi: גאַלעך

en: Primidi
yi: פרימידי

en: Print basic events when blank
yi: דרוק גרונט געשעענישן ווען פּוסט

en: Privacy
yi: אַליינקייַט

en: Private
yi: פּריוואַט

en: Probate
yi: באַעכטיקונג

en: Property
yi: פאַרמאָג

en: Provo, Utah, United States
yi: פרובו, יוטא

en: Publication
yi: ויסגאַבע

en: Puerto Rico
yi: פּוערטאָ ריקאָ

en: Qatar
yi: קאטאר

en: Quality of data
yi: קוואַליטעט פון דאַטן

en: Quartidi
yi: קוארטידי

en: Question
yi: פֿראַגע

en: Quintidi
yi: קוינטידי

en: Rabbi
yi: ראָוו

en: Raleigh, North Carolina, United States
yi: ראלי, צפון קאראליינע

en: Re-order children
yi: אָרדענונג קינדער נאכאמאל

en: Re-order families
yi: אָרדענונג משפחות נאכאמאל

en: Re-order media
yi: אָרדענונג מידיאַ נאכאמאל

en: Real name
yi: פאַקטיש נאָמען

en: Recent changes
yi: פריש ענדערונגען

en: Recent years (&lt; 100 yrs)
yi: לעצטע יאָרן (&lt; הונדערט יאר)

en: Recife, Brazil
yi: רסיפא, בראזיל

en: Record
yi: רעקאָרד

en: Record ID number
yi: רעקאָרד שייַן נומער

en: Record file number
yi: רעקאָרד טעקע נומער

en: Records are not the same type. Cannot merge records that are not the same type.
yi: רעקאָרדס זענען נישט די זעלבע מין. קענען ניט צונויפגיסן רעקאָרדס וואָס זענען נישט די זעלבע מין.

en: Redlands, California, United States
yi: רעדלאנדס, קאליפארניע

en: Reference number
yi: דערמאָנען נומער

en: Regina, Saskatchewan, Canada
yi: רעגינא, סאסקאטשעווען, קאנאדע

en: Registered partnership
yi: רעגיסטרירט שוטפעס

en: Related individuals
yi: ענליכע מענטשן

en: Relationship
yi: שייכות

en: Relationship to father
yi: שייכות צו פאטער

en: Relationship to me
yi: שייכות צו מיר

en: Relationship to mother
yi: שייכות צו מוטער

en: Relationship to parents
yi: שייכות צו עלטערן

en: Relationship: %s
yi: שייכות: %s

en: Relationships
yi: באציונגען

en: Relationships between %1$s and %2$s
yi: באציונגען צווישן %1$s און %2$s

en: Religion
yi: רעליגיע

en: Remove
yi: נעם אַװעק

en: Remove flag
yi: אַראָפּנעמען פאָן

en: Remove individual
yi: אַראָפּנעמען פּערזאָן

en: Remove this location?
yi: אַראָפּנעמען דעם אָרט?

en: Reno, Nevada, United States
yi: רינא, נעוואדא

en: Replace with
yi: פאַרבייַטן מיט

en: Replacement text
yi: פאַרבייַט טעקסט

en: Reply
yi: ענטפער

en: Report
yi: מעלדונג

en: Repositories
yi: רעפּאָסיטאָריעס

en: Repositories found
yi: רעפּאָסיטאָריעס געפונען

[ctx: Repository]
en: Name
yi: נאָמען

en: Repository contains
yi: רעפּאָסיטאָרי איז כּולל

en: Republic of the Congo
yi: רעפובליק פון קאנגא

en: Request a new password
yi: ביטע נייַ פּאַראָל

en: Request a new user account
yi: ביטע ניי באַניצער חשבון

en: Research task
yi: פאָרשונג אויפגאבע

en: Research tasks
yi: פאָרשונג אַרבעט

en: Residence
yi: וווינאָרט

en: Restrict to immediate family
yi: באַגרענעצן צו באַלדיק פאמיליע

en: Reunion
yi: רעוניאָן

en: Role
yi: ראָלע

en: Romania
yi: רומעניע

en: Romanized place
yi: לאטיין אָרט נאָמען

en: Roots
yi: ווארצלען

en: Rule
yi: כלל

en: Russell
yi: ראסל

en: Russia
yi: רוסלאנד

en: Rwanda
yi: רואנדא

en: SMTP mail server
yi: SMTP בליצפאסט דינער

en: Sacramento, California, United States
yi: סאקראמענטא, קאליפארניע

en: Saint Helena
yi: סיינט העלענאַ

en: Saint Kitts and Nevis
yi: סעינט קיץ און נעוויס

en: Saint Lucia
yi: סעינט לוסיאַ

en: Saint Pierre and Miquelon
yi: סן פּיער און מיקלון

en: Saint Vincent and the Grenadines
yi: סעינט ווינסענט און די גרענאַדינעס

en: Salt Lake City, Utah, United States
yi: סולט לייק סיטי, יוטא

en: Samoa
yi: סאמוא

en: San Antonio, Texas, United States
yi: סאן אנטוניו, טעקסאס

en: San Diego, California, United States
yi: סאן דיעגו, קאליפארניע

en: San Jose, Costa Rica
yi: סאן חוסא, קאסטא ריקא

en: San Marino
yi: סאן מארינא

en: Santiago, Chile
yi: סאנטיאגא, טשילע

en: Santo Domingo, Dominican Republic
yi: סאנטא דאמינגא, דאמיניקאנישע רעפובליק

en: Sao Paulo, Brazil
yi: סאו פאולא, בראזיל

en: Sao Tome and Principe
yi: סאו טומע אוןפרינסיפע

en: Sat
yi: שבת

en: Satellite
yi: סאַטעליט

en: Saturday
yi: שבת

en: Saudi Arabia
yi: סאודי אראביע

en: School or college
yi: שולע אָדער קאָלעגע

en: Scotland
yi: סקאטלאנד

en: Scrapbook
yi: אַלבאָם

en: Search
yi: זוך

en: Search and replace
yi: זוכן און פאַרבייַטן

en: Search engine
yi: זוכמאשין

en: Search filters
yi: זוכן פילטערס

en: Search for
yi: זוכן פֿאַר

en: Search locally
yi: זוכן היגע

en: Search method
yi: זוכן אופֿן

en: Search text/pattern
yi: זוכן טעקסט / מוסטער

en: Seattle, Washington, United States
yi: סיאטל, וואשינגטאן

en: Select a date
yi: אויסקלייַבן אַ דאטום

en: Select events
yi: אויסקלייַבן געשעענישן

en: Select flag
yi: אויסקלייַבן פאָן

en: Seller
yi: טרעגער

en: Send
yi: שיקן

en: Send a message
yi: שיקן אָנזאָג

en: Send a message to all users
yi: שיקן אָנזאָג צו אַלע ניצערס

en: Send a message to users who have never signed in
yi: שיקן אָנזאָג צו ניצערס, וואס האָבן קיינמאָל אריינלאגירט אין

en: Send a message to users who have not signed in for 6 months
yi: שיקן אָנזאָג צו ניצערס, וואס האָבן ניט אריינלאגירט אין פֿאַר 6 חדשים

en: Sender name
yi: אָפּשיקער נאָמען

en: Sending server name
yi: שיקן דינער נאָמען

en: Senegal
yi: סענעגאל

en: Seoul, Korea
yi: סעאל, קארעע

en: Separated
yi: אפגעשיידט

en: Septidi
yi: סעפטידי

en: Serbia
yi: סערביע

en: Servant
yi: דינער

en: Server name
yi: דינער נאָמען

en: Session timeout
yi: סעסיע טיימאַוט

en: Sextidi
yi: סעקסטידי

en: Seychelles
yi: סייטשעלס

en: Shared note
yi: געטיילט צעטל

en: Shared note contains
yi: געטיילט צעטל איז כּולל

en: Shared notes
yi: געטיילט הערות

en: She
yi: זי

en: She died
yi: זי איז געשטארבן

en: She married
yi: זי האט חתונה געהאט

en: She resided at
yi: זי האט געוווינט אין

en: She was born
yi: זי האט געבוירן

en: She was buried
yi: זי איז באַגראָבן

en: She was cremated
yi: זי איז געווען פאַרברענען

en: Shiny Tomato
yi: בלאַנק טאָמאַטאָ

en: Short version
yi: קורץ ווערסיע

en: Shortcut
yi: דורכוועג

en: Show
yi: װײַז

en: Show all notes
yi: ווייַזן אַלע הערות

en: Show all places in a list
yi: ווייַזן אַלע ערטער אין אַ רעשימע

en: Show all sources
yi: ווייַזן אַלע מקורות

en: Show all tags
yi: ווייַזן אַלע טאַגס

en: Show children of ancestors
yi: ווייַזן קינדער פון אבות

en: Show cousins
yi: ווייַזן שוועסטערקינדער

en: Show date of last update
yi: ווייַזן דאַטע פון לעצט דערהייַנטיקן

en: Show dead individuals
yi: ווייַזן טויטע מענטשן

en: Show details
yi: ווייַז דעטאַילס

en: Show inactive places
yi: ווייַזן ינאַקטיוו ערטער

en: Show individuals born more than 100 years ago.
yi: ווייַזן מענטשן געבוירן מער ווי 100 יאר צוריק.

en: Show individuals born within the last 100 years.
yi: ווייַזן מענטשן געבוירן אין די לעצטע 100 יאר.

en: Show individuals who died more than 100 years ago.
yi: ווייַזן מענטשן וואס זענען געשטארבן מער ווי 100 יאר צוריק.

en: Show individuals who died within the last 100 years.
yi: ווייַזן מענטשן וואס זענען געשטארבן אין די לעצטע 100 יאר.

en: Show notes
yi: ווייַזן הערות

en: Show occupations
yi: ווייַז פּראָפעסיעס

en: Show only births, deaths, and marriages
yi: ווייַזן בלויז בירטהס, דעטס, און מאַרריאַגעס

en: Show only events of living individuals
yi: ווייַזן בלויז געשעענישן פון לעבעדיק מענטשן

en: Show only individuals, events, or all
yi: ווייַזן בלויז מענטשן, געשעענישן, אָדער אַלע

en: Show only the selected tags
yi: ווייַזן בלויז אויסגעקליבן טאַגס

en: Show parents
yi: ווייַזן עלטערן

en: Show photos
yi: ווייַזן בילדער

en: Show private relationships
yi: ווייַזן פריוואטע באציונגען

en: Show related individuals/families
yi: ווייַזן פֿאַרבונדענע פנים / משפחות

en: Show sources
yi: ווייַזן מקורות

en: Show spouses
yi: ווייַז מענער / פרויען

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: first
yi: ערשטער

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: last
yi: לעצט

en: Show the list of individuals
yi: ווייַזן די רשימה פון מענטשן

en: Show to managers
yi: ווייַזן צו פאַרוואַלטערן

en: Show to members
yi: ווייַזן צו מיטגלידער

en: Show to visitors
yi: ווייַזן צו גאַסטן

en: Showing %1$s to %2$s of %3$s
yi: ווייַזונג %1$s צו %2$s פון %3$s

en: Sibling
yi: ברודער/שוועסטער

en: Siblings
yi: ברידער/שוועסטער

en: Sierra Leone
yi: סיערע לעאנע

en: Sign in
yi: ארײַנלאָגירן

en: Sign out
yi: אַרויסלאָגירן

en: Sign-in URL
yi: ארײַנלאָגירן URL

en: Singapore
yi: סינגאפור

en: Sister
yi: שוועסטער

en: Sitemaps
yi: סיטעמאַפּס

en: Size of map (in pixels)
yi: גרייס פון קאַרטע (אין פּיקסעלס)

en: Slave
yi: שקלאַף

en: Slovakia
yi: סלאוואקיי

en: Slovenia
yi: סלאוועניע

en: Snowflake, Arizona, United States
yi: סנואופלייק, אריזאנע

en: Solomon Islands
yi: סאַלאָמאָן אינזלען

en: Somalia
yi: סאמאליע

en: Son
yi: זון

en: Son of %s
yi: זון פון %s

en: Sort order
yi: סאָרטירונג־סדר

en: Sosa
yi: סאָסאַ

en: Source
yi: מקור

en: Source contains
yi: מקור כּולל

en: Source type
yi: סאָרט מקור

en: Sources
yi: מקורות

en: Sources to the events
yi: מקורות צו די געשעענישן

en: South Africa
yi: דרום אפריקע

en: South America
yi: דרום אמעריקע

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
yi: דרום דזשאָרדזשאַ און די דרום סאַנדוויטש אינזלען

en: South Sudan
yi: דרום סודאן

en: Spain
yi: שפאניע

en: Spokane, Washington, United States
yi: ספוקיין, וואשינגטאן

en: Spouse
yi: מאַן / פרוי

en: Spouse note
yi: צעטל אויף אַ מאַן / פרוי

en: Spouses
yi: מענער / פרויען

en: Spouses and children
yi: מענער / פרויען און קינדער

en: Sri Lanka
yi: סרי לאנקא

en: St. George, Utah, United States
yi: סאנט ג'ורג', יוטא

en: St. Louis, Missouri, United States
yi: סאנט לואיס, מיזורי

en: St. Paul, Minnesota, United States
yi: סיינט פול, מינעסאטע

en: Standard
yi: סטאַנדאַרד

en: Start IP address
yi: אָנהייב IP אַדרעס

en: Start at parents
yi: אָנהייבן בייַ עלטערן

en: Start year
yi: אָנהייב יאָר

en: Starting range of change dates
yi: סטאַרטינג קייט פון טוישן דאַטעס

en: State
yi: מעלוכיש

en: Statistics
yi: סטאַטיסטיקס

en: Status
yi: מאַצעוו

en: Status change date
yi: סטאַטוס טוישן דאַטע

en: Stockholm, Sweden
yi: שטאקהאלם, שוועדן

en: Stop
yi: האַלטן

en: Stories
yi: דערציילונגען

en: Story
yi: געשיכטע

en: Story title
yi: געשיכטע טיטל

en: Subject
yi: ‫ענין

en: Sudan
yi: סודאן

en: Sun
yi: זונ

en: Sunday
yi: זונטיק

en: Support and documentation can be found at %s.
yi: שטיצן און אינפֿאָרמאַציע קענען זייַן געפונען אין %s.

en: Suriname
yi: סורינאם

en: Surname
yi: פאַמיליע נאָמען

en: Surname list style
yi: משפּחה נאָמען רשימה סטיל

[ctx: Surname tradition]
en: Icelandic
yi: אײַזלענדיש

[ctx: Surname tradition]
en: Lithuanian
yi: ליטוויש

[ctx: Surname tradition]
en: Polish
yi: פּױליש

[ctx: Surname tradition]
en: Portuguese
yi: פארטוגעזיש

[ctx: Surname tradition]
en: Spanish
yi: שפאניש

[ctx: Surname tradition]
en: none
yi: קיין

en: Suva, Fiji
yi: סאבא, פידזשי

en: Svalbard and Jan Mayen
yi: סוואַלבאַרד און יאן מייַען אינזלען

en: Swaziland
yi: סוואזילאנד

en: Sweden
yi: שוועדן

en: Switzerland
yi: שווייץ

en: Sydney, Australia
yi: סידני, אויסטראליע

en: Syria
yi: סיריע

en: Tab
yi: קוויטל

en: Tabs
yi: טאַבוליר גרענעצן

en: Tag
yi: קוויטל

en: Taipei, Taiwan
yi: טאיפיי, טייוואן

en: Taiwan
yi: טייוואן

en: Tajikistan
yi: טאדזשיקיסטאן

en: Tampico, Mexico
yi: טאמפיקו, מעקסיקא

en: Tanzania
yi: טאנזאניע

en: Technical help contact
yi: טעכנישע הילף באַריר

en: Text
yi: טעקסט

en: Thailand
yi: טיילאנד

en: The Hague, Netherlands
yi: דען האג, האלאנד

en: The PHP temporary folder is missing.
yi: פעלנדיק PHP צייַטווייַליק טעקע.

en: The date and time of the last update
yi: די דאַטע און צייַט פון די לעצטע דערהייַנטיקן

en: The details of this family are private.
yi: די פרטים פון דעם משפּחה זענען פּריוואַט.

en: The details of this individual are private.
yi: פרטים וועגן דעם מענטש זענען פּריוואַט.

en: The file %s already exists. Use another filename.
yi: דער טעקע %s שוין יגזיסץ. ניצן אן אנדער טעקע נאָמען.

en: The file %s has been uploaded.
yi: דער טעקע %s איז צופֿעליקערט.

en: The file was only partially uploaded. Please try again.
yi: די טעקע איז געווען בלויז טייל צופֿעליקערט. ביטע פּרובירן ווידער.

en: The folder %s does not exist, and it could not be created.
yi: דער טעקע %s טוט נישט עקסיסטירן, און עס קען ניט זייַן באשאפן.

en: The folder %s has been created.
yi: דער טעקע %s איז געווען באשאפן.

en: The following list shows typical requirements.
yi: די פאלגענדע רשימה ווייזט געוויינטלעך באדערפענישן.

en: The help text has not been written for this item.
yi: די הילף טעקסט האט ניט געווען געשריבן פֿאַר דעם.

en: The media file %1$s could not be renamed to %2$s.
yi: מעדיע טעקע %1$s קענען נישט האָבן די נייַ נאָמען %2$s.

en: The media file %1$s has been renamed to %2$s.
yi: די מידיאַ טעקע %1$s איז מיט הצלחה געגעבן די נייע נאָמען %2$s.

en: The media file %s does not exist.
yi: מעדיע טעקע %s איז נישט עקסיסטירט.

en: The media file was not found in this family tree.
yi: די מידיאַ טעקע איז ניט געפינען אין דעם פאמיליע בוים.

en: The memory and CPU time requirements depend on the number of individuals in your family tree.
yi: דער זכּרון און פראצעסאר צייַט באדערפענישן אָפענגען אויף די נומער פון מענטשן אין דיין משפּחה בוים.

en: The message was successfully sent to %s.
yi: אָנזאָג מיט הצלחה געשיקט צו %s.

en: The password needs to be at least six characters long.
yi: די פעסווארד דאַרף צו זייַן אין מינדסטער זעקס אותיות לאַנג.

en: The passwords do not match.
yi: די פּאַסווערדז טאָן ניט גלייַכן.

en: The regular expression appears to contain an error. It can’t be used.
yi: די regex אויס צו אַנטהאַלטן אַ טעות. עס קען ניט זייַן געניצט.

en: The server configuration is OK.
yi: די סערווער קאַנפיגיעריישאַן איז גוט.

en: The size of the family tree, earliest and latest events, common names, etc.
yi: די נומער פון די פאמיליע בוים, ערליאַסט און לעצט געשעענישן, געוויינטלעך נעמען, אאז"וו.

en: The version of %s is too new.
yi: די ווערסיע פון %s איז צו נייַ.

en: The version of %s is too old.
yi: די ווערסיע פון %s איז צו אַלט.

en: The webtrees developers would be very interested to learn about this error. If you contact them, they will help you resolve the problem.
yi: די webtrees דעוועלאָפּערס וואָלט זייַן זייער אינטערעסירט צו לערנען וועגן דעם טעות. אויב איר קאָנטאַקט זיי, זיי וועלן העלפן איר האַלטן די פּראָבלעם.

en: Theme
yi: טעמע

en: There are no media objects for this individual.
yi: עס זענען קיין בילדער פאר דעם יחיד.

en: There are no research tasks in this family tree.
yi: עס זענען קיין פאָרשונג אַרבעט אין דעם פאמיליע בוים.

en: There was an error uploading your file.
yi: עס איז געווען אַ טעות ופּלאָאַדינג אייער טעקע.

en: This database is only running MySQL version %s. You cannot install webtrees here.
yi: דאס דייטאַבייס איז נאָר פליסנדיק MySQL ווערסיע %s. איר קענען נישט ינסטאַלירן וועבטרעעס דאָ.

en: This email address will be used to send password reminders, website notifications, and messages from other family members who are registered on the website.
yi: דעם בליצפּאָסט אַדרעס וועט זייַן געניצט צו שיקן איר פעסווארד רימיינדערז, זייטל נאָוטאַפאַקיישאַנז, און אָנזאָגן פון אנדערע משפּחה מיטגלידער וואס זענען רעגיסטרירט אויף דעם זייטל.

en: This entry is ignored if you have entered a URL into the filename field.
yi: דעם פאַרשרייַבונג וועט זייַן איגנאָרירט אויב איר האָט אריין אַ URL אין דער טעקע נאָמען פּלאַץ.

en: This family does not exist or you do not have permission to view it.
yi: דעם משפּחה נישט עקסיסטירן אָדער איר נישט האָבן דערלויבעניש צו זען עס.

en: This family has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
yi: דעם משפּחה האט שוין אויסגעמעקט. די דילישאַן וועט דאַרפֿן צו זייַן ריוויוד דורך אַ מאָדעראַטאָר.

en: This family has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
yi: דעם משפּחה האט שוין רעדאקטירט. דער ענדערונגען דאַרפֿן צו זייַן ריוויוד דורך אַ מאָדעראַטאָר.

en: This family has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
yi: דעם משפּחה האט שוין רעדאקטירט. איר זאָל באריכטן די ענדערונגען און דעמאָלט %1$s אָדער %2$s זיי.

en: This family tree was last updated on %s.
yi: דעם פאמיליע בוים איז לעצט דערהייַנטיקט אויף %s.

en: This information is private and cannot be shown.
yi: דעם אינפֿאָרמאַציע איז פּריוואַט און קענען ניט זיין געוויזן.

en: This is case sensitive.
yi: דאס איז פאַל שפּירעוודיק.

en: This is the name of the SMTP server. “localhost” means that the mail service is running on the same computer as your web server.
yi: דאס איז די נאָמען פון די SMTP דינער. 'localhost' מיינט אַז די פּאָסט דינסט איז פליסנדיק אויף דער זעלביקער קאָמפּיוטער ווי דיין וועב סערווער.

en: This may be a mistake in your data.
yi: דאס קען זייַן אַ גרייַז אין דיין דאַטן.

en: This may cause a problem for other applications.
yi: דאס קען פאַרשאַפן אַ פּראָבלעם פֿאַר אנדערע פּראָגראַמען.

en: This may cause a problem for webtrees.
yi: דאס קען פאַרשאַפן אַ פּראָבלעם פֿאַר webtrees.

en: This media object does not exist or you do not have permission to view it.
yi: דעם מידיאַ כייפעץ טוט נישט עקסיסטירן אָדער איר טאָן ניט האָבן דערלויבעניש צו זע עס.

en: This media object has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
yi: דעם מידיאַ כייפעץ איז עדיטיד. דער ענדערונגען דאַרפֿן צו זיין ריוויוד דורך אַ מאָדעראַטאָר.

en: This media object is not linked to any other record.
yi: דעם מידיאַ אָביעקט איז נישט לינגקט צו קיין אנדערע רעקאָרד.

en: This message will be sent to %s
yi: דעם אָנזאָג וועט זייַן געשיקט צו %s

en: This must be at least six characters long. It is case-sensitive.
yi: דאס מוזן צו זייַן בייַ מינדסטער זעקס אותיות. עס איז פאַל-שפּירעוודיק.

en: This note has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
yi: דאס טאָן האט שוין אויסגעמעקט. דאס וועט דאַרפֿן צו זייַן ריוויוד דורך אַ מאָדעראַטאָר.

en: This note has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
yi: דאס טאָן האט שוין אויסגעמעקט. איר זאָל באריכטן די דילישאַן און דעמאָלט %1$s אָדער %2$s עס.

en: This place has no coordinates
yi: דעם פּלאַץ האט ניט קאָואָרדאַנאַץ

en: This source does not exist or you do not have permission to view it.
yi: דאס מקור נישט עקסיסטירן אָדער איר טאָן ניט האָבן דערלויבעניש צו קוק עס.

en: This source has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
yi: דאס מקור האט שוין אויסגעמעקט. די דילישאַן וועט דאַרפֿן צו זייַן ריוויוד דורך אַ מאָדעראַטאָר.

en: This source has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
yi: דאס מקור האט שוין רעדאקטירט. דער ענדערונגען דאַרפֿן צו זייַן ריוויוד דורך אַ מאָדעראַטאָר.

en: This source has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
yi: דאס מקור האט שוין רעדאקטירט. איר זאָל באריכטן די ענדערונגען און דעמאָלט %1$s אָדער %2$s זיי.

en: This type of link is not allowed here.
yi: דעם סאָרט פון רונג איז נישט ערלויבט דאָ.

en: This website is temporarily unavailable
yi: דעם וועבזייַטל איז צייַטווייַליק נישט פאַראַנען

en: Thu
yi: דאנ

en: Thursday
yi: דאנערשטיק

en: Time
yi: צייַט

en: Timor-Leste
yi: מזרח טימאר

en: Title
yi: טיטל

en: Title in Hebrew
yi: טיטל אין העברעיש

en: Togo
yi: טאגא

en: Tokelau
yi: טאָקעלאַו

en: Tokyo, Japan
yi: טאקיא, יאפאן

en: Tombstone
yi: מאַצייווע

en: Tonga
yi: טונגא

en: Top given name
yi: די מערסט פּאָפּולאַר געגעבן נאָמען

en: Toronto, Ontario, Canada
yi: טאראנטא, אנטעריא, קאנאדע

en: Total
yi: גאַנץ

en: Total dead
yi: גאַנץ טויט

en: Total deaths
yi: גאַנץ פטירות

en: Total divorces
yi: גאַנץ גטין

en: Total events
yi: גאַנץ געשעענישן

en: Total families: %s
yi: גאַנץ משפחות: %s

en: Total females
yi: גאַנץ נקבות

en: Total individuals
yi: גאַנץ יחידים

en: Total individuals: %s
yi: גאַנץ מענטשן: %s

en: Total living
yi: גאַנץ לעבעדיק

en: Total males
yi: גאַנץ זכרים

en: Total marriages
yi: גאַנץ חתונות

en: Total number of users
yi: גאַנץ נומער פון ניצערס

en: Total pending changes:
yi: ונטערשיידען

en: Total places: %s
yi: גאַנץ ערטער: %s

en: Total sources: %s
yi: גאַנץ מקורות: %s

en: Total surnames
yi: גאַנץ פאַמיליע נאָמען

en: Total users
yi: גאַנץ ניצערס

en: Tridi
yi: טרידי

en: Trinidad and Tobago
yi: טרינידאַד און טאָבאַגאָ

en: Tue
yi: דינ

en: Tuesday
yi: דינסטיק

en: Tunisia
yi: טוניסיע

en: Turkey
yi: טערקיי

en: Turkmenistan
yi: טורקמעניסטאן

en: Turks and Caicos Islands
yi: טורקס און קעיקאָס אינזלען

en: Tuvalu
yi: טווואַלו

en: Tuxtla Gutierrez, Mexico
yi: טוקסטלה גוטיארז, מעקסיקא

en: Type
yi: טיפּ

en: Type the password again.
yi: שרייַבן די פּאַראָל נאכאמאל.

en: Type your password again, to make sure you have typed it correctly.
yi: אַרײַנקלאַפּן דיין װאָרטצײכונג נאכאמאל, צו מאַכן זיכער איר האָט אַרײַנקלאַפּט עס ריכטיק.

en: Types of error
yi: טיפן פון טעות

en: US Minor Outlying Islands
yi: פאראייניקטע שטאַטן מיינער אָוטליינג אינזלען

en: US Virgin Islands
yi: פאַרייניקטע שטאַטן ווירגין אינזלען

en: Uganda
yi: אוגאנדע

en: Ukraine
yi: אוקראינע

en: United Arab Emirates
yi: פאראייניגטע אראבישע עמיראטן

en: United Kingdom
yi: פאראייניגטע קעניגרייך

en: Unknown
yi: אומבאקאנט

en: Unrecognized GEDCOM code
yi: אומבאַקאַנט GEDCOM קאָוד

en: Upcoming events
yi: אַפּקאַמינג געשעענישן

en: Update
yi: דערהײַנטיק

en: Update all
yi: דערהייַנטיקן אַלע

en: Uruguay
yi: אורוגוויי

en: Use PHP mail to send messages
yi: ניצן PHP mail צו שיקן אָנזאָגן

en: Use SMTP to send messages
yi: ניצן SMTP צו שיקן אָנזאָגן

en: Use at least %s character. | Use at least %s characters.
yi[0]: ניץ לפּחות %s אות.
yi[1]: ניץ לפּחות %s אותיות.

en: Use colors
yi: ניץ פֿאַרבן

en: Use compact layout
yi: ניצן קאמפאקטע אויסלייג

en: Use password
yi: ניץ פּאַראָל

en: Use this value
yi: ניצן דעם באַטרעף

en: User
yi: נוצער

en: User administration
yi: באַניצער אַדמיניסטראַציע

en: User didn’t verify within 7 days.
yi: באַניצער האט נישט באַשטעטיקן ין 7 טעג.

en: User not verified by administrator.
yi: באַניצער נישט וועראַפייד דורך אַדמיניסטראַטאָר.

en: User-agent string
yi: באַניצער-אַגענט קייט

en: Username
yi: באַניצער נאָמען

en: Username or email address
yi: באניצער נאמען אָדער בליצבריװ

en: Users
yi: ניצערס

en: User’s account has been inactive too long:
yi: באַניצעס חשבון האט שוין ינאַקטיוו אויך לאַנג:

en: Uzbekistan
yi: אוזבעקיסטאן

en: Vanuatu
yi: וואנואטו

en: Vatican City
yi: וואטיקאן

en: Venezuela
yi: ווענעזועלע

en: Veracruz, Mexico
yi: ועראקרוז, מעקסיקא

en: Verified
yi: באשטעטיקט

en: Vernal, Utah, United States
yi: ורנאל, יוטא

en: Version
yi: װערסיע

en: Video
yi: ווידעא

en: Vietnam
yi: וויעטנאם

en: View
yi: זע

en: View the details
yi: זען פרטים

en: View the notes
yi: זען הערות

en: Villa Hermosa, Mexico
yi: וילא הרמוזא, מעקסיקא

en: Visible to other users when online
yi: קענטיק צו אנדערע ניצערס ווען אָנליין

en: Visitor
yi: גאַסט

en: Vital records
yi: וויטאַל רעקאָרדס

en: Wales
yi: וויילס

en: Wallis and Futuna
yi: וואָליס און פוטונאַ אינזלען

en: Ward
yi: קעסטקינד

en: Washington, District of Columbia, United States
yi: וואשינגט,אן די סי

en: Website URL
yi: וועבזייטל URL

en: Website access rules
yi: וועבזייטל צוטריט כּללים

en: Wed
yi: מיט

en: Wednesday
yi: מיטוואך

en: Weight
yi: וואָג

en: Welcome %s
yi: באַגריסן %s

en: Western Sahara
yi: מערב סאהארא

en: When you send this message you will receive a copy sent via email to the address you provided.
yi: ווען איר שיקן דעם אָנזאָג איר וועט באַקומען אַ קאָפּיע געשיקט דורך בליצפּאָסט צו דער אַדרעס איר צוגעשטעלט.

en: Where is your PhpGedView installation?
yi: ווו איז דיין PhpGedView ינסטאַלירונג?

en: Whole words only
yi: בלויז גאַנץ ווערטער

en: Widow
yi: אַלמאָנע

en: Widower
yi: אַלמען

en: Width
yi: ברײט

en: Wife
yi: פרוי

en: Wife’s age
yi: יאָרן פון פרוי

en: Will
yi: צאַוואָע

en: Winter Quarters, Nebraska, United States
yi: ווינטער קורטערס, נעבראסקא

en: With sources
yi: מיט מקורות

en: Without sources
yi: אָן מקורות

en: Witness
yi: יידעס

en: World
yi: וועלט

en: Yahrzeit
yi: יארצייט

en: Yahrzeiten
yi: יאַהרזעיטען

en: Year
yi: יאָר

en: Year:
yi: יאָר:

en: Yemen
yi: תימן

en: You are not allowed to send messages that contain external links.
yi: איר זענען נישט ערלויבט צו שיקן אַרטיקלען וואָס אַנטהאַלטן פונדרויסנדיק לינקס.

en: You entered the same IDs. You cannot merge the same records.
yi: איר אריין די זעלבע שייַןס. איר קענען נישט צונויפגיסן דער זעלביקער רעקאָרדס.

en: You have not created any journal items.
yi: איר האָט נישט באשאפן קיין זשורנאַל שריפטן.

en: You must change this before you can continue.
yi: איר מוזן טוישן דעם איידער איר קענען פאָרזעצן.

en: You must enter a name
yi: איר מוזן אַרייַן אַ נאָמען

en: You must enter a real name.
yi: איר מוזן אַרייַן אַ פאַקטיש נאָמען.

en: You must enter a username.
yi: איר מוזן אַרייַן אַ באַניצער נאָמען.

en: You must enter all the administrator account fields.
yi: איר מוזן אַרייַן אַלע דעם אַדמיניסטראַטאָר קאָנטע פעלדער.

en: You must provide a source title
yi: איר מוזן צושטעלן אַ מקור טיטל

en: You need to set up an administrator account. This account can control all aspects of this webtrees installation. Please choose a strong password.
yi: איר דאַרפֿן צו שטעלן אַרויף אַ אַדמיניסטראַטאָר קאָנטע. דעם קאָנטע קענען קאָנטראָלירן אַלע אַספּעקץ פון דעם webtrees ינסטאַלירונג. ביטע קלייַבן אַ שטאַרק פּאַראָל.

en: You should delete the “%1$s” from “%2$s” and try again.
yi: איר זאָל אויסמעקן די “%1$s” פון “%2$s” און פּרובירן ווידער.

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: accept
yi: אָננעמען

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: reject
yi: בראַקירן

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: accept
yi: אָננעמען

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: reject
yi: בראַקירן

en: Youngest father
yi: ייִנגסטער פאטער

en: Youngest female
yi: ייִנגסטער נקבֿה

en: Youngest male
yi: ייִנגסטער זכר

en: Youngest mother
yi: ייִנגסטער מוטער

en: Your name
yi: דיין נאָמען

en: Zambia
yi: זאמביע

en: Zimbabwe
yi: זימבאבווע

en: Zoom
yi: פֿאַרגרעסער/פֿאַרקלענער

en: Zoom in
yi: פארגרעסער אין

en: Zoom out
yi: פארקלענער אויס

en: a.m.
yi: פארמיטאג

en: about %s
yi: וועגן %s

en: accepted
yi: אנגענומען

en: add
yi: שטעלן

en: adopted name
yi: אנגענומען נאָמען

en: after
yi: נאָך

en: after %s
yi: נאָך %s

en: after death
yi: נאָך טויט

en: age
yi: יאָרן

en: allow
yi: לאזן

en: also known as
yi: אויך באקאנט ווי

en: and
yi: און

en: back to top
yi: צוריק צו שפּיץ

en: before
yi: פאַר

en: before %s
yi: פאַר %s

en: between %s and %s
yi: צווישן %s און %s

en: birth
yi: געבורט

en: birth name
yi: געבורט נאָמען

en: born in the last %1$s years or died in the last %2$s years
yi: געבוירן אין די לעצטע %1$s יאָרן אָדער געשטארבן אין די לעצטע %2$s יאָרן

en: brother
yi: ברודער

[ctx: brother’s child]
en: nephew/niece
yi: פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: brother’s daughter]
en: niece
yi: פּלימעניצע

[ctx: brother’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
yi: פּלימעניק

[ctx: brother’s son]
en: nephew
yi: פּלימעניק

[ctx: brother’s son’s wife]
en: niece-in-law
yi: פּלימעניק

[ctx: brother’s wife]
en: sister-in-law
yi: שוועגערין

[ctx: brother’s wife’s brother]
en: brother-in-law
yi: שוואָגער

[ctx: brother’s wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
yi: שוואָגער/שוועגערין

[ctx: brother’s wife’s sister]
en: sister-in-law
yi: שוועגערין

en: burial
yi: קווורע

en: by
yi: דורך

en: census added
yi: צענזוס צוגעגעבן

en: century
yi: יאָרהונדערט

en: change of name
yi: טוישן פון נאָמען

en: child
yi: קינד

en: children
yi: קינדער

[ctx: child’s child]
en: grandchild
yi: ייניקל

[ctx: child’s child’s child]
en: great-grandchild
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: child’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: child’s child’s son]
en: great-grandson
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: child’s daughter]
en: granddaughter
yi: ייניקל

[ctx: child’s daughter’s child]
en: great-grandchild
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: child’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: child’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
yi: ייניקלס מאַן

[ctx: child’s daughter’s son]
en: great-grandson
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: child’s husband]
en: son-in-law
yi: יידעם

[ctx: child’s son]
en: grandson
yi: ייניקל

[ctx: child’s son’s child]
en: great-grandchild
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: child’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: child’s son’s son]
en: great-grandson
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: child’s son’s wife]
en: grandson’s wife
yi: ייניקלס ווייַב

[ctx: child’s spouse]
en: son/daughter-in-law
yi: יידעם/שנור

[ctx: child’s wife]
en: daughter-in-law
yi: שנור

en: close
yi: פאַרמאַכן

en: clouds
yi: וואלקנס

en: colors
yi: פארבן

en: compact list
yi: קאמפאקטע רשימה

en: continue
yi: פאָרזעצן

en: create
yi: שאַפֿן

en: date periods
yi: דאטום צייַט

en: daughter
yi: טאָכטער

en: daughter of
yi: טאָכטער פון

[ctx: daughter’s child]
en: grandchild
yi: ייניקל

[ctx: daughter’s child’s child]
en: great-grandchild
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: daughter’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: daughter’s child’s son]
en: great-grandson
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: daughter’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
yi: געבורט פון אַ אייניקל

[ctx: daughter’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
yi: קווורע פון אַ אייניקל

[ctx: daughter’s daughter]
en: Death of a granddaughter
yi: פּטירע פון אַ אייניקל

[ctx: daughter’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
yi: חתונה פון אַ אייניקל

[ctx: daughter’s daughter]
en: granddaughter
yi: ייניקל

[ctx: daughter’s daughter’s child]
en: great-grandchild
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: daughter’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: daughter’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
yi: ייניקלס מאַן

[ctx: daughter’s daughter’s son]
en: great-grandson
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: daughter’s husband]
en: son-in-law
yi: יידעם

[ctx: daughter’s husband’s father]
en: son-in-law’s father
yi: יידעם ס פאטער

[ctx: daughter’s husband’s mother]
en: son-in-law’s mother
yi: יידעם ס מוטער

[ctx: daughter’s husband’s parent]
en: son-in-law’s parent
yi: יידעם ס פאָטער/מוטער

[ctx: daughter’s son]
en: Birth of a grandson
yi: געבורט פון אַ אייניקל

[ctx: daughter’s son]
en: Brit milah of a grandson
yi: ברית מילה פון אַ אייניקל

[ctx: daughter’s son]
en: Burial of a grandson
yi: קווורע פון אַ אייניקל

[ctx: daughter’s son]
en: Death of a grandson
yi: פּטירע פון אַ אייניקל

[ctx: daughter’s son]
en: Marriage of a grandson
yi: חתונה פון אַ אייניקל

[ctx: daughter’s son]
en: grandson
yi: ייניקל

[ctx: daughter’s son’s child]
en: great-grandchild
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: daughter’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: daughter’s son’s son]
en: great-grandson
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: daughter’s son’s wife]
en: grandson’s wife
yi: ייניקלס ווייַב

en: death
yi: טויט

en: degrees
yi: גראַד

en: delete
yi: ויסמעקן

en: deny
yi: לייקענען

en: east
yi: מזרח

en: edit
yi: רעדאַקטירן

en: eighth cousin
yi: אַכט שוועסטערקינד

en: elder brother
yi: עלטער ברודער

en: elder sibling
yi: עלטערע ברודער/שוועסטער

en: elder sister
yi: עלטער שוועסטער

en: eleventh cousin
yi: עלפט שוועסטערקינד

en: ex-husband
yi: פרייַערדיק מאַן

en: ex-spouse
yi: פרייַערדיק מאַן / פרוי

en: ex-wife
yi: פרייַערדיק פרוי

en: facts
yi: פאקטן

en: father
yi: פאָטער

[ctx: father’s brother]
en: uncle
yi: פעטער

[ctx: father’s brother’s child]
en: first cousin
yi: ערשטער שוועסטערקינד

[ctx: father’s brother’s daughter]
en: first cousin
yi: ערשטער שוועסטערקינד

[ctx: father’s brother’s son]
en: first cousin
yi: ערשטער שוועסטערקינד

[ctx: father’s brother’s wife]
en: aunt
yi: טאַנטע

[ctx: father’s child]
en: half-sibling
yi: האַלב ברודער/שוועסטער

[ctx: father’s daughter]
en: half-sister
yi: האַלב-שוועסטער

[ctx: father’s father]
en: paternal grandfather
yi: פאָטערלעך זיידע

[ctx: father’s father’s brother]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: father’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: father’s father’s father]
en: great-grandfather
yi: עלטער - זיידע

[ctx: father’s father’s mother]
en: great-grandmother
yi: עלטער - באָבע

[ctx: father’s father’s parent]
en: great-grandparent
yi: עלטער - זיידע/באָבע

[ctx: father’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: father’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: father’s father’s sister]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: father’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: father’s mother]
en: paternal grandmother
yi: פאָטערלעך באָבע

[ctx: father’s mother’s brother]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: father’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: father’s mother’s father]
en: great-grandfather
yi: עלטער - זיידע

[ctx: father’s mother’s mother]
en: great-grandmother
yi: עלטער - באָבע

[ctx: father’s mother’s parent]
en: great-grandparent
yi: עלטער - זיידע/באָבע

[ctx: father’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: father’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: father’s mother’s sister]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: father’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: father’s parent]
en: paternal grandparent
yi: פאָטערלעך זיידע/באָבע

[ctx: father’s parent’s brother]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: father’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: father’s parent’s father]
en: great-grandfather
yi: עלטער - זיידע

[ctx: father’s parent’s mother]
en: great-grandmother
yi: עלטער - באָבע

[ctx: father’s parent’s parent]
en: great-grandparent
yi: עלטער - זיידע/באָבע

[ctx: father’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: father’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: father’s parent’s sister]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: father’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: father’s sibling]
en: aunt/uncle
yi: טאַנטע/פעטער

[ctx: father’s sister]
en: aunt
yi: טאַנטע

[ctx: father’s sister’s child]
en: first cousin
yi: ערשטער שוועסטערקינד

[ctx: father’s sister’s daughter]
en: first cousin
yi: ערשטער שוועסטערקינד

[ctx: father’s sister’s husband]
en: uncle
yi: פעטער

[ctx: father’s sister’s son]
en: first cousin
yi: ערשטער שוועסטערקינד

[ctx: father’s son]
en: half-brother
yi: האַלב-ברודער

[ctx: father’s wife]
en: step-mother
yi: שטיפמאַמע

en: fifth %s
yi: פינפטער %s

en: fifth cousin
yi: פינפט שוועסטערקינד

en: first
yi: ערשטער

en: first %s
yi: ערשטער %s

en: first cousin
yi: ערשטער שוועסטערקינד

[ctx: font name]
en: Arial
yi: אריאל

[ctx: font name]
en: Helvetica
yi: הלווטיקה

en: fourteenth cousin
yi: פֿערצנטן שוועסטערקינד

en: fourth %s
yi: פערטער %s

en: fourth cousin
yi: פערטן שוועסטערקינד

en: from %s
yi: פון %s

en: from %s to %s
yi: פון %s צו %s

en: full circle
yi: גאַנץ קרייַז

en: gender
yi: מין

[ctx: grandfather’s brother’s grandchild]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandfather’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandfather’s brother’s grandson]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandfather’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandfather’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandfather’s sibling’s grandson]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandfather’s sister’s grandchild]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandfather’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandfather’s sister’s grandson]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandmother’s brother’s grandchild]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandmother’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandmother’s brother’s grandson]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandmother’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandmother’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandmother’s sibling’s grandson]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandmother’s sister’s grandchild]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandmother’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandmother’s sister’s grandson]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandparent’s brother’s grandchild]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandparent’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandparent’s brother’s grandson]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandparent’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandparent’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandparent’s sibling’s grandson]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandparent’s sister’s grandchild]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandparent’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

[ctx: grandparent’s sister’s grandson]
en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

en: half circle
yi: העלפט קרייַז

en: half-year after marriage
yi: האַלב יאָר נאָך חתונה

en: hide
yi: באַהאַלטן

en: husband
yi: מאַן

[ctx: husband’s brother]
en: brother-in-law
yi: שוואָגער

[ctx: husband’s brother’s wife]
en: sister-in-law
yi: שוועגערין

[ctx: husband’s child]
en: step-child
yi: שטיפקינד

[ctx: husband’s daughter]
en: step-daughter
yi: שטיפטאָכטער

[ctx: husband’s father]
en: father-in-law
yi: שווער

[ctx: husband’s mother]
en: mother-in-law
yi: שוויגער

[ctx: husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
yi: שוואָגער/שוועגערין

[ctx: husband’s sister]
en: sister-in-law
yi: שוועגערין

[ctx: husband’s sister’s husband]
en: brother-in-law
yi: שוואָגער

[ctx: husband’s son]
en: step-son
yi: שטיפזון

en: immigration name
yi: אימיגראַציע נאָמען

en: invert selection
yi: יבערקערן סעלעקציע

en: last
yi: לעצט

en: list
yi: רשימה

en: maiden name
yi: מיידל נאָמען

en: managers
yi: פאַרוואַלטערס

en: marriage
yi: חתונה

en: married name
yi: באהעפט נאָמען

en: maximum
yi: מאַקסימום

en: maximum %s day | maximum %s days
yi[0]: מאַקסימום %s טאָג
yi[1]: מאַקסימום %s טעג

en: members
yi: מיטגלידער

en: midnight
yi: חצות

en: minimal
yi: מינימאַל

en: minimum
yi: מינימום

en: month
yi: מאָנאַט

en: months after marriage
yi: חדשים נאָך חתונה

en: months before and after marriage
yi: חדשים פאר און נאָך חתונה

en: mother
yi: מוטער

[ctx: mother’s brother]
en: uncle
yi: פעטער

[ctx: mother’s brother’s child]
en: first cousin
yi: ערשטער שוועסטערקינד

[ctx: mother’s brother’s daughter]
en: first cousin
yi: ערשטער שוועסטערקינד

[ctx: mother’s brother’s son]
en: first cousin
yi: ערשטער שוועסטערקינד

[ctx: mother’s brother’s wife]
en: aunt
yi: טאַנטע

[ctx: mother’s child]
en: half-sibling
yi: האַלב ברודער/שוועסטער

[ctx: mother’s daughter]
en: half-sister
yi: האַלב-שוועסטער

[ctx: mother’s father]
en: maternal grandfather
yi: מוטערלעך זיידע

[ctx: mother’s father’s brother]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: mother’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: mother’s father’s father]
en: great-grandfather
yi: עלטער - זיידע

[ctx: mother’s father’s mother]
en: great-grandmother
yi: עלטער - באָבע

[ctx: mother’s father’s parent]
en: great-grandparent
yi: עלטער - זיידע/באָבע

[ctx: mother’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: mother’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: mother’s father’s sister]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: mother’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: mother’s husband]
en: step-father
yi: שטיפטאַטע

[ctx: mother’s mother]
en: maternal grandmother
yi: מוטערלעך זיידע

[ctx: mother’s mother’s brother]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: mother’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: mother’s mother’s father]
en: great-grandfather
yi: עלטער - זיידע

[ctx: mother’s mother’s mother]
en: great-grandmother
yi: עלטער - באָבע

[ctx: mother’s mother’s parent]
en: great-grandparent
yi: עלטער - זיידע/באָבע

[ctx: mother’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: mother’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: mother’s mother’s sister]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: mother’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: mother’s parent]
en: maternal grandparent
yi: מאַמעס פאטער/מוטער

[ctx: mother’s parent’s brother]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: mother’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: mother’s parent’s father]
en: great-grandfather
yi: עלטער - זיידע

[ctx: mother’s parent’s mother]
en: great-grandmother
yi: עלטער - באָבע

[ctx: mother’s parent’s parent]
en: great-grandparent
yi: עלטער - זיידע/באָבע

[ctx: mother’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: mother’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: mother’s parent’s sister]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: mother’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: mother’s sibling]
en: aunt/uncle
yi: טאַנטע/פעטער

[ctx: mother’s sister]
en: aunt
yi: טאַנטע

[ctx: mother’s sister’s child]
en: first cousin
yi: ערשטער שוועסטערקינד

[ctx: mother’s sister’s daughter]
en: first cousin
yi: ערשטער שוועסטערקינד

[ctx: mother’s sister’s husband]
en: uncle
yi: פעטער

[ctx: mother’s sister’s son]
en: first cousin
yi: ערשטער שוועסטערקינד

[ctx: mother’s son]
en: half-brother
yi: האַלב-ברודער

en: next
yi: קומענדיק

en: ninth cousin
yi: נייַנט שוועסטערקינד

en: no
yi: ניין

en: none
yi: קיין

en: noon
yi: מיטאג

en: north
yi: צפון

en: numbers
yi: נומערן

en: of
yi: פון

en: on the date of death
yi: אויף די דאטום פון טויט

en: overall
yi: קוילעלדיק

en: p.m.
yi: נאכמיטאג

[ctx: paper size]
en: Legal
yi: לעגאַל

en: parent
yi: פאָטער/מוטער

[ctx: parent’s brother]
en: uncle
yi: פעטער

[ctx: parent’s brother’s wife]
en: aunt
yi: טאַנטע

[ctx: parent’s child]
en: half-sibling
yi: האַלב ברודער/שוועסטער

[ctx: parent’s daughter]
en: half-sister
yi: האַלב-שוועסטער

[ctx: parent’s father]
en: grandfather
yi: זיידע

[ctx: parent’s father’s brother]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: parent’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: parent’s father’s father]
en: great-grandfather
yi: עלטער-זיידע

[ctx: parent’s father’s mother]
en: great-grandmother
yi: עלטער-באָבע

[ctx: parent’s father’s parent]
en: great-grandparent
yi: עלטער-זיידע/באָבע

[ctx: parent’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: parent’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: parent’s father’s sister]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: parent’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: parent’s mother]
en: grandmother
yi: באָבע

[ctx: parent’s mother’s brother]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: parent’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: parent’s mother’s father]
en: great-grandfather
yi: עלטער-זיידע

[ctx: parent’s mother’s mother]
en: great-grandmother
yi: עלטער-באָבע

[ctx: parent’s mother’s parent]
en: great-grandparent
yi: עלטער-זיידע/באָבע

[ctx: parent’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: parent’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: parent’s mother’s sister]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: parent’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: parent’s parent]
en: grandparent
yi: זיידע/באָבע

[ctx: parent’s parent’s brother]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: parent’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: parent’s parent’s father]
en: great-grandfather
yi: עלטער-זיידע

[ctx: parent’s parent’s mother]
en: great-grandmother
yi: עלטער-באָבע

[ctx: parent’s parent’s parent]
en: great-grandparent
yi: עלטער-זיידע/באָבע

[ctx: parent’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: parent’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
yi: גרויס-פעטער/טאַנטע

[ctx: parent’s parent’s sister]
en: great-aunt
yi: גרויס-טאַנטע

[ctx: parent’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
yi: גרויס-פעטער

[ctx: parent’s sibling]
en: aunt/uncle
yi: טאַנטע/פעטער

[ctx: parent’s sister]
en: aunt
yi: טאַנטע

[ctx: parent’s sister’s husband]
en: uncle
yi: פעטער

[ctx: parent’s son]
en: half-brother
yi: האַלב-ברודער

en: partner
yi: שותף

en: pending
yi: הענגענדיק

en: percentage
yi: פראָצענט

en: preview
yi: פֿאָרױסװײַז

en: previous
yi: פרייַערדיק

en: quarters after marriage
yi: פערטל יאָרן נאָך חתונה

en: questionable evidence
yi: פּראָבלעמאַטיש זאָגן

en: rejected
yi: פארווארפן

en: religious name
yi: רעליגיעז נאָמען

en: reset
yi: באַשטעטיק

en: robot
yi: ראָבאָט

en: save
yi: רעזערווירן

en: search
yi: זוך

en: second cousin
yi: צווייטן שוועסטערקינד

en: select all
yi: אויסקלייַבן אַלע

en: select none
yi: אויסקלייַבן גאָרניט

en: self
yi: גופע

en: seventh cousin
yi: זיבעט שוועסטערקינד

en: show
yi: ווייַזן

en: sibling
yi: ברודער/שוועסטער

[ctx: sibling’s child]
en: nephew/niece
yi: פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: sibling’s child’s child]
en: great-nephew/niece
yi: גרויס-פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: sibling’s child’s daughter]
en: great-niece
yi: גרויס-פּלימעניצע

[ctx: sibling’s child’s son]
en: great-nephew
yi: גרויס-פּלימעניק

[ctx: sibling’s daughter]
en: niece
yi: פּלימעניצע

[ctx: sibling’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
yi: גרויס-פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: sibling’s daughter’s daughter]
en: great-niece
yi: גרויס-פּלימעניצע

[ctx: sibling’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
yi: פּלימעניק

[ctx: sibling’s daughter’s son]
en: great-nephew
yi: גרויס-פּלימעניק

[ctx: sibling’s son]
en: nephew
yi: פּלימעניק

[ctx: sibling’s son’s child]
en: great-nephew/niece
yi: גרויס-פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: sibling’s son’s daughter]
en: great-niece
yi: גרויס-פּלימעניצע

[ctx: sibling’s son’s son]
en: great-nephew
yi: גרויס-פּלימעניק

[ctx: sibling’s son’s wife]
en: niece-in-law
yi: פּלימעניק

[ctx: sibling’s spouse]
en: brother/sister-in-law
yi: שוואָגער/שוועגערין

en: sign in
yi: ארײַנלאָגירן

en: sign out
yi: אַרויסלאָגירן

en: sister
yi: שוועסטער

[ctx: sisters’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
yi: פּלימעניק

[ctx: sisters’s son’s wife]
en: niece-in-law
yi: פּלימעניק

[ctx: sister’s child]
en: nephew/niece
yi: פּלימעניק/פּלימעניצע

[ctx: sister’s daughter]
en: niece
yi: פּלימעניצע

[ctx: sister’s husband]
en: brother-in-law
yi: שוואָגער

[ctx: sister’s husband’s brother]
en: brother-in-law
yi: שוואָגער

[ctx: sister’s husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
yi: שוואָגער/שוועגערין

[ctx: sister’s husband’s sister]
en: sister-in-law
yi: שוועגערין

[ctx: sister’s son]
en: nephew
yi: פּלימעניק

en: sixth cousin
yi: זעקסט שוועסטערקינד

en: son
yi: זון

en: son of
yi: זון פון

[ctx: son’s child]
en: grandchild
yi: ייניקל

[ctx: son’s child’s child]
en: great-grandchild
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: son’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: son’s child’s son]
en: great-grandson
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: son’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
yi: געבורט פון אַ אייניקל

[ctx: son’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
yi: קווורע פון אַ אייניקל

[ctx: son’s daughter]
en: Death of a granddaughter
yi: פּטירע פון אַ אייניקל

[ctx: son’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
yi: חתונה פון אַ אייניקל

[ctx: son’s daughter]
en: granddaughter
yi: ייניקל

[ctx: son’s daughter’s child]
en: great-grandchild
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: son’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: son’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
yi: ייניקלס מאַן

[ctx: son’s daughter’s son]
en: great-grandson
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: son’s son]
en: Birth of a grandson
yi: געבורט פון אַ אייניקל

[ctx: son’s son]
en: Brit milah of a grandson
yi: ברית מילה פון אַ אייניקל

[ctx: son’s son]
en: Burial of a grandson
yi: קווורע פון אַ אייניקל

[ctx: son’s son]
en: Death of a grandson
yi: פּטירע פון אַ אייניקל

[ctx: son’s son]
en: Marriage of a grandson
yi: חתונה פון אַ אייניקל

[ctx: son’s son]
en: grandson
yi: ייניקל

[ctx: son’s son’s child]
en: great-grandchild
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: son’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: son’s son’s son]
en: great-grandson
yi: גרויס-ייניקל

[ctx: son’s son’s wife]
en: grandson’s wife
yi: ייניקלס ווייַב

[ctx: son’s wife]
en: daughter-in-law
yi: שנור

[ctx: son’s wife’s father]
en: daughter-in-law’s father
yi: מחותן

[ctx: son’s wife’s mother]
en: daughter-in-law’s mother
yi: מחותנסטע

[ctx: son’s wife’s parent]
en: daughter-in-law’s parent
yi: מחותן/מחותנסטע

en: sort by date
yi: סאָרט דורך דאטום

en: sort by date of birth
yi: סאָרט דורך דאַטע פון געבורט

en: sort by date of death
yi: סאָרט דורך דאַטע פון טויט

en: sort by date of marriage
yi: סאָרט דורך דאַטע פון כאַסענע

en: sort by date, newest first
yi: סאָרט דורך דאַטע, נייע ערשט

en: sort by date, oldest first
yi: סאָרט דורך דאַטע, עלטסטער ערשט

en: sort by filename
yi: סאָרט דורך טעקע נאָמען

en: sort by name
yi: סאָרט דורך נאָמען

en: sort by title
yi: סאָרט דורך טיטל

en: south
yi: דרום

en: spouse
yi: מאַן / פרוי

[ctx: spouse’s brother]
en: brother-in-law
yi: שוואָגער

[ctx: spouse’s child]
en: step-child
yi: שטיפקינד

[ctx: spouse’s daughter]
en: step-daughter
yi: שטיפטאָכטער

[ctx: spouse’s father]
en: father-in-law
yi: שווער

[ctx: spouse’s mother]
en: mother-in-law
yi: שוויגער

[ctx: spouse’s parent]
en: mother/father-in-law
yi: שווער/שוויגער

[ctx: spouse’s sibling]
en: brother/sister-in-law
yi: שוואָגער/שוועגערין

[ctx: spouse’s sister]
en: sister-in-law
yi: שוועגערין

[ctx: spouse’s son]
en: step-son
yi: שטיפזון

en: ssl
yi: SSL

en: table
yi: טאַבעלע

en: tenth cousin
yi: צענטער שוועסטערקינד

en: third %s
yi: דריטער %s

en: third cousin
yi: דריטן שוועסטערקינד

en: thirteenth cousin
yi: דרייַצנטן שוועסטערקינד

en: this record does not exist
yi: דעם רעקאָרד נישט עקסיסטירן

en: three-quarter circle
yi: דרייַ-פערטל קרייַז

en: tls
yi: TLS

en: to %s
yi: צו %s

en: twelfth cousin
yi: צוועלפט שוועסטערקינד

en: twin brother
yi: צווילינג ברודער

en: twin sibling
yi: ברודער/שוועסטער צווילינג

en: twin sister
yi: צווילינג שוועסטער

en: unknown
yi: אומבאַקאַנט

[ctx: unknown century]
en: Unknown
yi: אומבאקאנט

[ctx: unknown family]
en: unknown
yi: אומבאַקאַנט

[ctx: unknown gender]
en: Unknown
yi: אומבאקאנט

[ctx: unknown people]
en: Unknown
yi: אומבאקאנט

en: unreliable evidence
yi: נישט פאַרלאָזלעך זאָגן

en: update
yi: דערהײַנטיק

en: webtrees cannot connect to the PhpGedView database: %s.
yi: webtrees קענען נישט פאַרבינדן צו די PhpGedView דאַטאַבאַסע: %s.

en: webtrees message
yi: webtrees אָנזאָג

en: webtrees needs a MySQL database, version %s or later.
yi: webtrees דאַרף אַ MySQL דייטאַבייס, ווערסי %s אָדער שפּעטער.

en: webtrees reply address
yi: webtrees ענטפער אַדרעס

en: webtrees wiki
yi: webtrees וויקי

en: west
yi: מערב

en: wife
yi: פרוי

[ctx: wife’s brother]
en: brother-in-law
yi: שוואָגער

[ctx: wife’s brother’s wife]
en: sister-in-law
yi: שוועגערין

[ctx: wife’s child]
en: step-child
yi: שטיפקינד

[ctx: wife’s daughter]
en: step-daughter
yi: שטיפטאָכטער

[ctx: wife’s father]
en: father-in-law
yi: שווער

[ctx: wife’s mother]
en: mother-in-law
yi: שוויגער

[ctx: wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
yi: שוואָגער/שוועגערין

[ctx: wife’s sister]
en: sister-in-law
yi: שוועגערין

[ctx: wife’s sister’s husband]
en: brother-in-law
yi: שוואָגער

[ctx: wife’s son]
en: step-son
yi: שטיפזון

en: xenea
yi: זעניא

en: years
yi: יאָרן

en: yes
yi: יאָ

en: younger brother
yi: יינגער ברודער

en: younger sibling
yi: יינגער ברודער/שוועסטער

en: younger sister
yi: יינגער שוועסטער

en: ±%s year | ±%s years
yi[0]: ± איין יאָר
yi[1]: ±%s יאָר
