webtrees - en to pl translation catalogue (3700 entries)

en:  but the details are unknown
pl:  , ale szczegóły są nieznane

en:  in
pl:  w miejscowości

en:  per gender
pl:  w zależności od płci

en:  per time period
pl:  w danym okresie

en: #%s
pl: %s.

en: %1$s %2$s has a %3$s link to %4$s.
pl: %1$s %2$s zawiera powiązanie typu %3$s do %4$s.

en: %1$s %2$s times removed ascending
pl: %1$s %2$s razy przesunięty w górę

en: %1$s %2$s times removed descending
pl: %1$s %2$s razy przesunięty w dół

en: %1$s KB were downloaded in %2$s seconds.
pl: %1$sKB zostało pobranych w %2$s sekund.

en: %1$s does not exist.
pl: %1$s nie istnieje.

en: %1$s does not exist. Did you mean %2$s?
pl: %1$s nie istnieje. Czy chodziło o %2$s?

en: %1$s does not have a link back to %2$s.
pl: %1$s nie ma powiązania zwrotnego do %2$s.

en: %1$s file was extracted in %2$s seconds. | %1$s files were extracted in %2$s seconds.
pl[0]: %1$s plik został rozpakowany w %2$s sekund.
pl[1]: %1$s pliki zostały rozpakowane w %2$s sekund.
pl[2]: %1$s plików zostało rozpakowanych w %2$s sekund.

en: %1$s individual displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations. | %1$s individuals displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations.
pl[0]: %1$s osoba jest wyświetlona spośród wszystkich %2$s z %3$s pokoleń.
pl[1]: %1$s osoby są wyświetlone spośród wszystkich %2$s z %3$s pokoleń.
pl[2]: %1$s osób jest wyświetlonych spośród wszystkich %2$s z %3$s pokoleń.

en: %1$s individual is missing birthplace map coordinates: %2$s. | %1$s individuals are missing birthplace map coordinates: %2$s.
pl[0]: %1$s osoba ma nieznane współrzędne miejsca urodzenia: %2$s.
pl[1]: %1$s osoby mają nieznane współrzędne miejsca urodzenia: %2$s.
pl[2]: %1$s osób ma nieznane współrzędne miejsca urodzenia: %2$s.

en: %1$s is a %2$s but a %3$s is expected.
pl: %1$s to %2$s, a powinno być %3$s.

en: %1$s × %2$s
pl: %1$s× %2$s

en: %1$s × %2$s pixels
pl: %1$s × %2$s pikseli

en: %1$s’s %2$s
pl: %2$s → %1$s

en: %H:%i:%s
pl: %G:%i:%s

en: %s BCE
pl: %s p.n.e.

en: %s and her ancestors
pl: %s i jej przodkowie

en: %s and his ancestors
pl: %s i jego przodkowie

en: %s and the individuals that reference it.
pl: %s i osoby, które się do tego odwołują.

en: %s and their children
pl: %s i ich dzieci

en: %s and their descendants
pl: %s i ich potomkowie

en: %s anonymous signed-in user | %s anonymous signed-in users
pl[0]: %s zalogowany anoniomowo użytkownik
pl[1]: %s zalogowanych anoniomowo użytkowników
pl[2]: %s zalogowanych anoniomowo użytkowników

en: %s child | %s children
pl[0]: %s dziecko
pl[1]: %s dzieci
pl[2]: %s dzieci

en: %s day | %s days
pl[0]: %s dzień
pl[1]: %s dni
pl[2]: %s dni

en: %s day ago | %s days ago
pl[0]: %s dzień temu
pl[1]: %s dni temu
pl[2]: %s dni temu

en: %s family has been updated. | %s families have been updated.
pl[0]: %s rodzina została uaktualniona.
pl[1]: %s rodziny zostały uaktualnione.
pl[2]: %s rodzin zostało uaktualnionych.

en: %s family tree | %s family trees
pl[0]: %s drzewo genealogiczne
pl[1]: %s drzewa genealogiczne
pl[2]: %s drzew genealogicznych

en: %s grandchild | %s grandchildren
pl[0]: %s wnuczę
pl[1]: %s wnucząt
pl[2]: %s wnucząt

en: %s hour ago | %s hours ago
pl[0]: %s godzinę temu
pl[1]: %s godziny temu
pl[2]: %s godzin temu

en: %s individual | %s individuals
pl[0]: %s osoba
pl[1]: %s osoby
pl[2]: %s osób

en: %s individual has been updated. | %s individuals have been updated.
pl[0]: %s osoba została uaktualniona.
pl[1]: %s osoby zostały uaktualnione.
pl[2]: %s osób zostało uaktualnionych.

en: %s individual is private. | %s individuals are private.
pl[0]: Dane %s osoby są prywatne.
pl[1]: Dane %s osób są prywatne.
pl[2]: Dane %s osób są prywatne.

en: %s individual with events between %s and %s | %s individuals with events between %s and %s
pl[0]: %s osoba z wydarzeniami pomiędzy rokiem %s a %s
pl[1]: %s osoby z wydarzeniami pomiędzy rokiem %s a %s
pl[2]: %s osób z wydarzeniami pomiędzy rokiem %s a %s

en: %s individual with events in %s | %s individuals with events in %s
pl[0]: %s osoba z wydarzeniami w roku %s
pl[1]: %s osoby z wydarzeniami w roku %s
pl[2]: %s osób z wydarzeniami w roku %s

en: %s individual with events in %s between %s and %s | %s individuals with events in %s between %s and %s
pl[0]: %s osoba z wydarzeniami w %s pomiędzy rokiem %s a %s
pl[1]: %s osoby z wydarzeniami w %s pomiędzy rokiem %s a %s
pl[2]: %s osób z wydarzeniami w %s pomiędzy rokiem %s a %s

en: %s is disabled on this server. You cannot install webtrees until it is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
pl: Wyłączono %s na tym serwerze. Nie można zainstalować webtrees dopóki nie zostanie to włączone. Proszę zwrócić się z prośbą do administratora serwera, aby ją włączył.

en: %s message | %s messages
pl[0]: %s wiadomość
pl[1]: %s wiadomości
pl[2]: %s wiadomości

en: %s minute ago | %s minutes ago
pl[0]: %s minutę temu
pl[1]: %s minuty temu
pl[2]: %s minut temu

en: %s month | %s months
pl[0]: %s miesiąc
pl[1]: %s miesiące
pl[2]: %s miesięcy

en: %s month ago | %s months ago
pl[0]: %s miesiąc temu
pl[1]: %s miesiące temu
pl[2]: %s miesięcy temu

en: %s note has been updated. | %s notes have been updated.
pl[0]: %s notatka została uaktualniona.
pl[1]: %s notatki zostały uaktualnione.
pl[2]: %s notatek zostało uaktualnionych.

en: %s once removed ascending
pl: %s raz przesunięty w górę

en: %s once removed descending
pl: %s raz przesunięty w dół

en: %s second ago | %s seconds ago
pl[0]: %s sekundę temu
pl[1]: %s sekundy temu
pl[2]: %s sekund temu

en: %s sent you the following message.
pl: %s przesłał do Ciebie następującą wiadomość.

en: %s signed-in user | %s signed-in users
pl[0]: %s zalogowany użytkownik
pl[1]: %s zalogowanych użytkowników
pl[2]: %s zalogowanych użytkowników

en: %s source has been updated. | %s sources have been updated.
pl[0]: %s źródło zostało uaktualnione.
pl[1]: %s źródła zostały uaktualnione.
pl[2]: %s źródeł zostało uaktualnionych.

en: %s three times removed ascending
pl: %s trzy razy przesunięty w górę

en: %s three times removed descending
pl: %s trzy razy przesunięty w dół

en: %s twice removed ascending
pl: %s dwa razy przesunięty w górę

en: %s twice removed descending
pl: %s dwa razy przesunięty w dół

en: %s week | %s weeks
pl[0]: %s tydzień
pl[1]: %s tygodnie
pl[2]: %s tygodni

en: %s year | %s years
pl[0]: %s rok
pl[1]: %s lata
pl[2]: %s lat

en: %s year ago | %s years ago
pl[0]: %s rok temu
pl[1]: %s lata temu
pl[2]: %s lat temu

en: %s year anniversary
pl: %s rocznica

en: %s × cousin
pl: kuzyn(ka) %s stopnia

en: %s&nbsp;BCE
pl: %s&nbsp;p.n.e.

en: %s&nbsp;CE
pl: %s&nbsp;n.e.

en: %s+
pl: >%s

en: %s, her ancestors and their families
pl: %s, jej przodkowie i ich rodziny

en: %s, her parents and siblings
pl: %s, jej rodzice i rodzeństwo

en: %s, her spouses and children
pl: %s, jej małżonków i dzieci

en: %s, her spouses and descendants
pl: %s, jej małżonków i potomków

en: %s, his ancestors and their families
pl: %s, jego przodków i ich rodziny

en: %s, his parents and siblings
pl: %s, jego rodziców i rodzeństwo

en: %s, his spouses and children
pl: %s, jego małżonki i dzieci

en: %s, his spouses and descendants
pl: %s, jego małżonki i potomków

en: &lt;select&gt;
pl: &lt;wybierz&gt;

[ctx: (a man’s) brother’s child’s child]
en: great-nephew/niece
pl: wnuczę stryjeczne

[ctx: (a man’s) brother’s child’s daughter]
en: great-niece
pl: wnuczka stryjeczna

[ctx: (a man’s) brother’s child’s son]
en: great-nephew
pl: wnuk stryjeczny

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
pl: wnuczę stryjeczne

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s daughter]
en: great-niece
pl: wnuczka stryjeczna

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s son]
en: great-nephew
pl: wnuk stryjeczny

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) grandchild]
en: great ×%s nephew/niece
pl: pra ×% siostrzeniec

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) granddaughter]
en: great ×%s niece
pl: %s× prawnuczka stryjeczna

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) grandson]
en: great ×%s nephew
pl: %s× prawnuk stryjeczny

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 grandchild]
en: great ×5 nephew/niece
pl: 4× pradziecko stryjeczne

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 granddaughter]
en: great ×5 niece
pl: 4× prawnuczka stryjeczna

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 grandson]
en: great ×5 nephew
pl: 4× prawnuk stryjeczny

[ctx: (a man’s) brother’s great-grandchild]
en: great-great-nephew/niece
pl: pradziecko stryjeczne

[ctx: (a man’s) brother’s great-granddaughter]
en: great-great-niece
pl: prawnuczka stryjeczna

[ctx: (a man’s) brother’s great-grandson]
en: great-great-nephew
pl: prawnuk stryjeczny

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-grandchild]
en: great-great-great-nephew/niece
pl: prapradziecko stryjeczne

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-granddaughter]
en: great-great-great-niece
pl: praprawnuczka stryjeczna

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-grandson]
en: great-great-great-nephew
pl: praprawnuk stryjeczny

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-grandchild]
en: great ×4 nephew/niece
pl: praprapradziecko stryjeczne

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-granddaughter]
en: great ×4 niece
pl: prapraprawnuk stryjeczny

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-grandson]
en: great ×4 nephew
pl: prapraprawnuk stryjeczny

[ctx: (a man’s) brother’s son’s child]
en: great-nephew/niece
pl: wnuczę stryjeczne

[ctx: (a man’s) brother’s son’s daughter]
en: great-niece
pl: wnuczka stryjeczna

[ctx: (a man’s) brother’s son’s son]
en: great-nephew
pl: wnuk stryjeczny

[ctx: (a man’s) sister’s child’s child]
en: great-nephew/niece
pl: wnuczę wujeczne

[ctx: (a man’s) sister’s child’s daughter]
en: great-niece
pl: wnuczka wujeczna

[ctx: (a man’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
pl: wnuk wujeczny

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
pl: wnuczę wujeczne

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s daughter]
en: great-niece
pl: wnuczka wujeczna

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
pl: wnuk wujeczny

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) grandchild]
en: great ×%s nephew/niece
pl: %s× pradziecko wujeczne

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) granddaughter]
en: great ×%s niece
pl: %s× prawnuczka wujeczna

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) grandson]
en: great ×%s nephew
pl: %s× prawnuk wujeczny

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 grandchild]
en: great ×5 nephew/niece
pl: 4× pradziecko wujeczne

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 granddaughter]
en: great ×5 niece
pl: 4× prawnuczka wujeczna

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 grandson]
en: great ×5 nephew
pl: 4× prawnuk wujeczny

[ctx: (a man’s) sister’s great-grandchild]
en: great-great-nephew/niece
pl: pradziecko wujeczne

[ctx: (a man’s) sister’s great-granddaughter]
en: great-great-niece
pl: prawnuczka wujeczna

[ctx: (a man’s) sister’s great-grandson]
en: great-great-nephew
pl: prawnuk wujeczny

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-grandchild]
en: great-great-great-nephew/niece
pl: prapradziecko wujeczne

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-granddaughter]
en: great-great-great-niece
pl: praprawnuczka wujeczna

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-grandson]
en: great-great-great-nephew
pl: praprawnuk wujeczny

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-grandchild]
en: great ×4 nephew/niece
pl: praprapradziecko wujeczne

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-granddaughter]
en: great ×4 niece
pl: prapraprawnuczka wujeczna

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-grandson]
en: great ×4 nephew
pl: prapraprawnuk wujeczny

[ctx: (a man’s) sister’s son’s child]
en: great-nephew/niece
pl: wnuczę wujeczne

[ctx: (a man’s) sister’s son’s daughter]
en: great-niece
pl: wnuczka wujeczna

[ctx: (a man’s) sister’s son’s son]
en: great-nephew
pl: wnuk wujeczny

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s child]
en: great-nephew/niece
pl: wnuczę cioteczne

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s daughter]
en: great-niece
pl: wnuczka cioteczna

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s son]
en: great-nephew
pl: wnuk cioteczny

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
pl: wnuczę cioteczne

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s daughter]
en: great-niece
pl: wnuczka cioteczna

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s son]
en: great-nephew
pl: wnuk cioteczny

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s child]
en: great-nephew/niece
pl: wnuczę cioteczne

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s daughter]
en: great-niece
pl: wnuczka cioteczna

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s son]
en: great-nephew
pl: wnuk cioteczny

[ctx: (a woman’s) great ×%s nephew]
en: great ×%s nephew
pl: %s× prawnuk cioteczny

[ctx: (a woman’s) great ×%s nephew/niece]
en: great ×%s nephew/niece
pl: %s× pradziecko cioteczne

[ctx: (a woman’s) great ×%s niece]
en: great ×%s niece
pl: %s× prawnuczka cioteczna

[ctx: (a woman’s) great ×4 nephew]
en: great ×4 nephew
pl: prapraprawnuk cioteczny

[ctx: (a woman’s) great ×4 nephew/niece]
en: great ×4 nephew/niece
pl: praprapradziecko cioteczne

[ctx: (a woman’s) great ×4 niece]
en: great ×4 niece
pl: prapraprawnuczka cioteczna

[ctx: (a woman’s) great ×5 nephew]
en: great ×5 nephew
pl: 4× prawnuk cioteczny

[ctx: (a woman’s) great ×5 nephew/niece]
en: great ×5 nephew/niece
pl: 4× pradziecko cioteczne

[ctx: (a woman’s) great ×5 niece]
en: great ×5 niece
pl: 4× prawnuczka cioteczna

[ctx: (a woman’s) great-great-great-nephew]
en: great-great-great-nephew
pl: praprawnuk cioteczny

[ctx: (a woman’s) great-great-great-nephew/niece]
en: great-great-great-nephew/niece
pl: prapradziecko cioteczne

[ctx: (a woman’s) great-great-great-niece]
en: great-great-great-niece
pl: praprawnuczka cioteczna

[ctx: (a woman’s) great-great-nephew]
en: great-great-nephew
pl: prawnuk cioteczny

[ctx: (a woman’s) great-great-nephew/niece]
en: great-great-nephew/niece
pl: pradziecko cioteczne

[ctx: (a woman’s) great-great-niece]
en: great-great-niece
pl: prawnuczka cioteczna

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s child]
en: great-nephew/niece
pl: wnuczę cioteczne

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s daughter]
en: great-niece
pl: wnuczka cioteczna

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
pl: wnuk cioteczny

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
pl: wnuczę cioteczne

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s daughter]
en: great-niece
pl: wnuczka cioteczna

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
pl: wnuk cioteczny

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s child]
en: great-nephew/niece
pl: wnuczę cioteczne

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s daughter]
en: great-niece
pl: wnuczka cioteczna

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s son]
en: great-nephew
pl: wnuk cioteczny

en: (aged %s)
pl: (wiek %s)

en: (aged less than %s)
pl: (wiek mniejszy niż %s)

en: (aged more than %s)
pl: (wiek większy niż %s)

en: (filtered from %s total entries)
pl: (znaleziono spośród wszystkich %s wpisów)

en: (in childhood)
pl: (w dzieciństwie)

en: (in infancy)
pl: (niemowlę)

en: (stillborn)
pl: (poronione)

en: <b>Important note:</b> The transfer wizard is not able to assist with moving media items. You will need to set up and move or copy your media configuration and objects separately after the transfer wizard is finished.
pl: <b>Ważna informacja:</b> Kreator transferu nie jest w stanie wesprzeć przeniesienia obiektów multimedialnych. Należy skonfigurować i przenieść lub skopiować konfigurację multimediów dopiero po zakończeniu kreatora transferu.

en: <b>Please note:</b> Private information of living individuals will only be given to family relatives and close friends. You will be asked to verify your relationship before you will receive any private data. Sometimes information of dead individuals may also be private. If this is the case, it is because there is not enough information known about the individual to determine whether they are alive or not and we probably do not have more information on this individual.<br><br>Before asking a question, please verify that you are inquiring about the correct individual by checking dates, places, and close relatives. If you are submitting changes to the genealogy data, please include the sources where you obtained the data.
pl: <b>Uwaga:</b> Informacje na temat osób żyjących są udostępniane jedynie członkom rodziny i bliskim znajomym. Przed uzyskaniem jakichkolwiek danych konieczne jest zweryfikowanie swojego pokrewieństwa. Czasem informacje o osobach zmarłych również mogą być ukryte, najczęściej kiedy brak informacji, czy dana osoba ta żyje, czy nie.<br><br>Przed zadaniem pytania sprawdź czy interesujesz się właściwą osobą, sprawdzając daty, miejsca i bliskich krewnych. Jeśli wysyłasz nowe dane genealogiczne, dołącz także informacje o źródłach pochodzenia tych danych.

en: <default theme>
pl: <domyślny motyw>

en: <div class="largeError">Notice:</div><div class="error">By completing and submitting this form, you agree:<ul><li>to protect the privacy of living individuals listed on our site;</li><li>and in the text box below, to explain to whom you are related, or to provide us with information on someone who should be listed on our website.</li></ul></div>
pl: <div class="largeError">Uwaga:</div><div class="error">Wypełniając i wysyłając do nas ten formularz zobowiązujesz się do:<ul><li>ochrony prywatności osób żyjących występujących na naszej stronie</li><li>wyjaśnienia w polu niżej, z kim jesteś spokrewniony, lub dostarczenia informacji na temat osoby, która powinna zostać dodana do naszej strony.</li></ul></div>

en: A chart displaying relationships between two individuals.
pl: Diagram wyświetlający pokrewieństwo pomiędzy dwoma osobami.

en: A chart of an individual’s ancestors and descendants, as a family book.
pl: Diagram wyświetlający przodków i potomków osoby w formacie księgi rodzinnej.

en: A chart of an individual’s ancestors, as a compact tree.
pl: Diagram przodków danej osoby w formacie drzewa kompaktowego.

en: A chart of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
pl: Diagram przodków danej osoby w formacie drzewa.

en: A chart of an individual’s ancestors.
pl: Diagram przedstawiający przodków danej osoby.

en: A chart of an individual’s descendants.
pl: Diagram przedstawiający potomków danej osoby.

en: A chart of individuals’ lifespans.
pl: Diagram przedstawiający długość życia wybranych osób.

en: A child may have more than one set of parents. The relationship between the child and the parents can be biological, legal, or based on local culture and tradition. If no pedigree is specified, then a biological relationship will be assumed.
pl: Dziecko może mieć więcej niż jedną parę rodziców. Pomiędzy dzieckiem a rodzicami może istnieć związek biologiczny, prawny, lub bazujący na lokalnej kulturze i tradycji. Jeśli nie jest określony żaden związek, wtedy domyślnie przyjęty jest związek biologiczny.

en: A common error is to have multiple links to the same record, for example listing the same child more than once in a family record.
pl: Częstym błędem jest posiadanie kilku powiązań do tego samego wpisu, na przykład to samo dziecko jest dodane więcej niż raz do rodziny.

en: A database server can store many separate databases. You need to select an existing database (created by your server’s administrator) or create a new one (if your database user account has sufficient privileges).
pl: Serwer bazy danych może przechowywać wiele oddzielnych baz danych. Należy wybrać istniejącą bazę danych (utworzoną przez administratora serwera) lub utworzyć nową (jeśli konto użytkownika bazy danych ma wystarczające uprawnienia).

en: A fan chart of an individual’s ancestors.
pl: Diagram kołowy wyświetlający przodków danej osoby.

en: A file on the server
pl: Plik na serwerze

en: A file on your computer
pl: Plik na komputerze

en: A greeting message and useful links for a user.
pl: Powitalna informacja i przydatne odnośniki dla użytkownika.

en: A greeting message for site visitors.
pl: Powitalne informacje dla odwiedzających stronę.

en: A list of changes that need to be reviewed by a moderator, and email notifications.
pl: Lista zmian, które wymagają zatwierdzenia przez moderatora oraz wysyłanie powiadomień na maila.

en: A list of frequently asked questions and answers.
pl: Lista najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.

en: A list of records that have been updated recently.
pl: Lista wpisów, które zostały ostatnio zaktualizowane.

en: A list of tasks and activities that are linked to the family tree.
pl: Wykaz zadań i działań, które związane są z drzewem genealogicznym.

en: A list of the Hebrew death anniversaries that will occur in the near future.
pl: Lista hebrajskich rocznic śmierci, które pojawią się w najbliższej przyszłości.

en: A list of the anniversaries that occur today.
pl: Lista rocznic, które mają miejsce tego dnia.

en: A list of the anniversaries that will occur in the near future.
pl: Lista rocznic, które będą miały miejsce w najbliższej przyszłości.

en: A list of the most popular given names.
pl: Lista najbardziej popularnych imion.

en: A list of the most popular surnames.
pl: Lista najbardziej popularnych nazwisk.

en: A list of the pages that have been viewed the most number of times.
pl: Lista stron, które były najczęściej oglądane.

en: A list of users and visitors who are currently online.
pl: Listę użytkowników i odwiedzających, którzy są aktualnie na stronie.

en: A media object is a record in the family tree which contains information about a media file. This information may include a title, a copyright notice, a transcript, privacy restrictions, etc. The media file, such as the photo or video, can be stored locally (on this webserver) or remotely (on a different webserver).
pl: Obiekt multimedialny jest rekordem w drzewie genealogicznym, który zawiera dane na temat pliku multimedialnego. Dane te mogą zawierać tytuł, informacje o prawach autorskich, transkrypcję, ograniczenia prywatności, itp. Pliki multimedialne, takie jak zdjęcia lub wideo, mogą być przechowywane lokalnie (na danym serwerze) lub zdalnie (na innym serwerze).

en: A new password has been created and emailed to %s. You can change this password after you sign in.
pl: Nowe hasło zostało utworzone i wysłane do %s. Hasło można zmienić po zalogowaniu.

en: A new password has been requested for your username.
pl: Otrzymaliśmy zamówienie na nowe hasło dla twojego konta.

en: A new user (%1$s) has requested an account (%2$s) and verified an email address (%3$s).
pl: Nowy użytkownik (%1$s) poprosił o utworzenie konta (%2$s) i zweryfikował adres e-mail (%3$s).

en: A new version of webtrees is available.
pl: Dostępna jest nowa wersja webtrees.

en: A private area to record notes or keep a journal.
pl: Prywatne miejsce do wpisywania notatek lub prowadzenia dziennika.

en: A prospective user has registered with webtrees at %s.
pl: Nowy użytkownik zarejestrował się na %s.

en: A report of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
pl: Raport o przodkach danej osoby w formie drzewa.

en: A report of an individual’s ancestors, in a narrative style.
pl: Raport o przodkach danej osoby w stylu narracji.

en: A report of an individual’s descendants, in a narrative style.
pl: Raport o potomkach danej osoby w stylu narracji.

en: A report of an individual’s details.
pl: Raport o faktach i wydarzeniach dotyczących danej osoby.

en: A report of facts which are supported by a given source.
pl: Raport o faktach, które pochodzą z danego źródła.

en: A report of family members and their details.
pl: Raport o członkach rodziny i ich danych.

en: A report of individuals who died in a given time or place.
pl: Raport o osobach, które zmarły w danym miejscu i czasie.

en: A report of individuals who had a given occupation.
pl: Raport o osobach, które wykonywały dany zawód.

en: A report of individuals who were born in a given time or place.
pl: Raport o osobach, które urodziły się w danym miejscu i czasie.

en: A report of individuals who were buried in a given place.
pl: Raport o osobach, które zostały pochowane w danym miejscu.

en: A report of individuals who were married in a given time or place.
pl: Raport o osobach, które wzięły ślub w danym miejscu i czasie.

en: A report of recent and pending changes.
pl: Raport z ostatnich i oczekujących zmian.

en: A report of the families that are closely related to an individual.
pl: Raport o rodzinach, które są blisko spokrewnione z daną osobą.

en: A report of the individuals that are closely related to an individual.
pl: Raport o osobach, które są blisko powiązane z daną osobą.

en: A report of the information provided by a source.
pl: Raport o informacjach zawartych w danym źródle.

en: A report of the information that is missing for an individual and their relatives.
pl: Raport o brakujących informacjach dla danej osoby i jej bliskich.

en: A report of vital records for a given date or place.
pl: Raport o ważnych zapisach dotyczących danej daty i miejsca.

en: A role is a set of access rights, which give permission to view data, change preferences, etc. Access rights are assigned to roles, and roles are granted to users. Each family tree can assign different access to each role, and users can have a different role in each family tree.
pl: Rola jest zbiorem praw dostępu, które dają uprawnienia do wyświetlania danych, zmiany konfiguracji, itp. Prawa dostępu są przypisane do ról, role są nadawane użytkownikom. Każdemu drzewu genealogicznemu może być przypisany inny dostęp do każdej roli, a użytkownicy mogą mieć inną rolę w każdym drzewie genealogicznym.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the families in the family tree.
pl: Pasek boczny pokazujący alfabetyczną listę wszystkich rodzin w drzewie genealogicznym.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the individuals in the family tree.
pl: Pasek boczny pokazujący alfabetyczną listę wszystkich osób w drzewie genealogicznym.

en: A sidebar showing an individual’s close families and relatives.
pl: Pasek boczny pokazujący bliskie rodziny i krewnych danej osoby.

en: A sidebar showing non-genealogy information about an individual.
pl: Pasek boczny pokazujący niegenealogiczne informacje dotyczące danej osoby.

en: A sidebar showing the descendants of an individual.
pl: Pasek boczny pokazujący potomków danej osoby.

en: A tab showing the close relatives of an individual.
pl: Zakładka pokazująca bliskich krewnych danej osoby.

en: A tab showing the facts and events of an individual.
pl: Zakładka pokazująca fakty i wydarzenia osoby.

en: A tab showing the media objects linked to an individual.
pl: Zakładka pokazująca obiekty multimedialne powiązane z daną osobą.

en: A tab showing the notes attached to an individual.
pl: Zakładka pokazująca notatki powiązane z daną osobą.

en: A tab showing the sources linked to an individual.
pl: Zakładka pokazująca źródła powiązane z daną osobą.

en: A timeline displaying individual events.
pl: Oś czasu wyświetlająca wydarzenia z życia wybranych osób.

en: A user will not be able to sign in until both “email verified” and “approved by administrator” are selected.
pl: Użytkownik nie będzie w stanie zalogować się dopóki pola „email potwierdzony” i „zatwierdzony przez administratora” nie będą zaznaczone.

en: A watermark is text that is added to an image, to discourage others from copying it without permission.
pl: Znak wodny jest to tekst dodawany do obrazów, aby zapobiec kopiowaniu ich bez zezwolenia.

en: A.M.
pl: po północy

en: ALPHABET_lower=abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
pl: ALPHABET_lower=aąbcćdeęfghijklłmnńoópqrsśtuvwxyzźż

en: ALPHABET_upper=ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
pl: ALPHABET_upper=AĄBCĆDEĘFGHIJKLŁMNŃOÓPQRSŚTUVWXYZŹŻ

en: API key
pl: Klucz API

en: Abbreviate place names
pl: Skracaj nazwy miejsc

en: Abbreviation
pl: Skrót

[ctx: Abbreviation for April]
en: Apr
pl: kwi

[ctx: Abbreviation for August]
en: Aug
pl: sie

[ctx: Abbreviation for December]
en: Dec
pl: gru

[ctx: Abbreviation for February]
en: Feb
pl: lut

[ctx: Abbreviation for January]
en: Jan
pl: sty

[ctx: Abbreviation for July]
en: Jul
pl: lip

[ctx: Abbreviation for June]
en: Jun
pl: cze

[ctx: Abbreviation for March]
en: Mar
pl: mar

[ctx: Abbreviation for May]
en: May
pl: maj

[ctx: Abbreviation for November]
en: Nov
pl: lis

[ctx: Abbreviation for October]
en: Oct
pl: paź

[ctx: Abbreviation for Persian month: Azar]
en: Azar
pl: Asar

[ctx: Abbreviation for Persian month: Dey]
en: Dey
pl: Dei

[ctx: Abbreviation for Persian month: Khordad]
en: Khor
pl: Chor

[ctx: Abbreviation for Persian month: Shahrivar]
en: Shah
pl: Szah

[ctx: Abbreviation for September]
en: Sep
pl: wrz

en: Accept
pl: Zatwierdź

en: Accept all changes
pl: Zaakceptuj wszystkie zmiany

en: Access level
pl: Poziom dostępu

en: Access to family trees
pl: Ustawienia dostępu do drzewa genealogicznego

en: Account approval and email verification
pl: Zatwierdzenie konta i potwierdzenie adresu email

en: Add
pl: Dodaj

en: Add %s to the clippings cart
pl: Dodaj %s do koszyka

en: Add a blank row
pl: Dodaj pustą linię

en: Add a brother or sister
pl: Dodaj brata lub siostrę

en: Add a child
pl: Dodaj dziecko

en: Add a child to create a one-parent family
pl: Dodaj dziecko do tej osoby

en: Add a child to this family
pl: Dodaj dziecko do tej rodziny

en: Add a fact
pl: Dodaj fakt

en: Add a father
pl: Dodaj ojca

en: Add a favorite
pl: Dodaj do ulubionych

en: Add a geographic location
pl: Dodaj lokalizację geograficzną

en: Add a husband
pl: Dodaj męża

en: Add a husband to this family
pl: Dodaj męża do tej rodziny

en: Add a husband using an existing individual
pl: Dodaj męża spośród istniejących osób

en: Add a journal entry
pl: Dodaj wpis do dziennika

en: Add a media object
pl: Dodaj obiekt multimedialny

en: Add a mother
pl: Dodaj matkę

en: Add a name
pl: Dodaj imię/nazwisko

en: Add a news article
pl: Dodaj artykuł

en: Add a note
pl: Dodaj notatkę

en: Add a restriction
pl: Dodaj ograniczenie

en: Add a scrollbar when block contents grow
pl: Dodaj pasek przewijania, gdy zawartość bloku jest długa

en: Add a shared note
pl: Dodaj wspólną notatkę

en: Add a son or daughter
pl: Dodaj syna lub córkę

en: Add a source citation
pl: Dodaj źródło

en: Add a spouse
pl: Dodaj współmałżonka

en: Add a story
pl: Dodaj historię

en: Add a user
pl: Dodaj użytkownika

en: Add a wife
pl: Dodaj żonę

en: Add a wife to this family
pl: Dodaj żonę do tej rodziny

en: Add a wife using an existing individual
pl: Dodaj żonę spośród istniejących osób

en: Add an FAQ
pl: Dodaj element FAQ

en: Add an associate
pl: Dodaj powiązanie

en: Add another individual to the chart
pl: Dodaj kolejną osobę do wykresu

en: Add from clipboard
pl: Dodaj ze schowka

en: Add individuals
pl: Dodaj osoby

en: Add links
pl: Dodaj powiązania

en: Add marriage details
pl: Dodaj szczegóły małżeństwa

en: Add missing death records
pl: Dodaj brakujące wpisy śmierci

en: Add missing married names
pl: Dodaj brakujące nazwiska po ślubie

en: Add more fields
pl: Dodaj więcej pól

en: Add narrative stories to individuals in the family tree.
pl: Dodaj historie do osób w drzewie genealogicznym.

en: Add spaces where long lines were wrapped
pl: Dodaj spacje w miejscu podziału długich wierszy

en: Add the GEDCOM media path to filenames
pl: Dodaj ścieżkę multimediów GEDCOM do nazw plików

en: Add to TITLE header tag
pl: Dodaj do znacznika nagłówka TITLE

en: Add to favorites
pl: Dodaj do ulubionych

en: Add to the clippings cart
pl: Dodaj do koszyka wycinków

en: Add unique identifiers
pl: Dodaj unikalny identyfikator

en: Add unlinked records
pl: Dodaj niepowiązane wpisy

en: Add watermarks to thumbnails
pl: Dodaj znak wodny do miniaturek

en: Add your own text and graphics.
pl: Dodaj swój własny tekst i grafikę.

en: Add/edit a journal/news entry
pl: Dodaj/zmień artykuł lub wpis do dziennika

en: Address
pl: Adres

en: Address line 1
pl: 1 linia adresu

en: Address line 2
pl: 2 linia adresu

en: Administrator account
pl: Konto administratora

en: Administrator comments on user
pl: Komentarz administratora do użytkownika

en: Administrators
pl: Administratorzy

en: Adopted by both parents
pl: Adoptowane przez rodziców

en: Adopted by father
pl: Adoptowane przez ojca

en: Adopted by mother
pl: Adoptowane przez matkę

en: Adoption
pl: Adopcja

en: Adoption of a brother
pl: Adopcja brata

en: Adoption of a child
pl: Adopcja dziecka

en: Adoption of a daughter
pl: Adopcja córki

en: Adoption of a grandchild
pl: Adopcja wnuka/wnuczki

en: Adoption of a granddaughter
pl: Adopcja wnuczki

en: Adoption of a grandson
pl: Adopcja wnuka

en: Adoption of a half-brother
pl: Adopcja brata przyrodniego

en: Adoption of a half-sibling
pl: Adopcja rodzeństwa przyrodniego

en: Adoption of a half-sister
pl: Adopcja siostry przyrodniej

en: Adoption of a sibling
pl: Adopcja brata/siostry

en: Adoption of a sister
pl: Adopcja siostry

en: Adoption of a son
pl: Adopcja syna

en: Adult christening
pl: Chrzest dorosłego

en: Advanced fact preferences
pl: Szczegółowe ustawienia faktów

en: Advanced name facts
pl: Szczegółowe fakty o imieniu/nazwisku

en: Advanced place name facts
pl: Szczegółowe fakty o miejscu

en: Advanced search
pl: Wyszukiwanie zaawansowane

en: Afghanistan
pl: Afganistan

en: Africa
pl: Afryka

en: After creating the family tree, you will be able to import data from a GEDCOM file.
pl: Po utworzeniu drzewa genealogicznego, będzie możliwość zaimportowania danych z pliku GEDCOM.

en: After you have signed in, select the “My account” link under the “My pages” menu and fill in the password fields to change your password.
pl: Aby zmienić hasło, po zalogowaniu wybierz odnośnik „Moje konto” w menu „Moje strony” i wypełnij pola hasła.

en: Age
pl: Wiek

en: Age at birth of child
pl: Liczba lat podczas narodzin dziecka

en: Age at which to assume an individual is dead
pl: Wiek, po którym uznać osobę za zmarłą

en: Age between husband and wife
pl: Różnica wieku między mężem a żoną

en: Age between siblings
pl: Różnica wieku rodzeństwa

en: Age between wife and husband
pl: Różnica wieku między żoną a mężem

en: Age difference
pl: Różnica wieku

en: Age in year of first marriage
pl: Liczba lat podczas pierwszego ślubu

en: Age in year of marriage
pl: Liczba lat podczas ślubu

en: Age of parents next to child’s birthdate
pl: Wiek rodziców obok daty narodzin dziecka

en: Age related to birth year
pl: Długość życia względem roku urodzenia

en: Age related to death year
pl: Długość życia względem roku śmierci

en: Agency
pl: Instytucja

en: Aland Islands
pl: Wyspy Alandzkie

en: Albuquerque, New Mexico, United States
pl: Albuquerque, Nowy Meksyk, Stany Zjednoczone

en: Algeria
pl: Algieria

en: Alias
pl: Pseudonim

en: Alive
pl: Żyjący

en: All
pl: Wszystkie

en: All changes in PhpGedView must be accepted
pl: Wszystkie zmiany w PhpGedView muszą być zaakceptowane

en: All existing PhpGedView users must have distinct email addresses
pl: Wszyscy istniejący użytkownicy PhpGedView muszą mieć różne adresy e-mail

en: All facts and events
pl: Wszystkie fakty i wydarzenia

en: All family facts
pl: Wszystkie fakty dotyczące rodziny

en: All fields must be completed.
pl: Wszystkie pola muszą być wypełnione.

en: All files have read and write permission.
pl: Wszystkie pliki mają atrybuty do odczytu i zapisu.

en: All individual facts
pl: Wszystkie fakty dotyczące osoby

en: All individuals
pl: Wszystkie osoby

en: All records
pl: Wszystkie wpisy

en: All repository facts
pl: Wszystkie fakty dotyczące repozytorium

en: All source facts
pl: Wszystkie fakty dotyczące źródła

en: Allow other modules to edit text using a “WYSIWYG” editor, instead of using HTML codes.
pl: Pozwala innym modułom edytować tekst za pomocą edytora „WYSIWYG”, zamiast korzystania z kodu HTML.

en: Allow users to see raw GEDCOM records
pl: Zezwól użytkownikom przeglądać nieprzetworzone wpisy GEDCOM

en: Allow users to select their own theme
pl: Zezwalaj użytkownikom wybierać własny motyw

en: Allow visitors to request a new user account
pl: Zezwól gościom na zakładanie nowych kont użytkowników

en: Also known as
pl: Znany(a) także jako

en: American Samoa
pl: Samoa Amerykańskie

en: An FAQ can be displayed on just one of the family trees, or on all the family trees.
pl: Pozycja FAQ może być wyświetlana tylko w jednym z drzew rodzinnych lub we wszystkich drzewach.

en: An administrator must approve the new user account and select an access level before the user can sign in.
pl: Administrator musi zaakceptować nowe konto użytkownika i wybrać poziom dostępu zanim użytkownik będzie mógł się zalogować.

en: An alternative to the “media” tab, and an enhanced image viewer.
pl: Alternatywa dla zakładki „Multimedia”, oraz ulepszona przeglądarka zdjęć.

en: An alternative way to display charts.
pl: Alternatywny sposób wyświetlenia diagramów.

en: An alternative way to enter census transcripts and link them to individuals.
pl: Alternatywny sposób wprowadzania transkrypcji spisu ludności oraz połączenia go z osobami.

en: An alternative way to select a new theme.
pl: Alternatywny sposób, aby wybrać nowy motyw.

en: An alternative way to sign in and sign out.
pl: Alternatywny sposób logowania i wylogowania.

en: An associate is another individual who was involved with this fact or event, such as a witness or a priest.
pl: Powiązaniem może być określona inna osoba, która brała udział w danym wydarzeniu, na przykład świadek lub ksiądz.

en: An associate is another individual who was involved with this individual, such as a friend or an employer.
pl: Powiązaniem może być określona inna osoba, która miała relacje z daną osobą, na przykład przyjaciel lub pracodawca.

en: An edit menu for individuals, families, sources, etc.
pl: Menu edycji dla osób, rodzin, źródeł, itp.

en: An error occurred when unzipping the file.
pl: Wystąpił błąd podczas rozpakowywania pliku.

en: An hourglass chart of an individual’s ancestors and descendants.
pl: Diagram klepsydrowy przedstawiający przodków i potomków danej osoby.

en: An interactive tree, showing all the ancestors and descendants of an individual.
pl: Interaktywne drzewo, pokazujące wszystkich przodków i potomków danej osoby.

en: An unexpected database error occurred.
pl: Wystąpił nieoczekiwany błąd z bazą danych.

en: Ancestors
pl: Przodkowie

en: Ancestors interest
pl: Udział przodków

en: Ancestors of
pl: Przodkowie -

en: Ancestors of %s
pl: Przodkowie - %s

en: Ancestral file number
pl: Numer pliku genealogicznego (AFN)

en: Anchorage, Alaska, United States
pl: Anchorage, Alaska, Stany Zjednoczone

en: Andorra
pl: Andora

en: Anniversary
pl: Rocznica

en: Anniversary calendar
pl: Kalendarium

en: Annulment
pl: Unieważnienie

en: Answer
pl: Odpowiedź

en: Antarctica
pl: Antarktyda

en: Antigua and Barbuda
pl: Antigua i Barbuda

en: Anyone with a user account can access this website.
pl: Każdy użytkownik posiadający konto użytkownika będzie miał dostęp do tej strony.

en: Apply automatic corrections to your genealogy data.
pl: Stosowanie automatycznych korekt do danych genealogicznych.

en: Apply privacy settings
pl: Czy zastosować ustawienia prywatności

en: Apply these preferences to all family trees
pl: Zastosuj dane ustawienia do wszystkich drzew genealogincznych

en: Apply these preferences to new family trees
pl: Zastosuj dane ustawienia do nowych drzew genealogicznych

en: Approval of account at %s
pl: Zatwierdzenie konta na %s

en: Approved
pl: Zatwierdzeni

en: Approved by administrator
pl: Zatwierdzony przez administratora

en: Are you sure you want to delete this fact?
pl: Usunąć ten fakt?

en: Are you sure you want to delete this message? It cannot be retrieved later.
pl: Usunąć tę wiadomość? Nie będzie można tego cofnąć.

en: Are you sure you want to delete “%s”?
pl: Usunąć „%s”?

en: Are you sure you want to reject all the changes to this family tree?
pl: Odrzucić wszystkie zmiany wprowadzone w danym drzewie genealogicznym?

en: Are you sure you want to remove links to this media object?
pl: Usunąć powiązania z tym obiektem multimedialnym?

en: Are you sure you want to remove this item from your list of favorites?
pl: Usunąć ten element z listy ulubionych?

en: Argentina
pl: Argentyna

en: As well as using the toolbar to apply HTML formatting, you can insert database fields which are updated automatically. These special fields are marked with <b>#</b> characters. For example <b>#totalFamilies#</b> will be replaced with the actual number of families in the database. Advanced users may wish to apply CSS classes to their text, so that the formatting matches the currently selected theme.
pl: Również za pomocą paska narzędzi stosując formatowanie HTML, można wstawić pola bazy danych, które są aktualizowane automatycznie. Te specjalne pola oznaczone są znakami <b>#</b>. Na przykład <b>#totalFamilies#</b> zostanie zastąpione rzeczywistą liczbą rodzin w bazie danych. Zaawansowani użytkownicy mogą zastosować klasy CSS dla tego tekstu, aby formatowanie pasowało do aktualnie wybranego motywu.

en: Asia
pl: Azja

en: Associate
pl: Powiązanie

en: Associate events with this source
pl: Przypisz wydarzenia do tego źródła

en: Associates
pl: Powiązania

en: Asuncion, Paraguay
pl: Asuncion, Paragwaj

en: At sea
pl: Na morzu

en: Atlanta, Georgia, United States
pl: Atlanta, Georgia, Stany Zjednoczone

en: Attendant
pl: Pomocnik

en: Attending
pl: Obsługujący

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Author
pl: Autor

en: Author of last change
pl: Autor ostatniej zmiany

en: Automatically accept changes made by this user
pl: Automatycznie zatwierdzaj zmiany wprowadzone przez tego użytkownika

en: Automatically expand notes
pl: Automatycznie rozwijaj notatki

en: Automatically expand sources
pl: Automatycznie rozwijaj źródła

en: Available blocks
pl: Dostępne bloki

en: Average age
pl: Średni wiek

en: Average age at death
pl: Średnia długość życia

en: Average age in century of marriage
pl: Średnia liczba lat podczas ślubu

en: Average age related to death century
pl: Średnia długość życia względem wieku śmierci

en: Average number of children per family
pl: Średnia liczba dzieci w rodzinie

en: Avoid spaces and punctuation. A family name might be a good choice.
pl: Należy unikać spacji i znaków interpunkcyjnych. Dobrą praktyką może być używanie nazwiska.

en: Azerbaijan
pl: Azerbejdżan

en: Azores
pl: Azory

en: Bahamas
pl: Bahamy

en: Bahrain
pl: Bahrajn

en: Bangladesh
pl: Bangladesz

en: Baptism
pl: Chrzest

en: Baptism of a brother
pl: Chrzest brata

en: Baptism of a child
pl: Chrzest dziecka

en: Baptism of a daughter
pl: Chrzest córki

en: Baptism of a grandchild
pl: Chrzest wnuka/wnuczki

en: Baptism of a granddaughter
pl: Chrzest wnuczki

en: Baptism of a grandson
pl: Chrzest wnuka

en: Baptism of a half-brother
pl: Chrzest brata przyrodniego

en: Baptism of a half-sibling
pl: Chrzest rodzeństwa przyrodniego

en: Baptism of a half-sister
pl: Chrzest siostry przyrodniej

en: Baptism of a sibling
pl: Chrzest brata/siostry

en: Baptism of a sister
pl: Chrzest siostry

en: Baptism of a son
pl: Chrzest syna

en: Bar mitzvah
pl: Bar micwa

en: Bat mitzvah
pl: Bat micwa

en: Batch update
pl: Aktualizacja wsadowa

en: Baton Rouge, Louisiana, United States
pl: Baton Rouge, Louisiana, Stany Zjednoczone

en: Bearing
pl: Azymut

en: Begins with
pl: Zaczyna się od

en: Belarus
pl: Białoruś

en: Belgium
pl: Belgia

en: Bermuda
pl: Bermudy

en: Bern, Switzerland
pl: Bern, Szwajcaria

en: Best man
pl: Drużba

en: Bibliography
pl: Bibliografia

en: Billings, Montana, United States
pl: Billings, Montana, Stany Zjednoczone

en: Binary data object
pl: Obiekt binarny

en: Birmingham, Alabama, United States
pl: Birmingham, Alabama, Stany Zjednoczone

en: Birth
pl: Urodziny

en: Birth by country
pl: Kraj urodzin

en: Birth date range end
pl: Koniec zakresu dat urodzin

en: Birth date range start
pl: Początek zakresu dat urodzin

en: Birth of a brother
pl: Urodziny brata

en: Birth of a child
pl: Narodziny dziecka

en: Birth of a daughter
pl: Urodziny córki

en: Birth of a grandchild
pl: Narodziny wnuka/wnuczki

en: Birth of a granddaughter
pl: Urodziny wnuczki

en: Birth of a grandson
pl: Urodziny wnuka

en: Birth of a half-brother
pl: Urodziny brata przyrodniego

en: Birth of a half-sibling
pl: Narodziny rodzeństwa przyrodniego

en: Birth of a half-sister
pl: Urodziny siostry przyrodniej

en: Birth of a sibling
pl: Narodziny brata/siostry

en: Birth of a sister
pl: Urodziny siostry

en: Birth of a son
pl: Urodziny syna

en: Birth places
pl: Najczęstsze miejsca urodzenia

en: Birthplace contains
pl: Miejsce urodzenia zawiera

en: Births
pl: Urodziny

en: Births by century
pl: Liczba urodzeń według wieku

en: Bismarck, North Dakota, United States
pl: Bismarck, Północna Dakota

en: Blessing
pl: Błogosławieństwo

en: Block
pl: Blok

en: Blocks
pl: Bloki

en: Body
pl: Treść

en: Bogota, Colombia
pl: Bogota, Kolumbia

en: Boise, Idaho, United States
pl: Boise, Idaho, Stany Zjednoczone

en: Bolivia
pl: Boliwia

en: Book
pl: Książka

en: Booklet
pl: Broszura

en: Born in the covenant
pl: Urodzony w przymierzu

en: Bosnia and Herzegovina
pl: Bośnia i Hercegowina

en: Boston, Massachusetts, United States
pl: Boston, Massachusetts, Stany Zjednoczone

en: Both alive
pl: Oboje żyjący

en: Both dead
pl: Oboje zmarli

en: Bountiful, Utah, United States
pl: Bountiful, Utah, Stany Zjednoczone

en: Bouvet Island
pl: Wyspa Bouveta

en: Branches
pl: Gałęzie

en: Branches of the %s family
pl: Gałęzie rodziny - %s

en: Brazil
pl: Brazylia

en: Bridesmaid
pl: Druhna

en: Brigham City, Utah, United States
pl: Brigham City, Utah, Stany Zjednoczone

en: Brit milah
pl: Obrzezanie

en: Brit milah of a brother
pl: Obrzezanie brata

en: Brit milah of a grandson
pl: Obrzezanie wnuka

en: Brit milah of a half-brother
pl: Obrzezanie brata przyrodniego

en: Brit milah of a son
pl: Obrzezanie syna

en: British Indian Ocean Territory
pl: Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego

en: British Virgin Islands
pl: Brytyjskie Wyspy Dziewicze

en: Brother
pl: Brat

en: Brunei Darussalam
pl: Brunei

en: Buenos Aires, Argentina
pl: Buenos Aires, Argentyna

en: Bulgaria
pl: Bułgaria

en: Burial
pl: Pogrzeb

en: Burial of a brother
pl: Pogrzeb brata

en: Burial of a child
pl: Pogrzeb dziecka

en: Burial of a daughter
pl: Pogrzeb córki

en: Burial of a father
pl: Pogrzeb ojca

en: Burial of a grandchild
pl: Pogrzeb wnuka/wnuczki

en: Burial of a granddaughter
pl: Pogrzeb wnuczki

en: Burial of a grandfather
pl: Pogrzeb dziadka

en: Burial of a grandmother
pl: Pogrzeb babci

en: Burial of a grandparent
pl: Pogrzeb dziadka/babci

en: Burial of a grandson
pl: Pogrzeb wnuka

en: Burial of a half-brother
pl: Pogrzeb brata przyrodniego

en: Burial of a half-sibling
pl: Pogrzeb rodzeństwa przyrodniego

en: Burial of a half-sister
pl: Pogrzeb siostry przyrodniej

en: Burial of a husband
pl: Pogrzeb męża

en: Burial of a maternal grandfather
pl: Pogrzeb dziadka macierzystego

en: Burial of a maternal grandmother
pl: Pogrzeb babci macierzystej

en: Burial of a maternal grandparent
pl: Pogrzeb dziadka/babci macierzystej

en: Burial of a mother
pl: Pogrzeb matki

en: Burial of a parent
pl: Pogrzeb rodzica

en: Burial of a paternal grandfather
pl: Pogrzeb dziadka ojczystego

en: Burial of a paternal grandmother
pl: Pogrzeb babci ojczystej

en: Burial of a paternal grandparent
pl: Pogrzeb dziadka/babci ojczystej

en: Burial of a sibling
pl: Pogrzeb brata/siostry

en: Burial of a sister
pl: Pogrzeb siostry

en: Burial of a son
pl: Pogrzeb syna

en: Burial of a spouse
pl: Pogrzeb współmałżonka

en: Burial of a wife
pl: Pogrzeb żony

en: Burial place contains
pl: Nazwa miejscowości pochówku

en: Buyer
pl: Kupiec

en: By default, SMTP works on port 25.
pl: Domyślnie SMTP używa portu 25.

en: By default, the list shows only those places which can be found in your family trees. You may have details for other places, such as those imported in bulk from an external file. Selecting this option will show all places, including ones that are not currently used.
pl: Domyślnie na liście wyświetlane są tylko te miejsca, które można znaleźć w drzewie genealogicznym. Można mieć również dane dotyczące innych miejsc, na przykład zaimportowanych z zewnętrznego pliku. Po wybraniu tej opcji zostanie wyświetlona lista wszystkich miejsc, również tych, które nie są aktualnie używane.

en: By default, your server allows scripts to run for %s second. | By default, your server allows scripts to run for %s seconds.
pl[0]: Domyślnie twój serwer pozwala aby skrypty były uruchomione przez %s sekundę.
pl[1]: Domyślnie twój serwer pozwala aby skrypty były uruchomione przez %s sekundy.
pl[2]: Domyślnie twój serwer pozwala aby skrypty były uruchomione przez %s sekund.

en: By default, your server allows scripts to use %s of memory.
pl: Domyślnie twój serwer pozwala na użycie przez skrypty %s pamięci.

[ctx: CENTURY]
en: 10th
pl: X

[ctx: CENTURY]
en: 11th
pl: XI

[ctx: CENTURY]
en: 12th
pl: XII

[ctx: CENTURY]
en: 13th
pl: XIII

[ctx: CENTURY]
en: 14th
pl: XIV

[ctx: CENTURY]
en: 15th
pl: XV

[ctx: CENTURY]
en: 16th
pl: XVI

[ctx: CENTURY]
en: 17th
pl: XVII

[ctx: CENTURY]
en: 18th
pl: XVIII

[ctx: CENTURY]
en: 19th
pl: XIX

[ctx: CENTURY]
en: 1st
pl: I

[ctx: CENTURY]
en: 20th
pl: XX

[ctx: CENTURY]
en: 21st
pl: XXI

[ctx: CENTURY]
en: 2nd
pl: II

[ctx: CENTURY]
en: 3rd
pl: III

[ctx: CENTURY]
en: 4th
pl: IV

[ctx: CENTURY]
en: 5th
pl: V

[ctx: CENTURY]
en: 6th
pl: VI

[ctx: CENTURY]
en: 7th
pl: VII

[ctx: CENTURY]
en: 8th
pl: VIII

[ctx: CENTURY]
en: 9th
pl: IX

en: Calculating…
pl: Przeliczanie…

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Calendar conversion
pl: Konwersja kalendarza

en: Calgary, Alberta, Canada
pl: Calgary, Alberta, Kanada

en: Call number
pl: Numer źródła

en: Cambodia
pl: Kambodża

en: Cameroon
pl: Kamerun

en: Campinas, Brazil
pl: Campinas, Brazylia

en: Canada
pl: Kanada

en: Cape Verde
pl: Republika Zielonego Przylądka

en: Caracas, Venezuela
pl: Caracas, Wenezuela

en: Card
pl: Karta

en: Cardston, Alberta, Canada
pl: Cardston, Alberta, Kanada

en: Case insensitive
pl: Nie uwzględniaj wielkości liter

en: Caste
pl: Kasta

en: Categories
pl: Rodzaj danych

en: Cause
pl: Przyczyna

en: Cause of death
pl: Przyczyna śmierci

en: Caution! This may take a long time. Be patient.
pl: Uwaga! Może trwać to dłuższy czas. Proszę być cierpliwym.

en: Caution: old modules may not work, or they may prevent webtrees from working.
pl: Uwaga: stare moduły mogą nie działać lub uniemożliwiać działanie webtrees.

en: Caution: old themes may not work, or they may prevent webtrees from working.
pl: Uwaga: stare motywy mogą nie działać lub uniemożliwiać działanie webtrees.

en: Cayman Islands
pl: Kajmany

en: Cebu City, Philippines
pl: Cebu City, Filipiny

en: Cemeteries
pl: Cmentarze

en: Cemetery
pl: Cmentarz

en: Census
pl: Spis ludności

en: Census assistant
pl: Asystent spisu ludności

en: Census date
pl: Data spisu ludności

en: Census place
pl: Miejsce spisu ludności

en: Census transcript
pl: Transkrypcja spisu ludności

en: Central African Republic
pl: Republika Środkowoafrykańska

en: Certificate
pl: Akt

en: Chad
pl: Czad

en: Change
pl: Zmień

en: Change family members
pl: Zmień członków rodziny

en: Change flag
pl: Zmień flagę

en: Change the blocks on this user’s “My page”
pl: Zmień bloki na stronie „Moja strona” danego użytkownika

en: Change the “Home page” blocks
pl: Zmień bloki na „Stronie głównej”

en: Change the “My page” blocks
pl: Zmień bloki na „Mojej stronie”

en: Changed on %1$s
pl: Zmieniony %1$s

en: Changed on %1$s by %2$s
pl: Zmieniono %1$s - %2$s

en: Changes
pl: Zmiany

en: Changes in the last %s day | Changes in the last %s days
pl[0]: Zmiany wprowadzone ostatniego dnia
pl[1]: Zmiany wprowadzone w ostatnich %s dniach
pl[2]: Zmiany wprowadzone w ostatnich %s dniach

en: Changes log
pl: Rejestr zmian

en: Character set
pl: Zestaw znaków

en: Chart
pl: Diagram

en: Chart preferences
pl: Ustawienia diagramu

en: Chart type
pl: Typ diagramu

en: Charts
pl: Diagramy

en: Check file permissions…
pl: Sprawdzanie atrybutów plików…

en: Check for custom modules…
pl: Sprawdzanie modułów użytkownika…

en: Check for custom themes…
pl: Sprawdzanie motywów użytkownika…

en: Check for errors
pl: Sprawdź błędy

en: Check for pending changes…
pl: Sprawdzanie niezatwierdzonych zmian…

en: Check the access rights on this folder.
pl: Sprawdź prawa dostępu do tego katalogu.

en: Check the settings and try again.
pl: Sprawdź ustawienia i spróbuj ponownie.

en: Checking server capacity
pl: Sprawdzanie możliwości serwera

en: Checking server configuration
pl: Sprawdzanie konfiguracji serwera

en: Chicago, Illinois, United States
pl: Chicago, Illinois, Stany Zjednoczone

en: Child
pl: Dziecko

en: Child of
pl: Dziecko rodziny

en: Child of %s
pl: Dziecko rodziny: %s

en: Children
pl: Dzieci

en: Children in family
pl: Dzieci w rodzinie

en: Children of
pl: Dzieci rodziny

en: Children take a patronym instead of a surname.
pl: Dzieci otrzymują patronimik zamiast nazwiska.

en: Children take one surname from the father and one surname from the mother.
pl: Dzieci otrzymują jedno nazwisko po ojcu i jedno nazwisko po matce.

en: Children take one surname from the mother and one surname from the father.
pl: Dzieci otrzymują jedno nazwisko po matce i jedno nazwisko po ojcu.

en: Children take their father’s surname.
pl: Dzieci dziedziczą nazwisko ojca.

en: Children take their mother’s surname.
pl: Dzieci dziedziczą nazwisko matki.

en: China
pl: Chiny

en: Choose a report to run
pl: Wybierz raport do utworzenia

en: Choose relatives
pl: Wybierz krewnych

en: Choose the thumbnail image that you want to upload. Although thumbnails can be generated automatically for images, you may wish to generate your own thumbnail, especially for other media types. For example, you can provide a still image from a video, or a photograph of the individual who made an audio recording.
pl: Wybierz miniaturkę zdjęcia do wgrania. Mimo, że miniaturki mogą być generowane automatycznie dla zdjęć, można wygenerować własne miniaturki, zwłaszcza dla innych mediów. Na przykład, można dodać obraz z filmu lub zdjęcie osoby, która dokonała rejestracji dźwięku.

en: Choose user defined welcome text typed below
pl: Wybierz własną treść powitania wpisaną poniżej

en: Choose:
pl: Wybierz:

en: Christening
pl: Chrzest

en: Christening of a brother
pl: Chrzest brata

en: Christening of a child
pl: Chrzest dziecka

en: Christening of a daughter
pl: Chrzest córki

en: Christening of a grandchild
pl: Chrzest wnuka/wnuczki

en: Christening of a granddaughter
pl: Chrzest wnuczki

en: Christening of a grandson
pl: Chrzest wnuka

en: Christening of a half-brother
pl: Chrzest brata przyrodniego

en: Christening of a half-sibling
pl: Chrzest rodzeństwa przyrodniego

en: Christening of a half-sister
pl: Chrzest siostry przyrodniej

en: Christening of a sibling
pl: Chrzest brata/siostry

en: Christening of a sister
pl: Chrzest siostry

en: Christening of a son
pl: Chrzest syna

en: Christmas Island
pl: Wyspa Bożego Narodzenia

en: Circumciser
pl: Obrzezujący

en: Citation details
pl: Szczegóły źródła

en: Citizenship
pl: Obywatelstwo

en: City
pl: Miejscowość

en: Ciudad Juarez, Mexico
pl: Ciudad Juarez, Meksyk

en: Civil marriage
pl: Ślub cywilny

en: Civil registrar
pl: Urzędnik cywilny

en: Clean up data folder
pl: Wyczyść katalog data

en: Cleared but not yet completed
pl: Rozliczone, ale jeszcze niezakończone

en: Clippings cart
pl: Wycinki

en: Coat of arms
pl: Herb

en: Cochabamba, Bolivia
pl: Cochabamba, Boliwia

en: Cocos (Keeling) Islands
pl: Wyspy Kokosowe (Keelinga)

en: Colombia
pl: Kolumbia

en: Colonia Juarez, Mexico
pl: Colonia Juarez, Meksyk

en: Columbia River, Washington, United States
pl: Columbia River, Washington, Stany Zjednoczone

en: Columbia, South Carolina, United States
pl: Columbia, Południowa Karolina

en: Columbus, Ohio, United States
pl: Columbus, Ohio, Stany Zjednoczone

en: Columns per page
pl: Kolumn na stronę

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comments
pl: Komentarze

en: Common law marriage
pl: Małżeństwo zwyczajowe

en: Communicate directly with other users, using private messages.
pl: Bezpośrednia komunikacja z innymi użytkownikami za pomocą prywatnych wiadomości.

en: Comoros
pl: Komory

en: Compact tree
pl: Drzewo kompaktowe

en: Compact tree of %s
pl: Drzewo kompaktowe - %s

en: Completed before 1970; date not available
pl: Ukończone przed 1970 r.; data nie jest znana

en: Completed; date unknown
pl: Zakończone; data nieznana

en: Compress the GEDCOM file
pl: Spakuj plik GEDCOM

en: Concatenation
pl: Łączenie

en: Confirm password
pl: Potwierdzenie hasła

en: Confirmation
pl: Bierzmowanie

en: Connection to database server
pl: Połączenie z serwerem bazy danych

en: Contact information
pl: Kontakt

en: Contact method
pl: Metoda kontaktu

en: Contains
pl: Zawiera

en: Content
pl: Zawartość

en: Continued
pl: Kontynuowane

en: Control panel
pl: Panel sterowania

en: Convert from UTF-8 to ISO-8859-1
pl: Konwertuj z UTF-8 do ISO-8859-1

en: Cook Islands
pl: Wyspy Cooka

en: Cookies
pl: Ciasteczka

en: Copenhagen, Denmark
pl: Copenhagen, Dania

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy all the records from %1$s into %2$s.
pl: Kopiuj wszystkie wpisy z %1$s do %2$s.

en: Copy files…
pl: Kopiowanie plików…

en: Copy these files to the folder %s, replacing any that have the same name.
pl: Należy skopiować następujące pliki do katalogu %s nadpisując wszystkie, które mają taką samą nazwę.

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Cordoba, Argentina
pl: Cordoba, Argentyna

en: Corporation
pl: Korporacja / Firma

en: Correct NAME records of the form “John/DOE/” or “John /DOE”, as produced by older genealogy programs.
pl: Poprawia wpisy NAME z ‘Jan/KOWALSKI/’ lub ‘Jan /KOWALSKI’, które są generowane przez starsze programy genealogiczne, na ‘Jan /KOWALSKI/’.

en: Costa Rica
pl: Kostaryka

en: Cote d’Ivoire
pl: Wybrzeże Kości Słoniowej

en: Could not verify the information you entered. Please try again or contact the site administrator for more information.
pl: Nie można potwierdzić podanej informacji. Spróbuj ponownie lub skontaktuj się z administratorem.

en: Count
pl: Liczba

en: Countries
pl: Państwa

en: Country
pl: Państwo

en: Counts
pl: Razem

en: County
pl: Powiat

en: Create
pl: Utwórz

en: Create a family tree
pl: Utwórz nowe drzewo genealogiczne

en: Create a media object
pl: Utwórz nowy obiekt multimedialny

en: Create a repository
pl: Utwórz repozytorium

en: Create a shared note
pl: Utwórz nową wspólną notatkę

en: Create a shared note using the census assistant
pl: Utwórz nową wspólną notatkę używając Asystenta

en: Create a source
pl: Utwórz nowe źródło

en: Create a website access rule
pl: Utwórz zasady dostępu do strony

en: Create an individual
pl: Utwórz nową osobę

en: Create your own chart
pl: Pokaż własne wykresy statystyk

en: Create, update, and delete a family tree for every GEDCOM file in the data folder.
pl: Budowa, aktualizowanie i usuwanie drzewa genealogicznego dla każdego pliku GEDCOM w folderze data.

en: Cremation
pl: Kremacja

en: Cremation of a brother
pl: Kremacja brata

en: Cremation of a child
pl: Kremacja dziecka

en: Cremation of a daughter
pl: Kremacja córki

en: Cremation of a father
pl: Kremacja ojca

en: Cremation of a grand-parent
pl: Kremacja dziadka/babci

en: Cremation of a grandchild
pl: Kremacja wnuka/wnuczki

en: Cremation of a granddaughter
pl: Kremacja wnuczki

en: Cremation of a grandfather
pl: Kremacja dziadka

en: Cremation of a grandmother
pl: Kremacja babci

en: Cremation of a grandson
pl: Kremacja wnuka

en: Cremation of a half-brother
pl: Kremacja brata przyrodniego

en: Cremation of a half-sibling
pl: Kremacja rodzeństwa przyrodniego

en: Cremation of a half-sister
pl: Kremacja siostry przyrodniej

en: Cremation of a husband
pl: Kremacja męża

en: Cremation of a maternal grandfather
pl: Kremacja dziadka macierzystego

en: Cremation of a maternal grandmother
pl: Kremacja babci macierzystej

en: Cremation of a mother
pl: Kremacja matki

en: Cremation of a parent
pl: Kremacja rodzica

en: Cremation of a paternal grandfather
pl: Kremacja dziadka ojczystego

en: Cremation of a paternal grandmother
pl: Kremacja babci ojczystej

en: Cremation of a sibling
pl: Kremacja brata/siostry

en: Cremation of a sister
pl: Kremacja siostry

en: Cremation of a son
pl: Kremacja syna

en: Cremation of a spouse
pl: Kremacja współmałżonka

en: Cremation of a wife
pl: Kremacja żony

en: Croatia
pl: Chorwacja

en: Cuba
pl: Kuba

en: Curitiba, Brazil
pl: Curitiba, Brazylia

en: Current
pl: Bieżący

en: Custom
pl: Własny

en: Custom event
pl: Inne wydarzenie

en: Custom fact
pl: Własny fakt

en: Custom module
pl: Moduł niestandardowy

en: Custom tags
pl: Własne znaczniki

en: Custom theme
pl: Własny motyw

en: Custom welcome text
pl: Własna treść powitania

en: Customize this page
pl: Dostosuj stronę

en: Cyprus
pl: Cypr

en: Czech Republic
pl: Czechy

en: DNA markers
pl: Znaczniki DNA

en: Dallas, Texas, United States
pl: Dallas, Teksas

en: Dashboard
pl: Stan systemu

en: Data
pl: Dane

en: Data folder
pl: Katalog danych

en: Database and table names
pl: Nazwy bazy danych i tabel

en: Database connection
pl: Połączenie z bazą danych

en: Database name
pl: Nazwa bazy danych

en: Database password
pl: Hasło do bazy danych

en: Database user account
pl: Użytkownik bazy danych

en: Date
pl: Data

en: Date differences
pl: Różnice dat

en: Date of LDS baptism
pl: Data chrztu mormońskiego

en: Date of LDS child sealing
pl: Data mormońskiego naznaczenia dziecka

en: Date of LDS endowment
pl: Data obdarowania mormońskiego

en: Date of LDS spouse sealing
pl: Data mormońskiego naznaczenia małżonka

en: Date of adoption
pl: Data adopcji

en: Date of baptism
pl: Data chrztu

en: Date of bar mitzvah
pl: Data bar micwy

en: Date of bat mitzvah
pl: Data bat micwy

en: Date of birth
pl: Data urodzenia

en: Date of blessing
pl: Data błogosławieństwa

en: Date of brit milah
pl: Data obrzezania

en: Date of burial
pl: Data pochówku

en: Date of christening
pl: Data chrztu

en: Date of confirmation
pl: Data bierzmowania

en: Date of cremation
pl: Data kremacji

en: Date of death
pl: Data śmierci

en: Date of divorce
pl: Data rozwodu

en: Date of emigration
pl: Data emigracji

en: Date of engagement
pl: Data zaręczyn

en: Date of entry in original source
pl: Data wpisu w oryginalnym źródle

en: Date of event
pl: Data wydarzenia

en: Date of first communion
pl: Data pierwszej Komunii Św.

en: Date of immigration
pl: Data imigracji

en: Date of last change
pl: Data ostatniej zmiany

en: Date of marriage
pl: Data ślubu

en: Date of marriage banns
pl: Data zapowiedzi przedmałżeńskich

en: Date of naturalization
pl: Data naturalizacji

en: Date of ordination
pl: Data święceń

en: Date of residence
pl: Data zamieszkania

en: Date period
pl: Okres czasu

en: Date periods are used to indicate that a fact, such as an occupation, continued for a period of time.
pl: Okresy czasu są wykorzystywane do wskazania, że fakty, takie jak zawód, były kontynuowane przez dany okres czasu.

en: Date range
pl: Zakres dat

en: Date ranges are used to indicate that an event, such as a birth, happened on an unknown date within a possible range.
pl: Zakresy dat są wykorzystywane do wskazania, że zdarzenie, takie jak narodziny, ma nieznaną datę, ale możliwy zakres.

en: Date registered
pl: Data rejestracji

en: Date sent
pl: Data wysłania

en: Dates are only converted if they are valid for the calendar. For example, only dates between %1$s and %2$s will be converted to the French calendar and only dates after %3$s will be converted to the Gregorian calendar.
pl: Daty są przeliczane tylko jeśli są prawidłowe dla danego kalendarza. Na przykład, tylko daty między %1$s i %2$s będą konwertowane do francuskiego kalendarza a tylko daty po %3$s zostaną pokazane w kalendarzu gregoriańskim.

en: Dates are stored using English abbreviations and keywords. Shortcuts are available as alternatives to these abbreviations and keywords.
pl: Daty są przechowywane przy użyciu angielskiego skróconego formatu i słów kluczowych. Skróty dostępne są jako alternatywa dla tego formatu i słów kluczowych.

en: Daughter
pl: Córka

en: Daughter of %s
pl: Córka rodziny: %s

en: Day
pl: Dzień

en: Day not set
pl: Brak daty dziennej

en: Day:
pl: Dzień:

en: Dead
pl: Zmarli

en: Death
pl: Śmierć

en: Death by country
pl: Kraj śmierci

en: Death date range end
pl: Koniec zakresu dat śmierci

en: Death date range start
pl: Początek zakresu dat śmierci

en: Death of a brother
pl: Śmierć brata

en: Death of a child
pl: Śmierć dziecka

en: Death of a daughter
pl: Śmierć córki

en: Death of a father
pl: Śmierć ojca

en: Death of a grand-parent
pl: Śmierć babci/dziadka

en: Death of a grandchild
pl: Śmierć wnuka/wnuczki

en: Death of a granddaughter
pl: Śmierć wnuczki

en: Death of a grandfather
pl: Śmierć dziadka

en: Death of a grandmother
pl: Śmierć babci

en: Death of a grandson
pl: Śmierć wnuka

en: Death of a half-brother
pl: Śmierć brata przyrodniego

en: Death of a half-sibling
pl: Śmierć rodzeństwa przyrodniego

en: Death of a half-sister
pl: Śmierć siostry przyrodniej

en: Death of a husband
pl: Śmierć męża

en: Death of a maternal grandfather
pl: Śmierć dziadka macierzystego

en: Death of a maternal grandmother
pl: Śmierć babci macierzystej

en: Death of a mother
pl: Śmierć matki

en: Death of a parent
pl: Śmierć rodzica

en: Death of a paternal grandfather
pl: Śmierć dziadka ojczystego

en: Death of a paternal grandmother
pl: Śmierć babci ojczystej

en: Death of a sibling
pl: Śmierć brata/siostry

en: Death of a sister
pl: Śmierć siostry

en: Death of a son
pl: Śmierć syna

en: Death of a spouse
pl: Śmierć współmałżonka

en: Death of a wife
pl: Śmierć żony

en: Death of one spouse
pl: Śmierć jednego z małżonków

en: Death place contains
pl: Miejsce śmierci zawiera

en: Death places
pl: Najczęstsze miejsca śmierci

en: Deaths
pl: Zgony

en: Deaths by century
pl: Liczba zgonów według wieku

en: Decade of birth
pl: Dekada urodzin

en: Decade of death
pl: Dekada śmierci

en: Decade of marriage
pl: Dekada ślubu

en: Default
pl: Domyślny

en: Default chart
pl: Domyślny diagram

en: Default family tree
pl: Domyślne drzewo genealogiczne

en: Default individual
pl: Domyślna osoba

en: Default map type
pl: Domyślny typ mapy

en: Default pedigree chart layout
pl: Domyślny układ diagramu rodowodu

en: Default pedigree generations
pl: Domyślna liczba pokoleń rodowodu

en: Default theme
pl: Domyślny motyw

en: Degree
pl: Stopień

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete all existing geographic data before importing the file.
pl: Usuń wszystkie istniejące dane geograficzne przed importowaniem pliku.

en: Delete inactive users
pl: Usuń nieaktywnych

en: Delete selected messages
pl: Usuń zaznaczone wiadomości

en: Delete temporary files…
pl: Usuwanie plików tymczasowych…

en: Delete the preferences for this module.
pl: Usuń ustawienia tego modułu.

en: Delete this name
pl: Usuń imię i nazwisko

en: Delete your account
pl: Usuń swoje konto

en: Deleting the family will unlink all of the individuals from each other but will leave the individuals in place. Are you sure you want to delete this family?
pl: Usunięcie rodziny spowoduje, że powiązania między jej członkami zostaną usunięte, ale poszczególne osoby nie zostaną usunięte. Usunąć rodzinę?

en: Democratic Republic of the Congo
pl: Demokratyczna Republika Konga (Kinszasa)

en: Denmark
pl: Dania

en: Denver, Colorado, United States
pl: Denver, Colorado, Stany Zjednoczone

en: Depending on your server configuration, you may be able to upgrade automatically.
pl: Automatyczna aktualizacja będzie możliwa w zależności od konfiguracji serwera.

en: Descendant generations
pl: Liczba pokoleń potomków

en: Descendants
pl: Potomkowie

en: Descendants interest
pl: Udział potomków

en: Descendants of
pl: Potomkowie -

en: Descendants of %s
pl: Potomkowie - %s

en: Description
pl: Opis

en: Description META tag
pl: Znacznik META opisu

en: Description unavailable
pl: Opis niedostępny

en: Destination
pl: Cel

en: Details
pl: Szczegóły

en: Details of the new user will be sent to the genealogy contact for the corresponding family tree.
pl: Dane nowego użytkownika zostaną przesłane do osoby podanej jako kontakt genealogiczny odpowiedniego drzewa genealogicznego.

en: Detroit, Michigan, United States
pl: Detroit, Michigan, Stany Zjednoczone

en: Died as a child: exempt
pl: Zmarł jako dziecko: zwolnione

en: Died as an infant: exempt
pl: Zmarł jako niemowlę: zwolnione

en: Differences
pl: Różnice

en: Different calendar systems are used in different parts of the world, and many other calendar systems have been used in the past. Where possible, you should enter dates using the calendar in which the event was originally recorded. You can then specify a conversion, to show these dates in a more familiar calendar. If you regularly use two calendars, you can specify two conversions and dates will be converted to both the selected calendars.
pl: Różne systemy kalendarza są stosowane w różnych częściach świata, i wiele różnych systemów kalendarzowych było używanych w przeszłości. Jeśli to możliwe, należy wprowadzić daty za pomocą kalendarza, w którym zdarzenie zostało pierwotnie zapisane. Następnie można określić konwersję, aby pokazać te daty w kalendarzu bardziej znanym. Jeśli regularnie korzysta się z dwóch kalendarzy, można określić dwie konwersje i daty zostaną pokazane w obu wybranych kalendarzach.

en: Direct line ancestors
pl: Przodkowie w linii prostej

en: Direct line ancestors and their families
pl: Przodkowie w linii prostej i ich rodziny

en: Disable these modules
pl: Wyłącz następujące moduły

en: Disable these themes
pl: Wyłącz następujące motywy

en: Display %s
pl: Pokaż %s

en: Display and manage a family tree’s favorite pages.
pl: Wyświetlanie i zarządzanie ulubionymi stronami drzewa genealogicznego.

en: Display and manage a user’s favorite pages.
pl: Wyświetlanie i zarządzanie ulubionymi stronami użytkownika.

en: Divorce
pl: Rozwód

en: Divorce filed
pl: Uzyskanie rozwodu

en: Divorces by century
pl: Liczba rozwodów według wieku

en: Djibouti
pl: Dżibuti

en: Do not change to keep original filename.
pl: Nie zmieniaj, aby zachować oryginalną nazwę pliku.

en: Do not create new locations, just import coordinates for existing locations.
pl: Nie twórz nowych lokalizacji, tylko importuj współrzędne dla istniejących lokalizacji.

en: Do not seal, previous sealing canceled
pl: Nienaznaczony, poprzednie naznaczenie anulowane

en: Do not seal: unauthorized
pl: Nienaznaczony: nieuprawniony

en: Document
pl: Dokument

en: Dominica
pl: Dominika

en: Dominican Republic
pl: Dominikana

en: Download
pl: Pobierz

en: Download %s…
pl: Pobieranie %s…

en: Download file
pl: Pobierz plik

en: Download geographic data
pl: Pobierz dane geograficzne

en: Draper, Utah, United States
pl: Draper, Utah, Stany Zjednoczone

en: Duplicate email address. A user with that email already exists.
pl: Powielony adres email. Użytkownik posiadający podany adres email już istnieje.

en: Duplicate username. A user with that username already exists. Please choose another username.
pl: Powielona nazwa użytkownika. Użytkownik o tej nazwie już istnieje. Wybierz inną nazwę.

en: Each source records specific events, generally for a given date range and for a place jurisdiction. For example a Census records census events and church records record birth, marriage, and death events.<br><br>Select the events that are recorded by this source from the list of events provided. The date should be specified in a range format such as <i>FROM 1900 TO 1910</i>. The place jurisdiction is the name of the lowest jurisdiction that encompasses all lower-level places named in this source. For example, “Oneida, Idaho, USA” would be used as a source jurisdiction place for events occurring in the various towns within Oneida County. “Idaho, USA” would be the source jurisdiction place if the events recorded took place not only in Oneida County but also in other counties in Idaho.
pl: Każde źródło przechowuje informację o konkretnym wydarzeniu, zwykle w określonym przedziale czasowym i dla określonego obszaru administracyjnego. Na przykład dane w spisach zapisują informację o wydarzeniach, a archiwa kościelne odnotowują urodzenia, śluby i zgony.<br><br>Należy wybrać z listy wydarzenia, które są odnotowywane przez to źródło. Data powinna być podana w formacie zakresu, np. <i>OD 1900 DO 1910</i>. Obszar administracyjny to nazwa najmniejszej jednostki administracyjnej, która obejmuje wszystkie miejsca w tym źródle. Na przykład dla wydarzeń mających miejsce w różnych miastach powiatu Siedleckiego obszarem byłaby „Siedlecki, Mazowieckie, Polska”, zaś „Mazowieckie, Polska” byłoby odpowiednim obszarem, jeśli wydarzenia zachodziłyby nie tylko w powiecie Siedleckim, ale także w innych powiatach województwa Mazowieckiego.

en: Each user account has an option to “automatically accept changes”. When this is enabled, any changes made by that user are saved immediately. Many administrators enable this for their own user account.
pl: Każde konto użytkownika posiada opcję „automatycznego akceptowania zmian”. Gdy jest ona włączona, wszelkie zmiany wprowadzone przez danego użytkownika są natychmiast zapisywane. Wielu administratorów włącza tę opcję dla własnego konta użytkownika.

en: Earliest birth
pl: Pierwsze urodziny

en: Earliest birth year
pl: Rok pierwszych urodzin

en: Earliest death
pl: Pierwsza śmierć

en: Earliest death year
pl: Rok pierwszej śmierci

en: Earliest divorce
pl: Pierwszy rozwód

en: Earliest marriage
pl: Pierwszy ślub

en: Ecuador
pl: Ekwador

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit a website access rule
pl: Edytuj zasady dostępu do strony

en: Edit preferences
pl: Ustawienia edycji

en: Edit the FAQ
pl: Edytuj element FAQ

en: Edit the details
pl: Edytuj szczegóły

en: Edit the gender
pl: Zmień płeć

en: Edit the media object
pl: Edytuj obiekt multimedialny

en: Edit the name
pl: Edytuj imię i nazwisko

en: Edit the note
pl: Edytuj notatkę

en: Edit the raw GEDCOM
pl: Edytuj plik GEDCOM

en: Edit the repository
pl: Edytuj repozytorium

en: Edit the shared note
pl: Edytuj wspólną notatkę

en: Edit the source
pl: Edytuj źródło

en: Edit the story
pl: Edytuj historię

en: Edit the user
pl: Edytuj użytkownika

en: Edit this individual and replace their details with your own.
pl: Edytuj tę osobę i zastąp jej dane swoimi.

en: Editor
pl: Edytor

en: Edmonton, Alberta, Canada
pl: Edmonton, Alberta, Kanada

en: Education
pl: Edukacja

en: Egypt
pl: Egipt

en: El Salvador
pl: Salwador

en: Electronic
pl: Elektroniczny

en: Elevation
pl: Wysokość

en: Email address
pl: Adres email

en: Email address to be used in the “From:” field of emails that webtrees creates automatically.<br><br>webtrees can automatically create emails to notify administrators of changes that need to be reviewed. webtrees also sends notification emails to users who have requested an account.<br><br>Usually, the “From:” field of these automatically created emails is something like <i>From: webtrees-noreply@yoursite</i> to show that no response to the email is required. To guard against spam or other email abuse, some email systems require each message’s “From:” field to reflect a valid email account and will not accept messages that are apparently from account <i>webtrees-noreply</i>.
pl: Adres email, który ma się pojawić w polu „Od:” („From:”) wiadomości wysyłanych automatycznie przez webtrees.<br><br>webtrees może automatycznie wysyłać emaile aby powiadamiać administratorów o zmianach, które muszą zostać przejrzane. webtrees także wysyła powiadomienia emailowe do użytkowników, którzy rozpoczęli rejestrację konta.<br><br>Zwykle pole „Od:” („From:”) tych automatycznie wygenerowanych wiadomości ma postać <i>From: webtrees-noreply@twojastrona</i>, która informuje, aby nie odpowiadać na ten email. Dla ochrony przez spamem i innymi nadużyciami niektóre systemy pocztowe wymagają od każdej wiadomości poprawnego adresu email w polu „Od:” („From:”) i nie dostarczą wiadomości wysłanych z konta <i>webtrees-noreply</i>.

en: Email verified
pl: Email potwierdzony

en: Embedded variable
pl: Wbudowana zmienna

en: Emigration
pl: Emigracja

en: Employee
pl: Pracownik

en: Employer
pl: Pracodawca

en: Empty the clippings cart
pl: Usuń wszystkie wycinki

en: Enabled
pl: Włączony

en: Enabling this option will force all visitors to sign in before they can view any data on the website.
pl: Włączenie tej opcji zmusi wszystkich odwiedzających do zalogowania się zanim będą mogli zobaczyć jakiekolwiek informacje na tej stronie.

en: End IP address
pl: Końcowy adres IP

en: End year
pl: Rok końcowy

en: Ending range of change dates
pl: Koniec zakresu zmian

en: Endowment House
pl: Dom obdarowania mormońskiego

en: Engagement
pl: Zaręczyny

en: England
pl: Anglia

en: Enter an individual, family, or source ID
pl: ID osoby, rodziny lub źródła

en: Enter an optional note about this favorite
pl: Dodatkowy komentarz do tego elementu

en: Enter or search for the ID of the individual, family, or source to which this media object should be linked.
pl: Podaj lub wyszukaj identyfikator osoby, rodziny lub źródła, z którym ten obiekt multimedialny ma być powiązany.

en: Entire record
pl: Cały wpis

en: Equatorial Guinea
pl: Gwinea Równikowa

en: Eritrea
pl: Erytrea

en: Error: converting GEDCOM files from %s encoding to UTF-8 encoding not currently supported.
pl: Błąd: konwertowania plików GEDCOM z kodowania %s do UTF-8 nie jest obecnie obsługiwane.

en: Estimated dates for birth and death
pl: Przybliżone daty urodzin i śmierci

en: Ethiopia
pl: Etiopia

en: Europe
pl: Europa

en: Event
pl: Wydarzenie

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Events in countries
pl: Państwa z największą liczbą wydarzeń

en: Events of close relatives
pl: Wydarzenia dotyczące bliskich

en: Everybody has this role, including visitors to the website and search engines.
pl: Każdy ma tę rolę, w tym goście odwiedzający witrynę i wyszukiwarki.

en: Exact
pl: Dokładnie

en: Exact date
pl: Dokładna data

en: Exact text
pl: Dokładny tekst

en: Exclude individuals with “%s” as a married name
pl: Nie pokazuj osób, które po ślubie noszą nazwisko „%s”

en: Exclude subfolders
pl: Wyklucz podkatalogi

en: Excluded from this submission
pl: Wyłączone z tego przedstawienia

en: Explain why you are requesting an account.
pl: Wyjaśnij dlaczego chcesz utworzyć konto.

en: Export
pl: Eksportuj

en: Export a GEDCOM file
pl: Eksportuj plik GEDCOM

en: Export all the family trees to GEDCOM files…
pl: Eksportowanie wszystkich drzew genealogicznych do plików GEDCOM…

en: Export preferences
pl: Ustawienia eksportu

en: Extend privacy to dead individuals
pl: Rozszerzone ustawienia prywatności osób zmarłych

en: External files
pl: Pliki zewnętrzne

en: External media files have a URL instead of a filename.
pl: Pliki zewnętrzne mają adres URL zamiast nazwy pliku.

en: Extra information
pl: Dodatkowe informacje

en: Eye color
pl: Kolor oczu

en: FAQs are lists of questions and answers, which allow you to explain the site’s rules, policies, and procedures to your visitors. Questions are typically concerned with privacy, copyright, user-accounts, unsuitable content, requirement for source-citations, etc.
pl: FAQ jest listą pytań i odpowiedzi, które pozwalają wyjaśnić reguły rządzące stroną, zasady i procedury dla odwiedzających. Pytania są zazwyczaj dotyczą ochrony prywatności, praw autorskich, kont użytkowników, nieodpowiednich treści, wymogów dotyczących źródeł, itp.

[ctx: FEMALE]
en: %1$s × %2$s
pl: %1$s× %2$s

[ctx: FEMALE]
en: %s × cousin
pl: kuzynka %s stopnia

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by both parents
pl: Adoptowana przez rodziców

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by father
pl: Adoptowana przez ojca

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by mother
pl: Adoptowana przez matkę

[ctx: FEMALE]
en: Also known as
pl: Znana także jako

[ctx: FEMALE]
en: Attendant
pl: Pomocnica

[ctx: FEMALE]
en: Attending
pl: Obsługująca

[ctx: FEMALE]
en: Buyer
pl: Kupiec

[ctx: FEMALE]
en: Civil registrar
pl: Urzędniczka cywilna

[ctx: FEMALE]
en: Employee
pl: Pracownica

[ctx: FEMALE]
en: Employer
pl: Pracodawca

[ctx: FEMALE]
en: Friend
pl: Przyjaciółka

[ctx: FEMALE]
en: Guardian
pl: Opiekunka

[ctx: FEMALE]
en: Informant
pl: Informatorka

[ctx: FEMALE]
en: Interred
pl: Pochowana

[ctx: FEMALE]
en: Lodger
pl: Lokatorka

[ctx: FEMALE]
en: Never married
pl: Nigdy niezamężna

[ctx: FEMALE]
en: Not married
pl: Niezamężna

[ctx: FEMALE]
en: Nurse
pl: Pielęgniarka

[ctx: FEMALE]
en: Owner
pl: Właścicielka

[ctx: FEMALE]
en: Registry officer
pl: Urzędniczka stanu cywilnego

[ctx: FEMALE]
en: Seller
pl: Sprzedawczyni

[ctx: FEMALE]
en: Servant
pl: Służąca

[ctx: FEMALE]
en: Slave
pl: Niewolnica

[ctx: FEMALE]
en: Ward
pl: Wychowanka

[ctx: FEMALE]
en: adopted name
pl: po adopcji

[ctx: FEMALE]
en: also known as
pl: znana jako

[ctx: FEMALE]
en: birth name
pl: rodowe

[ctx: FEMALE]
en: change of name
pl: zmienione

[ctx: FEMALE]
en: died
pl: zmarła

[ctx: FEMALE]
en: eighth cousin
pl: kuzynka ósmego stopnia

[ctx: FEMALE]
en: eleventh cousin
pl: kuzynka jedenastego stopnia

[ctx: FEMALE]
en: estate name
pl: majątkowe

[ctx: FEMALE]
en: ex-partner
pl: była partnerka

[ctx: FEMALE]
en: fifteenth cousin
pl: kuzynka piętnastego stopnia

[ctx: FEMALE]
en: fifth %s
pl: piąta %s

[ctx: FEMALE]
en: fifth cousin
pl: kuzynka piątego stopnia

[ctx: FEMALE]
en: first %s
pl: pierwsza %s

[ctx: FEMALE]
en: first cousin
pl: kuzynka pierszego stopnia

[ctx: FEMALE]
en: fourteenth cousin
pl: kuzynka czternastego stopnia

[ctx: FEMALE]
en: fourth %s
pl: czwarta %s

[ctx: FEMALE]
en: fourth cousin
pl: kuzynka czwartego stopnia

[ctx: FEMALE]
en: immigration name
pl: immigracyjne

[ctx: FEMALE]
en: married
pl: Wyszła za mąż za

[ctx: FEMALE]
en: married name
pl: po ślubie

[ctx: FEMALE]
en: ninth cousin
pl: kuzynka dziewiątego stopnia

[ctx: FEMALE]
en: partner
pl: partnerka

[ctx: FEMALE]
en: religious name
pl: zakonne

[ctx: FEMALE]
en: second %s
pl: druga %s

[ctx: FEMALE]
en: second cousin
pl: kuzynka drugiego stopnia

[ctx: FEMALE]
en: seventh cousin
pl: kuzynka siódmego stopnia

[ctx: FEMALE]
en: sixth cousin
pl: kuzynka szóstego stopnia

[ctx: FEMALE]
en: tenth cousin
pl: kuzynka dziesiątego stopnia

[ctx: FEMALE]
en: third %s
pl: trzecia %s

[ctx: FEMALE]
en: third cousin
pl: kuzynka trzeciego stopnia

[ctx: FEMALE]
en: thirteenth cousin
pl: kuzynka trzynastego stopnia

[ctx: FEMALE]
en: twelfth cousin
pl: kuzynka dwunastego stopnia

[ctx: FEMALE]
en: was born
pl: urodziła się

en: Fact
pl: Fakt

en: Fact 1
pl: Fakt 1

en: Fact 10
pl: Fakt 10

en: Fact 11
pl: Fakt 11

en: Fact 12
pl: Fakt 12

en: Fact 13
pl: Fakt 13

en: Fact 2
pl: Fakt 2

en: Fact 3
pl: Fakt 3

en: Fact 4
pl: Fakt 4

en: Fact 5
pl: Fakt 5

en: Fact 6
pl: Fakt 6

en: Fact 7
pl: Fakt 7

en: Fact 8
pl: Fakt 8

en: Fact 9
pl: Fakt 9

en: Fact icons
pl: Ikonki faktów

en: Fact or event
pl: Fakt lub wydarzenie

en: Facts and events
pl: Fakty i wydarzenia

en: Facts for family records
pl: Fakty rodzinne

en: Facts for individual records
pl: Fakty osobowe

en: Facts for new families
pl: Fakty dla nowych rodzin

en: Facts for new individuals
pl: Fakty dla nowych osób

en: Facts for repository records
pl: Fakty repozytorium

en: Facts for source records
pl: Fakty źródeł

en: Falkland Islands
pl: Falklandy (Malwiny)

en: Families
pl: Rodziny

en: Families with sources
pl: Liczba rodzin powiązanych ze źródłami

en: Family
pl: Rodzina

en: Family as a child
pl: Rodzice

en: Family as a spouse
pl: Współmałżonek

en: Family book
pl: Księga rodzinna

en: Family book of %s
pl: Księga rodzinna - %s

en: Family file
pl: Plik rodziny

en: Family group information
pl: Dane grupy rodzinnej

en: Family list
pl: Lista rodzin

en: Family navigator
pl: Przewodnik

en: Family news and site announcements.
pl: Wiadomości rodzinne i ogłoszenia witryny.

en: Family of %s
pl: Rodzina - %s

en: Family tree
pl: Drzewo genealogiczne

en: Family tree clippings cart
pl: Koszyk wycinków z drzewa genealogicznego

en: Family tree title
pl: Nazwa drzewa genealogicznego

en: Family trees
pl: Drzewa genealogiczne

en: Family with %s
pl: Rodzina z %s

en: Family with adoptive parents
pl: Rodzina z rodzicami przybranymi

en: Family with foster parents
pl: Rodzina z rodzicami zastępczymi

en: Family with husband
pl: Mąż

en: Family with parents
pl: Rodzice

en: Family with rada parents
pl: Rodzina z rodzicami mlecznymi

en: Family with sealing parents
pl: Rodzina z rodzicami naznaczonymi

en: Family with spouse
pl: Małżeństwo z

en: Family with the most children
pl: Najwięcej dzieci w rodzinie

en: Family with wife
pl: Żona

en: Fan chart
pl: Diagram kołowy

en: Fan chart of %s
pl: Diagram kołowy - %s

en: Faroe Islands
pl: Wyspy Owcze

en: Father
pl: Ojciec

en: Father: %s
pl: Ojciec: %s

en: Father’s age
pl: Wiek ojca

en: Father’s family with %s
pl: Rodzina ojca z: %s

en: Father’s family with an unknown individual
pl: Rodzina ojca z nieznaną osobą

en: Favorites
pl: Ulubione

en: Fax
pl: Faks

en: Female
pl: Kobieta

[ctx: Female pedigree]
en: Adopted
pl: adoptowana

[ctx: Female pedigree]
en: Birth
pl: rodzona

[ctx: Female pedigree]
en: Foster
pl: przybrana

[ctx: Female pedigree]
en: Sealing
pl: naznaczona

en: Females
pl: Kobiety

en: Fiji
pl: Fidżi

en: File size
pl: Rozmiar pliku

en: File successfully uploaded
pl: Wgrywanie pliku zostało zakończone pomyślnie

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Filename on server
pl: Nazwa pliku na serwerze

en: Filenames are not allowed to contain the character “%s”.
pl: Nazwy plików nie mogą zawierać następującego znaku „%s”.

en: Filenames are not allowed to have the extension “%s”.
pl: Nazwy plików nie mogą mieć następującego rozszerzenia „%s”.

en: Files have been found from a previous version of webtrees. Old files can sometimes be a security risk. You should delete them.
pl: Zostały znalezione pliki z poprzedniej wersji webtrees. Stare pliki czasem mogą być zagrożeniem bezpieczeństwa. Należy je usunąć.

en: Files marked with %s are required for proper operation and cannot be removed.
pl: Pliki zaznaczone %s są wymaganymi do prawidłowego działania i nie mogą być usunięte.

en: Filter
pl: Szukaj

en: Find a fact or event
pl: Znajdź fakt lub wydarzenie

en: Find a family
pl: Znajdź rodzinę

en: Find a media object
pl: Znajdź obiekt multimedialny

en: Find a place
pl: Znajdź miejsce

en: Find a repository
pl: Znajdź repozytorium

en: Find a shared note
pl: Znajdź notatkę

en: Find a source
pl: Znajdź źródło

en: Find a special character
pl: Znajdź znak specjalny

en: Find all possible relationships
pl: Znajdź wszystkie możliwe relacje

en: Find an individual
pl: Znajdź osobę

en: Find duplicates
pl: Znajdź duplikaty

en: Find other relationships
pl: Znajdź pozostałe pokrewieństwa

en: Find the closest relationships
pl: Znajdź najbliższe relacje

en: Finland
pl: Finlandia

en: First communion
pl: Pierwsza Komunia Św.

en: First event
pl: Pierwsze wydarzenie

en: First record
pl: Pierwszy wpis

en: Fix name slashes and spaces
pl: Popraw wpisy imion i nazwisk

en: Flag
pl: Flaga

en: Flanders
pl: Flandria

en: Folder
pl: Katalog

en: Folder name on server
pl: Nazwa katalogu na serwerze

en: Follow this link to verify your email address.
pl: Kliknij na odnośnik, aby zweryfikować swój adres email.

en: Font
pl: Czcionka

en: For example, if the GEDCOM file contains %1$s and webtrees expects to find %2$s in the media folder, then you would need to remove %3$s.
pl: Na przykład, jeśli plik GEDCOM zawiera %1$s a webtrees spodziewa się znaleźć %2$s w folderze multimediów, należy usunąć %3$s.

en: For example, if you specify a path length of 2, the individual will be able to see their grandson (child, child), their aunt (parent, sibling), their step-daughter (spouse, child), but not their first cousin (parent, sibling, child).
pl: Na przykład, jeśli zostanie określona liczba 2 kroków pokrewieństwa, osoba będzie mogła zobaczyć swojego wnuka (dziecko, dziecko), swoją ciotkę (rodzice, rodzeństwo), swoją pasierbicę (małżonek, dziecko), ale nie brata ciotecznego (rodzice, rodzeństwo, dzieci).

en: For help with genealogy questions contact %s.
pl: Na pytania genealogiczne odpowiada %s.

en: For technical support and information contact %s.
pl: Pomocy i informacji udziela %s.

en: For technical support or genealogy questions contact %s.
pl: Pomocy i informacji udziela %s.

en: For websites with more than one family tree, this option will show the list of family trees in the main menu, the search pages, etc.
pl: Dla stron z więcej niż jednym drzewem genealogicznym ta opcja pozwala na pokazanie listy drzew w głównym menu, stronie wyszykiwania, itp.

en: Forgot password?
pl: Nie pamiętam hasła

en: Format text and notes
pl: Formatowanie tekstu i notatek

en: Fort Lauderdale, Florida, United States
pl: Fort Lauderdale, Floryda, Stany Zjednoczone

en: Foster child
pl: Przybrane dziecko

en: Foster father
pl: Przybrany ojciec

en: Foster mother
pl: Przybrana matka

en: France
pl: Francja

en: Frankfurt am Main, Germany
pl: Frankfurt am Main, Niemcy

en: Freiburg, Germany
pl: Freiburg, Niemcy

en: French
pl: francuski

en: French Guiana
pl: Gujana Francuska

en: French Polynesia
pl: Polinezja Francuska

en: French Southern Territories
pl: Francuskie Terytoria Południowe

en: Frequently asked questions
pl: Często zadawane pytania

en: Fresno, California, United States
pl: Fresno, Kalifornia

en: Fri
pl: Pt

en: Friday
pl: piątek

en: Friend
pl: Przyjaciel

en: From
pl: Od

en: Fukuoka, Japan
pl: Fukuoka, Japonia

en: Funeral
pl: Pogrzeb

en: GEDCOM errors
pl: Błędy GEDCOM

en: GEDCOM file
pl: Plik GEDCOM

[ctx: GENITIVE]
en: Adar
pl: adar

[ctx: GENITIVE]
en: Adar I
pl: adar I

[ctx: GENITIVE]
en: Adar II
pl: adar II

[ctx: GENITIVE]
en: April
pl: kwietnia

[ctx: GENITIVE]
en: August
pl: sierpnia

[ctx: GENITIVE]
en: Av
pl: aw

[ctx: GENITIVE]
en: Azar
pl: Asar

[ctx: GENITIVE]
en: December
pl: grudnia

[ctx: GENITIVE]
en: Dey
pl: Dei

[ctx: GENITIVE]
en: Dhu al-Hijjah
pl: zu al-hidżdża

[ctx: GENITIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
pl: zu al-kada

[ctx: GENITIVE]
en: Elul
pl: elul

[ctx: GENITIVE]
en: Farvardin
pl: Farwardin

[ctx: GENITIVE]
en: February
pl: lutego

[ctx: GENITIVE]
en: Floreal
pl: Floréal

[ctx: GENITIVE]
en: Heshvan
pl: cheszwan

[ctx: GENITIVE]
en: Iyar
pl: ijar

[ctx: GENITIVE]
en: January
pl: stycznia

[ctx: GENITIVE]
en: July
pl: lipca

[ctx: GENITIVE]
en: Jumada al-awwal
pl: dżumada al-ula

[ctx: GENITIVE]
en: Jumada al-thani
pl: dżumada as-sani

[ctx: GENITIVE]
en: June
pl: czerwca

[ctx: GENITIVE]
en: Khordad
pl: Chordad

[ctx: GENITIVE]
en: Kislev
pl: kislew

[ctx: GENITIVE]
en: March
pl: marca

[ctx: GENITIVE]
en: May
pl: maja

[ctx: GENITIVE]
en: Muharram
pl: muharram

[ctx: GENITIVE]
en: Nissan
pl: nisan

[ctx: GENITIVE]
en: Nivose
pl: Nivôse

[ctx: GENITIVE]
en: November
pl: listopada

[ctx: GENITIVE]
en: October
pl: października

[ctx: GENITIVE]
en: Ordibehesht
pl: Ordibeheszt

[ctx: GENITIVE]
en: Pluviose
pl: Pluviôse

[ctx: GENITIVE]
en: Rabi’ al-awwal
pl: rabi al-awwal

[ctx: GENITIVE]
en: Rabi’ al-thani
pl: rabi as-sani

[ctx: GENITIVE]
en: Rajab
pl: radżab

[ctx: GENITIVE]
en: Ramadan
pl: ramadan

[ctx: GENITIVE]
en: Safar
pl: safar

[ctx: GENITIVE]
en: September
pl: września

[ctx: GENITIVE]
en: Shahrivar
pl: Szahriwar

[ctx: GENITIVE]
en: Shawwal
pl: szawwal

[ctx: GENITIVE]
en: Sha’aban
pl: szaban

[ctx: GENITIVE]
en: Shevat
pl: szwat

[ctx: GENITIVE]
en: Sivan
pl: siwan

[ctx: GENITIVE]
en: Tamuz
pl: tamuz

[ctx: GENITIVE]
en: Tevet
pl: tewet

[ctx: GENITIVE]
en: Tishrei
pl: tiszri

[ctx: GENITIVE]
en: Vendemiaire
pl: Vendémiaire

[ctx: GENITIVE]
en: Ventose
pl: Ventôse

[ctx: GENITIVE]
en: jours complementaires
pl: Dni Sankiulotów

en: Gender
pl: Płeć

en: Gender icon on charts
pl: Ikonka płci na diagramach

en: Genealogy contact
pl: Kontakt genealogiczny

en: Genealogy data
pl: Dane genealogiczne

en: General
pl: Główne

en: General search
pl: Wyszukiwanie ogólne

en: Generate sitemap files for search engines.
pl: Generuje pliki mapy witryny dla wyszukiwarek.

en: Generated by %s
pl: Utworzono w %s

en: Generation
pl: Pokolenie

en: Generation
pl: Pokolenie

en: Generations
pl: Liczba pokoleń

en: Generations of ancestors
pl: Pokolenia przodków

en: Geographic area
pl: Obszar geograficzny

en: Geographic data
pl: Dane geograficzne

en: Georgia
pl: Gruzja

en: Germany
pl: Niemcy

en: Get an API key from Google.
pl: Uzyskaj klucz API z Google.

en: Gila Valley, Arizona, United States
pl: Gila Valley, Arizona, Stany Zjednoczone

en: Gilbert, Arizona, United States
pl: Gilbert, Arizona, Stany Zjednoczone

en: Given name
pl: Imię

en: Given names
pl: Imiona

en: Godchild
pl: Chrześniak/Chrześniaczka

en: Goddaughter
pl: Chrześniaczka

en: Godfather
pl: Ojciec chrzestny

en: Godmother
pl: Matka chrzestna

en: Godparent
pl: Rodzice chrzestni

en: Godson
pl: Chrześniak

en: Google Maps™
pl: Mapy Google

en: Google Maps™ preferences
pl: Ustawienia Google Maps™

en: Google allows a small number of anonymous map requests per day. If you need more than this, you will need a Google account and an API key.
pl: Google umożliwia niewielką liczbę anonimowych żądań map dziennie. Jeśli zachodzi potrzebie większej ilości żądań, należy posiadać konto Google i klucz API.

en: Graduation
pl: Ukończenie szkoły

en: Grandparents
pl: Dziadkowie

en: Greatest age at death
pl: Osoby, które żyły najdłużej

en: Greatest age between siblings
pl: Rodzeństwo z największą różnicą wieku

en: Greece
pl: Grecja

en: Greenland
pl: Grenlandia

en: Gregorian
pl: Kalendarz gregoriański

en: Guadalajara, Mexico
pl: Guadalajara, Meksyk

en: Guadeloupe
pl: Gwadelupa

en: Guardian
pl: Opiekun

en: Guatemala
pl: Gwatemala

en: Guatemala City, Guatemala
pl: Guatemala City, Gwatemala

en: Guayaquil, Ecuador
pl: Guayaquil, Ekwador

en: Guinea
pl: Gwinea

en: Guinea-Bissau
pl: Gwinea Bissau

en: Guyana
pl: Gujana

en: Hair color
pl: Kolor włosów

en: Halifax, Nova Scotia, Canada
pl: Halifax, Nova Scotia, Kanada

en: Hamilton, New Zealand
pl: Hamilton, Nowa Zelandia

en: Hartford, Connecticut, United States
pl: Hartford, Connecticut, Stany Zjednoczone

en: He
pl: &nbsp;

en: He died
pl: Zmarł

en: He married
pl: Ożenił się z

en: He resided at
pl: Mieszkał w miejscowości

en: He was born
pl: Urodził się on

en: He was buried
pl: Został pochowany

en: He was christened
pl: Został ochrzczony

en: He was cremated
pl: Został skremowany

en: Head of household
pl: Głowa

en: Header
pl: Nagłówek

en: Heard Island and McDonald Islands
pl: Wyspy Heard i McDonalda

en: Hebrew
pl: hebrajski

en: Hebrew name
pl: Nazwisko hebrajskie

en: Height
pl: Wysokość

en: Hello %s…
pl: Witaj %s …

en: Hello %s…<br>Thank you for your registration.
pl: Witaj %s …<br>Dziękujemy za rejestrację.

en: Hello administrator…
pl: Witaj Administratorze …

en: Help
pl: Pomoc

en: Helsinki, Finland
pl: Helsinki, Finlandia

en: Her occupation was
pl: Pracowała jako

en: Hermosillo, Mexico
pl: Hermosillo, Meksyk

en: Hide from everyone
pl: Ukryj przed wszystkimi

en: Highest population
pl: Duża liczba osób

en: Highlighted image
pl: Wyróżnione zdjęcie

en: Hijri
pl: muzułmański

en: His occupation was
pl: Pracował jako

en: Historical facts
pl: Fakty historyczne

en: Hit counters
pl: Liczniki odwiedzin

en: Holocaust
pl: Holokaust

en: Home page
pl: Strona głowna

en: Hourglass chart
pl: Diagram klepsydrowy

en: Hourglass chart of %s
pl: %s - diagram klepsydrowy

en: Household
pl: Gospodarstwo domowe

en: Houston, Texas, United States
pl: Houston, Teksas

en: How much recursion to use when searching for relationships
pl: Ile rekurencji wykorzystać przy wyszukaniu pokrewieństwa

en: Hungary
pl: Węgry

en: Husband
pl: Mąż

en: Husband’s age
pl: Wiek męża

en: Hybrid
pl: Hybrydowa

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Adar
pl: adar

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Adar I
pl: adar I

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Adar II
pl: adar II

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: April
pl: kwietniem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: August
pl: sierpniem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Av
pl: aw

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Azar
pl: Asar

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: December
pl: grudniem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Dey
pl: Dei

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Dhu al-Hijjah
pl: zu al-hidżdża

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Dhu al-Qi’dah
pl: zu al-kada

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Elul
pl: elul

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Farvardin
pl: Farwardin

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: February
pl: lutym

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Floreal
pl: Floréal

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Heshvan
pl: cheszwan

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Iyar
pl: ijar

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: January
pl: styczniem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: July
pl: lipcem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Jumada al-awwal
pl: dżumada al-ula

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Jumada al-thani
pl: dżumada as-sani

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: June
pl: czerwcem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Khordad
pl: Chordad

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Kislev
pl: kislew

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: March
pl: marcem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: May
pl: majem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Muharram
pl: muharram

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Nissan
pl: nisan

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Nivose
pl: Nivôse

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: November
pl: listopadem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: October
pl: październikiem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Ordibehesht
pl: Ordibeheszt

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Pluviose
pl: Pluviôse

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rabi’ al-awwal
pl: rabi al-awwal

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rabi’ al-thani
pl: rabi as-sani

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rajab
pl: radżab

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Ramadan
pl: ramadan

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Safar
pl: safar

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: September
pl: wrześniem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Shahrivar
pl: Szahriwar

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Shawwal
pl: szawwal

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Sha’aban
pl: szaban

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Shevat
pl: szwat

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Sivan
pl: siwan

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Tamuz
pl: tamuz

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Tevet
pl: tewet

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Tishrei
pl: tiszri

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Vendemiaire
pl: Vendémiaire

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Ventose
pl: Ventôse

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: jours complementaires
pl: Dni Sankiulotów

en: IP address
pl: Adres IP

en: Iceland
pl: Islandia

en: Icon
pl: Ikona

en: Idaho Falls, Idaho, United States
pl: Idaho Falls, Idaho, Stany Zjednoczone

en: Identification number
pl: Numer identyfikacyjny

en: If a visitor to the website has not selected a preferred language in their browser preferences, or they have selected an unsupported language, then this language will be used. Typically this applies to search engines.
pl: Jeśli odwiedzający stronę nie podał preferowanego języka w konfiguracji przeglądarki lub podał język nieobsługiwany, to ten język będzie używany. Zazwyczaj to ustawienie dotyczy wyszukiwarek.

en: If an administrator creates a user account, the verification email is not sent, and the email must be verified manually.
pl: W przypadku gdy administrator tworzy konto użytkownika, email weryfikacyjny nie jest wysyłany i musi zostać sprawdzony ręcznie.

en: If an individual does not have a surname, no slashes are needed: <%s>Jón Einarsson<%s>
pl: Jeśli osoba nie ma nazwiska, nie potrzebne są ukośniki: <%s>Jón Einarsson<%s>

en: If an individual has two separate surnames, both should be enclosed by slashes: <%s>José Antonio /Gómez/ /Iglesias/<%s>
pl: Jeżeli osoba ma dwa osobne nazwiska, oba powinny być ujęte w ukośniki: <%s>José Antonio /Gómez/ /Iglesias/<%s>

en: If an individual was known by a nickname which is not part of their formal name, it should be enclosed by quotation marks. For example, <%s>John &quot;Nobby&quot; /Clark/<%s>.
pl: Jeśli osoba była znana pod pseudonimem lub przezwiskiem, który nie jest częścią imienia lub nazwiska, powinien on być ujęty w cudzysłów. Na przykład: <%s>Jan &quot;Meszko&quot; /Kowalski/<%s>.

en: If an individual was not known by their first given name, the preferred name should be indicated with an asterisk: <%s>John Paul* /Smith/<%s>
pl: Jeśli osoba nie była znana pod pierwszym imieniem, preferowane imię powinno być oznaczone gwiazdką: <%s>Jan Paweł* /Kowalski/<%s>

en: If the surname is unknown, use empty slashes: <%s>Mary //<%s>
pl: Jeśli nazwisko nie jest znane, należy stosować puste ukośniki: <%s>Maria //<%s>

en: If this individual has any events other than death, burial, or cremation more recent than this number of years, they are considered to be “alive”. Children’s birth dates are considered to be such events for this purpose.
pl: Jeśli z tą osobą są powiązane jakiekolwiek wydarzenia poza śmiercią, pogrzebem lub kremacją, które nastąpiły później, niż ta liczba lat, zostanie ona uznana za żyjącą. Do celów tych obliczeń za takie wydarzenie uznaje się także narodziny dziecka.

en: If two family trees use the same media folder, then they will be able to share media files. If they use different media folders, then their media files will be kept separate.
pl: Jeśli dwa drzewa genealogiczne używają tego samego katalogu będą mogły dzielić te same pliki multimedialne. Natomiast jeśli drzewa używają różnych katalogów do przechowywania multimediów wtedy dane pliki multimedialne będą przechowywane również oddzielnie.

en: If visitors can not see the family tree, they will not be able to sign up for an account. You will need to add their account manually.
pl: Jeśli goście nie mogą zobaczyć drzewa genealogicznego nie mogą też się zarejstrować. W takim wypadku należy stworzyć konta użytkowników ręcznie.

en: If you are concerned that users might upload inappropriate images, you can restrict media uploads to managers only.
pl: Jeśli zachodzi obawa, że użytkownicy mogą przesyłać nieodpowiednie pliki multimedialne, można ograniczyć dodawanie plików multimedialnych tylko dla menedżerów.

en: If you are the website administrator, you should check that:
pl: Jeśli jesteś administratorem strony, powinieneś sprawdzić, czy:

en: If you cannot resolve the problem yourself, you can ask for help on the forums at <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a>.
pl: Jeśli nie jesteś w stanie rozwiązać problemu samodzielnie, możesz poprosić o pomoc na forum na stronie <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a>.

en: If you created this GEDCOM file using genealogy software that omits spaces when splitting long lines, then select this option to reinsert the missing spaces.
pl: Jeśli dany plik GEDCOM został utworzony za pomocą oprogramowania, które pomija spacje w miejscu dzielenia długich linii, należy wybierać tę opcję, aby ponownie wstawić brakujące spacje.

en: If you didn’t request an account, you can just delete this message.
pl: Jeśli nie proszono o utworzenie konta można zignorować tę wiadomość.

en: If you have a large number of inactive places, it can be slow to generate the list.
pl: Przy dużej liczbie miejsc nieaktywnych wyświetlenie listy może być powolne.

en: If you have a large number of media files, you can organize them into folders and subfolders.
pl: W przypadku posiadania dużej ilości plików multimedialnych można uporządkować je w katalogach.

en: If you have created media objects in webtrees, and have subsequently edited this GEDCOM file using genealogy software that deletes media objects, then select this option to merge the current media objects with the new GEDCOM file.
pl: Jeśli utworzyłeś obiekty multimedialne w webtrees, a następnie edytowałeś dany plik GEDCOM używając innego programu, który usuwa takie obiekty, zaznacz to pole aby połączyć istniejące obiekty multimedialne z nowym plikiem GEDCOM.

en: If you hide an empty block, you will not be able to change its configuration until it becomes visible by no longer being empty.
pl: Jeśli ukryjesz pusty blok, nie będziesz w stanie zmienić jego konfiguracji do momentu gdy pojawi się w nim zawartość i stanie się widoczny.

en: If you select a different folder, you must also move all files (except config.ini.php, index.php, and .htaccess) from the existing folder to the new folder.
pl: W przypadku wybrania innego katalogu, należy również przenieść wszystkie pliki (oprócz plików config.ini.php, index.php i .htaccess) z istniejącego katalogu do nowo wybranego katalogu.

en: If you select a different folder, you must also move any media files from the existing folder to the new one.
pl: W przypadku wybrania innego katalogu należy również przenieść wszystkie pliki multimedialne z istniejącego do nowego katalogu.

en: If you show living individuals to visitors, all other privacy restrictions are ignored. Do this only if all the data in your tree is public.
pl: Jeśli zostaną pokazane żyjące osoby gościom to wszystkie inne ustawienia prywatności zostaną zignorowane. Należy ustawić to jeśli wszystkie dane w drzewie genealogicznym są publiczne.

en: If you try to exceed these limits, you may experience server time-outs and blank pages.
pl: Jeśli spróbujesz przekroczyć te limity, może dojść do przekroczenia czasu wykonania skryptów, wynikiem czego będą puste strony.

en: If you use one of the following tracking and analytics services, webtrees can add the tracking codes automatically.
pl: Jeśli używasz jednej z następujących usług monitorowania i analityki, webtrees może automatycznie dodać kody monitorowania.

en: If your server’s security policy permits it, you will be able to request increased memory or CPU time using the webtrees administration page. Otherwise, you will need to contact your server’s administrator.
pl: Jeśli polityka bezpieczeństwa serwer na to pozwala, będzie można zwiększyć limit pamięci i czas użycia procesora za pomocą strony administracji webtrees. W przeciwnym przypadku należy skontaktować się z administratorem serwera.

en: If your website can be reached using more than one URL, such as <b>http://www.example.com/webtrees/</b> and <b>http://webtrees.example.com/</b>, you can specify the preferred URL. Requests for the other URLs will be redirected to the preferred one.
pl: Jeśli Twoja witryna może być dostępna przy użyciu więcej niż jednego adresu URL, na przykład <b>http://www.adres.pl/webtrees/</b> i <b>http://webtrees.adres.pl/</b> można określić preferowany adres URL. Żądania innych adresów URL zostaną przekierowane na preferowany adres.

en: Image dimensions
pl: Wymiary zdjęcia

en: Images without watermarks
pl: Obrazy bez znaków wodnych

en: Immigration
pl: Imigracja

en: Import
pl: Importuj

en: Import a GEDCOM file
pl: Importuj plik GEDCOM

en: Import all places from a family tree
pl: Importuj wszystkie miejsca z drzewa genealogicznego

en: Import preferences
pl: Ustawienia importu

en: In a family tree, each record has an internal reference number (called an “XREF”) such as “F123” or “R14”.
pl: Każdy wpis w drzewie genealogicznym ma wewnętrzny numer powiązania (nazywany „XREF”), na przykład „F123” lub „R14”.

en: In many cultures it is customary to have a traditional name spelled in the traditional characters and also a romanized version of the name as it would be spelled or pronounced in languages based on the Latin alphabet, such as English.<br><br>If you prefer to use a non-Latin alphabet such as Hebrew, Greek, Russian, Chinese, or Arabic to enter the name in the standard name fields, then you can use this field to enter the same name using the Latin alphabet. Both versions of the name will appear in lists and charts.<br><br>Although this field is labeled “Romanized”, it is not restricted to containing only characters based on the Latin alphabet. This might be of use with Japanese names, where three different alphabets may occur.
pl: W wielu kulturach zwykle zapisuje się imię i nazwisko za pomocą tradycyjnych znaków, a jego zlatynizowaną wersję tak, jak jest pisana i wymawiana w językach opartych na alfabecie łacińskim, takich jak polski lub angielski.<br><br>Jeśli użytkownik woli wpisywać swoje dane korzystając z alfabetu niełacińskiego, takiego jak hebrajski, grecki, rosyjski, chiński czy arabski, można użyć tego pola do wprowadzenia tych samych danych za pomocą alfabetu łacińskiego. Na listach i diagramach będą pokazywane obie wersje.<br><br>Nazwa tego pola nie ogranicza jego zawartości do znaków alfabetu łacińskiego. Może to być przydatne na przykład dla imion japońskich, które mogą występować aż w trzech alfabetach.

en: In many cultures it is customary to have a traditional name spelled in the traditional characters and also a romanized version of the name as it would be spelled or pronounced in languages based on the Latin alphabet, such as English.<br><br>If you prefer to use the Latin alphabet to enter the name in the standard name fields, then you can use this field to enter the same name in the non-Latin alphabet such as Greek, Hebrew, Russian, Arabic, or Chinese. Both versions of the name will appear in lists and charts.<br><br>Although this field is labeled “Hebrew”, it is not restricted to containing only Hebrew characters.
pl: W wielu kulturach zwykle zapisuje się imię i nazwisko za pomocą tradycyjnych znaków, a jego zlatynizowaną wersję tak, jak jest pisana i wymawiana w językach opartych na alfabecie łacińskim, takich jak polski czy angielski.<br><br>Jeśli użytkownik woli wpisywać swoje dane korzystając z alfabetu łacińskiego, można użyć tego pola do wprowadzenia tych samych danych za pomocą alfabetu niełacińskiego, takiego jak hebrajski, grecki, rosyjski, chiński czy arabski. Na listach i diagramach będą pokazywane obie wersje.<br><br>Nazwa tego pola nie ogranicza jego zawartości do znaków alfabetu hebrajskiego.

en: In some calendars, days start at midnight. In other calendars, days start at sunset. The conversion process does not take account of the time, so for any event that occurs between sunset and midnight, the conversion between these types of calendar will be one day out.
pl: W niektórych kalendarzach dni zaczynają się o północy. W innych kalendarzach dni zaczynają się od zachodu słońca. Proces konwersji nie uwzględnia czasu, więc dla każdego wydarzenia, które występuje pomiędzy zachodem słońca a północą, po konwersji między tymi rodzajami kalendarza będzie jeden dzień różnicy.

en: In some countries, privacy laws apply not only to living individuals, but also to those who have died recently. This option will allow you to extend the privacy rules for living individuals to those who were born or died within a specified number of years. Leave these values empty to disable this feature.
pl: W niektórych krajach stosuje się ustawę o ochronie danych nie tylko dla osób żyjących, ale także dla tych, które zmarły w ostatnim czasie. Opcja ta pozwala na rozszerzenie reguł prywatności osób żyjących, na osoby które urodziły się lub zmarły w ciągu określonej liczby lat. Aby wyłączyć tę funkcję należy pozostawić puste wartości.

en: In this month…
pl: W tym miesiącu…

en: In this year…
pl: W tym roku…

en: Include fully matched places
pl: Dołącz identyczne miejsca

en: Include individuals with “%s” as a married name
pl: Pokaż osoby, które po ślubie noszą nazwisko „%s”

en: Include media (automatically zips files)
pl: Dołącz multimedia (automatycznie spakuj do archiwum ZIP)

en: Include subfolders
pl: Dołącz podkatalogi

en: Include the individual’s immediate family
pl: Dołącz najbliższą rodzinę osoby

en: India
pl: Indie

en: Indianapolis, Indiana, United States
pl: Indianapolis, Indiana, Stany Zjednoczone

en: Individual
pl: Osoba

en: Individual 1
pl: Pierwsza osoba

en: Individual 2
pl: Druga osoba

en: Individual distribution
pl: Rozmieszczenie osób

en: Individual distribution chart
pl: Rozmieszczenie wszystkich osób

en: Individual list
pl: Lista osób

en: Individual pages
pl: Strony osób

en: Individual record
pl: Wpis osoby

en: Individual who lived the longest
pl: Osoba żyjąca najdłużej

en: Individuals
pl: Osoby

en: Individuals with sources
pl: Liczba osób powiązanych ze źródłami

en: Individuals with surname %s
pl: Osoby noszące nazwisko %s

en: Indonesia
pl: Indonezja

en: Infant
pl: Niemowlę

en: Informant
pl: Informator

en: Installation folder
pl: Katalog instalacji

en: Interactive tree
pl: Interaktywne drzewo

en: Interactive tree of %s
pl: %s - interaktywne drzewo

en: Internal messaging
pl: Wewnętrzna komunikacja

en: Internal messaging with emails
pl: Wewnętrzna komunikacja przez email

en: Interred
pl: Pochowany(a)

en: Invalid GEDCOM file - no header record found.
pl: Nieprawidłowy plik GEDCOM - nie znaleziono wpisu nagłówka.

en: Invalid GEDCOM format
pl: Nieprawidłowy format GEDCOM

en: Invalid date
pl: Nieprawidłowa data

en: Iraq
pl: Irak

en: Ireland
pl: Irlandia

en: Isle of Man
pl: Wyspa Man

en: Israel
pl: Izrael

en: It can take several minutes to download and install the upgrade. Be patient.
pl: Pobieranie i instalacja aktualizacji może zająć kilka minut. Prosimy o cierpliwość.

en: Italy
pl: Włochy

en: Jalali
pl: perski

en: Jamaica
pl: Jamajka

en: Japan
pl: Japonia

en: Jewish
pl: żydowski

en: Johannesburg, South Africa
pl: Johannesburg, Republika Południowej Afryki

en: John /DOE/
pl: Jan /Kowalski/

en: Jordan
pl: Jordania

en: Jordan River, Utah, United States
pl: Jordan River, Utah, Stany Zjednoczone

en: Journal
pl: Dziennik

en: Julian
pl: juliański

en: Kansas City, Missouri, United States
pl: Kansas City, Missouri, Stany Zjednoczone

en: Kazakhstan
pl: Kazachstan

en: Keep
pl: Zachowaj

en: Keep link in list
pl: Zachowaj powiązanie na liście

en: Keep media objects
pl: Zachowaj obiekty multimedialne

en: Keep the existing “last change” information
pl: Zachowaj istniejące dane o „ostatniej zmianie”

en: Kenya
pl: Kenia

en: Keyword examples
pl: Przykłady słów kluczowych

en: Kiev, Ukraine
pl: Kiev, Ukraina

en: Kona, Hawaii, United States
pl: Kona, Hawaje

en: Korea
pl: Korea Południowa

en: Kuwait
pl: Kuwejt

en: Kyrgyzstan
pl: Kirgistan

en: LDS baptism
pl: Chrzest mormoński

en: LDS child sealing
pl: Mormońskie naznaczenie dziecka

en: LDS confirmation
pl: Bierzmowanie moromońskie

en: LDS endowment
pl: Obdarowanie mormońskie

en: LDS ordinance codes in chart boxes
pl: Kody ceremonii mormońskich w ramkach diagramów

en: LDS spouse sealing
pl: Naznaczenie mormońskie małżonka

en: LDS temple
pl: Świątynia Mormońska

[ctx: LOCATIVE]
en: Adar
pl: adar

[ctx: LOCATIVE]
en: Adar I
pl: adar I

[ctx: LOCATIVE]
en: Adar II
pl: adar II

[ctx: LOCATIVE]
en: April
pl: kwietniu

[ctx: LOCATIVE]
en: August
pl: sierpniu

[ctx: LOCATIVE]
en: Av
pl: aw

[ctx: LOCATIVE]
en: Azar
pl: Asar

[ctx: LOCATIVE]
en: December
pl: grudniu

[ctx: LOCATIVE]
en: Dey
pl: Dei

[ctx: LOCATIVE]
en: Dhu al-Hijjah
pl: zu al-hidżdża

[ctx: LOCATIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
pl: zu al-kada

[ctx: LOCATIVE]
en: Elul
pl: elul

[ctx: LOCATIVE]
en: Farvardin
pl: Farwardin

[ctx: LOCATIVE]
en: February
pl: lutym

[ctx: LOCATIVE]
en: Floreal
pl: Floréal

[ctx: LOCATIVE]
en: Heshvan
pl: cheszwan

[ctx: LOCATIVE]
en: Iyar
pl: ijar

[ctx: LOCATIVE]
en: January
pl: styczniu

[ctx: LOCATIVE]
en: July
pl: lipcu

[ctx: LOCATIVE]
en: Jumada al-awwal
pl: dżumada al-ula

[ctx: LOCATIVE]
en: Jumada al-thani
pl: dżumada as-sani

[ctx: LOCATIVE]
en: June
pl: czerwcu

[ctx: LOCATIVE]
en: Khordad
pl: Chordad

[ctx: LOCATIVE]
en: Kislev
pl: kislew

[ctx: LOCATIVE]
en: March
pl: marcu

[ctx: LOCATIVE]
en: May
pl: maju

[ctx: LOCATIVE]
en: Muharram
pl: muharram

[ctx: LOCATIVE]
en: Nissan
pl: nisan

[ctx: LOCATIVE]
en: Nivose
pl: Nivôse

[ctx: LOCATIVE]
en: November
pl: listopadzie

[ctx: LOCATIVE]
en: October
pl: październiku

[ctx: LOCATIVE]
en: Ordibehesht
pl: Ordibeheszt

[ctx: LOCATIVE]
en: Pluviose
pl: Pluviôse

[ctx: LOCATIVE]
en: Rabi’ al-awwal
pl: rabi al-awwal

[ctx: LOCATIVE]
en: Rabi’ al-thani
pl: rabi as-sani

[ctx: LOCATIVE]
en: Rajab
pl: radżab

[ctx: LOCATIVE]
en: Ramadan
pl: ramadan

[ctx: LOCATIVE]
en: Safar
pl: safar

[ctx: LOCATIVE]
en: September
pl: wrześniu

[ctx: LOCATIVE]
en: Shahrivar
pl: Szahriwar

[ctx: LOCATIVE]
en: Shawwal
pl: szawwal

[ctx: LOCATIVE]
en: Sha’aban
pl: szaban

[ctx: LOCATIVE]
en: Shevat
pl: szwat

[ctx: LOCATIVE]
en: Sivan
pl: siwan

[ctx: LOCATIVE]
en: Tamuz
pl: tamuz

[ctx: LOCATIVE]
en: Tevet
pl: tewet

[ctx: LOCATIVE]
en: Tishrei
pl: tiszri

[ctx: LOCATIVE]
en: Vendemiaire
pl: Vendémiaire

[ctx: LOCATIVE]
en: Ventose
pl: Ventôse

[ctx: LOCATIVE]
en: jours complementaires
pl: Dni Sankiulotów

en: Laie, Hawaii, United States
pl: Laie, Hawaje

en: Landscape
pl: poziomy

en: Language
pl: Język

en: Languages
pl: Języki

en: Large systems (50,000 individuals): 64–128 MB, 40–80 seconds
pl: Wielkie drzewa (50000 osób): 64-128MB, 40-80 sekund

en: Largest families
pl: Rodziny z największą liczbą dzieci

en: Largest number of grandchildren
pl: Rodziny z największą liczbą wnucząt

en: Las Vegas, Nevada, United States
pl: Las Vegas, Nevada, Stany Zjednoczone

en: Last change
pl: Ostatnia zmiana

en: Last email reminder was sent
pl: Ostatni email z przypomnieniem wysłano

en: Last event
pl: Ostatnie wydarzenie

en: Last signed in
pl: Ostatni login

en: Latest birth
pl: Ostatnie urodziny

en: Latest birth year
pl: Rok ostatnich urodzin

en: Latest death
pl: Ostatnia śmierć

en: Latest death year
pl: Rok ostatniej śmierci

en: Latest divorce
pl: Ostatni rozwód

en: Latest marriage
pl: Ostatni ślub

en: Latitude
pl: Szerokość

en: Latvia
pl: Łotwa

en: Layout
pl: Układ

en: Leave the password blank if you want to keep the current password.
pl: Należy pozostawić to pole puste, jeśli nie chce się zmieniać hasła.

en: Leave this blank to use the default value.
pl: Jeśli to ustawienie zostanie puste, to będzie używana wartość domyślna.

en: Leaves
pl: Liście

en: Lebanon
pl: Liban

en: Legatee
pl: Legatariusz / Zapisobiorca

en: Length of marriage
pl: Staż małżeński

en: Level
pl: Poziom

en: Libya
pl: Libia

en: Lifespan
pl: Długość życia

en: Lifespans
pl: Długość życia

en: Link the user account to an individual.
pl: Połączyć konto użytkownika z osobą.

en: Link this individual to an existing family as a child
pl: Powiąż jako dziecko z istniejącą rodziną

en: Link this media object to a family
pl: Połącz ten obiekt multimedialny z rodziną

en: Link this media object to a source
pl: Połącz ten obiekt multimedialny ze źródłem

en: Link this media object to an individual
pl: Połącz ten obiekt multimedialny z osobą

en: Link this user to an individual in the family tree.
pl: Łączy danego użytkownika z osobą w drzewie genealogicznym.

en: Link to an existing media object
pl: Powiąż z istniejącym obiektem multimedialnym

en: Linked database ID
pl: Indentyfikator dołączonej bazy danych

en: Links
pl: Powiązania

en: List
pl: Lista

en: Lists
pl: Listy

en: Lithuania
pl: Litwa

en: Living
pl: Żyjący

en: Living individuals
pl: Osoby żyjące

en: Loading…
pl: Trwa ładowanie…

en: Local files
pl: Pliki lokalne

en: Location
pl: Miejsce

en: Location not removed: this location contains sub-locations
pl: Miejsce nie zostało usunięte: ta lokalizacja zawiera lokalizacje pochodne

en: Lodger
pl: Lokator

en: Logan, Utah, United States
pl: Logan, Utah, Stany Zjednoczone

en: London, England
pl: London, Anglia

en: Long lists of individuals with the same surname can be broken into smaller sub-lists according to the first letter of the individual’s given name.<br><br>This option determines when sub-listing of surnames will occur. To disable sub-listing completely, set this option to zero.
pl: Długie listy nazwisk osób o tym samym nazwisku można podzielić na mniejsze podlisty według pierwszej litery imienia.<br><br>Ta opcja określa, kiedy ma zachodzić ten podział. Aby całkowicie wyłączyć dzielenie na podlisty, ustaw ten parametr na zero.

en: Longest marriage
pl: Najdłuższy staż

en: Longitude
pl: Długość

en: Los Angeles, California, United States
pl: Los Angeles, Kalifornia

en: Lost password request
pl: Zapomniane hasło

en: Louisville, Kentucky, United States
pl: Louisville, Kentucky, Stany Zjednoczone

en: Lowest population
pl: Mała liczba osób

en: Lubbock, Texas, United States
pl: Lubbock, Teksas

en: Luxembourg
pl: Luksemburg

[ctx: MALE]
en: %1$s × %2$s
pl: %1$s× %2$s

[ctx: MALE]
en: %s × cousin
pl: kuzyn %s stopnia

[ctx: MALE]
en: Adopted by both parents
pl: Adoptowany przez rodziców

[ctx: MALE]
en: Adopted by father
pl: Adoptowany przez ojca

[ctx: MALE]
en: Adopted by mother
pl: Adoptowany przez matkę

[ctx: MALE]
en: Also known as
pl: Znany także jako

[ctx: MALE]
en: Attendant
pl: Pomocnik

[ctx: MALE]
en: Attending
pl: Obsługujący

[ctx: MALE]
en: Buyer
pl: Kupiec

[ctx: MALE]
en: Civil registrar
pl: Urzędnik cywilny

[ctx: MALE]
en: Employee
pl: Pracownik

[ctx: MALE]
en: Employer
pl: Pracodawca

[ctx: MALE]
en: Friend
pl: Przyjaciel

[ctx: MALE]
en: Guardian
pl: Opiekun

[ctx: MALE]
en: Informant
pl: Informator

[ctx: MALE]
en: Interred
pl: Pochowany

[ctx: MALE]
en: Lodger
pl: Lokator

[ctx: MALE]
en: Never married
pl: Nigdy nieżonaty

[ctx: MALE]
en: Not married
pl: Nieżonaty

[ctx: MALE]
en: Nurse
pl: Pielęgniarz

[ctx: MALE]
en: Owner
pl: Właściciel

[ctx: MALE]
en: Registry officer
pl: Urzędnik stanu cywilnego

[ctx: MALE]
en: Seller
pl: Sprzedawca

[ctx: MALE]
en: Servant
pl: Służący

[ctx: MALE]
en: Slave
pl: Niewolnik

[ctx: MALE]
en: Ward
pl: Wychowanek

[ctx: MALE]
en: adopted name
pl: po adopcji

[ctx: MALE]
en: also known as
pl: znany jako

[ctx: MALE]
en: birth name
pl: rodowe

[ctx: MALE]
en: change of name
pl: zmienione

[ctx: MALE]
en: died
pl: zmarł

[ctx: MALE]
en: eighth cousin
pl: kuzyn ósmego stopnia

[ctx: MALE]
en: eleventh cousin
pl: kuzyn jedenastego stopnia

[ctx: MALE]
en: estate name
pl: majątkowe

[ctx: MALE]
en: ex-partner
pl: były partner

[ctx: MALE]
en: fifteenth cousin
pl: kuzyn piętnastego stopnia

[ctx: MALE]
en: fifth %s
pl: piąty %s

[ctx: MALE]
en: fifth cousin
pl: kuzyn piątego stopnia

[ctx: MALE]
en: first %s
pl: pierwszy %s

[ctx: MALE]
en: first cousin
pl: kuzyn pierwszego stopnia

[ctx: MALE]
en: fourteenth cousin
pl: kuzyn czternastego stopnia

[ctx: MALE]
en: fourth %s
pl: czwarty %s

[ctx: MALE]
en: fourth cousin
pl: kuzyn czwartego stopnia

[ctx: MALE]
en: immigration name
pl: immigracyjne

[ctx: MALE]
en: married
pl: Ożenił się z

[ctx: MALE]
en: married name
pl: po ślubie

[ctx: MALE]
en: ninth cousin
pl: kuzyn dziewiątego stopnia

[ctx: MALE]
en: religious name
pl: zakonne

[ctx: MALE]
en: second %s
pl: drugi %s

[ctx: MALE]
en: second cousin
pl: kuzyn drugiego stopnia

[ctx: MALE]
en: seventh cousin
pl: kuzyn siódmego stopnia

[ctx: MALE]
en: sixth cousin
pl: kuzyn szóstego stopnia

[ctx: MALE]
en: tenth cousin
pl: kuzyn dziesiątego stopnia

[ctx: MALE]
en: third %s
pl: trzeci %s

[ctx: MALE]
en: third cousin
pl: kuzyn treciego stopnia

[ctx: MALE]
en: thirteenth cousin
pl: kuzyn trzynastego stopnia

[ctx: MALE]
en: twelfth cousin
pl: kuzyn dwunastego stopnia

[ctx: MALE]
en: was born
pl: urodził się

en: Macau
pl: Makau

en: Madagascar
pl: Madagaskar

en: Madrid, Spain
pl: Madrid, Hiszpania

en: Magazine
pl: Magazyn

en: Mailing name
pl: Nazwisko adresowe

en: Mailto link
pl: Odnośnik mailto

en: Main section blocks
pl: Bloki części głównej

en: Malaysia
pl: Malezja

en: Maldives
pl: Malediwy

en: Male
pl: Mężczyzna

[ctx: Male pedigree]
en: Adopted
pl: adoptowany

[ctx: Male pedigree]
en: Birth
pl: rodzony

[ctx: Male pedigree]
en: Foster
pl: przybrany

[ctx: Male pedigree]
en: Sealing
pl: naznaczony

en: Males
pl: Mężczyźni

en: Manage family trees
pl: Zarządzaj drzewami genealogicznymi

en: Manage media
pl: Zarządzaj multimediami

en: Manage the links
pl: Zarządzaj powiązaniami

en: Manager
pl: Menedżer

en: Managers
pl: Menedżerowie

en: Manaus, Brazil
pl: Manaus, Brazylia

en: Manhattan, New York, United States
pl: Manhattan, Nowy Jork, Stany Zjednoczone

en: Manila, Philippines
pl: Manila, Filipiny

en: Manti, Utah, United States
pl: Manti, Utah, Stany Zjednoczone

en: Manuscript
pl: Rękopis

en: Many genealogy programs create GEDCOM files with custom tags, and webtrees understands most of them. When unrecognized tags are found, this option lets you choose whether to ignore them or display a warning message.
pl: Wiele programów genealogicznych tworzy pliki GEDCOM używając niestandardowych znaczników ale webtrees rozumie większość z nich. Kiedy jednak znajdzie nierozpoznany znacznik, opcja ta pozwala wybrać, czy go ignorować czy wyświetlić komunikat ostrzegawczy.

en: Many mail servers require that the sending server identifies itself correctly, using a valid domain name.
pl: Wiele serwerów pocztowych wymaga aby serwer wysyłający identyfikował się prawidłowo, stosując prawidłową nazwę domeny.

en: Map
pl: Mapa

en: Markdown is a simple system of formatting, used on websites such as Wikipedia. It uses unobtrusive punctuation characters to create headings and sub-headings, bold and italic text, lists, tables, etc.
pl: Markdown jest prostym system formatowania, używanym na stronach internetowych, takich jak Wikipedia. Wykorzystuje dyskretne znaki interpunkcyjne, aby utworzyć nagłówki i podtytuły, tekst pogrubiony i kursywę, listy, tabele itp.

en: Marriage
pl: Ślub

en: Marriage banns
pl: Zapowiedzi przedmałżeńskie

en: Marriage beginning status
pl: Status początku małżeństwa

en: Marriage bond
pl: Intercyza

en: Marriage by country
pl: Kraj ślubu

en: Marriage contract
pl: Kontrakt małżeński

en: Marriage date range end
pl: Koniec zakresu dat ślubów

en: Marriage date range start
pl: Początek zakresu dat ślubów

en: Marriage ending status
pl: Status zakończenia małżeństwa

en: Marriage intention
pl: Zapowiedzi

en: Marriage license
pl: Akt ślubu

en: Marriage of a brother
pl: Ślub brata

en: Marriage of a child
pl: Ślub dziecka

en: Marriage of a daughter
pl: Ślub córki

en: Marriage of a father
pl: Ślub ojca

en: Marriage of a grandchild
pl: Ślub wnuka/wnuczki

en: Marriage of a granddaughter
pl: Ślub wnuczki

en: Marriage of a grandson
pl: Ślub wnuka

en: Marriage of a half-brother
pl: Ślub brata przyrodniego

en: Marriage of a half-sibling
pl: Ślub rodzeństwa przyrodniego

en: Marriage of a half-sister
pl: Ślub siostry przyrodniej

en: Marriage of a mother
pl: Ślub matki

en: Marriage of a parent
pl: Ślub rodzica

en: Marriage of a sibling
pl: Ślub brata/siostry

en: Marriage of a sister
pl: Ślub siostry

en: Marriage of a son
pl: Ślub syna

en: Marriage of parents
pl: Ślub rodziców

en: Marriage place contains
pl: Miejsce ślubu zawiera

en: Marriage places
pl: Najczęstsze miejsca ślubu

en: Marriage settlement
pl: Ugoda małżeńska

en: Marriage status
pl: Status małżeństwa

en: Marriage type unknown
pl: Małżeństwo nieznanego typu

en: Marriages
pl: Śluby

en: Marriages by century
pl: Liczba ślubów według wieku

en: Married name
pl: Po ślubie

en: Married surname
pl: Nazwisko po ślubie

en: Marshall Islands
pl: Wyspy Marshalla

en: Martinique
pl: Martynika

en: Masquerade as this user
pl: Przebierz się za tego użytkownika

en: Match both upper and lower case letters.
pl: Zaznacz by traktować tak samo małe i wielkie litery.

en: Match calendar
pl: Dopasuj kalendarz

en: Match the exact text, even if it occurs in the middle of a word.
pl: Dopasuje dokładny tekst, nawet jeśli występuje w środku wyrazu.

en: Match the exact text, unless it occurs in the middle of a word.
pl: Dopasuje dokładny tekst, tylko gdy jest wyrazem.

en: Mauritania
pl: Mauretania

en: Maximum descendancy generations
pl: Maksymalna liczba pokoleń potomków

en: Maximum number of surnames on individual list
pl: Maksymalna liczba nazwisk na liście osób

en: Maximum pedigree generations
pl: Maksymalna liczba pokoleń rodowodu

en: Maximum upload size:
pl: Maksymalny rozmiar wgrywania:

en: Mayotte
pl: Majotta

en: Medford, Oregon, United States
pl: Medford, Oregon, Stany Zjednoczone

en: Media
pl: Multimedia

en: Media contains
pl: Obiekt multimedialny zawiera

en: Media file
pl: Plik multimedialny

en: Media file to upload
pl: Plik multimedialny do wgrania

en: Media filenames will be prefixed by %s.
pl: Nazwy plików multimedialnych będą zawierały przedrostek %s.

en: Media files
pl: Pliki multimedialne

en: Media folder
pl: Katalog multimediów

en: Media folders
pl: Katalogi multimediów

en: Media object
pl: Obiekt multimedialny

en: Media objects
pl: Multimedia

en: Media objects found
pl: Znalezionych obiektów multimedialnych

en: Media objects per page
pl: Liczba obiektów na stronę

en: Media type
pl: Typ multimediów

en: Medical
pl: Informacje medyczne

en: Medical condition
pl: Stan zdrowia

en: Medium systems (5,000 individuals): 32–64 MB, 20–40 seconds
pl: Średnie drzewa (5000 osób): 32-64MB, 20-40 sekund

en: Member
pl: Użytkownik

en: Memory limit
pl: Limit pamięci

en: Memphis, Tennessee, United States
pl: Memphis, Tennessee, Stany Zjednoczone

en: Menus
pl: Menu

en: Merge
pl: Scal

en: Merge family trees
pl: Scal drzewa genealogiczne

en: Merge records
pl: Scal wpisy

en: Merida, Mexico
pl: Merida, Meksyk

en: Mesa, Arizona, United States
pl: Mesa, Arizona, Stany Zjednoczone

en: Message
pl: Komunikat

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Mexico
pl: Meksyk

en: Mexico City, Mexico
pl: Mexico City, Meksyk

en: Microfiche
pl: Mikrofisza

en: Microfilm
pl: Mikrofilm

en: Micronesia
pl: Mikronezja

en: Middle East
pl: Bliski Wschód

en: Midnight
pl: Północ

en: Military
pl: Służba wojskowa

en: Military service
pl: Służba wojskowa

en: Minimum and maximum zoom level for the Google map. 1 is the full map, 15 is single house. Note that 15 is only available in certain areas.
pl: Minimalny i maksymalny współczynnik powiększenia dla Mapy Google. 1 - cała mapa, 15 - pojedyncze domy. Współczynnik 15 dostępny jest tylko w pewnych miejscach.

en: Missing data
pl: Brakujące dane

en: Moderate pending changes
pl: Zarządzaj oczekującymi zmianami

en: Moderators
pl: Moderatorzy

en: Module
pl: Moduł

en: Module administration
pl: Administracja modułami

en: Modules
pl: Moduły

en: Moldova
pl: Mołdawia

en: Mon
pl: Pn

en: Monaco
pl: Monako

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Montenegro
pl: Czarnogóra

en: Monterrey, Mexico
pl: Monterrey, Meksyk

en: Montevideo, Uruguay
pl: Montevideo, Urugwaj

en: Month
pl: Miesiąc

en: Month of birth
pl: Miesiąc urodzin

en: Month of birth of first child in a relation
pl: Miesiąc urodzin pierwszego dziecka

en: Month of death
pl: Miesiąc śmierci

en: Month of first marriage
pl: Miesiąc pierwszego ślubu

en: Month of marriage
pl: Miesiąc ślubu

en: Month:
pl: Miesiąc:

en: Monticello, Utah, United States
pl: Monticello, Utah, Stany Zjednoczone

en: Montreal, Quebec, Canada
pl: Montreal, Quebec, Kanada

en: More news articles
pl: Więcej artykułów

en: Morocco
pl: Maroko

en: Most SMTP servers require a password.
pl: Większość serwerów SMTP wymaga hasła.

en: Most common surnames
pl: Najczęstsze nazwiska

en: Most servers do not use secure connections.
pl: Większość serwerów nie używa bezpiecznego połączenia.

en: Most sites are configured to use localhost. This means that your database runs on the same computer as your web server.
pl: Większość witryn jest skonfigurowana do korzystania z localhost. Oznacza to, że baza danych działa na tym samym komputerze co serwer www.

en: Most sites are configured to use the default value of 3306.
pl: Większość witryn jest skonfigurowana do korzystania z domyślnej wartości 3306.

en: Most viewed pages
pl: Najczęściej odwiedzane strony

en: Mother
pl: Matka

en: Mother: %s
pl: Matka: %s

en: Mother’s age
pl: Wiek matki

en: Mother’s family with %s
pl: Rodzina matki z: %s

en: Mother’s family with an unknown individual
pl: Rodzina matki z nieznaną osobą

en: Mount Timpanogos, Utah, United States
pl: Mount Timpanogos, Utah, Stany Zjednoczone

en: Move down
pl: Przesuń w dół

en: Move left
pl: W lewo

en: Move right
pl: W prawo

en: Move up
pl: Przesuń w górę

en: Mozambique
pl: Mozambik

en: Multiple marriages
pl: Wiele małżeństw

en: My account
pl: Moje konto

en: My family tree
pl: Moje drzewo genealogiczne

en: My individual record
pl: Moje dane

en: My page
pl: Moja strona

en: My pages
pl: Moje strony

en: My pedigree
pl: Mój rodowód

en: MySQL gave the error: %s
pl: MySQL zwrócił błąd: %s

en: MySQL variables
pl: Zmienne MySQL

en: Myanmar
pl: Birma

[ctx: NOMINATIVE]
en: Adar
pl: adar

[ctx: NOMINATIVE]
en: Adar I
pl: adar I

[ctx: NOMINATIVE]
en: Adar II
pl: adar II

[ctx: NOMINATIVE]
en: April
pl: kwiecień

[ctx: NOMINATIVE]
en: August
pl: sierpień

[ctx: NOMINATIVE]
en: Av
pl: aw

[ctx: NOMINATIVE]
en: Azar
pl: Asar

[ctx: NOMINATIVE]
en: December
pl: grudzień

[ctx: NOMINATIVE]
en: Dey
pl: Dei

[ctx: NOMINATIVE]
en: Dhu al-Hijjah
pl: zu al-hidżdża

[ctx: NOMINATIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
pl: zu al-kada

[ctx: NOMINATIVE]
en: Elul
pl: elul

[ctx: NOMINATIVE]
en: Farvardin
pl: Farwardin

[ctx: NOMINATIVE]
en: February
pl: luty

[ctx: NOMINATIVE]
en: Floreal
pl: Floréal

[ctx: NOMINATIVE]
en: Heshvan
pl: cheszwan

[ctx: NOMINATIVE]
en: Iyar
pl: ijar

[ctx: NOMINATIVE]
en: January
pl: styczeń

[ctx: NOMINATIVE]
en: July
pl: lipiec

[ctx: NOMINATIVE]
en: Jumada al-awwal
pl: dżumada al-ula

[ctx: NOMINATIVE]
en: Jumada al-thani
pl: dżumada as-sani

[ctx: NOMINATIVE]
en: June
pl: czerwiec

[ctx: NOMINATIVE]
en: Khordad
pl: Chordad

[ctx: NOMINATIVE]
en: Kislev
pl: kislew

[ctx: NOMINATIVE]
en: March
pl: marzec

[ctx: NOMINATIVE]
en: May
pl: maj

[ctx: NOMINATIVE]
en: Muharram
pl: muharram

[ctx: NOMINATIVE]
en: Nissan
pl: nisan

[ctx: NOMINATIVE]
en: Nivose
pl: Nivôse

[ctx: NOMINATIVE]
en: November
pl: listopad

[ctx: NOMINATIVE]
en: October
pl: październik

[ctx: NOMINATIVE]
en: Ordibehesht
pl: Ordibeheszt

[ctx: NOMINATIVE]
en: Pluviose
pl: Pluviôse

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rabi’ al-awwal
pl: rabi al-awwal

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rabi’ al-thani
pl: rabi as-sani

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rajab
pl: radżab

[ctx: NOMINATIVE]
en: Ramadan
pl: ramadan

[ctx: NOMINATIVE]
en: Safar
pl: safar

[ctx: NOMINATIVE]
en: September
pl: wrzesień

[ctx: NOMINATIVE]
en: Shahrivar
pl: Szahriwar

[ctx: NOMINATIVE]
en: Shawwal
pl: szawwal

[ctx: NOMINATIVE]
en: Sha’aban
pl: szaban

[ctx: NOMINATIVE]
en: Shevat
pl: szwat

[ctx: NOMINATIVE]
en: Sivan
pl: siwan

[ctx: NOMINATIVE]
en: Tamuz
pl: tamuz

[ctx: NOMINATIVE]
en: Tevet
pl: tewet

[ctx: NOMINATIVE]
en: Tishrei
pl: tiszri

[ctx: NOMINATIVE]
en: Vendemiaire
pl: Vendémiaire

[ctx: NOMINATIVE]
en: Ventose
pl: Ventôse

[ctx: NOMINATIVE]
en: jours complementaires
pl: Dni Sankiulotów

en: Name
pl: Imię i nazwisko

en: Name contains
pl: Nazwa zawiera

en: Name in Hebrew
pl: W hebrajskim

en: Name prefix
pl: Przedrostek nazwiska

en: Name suffix
pl: Przyrostek nazwiska

en: Names
pl: Nazwiska

en: Namesake
pl: Imiennik

en: Nanny
pl: Niania

en: Narrative description
pl: Opis narracyjny

en: Nashville, Tennessee, United States
pl: Nashville, Tennessee, Stany Zjednoczone

en: Nationality
pl: Narodowość

en: Naturalization
pl: Naturalizacja

en: Nauvoo (new), Illinois, United States
pl: Nauvoo, Illinois (nowe)

en: Nauvoo (original), Illinois, United States
pl: Nauvoo, Illinois (pierwotne)

en: Netherlands
pl: Holandia

en: Never
pl: nigdy

en: Never married
pl: Nigdy nieżonaty/niezamężna

en: New Caledonia
pl: Nowa Kaledonia

en: New York, New York, United States
pl: New York, New York, Stany Zjednoczone

en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

en: New data
pl: Nowe dane

en: New registration at %s
pl: Nowa rejestracja na %s

en: New user at %s
pl: Nowy użytkownik na %s

en: Newport Beach, California, United States
pl: Newport Beach, Kalifornia

en: News
pl: Artykuły

en: Newspaper
pl: Gazeta

en: Next email reminder will be sent after
pl: Następny email z przypomnieniem zostanie wysłany po

en: Next image
pl: następny obraz

en: Nicaragua
pl: Nikaragua

en: Nickname
pl: Przezwisko

en: No
pl: Nie

en: No GEDCOM file was received.
pl: Nie wybrano pliku GEDCOM.

en: No GEDCOM files found.
pl: Nie znaleziono plików GEDCOM.

en: No ancestors in the database.
pl: Brak przodków w bazie danych.

en: No calendar conversion
pl: Brak konwersji kalendarza

en: No children
pl: Brak dzieci

en: No contact
pl: Brak kontaktu

en: No custom modules are enabled.
pl: Brak modułów użytkownika.

en: No custom themes are enabled.
pl: Brak motywów użytkownika.

en: No duplicates have been found.
pl: Nie znaleziono duplikatów.

en: No errors have been found.
pl: Nie znaleziono żadnych błędów.

en: No events exist for the next %s day. | No events exist for the next %s days.
pl[0]: Brak wydarzeń na następny %s dzień.
pl[1]: Brak wydarzeń na następne %s dni.
pl[2]: Brak wydarzeń na następne %s dni.

en: No events exist for today.
pl: Brak wydarzeń na dziś.

en: No events exist for tomorrow.
pl: Brak wydarzeń na jutro.

en: No events for living individuals exist for today.
pl: Brak wydarzeń dla osób żyjących na dziś.

en: No events for living individuals exist for tomorrow.
pl: Brak wydarzeń dla osób żyjących na jutro.

en: No events for living people exist for the next %s day. | No events for living people exist for the next %s days.
pl[0]: Brak istniejących wydarzeń dla osób żyjących w ciągu %s dnia.
pl[1]: Brak istniejących wydarzeń dla osób żyjących w ciągu %s dni.
pl[2]: Brak istniejących wydarzeń dla osób żyjących w ciągu %s dni.

en: No facts exist for this family.
pl: Brak faktów dla tej rodziny.

en: No file was received. Please try again.
pl: Nie odebrano żadnego pliku. Spróbuj ponownie wgrać plik.

en: No link between the two individuals could be found.
pl: Nie znaleziono powiązania między tymi osobami.

en: No map data exists for this individual
pl: Brak danych o mapie dla tej osoby

en: No matching facts found
pl: Nie znaleziono zgodnych faktów

en: No media file was provided.
pl: Nie wybrano pliku multimedialnego.

en: No news articles have been submitted.
pl: Brak nadesłanych artykułów.

en: No places found
pl: Nie znaleziono podanych miejsc

en: No places have been found.
pl: Nie znaleziono żadnych miejsc.

en: No predefined text
pl: Pomiń predefiniowaną treść

en: No records to display
pl: Brak wpisów do wyświetlenia

en: No results found.
pl: Nic nie znaleziono.

en: No signed-in and no anonymous users
pl: Brak zalogowanych użytkowników

en: No temple - living ordinance
pl: Brak świątyni - obrządek życiowy

en: No upgrade information is available.
pl: Brak informacji o aktualizacji.

en: Nobody at all
pl: Nikt

en: None
pl: Brak

en: Noon
pl: Południe

en: Norfolk Island
pl: Wyspa Norfolk

en: Normally, any changes made to a family tree need to be reviewed by a moderator. This option allows a user to make changes without needing a moderator.
pl: Domyślnie, wszystkie zmiany wprowadzone w drzewie genealogicznym muszą być zatwierdzone przez moderatora. Ta opcja pozwala użytkownikowi na wprowadzenie zmian bez potrzeby zatwierdzenia przez moderatora.

en: North Korea
pl: Korea Północna

en: Northern Ireland
pl: Irlandia Północna

en: Northern Mariana Islands
pl: Mariany Północne

en: Norway
pl: Norwegia

en: Not a valid individual, family, or source ID
pl: Nieprawidłowy identyfikator Osoby, Rodziny lub Źródła

en: Not approved by an administrator
pl: Niezatwierdzeni przez administratora

en: Not living
pl: Nie żyje

en: Not married
pl: Nieżonaty/niezamężna

en: Not verified by the user
pl: Niepotwierdzeni przez użytkownika

en: Note
pl: Notatka

en: Note that if a user account is linked to a record, then that user will always be able to view that record.
pl: Należy pamiętać, że jeśli konto użytkownika jest powiązane z wpisem, użytkownik zawsze będzie mógł zobaczyć dany wpis.

en: Note: longer path lengths require a lot of calculation, which can make your website run slowly for these users.
pl: Uwaga: duża liczba kroków pokrewieństwa wymaga dużo obliczeń, które mogą spowodować wolniejsze działanie witryny dla tych użytkowników.

en: Notes
pl: Notatki

en: Nothing found to cleanup
pl: Nie ma potrzeby porządkowania

en: Nothing found.
pl: Nic nie znaleziono.

en: Number of children
pl: Liczba dzieci w rodzinie

en: Number of days to show
pl: Liczba dni do pokazania

en: Number of families without children
pl: Liczba bezdzietnych rodzin

en: Number of generations
pl: Liczba pokoleń

en: Number of given names
pl: Liczba imion

en: Number of marriages
pl: Liczba małżeństw

en: Number of months since the last sign-in for a user’s account to be considered inactive:
pl: Liczba miesięcy od ostatniego logowania do uznania konta za nieaktywne:

en: Number of pages
pl: Liczba stron

en: Number of surnames
pl: Liczba nazwisk

en: Nurse
pl: Pielęgniarka

en: Oakland, California, United States
pl: Oakland, Kalifornia

en: Oaxaca, Mexico
pl: Oaxaca, Meksyk

en: Occupation
pl: Zawód

en: Occupations
pl: Zawody

en: Occupied Palestinian Territory
pl: Palestyna

en: Ogden, Utah, United States
pl: Ogden, Utah, Stany Zjednoczone

en: Oklahoma City, Oklahoma, United States
pl: Oklahoma City, Oklahoma, Stany Zjednoczone

en: Old data
pl: Stare dane

en: Old files found
pl: Znaleziono stare pliki

en: Oldest at bottom
pl: starsi na dole

en: Oldest at top
pl: starsi na górze

en: Oldest father
pl: Najstarszy ojciec

en: Oldest female
pl: Najstarsza kobieta

en: Oldest living individuals
pl: Najstarsze żyjące osoby

en: Oldest male
pl: Najstarszy mężczyzna

en: Oldest mother
pl: Najstarsza matka

en: On this day
pl: W tym dniu

en: On this day…
pl: Tego dnia…

en: Only managers can edit
pl: Tylko menedżerowie mogą edytować

en: Oops! The webserver is unable to connect to the database server. It could be busy, undergoing maintenance, or simply broken. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes or contact the website administrator.
pl: Ups! Serwer strony www nie jest w stanie połączyć się z serwerem bazy danych. Może być zajęty, może być przeprowadzana konserwacja, lub po prostu jest zepsuty. Należy <a href="index.php">spróbować ponownie</a> w ciągu kilku minut lub skontaktować się z administratorem strony.

en: Oops! webtrees was unable to create files in this folder.
pl: Ups! webtrees nie jest w stanie utworzyć plików w tym katalogu.

en: Optional prefixes and suffixes
pl: Opcjonalne przedrostki i przyrostki

en: Oquirrh Mountain, Utah, United States
pl: Oquirrh Mountain, Utah, Stany Zjednoczone

en: Order
pl: Kolejność

en: Ordinance
pl: Obrządek

en: Ordination
pl: Święcenia

en: Orientation
pl: Typ orientacji

en: Orlando, Florida, United States
pl: Orlando, Floryda

en: Other
pl: Inne

en: Other facts to show in charts
pl: Inne fakty widoczne na diagramach

en: Other folder… please type in
pl: Inny katalog… Wprowadź

en: Other preferences
pl: Inne ustawienia

en: Others
pl: Pozostałe

en: Overwrite existing coordinates.
pl: Nadpisz istniejące współrzędne.

en: Own charts
pl: Własne wykresy statystyk

en: Owner
pl: Właściciel

en: P.M.
pl: po południu

en: PHP blocked the file because of its extension.
pl: PHP zablokowało plik z powodu jego rozszerzenia.

en: PHP extension “%1$s” is disabled. Without it, the following features will not work: %2$s. Please ask your server’s administrator to enable it.
pl: Rozszerzenie PHP „%1$s” jest wyłączone. Bez tego następujące funkcje nie będą działać: %2$s. Należy skontaktować się z administratorem serwera, aby je włączył.

en: PHP extension “%s” is disabled. You cannot install webtrees until this is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
pl: Rozszerzenie PHP „%s” jest wyłączone. Nie można zainstalować webtrees jeżeli to rozszerzenie nie jest aktywne. Należy skontaktować się z administratorem serwera, aby je włączyć.

en: PHP failed to write to disk.
pl: PHP nie może zapisać na dysku.

en: PHP information
pl: PHPInfo

en: PHP setting “%1$s” is disabled. Without it, the following features will not work: %2$s. Please ask your server’s administrator to enable it.
pl: Ustawienie PHP „%1$s” jest wyłączone. Bez tego następujące funkcje nie będą działać: %2$s. Należy skontaktować się z administratorem serwera, aby je włączył.

en: PHP time limit
pl: Limit czasu PHP

en: Page
pl: Strona

en: Page %s of %s
pl: Strona %s z %s

en: Page size
pl: Rozmiar strony

en: Painting
pl: Obraz

en: Palette
pl: Deseń

en: Palmyra, New York, United States
pl: Palmyra, New York, Stany Zjednoczone

en: Papua New Guinea
pl: Papua - Nowa Gwinea

en: Paraguay
pl: Paragwaj

en: Parents
pl: Rodzice

en: Parents and siblings
pl: Rodzice i rodzeństwo

en: Parent’s age
pl: Wiek rodzica

en: Password
pl: Hasło

en: Passwords must be at least 6 characters long and are case-sensitive, so that “secret” is different from “SECRET”.
pl: Hasła muszą składać się z co najmniej 6 znaków, wielkość liter ma znaczenie, w związku z tym „tajne1” jest różne niż „TAJNE1”.

en: Passwords must contain at least 6 characters.
pl: Hasło musi zawierać przynajmniej 6 znaków.

en: Payson, Utah, United States
pl: Payson, Utah, Stany Zjednoczone

en: Pedigree
pl: Rodowód

[ctx: Pedigree]
en: Adopted
pl: adoptowane

[ctx: Pedigree]
en: Birth
pl: rodzone

[ctx: Pedigree]
en: Foster
pl: przybrane

[ctx: Pedigree]
en: Sealing
pl: naznaczone

en: Pedigree chart
pl: Diagram rodowy

en: Pedigree map
pl: Mapa rodowa

en: Pedigree map of %s
pl: Mapa rodowa - %s

en: Pedigree of %s
pl: Rodowód - %s

en: Pedigree tree of %s
pl: %s - drzewo rodowe

en: Pending changes
pl: Oczekujące zmiany

en: Pending changes are only shown when your account has permission to edit. When you sign out, you will no longer be able to see them. Also, pending changes are only shown on certain pages. For example, they are not shown in lists, reports, or search results.
pl: Oczekujące zmiany widoczne są tylko dla konta użytkownika, który posiada uprawnienia do edycji. Po wylogowaniu się przez użytkownika nie będą już widoczne. Ponadto oczekujące zmiany widoczne są tylko na niektórych stronach. Na przykład, nie są pokazane na listach, w raportach i w wynikach wyszukiwania.

en: Permanent number
pl: Stały numer

en: Permanently delete these records?
pl: Trwale usunąć te wpisy?

en: Philippines
pl: Filipiny

en: Phoenix, Arizona, United States
pl: Phoenix, Arizona, Stany Zjednoczone

en: Phone
pl: Telefon

en: Phonetic
pl: Fonetycznie

en: Phonetic algorithm
pl: Algorytm fonetyczny

en: Phonetic name
pl: Nazwa fonetycznie

en: Phonetic place
pl: Miejsce fonetycznie

en: Phonetic search
pl: Wyszukiwanie fonetyczne

en: Phonetic title
pl: Tytuł fonetycznie

en: Photo
pl: Fotografia

en: PhpGedView might be installed in one of these folders:
pl: PhpGedView może być zainstalowany w jednym z następujących folderów:

en: PhpGedView must be version 4.2.3, or any SVN up to #%s
pl: PhpGedView musi być w wersji 4.2.3, lub SVN do wersji %s

en: PhpGedView must use the same database as webtrees.
pl: PhpGedView musi używać tej samej bazy danych co webtrees.

en: PhpGedView to webtrees transfer wizard
pl: Kreator transferu PhpGedView do webtrees

en: Place
pl: Miejsce

en: Place check
pl: Sprawdź miejsca

en: Place contains
pl: Miejsce zawiera

en: Place hierarchy
pl: Hierarchia miejsc

en: Place in Hebrew
pl: Miejsce w języku hebrajskim

en: Place list
pl: Lista miejsc

en: Place names are frequently too long to fit on charts, lists, etc. They can be abbreviated by showing just the first few parts of the name, such as <i>village, county</i>, or the last few part of it, such as <i>region, country</i>.
pl: Nazwy miejsc są często zbyt długie by zmieścić się na diagramach, listach, itp. Mogą one być skrócone przez pokazanie tylko kilku początkowych części nazwy takich jak <i>miejscowość, powiat</i>, lub kilku końcowych części takich jak <i>województwo, kraj</i>.

en: Place of LDS baptism
pl: Miejsce chrztu mormońskiego

en: Place of LDS child sealing
pl: Miejsce mormońskiego naznaczenia dziecka

en: Place of LDS endowment
pl: Miejsce obdarowania mormońskiego

en: Place of LDS spouse sealing
pl: Miejsce mormońskiego naznaczenia małżonka

en: Place of adoption
pl: Miejsce adopcji

en: Place of baptism
pl: Miejsce chrztu

en: Place of bar mitzvah
pl: Miejsce bar micwy

en: Place of bat mitzvah
pl: Miejsce bat micwy

en: Place of birth
pl: Miejsce urodzenia

en: Place of blessing
pl: Miejsce błogosławieństwa

en: Place of brit milah
pl: Miejsce obrzezania

en: Place of burial
pl: Miejsce pochówku

en: Place of christening
pl: Miejsce chrztu

en: Place of confirmation
pl: Miejsce bierzmowania

en: Place of cremation
pl: Miejsce kremacji

en: Place of death
pl: Miejsce śmierci

en: Place of emigration
pl: Miejsce emigracji

en: Place of engagement
pl: Miejsce zaręczyn

en: Place of event
pl: Miejsce wydarzenia

en: Place of first communion
pl: Miejsce pierwszej Komunii Św.

en: Place of immigration
pl: Miejsce imigracji

en: Place of marriage
pl: Miejsce ślubu

en: Place of marriage banns
pl: Miejsce zapowiedzi przedmałżeńskich

en: Place of naturalization
pl: Miejsce naturalizacji

en: Place of ordination
pl: Miejsce święceń

en: Place of residence
pl: Miejsce zamieszkania

en: Place the website offline, by creating the file %s…
pl: Przestaw stronę w tryb nieaktywny tworząc plik %s…

en: Place the website online, by deleting the file %s…
pl: Przestaw stronę w tryb aktywny usuwając plik %s…

en: Places
pl: Miejsca

en: Places found
pl: znalezionych miejsc

en: Places in %s
pl: Miejsca w: %s

en: Places should be entered according to the standards for genealogy. In genealogy, places are recorded with the most specific information about the place first and then working up to the least specific place last, using commas to separate the different place levels. The level at which you record the place information should represent the levels of government or church where vital records for that place are kept.<br><br>For example, a place like Salt Lake City would be entered as “Salt Lake City, Salt Lake, Utah, USA”.<br><br>Let’s examine each part of this place. The first part, “Salt Lake City,” is the city or township where the event occurred. In some countries, there may be municipalities or districts inside a city which are important to note. In that case, they should come before the city. The next part, “Salt Lake,” is the county. “Utah” is the state, and “USA” is the country. It is important to note each place because genealogy records are kept by the governments of each level.<br><br>If a level of the place is unknown, you should leave a space between the commas. Suppose, in the example above, you didn’t know the county for Salt Lake City. You should then record it like this: “Salt Lake City, , Utah, USA”. Suppose you only know that an individual was born in Utah. You would enter the information like this: “, , Utah, USA”. <br><br>You can use the <b>Find Place</b> link to help you find places that already exist in the database.
pl: Miejsca należy wprowadzać zgodnie ze standardami przyjętymi w genealogii. W genealogii miejsca zapisuje się umieszczając najbardziej szczegółową informację na początku, a następnie podając dane coraz bardziej ogólne, rozdzielając przy tym poziomy przecinkami. Poziomy informacji o miejscu powinny odzwierciedlać poziomy hierarchii administracyjnej lub kościelnej, która przechowuje akta.<br><br>Na przykład informację o wsi Krzyżanowice pod Wrocławiem należy wprowadzić następująco: „Krzyżanowice, Trzebnicki, Dolnośląskie, Polska”.<br><br>Przeanalizujmy poszczególne elementy. Pierwsza część, „Krzyżanowice”, to nazwa miejscowości, w którym miało miejsce dane wydarzenie. Czasem może zajść potrzeba wyróżnienia dzielnicy lub innego mniejszego obszaru administracyjnego - w takim przypadku należy go umieścić przed nazwą miasta. Następnym elementem jest nazwa powiatu („Trzebnicki”), województwa („Dolnośląskie”) oraz kraju („Polska”). Podanie tak szczegółowej informacji jest ważne, ponieważ dane genealogiczne są przechowywane przez jednostki administracyjne na każdym poziomie.<br><br>Jeśli brak informacji na którymś poziomie, można pozostawić wolne miejsce pomiędzy przecinkami. Jeśli na przykład nie wiadomo, w którym powiecie znajduje się wieś Krzyżanowice, można wpisać: „Krzyżanowice, , Dolnośląskie, Polska”. Jeśli wiadomo tylko, że osoba urodziła się w województwie dolnośląskim, można wpisać: „, , Dolnośląskie, Polska”. Uwaga: poziomy administracyjne i ich liczba zależy od kraju. Najbardziej optymalną metodą jest stosowanie czteropoziomowej hierarchii miejsc (w Polsce: miejscowość, powiat, województwo, kraj).<br><br>Odnośnik <b>Znajdź miejsce</b> pomoże odnaleźć miejsca wprowadzone wcześniej do bazy danych.

en: Play
pl: Odtwórz

en: Please enter a given name, surname, or place in addition to the year
pl: Podaj imię, nazwisko lub miejsce oraz rok

en: Please enter a message subject.
pl: Podaj tytuł wiadomości.

en: Please enter a valid email address.
pl: Podaj prawidłowy adres email.

en: Please enter more than one character.
pl: Wprowadź więcej niż jeden znak.

en: Please enter some message text before sending.
pl: Wpisz tekst wiadomości przed wysłaniem.

en: Please provide your email address so that we may contact you in response to this message. If you do not provide your email address we will not be able to respond to your inquiry. Your email address will not be used in any other way besides responding to this inquiry.
pl: Podaj swój adres email abyśmy mogli skontaktować się z tobą. Jeśli go nie podasz, nie będziemy mogli odpowiedzieć na twoje pytanie. Twój adres nie zostanie wykorzystany w żadnym innym celu poza wysłaniem odpowiedzi.

en: Poland
pl: Polska

en: Port number
pl: Numer portu

en: Portland, Oregon, United States
pl: Portland, Oregon, Stany Zjednoczone

en: Porto Alegre, Brazil
pl: Porto Alegre, Brazylia

en: Portrait
pl: pionowy

en: Portugal
pl: Portugalia

en: Postal code
pl: Kod pocztowy

en: Predefined text that states admin will decide on each request for a user account
pl: Zdefiniowana treść mówiąca, że administrator decyduje o otwarciu konta użytkownika

en: Predefined text that states all users can request a user account
pl: Zdefiniowana treść mówiąca, że każdy może otrzymać konto użytkownika

en: Predefined text that states only family members can request a user account
pl: Zdefiniowana treść mówiąca, że tylko członkowie rodziny mogą otrzymać konto użytkownika

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Preferences exist for the module “%s”, but this module no longer exists.
pl: Istnieją ustawienia dla modułu „%s”, ale ten moduł nie istnieje.

en: Preferred contact method
pl: Preferowana metoda kontaktu

en: Prefixes
pl: Przedrostki

en: Presentation style
pl: Styl prezentacji

en: President’s Office
pl: Biuro Prezydenta

en: Preston, England
pl: Preston, Anglia

en: Priest
pl: Ksiądz

en: Print basic events when blank
pl: Pokaż puste wydarzenia

en: Privacy
pl: Prywatność

en: Privacy restrictions
pl: Ograniczenia prywatności

en: Privacy restrictions - these apply to records and facts that do not contain a GEDCOM RESN tag
pl: Ograniczenia prywatności - stosuje się do tych faktów i wpisów, które nie zawierają znacznika GEDCOM RESN

en: Private
pl: Prywatne

en: Probate
pl: Poświadczenie autentyczności testamentu

en: Property
pl: Własność

en: Provo City Center, Utah, United States
pl: Provo City Center, Utah, Stany Zjednoczone

en: Provo, Utah, United States
pl: Provo, Utah, Stany Zjednoczone

en: Publication
pl: Publikacja

en: Puerto Rico
pl: Portoryko

en: Qatar
pl: Katar

en: Quality of data
pl: Cecha danych

en: Question
pl: Pytanie

en: Quetzaltenango, Guatemala
pl: Quetzaltenango, Gwatemala

en: Quick family facts
pl: Podręczne fakty rodzinne

en: Quick individual facts
pl: Podręczne fakty osobowe

en: Quick repository facts
pl: Podręczne fakty repozytorium

en: Quick source facts
pl: Podręczne fakty źródłowe

en: RE:
pl: Odp:

en: README documentation
pl: Dokumentacja README

en: Rabbi
pl: Rabin

en: Rada
pl: mleczne

en: Raleigh, North Carolina, United States
pl: Raleigh, Północna Karolina

en: Random images from the current family tree.
pl: Losowe zdjęcia z bieżącego drzewa genealogicznego.

en: Re-order children
pl: Uporządkuj dzieci

en: Re-order families
pl: Uporządkuj rodziny

en: Re-order media
pl: Uporządkuj multimedia

en: Real name
pl: Imię i nazwisko

en: Recent changes
pl: Ostatnie zmiany

en: Recent years (&lt; 100 yrs)
pl: Ostatnie stulecie

en: Recife, Brazil
pl: Recife, Brazylia

en: Record
pl: Wpis

en: Record ID number
pl: Identyfikator wpisu

en: Record file number
pl: Numer katalogowy wpisu

en: Records
pl: Wpisy

en: Records are not the same type. Cannot merge records that are not the same type.
pl: Wpisy nie są tego samego typu. Nie można scalać wpisów różnego typu.

en: Redlands, California, United States
pl: Redlands, Kalifornia

en: Reference number
pl: Numer referencyjny

en: Regina, Saskatchewan, Canada
pl: Regina, Saskatchewan, Kanada

en: Registered partnership
pl: Zarejstrowane partnerstwo

en: Registry officer
pl: Urzędnik stanu cywilnego

en: Regular expression
pl: Wyrażenia regularne

en: Regular expressions are an advanced pattern matching technique.
pl: Wyrażenia regularne są zaawansowaną techniką dopasowywania do wzorca.

en: Reject
pl: Odrzuć

en: Reject all changes
pl: Odrzuć wszystkie zmiany

en: Related families
pl: Spokrewnione rodziny

en: Related individuals
pl: Powiązane osoby

en: Relationship
pl: Pokrewieństwo

en: Relationship to father
pl: Związek z ojcem

en: Relationship to me
pl: Pokrewieństwo ze mną

en: Relationship to mother
pl: Stosunek do matki

en: Relationship to parents
pl: Relacja z rodzicami

en: Relationship: %s
pl: Pokrewieństwo: %s

en: Relationships
pl: Pokrewieństwo

en: Relationships between %1$s and %2$s
pl: Pokrewieństwo - %1$s i %2$s

en: Religion
pl: Wyznanie

en: Religious institution
pl: Seminarium duchowne

en: Religious marriage
pl: Ślub kościelny

en: Reminder email frequency (days)
pl: Częstotliwość wysyłanych przypomnień przez email (dni)

en: Remote server
pl: Serwer zdalny

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove duplicate links
pl: Usuń powtarzające się powiązania

en: Remove flag
pl: Usuń flagę

en: Remove individual
pl: Usuń osobę

en: Remove link from list
pl: Usuń powiązanie z listy

en: Remove the GEDCOM media path from filenames
pl: Usuń nieprawidłową ścieżkę dostępu do pliku multimediów

en: Remove this location?
pl: Usunąć to miejsce?

en: Reno, Nevada, United States
pl: Reno, Nevada, Stany Zjednoczone

en: Renumber
pl: Przenumeruj

en: Renumber family tree
pl: Zmienić numerację drzewa genealogicznego

en: Replace with
pl: Zamień na

en: Replacement text
pl: Zastąp tekst

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Report
pl: Raport

en: Reports
pl: Raporty

en: Repositories
pl: Repozytoria

en: Repositories found
pl: Znalezione repozytoria

en: Repository
pl: Repozytorium

[ctx: Repository]
en: Name
pl: Nazwa

en: Repository contains
pl: Repozytorium zawiera

en: Repository name
pl: Nazwa repozytorium

en: Republic of the Congo
pl: Republika Konga (Brazzaville)

en: Request a new password
pl: Poproś o nowe hasło

en: Request a new user account
pl: Załóż nowe konto

en: Research task
pl: Zadanie badawcze

en: Research tasks
pl: Zadania badawcze

en: Research tasks are special events, added to individuals in your family tree, which identify the need for further research. You can use them as a reminder to check facts against more reliable sources, to obtain documents or photographs, to resolve conflicting information, etc.
pl: Zadania badawcze są specjalnymi wydarzeniami, dodanymi do osób w drzewie genealogicznym, które identyfikują potrzebę dalszych badań. Można ich używać jako przypomnienia, by sprawdzić fakty w bardziej wiarygodnych źródłach, w celu uzyskania dokumentów lub fotografii, rozwiązania sprzecznych informacji, itp.

en: Research tasks are stored using the custom GEDCOM tag “_TODO”. Other genealogy applications may not recognize this tag.
pl: Zadania badawcze są przechowywane przy użyciu niestandardowego znacznika GEDCOM „_TODO”. Inne aplikacje genealogiczne mogą nie rozpoznawać tego znacznika.

en: Residence
pl: Miejsce zamieszkania

en: Restore the default block layout
pl: Przywróć domyślny układ bloków

en: Restrict access to the website, using IP addresses and user-agent strings.
pl: Ograniczenie dostępu do witryny za pomocą adresów IP i identyfikatora przeglądarki (UAString).

en: Restrict to immediate family
pl: Ogranicz do najbliższej rodziny

en: Restriction
pl: Ograniczenie

en: Restrictions can be added to records and/or facts. They restrict who can view the data and who can edit it.
pl: Ograniczenia mogą być dodawane do wpisów i/lub faktów. Za pomocą ograniczeń można określić kto może widzieć dane i kto może je edytować.

en: Resulting value
pl: Wynik

en: Results
pl: Postać wyników

en: Retirement
pl: Przejście na emeryturę

en: Rexburg, Idaho, United States
pl: Rexburg, Idaho, Stany Zjednoczone

en: Right section blocks
pl: Bloki części prawej

en: Role
pl: Rola

en: Romania
pl: Rumunia

en: Romanized
pl: Zlatynizowane

en: Romanized place
pl: Miejsce zlatynizowanie

en: Romanized title
pl: Tytuł zlatynizowany

en: Roots
pl: Korzenie

en: Rule
pl: Reguła

en: Russia
pl: Rosja

en: SMTP mail server
pl: Serwer poczty SMTP

en: Sacramento, California, United States
pl: Sacramento, Kalifornia

en: Saint Helena
pl: Święta Helena

en: Saint Kitts and Nevis
pl: Saint Christopher i Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
pl: Saint-Pierre i Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
pl: Saint Vincent i Grenadyny

en: Salt Lake City, Utah, United States
pl: Salt Lake City, Utah, Stany Zjednoczone

en: San Antonio, Texas, United States
pl: San Antonio, Teksas

en: San Diego, California, United States
pl: San Diego, Kalifornia

en: San Jose, Costa Rica
pl: San Jose, Kostaryka

en: San Salvador, El Salvador
pl: San Salvador, Salwador

en: Santo Domingo, Dominican Republic
pl: Santo Domingo, Dominika

en: Sao Paulo, Brazil
pl: Sao Paulo, Brazylia

en: Sao Tome and Principe
pl: Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

en: Sat
pl: So

en: Satellite
pl: Satelitarna

en: Saturday
pl: sobota

en: Saudi Arabia
pl: Arabia Saudyjska

en: School or college
pl: Szkoła/uczelnia

en: Scotland
pl: Szkocja

en: Scrapbook
pl: Kronika

en: Sealing canceled (divorce)
pl: Naznaczenie anulowane (rozwód)

en: Search
pl: Szukaj

en: Search and replace
pl: Znajdź i zamień

en: Search and replace text, using simple searches or advanced pattern matching.
pl: Wyszukaj i zastąp tekst używając prostych wyszukań oraz zaawansowanych doposowań do wzorca.

en: Search engine
pl: Wyszukiwarka

en: Search filters
pl: Filtry wyszukiwania

en: Search for
pl: Szukaj

en: Search globally
pl: Szukaj na całym świecie

en: Search locally
pl: Szukaj lokalnie

en: Search method
pl: Metoda wyszukiwania

en: Search text/pattern
pl: Wyszukaj tekst

en: Searching for all possible relationships can take a lot of time in complex trees.
pl: Wyszukiwanie wszystkich możliwych relacji może zająć dużo czasu w przypadku złożonych drzew.

en: Seattle, Washington, United States
pl: Seattle, Washington, Stany Zjednoczone

en: Second record
pl: Drugi wpis

en: Secure connection
pl: Bezpieczne połączenie

en: Security code
pl: Kod bezpieczeństwa

en: See %s for more information.
pl: Więcej informacji na: %s.

en: Select
pl: Wybierz

en: Select a GEDCOM file to import
pl: Wybierz plik GEDCOM do zaimportowania

en: Select a block and use the arrows to move it.
pl: Zaznacz nazwę bloku, a następnie kliknij odpowiednią strzałkę aby przesunąć blok we wskazanym kierunku.

en: Select a date
pl: Wybierz datę

en: Select events
pl: Wybierz wydarzenia

en: Select flag
pl: Wybierz flagę

en: Select individuals by place or date
pl: Wybierz osoby według daty lub miejsca

en: Select records from your family tree and save them as a GEDCOM file.
pl: Wybieranie wpisów w danym drzewie genealogicznym i zapisanie ich w postaci pliku GEDCOM.

en: Select the desired age interval
pl: Wybierz żądany przedział czasu

en: Select the desired count interval
pl: Wybierz żądane grupowanie

en: Select the facts and events to keep from both records.
pl: Wybierz fakty i wydarzenia z obu wpisów, które mają być zachowane.

en: Select the languages that will be shown in menus.
pl: Wybierz języki jakie będą dostępne w menu.

en: Select two records to merge.
pl: Wybierz dwa wpisy do scalenia.

en: Seller
pl: Sprzedawca

en: Send
pl: Wyślij

en: Send a message
pl: Wyślij wiadomość

en: Send a message to all users
pl: Wyślij wiadomość do wszystkich użytkowników

en: Send a message to users who have never signed in
pl: Do użytkowników nigdy nie zalogowanych

en: Send a message to users who have not signed in for 6 months
pl: Do użytkowników nie zalogowanych przez ostatnie 6 miesięcy

en: Send broadcast messages
pl: Wyślij wiadomości

en: Send out reminder emails
pl: Wysyłaj emaile przypominające

en: Sender name
pl: Nazwa nadawcy

en: Sending email
pl: Wysyłanie wiadomości

en: Sending server name
pl: Nazwa serwera wysyłającego

en: Seoul, Korea
pl: Seoul, Korea Południowa

en: Separated
pl: Separacja

en: Servant
pl: Służący

en: Server information
pl: Informacje o serwerze

en: Server name
pl: Nazwa serwera

en: Session timeout
pl: Wygaśnięcie sesji

en: Set as default
pl: Ustaw jako domyślne

en: Set the access level for each tree.
pl: Ustawić poziom dostępu dla każdego drzewa.

en: Set the default blocks for new family trees
pl: Ustaw domyślne bloki dla nowych drzew genealogicznych

en: Set the default blocks for new users
pl: Ustaw domyślne bloki dla nowych użytkowników

en: Set the default number of generations to display on descendancy and pedigree charts.
pl: Należy wybrać domyślną liczbę pokoleń pokazywaną na diagramach potomków oraz rodowodu.

en: Set the maximum number of generations to display on descendancy charts.
pl: Należy podać maksymalną liczbę pokoleń pokazywanych na diagramach potomków.

en: Set the maximum number of generations to display on pedigree charts.
pl: Należy podać maksymalną liczbę pokoleń pokazywanych na diagramach rodowodu.

en: Set the privacy access level for all dead individuals.
pl: Ustawia poziom dostępu prywatności do danych wszystkich osób zmarłych.

en: Set the status to “approved”.
pl: Ustawić status na „zatwierdzony”.

en: Setting this to <b>Yes</b> will place links on individuals, sources, and families to let users bring up another window containing the raw data taken right out of the GEDCOM file.
pl: Należy wybrać <b>Tak</b> aby przy osobach, rodzinach i źródłach umieścić odnośniki, które pozwolą użytkownikom otworzyć nowe okno, zawierające dane pobrane bezpośrednio z pliku GEDCOM.

en: Setup wizard for webtrees
pl: Kreator instalacji webtrees

en: Seychelles
pl: Seszele

en: Shared note
pl: Wspólna notatka

en: Shared note contains
pl: Wspólna notatka zawiera

en: Shared notes
pl: Wspólne notatki

en: Shared notes found
pl: Znalezionych notatek

en: She
pl: &nbsp;

en: She died
pl: Zmarła

en: She married
pl: Wyszła za mąż za

en: She resided at
pl: Mieszkała w miejscowości

en: She was born
pl: Urodziła się ona

en: She was buried
pl: Została pochowana

en: She was christened
pl: Została ochrzczona

en: She was cremated
pl: Została skremowana

en: Short version
pl: Wersja skrócona

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Shortest marriage
pl: Najkrótszy staż

en: Should this block be hidden when it is empty
pl: Ukryj pusty blok

en: Show
pl: Pokaż

en: Show a download link in the media viewer
pl: Pokaż odnośnik do pobierania w przeglądarce multimediów

en: Show acceptable use agreement on “Request a new user account” page
pl: Pokaż zasady dozwolonego użytkowania na stronie „Załóż nowe konto”

en: Show all notes
pl: Pokaż wszystkie notatki

en: Show all places in a list
pl: Pokaż miejsca w postaci listy

en: Show all sources
pl: Pokaż wszystkie źródła

en: Show all spouses and ancestors
pl: Pokaż wszystkich małżonków i przodków

en: Show all tags
pl: Pokaż wszystkie znaczniki

en: Show an age cursor
pl: Pokaż kursor wieku

en: Show chart details by default
pl: Domyślnie pokazuj szczegóły w diagramach

en: Show children of ancestors
pl: Pokaż dzieci przodków

en: Show counts before or after name
pl: Gdzie umieścić liczniki

en: Show couples where either partner married more than once.
pl: Pokaż pary, w których jeden z małżonków brał ślub więcej niż raz.

en: Show couples where only the female partner is dead.
pl: Pokaż pary, w których tylko kobieta nie żyje.

en: Show couples where only the male partner is dead.
pl: Pokaż pary, w których tylko mężczyzna nie żyje.

en: Show couples who married more than 100 years ago.
pl: Pokaż pary, które pobrały się ponad 100 lat temu.

en: Show couples who married within the last 100 years.
pl: Pokaż pary, które pobrały się w ciągu ostatnich 100 lat.

en: Show couples with an unknown marriage date.
pl: Pokaż pary z nieznaną datą ślubu.

en: Show cousins
pl: Pokaż kuzynostwo

en: Show date of last update
pl: Pokaż datę ostatniej aktualizacji

en: Show dead individuals
pl: Pokaż zmarłych

en: Show details
pl: Pokaż szczegóły

en: Show divorced couples.
pl: Pokaż pary rozwiedzione.

en: Show images
pl: Pokaż zdjęcia

en: Show inactive places
pl: Pokaż miejsca nieaktywne

en: Show individuals born more than 100 years ago.
pl: Pokaż osoby urodzone ponad 100 lat temu.

en: Show individuals born within the last 100 years.
pl: Pokaż osoby urodzone w ciągu ostatnich 100 lat.

en: Show individuals who are alive or couples where both partners are alive.
pl: Pokaż osoby żyjące lub pary, w których obie osoby żyją.

en: Show individuals who are dead or couples where both partners are dead.
pl: Pokaż osoby zmarłe lub pary, w których obie osoby nie żyją.

en: Show individuals who died more than 100 years ago.
pl: Pokaż osoby, które zmarły ponad 100 lat temu.

en: Show individuals who died within the last 100 years.
pl: Pokaż osoby, które zmarły w ciągu ostatnich 100 lat.

en: Show list of family trees
pl: Pokaż listę drzew genealogicznych

en: Show living individuals
pl: Pokaż żyjące osoby

en: Show names of private individuals
pl: Pokaż imiona i nazwiska osób prywatnych

en: Show notes
pl: Pokaż notatki

en: Show occupations
pl: Pokaż zawody

en: Show only births, deaths, and marriages
pl: Tylko urodziny, zgony i śluby

en: Show only events of living individuals
pl: Tylko wydarzenia dla osób żyjących

en: Show only females.
pl: Pokaż tylko kobiety.

en: Show only individuals for whom the gender is not known.
pl: Pokaż tylko osoby, których płeć jest nieznana.

en: Show only individuals, events, or all
pl: Pokaż osoby, wydarzenia, czy wszystko

en: Show only males.
pl: Pokaż tylko mężczyzn.

en: Show only the selected tags
pl: Pokaż tylko wybrane znaczniki

en: Show parents
pl: Pokaż rodziców

en: Show pending changes
pl: Pokaż zmiany oczekujące na akceptację

en: Show photos
pl: Pokaż zdjęcia

en: Show places in hierarchy
pl: Pokaż miejsca w postaci hierarchii

en: Show private relationships
pl: Pokaż prywatne powiązania

en: Show related individuals/families
pl: Pokaż powiązane osoby/rodziny

en: Show research tasks that are assigned to other users
pl: Pokaż zadania badawcze, które są przypisane do innych użytkowników

en: Show research tasks that are not assigned to any user
pl: Pokaż zadania badawcze, które nie są przypisane do żadnych użytkowników

en: Show research tasks that have a date in the future
pl: Pokaż zadania badawcze, które mają datę w przyszłości

en: Show residences
pl: Pokaż miejsca zamieszkania

en: Show slide show controls
pl: Pokaż kontrolki pokazu slajdów

en: Show sources
pl: Pokaż źródła

en: Show spouses
pl: Pokaż małżonków

en: Show statistics charts
pl: Pokaż wykresy statystyk

en: Show the %1$s %2$s parts of a place name.
pl: Pokaż %1$s %2$s części nazwy miejsca.

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: first
pl: początkowe

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: last
pl: końcowe

en: Show the date and time of update
pl: Pokaż datę i czas aktualizacji

en: Show the events of close relatives on the individual page
pl: Pokaż wydarzenia związane z bliskimi krewnymi na stronie osoby

en: Show the family tree
pl: Pokaż drzewo genealogiczne

en: Show the list of individuals
pl: Pokaż listę osób

en: Show the list of surnames
pl: Pokaż listę nazwisk

en: Show the location of places and events using the Google Maps™ mapping service.
pl: Pokazuje lokalizację miejsc i zdarzeń za pomocą usługi Google Maps™.

en: Show the user who made the change
pl: Pokaż użytkownika, który wykonał zmianę

en: Show this block for which languages
pl: Pokaż ten blok dla następujących języków

en: Show thumbnail images in charts and family groups.
pl: Pokaż wyróżnione zdjęcia.

en: Show to managers
pl: Pokaż menedżerom

en: Show to members
pl: Pokaż użytkownikom

en: Show to visitors
pl: Pokaż gościom

en: Show “leaves” couples or individuals. These are individuals who are alive but have no children recorded in the database.
pl: Pokaż osoby- lub pary-liście. Są to osoby żyjące, które nie mają dzieci wprowadzonych do bazy danych.

en: Show “roots” couples or individuals. These individuals may also be called “patriarchs”. They are individuals who have no parents recorded in the database.
pl: Pokaż osoby- lub pary-korzenie, zwane także patriarchami. Są to osoby, które nie mają żadnych rodziców wprowadzonych do bazy danych.

en: Showing %1$s to %2$s of %3$s
pl: Pokazano %1$s - %2$s z %3$s

en: Sibling
pl: Rodzeństwo

en: Siblings
pl: Rodzeństwo

en: Sidebar
pl: Panel

en: Sidebars
pl: Panele boczne

en: Sign in
pl: Logowanie

en: Sign out
pl: Wyloguj

en: Sign-in URL
pl: URL logowania

en: Sign-in and registration
pl: Logowanie i rejestracja

en: Simple dates are assumed to be in the gregorian calendar. To specify a date in another calendar, add a keyword before the date. This keyword is optional if the month or year format make the date unambiguous.
pl: Proste daty z założenia są w kalendarzu gregoriańskim. Aby określić datę w innym kalendarzu, należy dodać słowo kluczowe przed datą. Słowo to jest nieobowiązkowe, jeżeli format miesiąca lub roku określają datę jednoznaczne.

en: Singapore
pl: Singapur

en: Sister
pl: Siostra

en: Site identification code
pl: Kod identyfikacyjny witryny

en: Site members can send each other messages. You can choose to how these messages are sent to you, or choose not receive them at all.
pl: Użytkownicy strony mogą wysyłać sobie wiadomości. Można wybrać w jaki sposób mają być wysyłane do Ciebie, lub wybrać aby nie otrzymywać takich wiadomości.

en: Site verification code
pl: Kod weryfikacyjny witryny

en: Site verification codes do not work when webtrees is installed in a subfolder.
pl: Kod weryfikacyjny witryny nie działa, gdy webtrees jest zainstalowane w podfolderze.

en: Sitemaps
pl: Mapy witryn

en: Sitemaps are a way for webmasters to tell search engines about the pages on a website that are available for crawling. All major search engines support sitemaps. For more information, see <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.
pl: Mapy witryn zapewniają administratorom witryn prostą metodę informowania wyszukiwarek o dostępnych do zaindeksowania stronach witryn. Większość głównych wyszukiwarek wspiera mapy witryn. Aby uzyskać więcej informacji należy odwiedzić następującą stronę <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.

en: Size of map (in pixels)
pl: Wielkość mapy (w pikselach)

en: Skip to content
pl: Przejdź do zawartości

en: Slave
pl: Niewolnik

en: Slide show
pl: Pokaz slajdów

en: Slovakia
pl: Słowacja

en: Slovenia
pl: Słowenia

en: Small systems (500 individuals): 16–32 MB, 10–20 seconds
pl: Małe drzewa (500 osób): 16-32MB, 10-20 sekund

en: Snowflake, Arizona, United States
pl: Snowflake, Arizona, Stany Zjednoczone

en: Social security number
pl: Numer ubezpieczenia (SSN)

en: Solomon Islands
pl: Wyspy Salomona

en: Some genealogy software creates GEDCOM files that contain media filenames with full paths. These paths will not exist on the web-server. To allow webtrees to find the file, the first part of the path must be removed.
pl: Niektóre programy genealogiczne tworzą pliki GEDCOM, które zawierają nazwy plików multimedialnych z pełnymi ścieżkami dostępu. Te ścieżki nie istnieją na serwerze internetowym. Aby umożliwić webtrees znalezienie pliku, pierwsza część ścieżki powinna być usunięta.

en: Some pages can display the number of times that they have been visited.
pl: Niektóre strony mogą wyświetlać licznik odsłon.

en: Some place names may be written with optional prefixes and suffixes. For example “Orange” versus “Orange County”. If the family tree contains the full place names, but the geographic database contains the short place names, then you should specify a list of the prefixes and suffixes to be disregarded. Multiple values should be separated with semicolons. For example “County;County of” or “Township;Twp;Twp.”.
pl: Niektóre nazwy miejscowości mogą być pisane z opcjonalnymi przedrostkami i przyrostkami. Na przykład „Mazowieckie” i „województwo Mazowieckie”. W przypadku gdy drzewo genealogiczne zawiera pełne nazwy miejsc, a geograficzna baza danych zawiera skrócone nazwy miejsc, należy określić listę przedrostków i przyrostków, które mają być wzięte pod uwagę. Różne opcje powinny być oddzielone średnikami. Na przykład: „województwo;woj.” lub „powiat;pow.”.

en: Some themes can display icons on the “Facts and events” tab.
pl: Niektóre motywy mogą wyświetlać ikony w zakładce „Fakty i wydarzenia”.

en: Son
pl: Syn

en: Son of %s
pl: Syn rodziny: %s

en: Sort order
pl: Sortowanie

en: Sounds like
pl: Brzmi jak

en: Source
pl: Źródło

en: Source citations can include fields to record the quality of the data (primary, secondary, etc.) and the date the event was recorded in the source. If you don’t use these fields, you can disable them when creating new source citations.
pl: Opisy źródeł mogą zawierać pola Jakości danych oraz Daty wpisu w oryginalnym źródle. Jeśli te pola są nie używane można je wyłączyć, wówczas nie będą one widoczne podczas tworzenia nowego odwołania do źródła.

en: Source contains
pl: Źródło zawiera

en: Source type
pl: Typ źródła

en: Sources
pl: Źródła

en: Sources to the events
pl: Źródła wydarzeń

en: South Africa
pl: Republika Południowej Afryki

en: South America
pl: Ameryka Południowa

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
pl: Georgia Południowa i Sandwich Południowy

en: South Sudan
pl: Sudan Południowy

en: Spain
pl: Hiszpania

en: Spokane, Washington, United States
pl: Spokane, Washington, Stany Zjednoczone

en: Spouse
pl: Związek z

en: Spouse census date
pl: Data spisu ludności małżonka

en: Spouse census place
pl: Miejsce spisu ludności małżonka

en: Spouse note
pl: Notatka dot. małżonka

en: Spouses
pl: Małżonkowie

en: Spouses and children
pl: Małżeństwo i dzieci

en: St. George, Utah, United States
pl: St. George, Utah, Stany Zjednoczone

en: St. Louis, Missouri, United States
pl: St. Louis, Missouri, Stany Zjednoczone

en: St. Paul, Minnesota, United States
pl: St. Paul, Minnesota, Stany Zjednoczone

en: Standard
pl: Standardowy

en: Start IP address
pl: Początkowy adres IP

en: Start at parents
pl: Zacznij od rodziców

en: Start slide show on page load
pl: Rozpocznij pokaz slajdów po załadowaniu strony

en: Start year
pl: Rok początkowy

en: Starting range of change dates
pl: Początek zakresu zmian

en: State
pl: Województwo

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Statistics chart
pl: Wykres statystyk

en: Status change date
pl: Data zmiany statusu

en: Stillborn
pl: Narodzone martwe

en: Stillborn: exempt
pl: Nieżywo urodzony: zwolnione

en: Stockholm, Sweden
pl: Stockholm, Szwecja

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Store watermarked full size images on server
pl: Przechowuj obrazy ze znakiem wodnym na serwerze

en: Store watermarked thumbnails on server
pl: Przechowuj miniaturki ze znakiem wodnym na serwerze

en: Stories
pl: Historie

en: Story
pl: Historia

en: Story title
pl: Tytuł historii

en: Subdivision
pl: Region

en: Subject
pl: Temat

en: Submission
pl: Wpis

en: Submitted but not yet cleared
pl: Złożone, ale jeszcze nieuregulowane

en: Submitter
pl: Dane zebrane przez

en: Suffixes
pl: Przyrostki

en: Sun
pl: Nd

en: Sunday
pl: niedziela

en: Support and documentation can be found at %s.
pl: Wsparcie i dokumentację można znaleźć na stronie %s.

en: Suriname
pl: Surinam

en: Surname
pl: Nazwisko

en: Surname distribution chart
pl: Rozmieszczenie osób z danym nazwiskiem

en: Surname list style
pl: Styl listy nazwisk

en: Surname option
pl: Opcje nazwiska

en: Surname prefix
pl: Przedrostek nazwiska

en: Surname tradition
pl: Tradycja przyjmowania nazwiska

[ctx: Surname tradition]
en: Icelandic
pl: islandzka

[ctx: Surname tradition]
en: Lithuanian
pl: litewska

[ctx: Surname tradition]
en: Polish
pl: polska

[ctx: Surname tradition]
en: Portuguese
pl: portugalska

[ctx: Surname tradition]
en: Spanish
pl: hiszpańska

[ctx: Surname tradition]
en: none
pl: brak

[ctx: Surname tradition]
en: paternal
pl: ojcowska

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender and marital status.
pl: Nazwiska są odmieniane według płci i stanu cywilnego danej osoby.

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender.
pl: Nazwiska są odmieniane według płci danej osoby.

en: Suva, Fiji
pl: Suva, Fidżi

en: Svalbard and Jan Mayen
pl: Wyspy Svalbard i Jan Mayen

en: Swap individuals
pl: Zamień osoby

en: Swaziland
pl: Suazi

en: Sweden
pl: Szwecja

en: Switzerland
pl: Szwajcaria

en: Synchronize family trees with GEDCOM files
pl: Synchronizuj drzewa genealogiczne z plikami GEDCOM

en: Tab
pl: Zakładka

en: Table prefix
pl: Przedrostek tabeli

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Tag
pl: Znacznik

en: Taipei, Taiwan
pl: Taipei, Tajwan

en: Taiwan
pl: Tajwan

en: Tajikistan
pl: Tadżykistan

en: Tampico, Mexico
pl: Tampico, Meksyk

en: Technical help contact
pl: Kontakt techniczny

en: Templates
pl: Szablony

en: Temple
pl: Świątynia

en: Terrain
pl: Terenowa

en: Text
pl: Tekst

en: Thailand
pl: Tajlandia

en: The <b>name</b> field contains the individual’s full name, as they would have spelled it or as it was recorded. This is how it will be displayed on screen. It uses standard genealogy annotations to identify different parts of the name.
pl: Pole <b>Imię i nazwisko</b> zawiera wszystkie imiona i nazwiska osoby w formie takiej jak są wymawiane lub tak jak są zapisane. W ten sposób będą wyświetlane na ekranie. Wykorzystuje się standardowe genealogiczne adnotacje do rozróżnienia imienia i nazwiska.

en: The <b>surname</b> field contains a name that is used for sorting and grouping. It can be different to the individual’s actual surname which is always taken from the <b>name</b> field. This field can be used to sort surnames with or without a prefix (Gogh / van Gogh) and to group spelling variations or inflections (Kowalski / Kowalska). If an individual needs to be listed under more than one surname, each name should be separated by a comma.
pl: Pole <b>Nazwisko</b> pole zawiera nazwisko, które służy do sortowania i grupowania. Może być ono inne od rzeczywistego nazwiska osoby, które jest zawsze zapisane w polu <b>Imię i nazwisko</b>. Pole to może być użyte do sortowania nazwisk z przedrostkiem lub bez (Gogh / van Gogh) i grupowania różnych wersji tego samego nazwiska (Kowalski / Kowalska). Jeśli osoba powinna być umieszczona na listach pod więcej niż jednym nazwiskiem, poszczególne nazwiska powinny być oddzielone przecinkami.

en: The GEDCOM file “%s” has been imported.
pl: Zaimportowano plik GEDCOM „%s”.

en: The Hague, Netherlands
pl: The Hague, Holandia

en: The PHP temporary folder is missing.
pl: Brak tymczasowego katalogu PHP.

en: The PhpGedView to webtrees wizard is an automated process to assist administrators make the move from a PhpGedView installation to a new webtrees one. It will transfer all PhpGedView GEDCOM and other database information directly to your new webtrees database. The following requirements are necessary:
pl: Kreator transferu PhpGedView do webtrees jest zautomatyzowanym procesem, który pomoże administratorom zrobić przejście z instalacji PhpGedView do nowego <b><webtrees</b>. Będzie to przeniesienie wszystkich plików GEDCOM i innych informacji zawartych w bazie danych PhpGedView bezpośrednio do nowej bazy danych webtrees. Niezbędne są następujące opcje:

en: The administrator at the webtrees site %s has approved your application for an account. You may now sign in by accessing the following link: %s
pl: Administrator strony %s zatwierdził twoje zgłoszenie. Można się teraz zalogować używając odnośnika: %s

en: The administrator has been informed. As soon as they give you permission to sign in, you can sign in with your username and password.
pl: Administrator został o tym poinformowany. Gdy tylko udzieli zezwolenia będzie możliwe zalogowanie się na stronie korzystając ze swojego loginu i hasła.

en: The changes to “%s” have been accepted.
pl: Zmiany wprowadzone do wpisu „%s” zostały zaakceptowane.

en: The changes to “%s” have been rejected.
pl: Zmiany wprowadzone do wpisu „%s” zostały odrzucone.

en: The clippings cart allows you to take extracts from this family tree and download them as a GEDCOM file.
pl: Koszyk wycinków umożliwia zbieranie wybranych informacji („wycinków”) z drzewa genealogicznego, które można następnie pobrać w formie pliku GEDCOM.

en: The database reported the following error message:
pl: Baza danych zwróciła następujący komunikat błędu:

en: The date and time of the last update
pl: Data i czas ostatniej aktualizacji

en: The details of this family are private.
pl: Szczegółowe dane dotyczące tej rodziny są prywatne.

en: The details of this individual are private.
pl: Szczegółowe dane dotyczące tej osoby są prywatne.

en: The family tree has been exported to %s.
pl: Drzewo genealogiczne zostało wyeksportowane do pliku %s.

en: The family tree “%s” already exists.
pl: Drzewo genealogiczne „%s” już istnieje.

en: The family tree “%s” has been created.
pl: Utworzono drzewo genealogiczne „%s”.

en: The family tree “%s” has been deleted.
pl: Usunięto drzewo genealogiczne „%s”.

en: The family tree “%s” will be shown to visitors when they first arrive at this website.
pl: Drzewo genealogiczne „%s” będzie dostępne dla wszystkich nowoodwiedzających gości.

en: The family trees have been merged successfully.
pl: Pomyślnie scalono drzewa genealogiczne.

en: The family “%s” has been deleted because it only has one member.
pl: Rodzina „%s” została usunięta, ponieważ składała się tylko z jednej osoby.

en: The file %s already exists. Use another filename.
pl: Plik o nazwie %s już istnieje. Należy użyć innej nazwy.

en: The file %s could not be created.
pl: Plik %s nie może być utworzony.

en: The file %s could not be deleted.
pl: Nie można usunąć pliku %s.

en: The file %s could not be updated.
pl: Plik %s nie może być zaktualizowany.

en: The file %s has been created.
pl: Plik %s został utworzony.

en: The file %s has been deleted.
pl: Plik %s został usunięty.

en: The file %s has been uploaded.
pl: Plik %s został wgrany.

en: The file was only partially uploaded. Please try again.
pl: Plik został wgrany tylko częściowo, spróbuj ponownie.

en: The file “%s” does not exist.
pl: Plik „%s” nie istnieje.

en: The folder %s could not be deleted.
pl: Katalog %s nie może być usunięty.

en: The folder %s does not exist, and it could not be created.
pl: Katalog %s nie istnieje i nie może zostać utworzony.

en: The folder %s has been created.
pl: Katalog %s został utworzony.

en: The folder %s has been deleted.
pl: Katalog %s został usunięty.

en: The folder can be specified in full (e.g. /home/user_name/webtrees_data/) or relative to the installation folder (e.g. ../../webtrees_data/).
pl: Katalog ten można określić w całości (np. /home/nazwa_użytkownika/webtrees_data/) lub w stosunku do katalogu instalacyjnego (np. ../../webtrees_data/).

en: The following facts and events were found in both records.
pl: Następujące fakty i wydarzenia zostały znalezione w obu wpisach.

en: The following facts and events were only found in the record of %s.
pl: Poniższe fakty i wydarzenia znaleziono tylko we wpisie %s.

en: The following list shows typical requirements.
pl: Poniższa lista przedstawia typowe wymagania.

en: The following places have been changed:
pl: Następujące miejsca zostały zmienione:

en: The following places would be changed:
pl: Następujące miejsca mogą zostać zmienione:

en: The following rules are used to decide whether a visitor is a human being (allow full access), a search-engine robot (allow restricted access) or an unwanted crawler (deny all access).
pl: Poniższe zasady są stosowane do określenia, czy użytkownik jest człowiekiem (pełny dostęp), robotem wyszukującym (ograniczony dostęp) lub niechcianym robotem (cały dostęp zablokowany).

en: The help text has not been written for this item.
pl: Tekst pomocy nie został napisany dla tej pozycji.

en: The individual to be contacted about technical questions or errors encountered on your website.
pl: Osoba, z którą należy się kontaktować w sprawach technicznych lub błędów napotkanych na stronie.

en: The individual to contact about the genealogy data on this website.
pl: Osoba, z którą należy się kontaktować w sprawie informacji genealogicznych na stronie.

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been deleted.
pl: Powiązanie pomiędzy „%1$s” a „%2$s” zostało usunięte.

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been updated.
pl: Powiązanie „%1$s” i „%2$s” zostało uaktualnione.

en: The media file %1$s could not be renamed to %2$s.
pl: Nazwa pliku multimedialnego %1$s nie może być zmieniona na %2$s.

en: The media file %1$s has been renamed to %2$s.
pl: Nazwa pliku multimedialnego %1$s została pomyślnie zmieniona na %2$s.

en: The media file %s does not exist.
pl: Plik multimedialny %s nie istnieje.

en: The media file was not found in this family tree.
pl: Nie znaleziono pliku multimedialnego w drzewie genealogicznym.

en: The media file you are uploading can be, and probably should be, named differently on the server than it is on your local computer. This is so because often the local filename has meaning to you but is much less meaningful to others visiting this website. Consider also the possibility that you and someone else both try to upload different files called “granny.jpg“.<br><br>In this field, you specify the new name of the file you are uploading. The name you enter here will also be used to name the thumbnail, which can be uploaded separately or generated automatically. You do not need to enter the filename extension (jpg, gif, pdf, doc, etc.)<br><br>Leave this field blank to keep the original name of the file you have uploaded from your local computer.
pl: Wgrywany plik multimedialny może (i prawdopodobnie powinien) mieć inną nazwę na serwerze, niż miał na komputerze lokalnym. Często lokalna nazwa jest zrozumiała dla osoby, która wgrywa plik, ale niekoniecznie dla innych osób, które zobaczą ją na stronie. Należy unikać sytuacji, w których może zajść niebezpieczeństwo, że zarówno Ty, jak ktoś inny będzie chciał wgrać plik o nazwie „babcia.jpg”.<br><br>W tym polu należy podać nową nazwę wgrywanego pliku. Ta nazwa stanie się również nazwą miniaturki, która może zostać wgrana osobno lub utworzona automatycznie. Nie trzeba wprowadzać rozszerzenia nazwy pliku (jpg, gif, pdf, doc, itp.)<br><br>Należy pozostawić to pole puste, aby zachować oryginalną nazwę pliku z komputera lokalnego.

en: The memory and CPU time requirements depend on the number of individuals in your family tree.
pl: Wymagania pamięci i czasu pracy procesora zależą od liczby osób w twoim drzewie genealogicznym.

en: The message was not sent.
pl: Wiadomość nie została wysłana.

en: The message was successfully sent to %s.
pl: Wiadomość do %s została wysłana.

en: The module “%s” has been disabled.
pl: Moduł „%s” został wyłączony.

en: The module “%s” has been enabled.
pl: Moduł „%s” został włączony.

en: The most common family facts and events are listed separately, so that they can be added more easily.
pl: Najczęściej występujące fakty rodzinne i wydarzenia wymienione są oddzielnie aby można je było łatwiej dodawać.

en: The most common individual facts and events are listed separately, so that they can be added more easily.
pl: Najczęściej występujące fakty osobowe i wydarzenia wymienione są oddzielnie aby można je było łatwiej dodawać.

en: The most common repository facts are listed separately, so that they can be added more easily.
pl: Najczęściej występujące fakty dotyczące repozytorium wymienione są oddzielnie aby można je było łatwiej dodawać.

en: The most common source facts are listed separately, so that they can be added more easily.
pl: Najczęściej występujące fakty dotyczące źródła wymienione są oddzielnie aby można je było łatwiej dodawać.

en: The new files are currently located in the folder %s.
pl: Nowe pliki obecnie znajdują się w katalogu %s.

en: The new user will be asked to confirm their email address before the account is created.
pl: Nowy użytkownik zostanie poproszony o potwierdzenie jego adresu email zanim konto będzie utworzone.

en: The number of occurrences of the specified name will be shown on the map. If you leave this field empty, the most common surname will be used.
pl: Na diagramie zostaną zaprezentowane tylko osoby z podanym nazwiskiem. Jeśli pozostawisz pole puste zostaną pokazane osoby noszące najpopularniejsze nazwisko tego drzewa genealogicznego.

en: The password needs to be at least six characters long.
pl: Hasło musi składać się z co najmniej sześciu znaków.

en: The password required for authentication with the SMTP server.
pl: Hasło wymagane do uwierzytelnienia na serwerze SMTP.

en: The passwords do not match.
pl: Hasła nie są jednakowe.

en: The preferences for all family trees have been updated.
pl: Ustawienia dla wszystkich drzew genealogicznych zostały zaktualizowane.

en: The preferences for new family trees have been updated.
pl: Ustawienia dla nowych drzew genealogicznych zostały zaktualizowane.

en: The preferences for the chart “%s” have been updated.
pl: Ustawienia diagramu „%s” zostały zaktualizowane.

en: The preferences for the family tree “%s” have been updated.
pl: Ustawienia drzewa genealogicznego „%s” zostały uaktualnione.

en: The preferences for the module “%s” have been deleted.
pl: Ustawienia modułu „%s” zostały usunięte.

en: The preferences for the module “%s” have been updated.
pl: Ustawienia modułu „%s” zostały uaktualnione.

en: The prefix is optional, but recommended. By giving the table names a unique prefix you can let several different applications share the same database. “wt_” is suggested, but can be anything you want.
pl: Przedrostek jest opcjonalny, ale zalecany. Dodając do nazwy tabeli unikalny przedrostek można pozwolić kilku różnym aplikacjom dzielić tą samą bazę danych. Przedrostek „wt_” jest sugerowany, ale może być dowolny.

en: The record %1$s has been renamed to %2$s.
pl: Wpis %1$s został zmieniony na %2$s.

en: The record has been copied to the clipboard.
pl: Wpis skopiowany do schowka.

en: The records “%1$s” and “%2$s” have been merged.
pl: Wpisy „%1$s” i „%2$s” zostały połączone.

en: The regular expression appears to contain an error. It can’t be used.
pl: Wyrażenia regularne zawierają błąd i nie będą użyte.

en: The server configuration is OK.
pl: Konfiguracja serwera jest dobra.

en: The server’s time limit has been reached.
pl: Przekroczono limit czasu serwera.

en: The size of the family tree, earliest and latest events, common names, etc.
pl: Wielkość drzewa genealogicznego, najstarsze i najnowsze wydarzenia, najczęściej występujące nazwiska, itp.

en: The surname is enclosed by slashes: <%s>John Paul /Smith/<%s>
pl: Nazwisko jest otoczone ukośnikami: <%s> Jan Paweł /Kowalski/<%s>

en: The theme menu will only be shown if the website preferences allow users to select their own theme.
pl: Menu wyboru motywu będzie wyświetlane tylko wtedy, gdy ustawienia strony pozwalają użytkownikom wybrać swój własny motyw.

en: The thumbnail file %1$s could not be renamed to %2$s.
pl: Nazwa pliku miniaturki %1$s nie może być zmieniona na %2$s.

en: The thumbnail file %1$s has been renamed to %2$s.
pl: Nazwa pliku miniaturki %1$s została pomyślnie zmieniona na %2$s.

en: The thumbnail file %s does not exist.
pl: Plik miniaturki %s nie istnieje.

en: The time in seconds that a webtrees session remains active before requiring a new sign-in. The default is 7200, which is 2 hours.
pl: Czas w sekundach, po którym sesja webtrees wygaśnie i będzie konieczne ponowne zalogowanie. Domyślna wartość to 7200 sekund (2 godziny).

en: The time zone is required for date calculations, such as knowing today’s date.
pl: Podanie strefy czasowej jest wymagane do obliczeń daty, takich jak wyznaczenie dzisiejszej daty.

en: The two family trees have %1$s record which uses the same “XREF”. | The two family trees have %1$s records which use the same “XREF”.
pl[0]: Dwa drzewa genealogiczne mają %1$s wpis, który używa tego samego numeru „XREF”.
pl[1]: Dwa drzewa genealogiczne mają %1$s wpisy, które używają tego samego numeru „XREF”.
pl[2]: Dwa drzewa genealogiczne mają %1$s wpisów, które używają tego samego numeru „XREF”.

en: The upgrade is complete.
pl: Aktualizacja zakończona.

en: The uploaded file exceeds the allowed size.
pl: Wielkość wgrywanego pliku przekracza dozwolony rozmiar.

en: The user %s has been deleted.
pl: Użytkownik %s został usunięty.

en: The user has been sent an email with the information necessary to confirm the access request.
pl: Użytkownik otrzymał email z informacjami niezbędnymi do potwierdzenia chęci przyłączenia się.

en: The username or password is incorrect.
pl: Nazwa użytkownika lub hasło jest nieprawidłowe.

en: The username required for authentication with the SMTP server.
pl: Nazwa użytkownika wymagana do uwierzytelnienia na serwerze SMTP.

en: The value to place in the “meta description” tag in the HTML page header. Leave this field empty to use the name of the family tree.
pl: Wartość znacznika META opisu (Description) w nagłówku HTML strony. Pozostaw to pole puste, jeśli chcesz użyć tytułu aktualnej bazy danych.

en: The version of %s is too new.
pl: Wersja %s jest za nowa.

en: The version of %s is too old.
pl: Wersja %s jest za stara.

en: The website access rule has been created.
pl: Utworzono zasadę dostępu.

en: The website access rule has been deleted.
pl: Usunięto zasadę dostępu.

en: The website access rule has been updated.
pl: Uaktualniono zasadę dostępu.

en: The website preferences have been updated.
pl: Ustawienia witryny zostały zapisane.

en: The website www.geonames.org provides a large database of place names. This can be searched when entering new places. To use this feature, you must register for a free account at www.geonames.org and provide the username.
pl: Strona www.geonames.org zapewnia dużą bazę danych nazw miejscowości. Te nazwy miejscowości mogą być wyszukiwane podczas wprowadzania nowych miejsc. Aby korzystać z tej funkcji, należy zarejestrować darmowe konto w www.geonames.org i podać nazwę użytkownika.

en: The webtrees developers would be very interested to learn about this error. If you contact them, they will help you resolve the problem.
pl: Programiści webtrees chcą dowiedzieć się o tym błędzie. Jeśli się z nimi skontaktujesz, pomogą w rozwiązaniu tego problemu.

en: The “%” character is a wildcard, and will match zero or more other characters.
pl: Znak „%s” jest symbolem wieloznacznym i dopasuje zero lub więcej innych znaków.

en: Theme
pl: Motyw

en: Theme change
pl: Zmiana motywu

en: Theme menu
pl: Menu wyboru motywu

en: Themes
pl: Motywy

en: Themes can be selected at three levels: user, family tree, and website. User preferences take priority over family tree preferences, which in turn take priority over the website preferences. Selecting “default theme” at one level will use the theme at the next level.
pl: Motywy mogą być wybrane na trzech poziomach: użytkownika, drzewa genealogicznego, oraz na strony internetowej. Ustawienia użytkownika mają pierwszeństwo przed ustawieniami drzewa genealogicznego, które z kolei mają pierwszeństwo przed ustawieniami strony. Wybór „domyślnego motywu” na jednym poziomie spowoduje użycie jego na kolejnym poziomie.

en: There are no facts for this individual.
pl: Brak faktów dla tej osoby.

en: There are no media objects for this individual.
pl: Brak multimediów powiązanych z tą osobą.

en: There are no notes for this individual.
pl: Brak notatek dla tej osoby.

en: There are no pending changes.
pl: Brak niezatwierdzonych zmian.

en: There are no research tasks in this family tree.
pl: Nie ma żadnych prac badawczych w tym drzewie genealogicznym.

en: There are no source citations for this individual.
pl: Brak źródeł powiązanych z tą osobą.

en: There are pending changes for you to moderate.
pl: Są zmiany oczekujące na przejrzenie.

en: There have been no changes within the last %s day. | There have been no changes within the last %s days.
pl[0]: Brak zmian w ciągu ostatniego %s dnia.
pl[1]: Brak zmian w ciągu ostatnich %s dni.
pl[2]: Brak zmian w ciągu ostatnich %s dni.

en: There is no account with the username or email “%s”.
pl: Konto z nazwą użytkownika lub adresem email „%s” nie istnieje.

en: There was an error uploading your file.
pl: Błąd podczas wgrywania pliku.

en: These pages provide access to all the preferences and management tools for this webtrees site.
pl: Strony te zapewniają dostęp do wszystkich ustawień konfiguracyjnych i narzędzi administracyjnych dla tej witryny webtrees.

en: This GEDCOM file is encoded using %1$s. Assume this to mean %2$s.
pl: Ten GEDCOM jest zakodowany przy użyciu %1$s. Przyjęto, że oznacza to %2$s.

en: This account has not been approved. Please wait for an administrator to approve it.
pl: To konto nie zostało jeszcze zatwierdzone. Prosimy poczekać na zatwierdzenie administratora.

en: This account has not been verified. Please check your email for a verification message.
pl: To konto nie zostało potwierdzone. Prosimy o sprawdzenie skrzynki email w celu odebrania wiadomości potwierdzającej.

en: This block will show editors a list of records with pending changes that need to be reviewed by a moderator. It also generates daily emails to moderators whenever pending changes exist.
pl: Blok ten pokaże edytorom listę wpisów posiadających oczekujące zmiany, które należy przejrzeć. Blok wygeneruje również wiadomość email do moderatorów gdy będą istniały oczekujące zmiany.

en: This database and table-prefix appear to be used by another application. If you have an existing PhpGedView system, you should create a new webtrees system. You can import your PhpGedView data and settings later.
pl: Ta baza danych i przedrostek tabeli wydają się być używane przez inną aplikację. Jeśli jesteś użytkownikiem PhpGedView, należy stworzyć nowy system webtrees. Później będzie można importować danei ustawienia z PhpGedView.

en: This database is only running MySQL version %s. You cannot install webtrees here.
pl: Ta baza danych używa MySQL w wersji %s. Nie można zainstalować webtrees tutaj.

en: This email address will be used to send password reminders, website notifications, and messages from other family members who are registered on the website.
pl: Ten adres email zostanie użyty do wysłania przypomnienia hasła, powiadomień ze strony i wiadomości od innych członków rodziny, którzy zarejestrowani są na witrynie.

en: This entry is ignored if you have entered a URL into the filename field.
pl: To pole nie jest brane pod uwagę jeśli podano URL w polu nazwy pliku.

en: This family does not exist or you do not have permission to view it.
pl: Ta rodzina nie istnieje lub nie masz uprawnień do przeglądania jej.

en: This family has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
pl: Ta rodzina została usunięta. Usunięcie musi zostać zweryfikowane przez moderatora.

en: This family has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
pl: Ta rodzina została usunięta. Należy przejrzeć to, a następnie %1$s lub %2$s.

en: This family has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
pl: Ta rodzina została zmieniona. Zmiany muszą zostać zweryfikowane przez moderatora.

en: This family has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
pl: Ta rodzina została zmieniona. Należy przejrzeć zmiany, a następnie %1$s lub %2$s je.

en: This family remained childless
pl: Małżeństwo bezdzietne

en: This family tree has %s record which uses the same “XREF” as another family tree. | This family tree has %s records which use the same “XREF” as another family tree.
pl[0]: Dane drzewo genealogiczne posiada %s wpis, który używa tego samego numeru numeru „XREF” co drugie drzewo.
pl[1]: Dane drzewo genealogiczne posiada %s wpisy, które używają tego samego numeru numeru „XREF” co drugie drzewo.
pl[2]: Dane drzewo genealogiczne posiada %s wpisów, które używają tego samego numeru numeru „XREF” co drugie drzewo.

en: This family tree has no images to display.
pl: W tym drzewie genealogicznym nie ma zdjęć do wyświetlenia.

en: This family tree was last updated on #gedcomUpdated#. There are #totalSurnames# surnames in this family tree. The earliest recorded event is the #firstEventType# of #firstEventName# in #firstEventYear#. The most recent event is the #lastEventType# of #lastEventName# in #lastEventYear#.<br><br>If you have any comments or feedback please contact #contactWebmaster#.
pl: Ten plik drzewo genealogiczne został zaktualizowany w dniu #gedcomUpdated#. Drzewo genealogiczne zawiera #totalSurnames# nazwisk. Najwcześniej zarejestrowane wydarzenie to #firstEventType# osoby: #firstEventName#, w #firstEventYear#. Najnowsze wydarzenie to #lastEventType# osoby: #lastEventName#, w #lastEventYear#.<br><br>Jeśli masz jakieś uwagi i opinie prosimy o kontakt z: #contactWebmaster#.

en: This family tree was last updated on %s.
pl: Drzewo genealogiczne zostało uaktualnione %s.

en: This file is linked to another family tree on this server. It cannot be deleted, moved, or renamed until these links have been removed.
pl: Ten plik jest powiązany z inną genealogiczną bazą danych na tym serwerze. Nie można go usunąć, przenieść ani zmienić jego nazwy dopóki te powiązania nie zostaną usunięte.

en: This folder will be used by webtrees to store media files, GEDCOM files, temporary files, etc. These files may contain private data, and should not be made available over the internet.
pl: Katalog ten będzie wykorzystywany przez webtrees do przechowywania plików multimedialnych, plików GEDCOM, plików tymczasowych itp. Pliki te mogą zawierać prywatne dane, i nie powinny być udostępniane przez Internet.

en: This folder will be used to store the media files for this family tree.
pl: Ten katalog będzie używany do przechowywania plików multimedialnych powiązanych z danym drzewem genealogicznym.

en: This form has expired. Try again.
pl: Dany formularz jest nieaktualny. Spróbuj ponownie.

en: This individual does not exist or you do not have permission to view it.
pl: Ta osoba nie istnieje lub nie masz uprawnień do przeglądania jej.

en: This individual has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
pl: Ta osoba została usunięta. Usunięcie musi zostać zweryfikowane przez moderatora.

en: This individual has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
pl: Ta osoba została usunięta. Należy przejrzeć to, a następnie %1$s lub %2$s.

en: This individual has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
pl: Ta osoba została zmieniona. Zmiany muszą zostać zweryfikowane przez moderatora.

en: This individual has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
pl: Ta osoba została zmieniona. Należy przejrzeć zmiany, a następnie %1$s lub %2$s je.

en: This individual will be selected by default when viewing charts and reports.
pl: Będzie to główna osoba dla wyświetlanych wykresów i raportów.

en: This information is private and cannot be shown.
pl: Dane te są prywatne i nie mogą być pokazane.

en: This input box lets you change that year of the calendar. Type a year into the box and press <b>Enter</b> to change the calendar to that year.<br><br><b>Advanced features</b> for <b>View the year</b><dl><dt><b>More than one year</b></dt><dd>You can search for dates in a range of years.<br><br>Year ranges are <u>inclusive</u>. This means that the date range extends from 1 January of the first year of the range to 31 December of the last year mentioned. Here are a few examples of year ranges:<br><br><b>1992-5</b> for all events from 1992 to 1995.<br><b>1972-89</b> for all events from 1972 to 1989.<br><b>1610-759</b> for all events from 1610 to 1759.<br><b>1880-1905</b> for all events from 1880 to 1905.<br><b>880-1105</b> for all events from 880 to 1105.<br><br>To see all the events in a given decade or century, you can use <b>?</b> in place of the final digits. For example, <b>197?</b> for all events from 1970 to 1979 or <b>16??</b> for all events from 1600 to 1699.<br><br>Selecting a range of years will change the calendar to the year view.</dd></dl>
pl: To miejsce pozwala zmienić rok kalendarza w trybie <b>miesiąca</b> lub rok listy w trybie <b>roku</b>.<br><br>Zmiana roku nic nie zmieni w trybie <b>dnia</b>, ponieważ są w nim zawsze wyświetlane wszystkie wydarzenia dla wszystkich lat.<br><br><b>Opcje zaawansowane</b> dla <b>Pokaż rok</b><dl><dt><b>Więcej lat</b></dt><dd>Istnieje możliwość wyszukiwania dat w pewnym przedziale lat.<br><br>Zakresy lat liczą się <u>włącznie</u>. Oznacza to, że zakres dat rozciąga się od 1 stycznia pierwszego roku do 31 grudnia ostatniego roku. Oto kilka przykładów zakresów lat:<br><br><b>1992-5</b> - wydarzenia od 1992 do 1995.<br><b>1972-89</b> - wydarzenia od 1972 do 1989.<br><b>1610-759</b> - wydarzenia od 1610 do 1759.<br><b>1880-1905</b> - wydarzenia od 1880 do 1905.<br><b>880-1105</b> - wydarzenia od 880 do 1105.<br><br>Można pominąć ostatnie cyfry roku, zastępując je znakiem zapytania.<br><br>Aby uzyskać wszystkie wydarzenia z dziesięciolecia.<br><b>197?</b> - wydarzenia od 1970 do 1979.<br>Aby uzyskać wszystkie wydarzenia z wieku.<br><b>19??-19??</b> - wydarzenia od 1900 do 1999.</dd><dt><br><b>Daty przybliżone</b></dt><dd>Czasami nieznana jest dokładna data wydarzenia. Aby zaznaczyć nieścisłość, do daty dodaje się terminy „po”, „przed” i „około”.<br><br>Takie daty są przechowywane w bazie danych razem z <u>angielskim</u> skrótem terminu. W trybie <b>roku</b> można przeprowadzać wyszukiwanie dla tych terminów, z lub bez towarzyszącej im daty. Przykłady wyszukiwania:<br><br><b>abt</b> 1800 (<b>abt</b> = about, około)<br><b>bet</b> 1950-1959 (<b>bet</b> = between, pomiędzy) wprowadź: bet 1950 lub tylko: 1950-59<br><b>bef</b> 1950 (<b>bef</b> = before, przed)<br><b>aft</b> 1900 (<b>aft</b> = after, po)<br><br><b>Uwaga:</b> webtrees szuka ciągu znaków dokładnie w takiej postaci, w jakiej został wprowadzony. Jeśli jest wyszukiwane <b>abt&nbsp;1850</b>, data wprowadzona jako <b>abt&nbsp;oct&nbsp;1850</b> <u>nie</u> zostanie odnaleziona.<br><br>Można wprowadzić sam skrót, bez roku, aby odnaleźć wszystkie wydarzenia z datą, która zawiera ten skrót.</dd></dl>Ekran nie zostanie odświeżony, kiedy zostanie wprowadzony nowy rok, ponieważ jest to pole, a nie odnośnik, należy kliknąć na przycisk <b>Pokaż miesiąc</b> lub <b>Pokaż rok</b> zanim będzie można zobaczyć zmianę.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown on the add/edit name form. If you use non-Latin alphabets such as Hebrew, Greek, Cyrillic, or Arabic, you may want to add tags such as _HEB, ROMN, FONE, etc. to allow you to store names in several different alphabets.
pl: To jest rozdzielana przecinkami lista znaczników faktów GEDCOM, które będą widoczne na formularzu dodawania i edycji imion/nazwisk. Jeśli korzysta się z alfabetu innego niż łaciński, jak na przykład hebrajski, grecki, arabski, czy cyrylica, można dodać takie znaczniki jak _HEB, ROMN, FONE, itp. aby móc przechowywać imiona i nazwiska w kilku różnych alfabetach.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when adding a new family. For example, if MARR is in the list, then fields for marriage date and marriage place will be shown on the form.
pl: To jest rozdzielona przecinkami lista znaczników faktów GEDCOM, które będą zawsze widoczne podczas dodawania nowej rodziny. Na przykład, jeśli małżeństwo (MARR) występuje na liście, pola daty ślubu i miejsca ślubu będą zawsze widoczne na formularzu.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when adding a new individual. For example, if BIRT is in the list, fields for birth date and birth place will be shown on the form.
pl: To jest rozdzielana przecinkami lista znaczników faktów GEDCOM, które będą zawsze widoczne podczas dodawania nowej osoby. Na przykład, jeśli urodziny (BIRT) występują na liście, pola daty urodzenia i miejsca urodzenia będą zawsze widoczne na formularzu.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when you add or edit place names. If you use non-Latin alphabets such as Hebrew, Greek, Cyrillic, or Arabic, you may want to add tags such as _HEB, ROMN, FONE, etc. to allow you to store place names in several different alphabets.
pl: To jest rozdzielana przecinkami lista znaczników faktów GEDCOM, które będą widoczne podczas dodawania i edycji miejsc. Jeśli korzysta się z alfabetu innego niż łaciński, jak na przykład hebrajski, grecki, arabski, czy cyrylica, można dodać takie znaczniki jak _HEB, ROMN, FONE, itp. aby móc przechowywać imiona i nazwiska w kilku różnych alfabetach.

en: This is a link to your own record in the family tree. If this is the wrong individual, contact an administrator.
pl: To jest odnośnik do własnego wpisu w drzewie genealogicznym. Jeśli prowadzi do nieodpowiedniej osoby, należy skontaktować się z administratorem.

en: This is a summary of the <abbr title="The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints">LDS</abbr> ordinances for the individual. “B” indicates an LDS baptism. “E” indicates an LDS endowment. “S” indicates an LDS spouse sealing. “P” indicates an LDS child-to-parent sealing.
pl: To jest podsumowanie ceremonii <abbr title="Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich">mormońskich</abbr> dla danej osoby. „B” oznacza chrzest mormoński. „E” oznacza mormońskie namaszczenie. „S” oznacza mormońskie naznaczenie małżonka. „P” oznacza mormońskie naznaczenie dziecka na rodzica.

en: This is case sensitive.
pl: Wielkość liter ma znaczenie.

en: This is case sensitive. If a database with this name does not already exist webtrees will attempt to create one for you. Success will depend on permissions set for your web server, but you will be notified if this fails.
pl: Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli baza danych o podanej nazwie nie istnieje, webtrees będzie próbował stworzyć ją dla Ciebie. Powodzenie tej czynności będzie zależało od zezwoleń ustalonych dla twojego serwera, ale zostaniesz powiadomiony, w razie niepowodzenia.

en: This is the initial value for the “show details” option on the charts.
pl: Jest to początkowe ustawienie dla opcji „Pokaż szczegóły” na diagramach.

en: This is the latest version of webtrees. No upgrade is available.
pl: Używasz aktualnej wersji webtrees. Brak dostępnej aktualizacji.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to families. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique family facts” list.
pl: To jest lista faktów, które użytkownicy mogą dodawać do rodzin. Można zmieniać tę listę, dowolnie usuwając lub dodając nazwy faktów (nawet niestandardowe). Nazwy faktów, które występują na tej liście, nie mogą jednocześnie występować na liście „Unikalne fakty rodzinne”.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to individuals. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique individual facts” list.
pl: To jest lista faktów, które użytkownicy mogą dodawać do osób. Można zmieniać tę listę, dowolnie usuwając lub dodając nazwy faktów (nawet niestandardowe). Nazwy faktów, które występują na tej liście, nie mogą występować jednocześnie na liście „Unikalne fakty osobowe”.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to repositories. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique repository facts” list.
pl: To jest lista faktów, które użytkownicy mogą dodawać do repozytoriów. Można zmieniać tę listę, dowolnie usuwając lub dodając nazwy faktów (nawet niestandardowe). Nazwy faktów, które występują na tej liście, nie mogą jednocześnie występować na liście „Unikalne fakty repozytorium”.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to sources. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique source facts” list.
pl: To jest lista faktów, które użytkownicy mogą dodawać do źródeł. Możesz zmieniać tą listę, dowolnie usuwając lub dodając nazwy faktów (nawet niestandardowe). Nazwy faktów, które występują na tej liście, nie mogą jednocześnie występować na liście „Unikalne fakty źródłowe”.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to families. For example, if MARR is in this list, users will not be able to add more than one MARR record to a family. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All family facts” list.
pl: To jest lista faktów GEDCOM, które użytkownicy mogą dodać tylko <u>raz</u> do rodziny. Na przykład, jeśli na liście znajduje się małżeństwo (MARR), użytkownicy nie będą mogli dodać więcej niż jednego wpisu o małżeństwie (MARR) do danej rodziny. Nazwy faktów występujące na tej liście nie mogą jednocześnie występować na liście <i>Fakty rodzinne</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to individuals. For example, if BIRT is in this list, users will not be able to add more than one BIRT record to an individual. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All individual facts” list.
pl: To jest lista faktów GEDCOM, które użytkownicy mogą dodać tylko <u>raz</u> do osoby. Na przykład, jeśli na liście znajduje się urodzenie (BIRT), użytkownicy nie będą mogli dodać więcej niż jednego wpisu o urodzeniu (BIRT) do danej osoby. Nazwy faktów występujące na tej liście nie mogą jednocześnie występować na liście <i>Fakty osobowe</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to repositories. For example, if NAME is in this list, users will not be able to add more than one NAME record to a repository. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All repository facts” list.
pl: To jest lista faktów, które użytkownicy mogą dodać tylko <u>raz</u> do repozytorium. Na przykład, jeśli na liście znajduje się nazwa (NAME), użytkownicy nie będą mogli dodać więcej niż jednego wpisu o nazwie (NAME) do danego repozytorium. Nazwy faktów występujące na tej liście nie mogą jednocześnie występować na liście <i>Fakty repozytorium</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to sources. For example, if TITL is in this list, users will not be able to add more than one TITL record to a source. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All source facts” list.
pl: To jest lista faktów GEDCOM, które użytkownicy mogą dodać tylko <u>raz</u> do źródła. Na przykład, jeśli na liście znajduje się tytuł (TITL), użytkownicy nie będą mogli dodać więcej niż jednego wpisu o tytule (TITL) do danego źródła. Nazwy faktów występujące na tej liście nie mogą jednocześnie występować na liście <i>Fakty źródłowe</i>.

en: This is the name of the SMTP server. “localhost” means that the mail service is running on the same computer as your web server.
pl: Jest to nazwa serwera SMTP. ‘localhost’ oznacza, że usługa poczty elektronicznej jest uruchomiona na tym samym komputerze co serwer www.

en: This is the width (in pixels) that the program will use when automatically generating thumbnails. The default value is 100.
pl: To jest szerokość (w pikselach), którą system zastosuje podczas automatycznego generowania miniaturek. Domyślna wartość to 100.

en: This is your real name, as you would like it displayed on screen.
pl: To jest imię i nazwisko, które ma być wyświetlane na ekranie.

en: This may be a mistake in your data.
pl: Może to być błąd w danych.

en: This may cause a problem for other applications.
pl: Może powodować problem dla innych aplikacji.

en: This may cause a problem for webtrees.
pl: Może powodować problem dla webtrees.

en: This media file does not exist.
pl: Plik multimediów nie istnieje.

en: This media file exists, but cannot be accessed.
pl: Ten plik multimedialny istnieje, ale nie jest dostępny.

en: This media file is broken and cannot be watermarked.
pl: Te multimedia są uszkodzone i nie mogą być zaznaczone znakiem wodnym.

en: This media object does not exist or you do not have permission to view it.
pl: Ten obiekt multimedialny nie istnieje lub nie masz uprawnień do przeglądania go.

en: This media object has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
pl: Ten obiekt multimedialny został usunięty. Usunięcie musi zostać zweryfikowane przez moderatora.

en: This media object has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
pl: Ten obiekt multimedialny został usunięty. Należy przejrzeć to, a następnie %1$s lub %2$s.

en: This media object has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
pl: Ten obiekt multimedialny został zmieniony. Zmiany muszą zostać zweryfikowane przez moderatora.

en: This media object has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
pl: Ten obiekt multimedialny został zmieniony. Należy przejrzeć zmiany, a następnie %1$s lub %2$s je.

en: This media object is not linked to any other record.
pl: Obiekt multimedialny nie jest połączony z żadnym wpisem.

en: This message was sent while viewing the following URL:
pl: Ta wiadomość została wysłana podczas przeglądania następującego adresu URL:

en: This message will be sent to %s
pl: Tę wiadomość otrzyma %s

en: This must be at least six characters long. It is case-sensitive.
pl: Musi składać się z co najmniej sześciu znaków. Wielkość liter ma znaczenie.

en: This name is used in the “From” field, when sending automatic emails from this server.
pl: Ta nazwa jest używana w polu „Od”, podczas wysyłania automatycznych wiadomości z tego serwera.

en: This note does not exist or you do not have permission to view it.
pl: Ta notatka nie istnieje lub nie masz uprawnień do przeglądania jej.

en: This note has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
pl: Ta notatka została usunięta. Usunięcie musi zostać zweryfikowane przez moderatora.

en: This note has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
pl: Ta notatka została usunięta. Należy przejrzeć to, a następnie %1$s lub %2$s.

en: This note has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
pl: Ta notatka została zmieniona. Zmiany muszą zostać zweryfikowane przez moderatora.

en: This note has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
pl: Ta notatka została zmieniona. Należy przejrzeć zmiany, a następnie %1$s lub %2$s je.

en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Note</i> record on the Individual page.
pl: Ta opcja pozwala na kontrolowanie czy automatycznie wyświetlać zawartość wpisu <i>Notatki</i> na stronie osoby.

en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Source</i> record on the Individual page.
pl: Ta opcja określa, czy zawartość wpisu <i>Źródła</i> na stronie osoby zostanie automatycznie wyświetlona.

en: This option controls whether or not to show age of father and mother next to child’s birthdate on charts.
pl: Ta opcja określa, czy na diagramach obok daty urodzenia dziecka ma być widoczny wiek ojca i matki.

en: This option controls whether or not to show estimated dates for birth and death instead of leaving blanks on individual lists and charts for individuals whose dates are not known.
pl: Ta opcja określa czy przybliżone daty urodzin i śmierci mają być pokazane zamiast pustych pól na listach i diagramach.

en: This option controls whether or not to show the individual’s gender icon on charts.<br><br>Since the gender is also indicated by the color of the box, this option doesn’t conceal the gender. The option simply removes some duplicate information from the box.
pl: Ta opcja pozwala na ustawienie czy ikony symbolizujące płeć będą pokazywane na diagramach.<br><br>Gdy płeć jest również oznaczona kolorem ramki ta opcja nie będzie ukrywała płci osoby.

en: This option indicates whether the pedigree chart should be generated in landscape or portrait mode.
pl: Ta opcja pozwala określić, czy diagram rodowodu ma być domyślnie generowany w układzie poziomym, czy pionowym.

en: This option will make it easier for users to download images.
pl: Ustawienie ułatwia użytkownikom pobieranie zdjęć.

en: This option will retain family links in private records. This means that you will see empty “private” boxes on the pedigree chart and on other charts with private individuals.
pl: Ta opcja zachowa powiązania rodzinne w ukrytych wpisach. Oznacza to, że zobaczysz puste „prywatne” miejsca na diagramie rodowym i innych diagramach zawierających prywatne dane.

en: This option will show the names (but no other details) of private individuals. Individuals are private if they are still alive or if a privacy restriction has been added to their individual record. To hide a specific name, add a privacy restriction to that name record.
pl: Opcja ta pokaże imiona i nazwiska (żadne inne dane) osób prywatnych. Osoby są prywatne, jeśli ciągle żyją lub zostało dodane ograniczenie prywatności do wpisu danych osób. Aby ukryć konkretne imię i nazwisko należy dodać ograniczenie prywatności do danego wpisu imienia i nazwiska.

en: This page allows you to bypass the usual forms, and edit the underlying data directly. It is an advanced option, and you should not use it unless you understand the GEDCOM format. If you make a mistake here, it can be difficult to fix.
pl: Ta strona pozwala na ominięcie normalnych formularzy edycji i edytowanie danych bezpośrednio. Jest to zaawansowana opcja, i nie należy jej używać, jeśli nie zna się formatu GEDCOM. Jeśli popełni się błąd w tym miejscu, później będzie mogło to być trudne do naprawienia.

en: This page has been viewed %s time. | This page has been viewed %s times.
pl[0]: Dana strona została odwiedzona %s raz.
pl[1]: Dana strona została odwiedzona %s razy.
pl[2]: Dana strona została odwiedzona %s razy.

en: This place has no coordinates
pl: Miejsce nie ma ustawionych współrzędnych

en: This process allows the site’s owner to ensure that the new information follows the site’s standards and conventions, has proper source attributions, etc.
pl: Dzięki temu procesowi właściciel witryny może upewnić się, że nowe informacje są zgodne z normami i przyjętymi konwencjami, posiadają odpowiednie dane dotyczące źródła, itp.

en: This record does not exist or you do not have permission to view it.
pl: Dany wpis nie istnieje lub nie masz uprawnień, aby go zobaczyć.

en: This record has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
pl: Dany wpis został usunięty. Usunięcie wpisu będzie musiało zostać sprawdzone przez moderatora.

en: This record has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
pl: Dany wpis został usunięty. Należy sprawdzić dane zmiany i %1$s lub %2$s je.

en: This record has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
pl: Dany wpis został zmodyfikowany. Modyfikacja wpisu będzie musiała zostać sprawdzona przez moderatora.

en: This record has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
pl: Dany wpis został zmodyfikowany. Należy sprawdzić dane zmiany i %1$s lub %2$s je.

en: This repository does not exist or you do not have permission to view it.
pl: Te repozytorium nie istnieje lub nie masz uprawnień do przeglądania go.

en: This repository has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
pl: Te repozytorium zostało usunięte. Usunięcie musi zostać zweryfikowane przez moderatora.

en: This repository has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
pl: Te repozytorium zostało usunięte. Należy przejrzeć to, a następnie %1$s lub %2$s.

en: This repository has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
pl: Te repozytorium zostało zmienione. Zmiany muszą zostać zweryfikowane przez moderatora.

en: This repository has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
pl: Te repozytorium zostało zmienione. Należy przejrzeć zmiany, a następnie %1$s lub %2$s je.

en: This role has all the permissions of the editor role, plus permission to accept/reject changes made by other users.
pl: Ta rola posiada wszystkie uprawnienia roli edytora oraz możliwość zatwierdzania/odrzucania zmian wprowadzonych przez innych użytkowników.

en: This role has all the permissions of the manager role in all family trees, plus permission to change the settings/configuration of the website, users, and modules.
pl: Ta rola posiada wszystkie uprawnienia rola menedżera we wszystkich drzewach genealogicznych, a także uprawnienia do zmiany ustawień i konfiguracji witryny, użytkowników i modułów.

en: This role has all the permissions of the member role, plus permission to add/change/delete data. Any changes will need to be reviewed by a moderator, unless the user has the “automatically accept changes” option enabled.
pl: Ta rola posiada wszystkie uprawnienia roli użytkownika oraz możliwość dodawania/zmieniania/usuwania danych. Wszelkie zmiany będą musiały zostać zaakceptowane przez moderatora, chyba że użytkownik ma włączoną opcję „automatycznej akceptacji zmian”.

en: This role has all the permissions of the moderator role, plus any additional access granted by the family tree configuration, plus permission to change the settings/configuration of a family tree.
pl: Ta rola posiada wszystkie uprawnienia roli moderatora oraz dodatkowy dostęp nadany przez konfigurację drzewa genealogicznego, a także uprawnienia do zmiany ustawień/konfiguracji drzewa genealogicznego.

en: This role has all the permissions of the visitor role, plus any additional access granted by the family tree configuration.
pl: Ta rola posiada wszystkie uprawnienia roli gości oraz dodatkowy dostęp nadany przez konfigurację drzewa genealogicznego.

en: This server does not support secure downloads using HTTPS.
pl: Ten serwer nie obsługuje bezpiecznego pobierania za pomocą protokołu HTTPS.

en: This server’s memory limit is %s MB and its CPU time limit is %s seconds.
pl: Limit pamięci tego serwera wynosi %sMB, a limit czasu procesora wynosi %s sekund.

en: This should be a comma or space separated list of facts, in addition to birth and death, that you want to appear in chart boxes such as the pedigree chart. This list requires you to use fact tags as defined in the GEDCOM 5.5.1 standard. For example, if you wanted the occupation to show up in the box, you would add “OCCU” to this field.
pl: Powinna być to lista faktów rozdzielana przecinkami lub spacjami (dodatkowo poza urodzinami i śmiercią), które mają być widoczne w ramkach diagramów, takich jak diagram rodowy. Ta lista wymaga użycia znaczników faktów, zdefiniowanych w standardzie GEDCOM 5.5.1. Na przykład, jeśli chcesz pokazać w ramce zawód, dodajesz do tego pola znacznik „OCCU”.

en: This source does not exist or you do not have permission to view it.
pl: Te źródło nie istnieje lub nie masz uprawnień do przeglądania go.

en: This source has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
pl: Te źródło zostało usunięte. Usunięcie musi zostać zweryfikowane przez moderatora.

en: This source has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
pl: Te źródło zostało usunięte. Należy przejrzeć to, a następnie %1$s lub %2$s.

en: This source has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
pl: Te źródło zostało zmienione. Zmiany muszą zostać zweryfikowane przez moderatora.

en: This source has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
pl: Te źródło zostało zmienione. Należy przejrzeć zmiany, a następnie %1$s lub %2$s je.

en: This text will be appended to each page title. It will be shown in the browser’s title bar, bookmarks, etc.
pl: Ten tekst będzie dołączany do tytułu każdej strony. Będzie widoczny w pasku tytułowym przeglądarki, zakładkach itp.

en: This type of link is not allowed here.
pl: Ten typ powiązania nie jest tutaj dozwolony.

en: This user account does not have access to any tree.
pl: Dane konto użytkownika nie ma dostępu do żadnego drzewa.

en: This usually means that you need to change the folder permissions to 777.
pl: Zazwyczaj oznacza to, że należy zmienić uprawnienia katalogu na 777.

en: This website is being upgraded. Try again in a few minutes.
pl: Strona jest w czasie aktualizacji. Należy spróbować w ciągu kilku minut.

en: This website is down for maintenance. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes.
pl: Strona jest w trakcie prac konserwacyjnych. Należy <a href="index.php">spróbować ponownie</a> w ciągu kilka minut.

en: This website is temporarily unavailable
pl: Ta strona jest chwilowo niedostępna

en: This website uses cookies to learn about visitor behaviour.
pl: Ta strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu monitorowania zachowania użytkowników.

en: This will delete all the genealogy data from “%s” and replace it with data from a GEDCOM file.
pl: Spowoduje to usunięcie wszystkich danych genealogicznych „%s” i zastąpienie ich danymi z innego pliku GEDCOM.

en: This will update the highest-level part or parts of the place name. For example, “Mexico” will match “Quintana Roo, Mexico”, but not “Santa Fe, New Mexico”.
pl: Ta funkcja uaktualni część nazwy miejca jaką jest kraj. Na przykład „Meksyk” dopasuje do „Quintana Roo, Meksyk”, ale nie do „Santa Fe, Nowy Meksyk”.

en: Thu
pl: Cz

en: Thumbnail files must contain images.
pl: Miniaturki muszą być obrazami.

en: Thumbnail images
pl: Miniaturki

en: Thumbnail to upload
pl: Miniaturka do wgrania

en: Thursday
pl: czwartek

en: Tijuana, Mexico
pl: Tijuana, Meksyk

en: Time
pl: Czas

en: Time zone
pl: Strefa czasowa

en: Timeline
pl: Oś czasu

en: Timestamp
pl: Czas

en: Timor-Leste
pl: Timor Wschodni

en: Title
pl: Tytuł

en: Title in Hebrew
pl: Tytuł w języku hebrajskim

en: To
pl: Do

en: To assist you in getting started with this block, we have created several standard templates. When you select one of these templates, the text area will contain a copy that you can then alter to suit your site’s requirements.
pl: Aby pomóc ci w rozpoczęciu pracy nad nowym blokiem, utworzyliśmy kilka standardowych szablonów. Kiedy wybierzesz jeden z szablonów, pole tekstowe będzie zawierać kopię, którą będzie można następnie dopasować do własnych potrzeb.

en: To complete the upgrade, you should install the files manually.
pl: Aby ukończyć aktualizację należy zainstalować pliki ręcznie.

en: To create new research tasks, you must first add “research task” to the list of facts and events in the family tree’s preferences.
pl: Aby utworzyć nowe zadanie badawcze, należy najpierw dodać „zadanie badawcze” do listy faktów i zdarzeń, w ustawieniach drzewa genealogicznego.

en: To ensure compatibility with other genealogy applications, notes, text, and transcripts should be recorded in simple, unformatted text. However, formatting is often desirable to aid presentation, comprehension, etc.
pl: Aby zapewnić zgodność z innymi aplikacjami genealogicznych, notatki, tekst i transkrypcje powinny być zapisane za pomocą prostego, niesformatowanego tekstu. Jednak często jest pożądane formatowanie celu ułatwienia prezentacji, zrozumienia, itp.

en: To prevent visitors from accessing the website while you are in the middle of copying files, you can temporarily create a file %s on the server. If it contains a message, it will be displayed to visitors.
pl: Aby zaopobieć odwiedzaniu strony w trakcie kopiowania plików należy utworzyć tymczasowy plik %s na serwerze. Jeśli zawiera on wiadomość, będzie widoczna dla odwiedzających.

en: To protect this private data, webtrees uses an Apache configuration file (.htaccess) which blocks all access to this folder. If your web-server does not support .htaccess files, and you cannot restrict access to this folder, then you can select another folder, away from your web documents.
pl: Aby chronić te prywatne dane, webtrees wykorzystuje plik konfiguracyjny Apache (.htaccess), który blokuje całkowicie dostęp do tego katalogu. Jeśli serwer nie obsługuje plików .htaccess i nie można ograniczyć dostępu do tego katalogu, należy wybrać inny katalog z poza katalogów dostępnych w sieci Internet.

en: To reduce the size of the download, you can compress the data into a .ZIP file. You will need to uncompress the .ZIP file before you can use it.
pl: Aby zmniejszyć rozmiar pobieranego pliku, można skompresować dane do pliku ZIP. Zanim będzie można używać danych ponownie, należy rozpakować plik ZIP.

en: To set this text for other languages, you must switch to that language, and visit this page again.
pl: Aby ustawić ten tekst w innym języku należy przełączyć się na dany język i ponownie wejść na tą stronę.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you can use the following links.
pl: Aby poinformować wyszukiwarkę, że mapy witryn są dostępne, można skorzystać z poniższych linków.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you should add the following line to your robots.txt file.
pl: Aby poinformować wyszukiwarkę, że mapy witryn są dostępne, należy dodać następujący wiersz do pliku robots.txt.

en: To use a Google mail account, use the following settings: server=smtp.gmail.com, port=587, security=tls, username=xxxxx@gmail.com, password=[your gmail password]
pl: Aby używać konta pocztowego Google należy użyć następujących ustawień: serwer=smtp.gmail.com, port=587, szyfrowanie=TLS, login=xxxxx@gmail.com, hasło=[twoje hasło gmail]<br>Aby używać konta pocztowego Wirtualnej Polski należy użyć następujących ustawień: serwer=smtp.wp.pl, port=587, szyfrowanie=brak, login=xxxxx, hasło=[twoje hasło wp]

en: Tokyo, Japan
pl: Tokyo, Japonia

en: Tombstone
pl: Nagrobek

en: Top %s given name | Top %s given names
pl[0]: %s najpopularniejsze imię
pl[1]: %s najpopularniejsze imiona
pl[2]: %s najpopularniejszych imion

en: Top %s surname | Top %s surnames
pl[0]: %s najczęściej występujące nazwisko
pl[1]: %s najczęściej występujące nazwiska
pl[2]: %s najczęściej występujących nazwisk

en: Top given name
pl: Najpopularniejsze imię

en: Top given names
pl: Najczęściej występujące imiona

en: Top level
pl: Najwyższy poziom hierarchii

en: Top surname
pl: Najpopularniejsze nazwisko

en: Top surnames
pl: Najczęściej występujące nazwiska

en: Toronto, Ontario, Canada
pl: Toronto, Ontario, Kanada

en: Total
pl: Razem

en: Total accepted changes:
pl: Zaakceptowane zmiany:

en: Total births
pl: Liczba urodzeń

en: Total dead
pl: Liczba zmarłych

en: Total deaths
pl: Liczba zgonów

en: Total divorces
pl: Liczba rozwodów

en: Total events
pl: Wydarzenia

en: Total families
pl: Liczba rodzin

en: Total families: %s
pl: Liczba rodzin: %s

en: Total females
pl: Liczba kobiet

en: Total given names
pl: Liczba imion

en: Total individuals
pl: Liczba osób

en: Total individuals: %s
pl: Liczba osób: %s

en: Total living
pl: Liczba żyjących

en: Total males
pl: Liczba mężczyzn

en: Total marriages
pl: Liczba ślubów

en: Total number of users
pl: Liczba użytkowników

en: Total pending changes:
pl: Oczekujące zmiany:

en: Total places: %s
pl: Liczba miejsc: %s

en: Total sources: %s
pl: Liczba źródeł: %s

en: Total surnames
pl: Liczba nazwisk

en: Total users
pl: Użytkownicy

en: Tracking and analytics
pl: Monitorowanie i analizy

en: Tracking and analytics are not added to the control panel.
pl: Monitorowanie i analizy nie są dodane do panelu sterowania.

en: Trailer
pl: Zakończenie pliku

en: Trinidad and Tobago
pl: Trynidad i Tobago

en: Tue
pl: Wt

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Tunisia
pl: Tunezja

en: Turkey
pl: Turcja

en: Turks and Caicos Islands
pl: Wyspy Turks i Caicos

en: Tuxtla Gutierrez, Mexico
pl: Tuxtla Gutierrez, Meksyk

en: Twin Falls, Idaho, United States
pl: Twin Falls, Idaho, Stany Zjednoczone

en: Type
pl: Typ

en: Type of event
pl: Typ wydarzenia

en: Type of fact
pl: Typ faktu

en: Type of place markers in the place hierarchy
pl: Typ znacznika miejsca w hierarchii miejsc

en: Type the password again.
pl: Wpisz hasło ponownie.

en: Type your password again, to make sure you have typed it correctly.
pl: Wpisz hasło ponownie, aby upewnić się, że zostało wpisane prawidłowo.

en: Types of error
pl: Rodzaje błędów

en: URL
pl: Adres URL

en: US Minor Outlying Islands
pl: Dalekie Wyspy Mniejsze Stanów Zjednoczonych

en: US Virgin Islands
pl: Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

en: UTC
pl: Czas UTC

en: Ukraine
pl: Ukraina

en: Unable to connect using this username and password. Your server gave the following error.
pl: Nie można połączyć się przy użyciu tych ustawień. Serwer zwrócił następujący błąd.

en: Unable to find record with ID
pl: Nie znaleziono wpisu o tym identyfikatorze

en: Uncleared: insufficient data
pl: Nieuregulowane: niewystarczające dane

en: Unique family facts
pl: Niepowtarzalne fakty rodzinne

en: Unique identifier
pl: Unikatowy identyfikator

en: Unique identifiers allow the same record to be found in different family trees and in different systems. They will be added whenever records are created or updated. If you do not want unique identifiers to be displayed, you can hide them using the privacy rules.
pl: Unikalne identyfikatory pozwalają na to, aby te same wpisy można było znaleźć w różnych drzewach rodzinnych i w różnych systemach. Zostaną one dodane, gdy wpisy są tworzone lub aktualizowane. Aby unikalne identyfikatory nie były wyświetlane, można je ukryć za pomocą zasad ochrony prywatności.

en: Unique individual facts
pl: Niepowtarzalne fakty osobowe

en: Unique repository facts
pl: Niepowtarzalne fakty repozytorium

en: Unique source facts
pl: Niepowtarzalne fakty źródłowe

en: United Arab Emirates
pl: Zjednoczone Emiraty Arabskie

en: United Kingdom
pl: Wielka Brytania

en: United States
pl: Stany Zjednoczone

en: Unknown
pl: nieznane

en: Unlink the media object
pl: Skasuj powiązania

en: Unrecognized GEDCOM code
pl: Nieznany kod GEDCOM

en: Unused files
pl: Pliki nieużywane

en: Unzip %s to a temporary folder…
pl: Rozpakowywanie %s do katalogu tymczasowego…

en: Upcoming events
pl: Nadchodzące wydarzenia

en: Update
pl: Uaktualnij

en: Update all
pl: Uaktualnij wszystkie

en: Update all the place names in a family tree
pl: Uaktualnij wszystkie nazwy miejsc w drzewie genealogicznym

en: Update place names
pl: Uaktualnij nazwy miejsc

en: Upgrade anyway
pl: Mimo to aktualizuj

en: Upgrade to webtrees %s.
pl: Aktualizacja webtrees do wersji %s.

en: Upgrade wizard
pl: Asystent aktualizacji

en: Upload geographic data
pl: Wgraj dane geograficzne

en: Upload media files
pl: Wgraj pliki multimedialne

en: Upload one or more media files from your local computer. Media files can be pictures, video, audio, or other formats.
pl: Wgraj jeden lub więcej plików multimedialnych z lokalnego komputera. Plikami multimedialnymi mogą być zdjęcia, filmy wideo, audio, lub inne formaty.

en: Uruguay
pl: Urugwaj

en: Use Google Maps™ for the place hierarchy
pl: Użyj Map Google do wyświetlania hierarchii miejsc

en: Use PHP mail to send messages
pl: Użyj systemu poczty PHP do wysyłania wiadomości

en: Use SMTP to send messages
pl: Użyj SMTP do wysyłania wiadomości

en: Use a “?” to match a single character, use “*” to match zero or more characters.
pl: Użyj „?” by zastąpić pojedynczy dowolny znak, lub użyj &laquo;*&raquo; by zastąpić wiele dowolnych znaków.

en: Use at least %s character. | Use at least %s characters.
pl[0]: Użyj co najmniej %s znak.
pl[1]: Użyj co najmniej %s znaków.
pl[2]: Użyj co najmniej %s znaków.

en: Use colors
pl: Użyj kolorów

en: Use compact layout
pl: Użyj układu kompaktowego

en: Use full source citations
pl: Użyj pełnych opisów źródeł

en: Use password
pl: Użyj hasła

en: Use silhouette images when no highlighted image for that individual has been specified. The images used are specific to the gender of the individual in question.
pl: Używa obrazów sylwetki dla osbób, które nie mają ustawionego głównego obrazu (zdjęcia). Obrazy sylwetki odzwierciedlają płeć danej osoby.

en: Use silhouettes
pl: Użyj obrazu sylwetki

en: Use the GeoNames database for autocomplete on places
pl: Użyj bazy GeoNames w polach autouzupełniania nazw miejsc

en: Use this field to tell the site administrator why you are requesting an account and how you are related to the genealogy displayed on this site. You can also use this to enter any other comments you may have for the site administrator.
pl: Należy użyć tego pola aby poinformować administratora, dlaczego chcesz założyć konto i jakie masz powiązania z genealogią udostępnioną na tej stronie. Można także wprowadzić tu dowolny komentarz dla administratora.

en: Use this image for charts and on the individual’s page.
pl: Używaj danego obrazu do diagramów i na stronie osoby.

en: Use this value
pl: Użyj tej wartości

en: User
pl: Użytkownik

en: User administration
pl: Zarządzaj użytkownikami

en: User didn’t verify within 7 days.
pl: Użytkownik nie potwierdził zgłoszenia w ciągu 7 dni.

en: User not verified by administrator.
pl: Użytkownik nie został zatwierdzony przez administratora.

en: User preferences
pl: Ustawienia użytkownika

en: User verification
pl: Weryfikacja użytkownika

en: User-agent string
pl: Identyfikator przeglądarki

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Username or email address
pl: Nazwa użytkownika lub adres email

en: Usernames are case-insensitive and ignore accented letters, so that “chloe”, “chloë”, and “Chloe” are considered to be the same.
pl: Wielkość liter w nazwach użytkowników nie ma znaczenia oraz ignorowane są litery akcentowane i specyficzne dla polskiego alfabetu, w związku z tym „lukasz”, „łukasz” i „ŁUKASZ” są uważane za tą samą nazwę użytkownika.

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Users who are signed in
pl: Zalogowani użytkownicy

en: User’s account has been inactive too long:
pl: Konto użytkownika było zbyt długo nieaktywne:

en: Using the pull down menu it is possible to select a country, of which a flag can be selected. If no flags are shown, then there are no flags defined for this country.
pl: Używając rozwijanej listy można wybrać kraj, dla którego będą wyświetlone flagi. Jeśli nie ma flag oznacza to, że nie ma ich zdefiniowanych dla danego kraju.

en: Vancouver, British Columbia, Canada
pl: Vancouver, Kolumbia Brytyjska, Kanada

en: Various statistics charts.
pl: Różne wykresy statystyczne.

en: Vatican City
pl: Watykan

en: Venezuela
pl: Wenezuela

en: Veracruz, Mexico
pl: Veracruz, Meksyk

en: Verification code
pl: Kod weryfikacyjny

en: Verified
pl: Potwierdzeni

en: Vernal, Utah, United States
pl: Vernal, Utah, Stany Zjednoczone

en: Version
pl: Wersja

en: Video
pl: Film

en: Vietnam
pl: Wietnam

en: View
pl: Pokaż

en: View all records found in this place
pl: Zobacz wszystkie wpisy dotyczące tego miejsca

en: View the details
pl: Pokaż szczegóły

en: View the notes
pl: Zobacz notatki

en: View this day
pl: Zobacz dzień

en: View this family
pl: Zobacz rodzinę

en: View this individual
pl: Zobacz osobę

en: View this month
pl: Zobacz miesiąc

en: View this source
pl: Zobacz źródło

en: View this year
pl: Zobacz rok

en: Villa Hermosa, Mexico
pl: Villa Hermosa, Meksyk

en: Visible online
pl: Widoczny online

en: Visible to other users when online
pl: Widoczny dla innych użytkowników

en: Visitor
pl: Gość

en: Vital records
pl: Podstawowe wpisy wydarzeń

en: Wales
pl: Walia

en: Wallis and Futuna
pl: Wallis i Futuna

en: Ward
pl: Wychowanek

en: Washington, District of Columbia, United States
pl: Washington, District of Columbia, Stany Zjednoczone

en: Watermarks
pl: Znaki wodne

en: Watermarks are optional and normally shown just to visitors.
pl: Znaki wodne są opcjonalne i nornalnie pokazywane są tylko gościom.

en: Watermarks can be slow to generate for large images. Busy websites may prefer to generate them once and store the watermarked image on the server.
pl: Dodawanie znaku wodnego może być wolne dla dużych obrazów. Dla stron z dużą ilością osób odwiedzających preferowane jest utworzenie obrazów ze znakiem wodnym raz i następnie trzymanie ich na serwerze.

en: We will now send a confirmation email to the address <b>%s</b>. You must verify your account request by following instructions in the confirmation email. If you do not confirm your account request within seven days, your application will be rejected automatically. You will have to apply again.<br><br>After you have followed the instructions in the confirmation email, the administrator still has to approve your request before your account can be used.<br><br>To sign in to this website, you will need to know your username and password.
pl: Wkrótce otrzymasz email na adres: <b>%s</b>. Należy postępować według instrukcji zawartych w emailu aby aktywować swoje konto. Jeśli konto nie zostanie aktywowane w przeciągu siedmiu dni, zostanie ono usunięte i będzie konieczna ponowna rejestracja.<br><br>Po potwierdzeniu należy poczekać aż administrator zatwierdzi konto.<br><br>Aby w pełni korzystać z zasobów tej strony należy zapamiętać swój login i hasło.

en: Website
pl: Witryna

en: Website URL
pl: Adres strony domowej

en: Website access rules
pl: Zasady dostępu do witryny

en: Website logs
pl: Dzienniki witryny

en: Website preferences
pl: Ustawienia witryny

en: Wed
pl: Śr

en: Wednesday
pl: środa

en: Weight
pl: Waga

en: Welcome %s
pl: Witaj %s

en: Welcome text on sign-in page
pl: Tekst powitalny na stronie logowania

en: Welcome to this genealogy website
pl: Witaj na naszej stronie genealogicznej

en: Western Sahara
pl: Sahara Zachodnia

en: When a record is edited, the user and timestamp are recorded. Sometimes it is desirable to keep the existing “last change” information, for example when making minor corrections to someone else’s data. This option controls whether this feature is selected by default.
pl: Podczas edycji wpisu rejestrowane są informacje o użytkowniku i czasie wprowadzenia zmian. W pewnych przypadkach zachodzi konieczność zachowania informacji o „ostatniej zmianie” (np. w przypadku drobnych poprawek danych wprowadzonych przez innego użytkownika). Ta opcja określa czy ta funkcjonalność jest domyślne włączona.

en: When a user registers for an account, an email is sent to their email address with a verification link. When they follow this link, we know the email address is correct, and the “email verified” option is selected automatically.
pl: Gdy użytkownik zarejestruje konto, wysyłana jest wiadomość na adres email użytkownika z odnośnikiem weryfikacyjnym. Po kliknięciu na ten odnośnik, użytkownik potwierdzi, że adres email jest prawidłowy i opcja „Email potwierdzony” zostanie zaznaczona automatycznie.

en: When adding a link, the ID field cannot be empty.
pl: Podczas dodawania powiązania pole identyfikatora nie może być puste.

en: When adding new close relatives, you can add source citations to the records (individual and family) or to the facts and events (birth, marriage, and death). This option controls whether records or facts will be selected by default.
pl: Podczas dodawania nowych blisko spokrewnionych osób można dodać powiązania ze źródłem do wpisów (osoby i rodziny) lub do faktów i wydarzeń (narodziny, śluby i zgony). Ta opcja określa czy ta funkcjonalność jest domyślne włączona dla wpisów czy dla faktów i wydarzeń.

en: When you add a new family member, a default surname can be provided. This surname will depend on the local tradition.
pl: Podczas dodawania nowego członka rodziny zostanie nadane mu domyślne nazwisko. Nazwisko te będzie zależeć od lokalnych tradycji.

en: When you add, edit, or delete information, the changes are not saved immediately. Instead, they are kept in a “pending” area. These pending changes need to be reviewed by a moderator before they are accepted.
pl: Jeśli zostaną dodane, zmienione lub usunięte informacje, zmiany nie są zapisywane natychmiast. Zamiast tego są one przechowywane w obszarze „oczekiwania”. Te zmiany muszą zostać zweryfikowane przez moderatora zanim zostaną zaakceptowane.

en: When you send this message you will receive a copy sent via email to the address you provided.
pl: Po wysłaniu tej wiadomości otrzymasz jej kopię na podany adres email.

en: Where a user is associated to an individual record in a family tree and has a role of member, editor, or moderator, you can prevent them from accessing the details of distant, living relations. You specify the number of relationship steps that the user is allowed to see.
pl: Jeżeli użytkownik jest powiązany z wpisem osoby w drzewie genealogicznym i posiada atrybut roli użytkownika, edytora lub moderatora, można uniemożliwić mu uzyskanie szczegółowych informacji o dalekich i żyjących krewnych. Można określić liczbę kroków pokrewieństwa, które dany użytkownik może zobaczyć.

en: Where is your PhpGedView installation?
pl: Gdzie jest instalacja PhpGedView?

en: Which family trees should be included in the sitemaps
pl: Drzewa genealogiczne, które powinny być zawarte w mapie witryny

en: Who can upload new media files
pl: Opcja wgrywania nowych plików multimedialnych

en: Who is online
pl: Kto jest na stronie

en: Whole words only
pl: Tylko całe wyrazy

en: Widow
pl: Wdowa

en: Widower
pl: Wdowiec

en: Width
pl: Szerokość

en: Width of generated thumbnails
pl: Szerokość generowanych miniaturek

en: Wife
pl: Żona

en: Wife’s age
pl: Wiek żony

en: Wife’s maiden surname becomes new given name
pl: Nazwisko panieńskie żony staje się nowym imieniem

en: Wife’s surname replaced by husband’s surname
pl: Nazwisko żony zastąp nazwiskiem męża

en: Wildcards
pl: Znaki kluczowe

en: Will
pl: Testament

en: Winter Quarters, Nebraska, United States
pl: Winter Quarters, Nebraska, Stany Zjednoczone

en: With sources
pl: Ze źródłami

en: Without sources
pl: Bez źródeł

en: Witness
pl: Świadek

en: Wives take their husband’s surname.
pl: Żony otrzymują nazwisko męża.

en: World
pl: Świat

en: XREF prefixes
pl: Przedrostki identyfikatora

en: Yahrzeit
pl: Jorcajt

en: Yahrzeiten
pl: Wydarzenia jorcajt

en: Year
pl: Rok

en: Year input box
pl: Pole wprowadzenia roku

en: Year:
pl: Rok:

en: Yemen
pl: Jemen

en: You (or someone claiming to be you) has requested an account at %1$s using the email address %2$s.
pl: Ty, lub ktoś podający się za Ciebie poprosił o utworzenie konta na %1$s korzystając z adresu e-mail %2$s.

en: You are not allowed to send messages that contain external links.
pl: Nie masz uprawnień do wysyłania wiadomości, które zawierają linki zewnętrzne.

en: You are signed in as %s.
pl: Jesteś zalogowany jako %s.

en: You can apply for an account using the link below.
pl: Można założyć konto korzystając z poniższego odnośnika.

en: You can change the appearance of webtrees using “themes”. Each theme has a different style, layout, color scheme, etc.
pl: Można zmienić wygląd webtrees używając „motywów”. Każdy z motywów charakteryzuje się innym stylem, układem, kolorystyką, itp.

en: You can choose the prefix that will be used whenever new XREFs are created.
pl: Można wybrać przedrostek, który będzie używany podczas tworzenia nowych identyfikatorów.

en: You can choose whether to appear in the list of users who are currently signed-in.
pl: Można wybrać, czy użytkownik ma się pojawić na liście użytkowników, którzy są aktualnie zalogowani.

en: You can download a copy of the GEDCOM specification from %s.
pl: Specyfikację GEDCOM można pobrać z %s.

en: You can make it easier to search for married women by recording their married name. However not all women take their husband’s surname, so beware of introducing incorrect information into your database.
pl: Można łatwiej znaleźć kobiety zamężne wprowadzając ich nazwiska po ślubie. Jednakże nie wszystkie kobiety przyjmują nazwiska męża po ślubie, więc należy zachować szczególną uwagę korzystając z tej funkcji, by nie wprowadzić niepoprawnych danych do bazy.

en: You can re-enable these modules after the upgrade.
pl: Można włączyć dane moduły ponownie po zakończeniu aktualizacji.

en: You can re-enable these themes after the upgrade.
pl: Można włączyć dane motywy ponownie po zakończeniu aktualizacji.

en: You can renumber the records in a family tree, so that these internal reference numbers are not duplicated in any other family tree.
pl: Można zmienić numerację wpisów w drzewie genealogicznym by wewnętrzne numery identyfikacyjne nie były powielane w każdym innym drzewie genealogicznym.

en: You can renumber this family tree.
pl: Możesz zmienić numerację danego drzewa.

en: You can request a higher or lower limit, although the server may ignore this request.
pl: Można ustawić większe lub mniejsze ograniczenia, chociaż serwer może zignorować te ustawienia.

en: You can set the access for a specific record, fact, or event by adding a restriction to it. If a record, fact, or event does not have a restriction, the following default restrictions will be used.
pl: Można ustawić prawa dostępu do konkretnego rekordu, faktu, lub wydarzenia, dodając do niego ograniczenia. Jeśli rekord, fakt, czy wydarzenie nie ma ograniczeń, stosowane będą domyślne ograniczenia dostępu.

en: You can speed up the privacy calculations by adding a death record to individuals whose death can be inferred from other dates, but who do not have a record of death, burial, cremation, etc.
pl: Można przyspieszyć obliczenia prywatności dodając wpis śmierci dla osób, które nie mają wpisu śmierci, pogrzebu czy kremacji, ale których śmierć można wywnioskować z innych dat.

en: You cannot create a rule which would prevent yourself from accessing the website.
pl: Nie można stworzyć zasady, która uniemożliwi jakikolwiek dostęp do witryny.

en: You cannot sign in because your browser does not accept cookies.
pl: Nie możesz się zalogować ponieważ Twoja przeglądarka nie akceptuje ciasteczek.

en: You do not have permission to view this page.
pl: Brak uprawnień do przeglądania tej strony.

en: You entered the same IDs. You cannot merge the same records.
pl: Wprowadzono jednakowe identyfikatory. Nie można scalać wpisu samego ze sobą.

en: You have confirmed your request to become a registered user.
pl: Twoje zgłoszenie zostania zarejestrowanym użytkownikiem zostało potwierdzone.

en: You have not created any journal items.
pl: Brak wpisów w dzienniku.

en: You have selected a GEDCOM file with a different name. Is this correct?
pl: Wybrano plik GEDCOM z inną nazwą. Czy jest to prawidłowe?

en: You have signed out.
pl: Wylogowano pomyślnie.

en: You may enter a URL, beginning with “http://”.
pl: Można podać adres URL, zaczynając od „http://”.

en: You may use HTML to format the answer and to add links to other websites.
pl: Można używać HTML do formatowania odpowiedzi i do dodawania odnośników do innych witryn.

en: You must also enable “less secure applications” in your Google account.
pl: Należy również włączyć „mniej bezpieczne aplikacje” na koncie Google.

en: You must change this before you can continue.
pl: Należy to zmienić, zanim będzie można kontynuować.

en: You must enter a name
pl: Wprowadź imię lub nazwisko

en: You must enter a real name.
pl: Należy podać prawdziwe imię i nazwisko.

en: You must enter a username.
pl: Należy podać nazwę użytkownika.

en: You must enter all the administrator account fields.
pl: Należy wypełnić wszystkie pola konta administratora.

en: You must provide a repository name.
pl: Należy podać nazwę repozytorium.

en: You must provide a source title
pl: Należy podać tytuł źródła

en: You must renumber the records in one of the trees before you can merge them.
pl: Należy zmienić numerację wpisów w jednym z drzew genealogicznym przed ich scaleniem.

en: You must select an individual and a chart type in the block preferences
pl: Należy wybrać osobę oraz rodzaj diagramu w ustawieniach bloku

en: You must specify an individual record before you can restrict the user to their immediate family.
pl: Należy określić wpis osoby, zanim będzie można ustawić ograniczenie użytkownika do jego najbliższej rodziny.

en: You need to be a family member to access this website.
pl: Aby mieć dostęp do tej strony należy być członkiem rodziny.

en: You need to be an authorized user to access this website.
pl: Aby mieć dostęp do tej strony należy posiadać konto użytkownika.

en: You need to create a family tree.
pl: Należy utworzyć drzewo genealogiczne.

en: You need to review the account details.
pl: Należy sprawdzić ustawienia konta użytkownika.

en: You need to set up an administrator account. This account can control all aspects of this webtrees installation. Please choose a strong password.
pl: Należy założyć konto administratora. Korzystając z tego konta będzie możliwe kontrolowanie wszystkich danych tej instalacji webtrees. Należy wybrać silne hasło.

en: You need to sign in again, using your PhpGedView username and password.
pl: Należy zalogować się ponownie używając nazwy użytkownika i hasła z PhpGedView.

en: You only need to enter a Sign-in URL if you want to redirect to a different website or location when your users sign in. This is very useful if you need to switch from http to https when your users sign in. Include the full URL to <i>login.php</i>. For example, https://www.yourserver.com/webtrees/login.php .
pl: Wypełnij to pole tylko wówczas, jeśli chcesz zastosować przekierowanie użytkowników do innej strony lub miejsca po zalogowaniu. Jest to przydatne kiedy chcesz przejść z http do https po zalogowaniu. Podana wartość musi zawierać pełną ścieżkę URL do pliku <i>login.php</i>, na przykład https://www.twojserwer.com/webtrees/login.php.

en: You sent the following message to a webtrees administrator:
pl: Została wysłana następująca wiadomość do administratora:

en: You sent the following message to a webtrees user:
pl: Została wysłana następująca wiadomość do użytkownika:

en: You should accept or reject all pending changes before upgrading.
pl: Należy zatwierdzić lub odrzucić wszystkie niezatwierdzone zmiany przed aktualizacją.

en: You should consult the module’s author to confirm compatibility with this version of webtrees.
pl: Należy skontaktować się z autorem modułu aby potwierdzić jego kompatybilność z daną wersją webtrees.

en: You should consult the theme’s author to confirm compatibility with this version of webtrees.
pl: Należy skontaktować się z autorem motywu aby potwierdzić jego kompatybilność z daną wersją webtrees.

en: You should delete the “%1$s” from “%2$s” and try again.
pl: Należy usunąć „%1$s” z „%2$s” i spróbować ponownie.

en: You should not approve an account unless you know that the email address is correct.
pl: Nie należy zatwierdzać konta dopóki się nie ma pewności, że adres email jest poprawny.

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: accept
pl: zaakceptować

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: reject
pl: odrzucić

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: accept
pl: zaakceptować

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: reject
pl: odrzucić

en: You will be informed by email when this prospective user has confirmed the request. You can then complete the process by activating the username. The new user will not be able to sign in until you activate the account.
pl: Otrzymasz email powiadamiający gdy użytkownik potwierdzi prośbę. Wówczas będziesz mógł zakończyć proces aktywując użytkownika. Nowy użytkownik nie będzie mógł się zalogować dopóki jego konto nie zostanie aktywowane przez Administratora.

en: You will use this to sign in to webtrees.
pl: Będzie on używany do logowania się na webtrees.

en: Youngest father
pl: Najmłodszy ojciec

en: Youngest female
pl: Najmłodsza kobieta

en: Youngest male
pl: Najmłodszy mężczyzna

en: Youngest mother
pl: Najmłodsza matka

en: Your clippings cart is empty.
pl: Koszyk wycinków jest pusty.

en: Your name
pl: Imię i nazwisko

en: Your registration at %s
pl: Rejestracja na %s

en: Your server’s administrator will provide you with the connection details.
pl: Administrator serwera powinien dostarczyć szczegóły dotyczące połączenia.

en: Your user account does not have “automatically accept changes” enabled. You will only be able to change one record at a time.
pl: Twoje konto użytkownika nie ma ustawionego „automatycznego zatwierdzania zmian”. Aktualizacja będzie mogła być używana tylko do zmiany jednego wpisu w danej chwili.

en: Your web server is using PHP version %s, which is no longer maintained. You should upgrade to a later version.
pl: Twój serwer używa PHP w wersji %s, które już nie jest wspierane. Należy zaktualizować do nowszej wersji.

en: Your web server is using PHP version %s, which is no longer receiving security updates. You should upgrade to a later version as soon as possible.
pl: Twój serwer używa PHP w wersji %s, które już nie otrzymuje aktualizacji zabezpieczeń. Należy zaktualizować do nowszej wersji, tak szybko jak to możliwe.

en: Zip file(s)
pl: Kompresja ZIP

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Zoom in
pl: Powiększ

en: Zoom in/out on this box.
pl: Powiększ/pomniejsz tę ramkę.

en: Zoom level
pl: Powiększenie

en: Zoom level of map
pl: Współczynnik powiększenia mapy

en: Zoom out
pl: Pomniejsz

en: a.m.
pl: po północy

en: about %s
pl: ok. %s

en: accepted
pl: zaakceptowana

en: add
pl: Dodaj

en: adopted name
pl: po adopcji

en: adoption
pl: adopcja

en: after
pl: po

en: after %s
pl: po %s

en: after death
pl: po śmierci

en: age
pl: wiek

en: allow
pl: zezwól

en: also known as
pl: znany/a jako

en: always
pl: zawsze

en: and
pl: i

en: back to top
pl: Powrót na górę

en: before
pl: przed

en: before %s
pl: przed %s

en: between %s and %s
pl: pomiędzy %s a %s

en: birth
pl: urodziny

en: birth name
pl: rodowe

en: born in the last %1$s years or died in the last %2$s years
pl: urodzone w ostatnich %1$s latach lub zmarłe w ostatnich %2$s latach

en: brother
pl: brat

[ctx: brother’s child]
en: nephew/niece
pl: bratanek/bratanica

[ctx: brother’s daughter]
en: niece
pl: bratanica

[ctx: brother’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
pl: mąż bratanicy

[ctx: brother’s son]
en: nephew
pl: bratanek

[ctx: brother’s son’s wife]
en: niece-in-law
pl: żona bratanka

[ctx: brother’s wife]
en: sister-in-law
pl: bratowa

[ctx: brother’s wife’s brother]
en: brother-in-law
pl: brat bratowej

[ctx: brother’s wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
pl: rodzeństwo bratowej

[ctx: brother’s wife’s sister]
en: sister-in-law
pl: siostra bratowej

en: bullet list
pl: wypunktowana lista

en: burial
pl: pogrzeb

en: by
pl: przez

en: calculated %s
pl: wyliczone na %s

en: cancel
pl: Anuluj

en: census added
pl: spis ludności

en: century
pl: wiek

en: change of name
pl: zmienione

en: child
pl: dziecko

en: children
pl: dzieci

[ctx: child’s child]
en: grandchild
pl: wnuczę

[ctx: child’s child’s child]
en: great-grandchild
pl: prawnuczę

[ctx: child’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
pl: prawnuczka

[ctx: child’s child’s son]
en: great-grandson
pl: prawnuk

[ctx: child’s daughter]
en: granddaughter
pl: wnuczka

[ctx: child’s daughter’s child]
en: great-grandchild
pl: prawnuczę

[ctx: child’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
pl: prawnuczka

[ctx: child’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
pl: mąż wnuczki

[ctx: child’s daughter’s son]
en: great-grandson
pl: prawnuk

[ctx: child’s husband]
en: son-in-law
pl: zięć

[ctx: child’s son]
en: grandson
pl: wnuk

[ctx: child’s son’s child]
en: great-grandchild
pl: prawnuczę

[ctx: child’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
pl: prawnuczka

[ctx: child’s son’s son]
en: great-grandson
pl: prawnuk

[ctx: child’s son’s wife]
en: grandson’s wife
pl: żona wnuka

[ctx: child’s spouse]
en: son/daughter-in-law
pl: współmałżonek dziecka

[ctx: child’s wife]
en: daughter-in-law
pl: synowa

en: close
pl: Zamknij

en: compact list
pl: zwięzła lista

en: continue
pl: Kontynuuj

en: create
pl: Utwórz

en: creating thumbnails of images
pl: tworzenie miniaturek obrazów

en: date periods
pl: okresy czasu

en: daughter
pl: córka

en: daughter of
pl: córką

[ctx: daughter’s child]
en: grandchild
pl: wnuczę

[ctx: daughter’s child’s child]
en: great-grandchild
pl: prawnuczę

[ctx: daughter’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
pl: prawnuczka

[ctx: daughter’s child’s son]
en: great-grandson
pl: prawnuk

[ctx: daughter’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
pl: Adopcja wnuczki

[ctx: daughter’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
pl: Chrzest wnuczki

[ctx: daughter’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
pl: Urodziny wnuczki

[ctx: daughter’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
pl: Pogrzeb wnuczki

[ctx: daughter’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
pl: Chrzest wnuczki

[ctx: daughter’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
pl: Kremacja wnuczki

[ctx: daughter’s daughter]
en: Death of a granddaughter
pl: Śmierć wnuczki

[ctx: daughter’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
pl: Ślub wnuczki

[ctx: daughter’s daughter]
en: granddaughter
pl: wnuczka

[ctx: daughter’s daughter’s child]
en: great-grandchild
pl: prawnuczę

[ctx: daughter’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
pl: prawnuczka

[ctx: daughter’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
pl: mąż wnuczki

[ctx: daughter’s daughter’s son]
en: great-grandson
pl: prawnuk

[ctx: daughter’s husband]
en: son-in-law
pl: zięć

[ctx: daughter’s husband’s father]
en: son-in-law’s father
pl: swat

[ctx: daughter’s husband’s mother]
en: son-in-law’s mother
pl: swatka

[ctx: daughter’s husband’s parent]
en: son-in-law’s parent
pl: swat/swatka

[ctx: daughter’s son]
en: Adoption of a grandson
pl: Adopcja wnuka

[ctx: daughter’s son]
en: Baptism of a grandson
pl: Chrzest wnuka

[ctx: daughter’s son]
en: Birth of a grandson
pl: Urodziny wnuka

[ctx: daughter’s son]
en: Brit milah of a grandson
pl: Obrzezanie wnuka

[ctx: daughter’s son]
en: Burial of a grandson
pl: Pogrzeb wnuka

[ctx: daughter’s son]
en: Christening of a grandson
pl: Chrzest wnuka

[ctx: daughter’s son]
en: Cremation of a grandson
pl: Kremacja wnuka

[ctx: daughter’s son]
en: Death of a grandson
pl: Śmierć wnuka

[ctx: daughter’s son]
en: Marriage of a grandson
pl: Ślub wnuka

[ctx: daughter’s son]
en: grandson
pl: wnuk

[ctx: daughter’s son’s child]
en: great-grandchild
pl: prawnuczę

[ctx: daughter’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
pl: prawnuczka

[ctx: daughter’s son’s son]
en: great-grandson
pl: prawnuk

[ctx: daughter’s son’s wife]
en: grandson’s wife
pl: żona wnuka

en: death
pl: śmierć

en: degrees
pl: stopnie

en: delete
pl: Usuń

en: deny
pl: odrzuć

en: download
pl: pobierz

en: east
pl: wschód

en: edit
pl: Edytuj

en: eighth cousin
pl: kuzyn(ka) ósmego stopnia

en: elder brother
pl: starszy brat

en: elder sibling
pl: starsze rodzeństwo

en: elder sister
pl: starsza siostra

en: eleventh cousin
pl: kuzyn(ka) jedenastego stopnia

en: estate name
pl: majątkowe

en: estimated %s
pl: szacowane na %s

en: ex-husband
pl: były mąż

en: ex-partner
pl: były partner

en: ex-spouse
pl: były małżonek

en: ex-wife
pl: była żona

en: facts
pl: fakty

en: father
pl: ojciec

[ctx: father’s brother]
en: uncle
pl: stryj

[ctx: father’s brother’s child]
en: first cousin
pl: rodzeństwo stryjeczne

[ctx: father’s brother’s daughter]
en: first cousin
pl: siostra stryjeczna

[ctx: father’s brother’s son]
en: first cousin
pl: brat stryjeczny

[ctx: father’s brother’s wife]
en: aunt
pl: stryjenka

[ctx: father’s child]
en: half-sibling
pl: rodzeństwo przyrodnie

[ctx: father’s daughter]
en: half-sister
pl: siostra przyrodnia

[ctx: father’s father]
en: paternal grandfather
pl: dziadek ojczysty

[ctx: father’s father’s brother]
en: great-uncle
pl: dziadek stryjeczny

[ctx: father’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
pl: stryj stryjeczny/ciotka stryjeczna

[ctx: father’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
pl: ciotka stryjeczna

[ctx: father’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
pl: stryj stryjeczny

[ctx: father’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
pl: babcia stryjeczna

[ctx: father’s father’s father]
en: great-grandfather
pl: pradziadek

[ctx: father’s father’s mother]
en: great-grandmother
pl: prababcia

[ctx: father’s father’s parent]
en: great-grandparent
pl: pradziadek/prababcia

[ctx: father’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
pl: dziadek stryjeczny/babcia cioteczna

[ctx: father’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
pl: dziadek cioteczny/babcia stryjeczna

[ctx: father’s father’s sister]
en: great-aunt
pl: babcia cioteczna

[ctx: father’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
pl: stryj cioteczny/ciotka cioteczna

[ctx: father’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
pl: ciotka cioteczna

[ctx: father’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
pl: dziadek cioteczny

[ctx: father’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
pl: stryj cioteczny

[ctx: father’s mother]
en: paternal grandmother
pl: babcia ojczysta

[ctx: father’s mother’s brother]
en: great-uncle
pl: dziadek wujeczny

[ctx: father’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
pl: stryj wujeczny/ciotka wujeczna

[ctx: father’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
pl: ciotka wujeczna

[ctx: father’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
pl: stryj wujeczny

[ctx: father’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
pl: babcia wujeczna

[ctx: father’s mother’s father]
en: great-grandfather
pl: pradziadek

[ctx: father’s mother’s mother]
en: great-grandmother
pl: prababcia

[ctx: father’s mother’s parent]
en: great-grandparent
pl: pradziadek/prababcia

[ctx: father’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
pl: dziadek wujeczny/babcia cioteczna

[ctx: father’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
pl: dziadek cioteczny/babcia wujeczna

[ctx: father’s mother’s sister]
en: great-aunt
pl: babcia cioteczna

[ctx: father’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
pl: stryj cioteczny/ciotka cioteczna

[ctx: father’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
pl: ciotka cioteczna

[ctx: father’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
pl: dziadek cioteczny

[ctx: father’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
pl: stryj cioteczny

[ctx: father’s parent]
en: paternal grandparent
pl: rodzic ojca

[ctx: father’s parent’s brother]
en: great-uncle
pl: dziadek stryjeczny/wujeczny

[ctx: father’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
pl: babcia stryjeczna/wujeczna

[ctx: father’s parent’s father]
en: great-grandfather
pl: pradziadek

[ctx: father’s parent’s mother]
en: great-grandmother
pl: prababcia

[ctx: father’s parent’s parent]
en: great-grandparent
pl: pradziadek/prababcia

[ctx: father’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
pl: rodzeństwo dziadka/babci

[ctx: father’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
pl: małżonek rodzeństwa dziadka/babci

[ctx: father’s parent’s sister]
en: great-aunt
pl: babcia cioteczna

[ctx: father’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
pl: dziadek cioteczny

[ctx: father’s sibling]
en: aunt/uncle
pl: stryj/ciotka

[ctx: father’s sister]
en: aunt
pl: ciotka

[ctx: father’s sister’s child]
en: first cousin
pl: rodzeństwo cioteczne

[ctx: father’s sister’s daughter]
en: first cousin
pl: siostra cioteczna

[ctx: father’s sister’s husband]
en: uncle
pl: wuj

[ctx: father’s sister’s son]
en: first cousin
pl: brat cioteczny

[ctx: father’s son]
en: half-brother
pl: brat przyrodni

[ctx: father’s wife]
en: step-mother
pl: macocha

[ctx: father’s wife’s child]
en: step-sibling
pl: rodzeństwo przybrane

[ctx: father’s wife’s daughter]
en: step-sister
pl: przybrana siostra

[ctx: father’s wife’s son]
en: step-brother
pl: przybrany brat

en: fifteenth cousin
pl: kuzyn(ka) piętnastego stopnia

en: fifth %s
pl: piąty/a %s

en: fifth cousin
pl: kuzyn(ka) piątego stopnia

en: file upload capability
pl: możliwość wgrywania plików

en: first
pl: pierwsza

en: first %s
pl: pierwszy/a %s

en: first cousin
pl: kuzyn(ka) pierszego stopnia

en: fourteenth cousin
pl: kuzyn(ka) czternastego stopnia

en: fourth %s
pl: czwarty/a %s

en: fourth cousin
pl: kuzyn(ka) czwartego stopnia

en: from %1$s interval %2$s year | from %1$s interval %2$s years
pl[0]: od %1$s co %2$s rok
pl[1]: od %1$s co %2$s lata
pl[2]: od %1$s co %2$s lat

en: from %s
pl: od %s

en: from %s to %s
pl: od %s do %s

en: full circle
pl: pełen okrąg

en: gender
pl: płeć

en: go to new individual
pl: Idź do nowej osoby

[ctx: grandfather’s brother’s grandchild]
en: second cousin
pl: rodzeństwo prastryjeczne

[ctx: grandfather’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
pl: siostra prastryjeczna

[ctx: grandfather’s brother’s grandson]
en: second cousin
pl: brat prastryjeczny

[ctx: grandfather’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
pl: rodzeństwo prastryjeczne/pracioteczne

[ctx: grandfather’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
pl: siostra prastryjeczna/pracioteczna

[ctx: grandfather’s sibling’s grandson]
en: second cousin
pl: brat prastryjeczny/pracioteczny

[ctx: grandfather’s sister’s grandchild]
en: second cousin
pl: rodzeństwo pracioteczne

[ctx: grandfather’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
pl: siostra pracioteczna

[ctx: grandfather’s sister’s grandson]
en: second cousin
pl: brat pracioteczny

[ctx: grandmother’s brother’s grandchild]
en: second cousin
pl: rodzeństwo prawujeczne

[ctx: grandmother’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
pl: siostra prawujeczna

[ctx: grandmother’s brother’s grandson]
en: second cousin
pl: brat prawujeczny

[ctx: grandmother’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
pl: rodzeństwo prawujeczne/pracioteczne

[ctx: grandmother’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
pl: siostra prawujeczna/pracioteczna

[ctx: grandmother’s sibling’s grandson]
en: second cousin
pl: brat prawujeczny/pracioteczny

[ctx: grandmother’s sister’s grandchild]
en: second cousin
pl: rodzeństwo pracioteczne

[ctx: grandmother’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
pl: siostra pracioteczna

[ctx: grandmother’s sister’s grandson]
en: second cousin
pl: brat pracioteczny

[ctx: grandparent’s brother’s grandchild]
en: second cousin
pl: rodzeństwo prastryjeczne/prawujeczne

[ctx: grandparent’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
pl: siostra prastryjeczna/prawujeczna

[ctx: grandparent’s brother’s grandson]
en: second cousin
pl: brat prastryjeczny/prawujeczny

[ctx: grandparent’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
pl: rodzeństwo prastryjeczne/prawujeczne/pracioteczne

[ctx: grandparent’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
pl: siostra prastryjeczna/prawujeczna/pracioteczna

[ctx: grandparent’s sibling’s grandson]
en: second cousin
pl: brat prastryjeczny/prawujeczny/pracioteczny

[ctx: grandparent’s sister’s grandchild]
en: second cousin
pl: rodzeństwo pracioteczne

[ctx: grandparent’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
pl: siostra pracioteczna

[ctx: grandparent’s sister’s grandson]
en: second cousin
pl: brat pracioteczny

en: great ×%s aunt
pl: %s× prababcia cioteczna

en: great ×%s aunt/uncle
pl: rodzeństwo %s× pradziadka/prababci

en: great ×%s grandchild
pl: %s× prawnuczka/prawnuk

en: great ×%s granddaughter
pl: %s× prawnuczka

en: great ×%s grandfather
pl: %s× pradziadek

en: great ×%s grandmother
pl: %s× prababcia

en: great ×%s grandparent
pl: %s× prababcia/pradziadek

en: great ×%s grandson
pl: %s× prawnuk

en: great ×%s nephew
pl: %s× prawnuk stryjeczny/wujeczny/cioteczny

en: great ×%s nephew/niece
pl: %s× pradziecko stryjeczne/wujeczne/cioteczne

en: great ×%s niece
pl: %s× prawnuczka stryjeczna/wujeczna/cioteczna

en: great ×%s uncle
pl: %s× pradziadek stryjeczny/wujeczny

[ctx: great ×(%s-1) grandfather’s brother]
en: great ×%s uncle
pl: %s× pradziadek stryjeczny

[ctx: great ×(%s-1) grandmother’s brother]
en: great ×%s uncle
pl: %s× pradziadek wujeczny

[ctx: great ×(%s-1) grandparent’s brother]
en: great ×%s uncle
pl: %s× pradziadek stryjeczny/wujeczny

en: great ×4 aunt
pl: prapraprababcia cioteczna

en: great ×4 aunt/uncle
pl: rodzeństwo praprapradziadka/prapraprababci

en: great ×4 grandchild
pl: 4× prawnuczka/prawnuk

en: great ×4 granddaughter
pl: 4× prawnuczka

en: great ×4 grandfather
pl: 4× pradziadek

[ctx: great ×4 grandfather’s brother]
en: great ×5 uncle
pl: 4× pradziadek stryjeczny

en: great ×4 grandmother
pl: 4× prababcia

[ctx: great ×4 grandmother’s brother]
en: great ×5 uncle
pl: 4× pradziadek wujeczny

en: great ×4 grandparent
pl: 4× prababcia/pradziadek

[ctx: great ×4 grandparent’s brother]
en: great ×5 uncle
pl: 4× pradziadek stryjeczny

en: great ×4 grandson
pl: 4× prawnuk

en: great ×5 aunt
pl: 4× prababcia cioteczna

en: great ×5 aunt/uncle
pl: rodzeństwo 4× pradziadka/4× prababci

en: great ×5 grandchild
pl: 5× prawnuczka/prawnuk

en: great ×5 granddaughter
pl: 5× prawnuczka

en: great ×5 grandfather
pl: 5× pradziadek

[ctx: great ×5 grandfather’s brother]
en: great ×6 uncle
pl: 5× pradziadek stryjeczny

en: great ×5 grandmother
pl: 5× prababcia

[ctx: great ×5 grandmother’s brother]
en: great ×6 uncle
pl: 5× pradziadek wujeczny

en: great ×5 grandparent
pl: 5× prababcia/pradziadek

[ctx: great ×5 grandparent’s brother]
en: great ×6 uncle
pl: 5× pradziadek stryjeczny/wujeczny

en: great ×5 grandson
pl: 5× prawnuk

en: great ×6 aunt
pl: 5× prababcia cioteczna

en: great ×6 aunt/uncle
pl: rodzeństwo 5× pradziadka/5× prababci

en: great ×6 grandchild
pl: 6× prawnuczka/prawnuk

en: great ×6 granddaughter
pl: 6× prawnuczka

en: great ×6 grandfather
pl: 6× pradziadek

[ctx: great ×6 grandfather’s brother]
en: great ×7 uncle
pl: 6× pradziadek stryjeczny

en: great ×6 grandmother
pl: 6× prababcia

[ctx: great ×6 grandmother’s brother]
en: great ×7 uncle
pl: 6× pradziadek wujeczny

en: great ×6 grandparent
pl: 6× prababcia/pradziadek

[ctx: great ×6 grandparent’s brother]
en: great ×7 uncle
pl: 6× pradziadek stryjeczny/wujeczny

en: great ×6 grandson
pl: 6× prawnuk

en: great ×7 aunt
pl: 6× prababcia cioteczna

en: great ×7 aunt/uncle
pl: rodzeństwo 6× pradziadka/6× prababci

en: great ×7 grandchild
pl: 7× prawnuczka/prawnuk

en: great ×7 granddaughter
pl: 7× prawnuczka

en: great ×7 grandfather
pl: 7× pradziadek

en: great ×7 grandmother
pl: 7× prababcia

en: great ×7 grandparent
pl: 7× prababcia/pradziadek

en: great ×7 grandson
pl: 7× prawnuk

[ctx: great-grandfather’s brother]
en: great-great-uncle
pl: pradziadek stryjeczny

[ctx: great-grandmother’s brother]
en: great-great-uncle
pl: pradziadek wujeczny

[ctx: great-grandparent’s brother]
en: great-great-uncle
pl: pradziadek stryjeczny

en: great-great-aunt
pl: prababcia cioteczna

en: great-great-aunt/uncle
pl: rodzeństwo pradziadka/prababci

en: great-great-grandchild
pl: praprawnuczka/praprawnuk

en: great-great-granddaughter
pl: praprawnuczka

en: great-great-grandfather
pl: prapradziadek

[ctx: great-great-grandfather’s brother]
en: great-great-great-uncle
pl: prapradziadek stryjeczny

en: great-great-grandmother
pl: praprababcia

[ctx: great-great-grandmother’s brother]
en: great-great-great-uncle
pl: prapradziadek wujeczny

en: great-great-grandparent
pl: praprababcia/prapradziadek

[ctx: great-great-grandparent’s brother]
en: great-great-great-uncle
pl: prapradziadek stryjeczny

en: great-great-grandson
pl: praprawnuk

en: great-great-great-aunt
pl: praprababcia cioteczna

en: great-great-great-aunt/uncle
pl: rodzeństwo prapradziadka/praprababci

en: great-great-great-grandchild
pl: prapraprawnuczka/prapraprawnuk

en: great-great-great-granddaughter
pl: prapraprawnuczka

en: great-great-great-grandfather
pl: praprapradziadek

[ctx: great-great-great-grandfather’s brother]
en: great ×4 uncle
pl: praprapradziadek stryjeczny

en: great-great-great-grandmother
pl: prapraprababcia

[ctx: great-great-great-grandmother’s brother]
en: great ×4 uncle
pl: praprapradziadek wujeczny

en: great-great-great-grandparent
pl: prapraprababcia/praprapradziadek

[ctx: great-great-great-grandparent’s brother]
en: great ×4 uncle
pl: praprapradziadek stryjeczny

en: great-great-great-grandson
pl: prapraprawnuk

en: half circle
pl: ½ okręgu

en: half-year after marriage
pl: półrocza po ślubie

en: herself
pl: probant

en: hh:mm or hh:mm:ss
pl: hh:mm lub hh:mm:ss

en: hide
pl: Ukryj

en: himself
pl: probant

en: husband
pl: mąż

[ctx: husband’s brother]
en: brother-in-law
pl: szwagier

[ctx: husband’s brother’s wife]
en: sister-in-law
pl: szwagierka

[ctx: husband’s child]
en: step-child
pl: dziecko przybrane

[ctx: husband’s daughter]
en: step-daughter
pl: pasierbica

[ctx: husband’s father]
en: father-in-law
pl: teść

[ctx: husband’s mother]
en: mother-in-law
pl: teściowa

[ctx: husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
pl: rodzeństwo męża

[ctx: husband’s sister]
en: sister-in-law
pl: szwagierka

[ctx: husband’s sister’s husband]
en: brother-in-law
pl: szwagier

[ctx: husband’s son]
en: step-son
pl: pasierb

en: immigration name
pl: immigracyjne

en: import
pl: importuj

en: interpreted %s (%s)
pl: zinterpretowane jako %s (%s)

en: interval %s year | interval %s years
pl[0]: co %s rok
pl[1]: co %s lata
pl[2]: co %s lat

en: interval one child
pl: pojedynczo

en: interval two children
pl: dwuosobowe grupy

en: invert selection
pl: odwróć zaznaczenie

en: last
pl: ostatnia

en: link
pl: Ustaw powiązanie

en: list
pl: Lista

en: maiden name
pl: panieńskie

en: managers
pl: menedżerowie

en: marriage
pl: małżeństwo

en: married name
pl: po ślubie

en: matrilineal
pl: matrylinearna

en: maximum
pl: maksimum

en: maximum %s day | maximum %s days
pl[0]: maksymalnie %s dzień
pl[1]: maksymalnie %s dni
pl[2]: maksymalnie %s dni

en: members
pl: użytkownicy

en: midnight
pl: północ

en: month
pl: miesiąc

en: months after marriage
pl: miesiące po ślubie

en: months before and after marriage
pl: miesiące przed i po ślubie

en: mother
pl: matka

[ctx: mother’s brother]
en: uncle
pl: wuj

[ctx: mother’s brother’s child]
en: first cousin
pl: rodzeństwo wujeczne

[ctx: mother’s brother’s daughter]
en: first cousin
pl: siostra wujeczna

[ctx: mother’s brother’s son]
en: first cousin
pl: brat wujeczny

[ctx: mother’s brother’s wife]
en: aunt
pl: wujenka

[ctx: mother’s child]
en: half-sibling
pl: rodzeństwo przyrodnie

[ctx: mother’s daughter]
en: half-sister
pl: siostra przyrodnia

[ctx: mother’s father]
en: maternal grandfather
pl: dziadek macierzysty

[ctx: mother’s father’s brother]
en: great-uncle
pl: dziadek stryjeczny

[ctx: mother’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
pl: wuj stryjeczny/ciotka stryjeczna

[ctx: mother’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
pl: ciotka stryjeczna

[ctx: mother’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
pl: wuj stryjeczny

[ctx: mother’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
pl: babcia stryjeczna

[ctx: mother’s father’s father]
en: great-grandfather
pl: pradziadek

[ctx: mother’s father’s mother]
en: great-grandmother
pl: prababcia

[ctx: mother’s father’s parent]
en: great-grandparent
pl: pradziadek/prababcia

[ctx: mother’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
pl: dziadek stryjeczny/babcia cioteczna

[ctx: mother’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
pl: dziadek cioteczny/babcia stryjeczna

[ctx: mother’s father’s sister]
en: great-aunt
pl: babcia cioteczna

[ctx: mother’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
pl: wuj cioteczny/ciotka cioteczna

[ctx: mother’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
pl: ciotka cioteczna

[ctx: mother’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
pl: dziadek cioteczny

[ctx: mother’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
pl: wuj cioteczny

[ctx: mother’s husband]
en: step-father
pl: ojczym

[ctx: mother’s husband’s child]
en: step-sibling
pl: rodzeństwo przybrane

[ctx: mother’s husband’s daughter]
en: step-sister
pl: przybrana siostra

[ctx: mother’s husband’s son]
en: step-brother
pl: przybrany brat

[ctx: mother’s mother]
en: maternal grandmother
pl: babcia macierzysta

[ctx: mother’s mother’s brother]
en: great-uncle
pl: dziadek wujeczny

[ctx: mother’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
pl: wuj wujeczny/ciotka wujeczna

[ctx: mother’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
pl: ciotka wujeczna

[ctx: mother’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
pl: wuj wujeczny

[ctx: mother’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
pl: babcia wujeczna

[ctx: mother’s mother’s father]
en: great-grandfather
pl: pradziadek

[ctx: mother’s mother’s mother]
en: great-grandmother
pl: prababcia

[ctx: mother’s mother’s parent]
en: great-grandparent
pl: pradziadek/prababcia

[ctx: mother’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
pl: dziadek wujeczny/babcia cioteczna

[ctx: mother’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
pl: dziadek cioteczny/babcia wujeczna

[ctx: mother’s mother’s sister]
en: great-aunt
pl: babcia cioteczna

[ctx: mother’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
pl: wuj cioteczny/ciotka cioteczna

[ctx: mother’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
pl: ciotka cioteczna

[ctx: mother’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
pl: dziadek cioteczny

[ctx: mother’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
pl: wuj cioteczny

[ctx: mother’s parent]
en: maternal grandparent
pl: rodzic matki

[ctx: mother’s parent’s brother]
en: great-uncle
pl: dziadek stryjeczny/wujeczny

[ctx: mother’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
pl: babcia stryjeczna/wujeczna

[ctx: mother’s parent’s father]
en: great-grandfather
pl: pradziadek

[ctx: mother’s parent’s mother]
en: great-grandmother
pl: prababcia

[ctx: mother’s parent’s parent]
en: great-grandparent
pl: pradziadek/prababcia

[ctx: mother’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
pl: rodzeństwo dziadka/babci

[ctx: mother’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
pl: małżonek rodzeństwa dziadka/babci

[ctx: mother’s parent’s sister]
en: great-aunt
pl: babcia cioteczna

[ctx: mother’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
pl: dziadek cioteczny

[ctx: mother’s sibling]
en: aunt/uncle
pl: wuj/ciotka

[ctx: mother’s sister]
en: aunt
pl: ciotka

[ctx: mother’s sister’s child]
en: first cousin
pl: rodzeństwo cioteczne

[ctx: mother’s sister’s daughter]
en: first cousin
pl: siostra cioteczna

[ctx: mother’s sister’s husband]
en: uncle
pl: wuj

[ctx: mother’s sister’s son]
en: first cousin
pl: brat cioteczny

[ctx: mother’s son]
en: half-brother
pl: brat przyrodni

en: never
pl: nigdy

en: next
pl: następna

en: ninth cousin
pl: kuzyn(ka) dziewiątego stopnia

en: no
pl: Nie

en: none
pl: brak

en: noon
pl: południe

en: north
pl: północ

en: numbers
pl: ilościowa

en: of
pl: z

en: on the date of death
pl: w dniu śmierci

en: overall
pl: ogólny

en: p.m.
pl: po południu

en: parent
pl: rodzic

[ctx: parent’s brother]
en: uncle
pl: stryj/wuj

[ctx: parent’s brother’s wife]
en: aunt
pl: stryjenka/wujenka

[ctx: parent’s child]
en: half-sibling
pl: rodzeństwo przyrodnie

[ctx: parent’s daughter]
en: half-sister
pl: siostra przyrodnia

[ctx: parent’s father]
en: grandfather
pl: dziadek

[ctx: parent’s father’s brother]
en: great-uncle
pl: dziadek stryjeczny

[ctx: parent’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
pl: babcia stryjeczna

[ctx: parent’s father’s father]
en: great-grandfather
pl: pradziadek

[ctx: parent’s father’s mother]
en: great-grandmother
pl: prababcia

[ctx: parent’s father’s parent]
en: great-grandparent
pl: pradziadek/prababcia

[ctx: parent’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
pl: dziadek stryjeczny/babcia cioteczna

[ctx: parent’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
pl: dziadek cioteczny/babcia stryjeczna

[ctx: parent’s father’s sister]
en: great-aunt
pl: babcia cioteczna

[ctx: parent’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
pl: dziadek cioteczny

[ctx: parent’s mother]
en: grandmother
pl: babcia

[ctx: parent’s mother’s brother]
en: great-uncle
pl: dziadek wujeczny

[ctx: parent’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
pl: babcia wujeczna

[ctx: parent’s mother’s father]
en: great-grandfather
pl: pradziadek

[ctx: parent’s mother’s mother]
en: great-grandmother
pl: prababcia

[ctx: parent’s mother’s parent]
en: great-grandparent
pl: pradziadek/prababcia

[ctx: parent’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
pl: dziadek wujeczny/babcia cioteczna

[ctx: parent’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
pl: dziadek cioteczny/babcia wujeczna

[ctx: parent’s mother’s sister]
en: great-aunt
pl: babcia cioteczna

[ctx: parent’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
pl: dziadek cioteczny

[ctx: parent’s parent]
en: grandparent
pl: dziadek lub babcia

[ctx: parent’s parent’s brother]
en: great-uncle
pl: dziadek stryjeczny/wujeczny

[ctx: parent’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
pl: babcia stryjeczna/wujeczna

[ctx: parent’s parent’s father]
en: great-grandfather
pl: pradziadek

[ctx: parent’s parent’s mother]
en: great-grandmother
pl: prababcia

[ctx: parent’s parent’s parent]
en: great-grandparent
pl: pradziadek/prababcia

[ctx: parent’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
pl: rodzeństwo dziadka/babci

[ctx: parent’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
pl: małżonek rodzeństwa dziadka/babci

[ctx: parent’s parent’s sister]
en: great-aunt
pl: babcia cioteczna

[ctx: parent’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
pl: dziadek cioteczny

[ctx: parent’s sibling]
en: aunt/uncle
pl: rodzeństwo rodzica

[ctx: parent’s sister]
en: aunt
pl: ciotka

[ctx: parent’s sister’s husband]
en: uncle
pl: wuj

[ctx: parent’s son]
en: half-brother
pl: brat przyrodni

[ctx: parent’s spouse]
en: step-parent
pl: rodzic przybrany

[ctx: parent’s spouse’s child]
en: step-sibling
pl: rodzeństwo przybrane

[ctx: parent’s spouse’s daughter]
en: step-sister
pl: przybrana siostra

[ctx: parent’s spouse’s son]
en: step-brother
pl: przybrany brat

en: patrilineal
pl: patrylinearna

en: pending
pl: oczekująca

en: percentage
pl: procentowa

en: pixels
pl: piksele

en: preview
pl: Podgląd

en: previous
pl: poprzednia

en: primary evidence
pl: podstawowy dowód

en: quarters after marriage
pl: kwartały po ślubie

en: questionable evidence
pl: wątpliwy dowód

en: records
pl: wpisy

en: rejected
pl: odrzucona

en: religious name
pl: zakonne

en: replace
pl: zamień

en: reporting
pl: raporty

en: reset
pl: Wyczyść

en: save
pl: Zapisz

en: search
pl: szukaj

en: second %s
pl: drugi/a %s

en: second cousin
pl: kuzyn(ka) drugiego stopnia

en: secondary evidence
pl: drugorzędny dowód

en: select all
pl: zaznacz wszystkie

en: select none
pl: odznacz wszystkie

en: self
pl: probant

en: seventh cousin
pl: kuzyn(ka) siódmego stopnia

en: show
pl: Pokaż

en: show the chart
pl: Pokaż wykres

en: sibling
pl: rodzeństwo

[ctx: sibling’s child]
en: nephew/niece
pl: dziecko brata/siostry

[ctx: sibling’s child’s child]
en: great-nephew/niece
pl: wnuczę brata/siostry

[ctx: sibling’s child’s daughter]
en: great-niece
pl: wnuczka brata/siostry

[ctx: sibling’s child’s son]
en: great-nephew
pl: wnuk brata/siostry

[ctx: sibling’s daughter]
en: niece
pl: bratanica/siostrzenica

[ctx: sibling’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
pl: dziecko bratanicy/siostrzenicy

[ctx: sibling’s daughter’s daughter]
en: great-niece
pl: córka bratanicy/siostrzenicy

[ctx: sibling’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
pl: mąż bratanicy/siostrzenicy

[ctx: sibling’s daughter’s son]
en: great-nephew
pl: syn bratanicy/siostrzenicy

[ctx: sibling’s son]
en: nephew
pl: bratanek/siostrzeniec

[ctx: sibling’s son’s child]
en: great-nephew/niece
pl: dziecko bratanka/siostrzeńca

[ctx: sibling’s son’s daughter]
en: great-niece
pl: córka bratanka/siostrzeńca

[ctx: sibling’s son’s son]
en: great-nephew
pl: syn bratanka/siostrzeńca

[ctx: sibling’s son’s wife]
en: niece-in-law
pl: żona bratanka/siostrzeńca

[ctx: sibling’s spouse]
en: brother/sister-in-law
pl: rodzeństwo współmałżonka

en: sign in
pl: Zaloguj

en: sign out
pl: wyloguj

en: sister
pl: siostra

[ctx: sisters’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
pl: mąż siostrzenicy

[ctx: sisters’s son’s wife]
en: niece-in-law
pl: żona siostrzeńca

[ctx: sister’s child]
en: nephew/niece
pl: dziecko siostry

[ctx: sister’s daughter]
en: niece
pl: siostrzenica

[ctx: sister’s husband]
en: brother-in-law
pl: szwagier

[ctx: sister’s husband’s brother]
en: brother-in-law
pl: brat szwagra

[ctx: sister’s husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
pl: rodzeństwo szwagra

[ctx: sister’s husband’s sister]
en: sister-in-law
pl: siostra szwagra

[ctx: sister’s son]
en: nephew
pl: siostrzeniec

en: sixth cousin
pl: kuzyn(ka) szóstego stopnia

en: son
pl: syn

en: son of
pl: syna

[ctx: son’s child]
en: grandchild
pl: wnuczę

[ctx: son’s child’s child]
en: great-grandchild
pl: prawnuczę

[ctx: son’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
pl: prawnuczka

[ctx: son’s child’s son]
en: great-grandson
pl: prawnuk

[ctx: son’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
pl: Adopcja wnuczki

[ctx: son’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
pl: Chrzest wnuczki

[ctx: son’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
pl: Urodziny wnuczki

[ctx: son’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
pl: Pogrzeb wnuczki

[ctx: son’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
pl: Chrzest wnuczki

[ctx: son’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
pl: Kremacja wnuczki

[ctx: son’s daughter]
en: Death of a granddaughter
pl: Śmierć wnuczki

[ctx: son’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
pl: Ślub wnuczki

[ctx: son’s daughter]
en: granddaughter
pl: wnuczka

[ctx: son’s daughter’s child]
en: great-grandchild
pl: prawnuczę

[ctx: son’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
pl: prawnuczka

[ctx: son’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
pl: mąż wnuczki

[ctx: son’s daughter’s son]
en: great-grandson
pl: prawnuk

[ctx: son’s son]
en: Adoption of a grandson
pl: Adopcja wnuka

[ctx: son’s son]
en: Baptism of a grandson
pl: Chrzest wnuka

[ctx: son’s son]
en: Birth of a grandson
pl: Urodziny wnuka

[ctx: son’s son]
en: Brit milah of a grandson
pl: Obrzezanie wnuka

[ctx: son’s son]
en: Burial of a grandson
pl: Pogrzeb wnuka

[ctx: son’s son]
en: Christening of a grandson
pl: Chrzest wnuka

[ctx: son’s son]
en: Cremation of a grandson
pl: Kremacja wnuka

[ctx: son’s son]
en: Death of a grandson
pl: Śmierć wnuka

[ctx: son’s son]
en: Marriage of a grandson
pl: Ślub wnuka

[ctx: son’s son]
en: grandson
pl: wnuk

[ctx: son’s son’s child]
en: great-grandchild
pl: prawnuczę

[ctx: son’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
pl: prawnuczka

[ctx: son’s son’s son]
en: great-grandson
pl: prawnuk

[ctx: son’s son’s wife]
en: grandson’s wife
pl: żona wnuka

[ctx: son’s wife]
en: daughter-in-law
pl: synowa

[ctx: son’s wife’s father]
en: daughter-in-law’s father
pl: swat

[ctx: son’s wife’s mother]
en: daughter-in-law’s mother
pl: swatka

[ctx: son’s wife’s parent]
en: daughter-in-law’s parent
pl: swat/swatka

en: sort by date
pl: Sortuj według daty

en: sort by date of birth
pl: Sortuj według daty urodzenia

en: sort by date of death
pl: Sortuj według daty śmierci

en: sort by date of marriage
pl: Sortuj według daty ślubu

en: sort by date, newest first
pl: Sortuj według daty, najnowsze na początku

en: sort by date, oldest first
pl: Sortuj według daty, najstarsze na początku

en: sort by filename
pl: Sortuj według nazwy pliku

en: sort by name
pl: Sortuj według nazwiska

en: sort by title
pl: Sortuj według tytułu

en: south
pl: południe

en: spouse
pl: współmałżonek

[ctx: spouse’s brother]
en: brother-in-law
pl: szwagier

[ctx: spouse’s child]
en: step-child
pl: dziecko przybrane

[ctx: spouse’s daughter]
en: step-daughter
pl: pasierbica

[ctx: spouse’s father]
en: father-in-law
pl: teść

[ctx: spouse’s mother]
en: mother-in-law
pl: teściowa

[ctx: spouse’s parent]
en: mother/father-in-law
pl: teść/teściowa

[ctx: spouse’s sibling]
en: brother/sister-in-law
pl: szwagier/szwagierka

[ctx: spouse’s sister]
en: sister-in-law
pl: szwagierka

[ctx: spouse’s son]
en: step-son
pl: pasierb

en: ssl
pl: SSL

en: table
pl: Tabela

en: tag cloud
pl: Chmura znaczników

en: tenth cousin
pl: kuzyn(ka) dziesiątego stopnia

en: the database connection settings in the file “/data/config.ini.php” are still correct
pl: ustawienia połączenia z bazą danych w pliku „/data/config.ini.php” są nadal poprawne

en: the folder “/data” and the file “/data/config.ini.php” have access permissions that allow the webserver to read them
pl: katalog „/data” i plik „/data/config.ini.php” mają uprawnienia dostępu, które pozwalają na odczyt serwerowi

en: themself
pl: probant

en: third %s
pl: trzeci/a %s

en: third cousin
pl: kuzyn(ka) treciego stopnia

en: thirteenth cousin
pl: kuzyn(ka) trzynastego stopnia

en: this record does not exist
pl: ten wpis nie istnieje

en: three-quarter circle
pl: ¾ okręgu

en: tls
pl: TLS

en: to %s
pl: do %s

en: twelfth cousin
pl: kuzyn(ka) dwunastego stopnia

en: twin brother
pl: brat bliźniak

en: twin sibling
pl: rodzeństwo bliźniacze

en: twin sister
pl: siostra bliźniaczka

en: unknown
pl: nieznane

[ctx: unknown century]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: unknown family]
en: unknown
pl: nieznani

[ctx: unknown gender]
en: Unknown
pl: Nieznana

[ctx: unknown people]
en: Unknown
pl: Nieznani

en: unlimited
pl: nielimitowane

en: unreliable evidence
pl: niepewny dowód

en: update
pl: Uaktualnij

en: upload
pl: wgraj

en: view
pl: pokaż

en: visitors
pl: goście

en: webtrees cannot connect to the PhpGedView database: %s.
pl: webtrees nie może połączyć się z bazą danych PhpGedView: %s.

en: webtrees message
pl: Wiadomość

en: webtrees needs a MySQL database, version %s or later.
pl: webtrees wymaga bazy danych MySQL w wersji %s lub nowszej.

en: webtrees needs to send emails, such as password reminders and website notifications. To do this, it can use this server’s built in PHP mail facility (which is not always available) or an external SMTP (mail-relay) service, for which you will need to provide the connection details.
pl: webtrees musi wysyłać wiadomości email, na przykład przypomnienia hasła i powiadomienia serwisu. Aby to zrobić, może wykorzystywać wbudowany w PHP na tym serwerze mechanizm wysyłania wiadomości mail (nie zawsze jest dostępny) lub zewnętrzny serwis SMTP (przekazywanie poczty), dla którego trzeba będzie podać szczegóły połączenia.

en: webtrees reply address
pl: Adres zwrotny webtrees

en: webtrees sends emails with no storage
pl: webtrees wysyła emaile bez zachowywania

en: webtrees uses UTF-8 encoding for accented letters, special characters and non-Latin scripts. If you want to use this GEDCOM file with genealogy software that does not support UTF-8, then you can create it using ISO-8859-1 encoding.
pl: webtrees używa kodowania UTF-8 dla akcentowanych liter (w tym liter charakterystycznych dla alfabetu polskiego), znaków specjalnych i alfabetów innych niż łaciński. Jeśli jest konieczność używania danego pliku GEDCOM z oprogramowaniem genealogicznym, które nie obsługuje UTF-8, można go utworzyć przy użyciu kodowania ISO-8859-1.

en: webtrees’ database must be on the same server as PhpGedView’s
pl: Baza danych webtrees musi być na tym samym serwerze co baza PhpGedView

en: west
pl: zachód

en: wife
pl: żona

[ctx: wife’s brother]
en: brother-in-law
pl: szwagier

[ctx: wife’s brother’s wife]
en: sister-in-law
pl: szwagierka

[ctx: wife’s child]
en: step-child
pl: dziecko przybrane

[ctx: wife’s daughter]
en: step-daughter
pl: pasierbica

[ctx: wife’s father]
en: father-in-law
pl: teść

[ctx: wife’s mother]
en: mother-in-law
pl: teściowa

[ctx: wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
pl: szwagier/szwagierka

[ctx: wife’s sister]
en: sister-in-law
pl: szwagierka

[ctx: wife’s sister’s husband]
en: brother-in-law
pl: szwagier

[ctx: wife’s son]
en: step-son
pl: pasierb

en: years
pl: lat

en: yes
pl: Tak

en: you can connect to the database using other applications, such as phpmyadmin
pl: można połączyć się z bazą danych przy użyciu innych aplikacji, takich jak phpMyAdmin

en: younger brother
pl: młodszy brat

en: younger sibling
pl: młodsze rodzeństwo

en: younger sister
pl: młodsza siostra

en: ±%s year | ±%s years
pl[0]: ±%s rok
pl[1]: ±%s lata
pl[2]: ±%s lat

en: “%s”
pl: „%s”

en: “%s” has been added to your favorites.
pl: Dodano wpis „%s” do ulubionych użytkownika.

en: “%s” has been deleted.
pl: Wpis „%s” został usunięty.
