webtrees - en to oc translation catalogue (1321 entries)

en:  but the details are unknown
oc:  mas ne desconeissèm los detalhs

en:  in
oc:  a

en:  per gender
oc:  per sèxe

en:  per time period
oc:  per períòde de temps

en: %1$s %2$s has a %3$s link to %4$s.
oc: %1$s %2$s es ligat %3$s damb %4$s.

en: %1$s %2$s times removed ascending
oc: %1$s oncle au %2$s<sup>au</sup> degrà

en: %1$s %2$s times removed descending
oc: %1$s nebot au %2$s<sup>au</sup> degrà

en: %1$s KB were downloaded in %2$s seconds.
oc: %1$sKB cargats en %2$s segonds.

en: %1$s does not exist.
oc: %1$s exista pas.

en: %1$s does not exist. Did you mean %2$s?
oc: %1$s exista pas. Voletz disèr %2$s?

en: %1$s does not have a link back to %2$s.
oc: %1$s a pas de ligam damb %2$s.

en: %1$s file was extracted in %2$s seconds. | %1$s files were extracted in %2$s seconds.
oc[0]: Lo fichièr a estat extrach en %2$s segondes.
oc[1]: %1$s an estat extrachs en %2$s segondes.

en: %1$s individual displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations. | %1$s individuals displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations.
oc[0]: %1$s persona, sur un totau normal de %2$s, per %3$s generacions.
oc[1]: %1$s personas, sur un totau normal de %2$s, per %3$s generacions.

en: %1$s individual is missing birthplace map coordinates: %2$s. | %1$s individuals are missing birthplace map coordinates: %2$s.
oc[0]: %1$s persona a pas donadas sus lo luòc de naissença: %2$s.
oc[1]: %1$s personas an pas donadas sus lo luòc de naissença: %2$s.

en: %1$s is a %2$s but a %3$s is expected.
oc: %1$s es una %2$s mas s'espèra una %3$s.

en: %1$s × %2$s pixels
oc: %1$s × %2$s pixèls

en: %1$s’s %2$s
oc: %1$s es %2$s

en: %s BCE
oc: %s BC

en: %s and her ancestors
oc: %s e los siens

en: %s and his ancestors
oc: %s e los siens

en: %s and the individuals that reference it.
oc: %s e las personas que i fan referéncia.

en: %s and their children
oc: %s e los son mainatges

en: %s and their descendants
oc: %s e los sieus descendents

en: %s anonymous signed-in user | %s anonymous signed-in users
oc[0]: %s usatgièr anonim amb accès
oc[1]: %s usatgièrs anonims amb accès

en: %s child | %s children
oc[0]: %s mainatge
oc[1]: %s mainatges

en: %s day | %s days
oc[0]: %s dia
oc[1]: %s dias

en: %s day ago | %s days ago
oc[0]: %s dia abans
oc[1]: %s dias abans

en: %s family has been updated. | %s families have been updated.
oc[0]: %s familha actualizada.
oc[1]: %s familhas actualizadas.

en: %s family tree | %s family trees
oc[0]: %s arbre genealogic
oc[1]: %s arbres genealogics

en: %s grandchild | %s grandchildren
oc[0]: %s fellen
oc[1]: %s fellens

en: %s hour ago | %s hours ago
oc[0]: fa %s ora
oc[1]: fa %s oras

en: %s individual | %s individuals
oc[0]: %s persona
oc[1]: %s personas

en: %s individual has been updated. | %s individuals have been updated.
oc[0]: Una persona a estat actulisada.
oc[1]: %s personas an estat actulisadas.

en: %s individual is private. | %s individuals are private.
oc[0]: %s persona es privada.
oc[1]: %s persona son privadas.

en: %s individual with events between %s and %s | %s individuals with events between %s and %s
oc[0]: %s persona amb eveniments entre %s e %s
oc[1]: %s personas amb eveniments entre %s e %s

en: %s individual with events in %s | %s individuals with events in %s
oc[0]: %s persona amb eveniments la %s
oc[1]: %s personas amb eveniments la %s

en: %s individual with events in %s between %s and %s | %s individuals with events in %s between %s and %s
oc[0]: %s persona amb eveniments la %s entre %s e %s
oc[1]: %s personas amb eveniments la %s entre %s e %s

en: %s is disabled on this server. You cannot install webtrees until it is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
oc: %s es deshabilitat en aquel servidor. Se pòt pas instal webtrees fins que sià abilitat. Sollicitatz a l'administrador del qu'o faga.

en: %s message | %s messages
oc[0]: %s messatge
oc[1]: %s messatges

en: %s minute ago | %s minutes ago
oc[0]: %s minuta abans
oc[1]: %s minutas abans

en: %s month | %s months
oc[0]: %s mes
oc[1]: %s mes

en: %s month ago | %s months ago
oc[0]: %s mes abans
oc[1]: %s mes abans

en: %s note has been updated. | %s notes have been updated.
oc[0]: %s nòta actualizada.
oc[1]: %s nòtas actualizadas.

en: %s second ago | %s seconds ago
oc[0]: %s segond abans
oc[1]: %s segonds abans

en: %s signed-in user | %s signed-in users
oc[0]: %s usatgièr connectat
oc[1]: %s usatgièrs connectats

en: %s source has been updated. | %s sources have been updated.
oc[0]: %s font a estat mesa a jorn.
oc[1]: %s font an estat mesas a jorn.

en: %s week | %s weeks
oc[0]: %s setmana
oc[1]: %s setmanas

en: %s year | %s years
oc[0]: %s an
oc[1]: %s ans

en: %s year ago | %s years ago
oc[0]: %s an abans
oc[1]: %s ans abans

en: %s year anniversary
oc: %s aniversari

en: %s × cousin
oc: cosin(a) au (%s+1)<sup>au</sup> degrà

en: %s&nbsp;BCE
oc: %s&nbsp;BC

en: %s&nbsp;CE
oc: %s&nbsp;AC

en: %s, her ancestors and their families
oc: %s, los sieus ancessors e las siás familhas

en: %s, her parents and siblings
oc: %s, los sieus parents e fraires

en: %s, her spouses and children
oc: %s, los sieus marits e mainatges

en: %s, her spouses and descendants
oc: %s, los sieus marits e descendents

en: %s, his ancestors and their families
oc: %s, los sieus ancessors e las siás familhas

en: %s, his parents and siblings
oc: %s, los sieus ancessors e las siás familhas

en: %s, his spouses and children
oc: %s, las siás molhèrs e mainatges

en: %s, his spouses and descendants
oc: %s, las siás molhèrs e descendents

en: &lt;select&gt;
oc: &lt;selecciona&gt;

en: (aged %s)
oc: (edat %s ans)

en: (aged less than %s)
oc: (mens de %s ans)

en: (aged more than %s)
oc: (mai de %s ans)

en: (filtered from %s total entries)
oc: (filtrat de %s dintrada en totala)

en: (in childhood)
oc: (albat)

en: (in infancy)
oc: (albat)

en: (stillborn)
oc: (nat mòrt)

en: <default theme>
oc: <presentacion per defècte>

en: <span class="label">%1$s:</span> <span class="field" dir="auto">%2$s</span>
oc: <span class="label">%1$s&nbsp;:</span> <span class="field" dir="auto">%2$s</span>

en: A file on the server
oc: Un fichièr sul servidor

en: A file on your computer
oc: Un fichièr sul vòstre ordinateur

en: A greeting message and useful links for a user.
oc: Messatge de benvenguda e ligams utils per l'utilizaire.

en: A greeting message for site visitors.
oc: Messatge de benvenguda pels visitors.

en: A list of frequently asked questions and answers.
oc: Lista de questions frequentas e lors responsas.

en: A list of records that have been updated recently.
oc: Lista dels enregistraments actualizats recentament.

en: A list of tasks and activities that are linked to the family tree.
oc: Lista de prètzfaches e activitats ligadas a l'arbre genealogic.

en: A list of the anniversaries that occur today.
oc: Aniversaris de uèi.

en: A list of the anniversaries that will occur in the near future.
oc: Lista dels aniversaris pròches.

en: A list of the most popular given names.
oc: Lista dels prenoms mai corrents.

en: A list of the most popular surnames.
oc: Una lista dels noms de familhas mai frequents.

en: A list of the pages that have been viewed the most number of times.
oc: Lista de las paginas mai vistas.

en: A list of users and visitors who are currently online.
oc: Lista dels utilizaires e visitors en linha.

en: A new password has been created and emailed to %s. You can change this password after you sign in.
oc: Un novèl mot de Santa-Clara a estat creat e enviat a%s. Podètz cambiar lo mot aprés lo comencament de la session.

en: A new password has been requested for your username.
oc: Un novèl mot de Santa-Clara a estat demandat per lo vòstre compte.

en: A new user (%1$s) has requested an account (%2$s) and verified an email address (%3$s).
oc: Un novèl utilizaire  (%1$s) a demandat un compte (%2$s) e a verificat son adreça de corrièr electrònic (%3$s).

en: A new version of webtrees is available.
oc: Una novèla version de webtrees es dispònible.

en: A private area to record notes or keep a journal.
oc: Espaci privat per botar nòtas o jornal.

en: A prospective user has registered with webtrees at %s.
oc: Un utilizaire a hèit una demanda de compte a %s.

en: A report of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
oc: Rapòrt suus ancessors d'una persona, en forma d'arbre.

en: A report of an individual’s ancestors, in a narrative style.
oc: Rapòrt en estil narratiu suls ancessors d'una persona.

en: A report of an individual’s descendants, in a narrative style.
oc: Rapòrt dels descendents d’una persona, en un estil narratiu.

en: A report of an individual’s details.
oc: Rapòrt dels détalhs d’una persona.

en: A report of facts which are supported by a given source.
oc: Rapòrt dels fachs ligats a una font.

en: A report of family members and their details.
oc: Rapòrt sul membres de la familha e lors detalhs.

en: A report of individuals who died in a given time or place.
oc: Rapòrt de las personas que son mòrtas a una data o un luòc.

en: A report of individuals who had a given occupation.
oc: Rapòrt de las personas dab una profession donada.

en: A report of individuals who were born in a given time or place.
oc: Rapòrt de las personas que son nascudas a una data o un luòc.

en: A report of individuals who were buried in a given place.
oc: Rapòrt de las personas que son enterradas en un luòc.

en: A report of individuals who were married in a given time or place.
oc: Rapòrt de las personas que se son maridadas a una data o un luòc.

en: A report of recent and pending changes.
oc: Rapòrt suls cambiaments recents a verificar.

en: A report of the families that are closely related to an individual.
oc: Rapòrt sus las familhas pròches d'una persona.

en: A report of the individuals that are closely related to an individual.
oc: Rapòrt sus las personas pròches d'una auta.

en: A report of the information provided by a source.
oc: Rapòrt sus las informacions balhadas per un font.

en: A report of the information that is missing for an individual and their relatives.
oc: Rapòrt sus la informations mancantas d'una persona e de la sua tanhenca.

en: A report of vital records for a given date or place.
oc: Rapòrt sus los enregistraments de naissença, maridatge o decès per una data o un luòc.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the families in the family tree.
oc: Barra lateral que mòstra una lista alfabetica de totas las familhas de l'arbre genealogic.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the individuals in the family tree.
oc: Barra lateral que mòstra una lista alfabetica de totas las personas de l'arbre genealogic.

en: A sidebar showing an individual’s close families and relatives.
oc: Barra lateral que mòstra las familhas e los parents d'una persona.

en: A sidebar showing non-genealogy information about an individual.
oc: Barra lateral que mòstra informacion pas genealogica sus una persona.

en: A sidebar showing the descendants of an individual.
oc: Barra lateral que mòstra los descendents d'una persona.

en: A tab showing the close relatives of an individual.
oc: Pestanha que mòstra los parents dirèctes d'una persona.

en: A tab showing the facts and events of an individual.
oc: Pestanha que mòstra los faches e eveniments relatius a una persona.

en: A tab showing the media objects linked to an individual.
oc: Pestanha que mòstra los objèctes multimèdia ligats a una persona.

en: A tab showing the notes attached to an individual.
oc: Pestanha que mòstra las nòtas adjuntas a una persona.

en: A tab showing the sources linked to an individual.
oc: Pestanha que mòstra las fonts ligadas a una persona.

en: Abbreviate place names
oc: Noms abreujats de luòcs

en: Abbreviation
oc: Abreujament

[ctx: Abbreviation for August]
en: Aug
oc: ago

[ctx: Abbreviation for May]
en: May
oc: mai

en: Accept
oc: Acceptar

en: Access level
oc: Nivèl d'accés

en: Account approval and email verification
oc: Aprobacion de compte e verificacion del corrièr electronic

en: Add
oc: Apondre

en: Add %s to the clippings cart
oc: Apondre %s al panièr

en: Add a blank row
oc: Apondre una linha vuèita

en: Add a brother or sister
oc: Apondre un novèl frair o sòr

en: Add a child
oc: Apondre un novèl infant

en: Add a child to create a one-parent family
oc: Apondre un hilh per crear un familha monoparentala

en: Add a child to this family
oc: Apondre un hilh a aquela familha

en: Add a fact
oc: Apondre un fach

en: Add a father
oc: Apondre un novèl pair

en: Add a favorite
oc: Apondre un novèl favorit

en: Add a geographic location
oc: Apondre un novèl luòc

en: Add a husband
oc: Apondre un novèl espòs

en: Add a husband to this family
oc: Apondre un marit a aquela familha

en: Add a husband using an existing individual
oc: Apondre un marit en causissant una persona existenta

en: Add a journal entry
oc: Apondre una novèla entrada dens l'agendà

en: Add a media object
oc: Apondre un novèl objecte multimèdia

en: Add a mother
oc: Apondre una novèla mair

en: Add a name
oc: Apondre un novèl nom

en: Add a news article
oc: Apondre un novèla

en: Add a note
oc: Apondre una novèla nòta

en: Add a restriction
oc: Apondre una novèla restriccion

en: Add a scrollbar when block contents grow
oc: Apondre una barra de desplaçament quand lo contengut del blòc creisserà

en: Add a shared note
oc: Apondre una novèla nòta comuna

en: Add a son or daughter
oc: Ajustar un novèl filh o filha

en: Add a source citation
oc: Apondre una novèla citacion de font

en: Add a spouse
oc: Apondre un/a novèl/a conjunt

en: Add a story
oc: Apondre una istòria

en: Add a user
oc: Apondre un novèl utilizaire

en: Add a wife
oc: Apondre una novèla esposa

en: Add a wife to this family
oc: Apondre una eposa a aquela familha

en: Add a wife using an existing individual
oc: Apondre una eposa dab una persona existenta

en: Add an associate
oc: Apondre un novèl associat

en: Add another individual to the chart
oc: Apondre un autre persona al grafic

en: Add from clipboard
oc: Apondre del quichapapièrs

en: Add individuals
oc: Apondre de personas

en: Add links
oc: Apondre ligams

en: Add marriage details
oc: Apondre detalhs al maridatge

en: Add missing death records
oc: Apondre los enregistraments de decès absents

en: Add missing married names
oc: Apondre los noms après maridatge absents

en: Add more fields
oc: Apondre mai camps

en: Add narrative stories to individuals in the family tree.
oc: Apondre istòrias de personas a l'arbre genealogic.

en: Add to favorites
oc: Apondre al favorits

en: Add to the clippings cart
oc: Apondre al panièr

en: Add unlinked records
oc: Apondre enregistraments isolats

en: Add watermarks to thumbnails
oc: Apondre marques d'aiga digitala a las miniatures

en: Add your own text and graphics.
oc: Apondètz los vòstres pròpris tèxtes e grafics.

en: Add/edit a journal/news entry
oc: Apondre un entrada dens las novèlas

en: Address line 1
oc: Adreça linha 1

en: Address line 2
oc: Adreça linha 2

en: Adelaide, Australia
oc: Adelaida, Austràlia

en: Administrator account
oc: Compte de l’administrator

en: Administrator comments on user
oc: Avis de l’administrator sus l'utilizaire

en: Adopted by both parents
oc: Adoptat/da per los dus parents

en: Adopted by father
oc: Adoptat/da pel pair

en: Adopted by mother
oc: Adoptat/da per la mair

en: Adoption
oc: Adopcion

en: Adoption of a brother
oc: Adopcion d'un fraire

en: Adoption of a child
oc: Adopcion d'un filh

en: Adoption of a daughter
oc: Adopcion d'una filha

en: Adoption of a grandchild
oc: Adopcion d'un felen

en: Adoption of a granddaughter
oc: Adopcion d'una felena

en: Adoption of a grandson
oc: Adopcion d'un felen

en: Adoption of a half-brother
oc: Adopcion d'un frairastre

en: Adoption of a half-sibling
oc: Adopcion d'un frairastre/d'una sorrastra

en: Adoption of a half-sister
oc: Adopcion d'una sorrastra

en: Adoption of a sibling
oc: Adopcion d'un frair/d'una sòr

en: Adoption of a sister
oc: Adopcion d'una sòr

en: Adoption of a son
oc: Adopcion d'un hilh

en: Adult christening
oc: Bateg d'un adulte

en: Advanced name facts
oc: Paramètres advançats per lo nom de familha

en: Advanced place name facts
oc: Opcions avançadas pel noms de luòcs

en: Advanced search
oc: Recerca avançada

en: Afghanistan
oc: Afganistan

en: After creating the family tree, you will be able to import data from a GEDCOM file.
oc: Après la creacion de l'arbre genealogic, poiretz i importar de donadas dempuèi un fichièr GEDCOM.

en: Age
oc: Edat

en: Age at birth of child
oc: Edat a la naissença de l'infant

en: Age between husband and wife
oc: Diferéncia d'edat entre marit e esposa

en: Age between siblings
oc: Diferéncia d'edat dens una frairia

en: Age between wife and husband
oc: Diferéncia d'edat entre esposa e marit

en: Age difference
oc: Diferencia d'edat

en: Age in year of first marriage
oc: Edat del primièr maridatge

en: Age in year of marriage
oc: Edat l'annada del maridatge

en: Age of parents next to child’s birthdate
oc: Afichar l'edat dels parents a costat de la data de naissença de l'infant

en: Age related to birth year
oc: Edat en fonccion de l'annada de la naissença

en: Age related to death year
oc: Edat al decès

en: Agency
oc: Institucion

en: Alias
oc: Aliàs

en: Alive
oc: Vius

en: All
oc: Totes

en: All existing PhpGedView users must have distinct email addresses
oc: Totes los usatgièrs PhpGedView lor cal aver d'adreças de corrièr electronic desparièr

en: All facts and events
oc: Tot los faches e eveniments

en: All family facts
oc: Totes los eveniments de la familha

en: All individual facts
oc: Tots els esveniments de la persona

en: All individuals
oc: Totas las personas

en: All records
oc: Tots los enregistraments

en: Allow users to see raw GEDCOM records
oc: Autorisar la consultacion dels enregistraments GEDCOM

en: Allow users to select their own theme
oc: Permetre als usatgièrs d'escuélher la lor presentacion preferida

en: Allow visitors to request a new user account
oc: Permetre als visitors de demandar a s'enregistrar

en: An alternative way to display charts.
oc: Una forma alternativa per afichar los grafics.

en: An interactive tree, showing all the ancestors and descendants of an individual.
oc: Arbre interactiu que mòstra los ancessors e descendents d'una persona.

en: Ancestors
oc: Ancessors

en: Ancestors of
oc: Ancessors de

en: Ancestors of %s
oc: Ancessors de %s

en: Apply these preferences to all family trees
oc: Aplicar aquelas preferéncias a totes los arbres genealogics

en: Apply these preferences to new family trees
oc: Aplica aquelas preferéncias als arbres genealogics nòus

en: Aqua Marine
oc: Aiga Marina

en: Are you sure you want to delete this fact?
oc: Sètz segur que cal suprimir aquela donada?

en: Are you sure you want to delete this message? It cannot be retrieved later.
oc: Sètz segur que cal suprimir aquel messatge&nbsp? I a pas marcha enrè.

en: Are you sure you want to delete “%s”?
oc: Sètz segur que volètz eliminar «%s»?

en: Are you sure you want to remove links to this media object?
oc: Sètz segur d'eliminar los ligams a aquel objècte multimèdia&nbsp;?

en: Are you sure you want to remove this item from your list of favorites?
oc: Sètz segur que cal eliminar aquela intrada de los vòstres Favorits?

en: Ash
oc: Cendre

en: Author
oc: Autor

en: Author of last change
oc: Autor de la darrièra modificacion

en: Automatically expand notes
oc: Obrir automaticament las nòtas

en: Automatically expand sources
oc: Obrir automaticament las fonts

en: Available blocks
oc: Blòcs dispònibles

en: Average age
oc: Edat metjan

en: Average age at death
oc: Atge mejan del decès

en: Average age in century of marriage
oc: Atge mejan al sègle del maridatge

en: Average age related to death century
oc: Atge mejan al sègle del decès

en: Average number of children per family
oc: Nombre mejan de mainatges per familha

en: Avoid spaces and punctuation. A family name might be a good choice.
oc: Evitatz d'espacis e pontuacion. Lo nom de la familha poiriá èsser una bona opcion.

en: Baptism
oc: Bateg

en: Baptism of a brother
oc: Bateg d'un frair

en: Baptism of a child
oc: Bateg d'un hilh

en: Baptism of a daughter
oc: Bateg d'una filha

en: Baptism of a grandchild
oc: Bateg d'un felen

en: Baptism of a granddaughter
oc: Bateg d'una felena

en: Baptism of a grandson
oc: Bateg d'un felen

en: Baptism of a half-brother
oc: Bateg d'un frairastre

en: Baptism of a half-sibling
oc: Bateg d'un frairastre/d'una sorrastra

en: Baptism of a half-sister
oc: Bateg d'una sorrastra

en: Baptism of a sibling
oc: Bateg d'un frair/d'una sòr

en: Baptism of a sister
oc: Bateg d'una sòr

en: Baptism of a son
oc: Bateg d'un frair

en: Batch update
oc: Mesa a jorn en quantitat

en: Bearing
oc: Azimut

en: Begins with
oc: Comença amb

en: Belgian Chocolate
oc: Chocòlat bèlge

en: Belgium
oc: Bèlgica

en: Bibliography
oc: Bibliografia

en: Binary data object
oc: Objècte binari

en: Birth
oc: Naissença

en: Birth by country
oc: Naissença per país

en: Birth date range end
oc: Date de naissença maxi

en: Birth date range start
oc: Date de naissença mini

en: Birth of a brother
oc: Naissença d'un frair

en: Birth of a child
oc: Naissença d'un infant

en: Birth of a daughter
oc: Naissença d'una filha

en: Birth of a grandchild
oc: Naissença d'un felen

en: Birth of a granddaughter
oc: Naissença d'una felena

en: Birth of a grandson
oc: Naissença d'un felen

en: Birth of a half-brother
oc: Naissença d'un frairastre

en: Birth of a half-sibling
oc: Naissença d'un frairastre/d'una sorrastra

en: Birth of a half-sister
oc: Naissença d'una sorrastra

en: Birth of a sibling
oc: Naissença d'un frair/d'una sòr

en: Birth of a sister
oc: Naissença d'una sòr

en: Birth of a son
oc: Naissença d'un hilh

en: Birth places
oc: Luòcs de naissença

en: Birthplace contains
oc: Lo luòc de naissença contien

en: Births
oc: Naissenças

en: Births by century
oc: Naissenças per sègle

en: Bismarck, North Dakota, United States
oc: Bismarck, Dakòta del Nòrd

en: Blessing
oc: Benediccion

en: Block
oc: Blòt

en: Blocks
oc: Blòcs

en: Branches
oc: Brancas

en: Branches of the %s family
oc: Brancas de la familha %s

en: Brit milah of a brother
oc: Brit milah d'un frair

en: Brit milah of a half-brother
oc: Brit milah d'un frairastre

en: Brother
oc: Frair

en: Burial of a brother
oc: Enterrament d'un frair

en: Burial of a daughter
oc: Enterrament d’una filha

en: Burial of a granddaughter
oc: Enterrament d’una felena

en: Burial of a half-brother
oc: Enterrament d'un frairastre

en: Burial of a half-sibling
oc: Enterrament d’un frairastr/d'una sorrastra

en: Burial of a half-sister
oc: Enterrament d'una sorrastra

en: Burial of a husband
oc: Enterrament del marit

en: Burial place contains
oc: Lo luòc d’enterrament contien

en: By default, the list shows only those places which can be found in your family trees. You may have details for other places, such as those imported in bulk from an external file. Selecting this option will show all places, including ones that are not currently used.
oc: Per defècte, la lista mòstra solament los endrechs que se pòdon trobar en los arbres genealogics. Podètz pòt aver de detalhs d'autres endrechs, coma los que s'impòrtan en grandas quantitats d'un fichièr extèrne. En seleccionar aquela opcion se mòstran totes los luòcs, compreses los que son pas utilizats a l'ora d'ara.

[ctx: CENTURY]
en: 10th
oc: 10<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 11th
oc: 11<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 12th
oc: 12<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 13th
oc: 13<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 14th
oc: 14<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 15th
oc: 15<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 16th
oc: 16<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 17th
oc: 17<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 18th
oc: 18<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 19th
oc: 19<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 1st
oc: 1<sup>èr</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 20th
oc: 20<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 21st
oc: 21<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 2nd
oc: 2<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 3rd
oc: 3<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 4th
oc: 4<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 5th
oc: 5<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 6th
oc: 6<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 7th
oc: 7<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 8th
oc: 8<sup>au</sup>

[ctx: CENTURY]
en: 9th
oc: 9<sup>au</sup>

en: Calendar
oc: Calendari

en: Census place
oc: Luòc de recensament

en: Change family members
oc: Càmbiar los membres de la familha

en: Change the blocks on this user’s “My page”
oc: Cambiar los blòcs de "Ma Pagina" d'aquel utilizaire

en: Chart
oc: Grafic

en: Chart type
oc: Tipe de grafic

en: Charts
oc: Grafics

en: Child
oc: Hilh

en: Children
oc: Mainatges

en: Children in family
oc: Nombre de mainatges dens la familha

en: Children of
oc: Mainatges de

en: Children take a patronym instead of a surname.
oc: Los mainatges an un patronim e pas un noms de familha.

en: Children take one surname from the father and one surname from the mother.
oc: Los mainatges an un nom de familha del pair e un de la mair.

en: Children take one surname from the mother and one surname from the father.
oc: Los mainatges an un nom de familha de la mair e un del pair.

en: Children take their father’s surname.
oc: Los mainatges an lo nom de familha del pair.

en: Children take their mother’s surname.
oc: Los mainatges an lo nom de familha de la mair.

en: Christening of a brother
oc: Bateg d'un frair

en: Christening of a daughter
oc: Bateg d’una filha

en: Christening of a granddaughter
oc: Bateg d’una felena

en: Christening of a half-brother
oc: Bateg d'un frairastre

en: Christening of a half-sibling
oc: Bateg d’un frairastre/d'una sorrastra

en: Christening of a half-sister
oc: Bateg d'una sorrastra

en: Civil marriage
oc: Maridatge civiu

en: Clippings cart
oc: Panièr

en: Common law marriage
oc: Maridatge civil

en: Compact tree
oc: Arbre compact

en: Compact tree of %s
oc: Arbre compact de %s

en: Completed; date unknown
oc: Acabat ; data desconeguda

en: Control panel
oc: Panèl de contraròtle

en: Copy all the records from %1$s into %2$s.
oc: Copiar tots los enregistraments de %1$s vers %2$s.

en: Country
oc: País

en: Create a family tree
oc: Crèar un nòu arbre genealogic

en: Create a media object
oc: Crèar un nòu objècte multimèdia

en: Create a shared note
oc: Crear una novèla nòta comuna

en: Create a shared note using the census assistant
oc: Apondre una novèla nòta comuna amb l'assistent

en: Create an individual
oc: Crear unas persona novèla

en: Create your own chart
oc: Crear lo vòstre pròpri grafic

en: Create, update, and delete a family tree for every GEDCOM file in the data folder.
oc: Crear, actualizar e suprimir un arbre genealogic per cada fichièr GEDCOM del dossièr de donadas.

en: Cremation of a brother
oc: Cremacion d'un frair

en: Cremation of a daughter
oc: Cremacion d’una filha

en: Cremation of a granddaughter
oc: Cremacion d’una felena

en: Cremation of a half-brother
oc: Cremacion d'un frairastre

en: Cremation of a half-sibling
oc: Cremacion d’un frairastre/d'una sorrastra

en: Cremation of a half-sister
oc: Cremacion d'una sorrastra

en: Cremation of a husband
oc: Cremacion d’un marit

en: Data
oc: Datà

en: Date
oc: Data

en: Date of birth
oc: Data de naissença

en: Date of marriage
oc: Data de maridatge

en: Date of marriage banns
oc: Data de publicacion dels bans de maridatge

en: Daughter
oc: Filha

en: Daughter of %s
oc: Filha de %s

en: Day
oc: Jorn

en: Day not set
oc: Jorn pas indicat

en: Day:
oc: Jorn :

en: Death
oc: Decès

en: Death by country
oc: Decès per país

en: Death date range end
oc: Data de decès mini

en: Death date range start
oc: Data de decès maxi

en: Death of a brother
oc: Decès d'un frair

en: Death of a daughter
oc: Decès d’una filha

en: Death of a granddaughter
oc: Decès d'una felena

en: Death of a half-brother
oc: Decès d'un frairastre

en: Death of a half-sibling
oc: Decès d’un frairastre/d'una sorrastra

en: Death of a half-sister
oc: Decès d'una sorrastra

en: Death of a husband
oc: Decès d’un marit

en: Death place contains
oc: Lo luòc de decès contien

en: Death places
oc: Luòcs de decès

en: Deaths
oc: Decès

en: Deaths by century
oc: Decès per sègle

en: Decade of birth
oc: Decada de naissença

en: Decade of marriage
oc: Decada del maridatge

en: Default chart
oc: Grafic predeterminat

en: Default family tree
oc: Arbre genealogic per defauta

en: Default individual
oc: Persona per defaut

en: Default pedigree chart layout
oc: Format predeterminat de l'arbre genealogic

en: Default pedigree generations
oc: Generacions per defècte a l'arbre genealogic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Delete all existing geographic data before importing the file.
oc: Suprimir totas las donadas geograficas existentas abans d'importar lo fichièr.

en: Delete inactive users
oc: Suprimir los utilizaires inactius

en: Delete selected messages
oc: Suprimir los messatges seleccionats

en: Delete temporary files…
oc: Suprimir los fichièrs temporaris…

en: Delete the preferences for this module.
oc: Suprimir las  preferéncias per aquel mòdul.

en: Delete this name
oc: Suprimir lo nom

en: Delete your account
oc: Suprimir lo vòstre compte

en: Deleting the family will unlink all of the individuals from each other but will leave the individuals in place. Are you sure you want to delete this family?
oc: Suprimir la familha suprimirà los ligams entre las personas e dèisherà las personas dens la basa de donadas. Segur que volètz suprimir aquela familha?

en: Descendant generations
oc: Generacions de descendents

en: Descendants
oc: Descendents

en: Descendants interest
oc: Descendents illustres

en: Descendants of
oc: Descendents de

en: Descendants of %s
oc: Descendents de %s

en: Description
oc: Descripcion

en: Direct line ancestors
oc: Ancessors en linha dirècta

en: Display %s
oc: Afichar %s

en: Display and manage a family tree’s favorite pages.
oc: Mòstrar e gerir las paginas de favorits de l'arbre genealogic.

en: Divorce
oc: Divòrci

en: Divorce filed
oc: Divòrci prononcat

en: Divorces by century
oc: Divòrcis per sègle

en: Download
oc: Descargar

en: Download %s…
oc: Descargat %s…

en: Download file
oc: Descargar lo fichièr

en: Download geographic data
oc: Descargar las donadas geograficas

en: Earliest birth
oc: Naissença mai anciana

en: Earliest birth year
oc: Naissença mai anciana

en: Earliest death
oc: Decès mai ancian

en: Earliest death year
oc: Decès mai ancian

en: Earliest divorce
oc: Divòrci mai ancian

en: Earliest marriage
oc: Maridatge mai ancian

en: Ecuador
oc: Equator

en: Edit
oc: Editar

en: Edit a website access rule
oc: Editar una nòrma d'accès al sit web

en: Edit the details
oc: Editar los detalhs

en: Edit the gender
oc: Editar lo sèxe

en: Edit the media object
oc: Editar l'objècte multimèdia

en: Edit the name
oc: Editar lo nom

en: Edit the note
oc: Editar la nòta

en: Edit the raw GEDCOM
oc: Editar las donadas GEDCOM

en: Edit the repository
oc: Editar lo depaus d'archius

en: Edit the shared note
oc: Editar la nòta comuna

en: Edit the source
oc: Editar la font

en: Edit the story
oc: Editar l'istòria

en: Edit the user
oc: Editar l'utilizaire

en: Edit this individual and replace their details with your own.
oc: Editar aquela persona e substituissètz lors detalhs amb los vòstres pròpris.

en: Editor
oc: Editor/a

en: Edmonton, Alberta, Canada
oc: Edmonton, Alberta, Canadà

en: Education
oc: Educacion

en: Egypt
oc: Egipte

en: Electronic
oc: Electrònic

en: Elevation
oc: Elevacion

en: Emigration
oc: Emigracion

en: Employee
oc: Emplegat

en: Employer
oc: Patron

en: Empty the clippings cart
oc: Vuidar lo panièr

en: Enabled
oc: Activat

en: End IP address
oc: Darrèra adressa IP

en: End year
oc: Anada finala

en: England
oc: Anglatèra

en: Enter an individual, family, or source ID
oc: Entrar un còde de persona, de familha o de source

en: Enter an optional note about this favorite
oc: Dintraruna nòta (opcional) sus aquel favorit

en: Enter or search for the ID of the individual, family, or source to which this media object should be linked.
oc: Dintratz o cercatz l'ID de la persona, familha o font al que cal ligar aquel objècte multimèdia.

en: Estimated dates for birth and death
oc: Datas suposadas per la  naissença e lo decès

en: Europe
oc: Euròpa

en: Event
oc: Eveniment

en: Events
oc: Eveniments

en: Exclude individuals with “%s” as a married name
oc: Exclure las personas amb «&nbsp;%s&nbsp;» coma nom de maridada

en: Export
oc: Exportar

en: Export all the family trees to GEDCOM files…
oc: Expòrtar totes los arbres genealogics a fichièrs GEDCOM…

en: Extra information
oc: Informacions suplementaris

[ctx: FEMALE]
en: %s × cousin
oc: cosina au (%s+1)<sup>au</sup> degrà

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by both parents
oc: Adoptada per los dus parents

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by father
oc: Adoptada pel pair

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by mother
oc: Adoptada per la mair

[ctx: FEMALE]
en: Employee
oc: Emplagada

[ctx: FEMALE]
en: Employer
oc: Patrona

[ctx: FEMALE]
en: Friend
oc: Amiga

[ctx: FEMALE]
en: Interred
oc: Enterrada

[ctx: FEMALE]
en: birth name
oc: nom de naissença

[ctx: FEMALE]
en: died
oc: defuntada

[ctx: FEMALE]
en: first %s
oc: %s primièra

[ctx: FEMALE]
en: first cousin
oc: cosina germana

[ctx: FEMALE]
en: married
oc: maridada

[ctx: FEMALE]
en: married name
oc: nom d'usatge

[ctx: FEMALE]
en: partner
oc: concubina

[ctx: FEMALE]
en: religious name
oc: nom religiós

[ctx: FEMALE]
en: second %s
oc: segonda %s

en: Fact icons
oc: Icònas de fachs

en: Fact or event
oc: Fach o esveniment

en: Facts and events
oc: Faches e esveniments

en: Facts for family records
oc: Faches per los enregistraments de familhas

en: Facts for individual records
oc: Faches per los enregistraments de personas

en: Facts for repository records
oc: Faches per los enregistraments de depauses d'archius

en: Facts for source records
oc: Faches per los enregistraments de fonts

en: Families
oc: Familhas

en: Family
oc: Familha

en: Family as a child
oc: Familha coma filh

en: Family as a spouse
oc: Familha coma conjunt

en: Family book
oc: Libre de familha

en: Family book of %s
oc: Libre de familha de %s

en: Family file
oc: Fichièr de la familha

en: Family group information
oc: Informacions del grop familial

en: Family list
oc: Lista de familhas

en: Family navigator
oc: Navigador familial

en: Family news and site announcements.
oc: Novetats familialas e anóncias del sit web.

en: Family of %s
oc: Familha de %s

en: Family tree
oc: Arbre genealogic

en: Family tree clippings cart
oc: Panièr

en: Family tree title
oc: Títol de l'arbre genealogic

en: Family trees
oc: Arbres genealogics

en: Family with %s
oc: Familha damb %s

en: Family with adoptive parents
oc: Familha amb parents adoptius

en: Family with foster parents
oc: Familha damb los parents norricièrs

en: Family with husband
oc: Familha amb lo marit

en: Family with parents
oc: Familha damb los parents

en: Family with rada parents
oc: Familha amb los parents de lach

en: Family with sealing parents
oc: Familha amb parents de segellament (sealingà

en: Family with spouse
oc: Familha amb lo conjunt

en: Family with the most children
oc: Familha damb mai de mainatges

en: Family with wife
oc: Familha amb l'esposa

en: Fan chart
oc: Grafic circular

en: Fan chart of %s
oc: Grafic circular de %s

en: Father’s family with %s
oc: Familha del paire amb %s

en: Father’s family with an unknown individual
oc: Familha del pair damb una persona desconeguda

en: Favorites
oc: Favoridas

en: Female
oc: Femna

[ctx: Female pedigree]
en: Adopted
oc: Adoptada

[ctx: Female pedigree]
en: Birth
oc: Naissença

[ctx: Female pedigree]
en: Foster
oc: Afillada

en: Females
oc: Femnas

en: Files have been found from a previous version of webtrees. Old files can sometimes be a security risk. You should delete them.
oc: Avem trobat de fichièrs d'una version anteriora de webtrees. Pòt de còps i aver risc de seguretat. Cal los suprimir.

en: Filter
oc: Filtrar

en: Find a family
oc: Cercar una familha

en: Find a media object
oc: Cercar un objècte multimèdia

en: Find a place
oc: Cercar un luòc

en: Find a shared note
oc: Cercar una nòta comuna

en: Find all possible relationships
oc: Cercar totas las tanhenças possiblas

en: Find an individual
oc: Cercar una persona

en: Find the closest relationships
oc: Cercar la tanhença mai pròche

en: First event
oc: Eveniment mai ancian

en: For websites with more than one family tree, this option will show the list of family trees in the main menu, the search pages, etc.
oc: Pels luòcs amb mai d'un arbre genealogic, aquela opcion vos mostrarà una lista al menu principal, a las paginas de cèrca, etc.

en: Format text and notes
oc: Donar format al tèxt e nòtas

en: Foster child
oc: Filh adoptiu

en: Foster father
oc: Paire adoptiu

en: Foster mother
oc: Maire adoptiu

en: France
oc: França

en: Frankfurt am Main, Germany
oc: Frankfurt am Main, Alemanha

en: Freiburg, Germany
oc: Friburg, Alemanha

en: French
oc: francès

en: French Guiana
oc: Guaiana francesa

en: Fri
oc: Dv

en: Friday
oc: divendres

en: Friend
oc: Amic/ga

en: From
oc: De

en: Funeral
oc: Funeralhas

[ctx: GENITIVE]
en: April
oc: abril

[ctx: GENITIVE]
en: August
oc: agost

[ctx: GENITIVE]
en: December
oc: decembre

[ctx: GENITIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
oc: Dhu-al-Qi’dah

[ctx: GENITIVE]
en: February
oc: febrièr

[ctx: GENITIVE]
en: January
oc: genièr

[ctx: GENITIVE]
en: July
oc: julhet

[ctx: GENITIVE]
en: Jumada al-awwal
oc: Jumad-al-awwal

[ctx: GENITIVE]
en: Jumada al-thani
oc: Jumada-al-thani

[ctx: GENITIVE]
en: June
oc: junh

[ctx: GENITIVE]
en: March
oc: març

[ctx: GENITIVE]
en: May
oc: mai

[ctx: GENITIVE]
en: November
oc: novembre

[ctx: GENITIVE]
en: October
oc: octobre

[ctx: GENITIVE]
en: September
oc: setembre

en: Gender icon on charts
oc: Icòna de sèxe suul grafics

en: Generations
oc: Generacions

en: Generations of ancestors
oc: Ancessors

en: Geographic area
oc: Zòna geografica

en: Geographic data
oc: Donadas geograficas

en: Given names
oc: Prenoms

en: Google Maps™ preferences
oc: Preferéncias Google Maps™

en: Greatest age at death
oc: Atge mai gran al decès

en: Greatest age between siblings
oc: Mai grana diferéncia d'edat dens una frairia

en: Historical facts
oc: Eveniments istorics

en: Hourglass chart
oc: Relòtge de sable

en: Hourglass chart of %s
oc: Relòtge de sable de %s

en: Husband
oc: Marit

en: Husband’s age
oc: Edat del marit

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: April
oc: abril

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: August
oc: agost

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: December
oc: decembre

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: February
oc: febrièr

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: January
oc: genièr

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: July
oc: julhet

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: March
oc: març

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: May
oc: mai

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: November
oc: novembre

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: October
oc: octobre

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: September
oc: setembre

en: Icon
oc: Icòna

en: If this individual has any events other than death, burial, or cremation more recent than this number of years, they are considered to be “alive”. Children’s birth dates are considered to be such events for this purpose.
oc: S'aquela persona a quin autre eveniment que siá que lo decès, l'enterrament o la cremacion mai recent qu'aquel nombre d'ans, es considerada coma «viva». A aquela fin las datas de naissença dels mainatges son considerats coma tales eveniments.

en: If you have a large number of inactive places, it can be slow to generate the list.
oc: S'avètz un grand nombre de lucs inactius, generar la lista pòt estar fòrça lent.

en: Import
oc: Impòrtar

en: Import all places from a family tree
oc: Impòrtar totes los luòcs d'un arbre genealogic

en: In some countries, privacy laws apply not only to living individuals, but also to those who have died recently. This option will allow you to extend the privacy rules for living individuals to those who were born or died within a specified number of years. Leave these values empty to disable this feature.
oc: Dins qualques païses, las leis de privadança son aplicablas non solament a las personas que vivon, mas tanben a aqueles que son mòrtas recentament. Aquela opcion vos permetrà agrandir las nòrmas de privadança de personas vivas a las que son nascudas o son mòrtas dins d'un nombre determinat d'ans. Per desactivar aquela foncion, daissatz aquelas valors vuèjas.

en: In this month…
oc: Aquel mes…

en: In this year…
oc: Aquela annada…

en: Include fully matched places
oc: Inclure los luòcs que coincidiscan entièrament

en: Include individuals with “%s” as a married name
oc: Inxclure las personas amb «&nbsp;%s&nbsp;» coma nom de maridada

en: Include the individual’s immediate family
oc: Inclure la familha pròche de la persona

en: Individual
oc: Persona

en: Individual 1
oc: Persona 1

en: Individual 2
oc: Persona 2

en: Individual distribution
oc: Reparticion de las personas

en: Individual distribution chart
oc: Grafic de distribucion de las personas

en: Individual list
oc: Lista de personas

en: Individual pages
oc: Paginas individualas

en: Individual record
oc: Enregistrament indivual

en: Individual who lived the longest
oc: Persona que ha viscut mai temps

en: Individuals
oc: Personas

en: Individuals with sources
oc: Personas damb fonts

en: Individuals with surname %s
oc: Personas damb un nom començant per %s

en: Indonesia
oc: Indonèsia

en: Infant
oc: Mainatge

en: Interactive tree
oc: Arbre interactiu

en: Interactive tree of %s
oc: Arbre interactiu de %s

en: Interred
oc: Enterrat

en: Invalid date
oc: Data pas valida

en: Keep media objects
oc: Conservar los objèctes multimèdia

en: LDS ordinance codes in chart boxes
oc: Còdis rituales mormons sus los grafics

[ctx: LOCATIVE]
en: April
oc: abril

[ctx: LOCATIVE]
en: August
oc: agost

[ctx: LOCATIVE]
en: December
oc: decembre

[ctx: LOCATIVE]
en: February
oc: febrièr

[ctx: LOCATIVE]
en: January
oc: genièr

[ctx: LOCATIVE]
en: July
oc: julhet

[ctx: LOCATIVE]
en: June
oc: junh

[ctx: LOCATIVE]
en: March
oc: març

[ctx: LOCATIVE]
en: May
oc: mai

[ctx: LOCATIVE]
en: November
oc: novembre

[ctx: LOCATIVE]
en: October
oc: octobre

[ctx: LOCATIVE]
en: September
oc: setembre

en: Landscape
oc: Paisatge

en: Language
oc: Lenga

en: Largest families
oc: Familhas mai granas

en: Largest number of grandchildren
oc: Nombre de felens mai gran

en: Latest birth
oc: Darrièra naisssença

en: Latest birth year
oc: Naissença mai recenta

en: Latest death
oc: Decès mai recent

en: Latest death year
oc: Decès mai recent

en: Latest divorce
oc: Darrièr divorcì

en: Latest marriage
oc: Darrièr maridatge

en: Latitude
oc: Latitud

en: Layout
oc: Disposicion

en: Length of marriage
oc: Durada del maridatge

en: Lifespan
oc: Longevitat

en: Lifespans
oc: Longevitats

en: Link this individual to an existing family as a child
oc: Ligar aquela persona coma infant d'una familha existenta

en: Link this media object to a family
oc: Ligar aquel objècte multimèdia a una familha

en: Link this media object to a source
oc: Ligar aquel objècte multimèdia a una font

en: Link this media object to an individual
oc: Ligar aquel objècte multimèdia a una persona

en: Link this user to an individual in the family tree.
oc: Ligar aquel usatgièr a una persona de l'arbre genealogic.

en: Link to an existing media object
oc: Ligar a un objecte multimèdia existent

en: Loading…
oc: Cargament…

en: Longest marriage
oc: Maridatge mai long

en: Longitude
oc: Longitud

en: Luxembourg
oc: Luxemborg

[ctx: MALE]
en: %s × cousin
oc: cusin au (%s+1)<sup>au</sup> degrà

[ctx: MALE]
en: Adopted by both parents
oc: Adoptat per los dus parents

[ctx: MALE]
en: Adopted by father
oc: Adoptat pel pair

[ctx: MALE]
en: Adopted by mother
oc: Adopcion per la mair

[ctx: MALE]
en: Employee
oc: Emplegat

[ctx: MALE]
en: Employer
oc: Patron

[ctx: MALE]
en: Friend
oc: Amic

[ctx: MALE]
en: Interred
oc: Enterrat

[ctx: MALE]
en: birth name
oc: nom de naissença

[ctx: MALE]
en: died
oc: defuntat

[ctx: MALE]
en: first %s
oc: %s primier

[ctx: MALE]
en: first cousin
oc: cosin german

[ctx: MALE]
en: married
oc: maridat

[ctx: MALE]
en: married name
oc: nom d'usatge

[ctx: MALE]
en: partner
oc: concubin

[ctx: MALE]
en: religious name
oc: nom religiós

[ctx: MALE]
en: second %s
oc: segond %s

en: Male
oc: Òme

[ctx: Male pedigree]
en: Adopted
oc: Adoptat

[ctx: Male pedigree]
en: Birth
oc: Naissença

[ctx: Male pedigree]
en: Foster
oc: Afillat

en: Males
oc: Òmes

en: Manage family trees
oc: Gestion dels arbres genealogics

en: Marriage
oc: Maridatge

en: Marriage banns
oc: Bans de maridatge

en: Marriage by country
oc: Maridatge per país

en: Marriage date range end
oc: Data maxi del maridatge

en: Marriage date range start
oc: Date mini de maridatge

en: Marriage of a brother
oc: Maridatge d'un frair

en: Marriage of a half-brother
oc: Maridatge d'un frairastre

en: Marriage of a half-sibling
oc: Maridatge d’un frairastre/d'una sorrastra

en: Marriage of a half-sister
oc: Maridatge d'una sorrastra

en: Marriage place contains
oc: Lo luòc de maridatge compren

en: Marriage places
oc: Luòcs de maridatges

en: Marriage type unknown
oc: Tipe de maridatge desconegut

en: Marriages by century
oc: Maridatges per sègle

en: Married name
oc: Nom d'usatge

en: Married surname
oc: Nom de maridada

en: Maximum number of surnames on individual list
oc: Nombre maximun de noms de famlilha suus la lista de personas

en: Maximum pedigree generations
oc: Maximum de generacions a l'arbre genealogic

en: Media
oc: Mèdia

en: Media object
oc: Objècte multimèdia

en: Media objects
oc: Objectes multimèdia

en: Media objects found
oc: Objèctes multimèdia trobats

en: Media objects per page
oc: Objècte multimèdia per pagina

en: Menu
oc: Menut

en: Merge family trees
oc: Fusionar d'arbres genealogics

en: Merge records
oc: Fusionar enregistraments

en: Middle East
oc: Orient Mejan

en: Minimum and maximum zoom level for the Google map. 1 is the full map, 15 is single house. Note that 15 is only available in certain areas.
oc: Los factors maximals e minims de zoom per la mapa Google. Un 1 es la mapa complida, 15 una bastissa especifica. Pensatz que lo 15 es solament disponible dins qualques airals.

en: Module administration
oc: Administracion dels moduls

en: Monday
oc: diluns

en: Month
oc: Mes

en: Month of birth
oc: Mes de naissença

en: Month of birth of first child in a relation
oc: Mes de naissença del primièr infant d'una relacion

en: Month of death
oc: Mes de decès

en: Month of first marriage
oc: Mes del primièr maridatge

en: Month of marriage
oc: Mes de maridatge

en: Month:
oc: Mes :

en: Most common surnames
oc: Noms de familha principaus

en: Most viewed pages
oc: Paginas mai visitadas

en: Mother
oc: Mair

en: Mother: %s
oc: Mair&nbsp;: %s

en: Mother’s age
oc: Edat de la mair

en: Mother’s family with %s
oc: Familha de la mair amb %s

en: Mother’s family with an unknown individual
oc: Familha de la mair damb una persona desconeguda

en: Move down
oc: Desplaçar cap aval

en: Move left
oc: Desplaçar cap a esquèrra

en: Move right
oc: Desplaçar cap a drecha

en: Move up
oc: Desplaçar cap amont

en: Multiple marriages
oc: Mariatges mutiples

en: My account
oc: Mon compte

en: My family tree
oc: Mon arbre familial

en: My individual record
oc: Mon enregistrament personal

en: My page
oc: Ma pagina

en: My pages
oc: Mas paginas

en: My pedigree
oc: Mon arbre genealogic

en: MySQL gave the error: %s
oc: MySQL dona l’error: %s

en: MySQL variables
oc: Variables MySQL

en: Myanmar
oc: Birmania

[ctx: NOMINATIVE]
en: April
oc: abril

[ctx: NOMINATIVE]
en: August
oc: agost

[ctx: NOMINATIVE]
en: December
oc: decembre

[ctx: NOMINATIVE]
en: February
oc: febrièr

[ctx: NOMINATIVE]
en: January
oc: genièr

[ctx: NOMINATIVE]
en: July
oc: julhet

[ctx: NOMINATIVE]
en: June
oc: junh

[ctx: NOMINATIVE]
en: March
oc: març

[ctx: NOMINATIVE]
en: May
oc: mai

[ctx: NOMINATIVE]
en: November
oc: novembre

[ctx: NOMINATIVE]
en: October
oc: octobre

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rabi’ al-awwal
oc: Rabi’al-awwal

[ctx: NOMINATIVE]
en: September
oc: setembre

en: Name
oc: Nom

en: Name contains
oc: Lo nom conten

en: Name in Hebrew
oc: Nom en ebrèu

en: Name prefix
oc: Prefix del nom

en: Name suffix
oc: Suffix del nom

en: Names
oc: Noms

en: Namesake
oc: Omonim

en: Nanny
oc: Noiriça

en: Narrative description
oc: Descripcion narrativa

en: Nationality
oc: Nationalitat

en: Naturalization
oc: Naturalisacion

en: Nauvoo (new), Illinois, United States
oc: Nauvoo, Illinois (nau)

en: No
oc: Non

en: No ancestors in the database.
oc: Pas d'ancessors dens la basa de donadas.

en: No children
oc: Pas nat de mainatges

en: No events exist for today.
oc: Pas nat d'eveniments per uèi.

en: No facts exist for this family.
oc: Pas nat d'eveniments per aquela familha.

en: No places found
oc: Pas nat de luòc trobat

en: No places have been found.
oc: Pas nat de luòc trobat.

en: No records to display
oc: Pas cap d'enregistraments a mostrar

en: No results found.
oc: Cap de resultat pas trobat.

en: None
oc: Cap

en: Not a valid individual, family, or source ID
oc: Es pas un ID valid de Persona, Familha o Font

en: Notes
oc: Nòtas

en: Number of children
oc: Nombre de mainatges

en: Number of days to show
oc: Nombre de dias a afichar

en: Number of families without children
oc: Nombre de familhas shens mainatges

en: Oldest at bottom
oc: Mai ancians enbàs

en: Oldest at top
oc: Mai ancians en naut

en: Oldest father
oc: Pair mai vièlh

en: Oldest female
oc: Femna mai vièlha

en: Oldest living individuals
oc: Persona vivanta mai vièlha

en: Oldest male
oc: Òme mai vièlh

en: Oldest mother
oc: Mair mai vièlha

en: On this day
oc: Aquel jorn

en: On this day…
oc: Aquel jorn…

en: Orientation
oc: Orientacion

en: Other
oc: Autres

en: Other facts to show in charts
oc: Autres eveniments a mostrar als grafics

en: Own charts
oc: Grafics personaus

en: PHP information
oc: PHPInfo

en: Page %s of %s
oc: Pagina %s de %s

en: Page size
oc: Talha de la pagina

en: Palette
oc: Paleta

en: Pedigree
oc: Arbre genealogic

[ctx: Pedigree]
en: Adopted
oc: Adoptat/da

[ctx: Pedigree]
en: Birth
oc: Naissença

[ctx: Pedigree]
en: Foster
oc: Afillat/da

en: Pedigree chart
oc: Arbre d’ascendéncia

en: Pedigree map
oc: Mapa genealogica

en: Pedigree map of %s
oc: Mapa genealogica de %s

en: Pedigree of %s
oc: Arbre de %s

en: Pedigree tree of %s
oc: Arbre d’ascendéncia de %s

en: Permanently delete these records?
oc: Suprimir de faiçon definifiva aqueles enregistraments&nbsp;?

en: Phonetic place
oc: Luòc fonetic

en: Place
oc: Luòc

en: Place check
oc: Verificacion dels luòcs

en: Place contains
oc: Lo luòc conten

en: Place hierarchy
oc: Luòcs

en: Place in Hebrew
oc: Luòcs en ebrèu

en: Place list
oc: Lista de luòcs

en: Place of LDS baptism
oc: Luòcs del bateg mormon

en: Place of adoption
oc: Luòc d'adopcion

en: Place of baptism
oc: Luòc del bateg

en: Place of bar mitzvah
oc: Luòc de bar mitzvà

en: Place of bat mitzvah
oc: Luòc de Bat Mitzvà

en: Place of birth
oc: Luòc de naissença

en: Place of blessing
oc: Luòc de benediccion

en: Place of brit milah
oc: Luòc de circumcision

en: Place of burial
oc: Luòc d’enterrament

en: Place of christening
oc: Luòc del bateg

en: Place of confirmation
oc: Luòc de confirmacion

en: Place of cremation
oc: Luòc de l'incineracion

en: Place of death
oc: Luòc de decès

en: Place of emigration
oc: Luòc d’emigracion

en: Place of engagement
oc: Luòc d'acordalhas

en: Place of event
oc: Luòc de l’esveniment

en: Place of first communion
oc: Luòc de la primièra comunion

en: Place of immigration
oc: Luòc d’immigracion

en: Place of marriage
oc: Luòc de maridatge

en: Place of marriage banns
oc: Luòc de publicacion dels bans de maridatge

en: Place of naturalization
oc: Luòc de naturalizacion

en: Place of ordination
oc: Luòc de l’ordenacion

en: Place of residence
oc: Luòc de residéncia

en: Places
oc: Luòcs

en: Places found
oc: Luòc trobats

en: Places in %s
oc: Luòcs en %s

en: Please enter a given name, surname, or place in addition to the year
oc: Dintratz lo nom crestian, lo nom de familha o lo lLuòc per rapòrt a l'an

en: Please enter some message text before sending.
oc: Entratz lo tèxte a enviar.

en: Portrait
oc: Retrach

en: Predefined text that states only family members can request a user account
oc: Tèxt predefinit informant que solament los membres de la familha pòdon demandar accès

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Preferences exist for the module “%s”, but this module no longer exists.
oc: I a de preferéncias pel modul “%s”, mas aquel modul existís pas mai.

en: Print basic events when blank
oc: Estampar esveniments basics malgrat que sián en blanc

en: Privacy restrictions
oc: Restriccions de confidentialitat

en: Privacy restrictions - these apply to records and facts that do not contain a GEDCOM RESN tag
oc: Restriccions de confidentialitat - S'aplican als enregistraments e eveniments qu'an pas d'etiqueta GEDCOM RESN

en: Quick family facts
oc: Eveniments familiales immediats

en: Random images from the current family tree.
oc: Images aleatòris de l'arbre genealogic actual.

en: Re-order children
oc: Reordonar los mainatges

en: Recent years (&lt; 100 yrs)
oc: Esveniments recents (&lt; 100 ans)

en: Record
oc: Enregistrament

en: Records
oc: Enregistraments

en: Relationship
oc: Tanhença

en: Relationship to father
oc: Tanhença amb lo pair

en: Relationship to me
oc: Tanhença amb jo

en: Relationship to mother
oc: Tanhença amb la mair

en: Relationship to parents
oc: Tanhença amb los parents

en: Relationship: %s
oc: Tanhença&nbsp;: %s

en: Relationships
oc: Tanhença

en: Relationships between %1$s and %2$s
oc: Tanhença entre %1$s e %2$s

en: Remove
oc: Levar

en: Renumber family tree
oc: Renumerotar l'arbre genealogic

en: Replace with
oc: Remplaçar per

en: Replacement text
oc: Tèxt de remplaçament

en: Report
oc: Rapòrt

en: Reports
oc: Rapòrts

en: Repositories
oc: Depauses

en: Repositories found
oc: Depauses d'archius trobats

en: Repository
oc: Depaus d'archius

[ctx: Repository]
en: Name
oc: Nom

en: Repository contains
oc: Depaus d'archius compren

en: Repository name
oc: Nom del depaus d'archius

en: Request a new password
oc: Demandar un novèl mot de Santa Clara

en: Request a new user account
oc: Demandar un compte utilizaire

en: Research task
oc: Tascas de far

en: Research tasks
oc: Tascas de far

en: Residence
oc: Domicili

en: Restore the default block layout
oc: Tornar la mesa en pagina per defaut

en: Restrict to immediate family
oc: Limitar a la familha pròche

en: Restriction
oc: Restriccion d'accés

en: Results
oc: Resultats

en: Retirement
oc: Retirada

en: Right section blocks
oc: Blòcs de la seccion dreta

en: Role
oc: Ròtle

en: Romanized
oc: Nom latinizat

en: Romanized place
oc: Luòc latinizat

en: Romanized title
oc: Titòl latinitzat

en: Roots
oc: Rasics

en: Rule
oc: Nòrma

en: Rwanda
oc: Roandà

en: SMTP mail server
oc: Servitor de corrièr SMTP

en: Sacramento, California, United States
oc: Sacramento, Califòrnia

en: San Diego, California, United States
oc: San Diegò, Californià

en: Sao Paulo, Brazil
oc: Sao Paulo, Brasil

en: Sat
oc: Ds

en: Satellite
oc: Satellit

en: Saturday
oc: dissabte

en: Saudi Arabia
oc: Arabia saudita

en: School or college
oc: Escòla o collègi

en: Search
oc: Recercar

en: Select individuals by place or date
oc: Causir personas per luòc o data

en: Select records from your family tree and save them as a GEDCOM file.
oc: Seleccionar enregistraments de l'arbre genealogic e plegatz-los en un fichièr en format GEDCOM.

en: Select the facts and events to keep from both records.
oc: Seleccionatz los faches e eveniments a conservar dens los enregistraments.

en: Select the languages that will be shown in menus.
oc: Seleccionar las lengas que se mostrarà als menus.

en: Select two records to merge.
oc: Causir dus enregistraments a fusionar.

en: Send
oc: Enviar

en: Send a message
oc: Enviar un messatge

en: Send a message to all users
oc: Envia un messatge o totes los utilizaires

en: Send a message to users who have never signed in
oc: Enviar un messatge als utilizaire qu'ajan pas accedit jamai

en: Send a message to users who have not signed in for 6 months
oc: Enviar un messatge als utilizaires qu'ajan pas accedit pendent los darrièrs 6 meses

en: Send broadcast messages
oc: Enviar un messatge general

en: Send out reminder emails
oc: Enviar alertas per corrièl

en: Sender name
oc: Nom d'expeditor

en: Sending email
oc: Enviar un corrièl

en: Sending server name
oc: Nom del servidor expeditor

en: Set the default blocks for new family trees
oc: Blòcs predeterminats per nòus arbres genealogics

en: Set the default blocks for new users
oc: Blòcs predeterminats per nòus utilizaires

en: Set the default number of generations to display on descendancy and pedigree charts.
oc: Ajustar lo nombre de generacions que, per defècte, se mostraràn a 'arbre genealogic e al diagrama de descendéncia.

en: Set the maximum number of generations to display on descendancy charts.
oc: Fixa lo nombre maximal de generacions a mostrar al diagrama de descendéncia.

en: Set the maximum number of generations to display on pedigree charts.
oc: Fixar lo nombre maximal de generacions a mostrar a l'arbre genealogic.

en: Shared note
oc: Nòta comuna

en: Shared note contains
oc: La nòta comuna conten

en: Shared notes
oc: Nòtas comunas

en: Shared notes found
oc: Nòtas comunas trobadas

en: Shortest marriage
oc: Mardiatge mai cort

en: Show
oc: Afichar

en: Show all notes
oc: Afichar totas las nòtas

en: Show all places in a list
oc: Afichar totes los luòcs en una unica lista

en: Show all sources
oc: Afichar totes las fonts

en: Show all spouses and ancestors
oc: Mòstrar totes los conjunts e los ancessors

en: Show all tags
oc: Afichar totes las balisas

en: Show an age cursor
oc: Afichar un indicator de edat

en: Show chart details by default
oc: Mòstrar per defècte los detalhs dels grafics

en: Show children of ancestors
oc: Afichar los mainatges dels ancessors

en: Show counts before or after name
oc: Comptador de luòcs abans o après lo nom

en: Show couples who married more than 100 years ago.
oc: Affichar los maridats desempuish mai de 100 ans.

en: Show couples who married within the last 100 years.
oc: Affichar los maridats desempuish mens de 100 ans.

en: Show couples with an unknown marriage date.
oc: Afichar los maridats damb una data de maridatge desconeguda.

en: Show details
oc: Afichar los detalhs

en: Show inactive places
oc: Afichar los luòcs inutilizats

en: Show individuals born more than 100 years ago.
oc: Affichar las personas nascudas desempuish mai de 100 ans.

en: Show individuals born within the last 100 years.
oc: Affichar las personas nascudas desempuish mens de 100 ans.

en: Show individuals who died more than 100 years ago.
oc: Affichar las personas defuntas desempuish mai de 100 ans.

en: Show individuals who died within the last 100 years.
oc: Affichar las personas defuntas desempuish mens de 100 ans.

en: Show list of family trees
oc: Mòstrar la lista dels arbres genealogics

en: Show notes
oc: Afichar las nòtas

en: Show only births, deaths, and marriages
oc: Afichar solament las naissenças, decès e maridatges

en: Show only females.
oc: Mostrar solament las femnas.

en: Show only males.
oc: Mostrar solament los òmes.

en: Show photos
oc: Afichar las fotografies

en: Show places in hierarchy
oc: Afichar los luòcs per nivèls

en: Show private relationships
oc: Afichar las tanhenças privadas

en: Show sources
oc: Afichar las fonts

en: Show statistics charts
oc: Mòstra grafics estatistics

en: Show the %1$s %2$s parts of a place name.
oc: Afichar %1$s %2$s partidas del nom d'un luòc.

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: first
oc: primièras

en: Show the family tree
oc: Mòstrar l'arbre genealogic

en: Show the list of surnames
oc: Mostrar la lista dels noms de familha

en: Show the location of places and events using the Google Maps™ mapping service.
oc: Afichar la mapa dels luòcs e eveniments en utilizant lo servici de mapas Google Maps™.

en: Showing %1$s to %2$s of %3$s
oc: Mostrant %1$s a %2$s de %3$s

en: Sidebar
oc: Barra laterala

en: Slide show
oc: Diaporama

en: Some themes can display icons on the “Facts and events” tab.
oc: Qualques tèmas pòdon mostrar d'icònas a la pestanha de "Faches e eveniments".

en: Son
oc: Filh

en: Son of %s
oc: Filh de %s

en: Sort order
oc: Criteri d’ordenacion

en: Source
oc: Font

en: Sources
oc: Fonts

en: South America
oc: America del sud

en: Spouse census place
oc: Luòc de recensament del conjunt

en: Spouses and children
oc: Esposas e mainatges

en: Start year
oc: Annada de commençament

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: Stories
oc: Istòrias

en: Sunday
oc: dimenge

en: Surname
oc: Noms de familha

en: Surname distribution chart
oc: Grafic de distribucion dels noms de familha

en: Surname list style
oc: Estil de la lista dels noms de familha

en: Surname option
oc: Opcion pel nom de familha

en: Surname prefix
oc: Prefix del nom de familha

en: Surname tradition
oc: Tradicion per la transmission del nom de familha

[ctx: Surname tradition]
en: none
oc: cap

en: Synchronize family trees with GEDCOM files
oc: Sincronizar los arbres genealogics amb los fichièrs*GEDCOM

en: Tab
oc: Onglet

en: The details of this family are private.
oc: Los detalhs d'aquela familha son privats.

en: The family tree has been exported to %s.
oc: Arbre genealogic exportat a %s.

en: The family tree “%s” already exists.
oc: L'arbre genealogic “%s” exista ja.

en: The family tree “%s” has been created.
oc: L'arbre genealogic “%s” a estat creat.

en: The family tree “%s” has been deleted.
oc: L'arbre genealogic “%s” a estat suprimit.

en: The family tree “%s” will be shown to visitors when they first arrive at this website.
oc: L'arbre genealogic “%s” sera vist pels visitors a lor primièra visita d'aquel sit.

en: The family trees have been merged successfully.
oc: Los arbres genealogics an estat fusionats correctament.

en: The family “%s” has been deleted because it only has one member.
oc: La familha «%s» es estada suprimida, doncas qu'aviè solament un membre.

en: The file %s could not be deleted.
oc: Es pas possible de suprimir lo fichièr %s.

en: The file %s has been deleted.
oc: Lo fichièr %s a estat suprimit.

en: The folder %s could not be deleted.
oc: Es pas possible de suprimir lo dossièr %s.

en: The folder %s has been deleted.
oc: Lo dossièr %s a estat suprimit.

en: The following places have been changed:
oc: Los luòcs seguents an estat cambiats&nbsp;:

en: The following places would be changed:
oc: Los luòcs seguents seran cambiats&nbsp;:

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been deleted.
oc: Avem suprimit lo ligam de «%1$s» a «%2$s».

en: The media file was not found in this family tree.
oc: N'avem pas trobat lo fichièr multimèdia en aquel arbre genealogic.

en: The memory and CPU time requirements depend on the number of individuals in your family tree.
oc: Los requisits de tempses de la memòria e la CPU depend del nombre de personas a l'arbre genealogic.

en: The preferences for all family trees have been updated.
oc: Avem actualizat las preferéncias per totes los arbres genealogics.

en: The preferences for new family trees have been updated.
oc: Avem actualizat las preferéncias pels nòus arbres genealogics.

en: The preferences for the family tree “%s” have been updated.
oc: Avem actualizat las preferéncias per l'arbre genealogic “%s”.

en: The preferences for the module “%s” have been deleted.
oc: Avem suprimit las preferéncias pel modul “%s”.

en: The preferences for the module “%s” have been updated.
oc: Avem actualizat las preferéncias pel modul “%s”.

en: The records “%1$s” and “%2$s” have been merged.
oc: Los enregistraments «&nbsp;%1$s&nbsp;» e «&nbsp;%2$s&nbsp;» an estat combinats.

en: The size of the family tree, earliest and latest events, common names, etc.
oc: Talha de l'arbre genealogic, primièrs e darrièrs eveniments, noms comuns, èca.

en: The two family trees have %1$s record which uses the same “XREF”. | The two family trees have %1$s records which use the same “XREF”.
oc[0]: Los dos arbres genealogics an %1$s enregistrament amb lo meteis “XREF”.
oc[1]: Los dos arbres genealogics an %1$s enregistraments amb lo meteis “XREF”.

en: The user %s has been deleted.
oc: Avem suprimit l'utilizaire %s.

en: The website access rule has been deleted.
oc: Avem suprimit las règlas d'accés al sit web.

en: The website preferences have been updated.
oc: Avem actualizats las preferéncias del sit web.

en: Theme
oc: Tèma

en: There are no media objects for this individual.
oc: Pas nat d'objecte multimèdia per aquela persona.

en: There are no notes for this individual.
oc: Pas nat de nòtas per aquela persona.

en: There are no research tasks in this family tree.
oc: Pas nat de prètzfaches de recèrca en aquel arbre genealogic.

en: There are no source citations for this individual.
oc: Pas nat de citacion de font per aquela persona.

en: This email address will be used to send password reminders, website notifications, and messages from other family members who are registered on the website.
oc: Aquela adreça de corrièr electronic serà utilizada per enviar lo vostre mot de Santa-Clara, las notificacions del sit e los messatges dels membres de la familha que son enregistrats.

en: This family does not exist or you do not have permission to view it.
oc: Aquela familha existís pas o avètz pas permís per la veire.

en: This family has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
oc: Aquela familha es estada suprimida. La supression li caldrà èsser revisada per un moderator.

en: This family has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
oc: Aquela familha es estada suprimida. Vos cal revisar l'eliminacion e la %1$s o la %2$s.

en: This family has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
oc: Aquela familha es estada editada. Los cambiaments lor cal èsser revisats per un moderator.

en: This family remained childless
oc: Familha shens mainatges

en: This family tree has %s record which uses the same “XREF” as another family tree. | This family tree has %s records which use the same “XREF” as another family tree.
oc[0]: Aquel arbre genealogic a %s enregistrament amb lo meteis "XREF" qu'un autre arbre.
oc[1]: Aquel arbre genealogic a %s enregistraments amb lo meteis "XREF" qu'un autre arbre.

en: This family tree has no images to display.
oc: En aquel arbre genealogic i a pas nat images.

en: This family tree was last updated on %s.
oc: Aquel arbre genealogic foguèt actualizat per darrièr còp lo %s.

en: This folder will be used to store the media files for this family tree.
oc: Aquel dossièr es utilizat per emmagazinar los fichièrs multimèdia d'aquel arbre genealogic.

en: This individual has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
oc: Aquela persona es estada suprimida. La supression li caldrà èsser revisada per un moderator.

en: This individual will be selected by default when viewing charts and reports.
oc: Aquela persona serà seleccionada per defècte per grafics e rapòrts.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when adding a new family. For example, if MARR is in the list, then fields for marriage date and marriage place will be shown on the form.
oc: Es una lista d'eveniments GEDCOM que se mòstra quand s'apond una nòvela familha. Per exemple, se MARR es a la lista, se mostrarà al formulari los camps de data e luòcs de maridatge.

en: This is a link to your own record in the family tree. If this is the wrong individual, contact an administrator.
oc: Aquel es un ligam a lo vòstre pròpri enregistrament sul arbre genealogic. S'i a una error, metètz-vos en contacte amb un administrador.

en: This is the initial value for the “show details” option on the charts.
oc: Aquel es lo reglatge inicial per l'opcion «&nbsp;Mòstrar los detalhs&nbsp;» en los grafics.

en: This media object does not exist or you do not have permission to view it.
oc: Aquel objècte multimèdia n'exista pas o avetz pas lo dret de lo veire.

en: This media object has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
oc: Objècte multimèdia suprimit. Mas cal ara qu'o revise un supervisor.

en: This media object has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
oc: Aquel objècte multimèdia a estat suprimit . Vos cal revisar aquela escafament e %1$s o %2$s.

en: This media object has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
oc: Objècte multimèdia editat. Mas cal ara qu'o revise un supervisor.

en: This media object has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
oc: Aquel objècte multimèdia a estat editat . Vos cal revisar los cambiaments e %1$s o %2$s.

en: This media object is not linked to any other record.
oc: Aquel objècte multimèdia es pas ligat a cap d'enregistrament.

en: This page has been viewed %s time. | This page has been viewed %s times.
oc[0]: Aquesta pàgina a estat vista %s còp.
oc[1]: Aquesta pàgina a estat vista %s còps.

en: This place has no coordinates
oc: Aquel luòc a pas de coordenadas

en: Thursday
oc: dijòus

en: Timeline
oc: Cronologia

en: Title
oc: Títol

en: To create new research tasks, you must first add “research task” to the list of facts and events in the family tree’s preferences.
oc: Per crear de nòus prètzfaches de recèrca, primièr vos cal apondre «prètzfach de recèrca» a la lista de faches e eveniments en las preferéncias dels arbres genealogics.

en: Top %s given name | Top %s given names
oc[0]: Lo prenom mai balhat
oc[1]: Los %s prenoms mai balhats

en: Top %s surname | Top %s surnames
oc[0]: Lo nom de familha mai corrent
oc[1]: Los %s noms de familha mai corrents

en: Top given names
oc: Prenoms mai corrents

en: Top level
oc: Nivèl superior

en: Top surname
oc: Lo nom de familha mai corrent

en: Top surnames
oc: Noms de familha mai corrents

en: Total births
oc: Nombre de naissenças

en: Total dead
oc: Nombre de mòrts

en: Total deaths
oc: Nombre de decès

en: Total events
oc: Nombre d'eveniments

en: Total families: %s
oc: Nombre de familhas&nbsp;: %s

en: Total females
oc: Nombre de femnas

en: Total given names
oc: Nombre de prenoms

en: Total individuals: %s
oc: Nombre de personas&nbsp;: %s

en: Total living
oc: Nombre vius

en: Total males
oc: Nombre d'òmes

en: Total marriages
oc: Nombre de maridatges

en: Total places: %s
oc: Nombre de luòcs&nbsp;: %s

en: Total surnames
oc: Nombre de noms de familhas

en: Total users
oc: Utilizaires

en: Tuesday
oc: dimars

en: Type of place markers in the place hierarchy
oc: Tipes de marcadors de luòcs dans la ierarquia de luòcs

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Upcoming events
oc: Eveniments qu'arriban

en: Update all the place names in a family tree
oc: Actualizar totes los noms de luòcs en un arbre genealogic

en: Update place names
oc: Actualizar los noms de luòcs

en: Upload geographic data
oc: Cargar las donadas geograficas

en: Use Google Maps™ for the place hierarchy
oc: Utilizar Google Maps™ per la ierarquia de luòcs

en: Use PHP mail to send messages
oc: Utilizar PHP per enviar messatges

en: Use SMTP to send messages
oc: Utilizar SMTP per enviar messatges

en: Use colors
oc: Utilizar colors

en: Use the GeoNames database for autocomplete on places
oc: Utiizar la basa de donadas  GeoNames per autocompletar los luòcs

en: Use this image for charts and on the individual’s page.
oc: Utilizar aquela image pels grafics e a la pagina de la persona.

en: View
oc: Afichar

en: View all records found in this place
oc: Afichar tots los enregistraments per aquel luòc

en: View the notes
oc: Afichar las nòtas

en: Vital records
oc: Enregistraments vitals

en: Website preferences
oc: Preferéncias del sit web

en: Wednesday
oc: dimècres

en: Welcome %s
oc: Benvingut %s

en: Who is online
oc: Qual i a en linha

en: Wife’s maiden surname becomes new given name
oc: Lo nom de familha de l'esposa es lo sien novèl nom d'usatge

en: Wife’s surname replaced by husband’s surname
oc: Lo nom de familha de la femna es cambiat par lo nom del marit

en: Wives take their husband’s surname.
oc: La femna pòrta lo nom del marit.

en: World
oc: Mond

en: Year
oc: Annada

en: Year input box
oc: Zòna d'intrada de l'annada

en: Year:
oc: Annada&nbsp;:

en: You need to create a family tree.
oc: Vos cal crear un arbre genealogic.

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: reject
oc: regetar

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: reject
oc: regetar

en: Youngest father
oc: Pair mai joen

en: Youngest female
oc: Femna mai joena

en: Youngest male
oc: Òme mai joen

en: Youngest mother
oc: Femna mai joena

en: Your clippings cart is empty.
oc: Lo panièr es vuèit.

en: Zoom in
oc: Zoom avant

en: Zoom level
oc: Nivèl de zoom

en: Zoom level of map
oc: Nivèl de zoom de la mapa

en: Zoom out
oc: Zoom arrièr

en: add
oc: apondre

en: after %s
oc: après %s

en: and
oc: e

en: birth
oc: naissença

en: birth name
oc: nom de naissença

en: born in the last %1$s years or died in the last %2$s years
oc: nascudas los darrièrs %1$s ans o mòrtas los darrièrs %2$s ans

en: brother
oc: frair

[ctx: brother’s son]
en: nephew
oc: nebot

[ctx: brother’s wife’s brother]
en: brother-in-law
oc: conhat

[ctx: brother’s wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
oc: conhat/conhada

en: century
oc: sègle

en: children
oc: mainatges

[ctx: child’s child]
en: grandchild
oc: felen

[ctx: child’s daughter]
en: granddaughter
oc: felena

[ctx: child’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
oc: marit de la felena

[ctx: child’s son]
en: grandson
oc: felen

[ctx: child’s son’s wife]
en: grandson’s wife
oc: esposa del felen

en: continue
oc: seguir

en: daughter
oc: filha

en: daughter of
oc: filha de

[ctx: daughter’s child]
en: grandchild
oc: felen

[ctx: daughter’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
oc: Adopcion d'una felena

[ctx: daughter’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
oc: Bateg d'una felena

[ctx: daughter’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
oc: Naissença d'una felena

[ctx: daughter’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
oc: Enterrament d'una felena

[ctx: daughter’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
oc: Bateg d’una felena

[ctx: daughter’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
oc: Cremacion d’una felena

[ctx: daughter’s daughter]
en: Death of a granddaughter
oc: Decès d'una felena

[ctx: daughter’s daughter]
en: granddaughter
oc: felena

[ctx: daughter’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
oc: marit de la felena

[ctx: daughter’s son]
en: Adoption of a grandson
oc: Adopcion d'un felen

[ctx: daughter’s son]
en: Baptism of a grandson
oc: Bateg d'un felen

[ctx: daughter’s son]
en: Birth of a grandson
oc: Naissença d'un felen

[ctx: daughter’s son]
en: grandson
oc: felen

[ctx: daughter’s son’s wife]
en: grandson’s wife
oc: esposa del felen

en: death
oc: decès

en: degrees
oc: grad

en: delete
oc: suprimir

en: deny
oc: denegar

en: east
oc: èst

en: edit
oc: edita

en: elder brother
oc: frair mai vièlh

en: elder sister
oc: sòr mai vièlha

en: ex-husband
oc: ex-marit

en: facts
oc: faches

en: father
oc: pair

[ctx: father’s brother’s child]
en: first cousin
oc: cosin/a german/a

[ctx: father’s brother’s daughter]
en: first cousin
oc: cosina germana

[ctx: father’s brother’s son]
en: first cousin
oc: cosin german

[ctx: father’s child]
en: half-sibling
oc: frairastre/sorrastra

[ctx: father’s daughter]
en: half-sister
oc: sorrastra

[ctx: father’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
oc: cosin/a german/a al 1<sup>er</sup> degré

[ctx: father’s sister’s child]
en: first cousin
oc: cosin/a german/a

[ctx: father’s sister’s daughter]
en: first cousin
oc: cosina germana

[ctx: father’s sister’s son]
en: first cousin
oc: cosin german

[ctx: father’s son]
en: half-brother
oc: frairastre

[ctx: father’s wife’s son]
en: step-brother
oc: frairastre

en: first
oc: primièra

en: first %s
oc: %s primier/primièra

en: first cousin
oc: cosin/a german/a

[ctx: font name]
en: Helvetica
oc: Helveticà

en: from %1$s interval %2$s year | from %1$s interval %2$s years
oc[0]: De %1$s interval %2$s ans
oc[1]: De %1$s interval %2$s ans

en: from %s
oc: de %s

en: from %s to %s
oc: de %s a %s

en: full circle
oc: tot el cercle

en: gender
oc: sèxe

en: go to new individual
oc: anar a la novela persona

en: half-year after marriage
oc: mièg an après lo matrimòni

en: husband
oc: marit

[ctx: husband’s brother]
en: brother-in-law
oc: conhat

[ctx: husband’s mother]
en: mother-in-law
oc: sògra

[ctx: husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
oc: conhat/conhada

[ctx: husband’s sister’s husband]
en: brother-in-law
oc: conhat

en: interval %s year | interval %s years
oc[0]: interval %s an
oc[1]: interval %s ans

en: last
oc: darrièr

en: marriage
oc: maridatge

en: married name
oc: nom d'usatge

en: matrilineal
oc: per linha mairala

en: maximum
oc: maximal

en: maximum %s day | maximum %s days
oc[0]: maximum %s jorn
oc[1]: maximum %s jorns

en: members
oc: membres

en: midnight
oc: miejanet

en: month
oc: mes

en: months after marriage
oc: meses après lo matrimòni

en: months before and after marriage
oc: meses abans e après lo matrimòni

en: mother
oc: mair

[ctx: mother’s brother’s child]
en: first cousin
oc: cosin/a german/a

[ctx: mother’s brother’s daughter]
en: first cousin
oc: cosina germana

[ctx: mother’s brother’s son]
en: first cousin
oc: cosin german

[ctx: mother’s child]
en: half-sibling
oc: frairastre/sorrastra

[ctx: mother’s daughter]
en: half-sister
oc: sorrastra

[ctx: mother’s husband’s son]
en: step-brother
oc: conhat

[ctx: mother’s sister’s child]
en: first cousin
oc: cosin/a german/a

[ctx: mother’s sister’s daughter]
en: first cousin
oc: cosina germana

[ctx: mother’s sister’s son]
en: first cousin
oc: cosin german

[ctx: mother’s son]
en: half-brother
oc: frairastre

en: never
oc: jamai

en: next
oc: seguent

en: no
oc: non

en: none
oc: cap

en: noon
oc: miègjorn

en: north
oc: nòrd

en: numbers
oc: numèros

en: of
oc: de

en: on the date of death
oc: lo jorn del decès

en: overall
oc: general

[ctx: parent’s child]
en: half-sibling
oc: frairastre/sorrastra

[ctx: parent’s daughter]
en: half-sister
oc: sorrastra

[ctx: parent’s father]
en: grandfather
oc: pepin

[ctx: parent’s mother]
en: grandmother
oc: menina

[ctx: parent’s parent]
en: grandparent
oc: pepins

[ctx: parent’s son]
en: half-brother
oc: frairastre

[ctx: parent’s spouse’s son]
en: step-brother
oc: conhat

en: partner
oc: concubin(a)

en: patrilineal
oc: per linha paternala

en: pending
oc: pendent

en: percentage
oc: percentatge

en: preview
oc: Còp d'uèlh

en: previous
oc: precedent

en: primary evidence
oc: font primari

en: quarters after marriage
oc: trimèstres après lo matrimòni

en: questionable evidence
oc: font pas segura

en: records
oc: enregistraments

en: rejected
oc: regetat

en: religious name
oc: nom religiós

en: replace
oc: remplaçar

en: reporting
oc: Rapòrt

en: reset
oc: reinicializacion

en: robot
oc: robòt

en: save
oc: enregistrar

en: search
oc: recercar

en: second %s
oc: segond/a %s

en: secondary evidence
oc: font secondàri

en: select all
oc: tot seleccionar

en: select none
oc: deseleccionar

en: self
oc: el/ela

en: show
oc: afichar

en: show the chart
oc: mòstrar lo grafic

en: sibling
oc: fraire/sòr

[ctx: sibling’s son]
en: nephew
oc: nebot

[ctx: sibling’s spouse]
en: brother/sister-in-law
oc: conhat/conhada

en: sign in
oc: connexion

en: sister
oc: sòr

[ctx: sister’s child]
en: nephew/niece
oc: nebot/neboda

[ctx: sister’s husband]
en: brother-in-law
oc: conhat

[ctx: sister’s husband’s brother]
en: brother-in-law
oc: conhat

[ctx: sister’s husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
oc: conhat/conhada

[ctx: sister’s son]
en: nephew
oc: nebot

en: son
oc: hilh

en: son of
oc: hilh de

[ctx: son’s child]
en: grandchild
oc: felen

[ctx: son’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
oc: Adopcion d'una felena

[ctx: son’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
oc: Bateg d'una felena

[ctx: son’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
oc: Naissença d'una felena

[ctx: son’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
oc: Enterrament d'una felena

[ctx: son’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
oc: Bateg d’una felena

[ctx: son’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
oc: Cremacion d’una felena

[ctx: son’s daughter]
en: Death of a granddaughter
oc: Decès d'una felena

[ctx: son’s daughter]
en: granddaughter
oc: felena

[ctx: son’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
oc: marit de la felena

[ctx: son’s son]
en: Adoption of a grandson
oc: Adopcion d'un felen

[ctx: son’s son]
en: Baptism of a grandson
oc: Bateg d'un felen

[ctx: son’s son]
en: Birth of a grandson
oc: Naissença d'un felen

[ctx: son’s son]
en: grandson
oc: felen

[ctx: son’s son’s wife]
en: grandson’s wife
oc: esposa del felen

en: sort by date
oc: ordenar per data

en: sort by date of birth
oc: ordenar per data de naissença

en: sort by date of death
oc: ordenar per data de decès

en: sort by date of marriage
oc: ordenar per data de maridatge

en: sort by date, newest first
oc: ordenar per data, la mai recenta en primièr luòc

en: sort by date, oldest first
oc: ordenar per data, la mai anciana en primièr luòc

en: sort by filename
oc: ordenar pel nom del fichièr

en: sort by name
oc: ordenar pel nom

en: sort by title
oc: ordenar pel títol

en: south
oc: sud

en: spouse
oc: espós/esposa

[ctx: spouse’s brother]
en: brother-in-law
oc: conhat

[ctx: spouse’s mother]
en: mother-in-law
oc: sògra

[ctx: spouse’s parent]
en: mother/father-in-law
oc: sògra/sògra

[ctx: spouse’s sibling]
en: brother/sister-in-law
oc: conhat/conhada

en: ssl
oc: SSL

en: table
oc: taula

en: tag cloud
oc: nívol d'etiquetas

en: tls
oc: hilh de

en: twin brother
oc: besson

en: unknown
oc: desconegut

[ctx: unknown century]
en: Unknown
oc: Desconegut

[ctx: unknown family]
en: unknown
oc: Desconegut/da

[ctx: unknown gender]
en: Unknown
oc: Desconegut

[ctx: unknown people]
en: Unknown
oc: Desconegut/da

en: webtrees message
oc: messatge de webtrees

en: webtrees reply address
oc: Adreça de responsa webtrees

en: webtrees sends emails with no storage
oc: webtrees envia lo corrièl sens l'emmagazinar

en: webtrees wiki
oc: wiki webtrees

en: west
oc: oèst

en: wife
oc: femna

[ctx: wife’s brother]
en: brother-in-law
oc: conhat

[ctx: wife’s mother]
en: mother-in-law
oc: sògra

[ctx: wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
oc: conhat/conhada

[ctx: wife’s sister’s husband]
en: brother-in-law
oc: conhat

en: years
oc: annadas

en: yes
oc: oc

en: younger brother
oc: frair mai joen

en: younger sister
oc: sòr mai joena

en: ±%s year | ±%s years
oc[0]: ±%s an
oc[1]: ±%s ans

en: “%s”
oc: «%s»

en: “%s” has been added to your favorites.
oc: «&nbsp;%s&nbsp;» a estat botat dens los vòstres favorits.
