webtrees - en to nn translation catalogue (3398 entries)

en:  but the details are unknown
nn:  men detaljane er ukjende

en:  in
nn:  i

en:  per gender
nn:  etter kjønn

en:  per time period
nn:  etter tidbolk

en: %1$s %2$s has a %3$s link to %4$s.
nn: %1$s %2$s har ein %3$s kopling til %4$s.

en: %1$s %2$s times removed ascending
nn: %1$s %2$s generasjonar tilbake

en: %1$s %2$s times removed descending
nn: %1$s og %2$s generasjonar fram

en: %1$s KB were downloaded in %2$s seconds.
nn: %1$sKB blei lasta ned på %2$s sekund.

en: %1$s does not exist.
nn: %1$s eksisterar ikkje.

en: %1$s does not exist. Did you mean %2$s?
nn: %1$s finnast ikkje. Meinte du %2$s?

en: %1$s does not have a link back to %2$s.
nn: %1$s har ingen kopling tilbake til %2$s.

en: %1$s file was extracted in %2$s seconds. | %1$s files were extracted in %2$s seconds.
nn[0]: %1$s fil blei pakka ut på %2$s sekund.
nn[1]: %1$s filer vart pakka ut på %2$s sekund.

en: %1$s individual displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations. | %1$s individuals displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations.
nn[0]: %1$s person synt, av totalt %2$s mogelege, frå %3$s generasjonar.
nn[1]: %1$s personar synt, av totalt %2$s mogelege, frå %3$s generasjonar.

en: %1$s individual is missing birthplace map coordinates: %2$s. | %1$s individuals are missing birthplace map coordinates: %2$s.
nn[0]: %1$s person manglar koordinatar for fødestad: %2$s.
nn[1]: %1$s personar manglar koordinatar for fødestad: %2$s.

en: %1$s is a %2$s but a %3$s is expected.
nn: %1$s er %2$s men %3$s er forventa.

en: %1$s × %2$s pixels
nn: %1$s × %2$s pikslar

en: %1$s’s %2$s
nn: %1$ss %2$s

en: %j %F %Y
nn: %j. %F %Y

en: %s BCE
nn: %s Fvt

en: %s and her ancestors
nn: %s og hennar anar

en: %s and his ancestors
nn: %s og hans anar

en: %s and the individuals that reference it.
nn: %s og dei personane som er knytte til den.

en: %s and their children
nn: %s og deira born

en: %s and their descendants
nn: %s og deira etterkomarar

en: %s anonymous signed-in user | %s anonymous signed-in users
nn[0]: %s anonym brukar logga på
nn[1]: %s anonyme brukarar logga på

en: %s child | %s children
nn[0]: %s barn
nn[1]: %s born

en: %s day | %s days
nn[0]: %s dag
nn[1]: %s dagar

en: %s day ago | %s days ago
nn[0]: %s dag sidan
nn[1]: %s dagar sidan

en: %s family has been updated. | %s families have been updated.
nn[0]: %s familie har blitt oppdatert.
nn[1]: %s familiar har blitt oppdaterte.

en: %s family tree | %s family trees
nn[0]: %s slektstre
nn[1]: %s slektstre

en: %s grandchild | %s grandchildren
nn[0]: %s barnebarn
nn[1]: %s barnebarn

en: %s hour ago | %s hours ago
nn[0]: %s time sidan
nn[1]: %s timar sidan

en: %s individual | %s individuals
nn[0]: %s person
nn[1]: %s personar

en: %s individual has been updated. | %s individuals have been updated.
nn[0]: %s person har blitt oppdatert.
nn[1]: %s personar har blitt oppdaterte.

en: %s individual is private. | %s individuals are private.
nn[0]: %s person er privat.
nn[1]: %s personar er private.

en: %s individual with events between %s and %s | %s individuals with events between %s and %s
nn[0]: %s person med hendingar mellom %s og %s
nn[1]: %s personar med hendingar mellom %s og %s

en: %s individual with events in %s | %s individuals with events in %s
nn[0]: %s person med hendingar i %s
nn[1]: %s personar med hendingar i %s

en: %s individual with events in %s between %s and %s | %s individuals with events in %s between %s and %s
nn[0]: %s person med hendingar i %s mellom %s og %s
nn[1]: %s personar med hendingar i %s mellom %s og %s

en: %s is disabled on this server. You cannot install webtrees until it is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
nn: %s er ikkje aktivert på denne serveren, og webtrees kan ikkje installerast. Kontakt serveradministratoren og be om å få det aktivert.

en: %s message | %s messages
nn[0]: %s melding
nn[1]: %s meldingar

en: %s minute ago | %s minutes ago
nn[0]: %s minutt sidan
nn[1]: %s minutt sidan

en: %s month | %s months
nn[0]: %s månad
nn[1]: %s månader

en: %s month ago | %s months ago
nn[0]: %s månad sidan
nn[1]: %s månader sidan

en: %s note has been updated. | %s notes have been updated.
nn[0]: %s notat har blitt oppdatert.
nn[1]: %s notat har blitt oppdaterte.

en: %s once removed ascending
nn: %s ein generasjon tilbake

en: %s once removed descending
nn: %s og ein generasjon fram

en: %s second ago | %s seconds ago
nn[0]: %s sekund sidan
nn[1]: %s sekund sidan

en: %s sent you the following message.
nn: %s har sendt deg følgjande melding.

en: %s signed-in user | %s signed-in users
nn[0]: %s brukar logga inn
nn[1]: %s brukarar logga inn

en: %s source has been updated. | %s sources have been updated.
nn[0]: %s kjelde har blitt oppdatert.
nn[1]: %s kjelder har blitt oppdaterte.

en: %s three times removed ascending
nn: %s tre generasjonar tilbake

en: %s three times removed descending
nn: %s og tre generasjonar fram

en: %s twice removed ascending
nn: %s to generasjonar tilbake

en: %s twice removed descending
nn: %s og to generasjonar fram

en: %s week | %s weeks
nn[0]: %s veke
nn[1]: %s veker

en: %s year | %s years
nn[0]: %s år
nn[1]: %s år

en: %s year ago | %s years ago
nn[0]: %s år sidan
nn[1]: %s år sidan

en: %s year anniversary
nn: %s årsdag

en: %s × cousin
nn: %s menning

en: %s&nbsp;BCE
nn: %s&nbsp;FVT

en: %s&nbsp;CE
nn: %s&nbsp;VT

en: %s, her ancestors and their families
nn: %s, hennar anar og deira familar

en: %s, her parents and siblings
nn: %s, hennar foreldre og sysken

en: %s, her spouses and children
nn: %s, hennar ektefellar og born

en: %s, her spouses and descendants
nn: %s, hennar ektefellar og etterkomarar

en: %s, his ancestors and their families
nn: %s, hans anar og deira familiar

en: %s, his parents and siblings
nn: %s, hans foreldre og sysken

en: %s, his spouses and children
nn: %s, hans ektefellar og born

en: %s, his spouses and descendants
nn: %s, hans ektefellar og etterkomarar

en: &lt;select&gt;
nn: &lt;vel&gt;

[ctx: (a man’s) brother’s child’s child]
en: great-nephew/niece
nn: grandnevø/-niese

[ctx: (a man’s) brother’s child’s daughter]
en: great-niece
nn: grandniese

[ctx: (a man’s) brother’s child’s son]
en: great-nephew
nn: grandnevø

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
nn: grandnevø/-niese

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s daughter]
en: great-niece
nn: grandniese

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s son]
en: great-nephew
nn: grandnevø

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) grandchild]
en: great ×%s nephew/niece
nn: %s× grandnevø/-niese

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) granddaughter]
en: great ×%s niece
nn: %s× grandniese

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) grandson]
en: great ×%s nephew
nn: %s× grandnevø

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 grandchild]
en: great ×5 nephew/niece
nn: 5× grandnevø/-niese

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 granddaughter]
en: great ×5 niece
nn: 5× grandniese

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 grandson]
en: great ×5 nephew
nn: 5× grandnevø

[ctx: (a man’s) brother’s great-grandchild]
en: great-great-nephew/niece
nn: 2x grandnevø/-niese

[ctx: (a man’s) brother’s great-granddaughter]
en: great-great-niece
nn: 2x grandniese

[ctx: (a man’s) brother’s great-grandson]
en: great-great-nephew
nn: 2x grandnevø

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-grandchild]
en: great-great-great-nephew/niece
nn: 3× grandnevø/-niese

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-granddaughter]
en: great-great-great-niece
nn: 3× grandniese

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-grandson]
en: great-great-great-nephew
nn: 3× grandnevø

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-grandchild]
en: great ×4 nephew/niece
nn: 4× grandnevø/-niese

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-granddaughter]
en: great ×4 niece
nn: 4× grandniese

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-grandson]
en: great ×4 nephew
nn: 4× grandnevø

[ctx: (a man’s) brother’s son’s child]
en: great-nephew/niece
nn: grandnevø/-niese

[ctx: (a man’s) brother’s son’s daughter]
en: great-niece
nn: grandniese

[ctx: (a man’s) brother’s son’s son]
en: great-nephew
nn: grandnevø

[ctx: (a man’s) sister’s child’s child]
en: great-nephew/niece
nn: grandnevø/-niese

[ctx: (a man’s) sister’s child’s daughter]
en: great-niece
nn: grandniese

[ctx: (a man’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
nn: grandnevø

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
nn: grandnevø/-niese

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s daughter]
en: great-niece
nn: grandniese

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
nn: grandnevø

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) grandchild]
en: great ×%s nephew/niece
nn: %s× grandnevø/-niese

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) granddaughter]
en: great ×%s niece
nn: %s× grandniese

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) grandson]
en: great ×%s nephew
nn: %s× grandnevø

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 grandchild]
en: great ×5 nephew/niece
nn: 5× grandnevø/-niese

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 granddaughter]
en: great ×5 niece
nn: 5× grandniese

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 grandson]
en: great ×5 nephew
nn: 5× grandnevø

[ctx: (a man’s) sister’s great-grandchild]
en: great-great-nephew/niece
nn: 2x grandnevø/-niese

[ctx: (a man’s) sister’s great-granddaughter]
en: great-great-niece
nn: 2x grandniese

[ctx: (a man’s) sister’s great-grandson]
en: great-great-nephew
nn: 2x grandnevø

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-grandchild]
en: great-great-great-nephew/niece
nn: 3× grandnevø/-niese

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-granddaughter]
en: great-great-great-niece
nn: 3× grandniese

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-grandson]
en: great-great-great-nephew
nn: 3× grandnevø

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-grandchild]
en: great ×4 nephew/niece
nn: 4× grandnevø/-niese

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-granddaughter]
en: great ×4 niece
nn: 4× grandniese

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-grandson]
en: great ×4 nephew
nn: 4× grandnevø

[ctx: (a man’s) sister’s son’s child]
en: great-nephew/niece
nn: grandnevø/-niese

[ctx: (a man’s) sister’s son’s daughter]
en: great-niece
nn: grandniese

[ctx: (a man’s) sister’s son’s son]
en: great-nephew
nn: grandnevø

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s child]
en: great-nephew/niece
nn: grandnevø/-niese

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s daughter]
en: great-niece
nn: grandniese

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s son]
en: great-nephew
nn: grandnevø

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
nn: grandnevø/-niese

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s daughter]
en: great-niece
nn: grandniese

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s son]
en: great-nephew
nn: grandnevø

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s child]
en: great-nephew/niece
nn: grandnevø/-niese

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s daughter]
en: great-niece
nn: grandniese

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s son]
en: great-nephew
nn: grandnevø

[ctx: (a woman’s) great ×%s nephew]
en: great ×%s nephew
nn: %s× grandnevø

[ctx: (a woman’s) great ×%s nephew/niece]
en: great ×%s nephew/niece
nn: %s× grandnevø/-niese

[ctx: (a woman’s) great ×%s niece]
en: great ×%s niece
nn: %s× grandniese

[ctx: (a woman’s) great ×4 nephew]
en: great ×4 nephew
nn: 4× grandnevø

[ctx: (a woman’s) great ×4 nephew/niece]
en: great ×4 nephew/niece
nn: 4× grandnevø/-niese

[ctx: (a woman’s) great ×4 niece]
en: great ×4 niece
nn: 4× grandniese

[ctx: (a woman’s) great ×5 nephew]
en: great ×5 nephew
nn: 5× grandnevø

[ctx: (a woman’s) great ×5 nephew/niece]
en: great ×5 nephew/niece
nn: 5× grandnevø/-niese

[ctx: (a woman’s) great ×5 niece]
en: great ×5 niece
nn: 5× grandniese

[ctx: (a woman’s) great-great-great-nephew]
en: great-great-great-nephew
nn: 3× grandnevø

[ctx: (a woman’s) great-great-great-nephew/niece]
en: great-great-great-nephew/niece
nn: 3× grandnevø/-niese

[ctx: (a woman’s) great-great-great-niece]
en: great-great-great-niece
nn: 3× grandniese

[ctx: (a woman’s) great-great-nephew]
en: great-great-nephew
nn: 2x grandnevø

[ctx: (a woman’s) great-great-nephew/niece]
en: great-great-nephew/niece
nn: 2x grandnevø/-niese

[ctx: (a woman’s) great-great-niece]
en: great-great-niece
nn: 2x grandniese

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s child]
en: great-nephew/niece
nn: grandnevø/-niese

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s daughter]
en: great-niece
nn: grandniese

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
nn: grandnevø

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
nn: grandnevø/-niese

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s daughter]
en: great-niece
nn: grandniese

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
nn: grandnevø

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s child]
en: great-nephew/niece
nn: grandnevø/-niese

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s daughter]
en: great-niece
nn: grandniese

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s son]
en: great-nephew
nn: grandnevø

en: (aged %s)
nn: (alder %s)

en: (aged less than %s)
nn: (yngre enn %s)

en: (aged more than %s)
nn: (eldre enn %s)

en: (filtered from %s total entries)
nn: (utvalt av totalt %s)

en: (in childhood)
nn: (i barndomen)

en: (in infancy)
nn: (som spedbarn)

en: (stillborn)
nn: (dødfødd)

en: <b>Important note:</b> The transfer wizard is not able to assist with moving media items. You will need to set up and move or copy your media configuration and objects separately after the transfer wizard is finished.
nn: <b>Viktig:</b> Konverteringa kan ikkje handtere medieobjekt. Du er nøydd til å stille inn din mediekonfigurasjon og flytte eller kopiere dine mediefiler manuelt etter at konverteringa er ferdig.

en: <b>Please note:</b> Private information of living individuals will only be given to family relatives and close friends. You will be asked to verify your relationship before you will receive any private data. Sometimes information of dead individuals may also be private. If this is the case, it is because there is not enough information known about the individual to determine whether they are alive or not and we probably do not have more information on this individual.<br><br>Before asking a question, please verify that you are inquiring about the correct individual by checking dates, places, and close relatives. If you are submitting changes to the genealogy data, please include the sources where you obtained the data.
nn: <b>Merk:</b> Privat informasjon om nolevande personar vil kun bli gitt til familie og nære vener. Du må kunne verifisere ditt slektskap for å kunne motta private data. I enkelte høve kan informasjon om avlidne personar også vere skjult. Dette kan skyldast manglande informasjon om gjeldande personar.<br><br>Søkjer du informasjon om personar i vår database, ver venleg å kontrollere at du søkjer riktig person ved å sjekke aktuelle årstal, stadnamn og nære familiemedlem. Ønskjer du å sende inn framlegg til endringar eller oppdateringar på eksisterande data, vær då venleg å oppgi kjelde.

en: <default theme>
nn: <standardtema>

en: <div class="largeError">Notice:</div><div class="error">By completing and submitting this form, you agree:<ul><li>to protect the privacy of living individuals listed on our site;</li><li>and in the text box below, to explain to whom you are related, or to provide us with information on someone who should be listed on our website.</li></ul></div>
nn: <div class="largeError">NB:</div><div class="error">Ved å fylle ut og sende inn dette skjemaet, erklærer du at du vil:<ul><li>respektere personvern av nolevande personar;</li><li>og forklare i kommentarfeltet nedanfor kven du er i slekt med, eller skaffe oss opplysningar om personar som vi bør ha denne slektsdatabasen.</li></ul></div>

en: A chart displaying relationships between two individuals.
nn: Eit diagram som syner slektskapen mellom to personar.

en: A chart of an individual’s ancestors and descendants, as a family book.
nn: Eit diagram over ein person sine anar og etterkomarar, som ei familiebok.

en: A chart of an individual’s ancestors, as a compact tree.
nn: Eit diagram over ein person sine anar, som eit kompakt tre.

en: A chart of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
nn: Eit diagram over ein person sine anar, synt som eit tre.

en: A chart of an individual’s ancestors.
nn: Eit diagram over ein person sine anar.

en: A chart of an individual’s descendants.
nn: Eit diagram over ein person sine etterkomarar.

en: A chart of individuals’ lifespans.
nn: Eit diagram over personar sine tidslinjer.

en: A child may have more than one set of parents. The relationship between the child and the parents can be biological, legal, or based on local culture and tradition. If no pedigree is specified, then a biological relationship will be assumed.
nn: Et barn kan ha fleire sett med foreldre. Forholdet mellom foreldre og barn kan vere biologisk, juridisk, eller basert på lokale kulturar og tradisjonar. Om forholdet ikkje vert spesifisert, vert det antatt å vere biologisk.

en: A common error is to have multiple links to the same record, for example listing the same child more than once in a family record.
nn: Ein vanleg feil er å ha fleire lenker til same registrering, f.eks. kan same barn finnast meir enn ein gong i ei familieregistrering.

en: A database server can store many separate databases. You need to select an existing database (created by your server’s administrator) or create a new one (if your database user account has sufficient privileges).
nn: Ein databaseserver kan romme mange separate databaser. Du kan velje ein eksisterende database (oppretta av serveradministrator) eller opprette ein ny (om din brukerkonto har rettar til dette).

en: A fan chart of an individual’s ancestors.
nn: Eit viftediagram over ein person sine anar.

en: A file on the server
nn: Ei fil på serveren

en: A file on your computer
nn: Ei fil på din datamskin

en: A greeting message and useful links for a user.
nn: Velkomsthelsing og nyttige lenker for brukaren.

en: A greeting message for site visitors.
nn: Velkomsthelsing til besøkjande.

en: A list of changes that need to be reviewed by a moderator, and email notifications.
nn: Liste over endringar som krev godkjenning av ein moderator, og e-postmeldingar.

en: A list of frequently asked questions and answers.
nn: Liste over vanlege spørsmål og svar.

en: A list of records that have been updated recently.
nn: Liste over postar som nyleg er endra.

en: A list of tasks and activities that are linked to the family tree.
nn: Liste over oppgåver og aktivitetar knytte til slektstreet.

en: A list of the Hebrew death anniversaries that will occur in the near future.
nn: Ei liste over hebraiske dødsmarkeringar i næraste fremtid.

en: A list of the anniversaries that occur today.
nn: Liste over hendingar på denne dagen.

en: A list of the anniversaries that will occur in the near future.
nn: Ei liste over nært komande hendingar.

en: A list of the most popular given names.
nn: Liste over mest nytta førenamn.

en: A list of the most popular surnames.
nn: Liste over dei vanlegaste etternamn.

en: A list of the pages that have been viewed the most number of times.
nn: Ei liste over dei sider som er synt flest gonger.

en: A list of users and visitors who are currently online.
nn: Liste over besøkjande og pålogga medlemer.

en: A media object is a record in the family tree which contains information about a media file. This information may include a title, a copyright notice, a transcript, privacy restrictions, etc. The media file, such as the photo or video, can be stored locally (on this webserver) or remotely (on a different webserver).
nn: Eit «medieobjekt» er ein post i databasen som inneheld informasjon om ei mediefil. Det kan til dømes vere ein tittel, informasjon om opphavsrett, ein transkripsjon, personvernrestriksjonar, osb. Sjølve mediefila, til dømes eit bilete eller ein video, kan liggje lokalt på den same serveren som nettstaden, eller på ein annan server.

en: A new password has been created and emailed to %s. You can change this password after you sign in.
nn: Eit nytt passord er oppretta og sendt via E-post til %s. Du kan endre dette passordet etter å ha logga inn.

en: A new password has been requested for your username.
nn: Det blei tinga eit nytt passord til ditt brukarnamn.

en: A new user (%1$s) has requested an account (%2$s) and verified an email address (%3$s).
nn: Ein ny brukar (%1$s) har bedet om brukarkonto (%2$s) og har stadfesta e-postadressa (%3$s).

en: A new version of webtrees is available.
nn: Ein ny versjon av webtrees er tilgjengeleg.

en: A private area to record notes or keep a journal.
nn: Eit privat område der ein kan gjere notatar eller føre journal.

en: A prospective user has registered with webtrees at %s.
nn: Ein ny brukar av har registrert seg på nettstaden webtrees - %s.

en: A report of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
nn: Rapport over ein person sine anar, forma som eit tre.

en: A report of an individual’s ancestors, in a narrative style.
nn: Rapport om ein person sine anar i forteljande stil.

en: A report of an individual’s descendants, in a narrative style.
nn: Rapport over ein person sine etterkomarar, i forteljande stil.

en: A report of an individual’s details.
nn: Rapport over alle detaljar om ein bestemt person.

en: A report of facts which are supported by a given source.
nn: Oversyn over fakta som stammar frå ei bestemd kjelde.

en: A report of family members and their details.
nn: Ein detaljert rapport over medlemer i ein familie.

en: A report of individuals who died in a given time or place.
nn: Rapport over dødsfall på gitt tid eller stad.

en: A report of individuals who had a given occupation.
nn: Rapport over personar innan gitt yrke.

en: A report of individuals who were born in a given time or place.
nn: Ein rapport over personar fødde på ein gitt stad, eller innan gitt tidsrom.

en: A report of individuals who were buried in a given place.
nn: Rapport over personar som er gravlagde på ein gitt stad.

en: A report of individuals who were married in a given time or place.
nn: Rapport over personer som blei gifte på eit gitt tidspunkt eller på ein gitt stad.

en: A report of recent and pending changes.
nn: Oversyn over nylege eller ventande (enno ikkje godkjende) endringar.

en: A report of the families that are closely related to an individual.
nn: Rapport over familier som er nært slekta med ein person.

en: A report of the individuals that are closely related to an individual.
nn: Ein rapport som omfattar nære slektningar til ein person.

en: A report of the information provided by a source.
nn: Rapport over informasjon frå ei bestemt kjelde.

en: A report of the information that is missing for an individual and their relatives.
nn: Rapport over manglande data om ein person og denne personen sin familie.

en: A report of vital records for a given date or place.
nn: Oversyn over «livshendingar» (fødsel, vigsel, død) på gitt tidspunkt eller stad.

en: A role is a set of access rights, which give permission to view data, change preferences, etc. Access rights are assigned to roles, and roles are granted to users. Each family tree can assign different access to each role, and users can have a different role in each family tree.
nn: Ei rolle er ein samling av rettar for tilgjenge, som gjev løyve til å syne data, endre innstillinger, osb. Rettar for tilgjenge vert knytt til roller, og roller vert gjeve til brukarar. Kvart slektstre kan ha ulike rettar for tilgjenge til kvar rolle, og brukarar kan ha ulike roller i kvart slektstre.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the families in the family tree.
nn: Sidepanel med alfabetisk liste over alle familiane i slektstreet.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the individuals in the family tree.
nn: Sidepanel med alfabetisk liste over alle personane i slektstreet.

en: A sidebar showing an individual’s close families and relatives.
nn: Sidepanel som syner ein person sin nære familie og slekt.

en: A sidebar showing non-genealogy information about an individual.
nn: Sidepanel som syner ikkje-genealogiske opplysningar om ein person.

en: A sidebar showing the descendants of an individual.
nn: Sidepanel som syner ein person sine etterkomarar.

en: A tab showing the close relatives of an individual.
nn: Fane som syner ein person sin næraste familie.

en: A tab showing the facts and events of an individual.
nn: Fane som syner fakta og hendingar knytta til ein person.

en: A tab showing the media objects linked to an individual.
nn: Fane som syner alle medieobjekt knytta til ein person.

en: A tab showing the notes attached to an individual.
nn: Fane som syner notat knytt til ein person.

en: A tab showing the sources linked to an individual.
nn: Fane som syner kjelder knytt til ein bestemt person.

en: A timeline displaying individual events.
nn: Ei tidslinje som syner personlege hendingar.

en: A user will not be able to sign in until both “email verified” and “approved by administrator” are selected.
nn: Ein brukar kan ikkje logge inn før både «e-post stadfesta» og «godkjend av administrator» er kryssa av.

en: A watermark is text that is added to an image, to discourage others from copying it without permission.
nn: Eit vassmerke er tekst som vert lagt til eit bilete, for å ikkje oppmuntre andre til å kopiere biletet utan løyve.

en: ALPHABET_lower=abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
nn: ALPHABET_lower=abcdefghijklmnopqrstuvwxyzæøå

en: ALPHABET_upper=ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
nn: ALPHABET_upper=ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZÆØÅ

en: API key
nn: API kode

en: Abbreviate place names
nn: Forkort stadsnamn

en: Abbreviation
nn: Korting

[ctx: Abbreviation for April]
en: Apr
nn: apr

[ctx: Abbreviation for August]
en: Aug
nn: aug

[ctx: Abbreviation for December]
en: Dec
nn: des

[ctx: Abbreviation for February]
en: Feb
nn: feb

[ctx: Abbreviation for January]
en: Jan
nn: jan

[ctx: Abbreviation for July]
en: Jul
nn: jul

[ctx: Abbreviation for June]
en: Jun
nn: jun

[ctx: Abbreviation for March]
en: Mar
nn: mar

[ctx: Abbreviation for May]
en: May
nn: mai

[ctx: Abbreviation for November]
en: Nov
nn: nov

[ctx: Abbreviation for October]
en: Oct
nn: okt

[ctx: Abbreviation for September]
en: Sep
nn: sep

en: Accept
nn: Godkjenn

en: Accept all changes
nn: Godkjenn alle endringar

en: Access level
nn: Nivå for tilgjenge

en: Access to family trees
nn: Tilgang til slektstre

en: Account approval and email verification
nn: Kontogodkjenning og stadfesting med e-post

en: Add
nn: Legg til

en: Add %s to the clippings cart
nn: Legg %s i utklippsmappa

en: Add a blank row
nn: Legg til inn ekstra linje

en: Add a brother or sister
nn: Legg til ny bror eller syster

en: Add a child
nn: Legg til eit nytt barn

en: Add a child to create a one-parent family
nn: Legg til eit barn for å opprette familie med kun ein forelder

en: Add a child to this family
nn: Legg til et barn til denne familien

en: Add a fact
nn: Legg til faktum

en: Add a father
nn: Legg til ein ny far

en: Add a favorite
nn: Legg til ein ny favoritt

en: Add a geographic location
nn: Legg til eit nytt stadnamn

en: Add a husband
nn: Legg til ny ektemann

en: Add a husband to this family
nn: Legg til ein ektemann/far til denne familien

en: Add a husband using an existing individual
nn: Legg til ny ektemann ved å lenke til ein registrert person

en: Add a journal entry
nn: Legg til nytt notat

en: Add a media object
nn: Legg til eit nytt medieobjekt

en: Add a mother
nn: Legg til ei ny mor

en: Add a name
nn: Legg til nytt namn

en: Add a news article
nn: Legg inn ny notis

en: Add a note
nn: Legg til nytt notat

en: Add a restriction
nn: Legg til ny personvernrestriksjon

en: Add a scrollbar when block contents grow
nn: Legg til rulleliste når innhaldet i blokka veks

en: Add a shared note
nn: Legg til eit nytt delt notat

en: Add a son or daughter
nn: Legg til ny son eller dotter

en: Add a source citation
nn: Legg til ny kjeldetilvising

en: Add a spouse
nn: Legg til ektefelle

en: Add a story
nn: Legg til artikkel

en: Add a user
nn: Legg til ny brukar

en: Add a wife
nn: Legg til ny hustru

en: Add a wife to this family
nn: Legg til ei hustru/mor til denne familien

en: Add a wife using an existing individual
nn: Legg til ny hustru ved å knyte til ein registrert person

en: Add an FAQ
nn: Legg til FAQ

en: Add an associate
nn: Legg til ein ny tilslutta person

en: Add another individual to the chart
nn: Legg til ein ny person i diagrammet

en: Add from clipboard
nn: Legg til frå utklippstavle

en: Add individuals
nn: Legg til personar

en: Add links
nn: Legg til lenke

en: Add marriage details
nn: Legg til detaljar om ekteskap

en: Add missing death records
nn: Legg til manglande dødsfallsregistreringar

en: Add missing married names
nn: Legg til namn som gift

en: Add more fields
nn: Legg til fleire felt

en: Add narrative stories to individuals in the family tree.
nn: Legg til lengre tekst om personar i slektstreet.

en: Add spaces where long lines were wrapped
nn: Legg til mellomrom der lange linjer er delte med linjeskift

en: Add the GEDCOM media path to filenames
nn: Legg til GEDCOM mediebane til filnamn

en: Add to TITLE header tag
nn: META tag: Undertittel

en: Add to favorites
nn: Legg til i favorittar

en: Add to the clippings cart
nn: Legg til i utklippsmappa

en: Add unique identifiers
nn: Legg til unik identifikator

en: Add unlinked records
nn: Legg til ikkje-lenka postar

en: Add watermarks to thumbnails
nn: Legg til vassmerke på miniatyrbilete

en: Add your own text and graphics.
nn: Legg inn eigne tekstar og bileter.

en: Add/edit a journal/news entry
nn: Legg til/endre journal/nyhende

en: Address
nn: Adresse

en: Address line 1
nn: Adresselinje 1

en: Address line 2
nn: Adresselinje 2

en: Administrator account
nn: Administrasjonskonto

en: Administrator comments on user
nn: Kommentar fra admin til brukar

en: Administrators
nn: Administratorar

en: Adopted by both parents
nn: Adoptert av begge foreldre

en: Adopted by father
nn: Adoptert av far

en: Adopted by mother
nn: Adoptert av mor

en: Adoption
nn: Adopsjon

en: Adoption of a brother
nn: Adopsjon av ein bror

en: Adoption of a child
nn: Adopsjon av eit barn

en: Adoption of a daughter
nn: Adopsjon av ei dotter

en: Adoption of a grandchild
nn: Adopsjon av eit barnebarn

en: Adoption of a granddaughter
nn: Adopsjon av eit barnebarn

en: Adoption of a grandson
nn: Adopsjon av eit barnebarn

en: Adoption of a half-brother
nn: Adopsjon av ein halvbror

en: Adoption of a half-sibling
nn: Adopsjon av eit halvsysken

en: Adoption of a half-sister
nn: Adopsjon av ei halvsyster

en: Adoption of a sibling
nn: Adopsjon av eit sysken

en: Adoption of a sister
nn: Adopsjon av ei syster

en: Adoption of a son
nn: Adopsjon av ein son

en: Adult christening
nn: Voksendåp

en: Advanced fact preferences
nn: Avanserte faktainnstillingar

en: Advanced name facts
nn: Avanserte namnefakta

en: Advanced place name facts
nn: Avanserte stadnamnfakta

en: Advanced search
nn: Avansert søk

en: Afghanistan
nn: Afganistan

en: Africa
nn: Afrika

en: After creating the family tree, you will be able to import data from a GEDCOM file.
nn: Etter å ha oppretta slektstreet, vil du kunne importere data frå ei GEDCOM-fil.

en: After you have signed in, select the “My account” link under the “My pages” menu and fill in the password fields to change your password.
nn: Etter at du har logga deg inn, vel 'Min konto' i menyen under 'Mi side' og angje eit nytt passord i feltet for å endre passordet ditt.

en: Age
nn: Alder

en: Age at birth of child
nn: Alder ved fødsel av barn

en: Age at which to assume an individual is dead
nn: Antatt maksimal levetid

en: Age between husband and wife
nn: Aldersskilnad mellom ektemann og hustru

en: Age between siblings
nn: Alder mellom sysken

en: Age between wife and husband
nn: Aldersskilnad mellom hustru og ektemann

en: Age difference
nn: Aldersskilnad

en: Age in year of first marriage
nn: Alder i året for første ekteskap

en: Age in year of marriage
nn: Alder i vigselår

en: Age of parents next to child’s birthdate
nn: Foreldre sin alder ved sia av barnet sin fødselsdato

en: Age related to birth year
nn: Alder jamført med fødselsår

en: Age related to death year
nn: Alder jamført med dødsår

en: Agency
nn: Føretak

en: Aland Islands
nn: Åland

en: Algeria
nn: Algerie

en: Alive
nn: I live

en: All
nn: Alle

en: All changes in PhpGedView must be accepted
nn: Alle endringar i PhpGedView må på førehand vere godkjede

en: All existing PhpGedView users must have distinct email addresses
nn: Alle eksisterande PhpGedView-brukarar må ha ulike e-postadresser

en: All facts and events
nn: Alle fakta og hendingar

en: All family facts
nn: Alle familiefakta

en: All fields must be completed.
nn: Alle felt må fyllast ut.

en: All files have read and write permission.
nn: Alle filer har lese og skriverettar.

en: All individual facts
nn: Alle personfakta

en: All individuals
nn: Alle personar

en: All records
nn: Alle postar

en: All repository facts
nn: Alle arkivfakta

en: All source facts
nn: Alle kjeldefakta

en: Allow other modules to edit text using a “WYSIWYG” editor, instead of using HTML codes.
nn: Tillat andre modular å redigere tekst med ein «WYSIWYG» editor i stadenfor å nytte HTML-koder.

en: Allow users to see raw GEDCOM records
nn: Tillat brukarar å sjå GEDCOM-postar

en: Allow users to select their own theme
nn: Tillat brukarar å velje utsjånad

en: Allow visitors to request a new user account
nn: Tillat besøkjande å be om brukarkonto

en: Also known as
nn: Også kjend som

en: American Samoa
nn: Amerikansk Samoa

en: An FAQ can be displayed on just one of the family trees, or on all the family trees.
nn: Eit punkt på lista over Vanlege Spørsmål (FAQ) kan synast på eitt bestemt slektstre eller på alle slektstre på nettstaden.

en: An administrator must approve the new user account and select an access level before the user can sign in.
nn: Ein administrator må godkjenne den nye brukarkontoen, og velje nivå for tilgjenge, før brukaren kan logge inn.

en: An alternative to the “media” tab, and an enhanced image viewer.
nn: Eit alternativ til 'medie'-fanen, og med ein betre bileteframsyning.

en: An alternative way to display charts.
nn: Ein alternativ måte å syne diagram på.

en: An alternative way to enter census transcripts and link them to individuals.
nn: Ein alternativ måte å føre inn folketeljingsdata og knyte dei til personar.

en: An alternative way to select a new theme.
nn: Ein alternativ måte å endre til eit anna tema.

en: An alternative way to sign in and sign out.
nn: Ein alternativ måte å logge inn eller ut på.

en: An associate is another individual who was involved with this fact or event, such as a witness or a priest.
nn: Ein tilslutta person er ein annan person som var involvert i denne hendinga, til dømes ein fadder eller ein prest.

en: An associate is another individual who was involved with this individual, such as a friend or an employer.
nn: Ein tilslutta person er ein annan person som var involvert med denne personen, til dømes ein ven eller arbeidsgivar.

en: An edit menu for individuals, families, sources, etc.
nn: Redigeringsmeny for personar, familiar, kjelder, osb.

en: An error occurred when unzipping the file.
nn: Ein feil oppstod under utpakking av fila.

en: An hourglass chart of an individual’s ancestors and descendants.
nn: Eit timeglasdiagram over ein person sine anar og etterkomarar.

en: An interactive tree, showing all the ancestors and descendants of an individual.
nn: Eit interaktivt tre som syner alle anar og etterkomarar til ein person.

en: An unexpected database error occurred.
nn: Ein uventa databasefeil har oppstått.

en: Ancestors
nn: Forfedre

en: Ancestors interest
nn: Interesse for ane

en: Ancestors of
nn: Forfedrar til

en: Ancestors of %s
nn: Forfedrar til %s

en: Ancestral file number
nn: AFN nummer

en: Anniversary
nn: Årsdag

en: Anniversary calendar
nn: Kalender over årsdagar

en: Annulment
nn: Annullert ekteskap

en: Answer
nn: Svar

en: Antarctica
nn: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
nn: Antigua og Barbuda

en: Anyone with a user account can access this website.
nn: Alle med brukarkonto har tilgjenge til denne nettstaden.

en: Apply automatic corrections to your genealogy data.
nn: Utfør automatiske endringar i heile databasen.

en: Apply privacy settings
nn: Nytte innstillingar for personvern

en: Apply these preferences to all family trees
nn: La desse innstillingane gjelde i alle familietre

en: Apply these preferences to new family trees
nn: La desse innstillingane gjelde nye familietre

en: Approval of account at %s
nn: Godkjenning av konto hjå %s

en: Approved
nn: Godkjend

en: Approved by administrator
nn: Godkjend av administrator

en: Aqua Marine
nn: Havblå

en: Are you sure you want to delete this fact?
nn: Er du sikker på at du vil slette denne posten?

en: Are you sure you want to delete this message? It cannot be retrieved later.
nn: Er du sikker på at du vil slette denne meldinga? Når den er sletta, kan den ikkje hentast tilbake.

en: Are you sure you want to delete “%s”?
nn: Er du sikker på at du vil slette «%s»?

en: Are you sure you want to reject all the changes to this family tree?
nn: Er du sikker på at du vil avslå alle endringane i dette slektstreet?

en: Are you sure you want to remove links to this media object?
nn: Er du sikker på at du vil ta bort lenker til dette medieobjektet?

en: Are you sure you want to remove this item from your list of favorites?
nn: Er du sikker på at du vil fjerne denne personen frå dine favorittar?

en: As well as using the toolbar to apply HTML formatting, you can insert database fields which are updated automatically. These special fields are marked with <b>#</b> characters. For example <b>#totalFamilies#</b> will be replaced with the actual number of families in the database. Advanced users may wish to apply CSS classes to their text, so that the formatting matches the currently selected theme.
nn: I tillegg til den HTML-formateringa som kan nyttast frå verktøylinja, kan du og sette inn databasefelt som oppdaterast automatisk. Desse spesialfelta kan settast inn ved å nytte teikna <b>#</b>. Til dømes vil <b>#totalFamilies#</b> verte erstatta med det faktiske talet på familier i databasen. Avanserte brukarar ønskjer kanskje å nytte CSS-klasser slik at utjsånaden stemmer med det valte tema.

en: Ash
nn: Aske

en: Associate
nn: Tilslutta person

en: Associate events with this source
nn: Knyt hendingar til denne kjelda

en: Associates
nn: Tilslutta personar

en: At sea
nn: Til sjøs

en: Attendant
nn: Deltakar

en: Attending
nn: Observatør

en: Audio
nn: Lyd

en: Austria
nn: Austerrike

en: Author
nn: Forfattar

en: Author of last change
nn: Brukar for siste endring

en: Automatically accept changes made by this user
nn: Godkjenn endringar gjort av denne brukaren automatisk

en: Automatically expand notes
nn: Utvid notatar automatisk

en: Automatically expand sources
nn: Utvid kjelder automatisk

en: Available blocks
nn: Tilgjengelege blokker

en: Average age
nn: Gjennomsnittsalder

en: Average age at death
nn: Gjennomsnittsalder ved død

en: Average age in century of marriage
nn: Gjennomsnittsalder ved vigsel

en: Average age related to death century
nn: Gjennomsnittsalder ved død

en: Average number of children per family
nn: Gjennomsnittleg tal på born pr. familie

en: Avoid spaces and punctuation. A family name might be a good choice.
nn: Unngå mellomrom og teiknstting. Eit familienamn er kanskje ein god ide.

en: Azerbaijan
nn: Aserbadjan

en: Azores
nn: Asorane

en: Baptism
nn: Truandedåp

en: Baptism of a brother
nn: Bror sin truandedåp

en: Baptism of a child
nn: Barn sin truandedåp

en: Baptism of a daughter
nn: Dotter sin truandedåp

en: Baptism of a grandchild
nn: Barnebarn sin truandedåp

en: Baptism of a granddaughter
nn: Barnebarn sin truandedåp

en: Baptism of a grandson
nn: Barnebarn sin truandedåp

en: Baptism of a half-brother
nn: Halvbror sin truandedåp

en: Baptism of a half-sibling
nn: Halvsysken sin truandedåp

en: Baptism of a half-sister
nn: Halvsyster sin truandedåp

en: Baptism of a sibling
nn: Sysken sin truandedåp

en: Baptism of a sister
nn: Syster sin truandedåp

en: Baptism of a son
nn: Son sin truandedåp

en: Batch update
nn: Masseoppdatering

en: Bearing
nn: Kurs

en: Begins with
nn: Begynner med

en: Belarus
nn: Kviterussland

en: Belgian Chocolate
nn: Belgisk sjokolade

en: Belgium
nn: Belgia

en: Bern, Switzerland
nn: Bern, Sveits

en: Best man
nn: Forlovar til brudgomen

en: Bibliography
nn: Bibliografi

en: Binary data object
nn: Binært dataobjekt

en: Birth
nn: Fødsel

en: Birth by country
nn: Fødslar etter land

en: Birth date range end
nn: Seinaste fødselsdato

en: Birth date range start
nn: Tidlegaste fødselssdato

en: Birth of a brother
nn: Bror sin fødsel

en: Birth of a child
nn: Barn sin fødsel

en: Birth of a daughter
nn: Dotter sin fødsel

en: Birth of a grandchild
nn: Barnebarn sin fødsel

en: Birth of a granddaughter
nn: Barnebarns sin fødsel

en: Birth of a grandson
nn: Barnebarn sin fødsel

en: Birth of a half-brother
nn: Halvbror sin fødsel

en: Birth of a half-sibling
nn: Halvsysken sin fødsel

en: Birth of a half-sister
nn: Halvsyster sin fødsel

en: Birth of a sibling
nn: Sysken sin fødsel

en: Birth of a sister
nn: Syster sin fødsel

en: Birth of a son
nn: Son sin fødsel

en: Birth places
nn: Fødestadar

en: Birthplace contains
nn: Stad for fødsel inneheld

en: Births
nn: Fødslar

en: Births by century
nn: Fødslar etter hundreår

en: Blessing
nn: Velsigning

en: Block
nn: Blokk

en: Blocks
nn: Blokker

en: Blue Lagoon
nn: Blå lagune

en: Blue Marine
nn: Blå marine

en: Body
nn: Innhald

en: Book
nn: Bok

en: Booklet
nn: Hefte

en: Born in the covenant
nn: Fødd i sekta

en: Bosnia and Herzegovina
nn: Bosnia-Hercegovina

en: Both alive
nn: Begge i live

en: Both dead
nn: Begge døde

en: Bouvet Island
nn: Bouvetøya

en: Branches
nn: Greiner

en: Branches of the %s family
nn: Greiner av familien %s

en: Brazil
nn: Brasil

en: Bridesmaid
nn: Forlovar til bruda

en: Brigham City, Utah, United States
nn: Brigham City, Utah, USA

en: Brit milah
nn: Brit Mila

en: Brit milah of a brother
nn: Brors Brit Milah

en: Brit milah of a grandson
nn: Barnebarns Brit Milah

en: Brit milah of a half-brother
nn: Halvbrors Brit Milah

en: Brit milah of a son
nn: Sons Brit Milah

en: British Indian Ocean Territory
nn: Britisk territorium i Indiahavet

en: British Virgin Islands
nn: Dei britiske Jomfruøyane

en: Brother
nn: Bror

en: Brunei Darussalam
nn: Brunei

en: Burial
nn: Gravlegging

en: Burial of a brother
nn: Gravlegging av bror

en: Burial of a child
nn: Gravlegging av barn

en: Burial of a daughter
nn: Gravlegging av dotter

en: Burial of a father
nn: Gravlegging av far

en: Burial of a grandchild
nn: Gravlegging av barnebarn

en: Burial of a granddaughter
nn: Gravlegging av barnebarn

en: Burial of a grandfather
nn: Gravlegging av bestefar

en: Burial of a grandmother
nn: Gravlegging av bestemor

en: Burial of a grandparent
nn: Gravlegging av besteforelder

en: Burial of a grandson
nn: Gravlegging av barnebarn

en: Burial of a half-brother
nn: Gravlegging av halvbror

en: Burial of a half-sibling
nn: Gravlegging av halvsysken

en: Burial of a half-sister
nn: Gravlegging av halvsyster

en: Burial of a husband
nn: Gravlegging av ektemann

en: Burial of a maternal grandfather
nn: Gravlegging av morfar

en: Burial of a maternal grandmother
nn: Gravlegging av mormor

en: Burial of a maternal grandparent
nn: Gravlegging av mor sin forelder

en: Burial of a mother
nn: Gravlegging av mor

en: Burial of a parent
nn: Gravlegging av forelder

en: Burial of a paternal grandfather
nn: Gravlegging av farfar

en: Burial of a paternal grandmother
nn: Gravlegging av farmor

en: Burial of a paternal grandparent
nn: Gravlegging av far sin forelder

en: Burial of a sibling
nn: Gravlegging av sysken

en: Burial of a sister
nn: Gravlegging av syster

en: Burial of a son
nn: Gravlegging av son

en: Burial of a spouse
nn: Gravlegging av ektefelle

en: Burial of a wife
nn: Gravlegging av hustru

en: Burial place contains
nn: Stad for gravlegging inneheld

en: Buyer
nn: Kjøpar

en: By default, SMTP works on port 25.
nn: Som standard nytter SMTP port 25.

en: By default, the list shows only those places which can be found in your family trees. You may have details for other places, such as those imported in bulk from an external file. Selecting this option will show all places, including ones that are not currently used.
nn: Som standard synes kun namn som førekjem i dine slektsted. Googlemaps-tabellen kan dessutan inneholde detaljar for andre stadar, for eksempel om du har importert stadar frå ei ekstern fil. Om du krysser av i denne ruta, vil alle stadnamn synast, også dei som ikkje er i bruk i augneblinken.

en: By default, your server allows scripts to run for %s second. | By default, your server allows scripts to run for %s seconds.
nn[0]: Som standard, tillèt serveren din å køyre skript i %s sekund.
nn[1]: Som standard, tillèt serveren din å køyre skript i %s sekund.

en: By default, your server allows scripts to use %s of memory.
nn: Serveren din tillèt skript å nytte %s av minne.

[ctx: CENTURY]
en: 10th
nn: 10.

[ctx: CENTURY]
en: 11th
nn: 11.

[ctx: CENTURY]
en: 12th
nn: 12.

[ctx: CENTURY]
en: 13th
nn: 13.

[ctx: CENTURY]
en: 14th
nn: 14.

[ctx: CENTURY]
en: 15th
nn: 15.

[ctx: CENTURY]
en: 16th
nn: 16.

[ctx: CENTURY]
en: 17th
nn: 17.

[ctx: CENTURY]
en: 18th
nn: 18.

[ctx: CENTURY]
en: 19th
nn: 19.

[ctx: CENTURY]
en: 1st
nn: 1.

[ctx: CENTURY]
en: 20th
nn: 20.

[ctx: CENTURY]
en: 21st
nn: 21.

[ctx: CENTURY]
en: 2nd
nn: 2.

[ctx: CENTURY]
en: 3rd
nn: 3.

[ctx: CENTURY]
en: 4th
nn: 4.

[ctx: CENTURY]
en: 5th
nn: 5.

[ctx: CENTURY]
en: 6th
nn: 6.

[ctx: CENTURY]
en: 7th
nn: 7.

[ctx: CENTURY]
en: 8th
nn: 8.

[ctx: CENTURY]
en: 9th
nn: 9.

en: Calculating…
nn: Bereknar…

en: Calendar
nn: Kalendar

en: Calendar conversion
nn: Kalenderkonvertering

en: Call number
nn: Katalognummer

en: Cambodia
nn: Kambodsja

en: Cameroon
nn: Kamerun

en: Cape Verde
nn: Kapp Verde

en: Card
nn: Kort

en: Case insensitive
nn: Ikkje skil mellom store og små bokstavar

en: Caste
nn: Kaste

en: Categories
nn: Kategoriar

en: Cause
nn: Årsak

en: Cause of death
nn: Dødsårsak

en: Caution! This may take a long time. Be patient.
nn: Åtvaring! Dette kan ta lang tid. Ver tolmodig.

en: Caution: old modules may not work, or they may prevent webtrees from working.
nn: Åtvaring: det er mogeleg at gamle modular ikkje fungerer, eller dei kan hindre webtrees frå å fungere.

en: Caution: old themes may not work, or they may prevent webtrees from working.
nn: Åtvaring: det er mogeleg at gamle tema ikkje fungerer, eller dei kan hindre webtrees frå å fungere.

en: Cayman Islands
nn: Caymanøyane

en: Cebu City, Philippines
nn: Cebu City, Filippinene

en: Cemeteries
nn: Gravstadar

en: Cemetery
nn: Gravstad

en: Census
nn: Folketeljing

en: Census assistant
nn: Folketeljingshjelp

en: Census date
nn: Dato for folketeljing

en: Census place
nn: Stad for folketeljing

en: Census transcript
nn: Avskrift av folketeljing

en: Central African Republic
nn: Den sentralafrikanske republikk

en: Certificate
nn: Sertifikat

en: Chad
nn: Tsjad

en: Change
nn: Endre

en: Change family members
nn: Byt familiemedlemer

en: Change flag
nn: Endre flagg

en: Change the blocks on this user’s “My page”
nn: Endre blokkene på «Mi side» for denne brukaren

en: Change the “Home page” blocks
nn: Endre blokkene på «Heimeside»

en: Change the “My page” blocks
nn: Endre blokkene på «Mi side»

en: Changed on %1$s
nn: Endra %1$s

en: Changed on %1$s by %2$s
nn: Endra %1$s av %2$s

en: Changes
nn: Endringar

en: Changes in the last %s day | Changes in the last %s days
nn[0]: Endringar siste dag
nn[1]: Endringar dei %s siste dagane

en: Changes log
nn: Endringslogg

en: Character set
nn: Teiknsett

en: Chart
nn: Diagram

en: Chart preferences
nn: Diagramval

en: Chart type
nn: Diagramtype

en: Charts
nn: Diagram

en: Check file permissions…
nn: Kontrollerer filrettar…

en: Check for custom modules…
nn: Ser etter eigentilpassa modular…

en: Check for custom themes…
nn: Ser etter eigentilpassa tema…

en: Check for errors
nn: Søk etter feil

en: Check for pending changes…
nn: Ser etter ventande endringar…

en: Check the access rights on this folder.
nn: Kontroller rettar for å opprette filer i denne katalogen.

en: Check the settings and try again.
nn: Kontroller innstillingar og prøv på ny.

en: Checking server capacity
nn: Kontrollerar serverkapasitet

en: Checking server configuration
nn: Kontrollerar serverinnstillingar

en: Child
nn: Barn

en: Child of
nn: Barn av

en: Child of %s
nn: Barn til %s

en: Children
nn: Born

en: Children in family
nn: Born i familien

en: Children of
nn: Born av

en: Children take a patronym instead of a surname.
nn: Born nyttar patronym i staden for etternamn.

en: Children take one surname from the father and one surname from the mother.
nn: Borna tek eit etternamn frå faren, og eit etternamn frå mora.

en: Children take one surname from the mother and one surname from the father.
nn: Borna tek eit etternamn frå mora, og eit etternamn frå faren.

en: Children take their father’s surname.
nn: Borna får fars etternamn.

en: Children take their mother’s surname.
nn: Borna får mors etternamn.

en: China
nn: Kina

en: Choose a report to run
nn: Vel type rapport

en: Choose relatives
nn: Velg slektninger

en: Choose the thumbnail image that you want to upload. Although thumbnails can be generated automatically for images, you may wish to generate your own thumbnail, especially for other media types. For example, you can provide a still image from a video, or a photograph of the individual who made an audio recording.
nn: Vel kva miniatyrbilete du vil laste opp. Sjølv om miniatyrbileter kan genererast automatisk når du lastar opp bileter, vil du nokon gonger kanskje ønskje å lage dine eigne, ikke minst for andre medietypar. Du kan til dømes nytte eit stillbilete frå ein video, eller eit fotografi av ein person du har gjort eit lydopptak av.

en: Choose user defined welcome text typed below
nn: Bruk eigendefinert velkomsttekst skive i feltet nedanfor

en: Choose:
nn: Vel:

en: Christening
nn: Dåp

en: Christening of a brother
nn: Dåp av ein bror

en: Christening of a child
nn: Dåp av eit barn

en: Christening of a daughter
nn: Dåp av ei dotter

en: Christening of a grandchild
nn: Dåp av eit barnebarn

en: Christening of a granddaughter
nn: Dåp av eit barnebarn

en: Christening of a grandson
nn: Dåp av eit barnebarn

en: Christening of a half-brother
nn: Dåp av ein halvbror

en: Christening of a half-sibling
nn: Dåp av eit halvsysken

en: Christening of a half-sister
nn: Dåp av ei halvsyster

en: Christening of a sibling
nn: Dåp av eit sysken

en: Christening of a sister
nn: Dåp av ei syster

en: Christening of a son
nn: Dåp av ein son

en: Circumciser
nn: Omskjærar

en: Citation details
nn: Kjeldetilvising

en: Citizenship
nn: Statsborgarskap

en: City
nn: By

en: Civil marriage
nn: Borgarleg vigsel

en: Civil registrar
nn: Sorenskriver

en: Clean up data folder
nn: Rydde i Datamappa

en: Cleared but not yet completed
nn: Klarert men ikkje fullført besegling (mormon)

en: Clippings cart
nn: Utklippsmappe

en: Coat of arms
nn: Våpenskjold

en: Cocos (Keeling) Islands
nn: Kokosøyane

en: Coffee and Cream
nn: Kaffe og fløte

en: Cold Day
nn: Kald dag

en: Columns per page
nn: Kolonner pr. side

en: Comment
nn: Kommentar

en: Comments
nn: Kommentarar

en: Common law marriage
nn: Samvitsekteskap

en: Communicate directly with other users, using private messages.
nn: Kommuniser direkte med andre brukarar, gjennom det private meldingssystemet.

en: Comoros
nn: Komorane

en: Compact tree
nn: Kompakt tre

en: Compact tree of %s
nn: Kompakt tre for %s

en: Completed before 1970; date not available
nn: Gjennomført før 1970: dato ikkje tilgjengelig

en: Completed; date unknown
nn: Fullført; ukjent dato

en: Compress the GEDCOM file
nn: Komprimer GEDCOM-fila

en: Concatenation
nn: Samansetjing av data

en: Confirm password
nn: Stadfest passord

en: Confirmation
nn: Konfirmasjon

en: Connection to database server
nn: Tiknyting til databaseserver

en: Contact information
nn: Kontakt Informasjon

en: Contact method
nn: Kontaktmetode

en: Contains
nn: Inneheld

en: Content
nn: Innhald

en: Continued
nn: Fortsetter

en: Control panel
nn: Kontrollpanel

en: Convert from UTF-8 to ISO-8859-1
nn: Konvertere frå UTF-8 til ISO-8859-1

en: Cookies
nn: Informasjonskapslar

en: Copenhagen, Denmark
nn: København, Danmark

en: Copy
nn: Kopier

en: Copy all the records from %1$s into %2$s.
nn: Kopier alle postane frå %1$s til %2$s.

en: Copy files…
nn: Kopierer filer…

en: Copy these files to the folder %s, replacing any that have the same name.
nn: Kopier desse filene til mappa %s, ved å erstatte filer med same namn.

en: Copyright
nn: Opphavsrett

en: Corporation
nn: Firma

en: Correct NAME records of the form “John/DOE/” or “John /DOE”, as produced by older genealogy programs.
nn: Korriger NAME-postar på forma 'John/DOE/' eller 'John /DOE', som er brukt av eldre slektsforskningsprogram.

en: Cote d’Ivoire
nn: Elfenbeinskysten

en: Could not verify the information you entered. Please try again or contact the site administrator for more information.
nn: Kunne ikkje rettkjenne opplysningene du skreiv inn! Gå attende og prøv igjen.

en: Count
nn: Tal

en: Countries
nn: Land

en: Country
nn: Land

en: Counts
nn: Tal

en: County
nn: Fylke

en: Create
nn: Opprett

en: Create a family tree
nn: Opprett eit nytt slektstre

en: Create a media object
nn: Opprett nytt medieobjekt

en: Create a repository
nn: Opprett Arkiv

en: Create a shared note
nn: Opprett eit nytt Delt Notat

en: Create a shared note using the census assistant
nn: Opprett eit nytt Delt Notat ved bruk av assistent

en: Create a source
nn: Opprett ei ny kjelde

en: Create a website access rule
nn: Opprett ein regel for tilgjenge på nettstaden

en: Create an individual
nn: Opprett ein ny person

en: Create your own chart
nn: Lag ditt eige diagram

en: Create, update, and delete a family tree for every GEDCOM file in the data folder.
nn: Opprett, oppdater, og slett eit slektstre for kvar GEDCOM-fil i datamappa.

en: Cremation
nn: Kremering

en: Cremation of a brother
nn: Kremering av ein bror

en: Cremation of a child
nn: Kremering av eit barn

en: Cremation of a daughter
nn: Kremering av ei dotter

en: Cremation of a father
nn: Kremering av far

en: Cremation of a grand-parent
nn: Kremering av ein besteforelder

en: Cremation of a grandchild
nn: Kremering av eit barnebarn

en: Cremation of a granddaughter
nn: Kremering av eit barnebarn

en: Cremation of a grandfather
nn: Kremering av ein bestefar

en: Cremation of a grandmother
nn: Kremering av ei bestemor

en: Cremation of a grandson
nn: Kremering av eit barnebarn

en: Cremation of a half-brother
nn: Kremering av ein halvbror

en: Cremation of a half-sibling
nn: Kremering av eit halvsysken

en: Cremation of a half-sister
nn: Kremering av ei halvsyster

en: Cremation of a husband
nn: Kremering av ektemann

en: Cremation of a maternal grandfather
nn: Kremering av morfar

en: Cremation of a maternal grandmother
nn: Kremering av mormor

en: Cremation of a mother
nn: Kremering av mor

en: Cremation of a parent
nn: Kremering av ein forelder

en: Cremation of a paternal grandfather
nn: Kremering av farfar

en: Cremation of a paternal grandmother
nn: Kremering av farmor

en: Cremation of a sibling
nn: Kremering av eit sysken

en: Cremation of a sister
nn: Kremering av ei syster

en: Cremation of a son
nn: Kremering av ein son

en: Cremation of a spouse
nn: Kremering av ein ektefelle

en: Cremation of a wife
nn: Kremering av ei hustru

en: Croatia
nn: Kroatia

en: Curitiba, Brazil
nn: Curitiba, Brasil

en: Current
nn: Gjeldande

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Custom event
nn: Eigendefinert hending

en: Custom fact
nn: Eigedefinert faktum

en: Custom module
nn: Eigentilpassa modul

en: Custom tags
nn: Eigendefinerte koder

en: Custom theme
nn: Eigetilpassa tema

en: Custom welcome text
nn: Eigendefinert velkomsttekst

en: Customize this page
nn: Endre utsjånad på denne sida

en: Cyprus
nn: Kypros

en: Czech Republic
nn: Tsjekkia

en: DNA markers
nn: DNA-profil

en: Dashboard
nn: Hovudtavle

en: Data folder
nn: Datamappe

en: Database and table names
nn: Database og tabellnamn

en: Database connection
nn: Databasetilknyting

en: Database name
nn: Databasenamn

en: Database password
nn: Passord for database

en: Database user account
nn: Brukarnamn for database

en: Date
nn: Dato

en: Date differences
nn: Datoskilnader

en: Date of LDS baptism
nn: Dato for mormondåp

en: Date of LDS child sealing
nn: Dato for barns besegling (mormon)

en: Date of LDS endowment
nn: Dato for LDS endowment

en: Date of LDS spouse sealing
nn: Dato for ektefelles besegling (mormon)

en: Date of adoption
nn: Dato for adopsjon

en: Date of baptism
nn: Dato for truandedåp

en: Date of bar mitzvah
nn: Dato for bar mitzvah

en: Date of bat mitzvah
nn: Dato for bat mitzvah

en: Date of birth
nn: Fødselsdato

en: Date of blessing
nn: Dato for velsigning

en: Date of brit milah
nn: Dato for Brit Mila

en: Date of burial
nn: Dato for gravlegging

en: Date of christening
nn: Dato for dåp

en: Date of confirmation
nn: Dato for konfirmasjon

en: Date of cremation
nn: Dato for kremering

en: Date of death
nn: Dato for dødsfall

en: Date of divorce
nn: Dato for skilsmisse

en: Date of emigration
nn: Emigrasjonsdato

en: Date of engagement
nn: Dato for truloving

en: Date of entry in original source
nn: Dato for innføring i original kilde

en: Date of event
nn: Dato for hending

en: Date of first communion
nn: Dato for fyrste altergang

en: Date of immigration
nn: Immigrasjonsdato

en: Date of last change
nn: Dato for siste endring

en: Date of marriage
nn: Dato for vigsel

en: Date of marriage banns
nn: Dato for lysing

en: Date of naturalization
nn: Dato for Statsborgarskap

en: Date of ordination
nn: Dato for ordinasjon

en: Date of residence
nn: Dato for bustad

en: Date period
nn: Tidbolk

en: Date periods are used to indicate that a fact, such as an occupation, continued for a period of time.
nn: Tidbolkar nyttast for å angi at fakta, til dømes ein yrkestittel, varte over ein viss periode.

en: Date range
nn: Tidsrom

en: Date ranges are used to indicate that an event, such as a birth, happened on an unknown date within a possible range.
nn: Tidsrom vert nytta for å angi at ein hendelse, til dømes ein fødsel, fann stad på eit ukjent tidspunkt innanfor eit mogeleg tidsrom.

en: Date registered
nn: Dato registrert

en: Date sent
nn: Dato sendt

en: Dates are only converted if they are valid for the calendar. For example, only dates between %1$s and %2$s will be converted to the French calendar and only dates after %3$s will be converted to the Gregorian calendar.
nn: Datoar vil berre konverterast om dei er gyldige i kalenderen. Til dømes vil berre datoar mellom %1$s og %2$s verte konvertert til den franske kalenderen og berre datoer etter %3$s til den gregorianske.

en: Dates are stored using English abbreviations and keywords. Shortcuts are available as alternatives to these abbreviations and keywords.
nn: Datoar vert lagra med engelsk avkorting og nøkkelord. Snarvegar er tilgjengelege som alternativ til desse.

en: Daughter
nn: Dotter

en: Daughter of %s
nn: Dotter til %s

en: Day
nn: Dag

en: Day not set
nn: Dag ikkje angitt

en: Day:
nn: Dag:

en: Dead
nn: Døde

en: Death
nn: Død

en: Death by country
nn: Dødsfall etter land

en: Death date range end
nn: Seinaste dødsdato

en: Death date range start
nn: Tidlegaste dødsdato

en: Death of a brother
nn: Bror sin død

en: Death of a child
nn: Barn sin død

en: Death of a daughter
nn: Dotter sin død

en: Death of a father
nn: Far sin død

en: Death of a grand-parent
nn: Besteforelder sin død

en: Death of a grandchild
nn: Barnebarn sin død

en: Death of a granddaughter
nn: Barnebarn sin død

en: Death of a grandfather
nn: Bestefar sin død

en: Death of a grandmother
nn: Bestemor sin død

en: Death of a grandson
nn: Barnebarn sin død

en: Death of a half-brother
nn: Halvbror sin død

en: Death of a half-sibling
nn: Halvsysken sin død

en: Death of a half-sister
nn: Halvsyster sin død

en: Death of a husband
nn: Ektemann sin død

en: Death of a maternal grandfather
nn: Morfar sin død

en: Death of a maternal grandmother
nn: Mormor sin død

en: Death of a mother
nn: Mor sin død

en: Death of a parent
nn: Forelder sin død

en: Death of a paternal grandfather
nn: Farfar sin død

en: Death of a paternal grandmother
nn: Farmor sin død

en: Death of a sibling
nn: Sysken sin død

en: Death of a sister
nn: Syster sin død

en: Death of a son
nn: Son sin død

en: Death of a spouse
nn: Ektefelles død

en: Death of a wife
nn: Hustrus død

en: Death of one spouse
nn: Ein ektefelles død

en: Death place contains
nn: Stad for dødsfall inneheld

en: Death places
nn: Dødsstadar

en: Deaths
nn: Dødsfall

en: Deaths by century
nn: Dødsfall etter hundreår

en: Decade of birth
nn: Tiår for fødsel

en: Decade of death
nn: Tiår for død

en: Decade of marriage
nn: Tiår for vigsel

en: Default
nn: Standardval

en: Default chart
nn: Standard diagram

en: Default family tree
nn: Standard slektstre

en: Default individual
nn: Standard person

en: Default map type
nn: Standard karttype

en: Default pedigree chart layout
nn: Standard utsjånad på anetre

en: Default pedigree generations
nn: Standard tal på generasjonar på anetre

en: Default theme
nn: Standard tema

en: Degree
nn: Akademisk grad

en: Delete
nn: Slett

en: Delete all existing geographic data before importing the file.
nn: Slett alle eksisterande geografiske data før fila vert importert.

en: Delete inactive users
nn: Slett inaktive brukarar

en: Delete selected messages
nn: Slett meldingar som er merka

en: Delete temporary files…
nn: Slettar mellombelse filer…

en: Delete the preferences for this module.
nn: Slett innstillingar for denne modulen.

en: Delete this name
nn: Slett namn

en: Delete your account
nn: Slett din brukarkonto

en: Deleting the family will unlink all of the individuals from each other but will leave the individuals in place. Are you sure you want to delete this family?
nn: Om du slettar denne familien vil alle koplingar mellom familiemedlemene også verte fjerna. Personane vil <u>ikkje</u> verte sletta !<br>Er du sikker på at du vil slette denne familien ?

en: Democratic Republic of the Congo
nn: Kongo

en: Denmark
nn: Danmark

en: Depending on your server configuration, you may be able to upgrade automatically.
nn: Avhengig av din serverkonfigurasjon, kan du ha høve til å oppgradere automatisk.

en: Descendant generations
nn: Generasjonar etterkomarar

en: Descendants
nn: Etterkomarar

en: Descendants interest
nn: Interesse for etterkomarar

en: Descendants of
nn: Etterkomarar etter

en: Descendants of %s
nn: Etterkomarar etter %s

en: Description
nn: Skildring

en: Description META tag
nn: META tag: Skildring

en: Description unavailable
nn: Forklaring ikkje tilgjengeleg

en: Destination
nn: Mål

en: Details
nn: Detaljar

en: Details of the new user will be sent to the genealogy contact for the corresponding family tree.
nn: Detaljar om den nye brukaren vil bli sendt til kontaktpersonen for det aktuelle slektstre.

en: Died as a child: exempt
nn: Døydde som barn: unntak

en: Died as an infant: exempt
nn: Døydde som spebarn: unntak

en: Differences
nn: Ulikheiter

en: Different calendar systems are used in different parts of the world, and many other calendar systems have been used in the past. Where possible, you should enter dates using the calendar in which the event was originally recorded. You can then specify a conversion, to show these dates in a more familiar calendar. If you regularly use two calendars, you can specify two conversions and dates will be converted to both the selected calendars.
nn: Ulike kalendersystem vert nytta i ulike deler av verda, og mange andre kalendrar har vore brukt i eldre tid. So langt mogeleg bør ei hending førast inn med det same kalendersystem som vart nytta då hendinga fann stad. Du kan deretter angi ei konvertering, slik at datoane synast i eit meir velkjent kalendersystem. Om du regelfast nyttar to ulike kalendre, kan du angi to konverteringar, slik at datoar vert konverterte til begge dei valte kalendersystema.

en: Direct line ancestors
nn: Anar i direkte linje

en: Direct line ancestors and their families
nn: Anar i direkte linje og deira familier

en: Disable these modules
nn: Inaktiver desse modulane

en: Disable these themes
nn: Inaktiver desse temaa

en: Display %s
nn: Syn %s

en: Display and manage a family tree’s favorite pages.
nn: Syn og administrer favorittsider i eit slektstre.

en: Display and manage a user’s favorite pages.
nn: Syne og administrere ein brukar sine favorittsider.

en: Divorce
nn: Skilsmisse

en: Divorce filed
nn: Begjæring skilsmisse

en: Divorces by century
nn: Skilsmisser etter hundreår

en: Do not change to keep original filename.
nn: Ikkje endre for å behalde opprinneleg filnamn.

en: Do not create new locations, just import coordinates for existing locations.
nn: Ikkje opprett nye stadar, importer kun koordinatane for eksisterande stadar.

en: Do not seal, previous sealing canceled
nn: Ikke besegl: forrige besegling er annullert (mormon)

en: Do not seal: unauthorized
nn: Ikke besegl: uautorisert (mormon)

en: Document
nn: Dokument

en: Dominican Republic
nn: Den dominikanske republikk

en: Download
nn: Last ned

en: Download %s…
nn: Lastar ned %s…

en: Download file
nn: Last ned fil

en: Download geographic data
nn: Last ned geografiske data

en: Draper, Utah, United States
nn: Draper, Utah, USA

en: Duplicate email address. A user with that email already exists.
nn: Ein brukar med denne e-postadressa eksisterar allereie.

en: Duplicate username. A user with that username already exists. Please choose another username.
nn: Brukarnamnet er allereie nytta. Vel eit anna brukarnamn.

en: Each source records specific events, generally for a given date range and for a place jurisdiction. For example a Census records census events and church records record birth, marriage, and death events.<br><br>Select the events that are recorded by this source from the list of events provided. The date should be specified in a range format such as <i>FROM 1900 TO 1910</i>. The place jurisdiction is the name of the lowest jurisdiction that encompasses all lower-level places named in this source. For example, “Oneida, Idaho, USA” would be used as a source jurisdiction place for events occurring in the various towns within Oneida County. “Idaho, USA” would be the source jurisdiction place if the events recorded took place not only in Oneida County but also in other counties in Idaho.
nn: Alle kjelder registrerar bestemte hendingar, vanlegvis for eit gitt tidsrom og eit jurisdiksjonsområde. Ei Folketeljing registrerar til dømes hendingar knytt folketeljing, og ei kyrkjebok registrerar hendingar som fødsel/dåp, vigsel og død/gravlegging.<br><br>Vel frå lista over tilgjengelege typar hendingar kva hendingar som vert registrert av denne kjelda. Datoen bør gjevast som ein tidsperiode, som til dømes <i>FROM 1900 TO 1910</i>. Jurisdiksjonsområdet er namnet på den lågaste myndigheit som omfattar alle stadnamn som fins i kjelda. Til dømes vil «Tranøy, Troms, NOR» nyttast som jurisdiksjonsområde for hendingar som finn stad ein eller annan stad i Tranøy sogn i Troms, medan jurisdiksjonsområdet vil vere «Troms, NOR» dersom kjelda registrerar hendingar ikkje berre frå Tranøy men òg frå andre stadar i Troms fylke.

en: Each user account has an option to “automatically accept changes”. When this is enabled, any changes made by that user are saved immediately. Many administrators enable this for their own user account.
nn: For kvar brukarkonto er det ein innstilling for å «automatisk godkjenne endringar». Om denne er aktivert, vil endringar denne brukaren gjer verte lagra med ein gong, utan handsaming. Mange administratorar aktiverer denne for sin eigen brukarkonto.

en: Earliest birth
nn: Tidlegaste fødsel

en: Earliest birth year
nn: Tidlegaste fødselsår

en: Earliest death
nn: Tidlegaste dødsfall

en: Earliest death year
nn: Tidlegaste dødsår

en: Earliest divorce
nn: Tidlegaste skilsmisse

en: Earliest marriage
nn: Tidlegaste vigsel

en: Edit
nn: Endre

en: Edit a website access rule
nn: Endre nettstaden sine reglar for tilgjenge

en: Edit preferences
nn: Rediger innstillingar

en: Edit the FAQ
nn: Rediger FAQ

en: Edit the details
nn: Rediger detaljar

en: Edit the gender
nn: Endre kjønn

en: Edit the media object
nn: Endre medieobjekt

en: Edit the name
nn: Endre navn

en: Edit the note
nn: Endre notat

en: Edit the raw GEDCOM
nn: Endre direkte i GEDCOM

en: Edit the repository
nn: Endre arkiv

en: Edit the shared note
nn: Endre Delt Notat

en: Edit the source
nn: Endre kjelde

en: Edit the story
nn: Rediger artikkel

en: Edit the user
nn: Endre brukar

en: Edit this individual and replace their details with your own.
nn: Rediger denne personen og erstatt med eigne detaljar.

en: Editor
nn: Redaktør

en: Education
nn: Utdanning

en: Electronic
nn: Elektronisk

en: Elevation
nn: Høgde

en: Email address
nn: E-postadresse

en: Email address to be used in the “From:” field of emails that webtrees creates automatically.<br><br>webtrees can automatically create emails to notify administrators of changes that need to be reviewed. webtrees also sends notification emails to users who have requested an account.<br><br>Usually, the “From:” field of these automatically created emails is something like <i>From: webtrees-noreply@yoursite</i> to show that no response to the email is required. To guard against spam or other email abuse, some email systems require each message’s “From:” field to reflect a valid email account and will not accept messages that are apparently from account <i>webtrees-noreply</i>.
nn: E-postadressa som skal nyttast i &laquo;From:&raquo;-feltet i e-post som webtrees opprettar automatisk.<br><br>webtrees kan sende e-post automatisk for å gjere administratorar oppmerksame på endringar som må handsamast. webtrees sender òg meldingar til brukarar som har bedt om ein konto.<br><br>Vanlegvis inneheld &laquo;From:&raquo;-feltet i deesse automatisk oppretta meldingane noko i retning av <i>From: webtrees-noreply@dinnettstad</i> for å syne at ein ikkje treng svara på e-posten. For å verje seg mot spam og anna e-postmisbruk krev enkelte e-postsystem at &laquo;From:&raquo;-feltet er ei gyldig e-postadresse og vil ikkje akseptere e-post som synes å kome frå <i>webtrees-noreply</i>.

en: Email verified
nn: E.post stadfesta

en: Embedded variable
nn: Innlagd variabel

en: Emigration
nn: Emigrasjon

en: Employee
nn: Arbeidstakar

en: Employer
nn: Arbeidsgjevar

en: Empty the clippings cart
nn: Tøm mappa

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Enabling this option will force all visitors to sign in before they can view any data on the website.
nn: Ved å angi dette valet, MÅ alle besøkjande logge seg inn for å få tilgang til data på denne nettstaden.

en: End IP address
nn: IP-adresse, slutt

en: End year
nn: Slutt år

en: Ending range of change dates
nn: Endringar til og med

en: Engagement
nn: Truloving

en: Enter an individual, family, or source ID
nn: Angi ID til ein person, familie eller kjelde

en: Enter an optional note about this favorite
nn: Kort skildring av denne favoritten (valfritt)

en: Enter or search for the ID of the individual, family, or source to which this media object should be linked.
nn: Angi eller søk etter ID for person, familie eller kjelde som dette medieobjektet skal knytast til.

en: Entire record
nn: Heile posten

en: Equatorial Guinea
nn: Ekvatorial-Guinea

en: Error: converting GEDCOM files from %s encoding to UTF-8 encoding not currently supported.
nn: Feil: konvertering av GEDCOM-filer frå %s koding til UTF-8 koding vert ikkje støtta enno.

en: Estimated dates for birth and death
nn: Estimerte datoar for fødsel og død

en: Estonia
nn: Estland

en: Ethiopia
nn: Etiopia

en: Europe
nn: Europa

en: Event
nn: Hending

en: Events
nn: Hendingar

en: Events in countries
nn: Hendingar i land

en: Events of close relatives
nn: Hendingar til nære slektningar

en: Everybody has this role, including visitors to the website and search engines.
nn: Alle har denne rolla, inkludert tilfeldige gjestar på nettstaden og søkjemotorar.

en: Exact
nn: Eksakt

en: Exact date
nn: Eksakt dato

en: Exact text
nn: Eksakt tekst

en: Exclude individuals with “%s” as a married name
nn: Utelat personar med namnet «%s» som gifte

en: Exclude subfolders
nn: Ekskluder undermapper

en: Excluded from this submission
nn: Utelat frå denne innsendinga

en: Explain why you are requesting an account.
nn: Forklar kvifor du ynskjer ein brukarkonto.

en: Export
nn: Eksporter

en: Export a GEDCOM file
nn: Eksporter ei GEDCOM-fil

en: Export all the family trees to GEDCOM files…
nn: Eksporterer alle slektstre til GEDCOM-filer…

en: Export preferences
nn: Val for eksport

en: Extend privacy to dead individuals
nn: Utvid personvernsinnstillingar til avlidne personar

en: External files
nn: Eksterne filer

en: External media files have a URL instead of a filename.
nn: Eksterne mediefiler har URL istaden for eit filnamn.

en: Extra information
nn: Ekstra informasjon

en: Eye color
nn: Augefarge

en: FAQs are lists of questions and answers, which allow you to explain the site’s rules, policies, and procedures to your visitors. Questions are typically concerned with privacy, copyright, user-accounts, unsuitable content, requirement for source-citations, etc.
nn: Ein FAQ (Frequently Asked Questions - Ofte stilte spørsmål) er ei liste med spørsmål og svar der ein kan informere om nettstaden sine retningslinjer, praksis og framgangsmåtar. Spørsmåla kan til dømes omhandle personvern, eigedomsrett, brukarkonti, upassande innhald, krav om kjeldetilvisingar, osb.

[ctx: FEMALE]
en: %s × cousin
nn: %s menning

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by both parents
nn: Adoptert av begge foreldre

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by father
nn: Adoptert av far

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by mother
nn: Adoptert av mor

[ctx: FEMALE]
en: Also known as
nn: Også kjend som

[ctx: FEMALE]
en: Attendant
nn: Deltakar

[ctx: FEMALE]
en: Attending
nn: Observatør

[ctx: FEMALE]
en: Buyer
nn: Kjøpar

[ctx: FEMALE]
en: Civil registrar
nn: Sorenskrivar

[ctx: FEMALE]
en: Employee
nn: Arbeidstakar

[ctx: FEMALE]
en: Employer
nn: Arbeidsgjevar

[ctx: FEMALE]
en: Friend
nn: Veninne

[ctx: FEMALE]
en: Guardian
nn: Formyndar

[ctx: FEMALE]
en: Informant
nn: Heimelskvinne

[ctx: FEMALE]
en: Interred
nn: Jordfesta

[ctx: FEMALE]
en: Lodger
nn: Losjerande

[ctx: FEMALE]
en: Never married
nn: Aldri gift

[ctx: FEMALE]
en: Not married
nn: Ikkje gift

[ctx: FEMALE]
en: Nurse
nn: Pleierske

[ctx: FEMALE]
en: Owner
nn: Eigar

[ctx: FEMALE]
en: Registry officer
nn: Sorenskrivar

[ctx: FEMALE]
en: Seller
nn: Seljar

[ctx: FEMALE]
en: Servant
nn: Tenestejente

[ctx: FEMALE]
en: Slave
nn: Slavinne

[ctx: FEMALE]
en: Ward
nn: Myndling

[ctx: FEMALE]
en: adopted name
nn: namn som adoptert

[ctx: FEMALE]
en: also known as
nn: også kjend som

[ctx: FEMALE]
en: birth name
nn: fødenamn

[ctx: FEMALE]
en: change of name
nn: namneskifte

[ctx: FEMALE]
en: died
nn: døydde

[ctx: FEMALE]
en: eighth cousin
nn: nimenning

[ctx: FEMALE]
en: eleventh cousin
nn: tolvmenning

[ctx: FEMALE]
en: estate name
nn: gardsnamn

[ctx: FEMALE]
en: ex-partner
nn: eks-partnar

[ctx: FEMALE]
en: fifteenth cousin
nn: sekstenmenning

[ctx: FEMALE]
en: fifth %s
nn: femte %s

[ctx: FEMALE]
en: fifth cousin
nn: seksmenning

[ctx: FEMALE]
en: first %s
nn: første %s

[ctx: FEMALE]
en: first cousin
nn: kusine

[ctx: FEMALE]
en: fourteenth cousin
nn: femtenmenning

[ctx: FEMALE]
en: fourth %s
nn: fjerde %s

[ctx: FEMALE]
en: fourth cousin
nn: femmenning

[ctx: FEMALE]
en: immigration name
nn: namn ved immigrasjon

[ctx: FEMALE]
en: married
nn: ekta

[ctx: FEMALE]
en: married name
nn: namn som gift

[ctx: FEMALE]
en: ninth cousin
nn: timenning

[ctx: FEMALE]
en: partner
nn: partnar

[ctx: FEMALE]
en: religious name
nn: religiøst namn

[ctx: FEMALE]
en: second %s
nn: andre %s

[ctx: FEMALE]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: FEMALE]
en: seventh cousin
nn: åttemenning

[ctx: FEMALE]
en: sixth cousin
nn: sjumenning

[ctx: FEMALE]
en: tenth cousin
nn: ellevemenning

[ctx: FEMALE]
en: third %s
nn: tredje %s

[ctx: FEMALE]
en: third cousin
nn: firmenning

[ctx: FEMALE]
en: thirteenth cousin
nn: fjortenmenning

[ctx: FEMALE]
en: twelfth cousin
nn: trettenmenning

[ctx: FEMALE]
en: was born
nn: blei fødd

en: Fact
nn: Faktum

en: Fact 1
nn: Fakta 1

en: Fact 10
nn: Fakta 10

en: Fact 11
nn: Fakta 11

en: Fact 12
nn: Fakta 12

en: Fact 13
nn: Fakta 13

en: Fact 2
nn: Fakta 2

en: Fact 3
nn: Fakta 3

en: Fact 4
nn: Fakta 4

en: Fact 5
nn: Fakta 5

en: Fact 6
nn: Fakta 6

en: Fact 7
nn: Fakta 7

en: Fact 8
nn: Fakta 8

en: Fact 9
nn: Fakta 9

en: Fact icons
nn: Faktaikon

en: Fact or event
nn: Fakta eller hending

en: Facts and events
nn: Fakta og hendingar

en: Facts for family records
nn: Fakta for familieregistreringar

en: Facts for individual records
nn: Fakta for personregistreringar

en: Facts for new families
nn: Fakta for nye familier

en: Facts for new individuals
nn: Fakta for nye personar

en: Facts for repository records
nn: Fakta for arkivregistreringar

en: Facts for source records
nn: Fakta for kjelderegistreringar

en: Falkland Islands
nn: Falklandsøyane

en: Families
nn: Familiar

en: Families with sources
nn: Familiar med kjelder

en: Family
nn: Familie

en: Family as a child
nn: Familie som barn

en: Family as a spouse
nn: Person i familie som ektefelle

en: Family book
nn: Familiebok

en: Family book of %s
nn: Familiebok for %s

en: Family file
nn: Familiefil

en: Family group information
nn: Familieopplysningar

en: Family list
nn: Familieliste

en: Family navigator
nn: Familienavigasjon

en: Family news and site announcements.
nn: Nyhende og kunngjeringar.

en: Family of %s
nn: Familie til %s

en: Family tree
nn: Slektstre

en: Family tree clippings cart
nn: Utklippsmappe

en: Family tree title
nn: Namn på slektstre

en: Family trees
nn: Slektstre

en: Family with %s
nn: Familie med %s

en: Family with adoptive parents
nn: Familie med adoptivforeldre

en: Family with foster parents
nn: Familie med fosterforeldre

en: Family with husband
nn: Familie med ektemann

en: Family with parents
nn: Familie med foreldre

en: Family with rada parents
nn: Familie med rada-foreldre

en: Family with sealing parents
nn: Familie med besegla foreldre

en: Family with spouse
nn: Familie med ektefelle

en: Family with the most children
nn: Familie med flest born

en: Family with wife
nn: Familie med hustru

en: Fan chart
nn: Viftediagram

en: Fan chart of %s
nn: Viftediagram for %s

en: Faroe Islands
nn: Færøyane

en: Father
nn: Far

en: Father: %s
nn: Far: %s

en: Father’s age
nn: Far sin alder

en: Father’s family with %s
nn: Fars familie med %s

en: Father’s family with an unknown individual
nn: Fars familie med ein ukjend person

en: Favorites
nn: Favorittar

en: Fax
nn: Faks

en: Female
nn: Kvinne

[ctx: Female pedigree]
en: Adopted
nn: Adoptert

[ctx: Female pedigree]
en: Birth
nn: Fødsel

[ctx: Female pedigree]
en: Foster
nn: Fosterdotter

[ctx: Female pedigree]
en: Sealing
nn: Besegling

en: Females
nn: Kvinner

en: File size
nn: Filstorleik

en: File successfully uploaded
nn: Fila er lasta opp

en: Filename
nn: Filnamn

en: Filename on server
nn: Filnamn på server

en: Filenames are not allowed to contain the character “%s”.
nn: Filnamn kan ikkje innehalde teiknet «%s».

en: Filenames are not allowed to have the extension “%s”.
nn: Filnamn kan ikkje ha filendinga «%s».

en: Files have been found from a previous version of webtrees. Old files can sometimes be a security risk. You should delete them.
nn: Filer frå ein tidlegare versjon av webtrees er blitt funne. Gamle filer kan nokon gonger vere ein sikkerheitsrisiko. Du bør slette desse gamle filene.

en: Files marked with %s are required for proper operation and cannot be removed.
nn: Filer merka %s er naudsynte for at webtrees skal fungere, og kan ikkje slettast.

en: Filter
nn: Søk

en: Find a fact or event
nn: Finn fakta eller hending

en: Find a family
nn: Finn familie

en: Find a media object
nn: Finn medieobjekt

en: Find a place
nn: Finn stad

en: Find a repository
nn: Finn arkiv

en: Find a shared note
nn: Finn notat

en: Find a source
nn: Finn kjelde

en: Find a special character
nn: Finn særskild bokstav/teikn

en: Find all possible relationships
nn: Finn alle mogelege slektskap

en: Find an individual
nn: Finn person

en: Find duplicates
nn: Finn duplikat

en: Find other relationships
nn: Finn andre slektskap

en: Find the closest relationships
nn: Finn næraste slektskap

en: First communion
nn: Fyrste altergang

en: First event
nn: Fyrste hending

en: First record
nn: Fyrste post

en: Fix name slashes and spaces
nn: Rett skråstrekar og mellomrom i namn

en: Flag
nn: Flagg

en: Flanders
nn: Flandern

en: Folder
nn: Mappe

en: Folder name on server
nn: Mappenamn på server

en: Follow this link to verify your email address.
nn: Følg denne lenka for å stadfeste di e-postadresse.

en: Font
nn: Skrifttype

en: For example, if the GEDCOM file contains %1$s and webtrees expects to find %2$s in the media folder, then you would need to remove %3$s.
nn: Til dømes, om GEDCOM-fila inneheld %1$s og webtrees forventar å finne %2$s i mediemappa, må du ta bort %3$s.

en: For example, if you specify a path length of 2, the individual will be able to see their grandson (child, child), their aunt (parent, sibling), their step-daughter (spouse, child), but not their first cousin (parent, sibling, child).
nn: Om du til dømes angir 2 ledd, vil personen kunne sjå barnebarn (barn + barn), tante (forelder + sysken), ste-dotter (ektemake + barn), men ikkje fetter (forelder + sysken + barn).

en: For help with genealogy questions contact %s.
nn: For hjelp med slektsspørsmål, kontakt %s.

en: For technical support and information contact %s.
nn: For teknisk hjelp og informasjon, kontakt %s.

en: For technical support or genealogy questions contact %s.
nn: For teknisk hjelp eller slektsspørsmål, kontakt %s.

en: For websites with more than one family tree, this option will show the list of family trees in the main menu, the search pages, etc.
nn: For sider med fleire enn eitt slektstre, vil dette valet syne ei liste over slektstre i hovudmenyen, på søkesider osb.

en: Forgot password?
nn: Gløymt passord?

en: Format text and notes
nn: Formater tekst og notatar

en: Fort Lauderdale, Florida, United States
nn: Fort Lauderdale, Florida, USA

en: Foster child
nn: Fosterbarn

en: Foster father
nn: Fosterfar

en: Foster mother
nn: Fostermor

en: France
nn: Frankrike

en: Frankfurt am Main, Germany
nn: Frankfurt, Tyskland

en: Freiburg, Germany
nn: Freiburg, Tyskland

en: French
nn: Fransk

en: French Guiana
nn: Fransk Guyana

en: French Polynesia
nn: Fransk Polynesia

en: French Southern Territories
nn: Dei franske sørterritoria

en: Frequently asked questions
nn: Ofte stilte spørsmål

en: Fri
nn: fre

en: Friday
nn: fredag

en: Friend
nn: Ven

en: From
nn: Frå

en: Funeral
nn: Bisetjing

en: GEDCOM errors
nn: GEDCOM feil

en: GEDCOM file
nn: GEDCOM-fil

[ctx: GENITIVE]
en: April
nn: april

[ctx: GENITIVE]
en: August
nn: august

[ctx: GENITIVE]
en: December
nn: desember

[ctx: GENITIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
nn: Dhu al-Qi'dah

[ctx: GENITIVE]
en: February
nn: februar

[ctx: GENITIVE]
en: Floreal
nn: Floréal

[ctx: GENITIVE]
en: January
nn: januar

[ctx: GENITIVE]
en: July
nn: juli

[ctx: GENITIVE]
en: June
nn: juni

[ctx: GENITIVE]
en: March
nn: mars

[ctx: GENITIVE]
en: May
nn: mai

[ctx: GENITIVE]
en: Nissan
nn: Nisan

[ctx: GENITIVE]
en: Nivose
nn: Nivôse

[ctx: GENITIVE]
en: November
nn: november

[ctx: GENITIVE]
en: October
nn: oktober

[ctx: GENITIVE]
en: Pluviose
nn: Pluviôse

[ctx: GENITIVE]
en: Rabi’ al-awwal
nn: Rabi' al-awwal

[ctx: GENITIVE]
en: Rabi’ al-thani
nn: Rabi' al-thani

[ctx: GENITIVE]
en: September
nn: september

[ctx: GENITIVE]
en: Sha’aban
nn: Sha'aban

[ctx: GENITIVE]
en: Vendemiaire
nn: Vendémiaire

[ctx: GENITIVE]
en: Ventose
nn: Ventôse

[ctx: GENITIVE]
en: jours complementaires
nn: jours complémentaires

en: Gender
nn: Kjønn

en: Gender icon on charts
nn: Ikon for kjønn i diagram

en: Genealogy contact
nn: Kontaktperson for spørsmål gjeldande slekt

en: Genealogy data
nn: Slektsdata

en: General
nn: Allment

en: General search
nn: Generelt søk

en: Generate sitemap files for search engines.
nn: Lag nettstadkart for søkjemotorar.

en: Generated by %s
nn: Laga av %s

en: Generation
nn: Generasjon

en: Generation
nn: Generasjon

en: Generations
nn: Generasjonar

en: Generations of ancestors
nn: Generasjonar av forfedre

en: Geographic area
nn: Geografisk område

en: Geographic data
nn: Geografiske data

en: Germany
nn: Tyskland

en: Get an API key from Google.
nn: Få API kode frå Google.

en: Gila Valley, Arizona, United States
nn: Gila Valley, Arizona, USA

en: Gilbert, Arizona, United States
nn: Gilbert, Arizona, USA

en: Given name
nn: Førenamn

en: Given names
nn: Førenamn

en: Godchild
nn: Gudbarn

en: Goddaughter
nn: Guddotter

en: Godfather
nn: Gudfar

en: Godmother
nn: Gudmor

en: Godparent
nn: Gudforeldre

en: Godson
nn: Gudson

en: Google Maps™ preferences
nn: Innstillingar for Google Maps™

en: Google allows a small number of anonymous map requests per day. If you need more than this, you will need a Google account and an API key.
nn: Google tillet berre eit fåtal anonyme kartspørringar per dag.  Om du treng meir enn dette, må du ha ein Google-konto og ein API-kode.

en: Graduation
nn: Eksamen

en: Grandparents
nn: Besteforeldre

en: Greatest age at death
nn: Høgste alder ved død

en: Greatest age between siblings
nn: Høgste alder mellom sysken

en: Greece
nn: Hellas

en: Green Beam
nn: Grøn stråle

en: Greenland
nn: Grønland

en: Gregorian
nn: Gregoriansk

en: Guardian
nn: Formyndar

en: Guatemala City, Guatemala
nn: Guatemala, Guatemala

en: Hair color
nn: Hårfarge

en: He
nn: Han

en: He died
nn: Han døydde

en: He married
nn: Han gifta seg med

en: He resided at
nn: Han var busett i

en: He was born
nn: Han blei fødd

en: He was buried
nn: Han vart gravlagd

en: He was christened
nn: Han blei døypt

en: He was cremated
nn: Han vart kremert

en: Head of household
nn: Overhovud i familien

en: Header
nn: Topptekst

en: Heard Island and McDonald Islands
nn: Heard- og McDonaldøyane

en: Hebrew
nn: Hebraisk

en: Hebrew name
nn: Hebraisk namn

en: Height
nn: Høgde

en: Hello %s…
nn: Hei %s …

en: Hello %s…<br>Thank you for your registration.
nn: Hei %s og takk for søknaden din om å få ein brukarkonto.

en: Hello administrator…
nn: Hei administrator …

en: Help
nn: Hjelp

en: Helsinki, Finland
nn: Helsingfors, Finland

en: Her occupation was
nn: Hennar yrke var

en: Hide from everyone
nn: Skjul for alle

en: Highest population
nn: Høgaste folketettleik

en: Highlighted image
nn: Hovudbilete

en: His occupation was
nn: Hans yrke var

en: Historical facts
nn: Historiske fakta

en: Hit counters
nn: Teljar for syning av sider

en: Home page
nn: Heimeside

en: Hourglass chart
nn: Timeglasdiagram

en: Hourglass chart of %s
nn: Timeglasdiagram for %s

en: Household
nn: Hushald

en: How much recursion to use when searching for relationships
nn: Grad av rekursjon som skal nyttast ved søk av slektskap

en: Hungary
nn: Ungarn

en: Husband
nn: Ektemann

en: Husband’s age
nn: Ektemannen sin alder

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: April
nn: april

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: August
nn: august

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: December
nn: desember

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Dhu al-Qi’dah
nn: Dhu al-Qi'dah

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: February
nn: februar

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Floreal
nn: Floréal

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: January
nn: januar

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: July
nn: juli

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: June
nn: juni

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: March
nn: mars

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: May
nn: mai

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Nissan
nn: Nisan

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Nivose
nn: Nivôse

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: November
nn: november

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: October
nn: oktober

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Pluviose
nn: Pluviôse

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rabi’ al-awwal
nn: Rabi' al-awwal

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rabi’ al-thani
nn: Rabi' al-thani

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: September
nn: september

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Sha’aban
nn: Sha'aban

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Vendemiaire
nn: Vendémiaire

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Ventose
nn: Ventôse

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: jours complementaires
nn: jours complémentaires

en: IP address
nn: IP adresse

en: Iceland
nn: Island

en: Icon
nn: Ikon

en: Identification number
nn: Identifikasjonsnummer

en: If a visitor to the website has not selected a preferred language in their browser preferences, or they have selected an unsupported language, then this language will be used. Typically this applies to search engines.
nn: Om ein gjest ikkje har angjeve eit foretrekt språk i sin nettlesar, eller han har angjeve eit språk som ikke vert støtta av nettlesaren, vil dette språket verte nytta. Denne innstillinga retter seg typisk mot søkjemotorar.

en: If an administrator creates a user account, the verification email is not sent, and the email must be verified manually.
nn: Om ein brukarkonto vert oppretta av ein administrator, vert det ikkje sendt e-post for stadfesting, og adressa må då stadfestast manuelt.

en: If an individual does not have a surname, no slashes are needed: <%s>Jón Einarsson<%s>
nn: Om ein person ikkje har noko etternamn, er skråstrekar ikkje naudsynte: <%s>Jón Einarsson<%s>

en: If an individual has two separate surnames, both should be enclosed by slashes: <%s>José Antonio /Gómez/ /Iglesias/<%s>
nn: Om ein person har to separate etternamn, bør begge settasts mellom skråstrekar: <%s>José Antonio /Gómez/ /Iglesias/<%s>

en: If an individual was known by a nickname which is not part of their formal name, it should be enclosed by quotation marks. For example, <%s>John &quot;Nobby&quot; /Clark/<%s>.
nn: Om ein person var kjend under eit kallenamn som ikkje er del av det formelle namnet, settast det i hermeteikn: <%s>Nils &quot;Kroknase&quot; /Olsson/<%s>.

en: If an individual was not known by their first given name, the preferred name should be indicated with an asterisk: <%s>John Paul* /Smith/<%s>
nn: Om ein person ikkje var kjend under sitt første førenamn, vert det føretrekte namnet angjeve med ein asterisk: <%s>Emilie Marie* /Olsen/<%s>

en: If the surname is unknown, use empty slashes: <%s>Mary //<%s>
nn: Om etternamnet er ukjent, bruk to skråstrekar utan noko imellom: <%s>Nils //<%s>

en: If this individual has any events other than death, burial, or cremation more recent than this number of years, they are considered to be “alive”. Children’s birth dates are considered to be such events for this purpose.
nn: Om denne personen har andre hendingar enn Død, Gravlegging eller Kremering seinare enn dette tal på år, vert personen rekna som «nolevande». Born sine fødselsdatoar vert òg rekna som slike hendingar.

en: If two family trees use the same media folder, then they will be able to share media files. If they use different media folders, then their media files will be kept separate.
nn: Om to slektstre nyttar same mediemappe, vil dei kunne dele mediefiler. Om dei nyttar ulike mapper, vil mediefilene holdast avskilt.

en: If visitors can not see the family tree, they will not be able to sign up for an account. You will need to add their account manually.
nn: Om besøkande ikkje kan sjå slektstreet, kan dei heller ikkje søke om brukarkonto. Du må då opprette brukarkontoar manuelt.

en: If you are concerned that users might upload inappropriate images, you can restrict media uploads to managers only.
nn: Om du fryktar at brukarar kan kome til å laste opp upassande bileter, kan du avgrense retten til å laste opp mediefiler til forvaltarar.

en: If you are the website administrator, you should check that:
nn: Om du er administrator for nettstaden, bør du kontrollere at:

en: If you cannot resolve the problem yourself, you can ask for help on the forums at <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a>.
nn: Om du ikkje klarer å løyse problemet sjølv, kan du spørre om hjelp på forumet <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a>.

en: If you created this GEDCOM file using genealogy software that omits spaces when splitting long lines, then select this option to reinsert the missing spaces.
nn: Om du oppretta denne GEDCOM-fila i eit program som utelet mellomrom der lange linjer vert delte, brukar du dette valet for å sette inn manglande mellomrom.

en: If you didn’t request an account, you can just delete this message.
nn: Dersom du ikkje har bede om å få ein konto, kan du berre slette denne e-posten.

en: If you have a large number of inactive places, it can be slow to generate the list.
nn: Om du har mange stadnamn som ikkje vert nytta, kan det ta noko lengre tid å generere lista.

en: If you have a large number of media files, you can organize them into folders and subfolders.
nn: Om du har mange mediefiler, kan du organisere dei i mapper og undermapper.

en: If you have created media objects in webtrees, and have subsequently edited this GEDCOM file using genealogy software that deletes media objects, then select this option to merge the current media objects with the new GEDCOM file.
nn: Om du har oppretta medieobjekt i webtrees, og har redigert di GEDCOM-fil i eit anna program som slettar medieobjekt, kryss av her for å flette eksisterande medieobjekt med den nye GEDCOM-fila.

en: If you hide an empty block, you will not be able to change its configuration until it becomes visible by no longer being empty.
nn: Om du skjuler ei blokk utan innhald, vil du ikkje kunne endre oppsettet for denne blokka før den igjen har innhald, og kan synast.

en: If you select a different folder, you must also move all files (except config.ini.php, index.php, and .htaccess) from the existing folder to the new folder.
nn: Om du vel ei anna mappe, må du også flytte alle filer (med unntak av config.ini.php, index.php og .htaccess) frå den eksisterande mappa til den nye.

en: If you select a different folder, you must also move any media files from the existing folder to the new one.
nn: Om du vel ei anna mappe, må du også flytte aktuelle mediefiler frå den eksisterande mappa til den nye mappa.

en: If you show living individuals to visitors, all other privacy restrictions are ignored. Do this only if all the data in your tree is public.
nn: Om du vel å syne levande personar til besøkande, vil alle andre restriksjonar verte ignorert. Gjer dette kun dersom alle data i slektstreet er offentlege.

en: If you try to exceed these limits, you may experience server time-outs and blank pages.
nn: Om du freistar å overstige desse grensene, kan du oppleve «time-outs» frå serveren, og blanke sider.

en: If you use one of the following tracking and analytics services, webtrees can add the tracking codes automatically.
nn: Om du nyttar ei av desse sporings- og analysetenestene, kan webtrees sette sporingskoden automatisk.

en: If your server’s security policy permits it, you will be able to request increased memory or CPU time using the webtrees administration page. Otherwise, you will need to contact your server’s administrator.
nn: Om serveren sin sikkerheitspolicy tillet det, kan du be om auka minne og CPU tidsinnstillingar på webtrees si administrasjonsside. Om dette ikkje går, må administrator for server kontaktast.

en: If your website can be reached using more than one URL, such as <b>http://www.example.com/webtrees/</b> and <b>http://webtrees.example.com/</b>, you can specify the preferred URL. Requests for the other URLs will be redirected to the preferred one.
nn: Om nettstaden kan nåast med fleire ulike URL-adresser, som til dømes <b>http://www.example.com/webtrees/</b> og <b>http://webtrees.example.com/</b>, kan du angi den føretrekte URL her. Spurnad om andre URL-adresser vil verte omdirigert til den føretrekte.

en: Image dimensions
nn: Dimensjonar på bilete

en: Images without watermarks
nn: Bileter utan vassmerke

en: Immigration
nn: Immigrasjon

en: Import
nn: Importer

en: Import a GEDCOM file
nn: Importer ei GEDCOM-fil

en: Import all places from a family tree
nn: Importer alle stadnamn frå eit slektstre

en: Import preferences
nn: Val for import

en: In a family tree, each record has an internal reference number (called an “XREF”) such as “F123” or “R14”.
nn: Kvar post i eit slektstre har eit internt referansenummer (ein «XREF»), som t.d. «F123» eller «R14».

en: In many cultures it is customary to have a traditional name spelled in the traditional characters and also a romanized version of the name as it would be spelled or pronounced in languages based on the Latin alphabet, such as English.<br><br>If you prefer to use a non-Latin alphabet such as Hebrew, Greek, Russian, Chinese, or Arabic to enter the name in the standard name fields, then you can use this field to enter the same name using the Latin alphabet. Both versions of the name will appear in lists and charts.<br><br>Although this field is labeled “Romanized”, it is not restricted to containing only characters based on the Latin alphabet. This might be of use with Japanese names, where three different alphabets may occur.
nn: I enkelte språkområde er det vanleg å skrive eit namn både med språket sitt eige alfabet og i latinsk form, dvs. som det ville blitt skrive eller uttala på språk basert på det latinske alfabetet, som til dømes norsk og engelsk.<br><br>Om du føretrekk å nytte eit ikkje-latinsk alfabet, som til dømes hebraisk, gresk, russisk, kinesisk eller arabisk, for å føre inn namn i dei vanlege namnefelta, kan du nytte dette feltet for å skrive inn det same namnet med latinske bokstaver. Begge versjonar av namnet vil synast i lister og diagram.<br><br>Sjølv om feltet kallast «Latinsk», er det sjølvsagt mogeleg å nytte andre alfabet enn det latinske. Dette kan vere aktuelt for japanske namn, der tre ulike alfabet kan førekome.

en: In many cultures it is customary to have a traditional name spelled in the traditional characters and also a romanized version of the name as it would be spelled or pronounced in languages based on the Latin alphabet, such as English.<br><br>If you prefer to use the Latin alphabet to enter the name in the standard name fields, then you can use this field to enter the same name in the non-Latin alphabet such as Greek, Hebrew, Russian, Arabic, or Chinese. Both versions of the name will appear in lists and charts.<br><br>Although this field is labeled “Hebrew”, it is not restricted to containing only Hebrew characters.
nn: I enkelte språkområde er det vanleg å skrive eit namn både med språket sitt eige alfabet og i latinsk form, dvs. som det ville blitt skrive eller uttala på språk basert på det latinske alfabetet, som til dømes norsk og engelsk.<br><br>Om du føretrekk å å nytte det latinske alfabetet i standardfeltet, kan du her føre inn namnet med eit ikkje-latinsk alfabet som til dømes hebraisk, gresk, russisk, kinesisk eller arabisk. Begge versjonar av namnet vil synast i lister og diagram.<br><br>Sjølv om feltet kallast «Hebraisk», er det sjølvsagt mogeleg å nytte andre alfabet enn det hebraiske.

en: In some calendars, days start at midnight. In other calendars, days start at sunset. The conversion process does not take account of the time, so for any event that occurs between sunset and midnight, the conversion between these types of calendar will be one day out.
nn: I nokon kalendrar startar dagen ved midnatt, i andre ved solnedgang. Konverteringa tek ikkje omsyn til tidspunktet på dagen, slik at for hendingar som finn stad mellom solnedgang og midnatt, vil konverteringa mellom desse kalenderslaga verte forskjøve med ein dag.

en: In some countries, privacy laws apply not only to living individuals, but also to those who have died recently. This option will allow you to extend the privacy rules for living individuals to those who were born or died within a specified number of years. Leave these values empty to disable this feature.
nn: I enkelte land gjeld lov om personvern ikkje berre for nolevande personar, men òg for nyleg avlidne. Dette valet let deg utvide personvernet til òg å gjelde personar som er fødde eller døde innanfor eit gitt tal år. Om du let felta stå tome, vert funksjonen ikkje nytta.

en: In this month…
nn: I denne månad …

en: In this year…
nn: I dette år …

en: Include fully matched places
nn: Inkluder identiske stadar

en: Include individuals with “%s” as a married name
nn: Ta med personar med namnet «%s» som gifte

en: Include media (automatically zips files)
nn: Inkluder mediefiler (lagar automatisk ei zip-fil)

en: Include subfolders
nn: Inkluder undermapper

en: Include the individual’s immediate family
nn: Inkluder personen sin næraste familie

en: Indianapolis, Indiana, United States
nn: Indianapolis, Indiana, USA

en: Individual
nn: Person

en: Individual 1
nn: Person 1

en: Individual 2
nn: Person 2

en: Individual distribution
nn: Utbreiing av personar

en: Individual distribution chart
nn: Utbreiing av personar

en: Individual list
nn: Personliste

en: Individual pages
nn: Personsider

en: Individual record
nn: Peronlege data (INDI)

en: Individual who lived the longest
nn: Person som har levd lengst

en: Individuals
nn: Personar

en: Individuals with sources
nn: Personar med kjelder

en: Individuals with surname %s
nn: Personar med etternamn %s

en: Infant
nn: Spedbarn

en: Informant
nn: Heimelsmann

en: Installation folder
nn: Installasjonsmappe

en: Interactive tree
nn: Interaktivt tre

en: Interactive tree of %s
nn: Interaktivt tre for %s

en: Internal messaging
nn: interne meldingar

en: Internal messaging with emails
nn: Interne meldingar med kopi til E-post

en: Interred
nn: Urnenedsettelse

en: Invalid GEDCOM file - no header record found.
nn: Ugyldig GEDCOM-fil, fann ikkje noko hovudregistrering.

en: Invalid GEDCOM format
nn: Ugyldig GEDCOM 5.5 format

en: Invalid date
nn: Ugyldig dato

en: Iraq
nn: Irak

en: Ireland
nn: Irland

en: It can take several minutes to download and install the upgrade. Be patient.
nn: Det kan ta fleire minutt å laste ned og installere oppgraderinga. Ver tolmodig.

en: Italy
nn: Italia

en: Jewish
nn: Jødisk

en: Johannesburg, South Africa
nn: Johannesburg, Sør-Afrika

en: John /DOE/
nn: Ole /Olsen/

en: Julian
nn: Juliansk

en: Kansas City, Missouri, United States
nn: Kansas City, Missouri, USA

en: Kazakhstan
nn: Kasakhstan

en: Keep
nn: Ta vare på

en: Keep link in list
nn: Behald lenke i liste

en: Keep media objects
nn: Behald medieobjekt

en: Keep the existing “last change” information
nn: Behald eksisterande informasjon om “siste endringar”

en: Keyword examples
nn: Døme på nøkkelord

en: Kiev, Ukraine
nn: Kiev, Ukraina

en: Kona, Hawaii, United States
nn: Kailua-Kona, Hawaii

en: Kyrgyzstan
nn: Kirgistan

en: LDS baptism
nn: Mormondåp

en: LDS child sealing
nn: Barns besegling (mormon)

en: LDS confirmation
nn: Mormonkonfirmasjon

en: LDS ordinance codes in chart boxes
nn: LDS ordinasjonskodar i diagram

en: LDS spouse sealing
nn: Ektefelles besegling (mormon)

en: LDS temple
nn: Mormon tempel

[ctx: LOCATIVE]
en: April
nn: april

[ctx: LOCATIVE]
en: August
nn: august

[ctx: LOCATIVE]
en: December
nn: desember

[ctx: LOCATIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
nn: Dhu al-Qi'dah

[ctx: LOCATIVE]
en: February
nn: februar

[ctx: LOCATIVE]
en: Floreal
nn: Floréal

[ctx: LOCATIVE]
en: January
nn: januar

[ctx: LOCATIVE]
en: July
nn: juli

[ctx: LOCATIVE]
en: June
nn: juni

[ctx: LOCATIVE]
en: March
nn: mars

[ctx: LOCATIVE]
en: May
nn: mai

[ctx: LOCATIVE]
en: Nissan
nn: Nisan

[ctx: LOCATIVE]
en: Nivose
nn: Nivôse

[ctx: LOCATIVE]
en: November
nn: november

[ctx: LOCATIVE]
en: October
nn: oktober

[ctx: LOCATIVE]
en: Pluviose
nn: Pluviôse

[ctx: LOCATIVE]
en: Rabi’ al-awwal
nn: Rabi' al-awwal

[ctx: LOCATIVE]
en: Rabi’ al-thani
nn: Rabi' al-thani

[ctx: LOCATIVE]
en: September
nn: september

[ctx: LOCATIVE]
en: Sha’aban
nn: Sha'aban

[ctx: LOCATIVE]
en: Vendemiaire
nn: Vendémiaire

[ctx: LOCATIVE]
en: Ventose
nn: Ventôse

[ctx: LOCATIVE]
en: jours complementaires
nn: jours complémentaires

en: Landscape
nn: Liggjande

en: Language
nn: Språk

en: Languages
nn: Språk

en: Large systems (50,000 individuals): 64–128 MB, 40–80 seconds
nn: Store system (50000 personar): 64-128MB, 40-80 sekund

en: Largest families
nn: Største familiar

en: Largest number of grandchildren
nn: Høgste tal på barnebarn

en: Last change
nn: Siste endring

en: Last email reminder was sent
nn: Siste påminning med e-post blei sendt

en: Last event
nn: Seinaste hending

en: Last signed in
nn: Sist logga inn

en: Latest birth
nn: Seinaste fødsel

en: Latest birth year
nn: Seinaste fødselsår

en: Latest death
nn: Seinaste dødsfall

en: Latest death year
nn: Seinaste dødsår

en: Latest divorce
nn: Seinaste skilsmisse

en: Latest marriage
nn: Seinaste vigsel

en: Latitude
nn: Breiddegrad

en: Layout
nn: Utsjånad

en: Leave the password blank if you want to keep the current password.
nn: Om du vil behalde det eksisterande passordet, let du feltet for passord stå tomt.

en: Leave this blank to use the default value.
nn: Hvis du let denne innstillinga stå tom, vil standardverdien nyttast.

en: Leaves
nn: Lauv, personar utan etterkomarar

en: Lebanon
nn: Libanon

en: Legatee
nn: Arving

en: Length of marriage
nn: Lengd på ekteskap

en: Level
nn: Nivå

en: Lifespan
nn: Livslaup

en: Lifespans
nn: Livslaup

en: Link the user account to an individual.
nn: Knyt brukarkontoen til ein person.

en: Link this individual to an existing family as a child
nn: Knyt denne personen til ein eksisterande familie som eit barn

en: Link this media object to a family
nn: Knyt dette medieobjektet til ein familie

en: Link this media object to a source
nn: Knyt dette medieobjektet til ei kjelde

en: Link this media object to an individual
nn: Knyt dette medieobjektet til ein person

en: Link this user to an individual in the family tree.
nn: Knyt denne brukaren til ein person i slektstreet.

en: Link to an existing media object
nn: Knyt til eit eksisterande medieobjekt

en: Linked database ID
nn: Lenka database-ID

en: Links
nn: Lenker

en: List
nn: Liste

en: Lists
nn: Lister

en: Lithuania
nn: Litauen

en: Living
nn: Levande

en: Living individuals
nn: Nolevande peronar

en: Loading…
nn: Laster…

en: Local files
nn: Lokale filer

en: Location
nn: Stad

en: Location not removed: this location contains sub-locations
nn: Staden er ikkje sletta: denne staden har andre stadar knytt opp til seg

en: Lodger
nn: Losjerande

en: Long lists of individuals with the same surname can be broken into smaller sub-lists according to the first letter of the individual’s given name.<br><br>This option determines when sub-listing of surnames will occur. To disable sub-listing completely, set this option to zero.
nn: Lange lister over personar med same etternamn kan brytast opp i kortare underlister etter førebokstaven i førenamn.<br><br>Dette valet avgjer om underlister av etternamn skal nyttast. Om oppdeling av lister ikkje er ønska , set du dette valet til null.

en: Longest marriage
nn: Lengste ekteskap

en: Longitude
nn: lengdegrad

en: Lost password request
nn: Nytt passord

en: Lowest population
nn: Lågaste folketettleik

en: Luxembourg
nn: Luxemburg

[ctx: MALE]
en: %s × cousin
nn: %s menning

[ctx: MALE]
en: Adopted by both parents
nn: Adoptert av begge foreldre

[ctx: MALE]
en: Adopted by father
nn: Adoptert av far

[ctx: MALE]
en: Adopted by mother
nn: Adoptert av mor

[ctx: MALE]
en: Also known as
nn: Også kjend som

[ctx: MALE]
en: Attendant
nn: Deltakar

[ctx: MALE]
en: Attending
nn: Observatør

[ctx: MALE]
en: Buyer
nn: Kjøpar

[ctx: MALE]
en: Civil registrar
nn: Sorenskrivar

[ctx: MALE]
en: Employee
nn: Arbeidstakar

[ctx: MALE]
en: Employer
nn: Arbeidsgjevar

[ctx: MALE]
en: Friend
nn: Ven

[ctx: MALE]
en: Guardian
nn: Formyndar

[ctx: MALE]
en: Informant
nn: Heimelsmann

[ctx: MALE]
en: Interred
nn: Jordfesta

[ctx: MALE]
en: Lodger
nn: Losjerande

[ctx: MALE]
en: Never married
nn: Aldri gift

[ctx: MALE]
en: Not married
nn: Ikkje gift

[ctx: MALE]
en: Nurse
nn: Pleiar

[ctx: MALE]
en: Owner
nn: Eigar

[ctx: MALE]
en: Registry officer
nn: Sorenskrivar

[ctx: MALE]
en: Seller
nn: Seljar

[ctx: MALE]
en: Servant
nn: Tjenar

[ctx: MALE]
en: Ward
nn: Myndling

[ctx: MALE]
en: adopted name
nn: namn som adoptert

[ctx: MALE]
en: also known as
nn: også kjend som

[ctx: MALE]
en: birth name
nn: fødenamn

[ctx: MALE]
en: change of name
nn: namneskifte

[ctx: MALE]
en: died
nn: døydde

[ctx: MALE]
en: eighth cousin
nn: nimenning

[ctx: MALE]
en: eleventh cousin
nn: tolvmenning

[ctx: MALE]
en: estate name
nn: gardsnamn

[ctx: MALE]
en: ex-partner
nn: eks-partnar

[ctx: MALE]
en: fifteenth cousin
nn: sekstenmenning

[ctx: MALE]
en: fifth %s
nn: femte %s

[ctx: MALE]
en: fifth cousin
nn: seksmenning

[ctx: MALE]
en: first %s
nn: første %s

[ctx: MALE]
en: first cousin
nn: fetter

[ctx: MALE]
en: fourteenth cousin
nn: femtenmenning

[ctx: MALE]
en: fourth %s
nn: fjerde %s

[ctx: MALE]
en: fourth cousin
nn: femmenning

[ctx: MALE]
en: immigration name
nn: namn ved immigrasjon

[ctx: MALE]
en: married
nn: ekta

[ctx: MALE]
en: married name
nn: namn som gift

[ctx: MALE]
en: ninth cousin
nn: timenning

[ctx: MALE]
en: partner
nn: partnar

[ctx: MALE]
en: religious name
nn: religiøst namn

[ctx: MALE]
en: second %s
nn: andre %s

[ctx: MALE]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: MALE]
en: seventh cousin
nn: åttemenning

[ctx: MALE]
en: sixth cousin
nn: sjumenning

[ctx: MALE]
en: tenth cousin
nn: ellevemenning

[ctx: MALE]
en: third %s
nn: tredje %s

[ctx: MALE]
en: third cousin
nn: firmenning

[ctx: MALE]
en: thirteenth cousin
nn: fjortenmenning

[ctx: MALE]
en: twelfth cousin
nn: trettenmenning

[ctx: MALE]
en: was born
nn: blei fødd

en: Macau
nn: Macao

en: Macedonia
nn: Makedonia

en: Madagascar
nn: Madagaskar

en: Madrid, Spain
nn: Madrid, Spania

en: Magazine
nn: Magasin

en: Mailing name
nn: Personnamn i postadresse

en: Mailto link
nn: E-post

en: Main section blocks
nn: Blokker i hovudseksjonen

en: Maldives
nn: Maldivane

en: Male
nn: Mann

[ctx: Male pedigree]
en: Adopted
nn: Adoptert

[ctx: Male pedigree]
en: Birth
nn: Fødsel

[ctx: Male pedigree]
en: Foster
nn: Fosterson

[ctx: Male pedigree]
en: Sealing
nn: Besegling

en: Males
nn: Menn

en: Manage family trees
nn: Administrere slektstre

en: Manage media
nn: Behandle media

en: Manage the links
nn: Behandle lenker

en: Manager
nn: Forvaltar

en: Managers
nn: Forvaltarar

en: Manaus, Brazil
nn: Manaus, Brasil

en: Manhattan, New York, United States
nn: Manhattan, New York, USA

en: Manila, Philippines
nn: Manilla,Filippinene

en: Manuscript
nn: Manuskript

en: Many genealogy programs create GEDCOM files with custom tags, and webtrees understands most of them. When unrecognized tags are found, this option lets you choose whether to ignore them or display a warning message.
nn: Ulike slektsprogram genererer GEDCOM-filer med eigne tilpassa kodar, og webtrees forstår dei fleste av desse. Om ukjente kodar vert oppdaga, vil du her kunne velje å ignorere desse kodane, eller syne ei feilmelding.

en: Many mail servers require that the sending server identifies itself correctly, using a valid domain name.
nn: Mange e-postserverar krev at avsendarserveren identifiserer seg sjølv korrekt, med eit gyldig domenenamn.

en: Map
nn: Kart

en: Markdown is a simple system of formatting, used on websites such as Wikipedia. It uses unobtrusive punctuation characters to create headings and sub-headings, bold and italic text, lists, tables, etc.
nn: Markdown er eit enkelt system for formattering, nytta på websider som til dømes Wikipedia. Det vert nytta enkel teiknsetting for å danne overskrifter, tjukk og utheva tekst, lister, tabellar, osb.

en: Marriage
nn: Vigsel

en: Marriage banns
nn: Lysing

en: Marriage beginning status
nn: Status for start på ekteskap

en: Marriage bond
nn: Ekteskapslovnad

en: Marriage by country
nn: Vigslar etter land

en: Marriage contract
nn: Ekteskapskontrakt

en: Marriage date range end
nn: Seinaste dato for vigsel

en: Marriage date range start
nn: Tidlegaste dato for vigsel

en: Marriage ending status
nn: Status for slutt på ekteskap

en: Marriage intention
nn: Ekteskaps-intensjon

en: Marriage license
nn: Lisens for ekteskap

en: Marriage of a brother
nn: Bror sin vigsel

en: Marriage of a child
nn: Barn sin vigsel

en: Marriage of a daughter
nn: Dotter sin vigsel

en: Marriage of a father
nn: Far sin vigsel

en: Marriage of a grandchild
nn: Barnebarn sin vigsel

en: Marriage of a granddaughter
nn: Barnebarn sin vigsel

en: Marriage of a grandson
nn: Barnebarn sin vigsel

en: Marriage of a half-brother
nn: Halvbror sin vigsel

en: Marriage of a half-sibling
nn: Halvsysken sin vigsel

en: Marriage of a half-sister
nn: Halvsyster sin vigsel

en: Marriage of a mother
nn: Mor sin vigsel

en: Marriage of a parent
nn: Forelder sin vigsel

en: Marriage of a sibling
nn: Sysken sin vigsel

en: Marriage of a sister
nn: Syster sin vigsel

en: Marriage of a son
nn: Son sin vigsel

en: Marriage of parents
nn: Foreldres vigsel

en: Marriage place contains
nn: Stad for vigsel inneheld

en: Marriage places
nn: Vigselstadar

en: Marriage settlement
nn: Ektepakt

en: Marriage status
nn: Ekteskapsstatus

en: Marriage type unknown
nn: Vigseltype ukjent

en: Marriages
nn: Vigslar

en: Marriages by century
nn: Vigslar etter hundreår

en: Married name
nn: Namn som gift

en: Married surname
nn: Etternamn som gift

en: Marshall Islands
nn: Marshalløyane

en: Masquerade as this user
nn: Opptre som denne brukaren

en: Match both upper and lower case letters.
nn: Merk av boksen for å matche både store og små bokstavar.

en: Match calendar
nn: Match kalendar

en: Match the exact text, even if it occurs in the middle of a word.
nn: Match eksakt tekst, sjølv om den er i midten av eit ord.

en: Match the exact text, unless it occurs in the middle of a word.
nn: Match eksakt tekst, bortsett frå om den er i midten av eit ord.

en: Mauritania
nn: Mauretania

en: Maximum descendancy generations
nn: Høgste tal på generasjonar av etterkomarar

en: Maximum number of surnames on individual list
nn: Høgste tal på etternamn på personliste

en: Maximum pedigree generations
nn: Høgste tal på generasjonar på anetre

en: Maximum upload size:
nn: Maks storleik for opplasting:

en: Media contains
nn: Medie inneheld

en: Media file
nn: Mediefil

en: Media file to upload
nn: Mediefil som skal lastast opp

en: Media filenames will be prefixed by %s.
nn: Mediefiler vil få lagt til %s i byrjinga av filnamnet.

en: Media files
nn: Mediefiler

en: Media folder
nn: Mediemappe

en: Media folders
nn: Mediemapper

en: Media object
nn: Medieobjekt

en: Media objects
nn: Medieobjekt

en: Media objects found
nn: Medieobjekt funne

en: Media objects per page
nn: Medieobjekt pr. side

en: Media type
nn: Medietype

en: Medical
nn: Helse

en: Medical condition
nn: Medisinsk tilstand

en: Mediterranio
nn: Middelhavet

en: Medium systems (5,000 individuals): 32–64 MB, 20–40 seconds
nn: Mellomstore system (5000 personar): 32-64MB, 20-40 sekund

en: Member
nn: Medlem

en: Memory limit
nn: Grense for minne

en: Menu
nn: Meny

en: Menus
nn: Menyar

en: Mercury
nn: Kvikksølv

en: Merge
nn: Flett saman

en: Merge family trees
nn: Flett saman slektstre

en: Merge records
nn: Flette data (dobbeltregisterte)

en: Message
nn: Melding

en: Messages
nn: Meldingar

en: Mexico City, Mexico
nn: Mexico by, Mexico

en: Microfilm
nn: Mikrofilm

en: Micronesia
nn: Mikronesiaføderasjonen

en: Middle East
nn: Midtausten

en: Midnight
nn: midnatt

en: Military
nn: Militærteneste

en: Military service
nn: Militærteneste

en: Minimum and maximum zoom level for the Google map. 1 is the full map, 15 is single house. Note that 15 is only available in certain areas.
nn: Minimum og maksimum zoomfaktor for kartet i Google. 1 er heile kartet, 15 er på husnivå. Merk at 15 er kun tilgjengeleg i einskilde område.

en: Missing data
nn: Manglande data

en: Moderate pending changes
nn: Handsame ventande endringar

en: Moderators
nn: Moderatorar

en: Module
nn: Modul

en: Module administration
nn: Moduladministrasjon

en: Modules
nn: Modular

en: Mon
nn: mån

en: Monday
nn: måndag

en: Month
nn: Månad

en: Month of birth
nn: Månad for fødsel

en: Month of birth of first child in a relation
nn: Fødselsmånad til fyrste barn i eit forhold

en: Month of death
nn: Månad for dødsfall

en: Month of first marriage
nn: Månad for første vigsel

en: Month of marriage
nn: Månad for vigsel

en: Month:
nn: Månad:

en: More news articles
nn: Fleire nyhende

en: Morocco
nn: Marokko

en: Most SMTP servers require a password.
nn: Dei fleste SMTP-serverane krev passord.

en: Most common surnames
nn: Mest nytta etternamn

en: Most servers do not use secure connections.
nn: Dei fleste serverane nytter ikkje sikre tilslutningar.

en: Most sites are configured to use localhost. This means that your database runs on the same computer as your web server.
nn: Dei fleste nettstadar er konfigurerte til å nytte localhost. Dette tyder at databasen køyrer på same datamaskin som din webserver.

en: Most sites are configured to use the default value of 3306.
nn: Dei fleste nettstadar er konfigurerte til å bruke standardporten 3306.

en: Most viewed pages
nn: Mest synte sider

en: Mother
nn: Mor

en: Mother: %s
nn: Mor: %s

en: Mother’s age
nn: Mor sin alder

en: Mother’s family with %s
nn: Mors familie med %s

en: Mother’s family with an unknown individual
nn: Mors familie med ein ukjend person

en: Move down
nn: Flytt ned

en: Move left
nn: Flytt til venstre

en: Move right
nn: Flytt til høgre

en: Move up
nn: Flytt opp

en: Mozambique
nn: Mosambik

en: Multiple marriages
nn: Fleire ekteskap

en: My account
nn: Min konto

en: My family tree
nn: Mitt slektstre

en: My individual record
nn: Mine personlege data

en: My page
nn: Mi side

en: My pages
nn: Mine sider

en: My pedigree
nn: Mine anar

en: MySQL gave the error: %s
nn: MySQL rapporterte feilen: %s

en: MySQL variables
nn: MySQL variablar

[ctx: NOMINATIVE]
en: April
nn: april

[ctx: NOMINATIVE]
en: August
nn: august

[ctx: NOMINATIVE]
en: December
nn: desember

[ctx: NOMINATIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
nn: Dhu al-Qi'dah

[ctx: NOMINATIVE]
en: February
nn: februar

[ctx: NOMINATIVE]
en: Floreal
nn: Floréal

[ctx: NOMINATIVE]
en: January
nn: januar

[ctx: NOMINATIVE]
en: July
nn: juli

[ctx: NOMINATIVE]
en: June
nn: juni

[ctx: NOMINATIVE]
en: March
nn: mars

[ctx: NOMINATIVE]
en: May
nn: mai

[ctx: NOMINATIVE]
en: Nissan
nn: Nisan

[ctx: NOMINATIVE]
en: Nivose
nn: Nivôse

[ctx: NOMINATIVE]
en: November
nn: november

[ctx: NOMINATIVE]
en: October
nn: oktober

[ctx: NOMINATIVE]
en: Pluviose
nn: Pluviôse

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rabi’ al-awwal
nn: Rabi' al-awwal

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rabi’ al-thani
nn: Rabi' al-thani

[ctx: NOMINATIVE]
en: September
nn: september

[ctx: NOMINATIVE]
en: Sha’aban
nn: Sha'aban

[ctx: NOMINATIVE]
en: Vendemiaire
nn: Vendémiaire

[ctx: NOMINATIVE]
en: Ventose
nn: Ventôse

[ctx: NOMINATIVE]
en: jours complementaires
nn: jours complémentaires

en: Name
nn: Namn

en: Name contains
nn: Namn inneheld

en: Name in Hebrew
nn: Namn på hebraisk

en: Name prefix
nn: Namneprefiks

en: Name suffix
nn: Namnesuffiks

en: Names
nn: Namn

en: Namesake
nn: Oppkalling

en: Nanny
nn: Barnepassar

en: Narrative description
nn: Forteljande framstilling

en: Nationality
nn: Nasjonalitet

en: Naturalization
nn: Statsborgarskap

en: Nauvoo (new), Illinois, United States
nn: Nauvoo, Illinois (ny)

en: Netherlands
nn: Nederland

en: Never
nn: Aldri

en: Never married
nn: Aldri gift

en: New Caledonia
nn: Ny Kaledonia

en: New data
nn: Nye data

en: New registration at %s
nn: Ny registrering på %s

en: New user at %s
nn: Ny brukar på %s

en: News
nn: Nyhende

en: Newspaper
nn: Avis

en: Next email reminder will be sent after
nn: Neste påminning vil bli sendt med e-post etter

en: Next image
nn: Neste bilete

en: Nickname
nn: Kallenamn

en: No
nn: Nei

en: No GEDCOM file was received.
nn: Ingen GEDCOM-fil vart motteken.

en: No GEDCOM files found.
nn: Ingen GEDCOM-filer vart funne.

en: No ancestors in the database.
nn: Ingen anar i slektsbasen.

en: No calendar conversion
nn: Ingen kalenderkonvertering

en: No children
nn: Ingen registrerte born

en: No contact
nn: Ingen kontakt

en: No custom modules are enabled.
nn: Ingen eigentilpassa modular er aktiverte.

en: No custom themes are enabled.
nn: Ingen eigentilpassa tema er aktiverte.

en: No duplicates have been found.
nn: Ingen duplikat har blitt funne.

en: No errors have been found.
nn: Ingen feil funne.

en: No events exist for the next %s day. | No events exist for the next %s days.
nn[0]: Ingen hendingar finnast for neste %s dag.
nn[1]: Ingen hendingar finnast for dei neste %s dagane.

en: No events exist for today.
nn: Ingen hendingar finnast for i dag.

en: No events exist for tomorrow.
nn: Ingen hendingar finnast for i morgon.

en: No events for living individuals exist for today.
nn: Ingen hendingar for nolevande personar finnast i dag.

en: No events for living individuals exist for tomorrow.
nn: Ingen hendingar for nolevende personar finnast for i morgon.

en: No events for living people exist for the next %s day. | No events for living people exist for the next %s days.
nn[0]: Ingen hendingar for nolevande personar finnast for den neste %s dagen.
nn[1]: Ingen hendingar for nolevande personar finnast for dei neste %s dagane.

en: No facts exist for this family.
nn: Ingen faktopplysningar for denne familien.

en: No file was received. Please try again.
nn: Ingen fil mottatt. Last opp på ny.

en: No link between the two individuals could be found.
nn: Ingen forbindelse mellom dei to personane vart funne.

en: No map data exists for this individual
nn: Ingen kartdata for denne personen

en: No matching facts found
nn: Fann ingen like faktafelt

en: No media file was provided.
nn: Ingen mediefil blei gitt.

en: No news articles have been submitted.
nn: Notis om nyhende er ikkje lagt inn.

en: No places found
nn: Ingen stadar funne

en: No places have been found.
nn: Ingen stadar vart funne.

en: No predefined text
nn: Ingen førhandsdefinert tekst

en: No records to display
nn: Ingen postar å syne

en: No results found.
nn: Ingen resultat funne.

en: No signed-in and no anonymous users
nn: Ingen brukarar er logga på

en: No temple - living ordinance
nn: Ordinans under livstid - ikkje knytt til eit tempel

en: No upgrade information is available.
nn: Ingen informasjon om oppgradering er tilgjengeleg.

en: Nobody at all
nn: Ingen

en: Nocturnal
nn: Nattleg

en: None
nn: Ingen

en: Noon
nn: Middag

en: Norfolk Island
nn: Norfolkøya

en: Normally, any changes made to a family tree need to be reviewed by a moderator. This option allows a user to make changes without needing a moderator.
nn: Vanlegvis må alle endringar som vert gjort i slektstreet godkjennast av ein moderator. Dette alternativet let ein bruker gjere endringar utan ein moderator si godkjenning.

en: North Korea
nn: Nord-Korea

en: Northern Ireland
nn: Nord-Irland

en: Northern Mariana Islands
nn: Nord-Marianane

en: Norway
nn: Noreg

en: Not a valid individual, family, or source ID
nn: Ikkje gyldig ID for person, familie eller kjelde

en: Not approved by an administrator
nn: Ikkje stadfesta av administrator

en: Not living
nn: Ikkje i live

en: Not married
nn: Ikkje gift

en: Not verified by the user
nn: Ikkje stadfesta av brukar

en: Note
nn: Notat

en: Note that if a user account is linked to a record, then that user will always be able to view that record.
nn: Merk at om ein brukarkonto er lenka til ei registrering, då vil den brukaren alltid kunne sjå denne registreringa.

en: Note: longer path lengths require a lot of calculation, which can make your website run slowly for these users.
nn: NB: lange stiar krev mykje utrekning, og kan gjere nettsida langsam.

en: Notes
nn: Notat

en: Nothing found to cleanup
nn: Fann ikkje noko å rydde

en: Nothing found.
nn: Ingenting funne.

en: Nuku’Alofa, Tonga
nn: Nuku'Alofa, Tonga

en: Number of children
nn: Tal på born

en: Number of days to show
nn: Tal på dagar som skal synast

en: Number of families without children
nn: Tal på familiar utan born

en: Number of generations
nn: Tal på generasjonar

en: Number of given names
nn: Tal fornamn

en: Number of marriages
nn: Tal på ekteskap

en: Number of months since the last sign-in for a user’s account to be considered inactive:
nn: Tal på månader sidan siste innlogging, før ein brukarkonto vert rekna for inaktiv:

en: Number of pages
nn: Tal sider

en: Number of surnames
nn: Tal etternamn

en: Nurse
nn: Pleiar

en: Occupation
nn: Yrke

en: Occupations
nn: Yrker

en: Occupied Palestinian Territory
nn: Okkupert Palestinske territorium

en: Old data
nn: Gamle data

en: Old files found
nn: Gamle filer er funne

en: Oldest at bottom
nn: Eldste nederst

en: Oldest at top
nn: Eldste øverst

en: Oldest father
nn: Eldste far

en: Oldest female
nn: Eldste kvinne

en: Oldest living individuals
nn: Eldste nolevande person

en: Oldest male
nn: Eldste mann

en: Oldest mother
nn: Eldste mor

en: On this day
nn: På denne dag

en: On this day…
nn: På denne dag …

en: Only managers can edit
nn: Kun Forvaltarar kan redigere

en: Oops! The webserver is unable to connect to the database server. It could be busy, undergoing maintenance, or simply broken. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes or contact the website administrator.
nn: Oops! Webserveren kan ikkje kople til databaseserveren. Den kan vere opptatt, gjennomgå vedlikehald, eller rett og slett vere øydelagt. Du bør <a href="index.php">prøve att</a> etter eit par minutt eller kontakte administratoren for nettsida.

en: Oops! webtrees was unable to create files in this folder.
nn: Obs! webtrees kunne ikkje opprette filer i denne mappa.

en: Optional prefixes and suffixes
nn: Valfrie føre- og etterstavingar

en: Oquirrh Mountain, Utah, United States
nn: Oquirrh Mountain, Utah, USA

en: Order
nn: Rekkefølgje

en: Ordinance
nn: Ordinans (mormon)

en: Ordination
nn: Ordinasjon

en: Orientation
nn: Orientering

en: Other
nn: Andre

en: Other facts to show in charts
nn: Andre fakta for syning i diagram

en: Other folder… please type in
nn: Anna mappe… skriv inn

en: Other preferences
nn: Andre innstillingar

en: Others
nn: Andre

en: Overwrite existing coordinates.
nn: Skriv over eksisterande koordinatar.

en: Own charts
nn: Eigne diagram

en: Owner
nn: Eigar

en: PHP blocked the file because of its extension.
nn: PHP blokkerte fila grunna filtype.

en: PHP extension “%1$s” is disabled. Without it, the following features will not work: %2$s. Please ask your server’s administrator to enable it.
nn: PHP-utvidinga «%1$s» er slått av. Utan denne vil følgjande eigenskapar ikkje fungere: %2$s. Spør din serveradministrator om å få den slått på.

en: PHP extension “%s” is disabled. You cannot install webtrees until this is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
nn: PHP-utvididinga «%s» er slått av, og du kan difor ikkje installere webtrees. Kontakt administrator for serveren for å få slått på denne funksjonen.

en: PHP failed to write to disk.
nn: PHP mislykkast med å skrive til disk.

en: PHP information
nn: PHP informasjon

en: PHP setting “%1$s” is disabled. Without it, the following features will not work: %2$s. Please ask your server’s administrator to enable it.
nn: PHP-innstillinga «%1$s» er slått av. Utan denne vil følgjande eigenskapar ikkje fungere: %2$s. Kontakt din serveradministrator for å få den slått på.

en: PHP time limit
nn: PHP tidsavgrensing

en: Page
nn: Side

en: Page %s of %s
nn: Side %s av %s

en: Page size
nn: Sidestorleik

en: Painting
nn: Måleri

en: Palette
nn: Palett

en: Parents
nn: Foreldre

en: Parents and siblings
nn: Foreldre og sysken

en: Parent’s age
nn: Forelder sin alder

en: Password
nn: Passord

en: Passwords must be at least 6 characters long and are case-sensitive, so that “secret” is different from “SECRET”.
nn: Passord må innehalde minst seks teikn. Det skiljast mellom store og små bokstavar, slik at «hemmeleg» er ikkje det same som «HEMMELEG».

en: Passwords must contain at least 6 characters.
nn: Passord må innehalde minst 6 teikn.

en: Payson, Utah, United States
nn: Payson, Utah, USA

en: Pedigree
nn: Anetavle

[ctx: Pedigree]
en: Adopted
nn: Adoptert

[ctx: Pedigree]
en: Birth
nn: Fødsel

[ctx: Pedigree]
en: Foster
nn: Fosterbarn

[ctx: Pedigree]
en: Sealing
nn: Besegling

en: Pedigree chart
nn: Anetre

en: Pedigree map
nn: Anekart

en: Pedigree map of %s
nn: Anekart til %s

en: Pedigree of %s
nn: Anetre til %s

en: Pedigree tree of %s
nn: Anar til %s

en: Pending changes
nn: Ventande endringar

en: Pending changes are only shown when your account has permission to edit. When you sign out, you will no longer be able to see them. Also, pending changes are only shown on certain pages. For example, they are not shown in lists, reports, or search results.
nn: Ventande endringar synast kun til brukarar med redigeringsrettar. Om du logger ut, vil du ikkje lenger kunne sjå dei. Ventande endringar synast berre på visse sider. Dei synast til dømes ikkje i lister, rapportar eller søkjeresultat.

en: Permanent number
nn: Permanent nummer

en: Permanently delete these records?
nn: Slett desse postane permanent?

en: Philippines
nn: Filippinane

en: Phoenix, Arizona, United States
nn: Phoenix, Arizona, USA

en: Phone
nn: Telefonnummer

en: Phonetic
nn: Fonetisk

en: Phonetic algorithm
nn: Fonetisk algoritme

en: Phonetic name
nn: Fonetisk namn

en: Phonetic place
nn: Stad (fonetisk)

en: Phonetic search
nn: Fonetisk søk

en: Phonetic title
nn: Tittel (fonetisk)

en: Photo
nn: Bilete

en: PhpGedView might be installed in one of these folders:
nn: PhpGedView kan vere installert i ei av følgjande mapper:

en: PhpGedView must be version 4.2.3, or any SVN up to #%s
nn: PhpGedView må vere versjon 4.2.3 eller ein av SVN-versjonane opp til #%s

en: PhpGedView must use the same database as webtrees.
nn: PhpGedView må nytte same database som webtrees.

en: PhpGedView to webtrees transfer wizard
nn: PhpGedView til webtrees konvertering

en: Pink Plastic
nn: Rosa plastikk

en: Pitcairn
nn: Pitcairnøyane

en: Place
nn: Stad

en: Place check
nn: Stadsjekk

en: Place contains
nn: Stadnamn inneheld

en: Place hierarchy
nn: Stadnamn

en: Place in Hebrew
nn: Sted (hebraisk)

en: Place list
nn: Liste over stadnamn

en: Place names are frequently too long to fit on charts, lists, etc. They can be abbreviated by showing just the first few parts of the name, such as <i>village, county</i>, or the last few part of it, such as <i>region, country</i>.
nn: Stadnamn er ofte for lange til å passe i skjema, lister osb. Desse kan kortast ved kun å vise dei første ledda i namnet, som til dømes <i>by, kommune</i>, eller siste ledd av namnet, som til dømes <i>fylke, land</i>.

en: Place of LDS baptism
nn: Stad for mormondåp

en: Place of LDS child sealing
nn: Stad for barns besegling (mormon)

en: Place of LDS endowment
nn: Stad for LDS endowment

en: Place of LDS spouse sealing
nn: Stad for ektefelles besegling (mormon)

en: Place of adoption
nn: Stad for adopsjon

en: Place of baptism
nn: Stad for truandedåp

en: Place of bar mitzvah
nn: Stad for bar mitzvah

en: Place of bat mitzvah
nn: Stad for bat mitzvah

en: Place of birth
nn: Fødestad

en: Place of blessing
nn: Stad for velsigning

en: Place of brit milah
nn: Stad for Brit Mila

en: Place of burial
nn: Stad for gravlegging

en: Place of christening
nn: Stad for dåp

en: Place of confirmation
nn: Stad for konfirmasjon

en: Place of cremation
nn: Stad for kremering

en: Place of death
nn: Stad for dødsfall

en: Place of emigration
nn: Stad for emigrasjon

en: Place of engagement
nn: Stad for truloving

en: Place of event
nn: Stad for hending

en: Place of first communion
nn: Stad for fyrste altergang

en: Place of immigration
nn: Stad for immigrasjon

en: Place of marriage
nn: Stad for vigsel

en: Place of marriage banns
nn: Stad for lysing

en: Place of naturalization
nn: Stad for Statsborgarskap

en: Place of ordination
nn: Stad for ordinasjon

en: Place of residence
nn: Namn på bustad

en: Place the website offline, by creating the file %s…
nn: Gjer nettstaden offline, ved å opprette fila %s…

en: Place the website online, by deleting the file %s…
nn: Gjer nettstaden online, ved å slette fila %s…

en: Places
nn: Stadar

en: Places found
nn: Stadar funne

en: Places in %s
nn: Stadar i %s

en: Places should be entered according to the standards for genealogy. In genealogy, places are recorded with the most specific information about the place first and then working up to the least specific place last, using commas to separate the different place levels. The level at which you record the place information should represent the levels of government or church where vital records for that place are kept.<br><br>For example, a place like Salt Lake City would be entered as “Salt Lake City, Salt Lake, Utah, USA”.<br><br>Let’s examine each part of this place. The first part, “Salt Lake City,” is the city or township where the event occurred. In some countries, there may be municipalities or districts inside a city which are important to note. In that case, they should come before the city. The next part, “Salt Lake,” is the county. “Utah” is the state, and “USA” is the country. It is important to note each place because genealogy records are kept by the governments of each level.<br><br>If a level of the place is unknown, you should leave a space between the commas. Suppose, in the example above, you didn’t know the county for Salt Lake City. You should then record it like this: “Salt Lake City, , Utah, USA”. Suppose you only know that an individual was born in Utah. You would enter the information like this: “, , Utah, USA”. <br><br>You can use the <b>Find Place</b> link to help you find places that already exist in the database.
nn: Stadnamn bør registrerast i tråd med genealogiske standarder: den mest spesifikke informasjonen om staden vert skrive fyrst, deretter arbeider ein seg opp gjennom hierarkiet til det minst spesifikke nivået, med komma som skiljeteikn mellom nivåa. Namna du nyttar for å oppgje stadane bør representere dei ulike nivåa i stats- eller kyrkjeadministrasjonen der sentrale register vert førte og oppbevarte.<br><br>Til dømes kan ein stad som Bjørkedal i Møre og Romsdal registrerast som «Bjørkedal, Volda, Møre og Romsdal, NOR». Første del av stadregistreringa, «Bjørkedal», er staden der hendinga fann stad. Neste del, «Volda», er kommunen. «Møre og Romsdal» er fylket, og «NOR» er landet. Det er viktig å angi alle nivåa, sidan administrasjonen på kvart nivå kan føre relevante register.<br><br>Om eit nivå i stadnamnet er ukjent, bør dette registrerast med ein tom plass mellom to komma. Hvis du til dømes ikkje veit kva kommune Bjørkedal ligg i, bør det registrerast som «Bjørkedal, , Møre og Romsdal, NOR». Om du ikkje veit meir enn at ein person er fødd i Møre og Romsdal, vil stadnamnet kunne skrivast som «, , Møre og Romsdal, NOR».<br><br>Du kan bruke <b>Finn stad</b> for å finne stadar som allereie finnast i databasen.

en: Play
nn: Start avspeling

en: Please enter a given name, surname, or place in addition to the year
nn: Ver venleg oppgje eit fornamn, etternamn og ein stad i tillegg til årstal

en: Please enter a message subject.
nn: Skriv inn tekst i emnefeltet.

en: Please enter a valid email address.
nn: Skriv inn ei gyldig e-postadresse.

en: Please enter more than one character.
nn: Ver venleg å skrive inn meir enn ein bokstav.

en: Please enter some message text before sending.
nn: Skriv inn ein tekst før du sender.

en: Please provide your email address so that we may contact you in response to this message. If you do not provide your email address we will not be able to respond to your inquiry. Your email address will not be used in any other way besides responding to this inquiry.
nn: Ver venleg å oppgi e-postadresse, slik at vi kan svare på denne meldinga. E-postadressa vert ikkje nytta til anna enn å svare på din førespurnad.

en: Poland
nn: Polen

en: Port number
nn: Portnummer

en: Porto Alegre, Brazil
nn: Porto Alegre, Brasil

en: Portrait
nn: Ståande

en: Postal code
nn: Postnummer

en: Predefined text that states admin will decide on each request for a user account
nn: Førhandsdefinert tekst som seier at alle søknader om brukarkonto må handsamast av administrator

en: Predefined text that states all users can request a user account
nn: Førhandsdefinert tekst som seier at alle besøkjande kan be om brukarkonto

en: Predefined text that states only family members can request a user account
nn: Førhandsdefinert tekst som seier at berre familiemedlemer kan søkje om brukarkonto

en: Preferences
nn: Innstillingar

en: Preferences exist for the module “%s”, but this module no longer exists.
nn: Det finnast innstillingar for modulen «%s», men modulen eksisterer ikkje lenger.

en: Preferred contact method
nn: Ønska kontaktmetode

en: Prefixes
nn: Førestavingar

en: Presentation style
nn: Presentering

en: Priest
nn: Prest

en: Print basic events when blank
nn: Skriv ut grunnleggjande hendingar når dei er utan innhald

en: Privacy
nn: Personvern

en: Privacy restrictions
nn: Personvernrestriksjonar

en: Privacy restrictions - these apply to records and facts that do not contain a GEDCOM RESN tag
nn: Personvernrestriksjonar - desse påverkar postar og fakta som ikkje inneheld ein GEDCOM RESN tag

en: Private
nn: Privat

en: Probate
nn: Skifte

en: Property
nn: Eigedom

en: Provo City Center, Utah, United States
nn: Provo City Center, Utah, USA

en: Publication
nn: Publikasjon

en: Quality of data
nn: Datakvalitet

en: Question
nn: Spørsmål

en: Quick family facts
nn: Snøggfakta for familie

en: Quick individual facts
nn: Snøggfakta for peron

en: Quick repository facts
nn: Snøggfakta for arkiv

en: Quick source facts
nn: Snøggfakta for kjelder

en: README documentation
nn: README dokumentasjon (Engelsk)

en: Random images from the current family tree.
nn: Tilfeldige bileter frå det aktuelle slektstreet.

en: Re-order children
nn: Endre rekkefølgje på born

en: Re-order families
nn: Endre rekkefylgje på familiar

en: Re-order media
nn: Endre rekkefølgje på media

en: Real name
nn: Eigentleg namn

en: Recent changes
nn: Siste endringar

en: Recent years (&lt; 100 yrs)
nn: Dei siste 100 åra

en: Recife, Brazil
nn: Recife, Brasil

en: Record
nn: Post

en: Record ID number
nn: Registreringsnummer (ID)

en: Record file number
nn: Postnummer i fil

en: Records
nn: Registreringar

en: Records are not the same type. Cannot merge records that are not the same type.
nn: Postane er ikkje av same type. Kan ikkje flette data som er av ulik type.

en: Reference number
nn: Referansenummer

en: Registered partnership
nn: Registrert partnarskap

en: Registry officer
nn: Sorenskrivar

en: Regular expression
nn: Regulære uttrykk

en: Regular expressions are an advanced pattern matching technique.
nn: Regulære uttrykk er ein avansert teknikk for mønsterattkjenning.

en: Reject
nn: Avvis

en: Reject all changes
nn: Avvis alle endinger

en: Related families
nn: Nært slekta familier

en: Related individuals
nn: Nære slektningar

en: Relationship
nn: Forbindelse

en: Relationship to father
nn: Slektskap til far

en: Relationship to me
nn: Slektskap til meg

en: Relationship to mother
nn: Slektskap til mor

en: Relationship to parents
nn: Slektskap til foreldre

en: Relationship: %s
nn: Forhold: %s

en: Relationships
nn: Slektskapsband

en: Relationships between %1$s and %2$s
nn: Slektskapsband mellom %1$s og %2$s

en: Religious institution
nn: Religiøs institusjon

en: Religious marriage
nn: Religiøs vigsel

en: Reminder email frequency (days)
nn: Kor ofte skal påminning sandast? (dagar)

en: Remote server
nn: Ekstern server

en: Remove
nn: Fjern

en: Remove duplicate links
nn: Fjern dupliserte lenker

en: Remove flag
nn: Slett flagg

en: Remove individual
nn: Ta bort person

en: Remove link from list
nn: Slett lenke fra liste

en: Remove the GEDCOM media path from filenames
nn: Ta bort GEDCOM-fila si mediebane frå filnamn

en: Remove this location?
nn: Slette denne staden?

en: Renumber
nn: Endre nummerering

en: Renumber family tree
nn: Gi postane i slektstreet nye referansenummer

en: Replace with
nn: Erstatt med

en: Replacement text
nn: Erstatningstekst

en: Reply
nn: Svar

en: Report
nn: Rapport

en: Reports
nn: Rapportar

en: Repositories
nn: Arkiv

en: Repositories found
nn: Arkiv funne

en: Repository
nn: Arkiv

[ctx: Repository]
en: Name
nn: Namn

en: Repository contains
nn: Arkiv inneheld

en: Repository name
nn: Arkivnamn

en: Request a new password
nn: Be om nytt passord

en: Request a new user account
nn: Søk om brukarkonto

en: Research task
nn: Forskingsoppgåve

en: Research tasks
nn: Forskningsoppgåver

en: Research tasks are special events, added to individuals in your family tree, which identify the need for further research. You can use them as a reminder to check facts against more reliable sources, to obtain documents or photographs, to resolve conflicting information, etc.
nn: Forskningsoppgåver er særskilde hendingar knytte til personar i slektstreet, som syner trong til vidare gransking. Dei kan nyttast som påminning om at data må kontrollerast mot andre kjelder, at dokument eller bileter må innhentast, at motstridande informasjon må kontrollerast, osb.

en: Research tasks are stored using the custom GEDCOM tag “_TODO”. Other genealogy applications may not recognize this tag.
nn: Forskningsoppgåver vert lagra under koden «_TODO». Sidan denne ikkje finnast i GEDCOM-standarden, er det ikkje sikkert at andre slektsforskningsprogram vil forstå den.

en: Residence
nn: Bustad

en: Restore the default block layout
nn: Tilbakestill opprinneleg oppsett av blokker

en: Restrict access to the website, using IP addresses and user-agent strings.
nn: Avgrens tilgangen til nettstaden ut frå IP-adresse eller brukaragent.

en: Restrict to immediate family
nn: Avgrens til nær familie

en: Restriction
nn: Restriksjon

en: Restrictions can be added to records and/or facts. They restrict who can view the data and who can edit it.
nn: Restriksjonar kan leggjast på postar og/eller fakta. Dei avgrensar kven som kan sjå og endre desse data.

en: Resulting value
nn: Sluttverdi

en: Results
nn: Resultat

en: Retirement
nn: Pensjonering

en: Rexburg, Idaho, United States
nn: Rexburg, Idaho, USA

en: Right section blocks
nn: Blokker i høgre kolonne

en: Role
nn: Rolle

en: Romanized
nn: Latinsk

en: Romanized place
nn: Stad (latinsk)

en: Romanized title
nn: Tittel (latin)

en: Roots
nn: Stamforeldre

en: Rule
nn: Regel

en: Russia
nn: Russland

en: Sage
nn: Malurt

en: Saint Helena
nn: St. Helena

en: Saint Kitts and Nevis
nn: St. Kitts og Nevis

en: Saint Lucia
nn: St. Lucia

en: Saint Pierre and Miquelon
nn: St. Pierre og Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
nn: St. Vincent og Grenadinene

en: Sao Paulo, Brazil
nn: Sao Paulo, Brasil

en: Sao Tome and Principe
nn: Sao Tome og Principe

en: Sat
nn: lau

en: Satellite
nn: Satellitt

en: Saturday
nn: laurdag

en: School or college
nn: Skule eller universitet

en: Scotland
nn: Skottland

en: Scrapbook
nn: Utklippsbok

en: Sealing canceled (divorce)
nn: Besegling annullert (skilsmisse)

en: Search
nn: Søk

en: Search and replace
nn: Søk og erstatt

en: Search and replace text, using simple searches or advanced pattern matching.
nn: Søk og erstatt tekst, ved hjelp av enkle søk eller avansert mønsterattkjenning.

en: Search engine
nn: Søkjemotor

en: Search filters
nn: Søkjefilter

en: Search for
nn: Søk etter

en: Search globally
nn: Søk globalt

en: Search locally
nn: Søk lokalt

en: Search method
nn: Søkemetode

en: Search text/pattern
nn: Søk tekst/mønster

en: Searching for all possible relationships can take a lot of time in complex trees.
nn: Søk etter alle mogelege slektskap kan ta lang tid i komplekse slektstre.

en: Second record
nn: Andre post

en: Secure connection
nn: Sikker forbindelse

en: Security code
nn: Sikkerheitskode

en: See %s for more information.
nn: Sjå %s for meir informasjon.

en: Select
nn: Velg

en: Select a GEDCOM file to import
nn: Velg ei GEDCOM-fil som skal importerast

en: Select a block and use the arrows to move it.
nn: Merk namnet til ei blokk og klikk på pilteiknet for å flytte blokka i ønka retning.

en: Select a date
nn: Vel ein dato

en: Select events
nn: Vel hendingar

en: Select flag
nn: Vel flagg

en: Select individuals by place or date
nn: Vel personar etter stadnamn eller dato

en: Select records from your family tree and save them as a GEDCOM file.
nn: Vel postar frå ditt slektstre og lagre dei som ei GEDCOM-fil.

en: Select the desired age interval
nn: Vel ønska aldersintervall

en: Select the desired count interval
nn: Vel ønska mengdeintervall

en: Select the facts and events to keep from both records.
nn: Vel fakta og hendingar som skal behaldast frå begge postar.

en: Select the languages that will be shown in menus.
nn: Vel dei språka som skal synast i menyar.

en: Select two records to merge.
nn: Vel to postar som skal slåast saman.

en: Seller
nn: Seljar

en: Send a message
nn: Send melding

en: Send a message to all users
nn: Send melding til alle brukarar

en: Send a message to users who have never signed in
nn: Send melding til brukarar som aldri har logga seg inn

en: Send a message to users who have not signed in for 6 months
nn: Send melding til brukarar som ikkje har logga seg inn siste 6 månader

en: Send broadcast messages
nn: Send melding til alle

en: Send out reminder emails
nn: Sende påminning med e-post

en: Sender name
nn: Avsendarnamn

en: Sending email
nn: Sending av E-post

en: Sending server name
nn: Avsendarserver sitt namn

en: Seoul, Korea
nn: Seoul, Sør-Korea

en: Separated
nn: Separert

en: Servant
nn: Tenar

en: Server information
nn: Serverinformasjon

en: Server name
nn: Servernamn

en: Set as default
nn: Set som standard

en: Set the access level for each tree.
nn: Set tilgangsnivå for kvart tre.

en: Set the default blocks for new family trees
nn: Angi standardblokker for nye slektstre

en: Set the default blocks for new users
nn: Angi standardblokker for nye brukarar

en: Set the default number of generations to display on descendancy and pedigree charts.
nn: Angi tal på generasjonar som skal synast i etterkomar- og anediagram.

en: Set the maximum number of generations to display on descendancy charts.
nn: Angi høgste tal på generasjonar som skal synast i diagram for etterkomarar.

en: Set the maximum number of generations to display on pedigree charts.
nn: Angi høgaste tal på generasjonar som skal synast på anediagram.

en: Set the privacy access level for all dead individuals.
nn: Vel nivå for personvern for alle avdøde personar.

en: Set the status to “approved”.
nn: Set status til “godkjend”.

en: Setting this to <b>Yes</b> will place links on individuals, sources, and families to let users bring up another window containing the raw data taken right out of the GEDCOM file.
nn: Om dette vert sett til <b>Ja</b>, blir det lagt ei lenke på personar, kjelder, og familier, som gjer det mogeleg for brukarar å opne data frå GEDCOM-fila i eit eige vindauge.

en: Setup wizard for webtrees
nn: Oppsetjingsassistent for webtrees

en: Seychelles
nn: Seychellane

en: Shared note
nn: Delt notat

en: Shared note contains
nn: Delt notat inneheld

en: Shared notes
nn: Delte notat

en: Shared notes found
nn: Delte notat funne

en: She
nn: Ho

en: She died
nn: Ho døydde

en: She married
nn: Ho gifta seg med

en: She resided at
nn: Ho var busett i

en: She was born
nn: Ho blei fødd

en: She was buried
nn: Ho vart gravlagd

en: She was christened
nn: Ho blei døypt

en: She was cremated
nn: Ho vart kremert

en: Shiny Tomato
nn: Skinande tomat

en: Short version
nn: Kort versjon

en: Shortcut
nn: Snarveg

en: Shortest marriage
nn: Kortaste ekteskap

en: Should this block be hidden when it is empty
nn: Skjule denne blokka dersom den er tom

en: Show
nn: Syn

en: Show a download link in the media viewer
nn: Syn lenke for nedlasting i media viewer

en: Show acceptable use agreement on “Request a new user account” page
nn: Syn avtale om akseptabel bruk ved søknad om brukarkonto

en: Show all notes
nn: Syn alle notat

en: Show all places in a list
nn: Syn alle stadnamn

en: Show all sources
nn: Syn alle kjelder

en: Show all spouses and ancestors
nn: Syn alle ektefeller og anar

en: Show all tags
nn: Syn alle koder

en: Show an age cursor
nn: Syn ein aldersmarkør

en: Show chart details by default
nn: Syn diagramdetaljar som standard

en: Show children of ancestors
nn: Syn born til forfedrar

en: Show counts before or after name
nn: Plasser mengd før eller etter namn

en: Show couples where either partner married more than once.
nn: Syn par der ein av partnarane har vore gift meir enn ein gong.

en: Show couples where only the female partner is dead.
nn: Syn par der kun den kvinnelege partnar er død.

en: Show couples where only the male partner is dead.
nn: Syn par der kun den mannlege partnaren er død.

en: Show couples who married more than 100 years ago.
nn: Syn par som blei gift for meir enn 100 år sidan.

en: Show couples who married within the last 100 years.
nn: Syn par som gifta seg innan dei siste 100 år.

en: Show couples with an unknown marriage date.
nn: Syn par der dato for vigsel er ukjend.

en: Show cousins
nn: Syn syskenborn

en: Show date of last update
nn: Syne dato for siste oppdatering

en: Show dead individuals
nn: Syn avlidne personar

en: Show details
nn: Syn detaljar

en: Show divorced couples.
nn: Vis skilde par.

en: Show images
nn: Syn bilete

en: Show inactive places
nn: Syn stadnamn som ikkje er i bruk

en: Show individuals born more than 100 years ago.
nn: Syn personar fødde for meir enn 100 år sidan.

en: Show individuals born within the last 100 years.
nn: Syn personar som er fødde innan dei siste 100 år.

en: Show individuals who are alive or couples where both partners are alive.
nn: Syn nolevande personar eller par der båe ektemakane er i live.

en: Show individuals who are dead or couples where both partners are dead.
nn: Syn avdøde personar eller par der båe ektemakane er døde.

en: Show individuals who died more than 100 years ago.
nn: Syn personar som døydde for meir enn 100 år sidan.

en: Show individuals who died within the last 100 years.
nn: Syn personar som døydde innan dei siste 100 år.

en: Show list of family trees
nn: Syn liste over slektstre

en: Show living individuals
nn: Syn levande personar

en: Show names of private individuals
nn: Syn namn på private personar

en: Show notes
nn: Syne notatar

en: Show occupations
nn: Syn yrker

en: Show only births, deaths, and marriages
nn: Syn kun fødslar, dødsfall og vigslar

en: Show only events of living individuals
nn: Syn kun hendingar for nolevande personar

en: Show only females.
nn: Syn kun kvinner.

en: Show only individuals for whom the gender is not known.
nn: Syn kun personar der kjønn ikkje er kjent.

en: Show only individuals, events, or all
nn: Syne kun personar, hendingar, eller alle

en: Show only males.
nn: Sun kun menn.

en: Show only the selected tags
nn: Syn berre valde koder

en: Show parents
nn: Syn foreldre

en: Show pending changes
nn: Syn ventande endringar

en: Show photos
nn: Syn bileter

en: Show places in hierarchy
nn: Syn stadnamn etter nivå

en: Show private relationships
nn: Syn private slektskap

en: Show related individuals/families
nn: Syn slekta personar/familier

en: Show research tasks that are assigned to other users
nn: Syn forskningsoppgåver som er tildelt andre brukarar

en: Show research tasks that are not assigned to any user
nn: Syn forskningsoppgåver som ikkje er tildelt nokon brukar

en: Show research tasks that have a date in the future
nn: Syn komande forskningsoppgåver

en: Show residences
nn: Syn bustader

en: Show slide show controls
nn: Syn kontrollknappar for bileteserie

en: Show sources
nn: Syn kjelder

en: Show spouses
nn: Syn ektefeller

en: Show statistics charts
nn: Syn statistikkdiagram

en: Show the %1$s %2$s parts of a place name.
nn: Syn %1$s %2$s nivå av stadsnamn.

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: first
nn: fyrste

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: last
nn: siste

en: Show the date and time of update
nn: Syn dato og tid for oppdatering

en: Show the events of close relatives on the individual page
nn: Syn hendingar for nære slektningar på personsider

en: Show the family tree
nn: Syn slektstreet

en: Show the list of individuals
nn: Syn lista over personar

en: Show the list of surnames
nn: Syn lista over etternamn

en: Show the location of places and events using the Google Maps™ mapping service.
nn: Syn kart over stader og hendingar med Google Maps™-tenesten.

en: Show the user who made the change
nn: Syn brukaren kven som har utført endringa

en: Show this block for which languages
nn: Syn denne blokka for språka

en: Show thumbnail images in charts and family groups.
nn: Syn hovudbilete ved sidan av personnamn i diagram.

en: Show to managers
nn: Syn til forvaltarar

en: Show to members
nn: Syn til medlemer

en: Show to visitors
nn: Syn til besøkjande

en: Show “leaves” couples or individuals. These are individuals who are alive but have no children recorded in the database.
nn: Syn kun «lauv», dvs. nolevende personar eller par som ikkje har born registrert i dabasen.

en: Show “roots” couples or individuals. These individuals may also be called “patriarchs”. They are individuals who have no parents recorded in the database.
nn: Syn kun «patriarkar», dvs. personar eller par som ikkje har forfedrar registrert i databasen.

en: Showing %1$s to %2$s of %3$s
nn: Syner %1$s til %2$s av %3$s

en: Sibling
nn: Sysken

en: Siblings
nn: Sysken

en: Sidebar
nn: Sidepanel

en: Sidebars
nn: Sidepanel

en: Sign in
nn: Logg inn

en: Sign out
nn: Logg ut

en: Sign-in URL
nn: URL for innlogging

en: Sign-in and registration
nn: Innlogging og registrering

en: Simple dates are assumed to be in the gregorian calendar. To specify a date in another calendar, add a keyword before the date. This keyword is optional if the month or year format make the date unambiguous.
nn: Enkle datoar er antatt å vere ifølgje den gregorianske kalenderen. Datoar etter andre kalendarar vert angitt med eit nøkkelord føre datoen. Nøkkelordet kan utelatast dersom månads- eller årsformatet gjer det utvetydig.

en: Sister
nn: Syster

en: Site identification code
nn: Identifikasjonskode for nettstad

en: Site members can send each other messages. You can choose to how these messages are sent to you, or choose not receive them at all.
nn: Medlemar på nettstaden kan sende meldingar til einannan. Du kan velje korleis meldingane vert sendt til deg, eller du kan velje å ikkje motta meldingar i det heile.

en: Site verification code
nn: Verifiseringskode for nettstad

en: Site verification codes do not work when webtrees is installed in a subfolder.
nn: Verifiseringskodar virkar ikkje dersom webtrees er installert i ein subfoldar.

en: Sitemaps
nn: Nettstadkart

en: Sitemaps are a way for webmasters to tell search engines about the pages on a website that are available for crawling. All major search engines support sitemaps. For more information, see <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.
nn: Med eit nettstadkart kan du som administrator fortelje søkjemotorar kva sider på nettstaden som er tilgjengelege for gjennomgang. Alle dei viktigaste søkjemotorane kan gjere seg nytte av nettstadkart. For nærare informasjon, sjå <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.

en: Size of map (in pixels)
nn: Storleik på kart (i punkt)

en: Skip to content
nn: Gå vidare til innhald

en: Slide show
nn: Biletserie

en: Small systems (500 individuals): 16–32 MB, 10–20 seconds
nn: Små system (500 personar): 16-32MB, 10-20 sekund

en: Social security number
nn: Personnummer

en: Solomon Islands
nn: Salomonøyane

en: Some genealogy software creates GEDCOM files that contain media filenames with full paths. These paths will not exist on the web-server. To allow webtrees to find the file, the first part of the path must be removed.
nn: Enkelte slektsprogram opprettar GEDCOM-filer som inneheld filnamn med heile baner. Desse banane vil ikkje finnast på webserveren. For at webtrees skal finne mediefilene, må fyrste delen av banen takast bort.

en: Some pages can display the number of times that they have been visited.
nn: Enkelte sider kan syne tal på vitjingar.

en: Some place names may be written with optional prefixes and suffixes. For example “Orange” versus “Orange County”. If the family tree contains the full place names, but the geographic database contains the short place names, then you should specify a list of the prefixes and suffixes to be disregarded. Multiple values should be separated with semicolons. For example “County;County of” or “Township;Twp;Twp.”.
nn: Enkelte stadnamn kan skrivast med valfrie førestavingar og etterstavingar, f.eks. «Buskerud» eller «Buskerud fylke». Dersom slektstreet inneheld det fulle stadnamnet men den geografiske databasen berre den korte formen, bør du angi ei liste over føre-/etterstavingar som skal ignorerast. Fleire alternative former kan skiljast med semikolon. Døme: «Kommune;Komm.;Km.».

en: Some themes can display icons on the “Facts and events” tab.
nn: Enkelte tema kan syne ikon på “Fakta og hendingar” fanen.

en: Son of %s
nn: Son til %s

en: Sort order
nn: Sorteringsrekkefølgje

en: Sosa
nn: Sosa-nummer

en: Sounds like
nn: Høyrast ut som

en: Source
nn: Kjelde

en: Source citations can include fields to record the quality of the data (primary, secondary, etc.) and the date the event was recorded in the source. If you don’t use these fields, you can disable them when creating new source citations.
nn: Kjeldetilvisingar kan inkludere felt for å lagre informasjon om kvaliteten på data (primærkjelde, sekundærkjelde, osb.) og datoen hendinga vart registrert i kjelda. Om du ikkje nyttar desse felta kan du deaktivere dei når du opprettar nye kjeldertilvisingar.

en: Source contains
nn: Kjelde inneheld

en: Source type
nn: Kjeldetype

en: Sources
nn: Kjelder

en: Sources to the events
nn: Kjelder for hendingar

en: South Africa
nn: Sør-Afrika

en: South America
nn: Sør-Amerika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
nn: Sør-Georgia og Sør-Sandwichøyane

en: South Sudan
nn: Sør-Sudan

en: Spain
nn: Spania

en: Spouse
nn: Ektefelle

en: Spouse census date
nn: Ektefelle sin dato for folketeljing

en: Spouse census place
nn: Stad for ektefelle si folketeljing

en: Spouse note
nn: Notat for ektefelle

en: Spouses
nn: Ektefelle

en: Spouses and children
nn: Ektefeller og born

en: Start IP address
nn: IP-adresse, start

en: Start at parents
nn: Start med foreldre

en: Start slide show on page load
nn: Start bileteserie ved lasting av side

en: Start year
nn: Start år

en: Starting range of change dates
nn: Endringar frå og med

en: State
nn: Fylke/Region/Stat

en: Statistics
nn: Statistikk

en: Statistics chart
nn: Punktplott

en: Status change date
nn: Endringsdato for status

en: Stillborn
nn: Dødfødd

en: Stillborn: exempt
nn: Dødfødd: unntak

en: Stockholm, Sweden
nn: Stockholm, Sverige

en: Stop
nn: Stopp

en: Store watermarked full size images on server
nn: Lagre vassmerka bileter på serveren

en: Store watermarked thumbnails on server
nn: Lagre vassmerka miniatyrbileter på serveren

en: Stories
nn: Artiklar

en: Story
nn: Artikkel

en: Story title
nn: Tittel på artikkel

en: Subdivision
nn: Område

en: Subject
nn: Emne

en: Submission
nn: Bidrag

en: Submitted but not yet cleared
nn: Innsendt, men enno ikkje godkjent

en: Submitter
nn: Bidragsytar

en: Suffixes
nn: Endestavingar

en: Sun
nn: sun

en: Sunday
nn: sundag

en: Support and documentation can be found at %s.
nn: Hjelp og dokumentasjon kan finnast på %s.

en: Suriname
nn: Surinam

en: Surname
nn: Etternamn

en: Surname distribution chart
nn: Utbreiing etter etternamn

en: Surname list style
nn: Utsjånad på liste over etternamn

en: Surname option
nn: Alternativ for etternamn

en: Surname prefix
nn: Prefiks for etternamn

en: Surname tradition
nn: Tradisjon for etternamn

[ctx: Surname tradition]
en: Icelandic
nn: Islandsk

[ctx: Surname tradition]
en: Lithuanian
nn: Litauisk

[ctx: Surname tradition]
en: Polish
nn: Polsk

[ctx: Surname tradition]
en: Portuguese
nn: Portugisisk

[ctx: Surname tradition]
en: Spanish
nn: Spansk

[ctx: Surname tradition]
en: none
nn: ingen

[ctx: Surname tradition]
en: paternal
nn: far sitt etternamn

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender and marital status.
nn: Etternamn endrar form i høve til ein persons kjønn og sivile status.

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender.
nn: Etternamn endrar form i høve til ein persons kjønn.

en: Svalbard and Jan Mayen
nn: Svalbard og Jan Mayen

en: Swap individuals
nn: Byt om personar

en: Sweden
nn: Sverige

en: Switzerland
nn: Sveits

en: Synchronize family trees with GEDCOM files
nn: Synkroniser slektstre med GEDCOM-filer

en: Tab
nn: Fane

en: Table prefix
nn: Tabellprefiks

en: Tabs
nn: Faner

en: Tag
nn: Kode

en: Tajikistan
nn: Tadsjikistan

en: Technical help contact
nn: Kontaktperson for teknisk hjelp

en: Templates
nn: Malar

en: Temple
nn: Tempel

en: Terrain
nn: Terreng

en: Text
nn: Tekst

en: The <b>name</b> field contains the individual’s full name, as they would have spelled it or as it was recorded. This is how it will be displayed on screen. It uses standard genealogy annotations to identify different parts of the name.
nn: <b>Namn</b>-feltet inneheld personen sitt fulle namn, slik som dei sjølv ville ha skrive det, eller som det er nedteikna. Dette er den forma namnet vert synt i slektstreet. Feltet nyttar vanlege genealogiske teikn for å angi dei ulike delene av namnet.

en: The <b>surname</b> field contains a name that is used for sorting and grouping. It can be different to the individual’s actual surname which is always taken from the <b>name</b> field. This field can be used to sort surnames with or without a prefix (Gogh / van Gogh) and to group spelling variations or inflections (Kowalski / Kowalska). If an individual needs to be listed under more than one surname, each name should be separated by a comma.
nn: <b>Etternamn</b>-feltet inneheld eit namn som vert nytta til sortering og gruppering. Det kan skilje seg frå personen sitt faktiske etternamn, som alltid vert teke frå <b>Namn</b>-feltet. Dette feltet kan nyttast for å sortere etternamn med eller utan prefiks (Gogh/van Gogh) og for å gruppere saman namnevariantar eller namn med ulike bøyingsformer (Kowalski/Kowalska). Om ein person skal listast under fleire ulike etternamn, skal desse skiljast med komma.

en: The GEDCOM file “%s” has been imported.
nn: GEDCOM-fila «%s» er importert.

en: The Hague, Netherlands
nn: Haag, Nederland

en: The PHP temporary folder is missing.
nn: Manglande PHP temp mappe.

en: The PhpGedView to webtrees wizard is an automated process to assist administrators make the move from a PhpGedView installation to a new webtrees one. It will transfer all PhpGedView GEDCOM and other database information directly to your new webtrees database. The following requirements are necessary:
nn: PhpGedView til webtrees-hjelparen er ein automatisert prosess for å bistå administrator i å flytte frå ein PhpGedView-installasjon til ein ny webtrees-installasjon. Alle PhpGedView GEDCOM-data og anna databaseinformasjon vil overførast direkte til din nye webtrees-database. Følgjande vilkår må vere oppfylt:

en: The administrator at the webtrees site %s has approved your application for an account. You may now sign in by accessing the following link: %s
nn: Administratoren på nettstaden %s har godkjent søknaden om ein konto. Du kan no logge på via følgjande lenke: %s

en: The administrator has been informed. As soon as they give you permission to sign in, you can sign in with your username and password.
nn: Administratoren til nettstaden har fått beskjed om søknaden.<br>Så snart administrator har godkjent kontoen din,<br>kan du logge deg inn med ditt brukarnamn og passord.

en: The changes to “%s” have been accepted.
nn: Endringane i «%s» har vorte godkjende.

en: The changes to “%s” have been rejected.
nn: Endringane i «%s» har vorte avvist.

en: The clippings cart allows you to take extracts from this family tree and download them as a GEDCOM file.
nn: Utklippsholdaren let deg ta «utklipp» frå slektstreet og laste dei ned som ei GEDCOM-fil.

en: The database reported the following error message:
nn: Databasen rapporterte følgjande feilmelding:

en: The date and time of the last update
nn: Dato og tidspunkt for siste oppdatering

en: The details of this family are private.
nn: Detaljane om denne familien er private.

en: The details of this individual are private.
nn: Detaljane om denne personen er private.

en: The family tree has been exported to %s.
nn: Slektstre eksportert til %s.

en: The family tree “%s” already exists.
nn: Slektstreet «%s» finnast allereie.

en: The family tree “%s” has been created.
nn: Slektstreet «%s» er oppretta.

en: The family tree “%s” has been deleted.
nn: Slektstreet «%s» er sletta.

en: The family tree “%s” will be shown to visitors when they first arrive at this website.
nn: Slektstreet «%s» vil synast for besøkande når dei vitjar nettstaden.

en: The family trees have been merged successfully.
nn: Samanflettinga av slektstrea var vellykka.

en: The family “%s” has been deleted because it only has one member.
nn: Familien «%s» har vorte sletta, sidan den berre har eitt medlem.

en: The file %s already exists. Use another filename.
nn: Fila «%s» fins allereie. Bruk eit anna filnamn.

en: The file %s could not be created.
nn: Fila %s kunne ikkje opprettast.

en: The file %s could not be deleted.
nn: Fila %s kunne ikkje slettast.

en: The file %s could not be updated.
nn: Fila %s kunne ikkje oppdaterast.

en: The file %s has been created.
nn: Fila %s blei oppretta.

en: The file %s has been deleted.
nn: Fila %s blei sletta.

en: The file %s has been uploaded.
nn: Fila %s blei lasta opp.

en: The file was only partially uploaded. Please try again.
nn: Fila blei berre delvis lasta opp, forsøk på ny.

en: The file “%s” does not exist.
nn: Fila «%s» eksisterar ikkje.

en: The folder %s could not be deleted.
nn: Mappa %s kunne ikkje slettast.

en: The folder %s does not exist, and it could not be created.
nn: Mappa %s eksisterar ikkje, og kunne ikkje opprettast.

en: The folder %s has been created.
nn: Mappa %s blei oppretta.

en: The folder %s has been deleted.
nn: Mappa %s blei sletta.

en: The folder can be specified in full (e.g. /home/user_name/webtrees_data/) or relative to the installation folder (e.g. ../../webtrees_data/).
nn: Den nye mappa kan spesifiserast fullt ut (t.d /home/user_name/webtrees_data/) eller relativt til installasjonsmappa (t.d. ../../webtrees_data/).

en: The following facts and events were found in both records.
nn: Følgjande fakta og hendingar vart funne i begge postar.

en: The following facts and events were only found in the record of %s.
nn: Følgjande fakta og hendingar vart berre funne i posten til %s.

en: The following list shows typical requirements.
nn: Følgjande liste syner typiske krav.

en: The following places have been changed:
nn: Følgjande stadar blei endra:

en: The following places would be changed:
nn: Følgjande stadar vil bli endra:

en: The following rules are used to decide whether a visitor is a human being (allow full access), a search-engine robot (allow restricted access) or an unwanted crawler (deny all access).
nn: Dei følgjande reglane vert nytta for å avgjere om ein besøkjande er eit menneske (som får full adgang), ein søkjerobot (som får avgrensa tilgang), eller ein uønska søkjerobot (som vert nekta tilgang).

en: The help text has not been written for this item.
nn: Det finnast ikkje noko hjelpetekst for dette punktet.

en: The individual to be contacted about technical questions or errors encountered on your website.
nn: Den personen besøkjande kan kontakte i høve tekniske spørsmål eller feil på nettstaden.

en: The individual to contact about the genealogy data on this website.
nn: Den brukaren besøkjande kan kontakte vedrørande slektsmaterialet på nettstaden din.

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been deleted.
nn: Forbindelsen mellom «%1$s» og «%2$s» har vorte sletta.

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been updated.
nn: Lenkja frå “%1$s” til “%2$s” har blitt oppdatert.

en: The media file %1$s could not be renamed to %2$s.
nn: Mediefila %1$s kunne ikkje gjevast det nye namnet %2$s.

en: The media file %1$s has been renamed to %2$s.
nn: Mediefila %1$s har skifta namn til %2$s.

en: The media file %s does not exist.
nn: Mediafila %s eksisterar ikkje.

en: The media file was not found in this family tree.
nn: Mediefila blei ikkje funne i dette slektstreet.

en: The media file you are uploading can be, and probably should be, named differently on the server than it is on your local computer. This is so because often the local filename has meaning to you but is much less meaningful to others visiting this website. Consider also the possibility that you and someone else both try to upload different files called “granny.jpg“.<br><br>In this field, you specify the new name of the file you are uploading. The name you enter here will also be used to name the thumbnail, which can be uploaded separately or generated automatically. You do not need to enter the filename extension (jpg, gif, pdf, doc, etc.)<br><br>Leave this field blank to keep the original name of the file you have uploaded from your local computer.
nn: Mediefilene du lastar opp kan - og bør kanskje - kallast noko anna på serveren enn på di lokale datamaskin. Ofte vil det lokale filnamnet ha meining for deg, men vere langt mindre meiningsfullt for andre besøkjande på nettstaden. Det er dessutan ei mogelegheit for at båe du og ein annan brukar vil laste opp ei fil som heiter «bestemor.jpg».<br><br>I dette feltet angjev du det nye namnet på fila du lastar opp. Det namnet du skriv her, vil også verte nytta til å namngi miniatyrbilete som høyrer til biletet, og som anten lastast opp separat eller genererast automatisk. Du treng ikkje å føre inn filtillegget (jpg, gif, pdf, doc, osb.)<br><br>. Lat feltet stå tomt for å behalde det opprinnelege namnet på fila.

en: The memory and CPU time requirements depend on the number of individuals in your family tree.
nn: Minne- og CPU-tidsbruk er avhengig av mengd på personar i ditt slektstre.

en: The message was not sent.
nn: Meldinga blei ikkje sendt.

en: The message was successfully sent to %s.
nn: Melding sendt til %s.

en: The module “%s” has been disabled.
nn: Modulen «%s» er deaktivert.

en: The module “%s” has been enabled.
nn: Modulen «%s» er aktivert.

en: The most common family facts and events are listed separately, so that they can be added more easily.
nn: Dei mest vanlege familie-fakta og -hendingar er lista opp separat, slik at dei lett kan leggast til.

en: The most common individual facts and events are listed separately, so that they can be added more easily.
nn: Dei vanlegaste fakta og hendingar er lista separat, slik at dei enklare kan nyttast.

en: The most common repository facts are listed separately, so that they can be added more easily.
nn: Dei vanlegaste fakta er lista separat, slik at dei enklare kan nyttast.

en: The most common source facts are listed separately, so that they can be added more easily.
nn: Dei vanlegaste kjeldefakta er lista separat, slik at dei enklare kan nyttast.

en: The new files are currently located in the folder %s.
nn: Dei nye filene er no plasserte i mappa %s.

en: The new user will be asked to confirm their email address before the account is created.
nn: Nye brukarar vil verte bedne om å stadfeste e-postadresse før brukarkonto vert oppretta.

en: The number of occurrences of the specified name will be shown on the map. If you leave this field empty, the most common surname will be used.
nn: Førekomst av det valde namnet vil synast på kartet. Let du feltet stå tomt, vil det mest nytta etternamnet verte nytta.

en: The password needs to be at least six characters long.
nn: Passordet må innehalde minst seks teikn.

en: The password required for authentication with the SMTP server.
nn: Passordet som krevjast for autentisering på SMTP-serveren.

en: The passwords do not match.
nn: Passorda stemmer ikkje overeins.

en: The preferences for all family trees have been updated.
nn: Innstillingane for alle familietre er oppdaterte.

en: The preferences for new family trees have been updated.
nn: Innstillingane for nye familietre er oppdaterte.

en: The preferences for the chart “%s” have been updated.
nn: Førehandsvalet for diagrammet “%s 1” har blitt oppdatert.

en: The preferences for the family tree “%s” have been updated.
nn: Innstillingane for slektstreet “%s” har blitt oppdaterte.

en: The preferences for the module “%s” have been deleted.
nn: Innstillingane for modulen «%s» er sletta.

en: The preferences for the module “%s” have been updated.
nn: Innstillingane for modulen “%s” har blitt oppdaterte.

en: The prefix is optional, but recommended. By giving the table names a unique prefix you can let several different applications share the same database. “wt_” is suggested, but can be anything you want.
nn: Det er valfritt å nytte prefiks, men vert tilrådd. Ved å gje tabellen eit unikt prefiks, kan fleire applikasjonar dele same database. «wt_» er føreslått, men du står fritt til å velje.

en: The record %1$s has been renamed to %2$s.
nn: Posten %1$s blei endra til %2$s.

en: The record has been copied to the clipboard.
nn: Data er kopiert til utklippstavla.

en: The records “%1$s” and “%2$s” have been merged.
nn: Postane “%1$s” and “%2$s” har blitt slegne saman.

en: The regular expression appears to contain an error. It can’t be used.
nn: Din regulære uttrykk ser ut til å innehalde feil og kan ikkje brukast.

en: The server configuration is OK.
nn: Serverkonfigurasjon OK.

en: The server’s time limit has been reached.
nn: Serveren si tidsgrense blei nådd.

en: The size of the family tree, earliest and latest events, common names, etc.
nn: Størrelse på slektstreet, tidlegaste og seinaste hendelsar, mest nytta namn, osb.

en: The surname is enclosed by slashes: <%s>John Paul /Smith/<%s>
nn: Etternamnet er omgjeve av skråstrekar: <%s>Nils Anders /Olsen/<%s>

en: The theme menu will only be shown if the website preferences allow users to select their own theme.
nn: Temamenyen synast berre dersom brukarar sjølv kan endre tema.

en: The thumbnail file %1$s could not be renamed to %2$s.
nn: Fila for miniatyrbiletet %1$s kunne ikkje gjevast det nye namnet %2$s.

en: The thumbnail file %1$s has been renamed to %2$s.
nn: Fila for miniatyrbiletet %1$s har skifta namn til %2$s.

en: The thumbnail file %s does not exist.
nn: Fila for miniatyrbiletet %s eksisterar ikkje.

en: The time in seconds that a webtrees session remains active before requiring a new sign-in. The default is 7200, which is 2 hours.
nn: Tid i sekund som ei webtrees økt er aktiv før det vert krevd ny innlogging. Standard er 7200, som er 2 timar.

en: The time zone is required for date calculations, such as knowing today’s date.
nn: Tidssone er naudsynleg for berekning av datoar, som til dømes dagens dato.

en: The two family trees have %1$s record which uses the same “XREF”. | The two family trees have %1$s records which use the same “XREF”.
nn[0]: Dei to slektstrea har %1$s post med same «XREF».
nn[1]: Dei to slektstrea har %1$s postar med same «XREF».

en: The upgrade is complete.
nn: Oppgraderinga er fullført.

en: The uploaded file exceeds the allowed size.
nn: Opplasta fil overskrid tillatt storleik.

en: The user %s has been deleted.
nn: Brukaren %s er sletta.

en: The user has been sent an email with the information necessary to confirm the access request.
nn: Brukeren har fått tilsendt ein e-post med instruksjonar om å stadfeste førespurnaden.

en: The username or password is incorrect.
nn: Feil brukarnamn eller passord.

en: The username required for authentication with the SMTP server.
nn: Brukernamnet som krevjast for autentisering på SMTP-serveren.

en: The value to place in the “meta description” tag in the HTML page header. Leave this field empty to use the name of the family tree.
nn: Her kan du angi kva som skal stå i meta-feltet «Description» som undertittel på nettsida. Om tekstfeltet står tomt, vil tittelen til den aktive slektsbasen berte nytta.

en: The version of %s is too new.
nn: Versjonen av %s er for ny.

en: The version of %s is too old.
nn: Versjonen av %s er for gamal.

en: The website access rule has been created.
nn: Regelen for tilgjenge er oppretta.

en: The website access rule has been deleted.
nn: Regelen for tilgjenge er sletta.

en: The website access rule has been updated.
nn: Regelen for tilgjenge er oppdatert.

en: The website preferences have been updated.
nn: Innstillingane for nettstaden har blitt oppdaterte.

en: The website www.geonames.org provides a large database of place names. This can be searched when entering new places. To use this feature, you must register for a free account at www.geonames.org and provide the username.
nn: Nettstaden www.geonames.org har ein stor database over stadnamn, som kan søkast gjennom når ein skriv inn nye stadar. For å nytte denne tenesten treng du ein gratis konto på www.geonames.org, og oppgje brukarnamnet ditt her.

en: The webtrees developers would be very interested to learn about this error. If you contact them, they will help you resolve the problem.
nn: Utviklarane av webtrees ynskjer gjerne å høyre om denne feilen. Om du tek kontakt, vil dei freiste å hjelpe deg med å løyse problemet.

en: The “%” character is a wildcard, and will match zero or more other characters.
nn: «%» er eit jokerteikn, og vil matche null og fleire andre teikn.

en: Theme
nn: Tema

en: Theme change
nn: Endre tema

en: Theme menu
nn: Meny for val av tema

en: Themes
nn: Tema

en: Themes can be selected at three levels: user, family tree, and website. User preferences take priority over family tree preferences, which in turn take priority over the website preferences. Selecting “default theme” at one level will use the theme at the next level.
nn: Tema kan bestemmast på tre nivå: brukar, slektstre, og nettstad. Innstilling for brukar tek prioritet over innstilling for slektstre, som igjen tek prioritet over innstilling for nettstad. Ved val av “standard tema” på eit nivå, vil temaet nyttast på neste nivå.

en: There are no facts for this individual.
nn: Det finnast ingen fakta for denne personen.

en: There are no media objects for this individual.
nn: Det er ingen medieobjekt knytta til denne personen.

en: There are no notes for this individual.
nn: Det finnast ingen notat for denne personen.

en: There are no pending changes.
nn: Det finnast ingen ventande endringar.

en: There are no research tasks in this family tree.
nn: Det er ingen forskningsoppgåver knytte til slektstreet.

en: There are no source citations for this individual.
nn: Det er ikkje nokon kjelder knytt til denne personen.

en: There are pending changes for you to moderate.
nn: Der er endringar som ventar handsaming av deg.

en: There have been no changes within the last %s day. | There have been no changes within the last %s days.
nn[0]: Det er ingen endringar innan siste %s dag.
nn[1]: Det er ingen endringar innan dei siste %s dagane.

en: There is no account with the username or email “%s”.
nn: Det finnast ingen konto med brukarnamn eller e-postadresse “%s”.

en: There was an error uploading your file.
nn: Det oppsto ein FEIL under opplasting av fila di.

en: These pages provide access to all the preferences and management tools for this webtrees site.
nn: På desse sidene finn du all administrasjon og innstillingar for denne webtrees nettstaden.

en: This GEDCOM file is encoded using %1$s. Assume this to mean %2$s.
nn: Denne GEDCOM-fila er koda med %1$s. Antek at det var tenkt å nytte %2$s.

en: This account has not been approved. Please wait for an administrator to approve it.
nn: Denne kontoen er enno ikkje blitt godkjend. Venlegst vent på godkjenning av en administrator.

en: This account has not been verified. Please check your email for a verification message.
nn: Denne kontoen er enno ikkje stadfesta. Sjå om du har motteket melding om stadfesting i din e-post.

en: This block will show editors a list of records with pending changes that need to be reviewed by a moderator. It also generates daily emails to moderators whenever pending changes exist.
nn: Denne blokka vil syne redaktørar ei liste over postar med endringar som ventar på å bli godkjende av ein moderator. Den genererer og daglege e-postmeldingar til moderatorane når det finnast ventande endringar.

en: This database and table-prefix appear to be used by another application. If you have an existing PhpGedView system, you should create a new webtrees system. You can import your PhpGedView data and settings later.
nn: Denne databasen og dette tabellprefiks er frå før nytta av ein annan applikasjon. Om du har eit eksisterande PhpGedView-system, bør du opprette eit nytt webtrees-system. Du kan importere dine PhpGedView-data og innstillingar seinare.

en: This database is only running MySQL version %s. You cannot install webtrees here.
nn: Databasen nyttar kun MySQL versjon %s. Du kan ikke installere webtrees her.

en: This email address will be used to send password reminders, website notifications, and messages from other family members who are registered on the website.
nn: Denne e-postadressa vil verte nytta for å sende deg nytt passord om du ber om det, nettstadskunngjeringar, og meldingar frå andre familiemedlem som er registrerte på nettstaden.

en: This entry is ignored if you have entered a URL into the filename field.
nn: Denne inntastinga vert ignorert dersom du har angjeve ein URL i feltet for filnamn.

en: This family does not exist or you do not have permission to view it.
nn: Familien finnast ikkje, eller du har ikkje løyve til å sjå den.

en: This family has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
nn: Familien er sletta. Slettinga må fyrst godkjennast av ein moderator.

en: This family has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
nn: Familien er blitt sletta. Sjå over slettinga og %1$s eller %2$s den.

en: This family has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
nn: Familien er endra. Endringane må fyrst godkjennast av ein moderator.

en: This family has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
nn: Familien er blitt endra. Sjå over endringane og %1$s eller %2$s dei.

en: This family remained childless
nn: Det er ikkje registrert nokon born på denne familien

en: This family tree has %s record which uses the same “XREF” as another family tree. | This family tree has %s records which use the same “XREF” as another family tree.
nn[0]: Dei to slektstrea har %s post med same «XREF» som eit anna slektstre.
nn[1]: Dei to slektstrea har %s postar med same «XREF» som eit anna slektstre.

en: This family tree has no images to display.
nn: Dette slektstreet har ingen bileter å syne.

en: This family tree was last updated on #gedcomUpdated#. There are #totalSurnames# surnames in this family tree. The earliest recorded event is the #firstEventType# of #firstEventName# in #firstEventYear#. The most recent event is the #lastEventType# of #lastEventName# in #lastEventYear#.<br><br>If you have any comments or feedback please contact #contactWebmaster#.
nn: Dette slektstreet blei sist oppdatert #gedcomUpdated#. Det er til saman #totalSurnames# etternamn i slektstreet. Den eldste innføringa er #firstEventName#s #firstEventType# i #firstEventYear#. Den siste hendinga er #lastEventName#s #lastEventType# i #lastEventYear#.<br><br>Om du har kommentarar eller spørsmål, kontakt #contactWebmaster#.

en: This family tree was last updated on %s.
nn: Slektstreet blei sist oppdatert %s.

en: This file is linked to another family tree on this server. It cannot be deleted, moved, or renamed until these links have been removed.
nn: Denne fila er kopla til ein annan slektsbase på denne nettstaden. Fila kan difor ikkje slettast, flyttast eller gjevast nytt namn før desse koplingane er fjerna.

en: This folder will be used by webtrees to store media files, GEDCOM files, temporary files, etc. These files may contain private data, and should not be made available over the internet.
nn: Denne mappa vil verte nytta av webtrees til å lagre mediefiler, GEDCOM-filer, mellombels filer, osb. Desse filene kan innehalde private data, og skal difor ikkje gjerast tilgjengelege over internett.

en: This folder will be used to store the media files for this family tree.
nn: Denne mappa vil verte nytta til å lagre mediefiler for dette slektstreet.

en: This form has expired. Try again.
nn: Dette skjemaet er utgått. Prøv igjen.

en: This individual does not exist or you do not have permission to view it.
nn: Personen finnast ikkje, eller du har ikkje løyve til å sjå vedkomande.

en: This individual has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
nn: Personen er sletta. Slettinga må godkjennast av ein moderator.

en: This individual has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
nn: Personen har blitt sletta. Sjå over slettigen og %1$s eller %2$s den.

en: This individual has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
nn: Personen er endra. Endringa må godkjennast av ein moderator.

en: This individual has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
nn: Personen har blitt endra. Sjå over endringane og %1$s eller %2$s dei.

en: This individual will be selected by default when viewing charts and reports.
nn: Denne personen vil verte nytta som utgangspunkt for diagram og rapportar.

en: This information is private and cannot be shown.
nn: Denne informasjon er privat, og kan ikkje synast.

en: This input box lets you change that year of the calendar. Type a year into the box and press <b>Enter</b> to change the calendar to that year.<br><br><b>Advanced features</b> for <b>View the year</b><dl><dt><b>More than one year</b></dt><dd>You can search for dates in a range of years.<br><br>Year ranges are <u>inclusive</u>. This means that the date range extends from 1 January of the first year of the range to 31 December of the last year mentioned. Here are a few examples of year ranges:<br><br><b>1992-5</b> for all events from 1992 to 1995.<br><b>1972-89</b> for all events from 1972 to 1989.<br><b>1610-759</b> for all events from 1610 to 1759.<br><b>1880-1905</b> for all events from 1880 to 1905.<br><b>880-1105</b> for all events from 880 to 1105.<br><br>To see all the events in a given decade or century, you can use <b>?</b> in place of the final digits. For example, <b>197?</b> for all events from 1970 to 1979 or <b>16??</b> for all events from 1600 to 1699.<br><br>Selecting a range of years will change the calendar to the year view.</dd></dl>
nn: Her kan du endre kalenderåret. Skriv inn eit år i feltet og trykk <b>Enter</b> på tastaturet for å syne ønska kalenderår.<br><br><b>Avanserte funksjonar</b> for <b>Syn år</b><dl><dt><b>Meir enn eitt år</b></dt><dd>Søkje på datoar innanfor ein periode på fleire år.<br><br>Tidbolkar er <u>inklusive</u>: Det vil seie, dei strekkjer seg fra 1. januar i det fyrste året i perioden til 31. desember i det siste året. Her er nokre døme på bolkar<br><br><b>1992-5</b> for alle hendingar frå 1992 til 1995.<br><b>1972-89</b> for alle hendingar frå 1972 til 1989.<br><b>1610-759</b> for alle hendingar frå 1610 til 1759.<br><b>1880-1905</b> for alle hendingar frå 1880 til 1905.<br><b>880-1105</b> for alle hendingar frå 880 to 1105.<br><br>For å sjå alle hendingar i eit bestemt tiår eller århundre, kan du erstatte det siste sifferet i årstalet med <b>?</b>. Tiø dømes <b>197?</b> for alle hendingar frå 1970 til 1979 eller <b>16??</b> for alle hendingar på 1600-talet.<br><br>Om ein vel ein tidbolk over år, skifter kalenderen til årssyning.</dd></dl>

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown on the add/edit name form. If you use non-Latin alphabets such as Hebrew, Greek, Cyrillic, or Arabic, you may want to add tags such as _HEB, ROMN, FONE, etc. to allow you to store names in several different alphabets.
nn: Dette er ei kommaseparert liste med GEDCOM-fakta som vert synt på skjermbiletet der du legg til eller endrar namn. Om du nyttar ikkjelatinsk alfabet slik som hebraisk, gresk, kyrillisk eller arabisk, vi du kanskje leggje til fakta slik som _HEB, ROMN, FONE, osb. for å tillate lagring av namn i ulike alfabet.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when adding a new family. For example, if MARR is in the list, then fields for marriage date and marriage place will be shown on the form.
nn: Dette er ei kommaseparert liste med GEDCOM-kodar for dei fakta som skal synast når ei ny familie vert lagt til. Til dømes, om MARR er med på lista, vil felt for bryllaupsdag og -stad verte synt på skjemaet.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when adding a new individual. For example, if BIRT is in the list, fields for birth date and birth place will be shown on the form.
nn: Dette er ei kommaseparert liste med GEDCOM-kodar for dei fakta som skal synast når ein ny person vert lagt til. Til dømes, om BIRT er med på lista, vil felt for fødselsdato og fødestad verte synt på skjemaet.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when you add or edit place names. If you use non-Latin alphabets such as Hebrew, Greek, Cyrillic, or Arabic, you may want to add tags such as _HEB, ROMN, FONE, etc. to allow you to store place names in several different alphabets.
nn: Dette er ei kommaseparert liste med GEDCOM-fakta som vert synt på skjermbiletet der du legg til eller endrar stadnamn. Om du nyttar ikkjelatinsk alfabet slik som hebraisk, gresk, kyrillisk eller arabisk, vi du kanskje leggje til fakta slik som _HEB, ROMN, FONE, osb. for å tillate lagring av namn i ulike alfabet.

en: This is a link to your own record in the family tree. If this is the wrong individual, contact an administrator.
nn: Dette er ei lenke til opplysningane om deg i slektstreet. Om dette ikkje er riktig person, ver venleg å kontakte administrator.

en: This is a summary of the <abbr title="The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints">LDS</abbr> ordinances for the individual. “B” indicates an LDS baptism. “E” indicates an LDS endowment. “S” indicates an LDS spouse sealing. “P” indicates an LDS child-to-parent sealing.
nn: Dette er samandrag av ein persons <abbr title="Jesu Kristi Kirke av Siste Dagers Hellige">LDS</abbr> ordinasjonar. “B” indikerer ein LDS dåp. “E” indikerer ein LDS endowment. “S” indikerer ein LDS partnarbesegling. “P” indikerer ein LDS barn-til-forelder besegling.

en: This is case sensitive.
nn: Versalkjensleg (skil mellom store og små bokstavar).

en: This is case sensitive. If a database with this name does not already exist webtrees will attempt to create one for you. Success will depend on permissions set for your web server, but you will be notified if this fails.
nn: Versalkjensleg. Om ein database med dette namn frå før ikkje eksisterar, vil webtrees freiste å opprette ein for deg. Dette er avhengig av rettar satt for din webserver, men du vil bli varsla om oppretting av database ikkje lykkast.

en: This is the initial value for the “show details” option on the charts.
nn: Dette er førehandsettinga for valet «syn detaljar» i diagram.

en: This is the latest version of webtrees. No upgrade is available.
nn: Dette er den siste versjonen av webtrees. Ingen oppgradering er tilgjengeleg.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to families. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique family facts” list.
nn: Dette er lista over GEDCOM-fakta som brukarar kan leggje til familier. Du kan endre denne lista ved å ta bort eller leggje til faktakodar, òg eigendefinerte om naudsynt. Faktanamn som er på denne lista kan ikkje samstundes vere på lista <i>Unike familiefakta</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to individuals. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique individual facts” list.
nn: Dette er dei GEDCOM-fakta som brukarar kan knyte til personar. Du kan endre denne lista ved å ta bort eller leggje til faktanamn, òg eigendefinerte om naudsynt. Faktanamn i denne lista kan ikkje samstundes vere i lista over <i>Unike personfakta</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to repositories. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique repository facts” list.
nn: Dette er lista med GEDCOM-fakta som brukarar kan leggje til i arkiv. Du kan endre denne lista ved å ta bort eller leggje til faktanamn, òg eigendefinerte om naudsynt. Faktanamn på denne lista kan ikkje samstundes vere på <i>Unike fakta for arkiv</i> lista.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to sources. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique source facts” list.
nn: Dette er lista over GEDCOM-fakta som brukarar kan leggje til kjelder. Du kan endre denne listen ved å ta bort eller leggje til faktanavn, òg eigendefinerte om naudsynt. Faktanavn som er på denne lista kan ikkje samstundes vere på <i>Unike kjeldefakta</i>-listen.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to families. For example, if MARR is in this list, users will not be able to add more than one MARR record to a family. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All family facts” list.
nn: Dette er lista over GEDCOM fakta som brukarar kan leggje til <u>ein gong</u> for ein familie. Til dømes, om MARR er på denne lista, vil brukaren ikkje kunne leggje til meir enn ein MARR-post til ei familie. Faktanamn som er på denne lista kan ikkje samstundes vere på <i>Legg til familiefakta</i>-lista.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to individuals. For example, if BIRT is in this list, users will not be able to add more than one BIRT record to an individual. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All individual facts” list.
nn: Dette er lista ver GEDCOM fakta som brukarar kan leggje til <u>ein gong</u> for ein person. Til dømes, om BIRT er på denne lista, vil brukarane ikkje kunne leggje til meir enn ein BIRT-post til ein person. Faktanamn som er på denne lista kan ikkje vere på lista <i>Personfakta</i>.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to repositories. For example, if NAME is in this list, users will not be able to add more than one NAME record to a repository. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All repository facts” list.
nn: Dette er lista over GEDCOM-fakta som brukarar kan leggje til i arkiv. Du kan endre denne lista ved å ta bort eller leggje til faktanamn, òg eigendefinerte om naudsynt. Faktanamn som er på denne lista kan ikkje samstundes vere på <i>Fakta å legge til for arkiv</i>-listen.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to sources. For example, if TITL is in this list, users will not be able to add more than one TITL record to a source. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All source facts” list.
nn: Dette er lista over GEDCOM fakta som brukarar kan leggje til <u>ein gong</u> for ei kjelde. Til dømes, om TITL er på denne lista, vil brukarane ikkje kunne leggje til meir enn ein TITL-fakta til ei kjelde. Faktanavn på denne lista kan ikkje samstundes vere på <i>Kjeldefakta</i>-listen.

en: This is the name of the SMTP server. “localhost” means that the mail service is running on the same computer as your web server.
nn: Dette er namnet på SMTP-serveren. 'localhost' tyder at mailserveren køyrer på same computer som din webserver.

en: This is the width (in pixels) that the program will use when automatically generating thumbnails. The default value is 100.
nn: Dette er breidden (i pixlar) som programmet vil nytte ved automatisk generering av miniatyrbileter.<br>Standardverdi er 100.

en: This is your real name, as you would like it displayed on screen.
nn: Dette er ditt eigentlege namn, slik du vil at det skal synast på heimesida.

en: This may be a mistake in your data.
nn: Dette kan vere ein feil i dine data.

en: This may cause a problem for other applications.
nn: Dette kan føre til problem for andre applikasjonar.

en: This may cause a problem for webtrees.
nn: Dette kan føre til problem for webtrees.

en: This media file does not exist.
nn: Denne mediefila fins ikkje.

en: This media file exists, but cannot be accessed.
nn: Denne mediefila fins, men er ikkje tilgjengeleg.

en: This media file is broken and cannot be watermarked.
nn: Denne mediafila er skadd og kan ikkje vassmerkast.

en: This media object does not exist or you do not have permission to view it.
nn: Medieobjektet finnast ikkje, eller du har ikkje løyve til å sjå det.

en: This media object has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
nn: Medieobjektet er sletta. Slettinga må godkjennast av ein moderator.

en: This media object has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
nn: Medieobjektet er sletta. Sjå over slettinga og %1$s eller %2$s den.

en: This media object has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
nn: Medieobjektet er endra. Endringane må godkjennast av ein moderator.

en: This media object has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
nn: Medieobjektet er endra. Sjå over endringane og %1$s eller %2$s dei.

en: This media object is not linked to any other record.
nn: Dette medieobjektet er ikkje knytt til nokon annan post.

en: This message was sent while viewing the following URL:
nn: Denne meldinga blei sendt medan du vitja følgjande internettadresse (URL):

en: This message will be sent to %s
nn: Meldinga vert sendt til %s

en: This must be at least six characters long. It is case-sensitive.
nn: Dette skal innehalde minst seks teikn, og er versalkjensleg. (skil mellom store og små bokstavar).

en: This name is used in the “From” field, when sending automatic emails from this server.
nn: Dette namnet vert nytta i «Frå»-feltet når e-post sendast automatisk frå denne serveren.

en: This note does not exist or you do not have permission to view it.
nn: Notatet finnast ikkje, eller du har ikkje løyve til å sjå det.

en: This note has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
nn: Notatet er sletta. Slettinga må fyrst godkjennast av ein moderator.

en: This note has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
nn: Notatet er sletta. Sjå over slettinga og %1$s eller %2$s den.

en: This note has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
nn: Notatet er endra. Endringane må fyrst godkjennast av ein moderator.

en: This note has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
nn: Notatet er endra. Sjå over endringane og %1$s eller %2$s dei.

en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Note</i> record on the Individual page.
nn: Dette valet fastset om du ønskjer å automatisk syne innhaldet i <i>Notatar</i> på personsider.

en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Source</i> record on the Individual page.
nn: Dette valet fastset om du ønskjer å automatisk syne innhaldet i <i>Kjelder</i> på personsider.

en: This option controls whether or not to show age of father and mother next to child’s birthdate on charts.
nn: Dette valet avgjer om alderen til far og mor til et barn skal synast ved sia av fødselsdatoen til barnet i diagram.

en: This option controls whether or not to show estimated dates for birth and death instead of leaving blanks on individual lists and charts for individuals whose dates are not known.
nn: Dette valet avgjer om det skal synast berekna datoar for fødsel og død istadenfor blank i personlister og diagram, der dato ikkje er kjent.

en: This option controls whether or not to show the individual’s gender icon on charts.<br><br>Since the gender is also indicated by the color of the box, this option doesn’t conceal the gender. The option simply removes some duplicate information from the box.
nn: Dette valet fastset om ein person sitt kjønn skal synast med ikon på diagram eller ikkje.<br><br>Sidan kjønn òg er indikert med farge på boksene, vil ikke dette valet altså ikkje skjule ein person sitt kjønn. Valet vil kun ta bort duplisert informasjon frå boksene.

en: This option indicates whether the pedigree chart should be generated in landscape or portrait mode.
nn: Dette valet fastset om sletstreet skal synast liggjande eller ståaende.

en: This option will make it easier for users to download images.
nn: Dette valet vil gjere det enklare for brukarar å laste ned bileter.

en: This option will retain family links in private records. This means that you will see empty “private” boxes on the pedigree chart and on other charts with private individuals.
nn: Dette valet vil behalde familieband i private postar. Det tyder at du vil sjå tome «private» bokser i stamtreet og andre diagramer med private personar.

en: This option will show the names (but no other details) of private individuals. Individuals are private if they are still alive or if a privacy restriction has been added to their individual record. To hide a specific name, add a privacy restriction to that name record.
nn: Dette alternativet syner namnet (men ingen andre detaljar) til private personar. Personar er private om dei er i live, eller om ei personvernmerking er lagt til i personposten. For å skjule eit bestemt namn, kan ei personvernmerking leggjast til i navneposten.

en: This page allows you to bypass the usual forms, and edit the underlying data directly. It is an advanced option, and you should not use it unless you understand the GEDCOM format. If you make a mistake here, it can be difficult to fix.
nn: Denne sida let deg gjere endringar direkte i GEDCOM-fila, utan å gå gjennom dei vanlege redigeringsskjema. Dette er eit avansert alternativ, og du bør ikkje nytte dette med mindre du er kjend med GEDCOM-formatet er fortruleg med det du gjer. Om du gjer feil her, kan kan verte særs vanskelg å rette oppatt feilen.

en: This page has been viewed %s time. | This page has been viewed %s times.
nn[0]: Denne sida har blitt synt %s gong.
nn[1]: Denne sida har blitt synt %s gongar.

en: This place has no coordinates
nn: Denne staden har ingen koordinatar

en: This process allows the site’s owner to ensure that the new information follows the site’s standards and conventions, has proper source attributions, etc.
nn: Denne prosessen let eigaren av nettstaden sikre at nye data er i semje med nettstaden sine normer og konvensjonar, har adekvate kjeldetilvisingar, osb.

en: This record does not exist or you do not have permission to view it.
nn: Denne posten eksisterer ikkje eller du har ikkje løyve til å sjå den.

en: This record has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
nn: Denne posten har blitt sletta. Slettinga må godkjennast av ein moderator.

en: This record has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
nn: Denne posten har blitt sletta. Du må kontrollere slettinga og %1$s eller %2$s den.

en: This record has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
nn: Denne posten har blitt endra. Endringa må kontrollerast av ein moderator.

en: This record has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
nn: Denne posten har blitt endra. Du må kontrollere endringane og %1$s eller %2$s dei.

en: This repository does not exist or you do not have permission to view it.
nn: Arkivet finnast ikkje, eller du har ikkje løyve til å sjå det.

en: This repository has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
nn: Arkivet har blitt sletta. Slettinga må godkjennast av ein moderator.

en: This repository has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
nn: Arkivet har blitt sletta. Sjå over slettinga og %1$s eller %2$s den.

en: This repository has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
nn: Arkivet har blitt endra. Endringane må godkjennast av ein moderator.

en: This repository has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
nn: Arkivet har blitt endra. Sjå over endringane og %1$s eller %2$s dei.

en: This role has all the permissions of the editor role, plus permission to accept/reject changes made by other users.
nn: Denne rolla har alle dei same rettane som ein Redaktør, samt rett til å godkjenne/avvise endringar utført av andre brukarar.

en: This role has all the permissions of the manager role in all family trees, plus permission to change the settings/configuration of the website, users, and modules.
nn: Denne rolla har same rettar som Forvaltar i alle slektstre, pluss rett til å endre innstillingar/konfigurasjon av nettstaden, brukarar og modular.

en: This role has all the permissions of the member role, plus permission to add/change/delete data. Any changes will need to be reviewed by a moderator, unless the user has the “automatically accept changes” option enabled.
nn: Denne rolla har dei same rettar som Medlem, i tillegg til retten til å leggje til, endre og slette data. Alle endringar må godkjennast av ein moderator, med mindre innstillinga «Godkjenn endringar automatisk» er aktivert for denne brukaren.

en: This role has all the permissions of the moderator role, plus any additional access granted by the family tree configuration, plus permission to change the settings/configuration of a family tree.
nn: Denne rolla har dei same rettane som Moderator, i tillegg til eventuelle ekstrarettar som er gjeve i innstillingene for kvart enkelt slektstre, pluss rett til å endre innstillingar/konfigurasjon for eit slektstre.

en: This role has all the permissions of the visitor role, plus any additional access granted by the family tree configuration.
nn: Denne rolla har dei same rettar som Besøkjande, i tillegg til eventuelle tilleggsrettar som er gjeve i innstillingene for kvart slektstre.

en: This server does not support secure downloads using HTTPS.
nn: Denne serveren støttar ikkje sikker nedlasting via HTTPS.

en: This server’s memory limit is %s MB and its CPU time limit is %s seconds.
nn: Serveren si minnegrense er på %sMB og CPU-tidsgrensa er på %s sekund.

en: This should be a comma or space separated list of facts, in addition to birth and death, that you want to appear in chart boxes such as the pedigree chart. This list requires you to use fact tags as defined in the GEDCOM 5.5.1 standard. For example, if you wanted the occupation to show up in the box, you would add “OCCU” to this field.
nn: Dette skal vere ei liste med faktatypar, skilt med komma eller mellomrom, som du vil skal synast i tillegg til fødsel- og dødsår i diagramboksar. Lista må innehalde faktatypar som definert i GEDCOM 5.5.1-standarden. Til dømes om du vil at yrket skal stå i boksa, legg du til «OCCU» i dette feltet.

en: This source does not exist or you do not have permission to view it.
nn: Kjelda finst ikkje, eller du har ikkje løyve til å sjå den.

en: This source has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
nn: Kjelda er blitt sletta. Slettinga må godkjennast av ein moderator.

en: This source has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
nn: Kjelda er blitt sletta. Sjå over slettinga og %1$s eller %2$s den.

en: This source has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
nn: Kjelda er blitt endra. Endringane må godkjennast av ein moderator.

en: This source has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
nn: Kjelda er blitt endra. Sjå over endringane og %1$s eller %2$s dei.

en: This text will be appended to each page title. It will be shown in the browser’s title bar, bookmarks, etc.
nn: Denne teksten vert lagt til alle sidetitlar, og vil synast i nettlesaren si tittellinje, i bokmerker, osb.

en: This type of link is not allowed here.
nn: Denne type lenke er ikkje tillatt her.

en: This user account does not have access to any tree.
nn: Denne brukarkontoen har ikkje tilgang til noko familietre.

en: This usually means that you need to change the folder permissions to 777.
nn: Dette tyder vanligvis at du må endre rettane til denne mappa til 777.

en: This website is being upgraded. Try again in a few minutes.
nn: Denne nettstaden er under oppgradering. Prøv att om få minutt.

en: This website is down for maintenance. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes.
nn: Nettstaden er nede for vedlikehald. <a href="index.php">Prøv att</a> om få minutt.

en: This website is temporarily unavailable
nn: Denne nettstaden er for augneblinken ikkje tilgjengeleg

en: This website uses cookies to learn about visitor behaviour.
nn: Denne nettstaden nyttar informasjonskapslar (cookies) for å få kunnskap om korleis besøkjande nyttar nettstaden.

en: This will delete all the genealogy data from “%s” and replace it with data from a GEDCOM file.
nn: Dette vil slette alle slektsdata frå «%s» og erstatte dei med data frå ein annan GEDCOM.

en: This will update the highest-level part or parts of the place name. For example, “Mexico” will match “Quintana Roo, Mexico”, but not “Santa Fe, New Mexico”.
nn: Dette vil oppdatere ein del eller delar av stadnamnet på det høgaste nivået. Til dømes, «Mexico» vil matche «Quintana Roo, Mexico», men ikkje «Santa Fe, New Mexico».

en: Thu
nn: tor

en: Thumbnail files must contain images.
nn: Miniatyrar må vere bileter.

en: Thumbnail images
nn: Miniatyrbileter

en: Thumbnail to upload
nn: Miniatyrbilete som skal lastast opp

en: Thursday
nn: torsdag

en: Time
nn: Tid

en: Time zone
nn: Tidssone

en: Timeline
nn: Tidslinje

en: Timestamp
nn: Tidspunkt

en: Timor-Leste
nn: Aust-Timor

en: Title
nn: Tittel

en: Title in Hebrew
nn: Tittel (hebraisk)

en: To
nn: Til

en: To assist you in getting started with this block, we have created several standard templates. When you select one of these templates, the text area will contain a copy that you can then alter to suit your site’s requirements.
nn: For å hjelpe deg igang med denne blokka, har vi laga nokre standardmalar. Når du vel ein av desse, inneheld tekstfeltet ein tekst som kan nyttast som utgangspunkt for eigne endringar.

en: To complete the upgrade, you should install the files manually.
nn: For å fullføre oppgraderinga, må du installere filene manuelt.

en: To create new research tasks, you must first add “research task” to the list of facts and events in the family tree’s preferences.
nn: For å opprette nye forskningsoppgåver må først «forskningsoppgåve» leggjast til i lista over fakta og hendingar i innstillingane for slektstreet.

en: To ensure compatibility with other genealogy applications, notes, text, and transcripts should be recorded in simple, unformatted text. However, formatting is often desirable to aid presentation, comprehension, etc.
nn: For å sikre kompatibilitet med annan programvare for genealogi, bør notatar, tekst, og transkript skrivast i enkel, uformatert skrift. På ei anna side er det ofte ynkjeleg å nytte formatert tekst for å betre presentasjon, framstilling osb.

en: To prevent visitors from accessing the website while you are in the middle of copying files, you can temporarily create a file %s on the server. If it contains a message, it will be displayed to visitors.
nn: For å hindre besøkande å få tilgang til nettstaden under kopiering av filer, kan du opprette ei mellombels fil %s på serveren. Om fila inneheld ei melding, vil den synast til besøkande.

en: To protect this private data, webtrees uses an Apache configuration file (.htaccess) which blocks all access to this folder. If your web-server does not support .htaccess files, and you cannot restrict access to this folder, then you can select another folder, away from your web documents.
nn: For å beskytte desse private data, nyttar webtrees ei Apache konfigurasjonsfil (.htaccess) som blokkerer all tilgang til denne mappa. Om din webserver ikkje støttar .htaccess-filer, og du ikkje kan avgrense tilgang til denne mappa, kan du velge ei anna mappe utanfor innstalasjonsmappa.

en: To reduce the size of the download, you can compress the data into a .ZIP file. You will need to uncompress the .ZIP file before you can use it.
nn: For å redusere storleiken på nedlastinga, kan du komprimere data til ei .ZIP-fil. Du må då pakke ut .ZIP-fila før den kan nyttast.

en: To set this text for other languages, you must switch to that language, and visit this page again.
nn: For å setje denne teksta for andre språk, må du byte til dette språket, og gå attende til denne sida på ny.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you can use the following links.
nn: Følgjande lenker kan nyttast for å meddele søkjemotorane at nettstadkartet er tilgjengeleg.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you should add the following line to your robots.txt file.
nn: For at søkjemotorane skal vite at nettstadkartet er tilgjengeleg, må følgjande linje føyast til i fila robots.txt.

en: To use a Google mail account, use the following settings: server=smtp.gmail.com, port=587, security=tls, username=xxxxx@gmail.com, password=[your gmail password]
nn: For å nytte ein Google Mail-konto, bruk følgjande innstillingar: server=smtp.gmail.com, port=587, security=tls, username=xxxxx@gmail.com, password=[ditt gmail passord]

en: Tombstone
nn: Gravstein

en: Top %s given name | Top %s given names
nn[0]: %s mest nytta førenamn
nn[1]: %s mest nytta førenamn

en: Top %s surname | Top %s surnames
nn[0]: %s mest nytta etternamn
nn[1]: %s mest nytta etternamn

en: Top given name
nn: Mest nytta førenamn

en: Top given names
nn: Mest nytta førenamn

en: Top level
nn: Toppnivå

en: Top surname
nn: Mest nytta etternamn

en: Top surnames
nn: Mest nytta etternamn

en: Total
nn: Totalt

en: Total accepted changes:
nn: Tal på godkjende endringar:

en: Total births
nn: Tal på fødslar

en: Total dead
nn: Tal på avlidne

en: Total deaths
nn: Tal på dødsfall

en: Total divorces
nn: Tal på skilsmisser

en: Total events
nn: Tal på hendingar

en: Total families
nn: Tal på familiar

en: Total families: %s
nn: Tal på familier: %s

en: Total females
nn: Tal på kvinner

en: Total given names
nn: Tal på førenamn

en: Total individuals
nn: Tal på personar

en: Total individuals: %s
nn: Tal på personer: %s

en: Total living
nn: Tal på nolevande

en: Total males
nn: Tal på menn

en: Total marriages
nn: Tal på vigslar

en: Total number of users
nn: Tal på brukarar

en: Total pending changes:
nn: Ta på ventande endringar:

en: Total places: %s
nn: Tal på stadar: %s

en: Total sources: %s
nn: Tal på kjelder: %s

en: Total surnames
nn: Tal på etternamn

en: Total users
nn: Tal på brukarar

en: Tracking and analytics
nn: Sporing og analyse

en: Tracking and analytics are not added to the control panel.
nn: Sporing og analyse er ikkje lagt til kontrollpanelet.

en: Trailer
nn: Sluttkode GEDCOM

en: Trinidad and Tobago
nn: Trinidad og Tobago

en: Tue
nn: tys

en: Tuesday
nn: tysdag

en: Turkey
nn: Tyrkia

en: Turks and Caicos Islands
nn: Turks- og Caicosøyane

en: Twin Falls, Idaho, United States
nn: Twin Falls, Idaho, USA

en: Type of event
nn: Type hending

en: Type of fact
nn: Type fakta

en: Type of place markers in the place hierarchy
nn: Type stadmarkør i stadhierarkiet

en: Type the password again.
nn: Skriv passordet ein gong til.

en: Type your password again, to make sure you have typed it correctly.
nn: Skriv passordet på ny for å sikre deg at du har stava det korrekt.

en: Types of error
nn: Typar feil

en: US Minor Outlying Islands
nn: Mindre øyar tilhøyrande USA

en: US Virgin Islands
nn: Jomfruøyane (USA)

en: Ukraine
nn: Ukraina

en: Unable to connect using this username and password. Your server gave the following error.
nn: Kunne ikkje kople til med gjevne innstillingar. Serveren returnerte følgjande feil.

en: Unable to find record with ID
nn: Kan ikkje finne posten med ID

en: Uncleared: insufficient data
nn: Ikkje godkjent: utilstrekkelege data

en: Unique family facts
nn: Unike familiefakta

en: Unique identifier
nn: Globalt Unik ID (GUID)

en: Unique identifiers allow the same record to be found in different family trees and in different systems. They will be added whenever records are created or updated. If you do not want unique identifiers to be displayed, you can hide them using the privacy rules.
nn: Unike identifikatorar (GUID) tillet same datapost å kunne finnast i ulike familietre og i ulike system. Dei vil verte lagt til alle nyoppretta, eller oppdaterete datapostar. Om du ikkje ønsker at desse synast, kan dei gøymast ved å nytte reglar for tilgjenge.

en: Unique individual facts
nn: Unike personfakta

en: Unique repository facts
nn: Unike arkivfakta

en: Unique source facts
nn: Unike kjeldefakta

en: United Arab Emirates
nn: Dei sameinte arabiske emirata

en: United Kingdom
nn: Storbritannia

en: United States
nn: USA

en: Unknown
nn: Ukjent

en: Unlink the media object
nn: Fjern lenke til media

en: Unrecognized GEDCOM code
nn: Ukjend GEDCOM-kode

en: Unused files
nn: Ubrukte filer

en: Unzip %s to a temporary folder…
nn: Pakkar ut %s til mellombels mappe…

en: Upcoming events
nn: Komande hendingar

en: Update
nn: Oppdater

en: Update all
nn: Oppdater alt

en: Update all the place names in a family tree
nn: Oppdater alle stadnamn i eit slektstre

en: Update place names
nn: Oppdater stadnamn

en: Upgrade anyway
nn: Oppgrader likevel

en: Upgrade to webtrees %s.
nn: Oppgrader til webtrees %s.

en: Upgrade wizard
nn: Hjelpar for oppgradering

en: Upload geographic data
nn: Last opp geografiske data

en: Upload media files
nn: Last opp mediefiler

en: Upload one or more media files from your local computer. Media files can be pictures, video, audio, or other formats.
nn: Last opp ei eller fleire mediefiler frå din eigen datamaskin. Mediefiler kan vere bileter, videoar, lydfiler eller filer i andre format.

en: Use Google Maps™ for the place hierarchy
nn: Nytte Google Maps™ for stadhierarkiet

en: Use PHP mail to send messages
nn: Bruk PHP mail til å sende meldingar

en: Use SMTP to send messages
nn: Bruk SMTP til å sende meldingar

en: Use a “?” to match a single character, use “*” to match zero or more characters.
nn: Nytt «?» for å matche eit enkelt teikn, nytt &laquo;*&raquo; for å matche ingen eller fleire teikn.

en: Use at least %s character. | Use at least %s characters.
nn[0]: Bruk minst %s tegn.
nn[1]: Bruk minst %s teikn.

en: Use colors
nn: Nytt fargar

en: Use compact layout
nn: Bruk kompakt utsjånad

en: Use full source citations
nn: Bruk full kjeldetilvising

en: Use password
nn: Bruk passord

en: Use silhouette images when no highlighted image for that individual has been specified. The images used are specific to the gender of the individual in question.
nn: Bruk silhuettbileter når ikkje noko hovudbilete er valt for ein person. Silhuettbileta er tilpassa kjønn.

en: Use silhouettes
nn: Bruk silhuettar

en: Use the GeoNames database for autocomplete on places
nn: Bruk GeoNames-databasen til «autocomplete» for stadnamn

en: Use this field to tell the site administrator why you are requesting an account and how you are related to the genealogy displayed on this site. You can also use this to enter any other comments you may have for the site administrator.
nn: Nytt dette feltet for å fortelje administratoren til nettstaden kvifor du ber om ein konto, og kva slektskap du har til personar i denne slektsbasen. Du kan òg nytte dette feltet til å skrive andre kommentarar til administrator.

en: Use this image for charts and on the individual’s page.
nn: Bruk dette biletet i diagram og på personsider.

en: Use this value
nn: Bruk denne verdien

en: User
nn: Brukar

en: User administration
nn: Brukaradministrasjon

en: User didn’t verify within 7 days.
nn: Brukar stadfesta ikkje innan 7 dagar.

en: User not verified by administrator.
nn: Brukar ikkje godkjend av administrator.

en: User preferences
nn: Brukarinnstillingar

en: User verification
nn: Brukargodkjenning

en: User-agent string
nn: Brukaragent-streng

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Username or email address
nn: Brukarnamn eller e-postadresse

en: Usernames are case-insensitive and ignore accented letters, so that “chloe”, “chloë”, and “Chloe” are considered to be the same.
nn: Brukarnamn skil ikkje mellom store og små bokstavar, og eventuelle aksentar vert ignorerte, slik at «Olav», «olav» og «ólav» reknast som same namn.

en: Users
nn: Brukarar

en: Users who are signed in
nn: Brukarar innlogga

en: User’s account has been inactive too long:
nn: Brukarkonto har vore inaktiv for lenge:

en: Using the pull down menu it is possible to select a country, of which a flag can be selected. If no flags are shown, then there are no flags defined for this country.
nn: Her kan du velge eit land der flagget skal nyttast. Dersom ingen flagg synest, er det ikkje definert noko flagg for dette landet.

en: Uzbekistan
nn: Usbekistan

en: Various statistics charts.
nn: Ulike statistikkdiagram.

en: Vatican City
nn: Vatikanstaten

en: Verification code
nn: Kontrollkode

en: Verified
nn: Stadfesta

en: Version
nn: Versjon

en: View
nn: Syn

en: View all records found in this place
nn: Syn alle postar knytte til denne staden

en: View the details
nn: Sjå detaljar

en: View the notes
nn: Sjå notatar

en: View this day
nn: Syn denne dagen

en: View this family
nn: Syn familie

en: View this individual
nn: Syn person

en: View this month
nn: Syn denne månad

en: View this source
nn: Syn denne kjelde

en: View this year
nn: Syn dette år

en: Visible online
nn: Synleg på nettet

en: Visible to other users when online
nn: Lat andre sjå at du er pålogga

en: Visitor
nn: Gjest

en: Vital records
nn: Livshendingar

en: Wallis and Futuna
nn: Wallis- og Futunaøyane

en: Ward
nn: Myndling

en: Watermarks
nn: Vassmerker

en: Watermarks are optional and normally shown just to visitors.
nn: Vassmerker er valfrie, og synast normalt berre til besøkande.

en: Watermarks can be slow to generate for large images. Busy websites may prefer to generate them once and store the watermarked image on the server.
nn: Vassmerker kan vere tidkrevjande å generere for store filer. For nettstadar med stor trafikk, kan det vere ønskeleg å generere desse ein gong, og lagre vassmerka bilete på serveren.

en: We will now send a confirmation email to the address <b>%s</b>. You must verify your account request by following instructions in the confirmation email. If you do not confirm your account request within seven days, your application will be rejected automatically. You will have to apply again.<br><br>After you have followed the instructions in the confirmation email, the administrator still has to approve your request before your account can be used.<br><br>To sign in to this website, you will need to know your username and password.
nn: Vi vil no sende ein e-post om stadfesting til adressa ( %s ).<br>Ved hjelp av denne e-posten kan du aktivere kontoen din. Dersom du ikkje aktiverar kontoen din innan 7 dagar, vil den verte sletta (du kan registrere kontoen att etter dei 7 dagane, om du ønskjer det). For å logge deg inn på denne nettstaden, krevjast det at du oppgjev eit brukarnamn og eit passord.

en: Website
nn: Nettstad

en: Website URL
nn: URL til nettstaden

en: Website access rules
nn: Reglar for tilgjenge

en: Website logs
nn: Loggar for nettstad

en: Website preferences
nn: Innstillingar for nettstad

en: Wed
nn: ons

en: Wednesday
nn: onsdag

en: Weight
nn: Vekt

en: Welcome %s
nn: Velkomen %s

en: Welcome text on sign-in page
nn: Velkomsttekst på sida for innlogging

en: Welcome to this genealogy website
nn: Velkomen til desse slektssidene

en: Western Sahara
nn: Vest-Sahara

en: When a record is edited, the user and timestamp are recorded. Sometimes it is desirable to keep the existing “last change” information, for example when making minor corrections to someone else’s data. This option controls whether this feature is selected by default.
nn: Når ein post vert endra, vert brukarnamn og tidspunkt registrert. Av og til kan det vere ønskeleg å behalde opprinneleg informasjon om "sist endra", som til dømes ved små korrigeringar av data. Her kan du velje dette som standard.

en: When a user registers for an account, an email is sent to their email address with a verification link. When they follow this link, we know the email address is correct, and the “email verified” option is selected automatically.
nn: Når ein brukar registrerar seg for å få ein konto, vert ein e-post med ei lenke for stadfesting sendt til den oppgjevne adressa. Når det vert klikka på denne lenka, veit vi at adressa er korrekt, og «E-post stadfesta» vert automatisk angjeve.

en: When adding a link, the ID field cannot be empty.
nn: ID-feltet kan ikkje stå tomt når det vert lagt til lenke.

en: When adding new close relatives, you can add source citations to the records (individual and family) or to the facts and events (birth, marriage, and death). This option controls whether records or facts will be selected by default.
nn: Når det leggast til nye nære slektningar, kan kjeldetilvisingar leggast til postar (personar og familier) eller til fakta og hendingar (fødsel, vigsle og død). Dette alternativet avgjer om postar eller fakta er førehandsvalt.

en: When you add a new family member, a default surname can be provided. This surname will depend on the local tradition.
nn: Når du legg inn eit nytt familiemedlem, kan etternamn leggjast til automatisk. Dette etternamnet vert basert på lokale tradisjonar.

en: When you add, edit, or delete information, the changes are not saved immediately. Instead, they are kept in a “pending” area. These pending changes need to be reviewed by a moderator before they are accepted.
nn: Når du leggjer til, endrar eller slettar informasjon, vert ikkje endringane lagra med ein gong. Endringane vert sette på vent, og må handsamast og godkjennast av ein forvaltar før dei vert lagra permanent.

en: When you send this message you will receive a copy sent via email to the address you provided.
nn: Når du sender denne meldinga, vil du også motta ein kopi til e-postadressa du har oppgjeve.

en: Where a user is associated to an individual record in a family tree and has a role of member, editor, or moderator, you can prevent them from accessing the details of distant, living relations. You specify the number of relationship steps that the user is allowed to see.
nn: Når ein brukar er knytt til ei personregistrering i eit slektstre og har rolle som medlem, redaktør eller moderator, kan du nekte brukaren tilgang til nolevande med fjernt slektskap. Du angir tal på ættledd brukaren får lov til å sjå.

en: Where is your PhpGedView installation?
nn: Kvar er din PhpGedView installasjon?

en: Which family trees should be included in the sitemaps
nn: Kva slektstre skal inkluderast i nettstadkartet

en: Who can upload new media files
nn: Kven kan laste opp nye mediefiler

en: Who is online
nn: Kven er pålogga

en: Whole words only
nn: Berre heile ord

en: Widow
nn: Enkje

en: Widower
nn: Enkjemann

en: Width
nn: Breidde

en: Width of generated thumbnails
nn: Breidde på genererte miniatyrbileter

en: Wife
nn: Hustru

en: Wife’s age
nn: Hustru sin alder

en: Wife’s maiden surname becomes new given name
nn: Hustru sitt jentenamn skal nyttast som mellomnamn

en: Wife’s surname replaced by husband’s surname
nn: Hustru sitt etternamn erstatta med ektemannen sitt etternamn

en: Wildcards
nn: Jokertegn

en: Will
nn: Testamente

en: With sources
nn: Med kjelder

en: Without sources
nn: Utan kjelder

en: Witness
nn: Vitne

en: Wives take their husband’s surname.
nn: Kona tek ektemannens etternamn.

en: World
nn: Verda

en: XREF prefixes
nn: ID innstillingar

en: Yahrzeit
nn: Yartzeit (Jødisk fødselsdag)

en: Yahrzeiten
nn: <i>Yahrzeiten</i>

en: Year
nn: År

en: Year input box
nn: Kalenderår

en: Year:
nn: År:

en: You (or someone claiming to be you) has requested an account at %1$s using the email address %2$s.
nn: Du (eller nokon som utgjev seg for deg) har bede om brukarkonto på %1$s ved å nytte e-postadressa %2$s.

en: You are not allowed to send messages that contain external links.
nn: Du har ikkje løyve til å sende meldingar som inneheld eksterne lenker.

en: You are signed in as %s.
nn: Du er logga inn som %s.

en: You can apply for an account using the link below.
nn: Du kan be om brukarkonto gjennom lenka nedanfor.

en: You can change the appearance of webtrees using “themes”. Each theme has a different style, layout, color scheme, etc.
nn: Du kan endre webtrees sin utsjånad ved å nytte ulike «tema». Kvart tema har sin eigen stil, form, fargeskjema, osb.

en: You can choose the prefix that will be used whenever new XREFs are created.
nn: Du kan velge kva prefix som skal nyttast når nye XREF vert oppretta.

en: You can choose whether to appear in the list of users who are currently signed-in.
nn: Du kan velge om du vil synast i liste over brukarar som er logga inn.

en: You can download a copy of the GEDCOM specification from %s.
nn: Du kan laste ned GEDCOM-spesifikasjonen frå %s.

en: You can make it easier to search for married women by recording their married name. However not all women take their husband’s surname, so beware of introducing incorrect information into your database.
nn: Du kan gjere det enklare å søke etter gifte kvinner ved å leggje til etternamnet dei fekk då dei gifta seg. Men, ikkje alle tek ektemannen sitt etternamn, so ver varsam slik at feilaktig informasjon ikkje vert introdusert i databasen.

en: You can re-enable these modules after the upgrade.
nn: Du kan reaktivere desse modulane etter oppgraderinga.

en: You can re-enable these themes after the upgrade.
nn: Du kan reaktivere desse temaa etter oppgraderinga.

en: You can renumber the records in a family tree, so that these internal reference numbers are not duplicated in any other family tree.
nn: Du kan nummerere postane i eit slektstre på ny, slik at dei interne referansenummera ikkje er samanfallande med nummera i eit anna slektstre.

en: You can renumber this family tree.
nn: Du kan nummerere postane i dette slektstreet på ny.

en: You can request a higher or lower limit, although the server may ignore this request.
nn: Du kan be om ei høgre eller lågare grense, sjølv om serveren kan ignorere denne førespurnaden.

en: You can set the access for a specific record, fact, or event by adding a restriction to it. If a record, fact, or event does not have a restriction, the following default restrictions will be used.
nn: Du kan setje tilgjenge for ein spesifikk post, fakta, eller hending ved å legge til ein restriksjon.  Om ein post, fakta, eller hending ikkje har ein restriksjon, vil følgjande standard restriksjon nyttast.

en: You can speed up the privacy calculations by adding a death record to individuals whose death can be inferred from other dates, but who do not have a record of death, burial, cremation, etc.
nn: Utrekning av personvern går raskare om du registrerar dødsfall på personar som med sikkerheit er døde, men som manglar data om død, gravlegging, kremasjon osb.

en: You cannot create a rule which would prevent yourself from accessing the website.
nn: Du kan ikkje opprette ein regel som vil hindre deg i å få tilgang til nettstaden.

en: You cannot sign in because your browser does not accept cookies.
nn: Du kan ikkje logge inn fordi din nettlesar ikkje godtek infokapslar (cookies).

en: You do not have permission to view this page.
nn: Du har ikkje løyve til å sjå denne sida.

en: You entered the same IDs. You cannot merge the same records.
nn: Du oppgav to like ID-ar. Du kan ikkje flette ein post med seg sjølv.

en: You have confirmed your request to become a registered user.
nn: Du har stadfesta din søknad om å få brukarkonto.

en: You have not created any journal items.
nn: Du har ikkje oppretta noko notat enno.

en: You have selected a GEDCOM file with a different name. Is this correct?
nn: Du har valt ein GEDCOM med eit anna namn. Er dette korrekt?

en: You have signed out.
nn: Du er logga ut.

en: You may enter a URL, beginning with “http://”.
nn: Du kan angje ein URL som starter med «http://».

en: You may use HTML to format the answer and to add links to other websites.
nn: HTML kan nyttast for å formatere svaret og for å lenke til andre nettstadar.

en: You must also enable “less secure applications” in your Google account.
nn: Du må også velge “less secure applications” i din Googlekonto.

en: You must change this before you can continue.
nn: Du må endre dette før du kan fortsette.

en: You must enter a name
nn: Du må skrive inn eit namn

en: You must enter a real name.
nn: Skriv inn ditt eigentlege namn.

en: You must enter a username.
nn: Du må oppgje eit brukarnamn.

en: You must enter all the administrator account fields.
nn: Du må fylle i alle felt for administrasjonskontoen.

en: You must provide a repository name.
nn: Du må gje arkivet eit namn.

en: You must provide a source title
nn: Du må gje kjelda ein tittel

en: You must renumber the records in one of the trees before you can merge them.
nn: Du må nummerere postane i eit av slektstrea på ny før du kan flette dei saman.

en: You must select an individual and a chart type in the block preferences
nn: Du må velje ein startperson og ein diagramtype i innstillingane for denne blokka

en: You must specify an individual record before you can restrict the user to their immediate family.
nn: Du må angje ein personpost (INDI) før du kan avgrense brukaren til næraste familie.

en: You need to be a family member to access this website.
nn: Du må være familiemedlem for å få tilgang til denne nettstaden.

en: You need to be an authorized user to access this website.
nn: Du må være godkjend brukar for tilgang til denne nettstaden.

en: You need to create a family tree.
nn: Du må opprette eit slektstre.

en: You need to review the account details.
nn: Du må kontrollere detaljane for kontoen.

en: You need to set up an administrator account. This account can control all aspects of this webtrees installation. Please choose a strong password.
nn: Du må setje opp ein administrasjonskonto. Denne kontoen kan styre alle delar av denne installasjonen av webtrees. Vel eit sikkert passord.

en: You need to sign in again, using your PhpGedView username and password.
nn: Du må logge inn på ny, med brukarnamn og passord frå PhpGedView.

en: You only need to enter a Sign-in URL if you want to redirect to a different website or location when your users sign in. This is very useful if you need to switch from http to https when your users sign in. Include the full URL to <i>login.php</i>. For example, https://www.yourserver.com/webtrees/login.php .
nn: Ein URL for innlogging er berre naudsynt om du vil omdirigere brukarane til ein annan nettstad eller plassering når dei loggar inn. Dette er særs nyttig om du må byte frå http til https når brukarane loggar inn. Angi full URL til <i>login.php</i>. Til dømes https://www.dinserver.com/webtrees/login.php.

en: You sent the following message to a webtrees administrator:
nn: Du sendte følgjande melding til administrator av webtrees:

en: You sent the following message to a webtrees user:
nn: Du sendte følgjande melding til ein brukar av webtrees:

en: You should accept or reject all pending changes before upgrading.
nn: Du må akseptere eller forkaste alle ventande endringar før oppgradering.

en: You should consult the module’s author to confirm compatibility with this version of webtrees.
nn: Du bør konsultere utgjevaren av denne modulen for å stadfeste at den er kompatibel med denne versjonen av webtrees.

en: You should consult the theme’s author to confirm compatibility with this version of webtrees.
nn: Du bør konsultere utgjevaren av dette temaet for å stadfeste at det er kompatibelt med denne versjonen av webtrees.

en: You should delete the “%1$s” from “%2$s” and try again.
nn: Fjern «%1$s» frå «%2$s» og prøv igjen.

en: You should not approve an account unless you know that the email address is correct.
nn: Du bør ikkje godkjenne ein konto med mindre du veit at e-postadressa er korrekt.

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: accept
nn: godkjenn

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: reject
nn: avslå

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: accept
nn: godkjenn

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: reject
nn: avslå

en: You will be informed by email when this prospective user has confirmed the request. You can then complete the process by activating the username. The new user will not be able to sign in until you activate the account.
nn: Du vil bli meddelt per e-post når den komande brukaren har bekrefta søknaden. Du kan deretter fullføre prosessen ved å aktivere brukarnamnet. Den nye brukeren kan ikkje logge inn før du har aktivert kontoen.

en: You will use this to sign in to webtrees.
nn: Vert nytta ved innlogging på webtrees.

en: Youngest father
nn: Yngste far

en: Youngest female
nn: Yngste kvinne

en: Youngest male
nn: Yngste mann

en: Youngest mother
nn: Yngste mor

en: Your clippings cart is empty.
nn: Utklippsmappa di er tom.

en: Your name
nn: Ditt namn

en: Your registration at %s
nn: Di registrering hos %s

en: Your server’s administrator will provide you with the connection details.
nn: Din serveradministrator kan gje deg detaljane for tilknytning.

en: Your user account does not have “automatically accept changes” enabled. You will only be able to change one record at a time.
nn: Din brukarkonto har ikkje «Godkjenn endringar automatisk» aktivert. Du vil derfor berre kunne endre ein post om gongen.

en: Your web server is using PHP version %s, which is no longer maintained. You should upgrade to a later version.
nn: Din webserver nyttar PHP versjon %s, som ikkje lenger vert halden ved like. Du bør oppgradere til nyare versjon.

en: Your web server is using PHP version %s, which is no longer receiving security updates. You should upgrade to a later version as soon as possible.
nn: Din webserver nyttar PHP versjon %s, som ikkje lenger mottek sikkerheitsoppdateringar. Du bør oppgradere til nyare versjon snarast.

en: Zip file(s)
nn: Zip-fil(er)

en: Zoom in
nn: Zoom inn

en: Zoom in/out on this box.
nn: Zoom denne boksa inn/ut.

en: Zoom level
nn: Zoomfaktor

en: Zoom level of map
nn: Zoomfaktor på kart

en: Zoom out
nn: Zoom ut

en: about %s
nn: omlag %s

en: accepted
nn: akseptert

en: add
nn: legg til

en: adopted name
nn: namn som adoptert

en: adoption
nn: adopsjon

en: after
nn: etter

en: after %s
nn: etter %s

en: after death
nn: etter dødsfall

en: age
nn: alder

en: allow
nn: tillat

en: also known as
nn: også kjend som

en: always
nn: alltid

en: and
nn: og

en: back to top
nn: attende til toppen

en: before
nn: før

en: before %s
nn: før %s

en: between %s and %s
nn: mellom %s og %s

en: birth
nn: fødsel

en: birth name
nn: fødenamn

en: born in the last %1$s years or died in the last %2$s years
nn: fødde innan dei siste %1$s åra eller døde innan dei siste %2$s åra

en: brother
nn: bror

[ctx: brother’s child]
en: nephew/niece
nn: brorbarn

[ctx: brother’s daughter]
en: niece
nn: brordotter

[ctx: brother’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
nn: brordotters ektemann

[ctx: brother’s son]
en: nephew
nn: brorson

[ctx: brother’s son’s wife]
en: niece-in-law
nn: brorsons hustru

[ctx: brother’s wife]
en: sister-in-law
nn: versyster

[ctx: brother’s wife’s brother]
en: brother-in-law
nn: verbror

[ctx: brother’s wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
nn: versysken

[ctx: brother’s wife’s sister]
en: sister-in-law
nn: versyster

en: bullet list
nn: punktliste

en: burial
nn: gravlegging

en: by
nn: av

en: calculated %s
nn: berekna %s

en: cancel
nn: avbryt

en: census added
nn: folketeljing lagt til

en: century
nn: hundreår

en: change of name
nn: namneskifte

en: child
nn: barn

en: children
nn: born

[ctx: child’s child]
en: grandchild
nn: barnebarn

[ctx: child’s child’s child]
en: great-grandchild
nn: oldebarn

[ctx: child’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
nn: oldebarn

[ctx: child’s child’s son]
en: great-grandson
nn: oldebarn

[ctx: child’s daughter]
en: granddaughter
nn: barnebarn

[ctx: child’s daughter’s child]
en: great-grandchild
nn: oldebarn

[ctx: child’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
nn: oldebarn

[ctx: child’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
nn: barnebarns ektemann

[ctx: child’s daughter’s son]
en: great-grandson
nn: oldebarn

[ctx: child’s husband]
en: son-in-law
nn: verson

[ctx: child’s son]
en: grandson
nn: barnebarn

[ctx: child’s son’s child]
en: great-grandchild
nn: oldebarn

[ctx: child’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
nn: oldebarn

[ctx: child’s son’s son]
en: great-grandson
nn: oldebarn

[ctx: child’s son’s wife]
en: grandson’s wife
nn: barnebarns hustru

[ctx: child’s spouse]
en: son/daughter-in-law
nn: verbarn

[ctx: child’s wife]
en: daughter-in-law
nn: verdotter

en: close
nn: lukk

en: compact list
nn: kompakt liste

en: continue
nn: fortsett

en: create
nn: opprett

en: creating thumbnails of images
nn: lagar miniatyrar av bilete

en: date periods
nn: datoperiodar

en: daughter
nn: dotter

en: daughter of
nn: dotter av

[ctx: daughter’s child]
en: grandchild
nn: dotterbarn

[ctx: daughter’s child’s child]
en: great-grandchild
nn: oldebarn

[ctx: daughter’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
nn: oldebarn

[ctx: daughter’s child’s son]
en: great-grandson
nn: oldebarn

[ctx: daughter’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
nn: Adopsjon av ei dotterdotter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
nn: Dotterdotter sin truandedåp

[ctx: daughter’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
nn: Dotterdotter sin fødsel

[ctx: daughter’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
nn: Gravlegging av dotterdotter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
nn: Dåp av ei dotterdotter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
nn: Kremering av ei dotterdotter

[ctx: daughter’s daughter]
en: Death of a granddaughter
nn: Dotterdotter sin død

[ctx: daughter’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
nn: Dotterdotter sin vigsel

[ctx: daughter’s daughter]
en: granddaughter
nn: dotterdotter

[ctx: daughter’s daughter’s child]
en: great-grandchild
nn: oldebarn

[ctx: daughter’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
nn: oldebarn

[ctx: daughter’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
nn: dotterdotters ektemann

[ctx: daughter’s daughter’s son]
en: great-grandson
nn: oldebarn

[ctx: daughter’s husband]
en: son-in-law
nn: verson

[ctx: daughter’s husband’s father]
en: son-in-law’s father
nn: versons far

[ctx: daughter’s husband’s mother]
en: son-in-law’s mother
nn: versons mor

[ctx: daughter’s husband’s parent]
en: son-in-law’s parent
nn: versons forelder

[ctx: daughter’s son]
en: Adoption of a grandson
nn: Adopsjon av ein dotterson

[ctx: daughter’s son]
en: Baptism of a grandson
nn: Dotterson sin truandedåp

[ctx: daughter’s son]
en: Birth of a grandson
nn: Dotterson sin fødsel

[ctx: daughter’s son]
en: Brit milah of a grandson
nn: Dottersons Brit Milah

[ctx: daughter’s son]
en: Burial of a grandson
nn: Gravlegging av dotterson

[ctx: daughter’s son]
en: Christening of a grandson
nn: Dåp av ein dotterson

[ctx: daughter’s son]
en: Cremation of a grandson
nn: Kremering av ein dotterson

[ctx: daughter’s son]
en: Death of a grandson
nn: Dotterson sin død

[ctx: daughter’s son]
en: Marriage of a grandson
nn: Dotterson sin vigsel

[ctx: daughter’s son]
en: grandson
nn: dotterson

[ctx: daughter’s son’s child]
en: great-grandchild
nn: oldebarn

[ctx: daughter’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
nn: oldebarn

[ctx: daughter’s son’s son]
en: great-grandson
nn: oldebarn

[ctx: daughter’s son’s wife]
en: grandson’s wife
nn: dottersons hustru

en: death
nn: død

en: degrees
nn: grader

en: delete
nn: slett

en: deny
nn: nekt

en: download
nn: last ned

en: east
nn: aust

en: edit
nn: endre

en: eighth cousin
nn: nimenning

en: elder brother
nn: eldre bror

en: elder sibling
nn: eldre sysken

en: elder sister
nn: eldre syster

en: eleventh cousin
nn: tolvmenning

en: estate name
nn: gardsnamn

en: estimated %s
nn: estimert %s

en: ex-husband
nn: tidlegare ektemann

en: ex-partner
nn: eks-partnar

en: ex-spouse
nn: tidlegare ektefelle

en: ex-wife
nn: tidlegare hustru

en: facts
nn: fakta

en: father
nn: far

[ctx: father’s brother]
en: uncle
nn: farbror

[ctx: father’s brother’s child]
en: first cousin
nn: syskenbarn

[ctx: father’s brother’s daughter]
en: first cousin
nn: kusine

[ctx: father’s brother’s son]
en: first cousin
nn: fetter

[ctx: father’s brother’s wife]
en: aunt
nn: filletante

[ctx: father’s child]
en: half-sibling
nn: halvsysken

[ctx: father’s daughter]
en: half-sister
nn: halvsyster

[ctx: father’s father]
en: paternal grandfather
nn: farfar

[ctx: father’s father’s brother]
en: great-uncle
nn: farfars bror

[ctx: father’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
nn: far sitt syskenbarn

[ctx: father’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
nn: fars kusine

[ctx: father’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
nn: fars fetter

[ctx: father’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
nn: grandonkels hustru

[ctx: father’s father’s father]
en: great-grandfather
nn: oldefar

[ctx: father’s father’s mother]
en: great-grandmother
nn: oldemor

[ctx: father’s father’s parent]
en: great-grandparent
nn: oldeforelder

[ctx: father’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: father’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: father’s father’s sister]
en: great-aunt
nn: farfars syster

[ctx: father’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
nn: far sitt syskenbarn

[ctx: father’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
nn: fars kusine

[ctx: father’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
nn: grandtantes ektemann

[ctx: father’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
nn: fars fetter

[ctx: father’s mother]
en: paternal grandmother
nn: farmor

[ctx: father’s mother’s brother]
en: great-uncle
nn: farmors bror

[ctx: father’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
nn: far sitt syskenbarn

[ctx: father’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
nn: fars kusine

[ctx: father’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
nn: fars fetter

[ctx: father’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
nn: grandonkels hustru

[ctx: father’s mother’s father]
en: great-grandfather
nn: oldefar

[ctx: father’s mother’s mother]
en: great-grandmother
nn: oldemor

[ctx: father’s mother’s parent]
en: great-grandparent
nn: oldeforelder

[ctx: father’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: father’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: father’s mother’s sister]
en: great-aunt
nn: farmors syster

[ctx: father’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
nn: far sitt syskenbarn

[ctx: father’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
nn: fars kusine

[ctx: father’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
nn: grandtantes ektemann

[ctx: father’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
nn: fars fetter

[ctx: father’s parent]
en: paternal grandparent
nn: besteforelder

[ctx: father’s parent’s brother]
en: great-uncle
nn: grandonkel

[ctx: father’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
nn: grandonkels hustru

[ctx: father’s parent’s father]
en: great-grandfather
nn: oldefar

[ctx: father’s parent’s mother]
en: great-grandmother
nn: oldemor

[ctx: father’s parent’s parent]
en: great-grandparent
nn: oldeforelder

[ctx: father’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: father’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: father’s parent’s sister]
en: great-aunt
nn: grandtante

[ctx: father’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
nn: grandtantes ektemann

[ctx: father’s sibling]
en: aunt/uncle
nn: far sitt sysken

[ctx: father’s sister]
en: aunt
nn: faster

[ctx: father’s sister’s child]
en: first cousin
nn: syskenbarn

[ctx: father’s sister’s daughter]
en: first cousin
nn: kusine

[ctx: father’s sister’s husband]
en: uncle
nn: filleonkel

[ctx: father’s sister’s son]
en: first cousin
nn: fetter

[ctx: father’s son]
en: half-brother
nn: halvbror

[ctx: father’s wife]
en: step-mother
nn: stemor

[ctx: father’s wife’s child]
en: step-sibling
nn: stesysken

[ctx: father’s wife’s daughter]
en: step-sister
nn: stesyster

[ctx: father’s wife’s son]
en: step-brother
nn: stebror

en: fifteenth cousin
nn: sekstenmenning

en: fifth %s
nn: femte %s

en: fifth cousin
nn: seksmenning

en: file upload capability
nn: evne til opplasting av filer

en: first
nn: fyrste

en: first %s
nn: første %s

en: first cousin
nn: syskenbarn

en: fourteenth cousin
nn: femtenmenning

en: fourth %s
nn: fjerde %s

en: fourth cousin
nn: femmenning

en: from %1$s interval %2$s year | from %1$s interval %2$s years
nn[0]: frå %1$s med %2$s års intervall
nn[1]: frå %1$s med %2$s års intervall

en: from %s
nn: frå %s

en: from %s to %s
nn: frå %s til %s

en: full circle
nn: heil sirkel

en: gender
nn: kjønn

en: go to new individual
nn: gå til ny person

[ctx: grandfather’s brother’s grandchild]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandfather’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandfather’s brother’s grandson]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandfather’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandfather’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandfather’s sibling’s grandson]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandfather’s sister’s grandchild]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandfather’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandfather’s sister’s grandson]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandmother’s brother’s grandchild]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandmother’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandmother’s brother’s grandson]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandmother’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandmother’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandmother’s sibling’s grandson]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandmother’s sister’s grandchild]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandmother’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandmother’s sister’s grandson]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandparent’s brother’s grandchild]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandparent’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandparent’s brother’s grandson]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandparent’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandparent’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandparent’s sibling’s grandson]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandparent’s sister’s grandchild]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandparent’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
nn: tremenning

[ctx: grandparent’s sister’s grandson]
en: second cousin
nn: tremenning

en: great ×%s aunt
nn: %s× grandtante

en: great ×%s aunt/uncle
nn: %s× grandonkel/-tante

en: great ×%s grandchild
nn: %s× tippoldebarn

en: great ×%s granddaughter
nn: %s× tippoldebarn

en: great ×%s grandfather
nn: %s× tippoldefar

en: great ×%s grandmother
nn: %s× tippoldemor

en: great ×%s grandparent
nn: %s× tippoldeforelder

en: great ×%s grandson
nn: %s× tippoldebarn

en: great ×%s nephew
nn: %s× grandnevø

en: great ×%s nephew/niece
nn: %s× grandnevø/-niese

en: great ×%s niece
nn: %s× grandniese

en: great ×%s uncle
nn: %s× grandonkel

[ctx: great ×(%s-1) grandfather’s brother]
en: great ×%s uncle
nn: %s× grandonkel

[ctx: great ×(%s-1) grandmother’s brother]
en: great ×%s uncle
nn: %s× grandonkel

[ctx: great ×(%s-1) grandparent’s brother]
en: great ×%s uncle
nn: %s× grandonkel

en: great ×4 aunt
nn: 4× grandtante

en: great ×4 aunt/uncle
nn: 4× grandonkel/-tante

en: great ×4 grandchild
nn: 3× tippoldebarn

en: great ×4 granddaughter
nn: 3× tippoldebarn

en: great ×4 grandfather
nn: 3× tippoldefar

[ctx: great ×4 grandfather’s brother]
en: great ×5 uncle
nn: 5× grandonkel

en: great ×4 grandmother
nn: 3× tippoldemor

[ctx: great ×4 grandmother’s brother]
en: great ×5 uncle
nn: 5× grandonkel

en: great ×4 grandparent
nn: 3× tippoldeforelder

[ctx: great ×4 grandparent’s brother]
en: great ×5 uncle
nn: 5× grandonkel

en: great ×4 grandson
nn: 3× tippoldebarn

en: great ×5 aunt
nn: 5× grandtante

en: great ×5 aunt/uncle
nn: 5× grandonkel/-tante

en: great ×5 grandchild
nn: 4× tippoldebarn

en: great ×5 granddaughter
nn: 4× tippoldebarn

en: great ×5 grandfather
nn: 4× tippoldefar

[ctx: great ×5 grandfather’s brother]
en: great ×6 uncle
nn: 6× grandonkel

en: great ×5 grandmother
nn: 4× tippoldemor

[ctx: great ×5 grandmother’s brother]
en: great ×6 uncle
nn: 6× grandonkel

en: great ×5 grandparent
nn: 4× tippoldeforelder

[ctx: great ×5 grandparent’s brother]
en: great ×6 uncle
nn: 6× grandonkel

en: great ×5 grandson
nn: 4× tippoldebarn

en: great ×6 aunt
nn: 6× grandtante

en: great ×6 aunt/uncle
nn: 6× grandonkel/-tante

en: great ×6 grandchild
nn: 5× tippoldebarn

en: great ×6 granddaughter
nn: 5× tippoldebarn

en: great ×6 grandfather
nn: 5× tippoldefar

[ctx: great ×6 grandfather’s brother]
en: great ×7 uncle
nn: 7× grandonkel

en: great ×6 grandmother
nn: 5× tippoldemor

[ctx: great ×6 grandmother’s brother]
en: great ×7 uncle
nn: 7× grandonkel

en: great ×6 grandparent
nn: 5× tippoldeforelder

[ctx: great ×6 grandparent’s brother]
en: great ×7 uncle
nn: 7× grandonkel

en: great ×6 grandson
nn: 5× tippoldebarn

en: great ×7 aunt
nn: 7× grandtante

en: great ×7 aunt/uncle
nn: 7× grandonkel/-tante

en: great ×7 grandchild
nn: 6× tippoldebarn

en: great ×7 granddaughter
nn: 6× tippoldebarn

en: great ×7 grandfather
nn: 6× tippoldefar

en: great ×7 grandmother
nn: 6× tippoldemor

en: great ×7 grandparent
nn: 6× tippoldeforelder

en: great ×7 grandson
nn: 6× tippoldebarn

[ctx: great-grandfather’s brother]
en: great-great-uncle
nn: 2x grandonkel

[ctx: great-grandmother’s brother]
en: great-great-uncle
nn: 2x grandonkel

[ctx: great-grandparent’s brother]
en: great-great-uncle
nn: 2x grandonkel

en: great-great-aunt
nn: 2x grandtante

en: great-great-aunt/uncle
nn: 2x grandonkel/-tante

en: great-great-grandchild
nn: tippoldebarn

en: great-great-granddaughter
nn: tippoldebarn

en: great-great-grandfather
nn: tippoldefar

[ctx: great-great-grandfather’s brother]
en: great-great-great-uncle
nn: 3× grandonkel

en: great-great-grandmother
nn: tippoldemor

[ctx: great-great-grandmother’s brother]
en: great-great-great-uncle
nn: 3× grandonkel

en: great-great-grandparent
nn: tippoldeforelder

[ctx: great-great-grandparent’s brother]
en: great-great-great-uncle
nn: 3× grandonkel

en: great-great-grandson
nn: tippoldebarn

en: great-great-great-aunt
nn: 3× grandtante

en: great-great-great-aunt/uncle
nn: 3× grandonkel/-tante

en: great-great-great-grandchild
nn: tipptippoldebarn

en: great-great-great-granddaughter
nn: tipptippoldebarn

en: great-great-great-grandfather
nn: tipptippoldefar

[ctx: great-great-great-grandfather’s brother]
en: great ×4 uncle
nn: 4× grandonkel

en: great-great-great-grandmother
nn: tipptippoldemor

[ctx: great-great-great-grandmother’s brother]
en: great ×4 uncle
nn: 4× grandonkel

en: great-great-great-grandparent
nn: tipptippoldeforelder

[ctx: great-great-great-grandparent’s brother]
en: great ×4 uncle
nn: 4× grandonkel

en: great-great-great-grandson
nn: tipptippoldebarn

en: half circle
nn: halvsirkel

en: half-year after marriage
nn: halvår etter vigsel

en: herself
nn: sjølv

en: hh:mm or hh:mm:ss
nn: tt:mm eller tt:mm:ss

en: hide
nn: skjul

en: himself
nn: sjølv

en: husband
nn: ektemann

[ctx: husband’s brother]
en: brother-in-law
nn: verbror

[ctx: husband’s brother’s wife]
en: sister-in-law
nn: versyster

[ctx: husband’s child]
en: step-child
nn: stebarn

[ctx: husband’s daughter]
en: step-daughter
nn: stedotter

[ctx: husband’s father]
en: father-in-law
nn: verfar

[ctx: husband’s mother]
en: mother-in-law
nn: vermor

[ctx: husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
nn: versysken

[ctx: husband’s sister]
en: sister-in-law
nn: versyster

[ctx: husband’s sister’s husband]
en: brother-in-law
nn: verbror

[ctx: husband’s son]
en: step-son
nn: steson

en: immigration name
nn: namn ved immigrasjon

en: import
nn: importer

en: interpreted %s (%s)
nn: tolka %s (%s)

en: interval %s year | interval %s years
nn[0]: eitt års intervall
nn[1]: %s års intervall

en: interval one child
nn: intervall med eitt barn

en: interval two children
nn: intervall med to born

en: invert selection
nn: Invertér

en: last
nn: siste

en: link
nn: lag lenke

en: list
nn: liste

en: maiden name
nn: jentenamn

en: managers
nn: forvaltarar

en: marriage
nn: Vigsel

en: married name
nn: namn som gift

en: matrilineal
nn: matrilineær

en: maximum
nn: maksimum

en: maximum %s day | maximum %s days
nn[0]: maks %s dag
nn[1]: maks %s dagar

en: members
nn: medlemer

en: midnight
nn: midnatt

en: month
nn: månad

en: months after marriage
nn: månader etter vigsel

en: months before and after marriage
nn: månader før og etter vigsel

en: mother
nn: mor

[ctx: mother’s brother]
en: uncle
nn: morbror

[ctx: mother’s brother’s child]
en: first cousin
nn: syskenbarn

[ctx: mother’s brother’s daughter]
en: first cousin
nn: kusine

[ctx: mother’s brother’s son]
en: first cousin
nn: fetter

[ctx: mother’s brother’s wife]
en: aunt
nn: filletante

[ctx: mother’s child]
en: half-sibling
nn: halvsysken

[ctx: mother’s daughter]
en: half-sister
nn: halvsyster

[ctx: mother’s father]
en: maternal grandfather
nn: morfar

[ctx: mother’s father’s brother]
en: great-uncle
nn: morfars bror

[ctx: mother’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
nn: mor sitt syskenbarn

[ctx: mother’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
nn: mors kusine

[ctx: mother’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
nn: mors fetter

[ctx: mother’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
nn: grandonkels hustru

[ctx: mother’s father’s father]
en: great-grandfather
nn: oldefar

[ctx: mother’s father’s mother]
en: great-grandmother
nn: oldemor

[ctx: mother’s father’s parent]
en: great-grandparent
nn: oldeforelder

[ctx: mother’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: mother’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: mother’s father’s sister]
en: great-aunt
nn: morfars syster

[ctx: mother’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
nn: mor sitt syskenbarn

[ctx: mother’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
nn: mors kusine

[ctx: mother’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
nn: grandtantes ektemann

[ctx: mother’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
nn: mors fetter

[ctx: mother’s husband]
en: step-father
nn: stefar

[ctx: mother’s husband’s child]
en: step-sibling
nn: stesysken

[ctx: mother’s husband’s daughter]
en: step-sister
nn: stesyster

[ctx: mother’s husband’s son]
en: step-brother
nn: stebror

[ctx: mother’s mother]
en: maternal grandmother
nn: mormor

[ctx: mother’s mother’s brother]
en: great-uncle
nn: mormors bror

[ctx: mother’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
nn: mor sitt syskenbarn

[ctx: mother’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
nn: mors kusine

[ctx: mother’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
nn: mors fetter

[ctx: mother’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
nn: grandonkels hustru

[ctx: mother’s mother’s father]
en: great-grandfather
nn: oldefar

[ctx: mother’s mother’s mother]
en: great-grandmother
nn: oldemor

[ctx: mother’s mother’s parent]
en: great-grandparent
nn: oldeforelder

[ctx: mother’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: mother’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: mother’s mother’s sister]
en: great-aunt
nn: mormors syster

[ctx: mother’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
nn: mor sitt syskenbarn

[ctx: mother’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
nn: mors kusine

[ctx: mother’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
nn: grandtantes ektemann

[ctx: mother’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
nn: mors fetter

[ctx: mother’s parent]
en: maternal grandparent
nn: besteforelder

[ctx: mother’s parent’s brother]
en: great-uncle
nn: grandonkel

[ctx: mother’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
nn: grandonkels hustru

[ctx: mother’s parent’s father]
en: great-grandfather
nn: oldefar

[ctx: mother’s parent’s mother]
en: great-grandmother
nn: oldemor

[ctx: mother’s parent’s parent]
en: great-grandparent
nn: oldeforelder

[ctx: mother’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: mother’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: mother’s parent’s sister]
en: great-aunt
nn: grandtante

[ctx: mother’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
nn: grandtantes ektemann

[ctx: mother’s sibling]
en: aunt/uncle
nn: mor sitt sysken

[ctx: mother’s sister]
en: aunt
nn: moster

[ctx: mother’s sister’s child]
en: first cousin
nn: syskenbarn

[ctx: mother’s sister’s daughter]
en: first cousin
nn: kusine

[ctx: mother’s sister’s husband]
en: uncle
nn: filleonkel

[ctx: mother’s sister’s son]
en: first cousin
nn: fetter

[ctx: mother’s son]
en: half-brother
nn: halvbror

en: never
nn: aldri

en: next
nn: neste

en: ninth cousin
nn: timenning

en: no
nn: nei

en: none
nn: ingen

en: noon
nn: middag

en: north
nn: nord

en: numbers
nn: mengde

en: of
nn: frå

en: on the date of death
nn: på dødsdagen

en: overall
nn: total

en: parent
nn: forelder

[ctx: parent’s brother]
en: uncle
nn: onkel

[ctx: parent’s brother’s wife]
en: aunt
nn: filletante

[ctx: parent’s child]
en: half-sibling
nn: halvsysken

[ctx: parent’s daughter]
en: half-sister
nn: halvsyster

[ctx: parent’s father]
en: grandfather
nn: bestefar

[ctx: parent’s father’s brother]
en: great-uncle
nn: grandonkel

[ctx: parent’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
nn: grandonkels hustru

[ctx: parent’s father’s father]
en: great-grandfather
nn: oldefar

[ctx: parent’s father’s mother]
en: great-grandmother
nn: oldemor

[ctx: parent’s father’s parent]
en: great-grandparent
nn: oldeforelder

[ctx: parent’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: parent’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: parent’s father’s sister]
en: great-aunt
nn: grandtante

[ctx: parent’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
nn: grandtantes ektemann

[ctx: parent’s mother]
en: grandmother
nn: bestemor

[ctx: parent’s mother’s brother]
en: great-uncle
nn: grandonkel

[ctx: parent’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
nn: grandonkels hustru

[ctx: parent’s mother’s father]
en: great-grandfather
nn: oldefar

[ctx: parent’s mother’s mother]
en: great-grandmother
nn: oldemor

[ctx: parent’s mother’s parent]
en: great-grandparent
nn: oldeforelder

[ctx: parent’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: parent’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: parent’s mother’s sister]
en: great-aunt
nn: grandtante

[ctx: parent’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
nn: grandtantes ektemann

[ctx: parent’s parent]
en: grandparent
nn: besteforelder

[ctx: parent’s parent’s brother]
en: great-uncle
nn: grandonkel

[ctx: parent’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
nn: grandonkels hustru

[ctx: parent’s parent’s father]
en: great-grandfather
nn: oldefar

[ctx: parent’s parent’s mother]
en: great-grandmother
nn: oldemor

[ctx: parent’s parent’s parent]
en: great-grandparent
nn: oldeforelder

[ctx: parent’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: parent’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
nn: grandonkel/-tante

[ctx: parent’s parent’s sister]
en: great-aunt
nn: grandtante

[ctx: parent’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
nn: grandtantes ektemann

[ctx: parent’s sibling]
en: aunt/uncle
nn: tante/onkel

[ctx: parent’s sister]
en: aunt
nn: tante

[ctx: parent’s sister’s husband]
en: uncle
nn: filleonkel

[ctx: parent’s son]
en: half-brother
nn: halvbror

[ctx: parent’s spouse]
en: step-parent
nn: steforelder

[ctx: parent’s spouse’s child]
en: step-sibling
nn: stesysken

[ctx: parent’s spouse’s daughter]
en: step-sister
nn: stesyster

[ctx: parent’s spouse’s son]
en: step-brother
nn: stebror

en: partner
nn: partnar

en: patrilineal
nn: patrilineær

en: pending
nn: ventande

en: percentage
nn: prosent

en: pixels
nn: pixlar

en: preview
nn: Førehandsyning

en: previous
nn: førre

en: primary evidence
nn: førstehandskjelde

en: quarters after marriage
nn: kvartal etter vigsel

en: questionable evidence
nn: uviss kjelde

en: records
nn: postar

en: rejected
nn: avvist

en: religious name
nn: religiøst namn

en: replace
nn: erstatt

en: reporting
nn: rapporterar

en: reset
nn: Nullstill

en: robot
nn: søkjerobot

en: save
nn: lagre

en: search
nn: søk

en: second %s
nn: andre %s

en: second cousin
nn: tremenning

en: secondary evidence
nn: andrehandskjelde

en: select all
nn: vel alle

en: select none
nn: vel ingen

en: self
nn: sjølv

en: seventh cousin
nn: åttemenning

en: show
nn: syn

en: show the chart
nn: Syn diagram

en: sibling
nn: sysken

[ctx: sibling’s child]
en: nephew/niece
nn: brorbarn

[ctx: sibling’s child’s child]
en: great-nephew/niece
nn: grandnevø/-niese

[ctx: sibling’s child’s daughter]
en: great-niece
nn: grandniese

[ctx: sibling’s child’s son]
en: great-nephew
nn: grandnevø

[ctx: sibling’s daughter]
en: niece
nn: niese

[ctx: sibling’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
nn: grandnevø/-niese

[ctx: sibling’s daughter’s daughter]
en: great-niece
nn: grandniese

[ctx: sibling’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
nn: nieses ektemann

[ctx: sibling’s daughter’s son]
en: great-nephew
nn: grandnevø

[ctx: sibling’s son]
en: nephew
nn: nevø

[ctx: sibling’s son’s child]
en: great-nephew/niece
nn: grandnevø/-niese

[ctx: sibling’s son’s daughter]
en: great-niece
nn: grandniese

[ctx: sibling’s son’s son]
en: great-nephew
nn: grandnevø

[ctx: sibling’s son’s wife]
en: niece-in-law
nn: nevøs hustru

[ctx: sibling’s spouse]
en: brother/sister-in-law
nn: versysken

en: sign in
nn: logg inn

en: sign out
nn: logg ut

en: sister
nn: syster

[ctx: sisters’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
nn: systerdotters ektemann

[ctx: sisters’s son’s wife]
en: niece-in-law
nn: systersons hustru

[ctx: sister’s child]
en: nephew/niece
nn: systerbarn

[ctx: sister’s daughter]
en: niece
nn: systerdotter

[ctx: sister’s husband]
en: brother-in-law
nn: verbror

[ctx: sister’s husband’s brother]
en: brother-in-law
nn: verbror

[ctx: sister’s husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
nn: versysken

[ctx: sister’s husband’s sister]
en: sister-in-law
nn: versyster

[ctx: sister’s son]
en: nephew
nn: systerson

en: sixth cousin
nn: sjumenning

en: son of
nn: son av

[ctx: son’s child]
en: grandchild
nn: sonebarn

[ctx: son’s child’s child]
en: great-grandchild
nn: oldebarn

[ctx: son’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
nn: oldebarn

[ctx: son’s child’s son]
en: great-grandson
nn: oldebarn

[ctx: son’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
nn: Adopsjon av ei sonedotter

[ctx: son’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
nn: Sonedotter sin truandedåp

[ctx: son’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
nn: Sonedotter sin fødsel

[ctx: son’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
nn: Gravlegging av sonedotter

[ctx: son’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
nn: Dåp av ei sonedotter

[ctx: son’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
nn: Kremering av ei sonedotter

[ctx: son’s daughter]
en: Death of a granddaughter
nn: Sonedotter sin død

[ctx: son’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
nn: Sonedotter sin vigsel

[ctx: son’s daughter]
en: granddaughter
nn: sonedotter

[ctx: son’s daughter’s child]
en: great-grandchild
nn: oldebarn

[ctx: son’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
nn: oldebarn

[ctx: son’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
nn: sonedotters ektemann

[ctx: son’s daughter’s son]
en: great-grandson
nn: oldebarn

[ctx: son’s son]
en: Adoption of a grandson
nn: Adopsjon av ein soneson

[ctx: son’s son]
en: Baptism of a grandson
nn: Soneson sin truandedåp

[ctx: son’s son]
en: Birth of a grandson
nn: Soneson sin fødsel

[ctx: son’s son]
en: Brit milah of a grandson
nn: Sonesons Brit Milah

[ctx: son’s son]
en: Burial of a grandson
nn: Gravlegging av soneson

[ctx: son’s son]
en: Christening of a grandson
nn: Dåp av ein soneson

[ctx: son’s son]
en: Cremation of a grandson
nn: Kremering av ein soneson

[ctx: son’s son]
en: Death of a grandson
nn: Soneson sin død

[ctx: son’s son]
en: Marriage of a grandson
nn: Soneson sin vigsel

[ctx: son’s son]
en: grandson
nn: soneson

[ctx: son’s son’s child]
en: great-grandchild
nn: oldebarn

[ctx: son’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
nn: oldebarn

[ctx: son’s son’s son]
en: great-grandson
nn: oldebarn

[ctx: son’s son’s wife]
en: grandson’s wife
nn: sonesons hustru

[ctx: son’s wife]
en: daughter-in-law
nn: verdotter

[ctx: son’s wife’s father]
en: daughter-in-law’s father
nn: verdotters far

[ctx: son’s wife’s mother]
en: daughter-in-law’s mother
nn: verdotters mor

[ctx: son’s wife’s parent]
en: daughter-in-law’s parent
nn: verdotters forelder

en: sort by date
nn: sorter etter dato

en: sort by date of birth
nn: sorter etter fødselsdato

en: sort by date of death
nn: sorter etter dødsdato

en: sort by date of marriage
nn: sorter etter dato for vigsel

en: sort by date, newest first
nn: sorter etter dato, nyaste fyrst

en: sort by date, oldest first
nn: sorter etter dato, eldste fyrst

en: sort by filename
nn: sorter etter filnamn

en: sort by name
nn: sorter etter namn

en: sort by title
nn: sorter etter tittel

en: south
nn: sør

en: spouse
nn: ektefelle

[ctx: spouse’s brother]
en: brother-in-law
nn: verbror

[ctx: spouse’s child]
en: step-child
nn: stebarn

[ctx: spouse’s daughter]
en: step-daughter
nn: stedotter

[ctx: spouse’s father]
en: father-in-law
nn: verfar

[ctx: spouse’s mother]
en: mother-in-law
nn: vermor

[ctx: spouse’s parent]
en: mother/father-in-law
nn: verforelder

[ctx: spouse’s sibling]
en: brother/sister-in-law
nn: versysken

[ctx: spouse’s sister]
en: sister-in-law
nn: versyster

[ctx: spouse’s son]
en: step-son
nn: steson

en: table
nn: tabell

en: tag cloud
nn: «Tag cloud»

en: tenth cousin
nn: ellevemenning

en: the database connection settings in the file “/data/config.ini.php” are still correct
nn: tilkoplingsinnstillingane for databasen i fila «/data/config.ini.php» fortsatt er korrekte

en: the folder “/data” and the file “/data/config.ini.php” have access permissions that allow the webserver to read them
nn: mappa «/data» og fila «/data/config.ini.php» har rettar som tillet serveren å lese dei

en: themself
nn: sjølv

en: third %s
nn: tredje %s

en: third cousin
nn: firmenning

en: thirteenth cousin
nn: fjortenmenning

en: this record does not exist
nn: denne posten eksisterar ikkje

en: three-quarter circle
nn: trekvart-sirkel

en: to %s
nn: til %s

en: twelfth cousin
nn: trettenmenning

en: twin brother
nn: tvillingbror

en: twin sibling
nn: tvilling

en: twin sister
nn: tvillingsyster

en: unknown
nn: ukjend

[ctx: unknown century]
en: Unknown
nn: Ukjent

[ctx: unknown family]
en: unknown
nn: ukjend

[ctx: unknown gender]
en: Unknown
nn: Ukjent

[ctx: unknown people]
en: Unknown
nn: Ukjend

en: unlimited
nn: uavgrensa

en: unreliable evidence
nn: upåliteleg kjelde

en: update
nn: Oppdater

en: upload
nn: last opp

en: view
nn: syn

en: visitors
nn: besøkande

en: webtrees cannot connect to the PhpGedView database: %s.
nn: webtrees kan ikkje kople til PhpGedView sin databasen: %s.

en: webtrees message
nn: webtrees melding

en: webtrees needs a MySQL database, version %s or later.
nn: webtrees krev MySQL database versjon %s eller nyare.

en: webtrees needs to send emails, such as password reminders and website notifications. To do this, it can use this server’s built in PHP mail facility (which is not always available) or an external SMTP (mail-relay) service, for which you will need to provide the connection details.
nn: webtrees skal kunne sende e-post, som til dømes gløymde passord og meldingar. Du kan nytte servaren sin PHP-mail-teneste (ikkje alltid tilgjengeleg) eller ein ekstern SMTP (mail-relay) teneste, der du må oppgi detaljar for tilslutning.

en: webtrees reply address
nn: webtrees svaradresse

en: webtrees sends emails with no storage
nn: webtrees sender e-post utan å lagre

en: webtrees uses UTF-8 encoding for accented letters, special characters and non-Latin scripts. If you want to use this GEDCOM file with genealogy software that does not support UTF-8, then you can create it using ISO-8859-1 encoding.
nn: webtrees nyttar UTF-8 koding for aksentteikn, spesielle bokstavar og ikkje-latinske alfabet. Om du ynskjer å bruke denne GEDCOM-fila i slektsprogram som ikkje støttar UTF-8, kan du opprette fila ved å bruke ISO-8859-1 koding.

en: webtrees’ database must be on the same server as PhpGedView’s
nn: webtrees sin database må vere på same server som PhpGedView-databasen

en: west
nn: vest

en: wife
nn: hustru

[ctx: wife’s brother]
en: brother-in-law
nn: verbror

[ctx: wife’s brother’s wife]
en: sister-in-law
nn: versyster

[ctx: wife’s child]
en: step-child
nn: stebarn

[ctx: wife’s daughter]
en: step-daughter
nn: stedotter

[ctx: wife’s father]
en: father-in-law
nn: verfar

[ctx: wife’s mother]
en: mother-in-law
nn: vermor

[ctx: wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
nn: versysken

[ctx: wife’s sister]
en: sister-in-law
nn: versyster

[ctx: wife’s sister’s husband]
en: brother-in-law
nn: verbror

[ctx: wife’s son]
en: step-son
nn: steson

en: years
nn: år

en: yes
nn: ja

en: you can connect to the database using other applications, such as phpmyadmin
nn: du kan kople til databasen med andre program, som til dømes phpmyadmin

en: younger brother
nn: yngre bror

en: younger sibling
nn: yngre sysken

en: younger sister
nn: yngre syster

en: ±%s year | ±%s years
nn[0]: ±%s år
nn[1]: ±%s år

en: “%s”
nn: «%s»

en: “%s” has been added to your favorites.
nn: “%s” er lagt til blant dine Favorittar.

en: “%s” has been deleted.
nn: %s har blitt sletta.
