webtrees - en to hu translation catalogue (3736 entries)

en:  but the details are unknown
hu:  de a részletek ismeretlenek

en:  in
hu:  település:

en:  per gender
hu:  / személy

en:  per time period
hu:  / időszak

en: %1$s %2$s has a %3$s link to %4$s.
hu: %1$s %2$s %3$s hivatkozása ide mutat: %4$s.

en: %1$s %2$s times removed ascending
hu: %1$s %2$s. fokú unokája

en: %1$s %2$s times removed descending
hu: %1$s %2$s. fokú nagyszülője

en: %1$s KB were downloaded in %2$s seconds.
hu: %1$s kilobájt letöltése %2$s másodperc alatt megtörtént.

en: %1$s does not exist.
hu: %1$s nem létezik.

en: %1$s does not exist. Did you mean %2$s?
hu: %1$s nem létezik. Erre gondolt: %2$s?

en: %1$s does not have a link back to %2$s.
hu: Ezen: %1$s nincs visszahivatkozás erre: %2$s.

en: %1$s file was extracted in %2$s seconds. | %1$s files were extracted in %2$s seconds.
hu[0]: %1$s fájl kibontása %2$s másodperc alatt megtörtént.
hu[1]: %1$s fájl kibontása %2$s másodperc alatt megtörtént.

en: %1$s individual displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations. | %1$s individuals displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations.
hu[0]: %1$s / %2$s személy látható – %3$s nemzedékből.
hu[1]: %1$s / %2$s személy látható – %3$s nemzedékből.

en: %1$s individual is missing birthplace map coordinates: %2$s. | %1$s individuals are missing birthplace map coordinates: %2$s.
hu[0]: %1$s személy születési helyének térképkoordinátái hiányoznak: %2$s.
hu[1]: %1$s személy születési helyének térképkoordinátái hiányoznak: %2$s.

en: %1$s is a %2$s but a %3$s is expected.
hu: %1$s egy %2$s típusú azonosító %3$s helyett.

en: %1$s × %2$s pixels
hu: %1$s × %2$s képpont

en: %1$s’s %2$s
hu: %1$s %2$s

en: %j %F %Y
hu: %Y. %F %d.

en: %s BCE
hu: i. e. %s

en: %s KB
hu: %s kilobájt

en: %s and her ancestors
hu: %s és felmenői

en: %s and his ancestors
hu: %s és felmenői

en: %s and the individuals that reference it.
hu: %s és a személyek, akik hivatkoznak rá.

en: %s and their children
hu: %s és gyerekeik

en: %s and their descendants
hu: %s és utódaik

en: %s anonymous signed-in user | %s anonymous signed-in users
hu[0]: %s névtelen felhasználó
hu[1]: %s névtelen felhasználó

en: %s child | %s children
hu[0]: %s gyermek
hu[1]: %s gyermek

en: %s day | %s days
hu[0]: %s nap
hu[1]: %s nap

en: %s day ago | %s days ago
hu[0]: %s nappal ezelőtt
hu[1]: %s nappal ezelőtt

en: %s family has been updated. | %s families have been updated.
hu[0]: %s család frissítése megtörtént.
hu[1]: %s család frissítése megtörtént.

en: %s family tree | %s family trees
hu[0]: %s családfa
hu[1]: %s családfa

en: %s grandchild | %s grandchildren
hu[0]: %s unoka
hu[1]: %s unoka

en: %s hour ago | %s hours ago
hu[0]: %s órával ezelőtt
hu[1]: %s órával ezelőtt

en: %s individual | %s individuals
hu[0]: %s személy
hu[1]: %s személy

en: %s individual has been updated. | %s individuals have been updated.
hu[0]: %s személy frissítése megtörtént.
hu[1]: %s személy frissítése megtörtént.

en: %s individual is private. | %s individuals are private.
hu[0]: %s személy privát.
hu[1]: %s személy privát.

en: %s individual with events between %s and %s | %s individuals with events between %s and %s
hu[0]: %s személy %s és %s közötti eseménnyel
hu[1]: %s személy %s és %s közötti eseménnyel

en: %s individual with events in %s | %s individuals with events in %s
hu[0]: %s személy eseménnyel, helyszín: %s
hu[1]: %s személy eseménnyel, helyszín: %s

en: %s individual with events in %s between %s and %s | %s individuals with events in %s between %s and %s
hu[0]: %s személy eseménnyel, helyszín: %s, %s és %s között
hu[1]: %s személy eseménnyel, helyszín: %s, %s és %s között

en: %s is disabled on this server. You cannot install webtrees until it is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
hu: %s nem aktív ezen a szerveren. Amíg inaktív, a webtrees nem telepíthető. Legyen szíves, kérje meg a szerver rendszergazdáját az aktiválására.

en: %s message | %s messages
hu[0]: %s üzenet
hu[1]: %s üzenet

en: %s minute ago | %s minutes ago
hu[0]: %s perccel ezelőtt
hu[1]: %s perccel ezelőtt

en: %s month | %s months
hu[0]: %s hónap
hu[1]: %s hónap

en: %s month ago | %s months ago
hu[0]: %s hónappal ezelőtt
hu[1]: %s hónappal ezelőtt

en: %s note has been updated. | %s notes have been updated.
hu[0]: %s jegyzet frissítése megtörtént.
hu[1]: %s jegyzet frissítése megtörtént.

en: %s once removed ascending
hu: %s elsőfokú unokatestvér gyereke

en: %s once removed descending
hu: %s elsőfokú unokatestvére

en: %s second ago | %s seconds ago
hu[0]: %s másodperccel ezelőtt
hu[1]: %s másodperccel ezelőtt

en: %s sent you the following message.
hu: %s küldte az alábbi üzenetet.

en: %s signed-in user | %s signed-in users
hu[0]: %s bejelentkezett felhasználó
hu[1]: %s bejelentkezett felhasználó

en: %s source has been updated. | %s sources have been updated.
hu[0]: %s forrás frissítése megtörtént.
hu[1]: %s forrás frissítése megtörtént.

en: %s three times removed ascending
hu: %s harmadfokú unokatestvér dédunokája

en: %s three times removed descending
hu: %s harmadfokú unokatestvér dédszülője

en: %s twice removed ascending
hu: %s másodfokú unokatestvér unokája

en: %s twice removed descending
hu: %s másodfokú unokatestvér nagyszülője

en: %s week | %s weeks
hu[0]: %s hét
hu[1]: %s hét

en: %s year | %s years
hu[0]: %s év
hu[1]: %s év

en: %s year ago | %s years ago
hu[0]: %s évvel ezelőtt
hu[1]: %s évvel ezelőtt

en: %s year anniversary
hu: %s. évforduló

en: %s × cousin
hu: %s. unokatestvér

en: %s&nbsp;BCE
hu: i.&nbsp;e.&nbsp;%s

en: %s&nbsp;CE
hu: i.&nbsp;u.&nbsp;%s

en: %s+
hu: %s felett

en: %s, her ancestors and their families
hu: %s, felmenői és azok családjai

en: %s, her parents and siblings
hu: %s, szülei és testvérei

en: %s, her spouses and children
hu: %s, házastársai és gyermekei

en: %s, her spouses and descendants
hu: %s, házastársai és utódai

en: %s, his ancestors and their families
hu: %s, felmenői és azok családjai

en: %s, his parents and siblings
hu: %s, szülei és testvérei

en: %s, his spouses and children
hu: %s, házastársai és gyermekei

en: %s, his spouses and descendants
hu: %s, házastársai és utódai

en: &lt;select&gt;
hu: &lt;válasszon&gt;

[ctx: (a man’s) brother’s child’s child]
en: great-nephew/niece
hu: nagy-unokaöcs/húg

[ctx: (a man’s) brother’s child’s daughter]
en: great-niece
hu: nagy-unokahúg

[ctx: (a man’s) brother’s child’s son]
en: great-nephew
hu: nagy-unokaöcs

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
hu: nagy-unokaöcs/húg

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s daughter]
en: great-niece
hu: nagy-unokahúg

[ctx: (a man’s) brother’s daughter’s son]
en: great-nephew
hu: nagy-unokaöcs

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) grandchild]
en: great ×%s nephew/niece
hu: testvér %s. unokája

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) granddaughter]
en: great ×%s niece
hu: testvér %s. unokája

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) grandson]
en: great ×%s nephew
hu: testvér %s. unokája

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 grandchild]
en: great ×5 nephew/niece
hu: testvér ősunokája

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 granddaughter]
en: great ×5 niece
hu: testvér ősunokája

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 grandson]
en: great ×5 nephew
hu: testvér ősunokája

[ctx: (a man’s) brother’s great-grandchild]
en: great-great-nephew/niece
hu: testvér dédunokája

[ctx: (a man’s) brother’s great-granddaughter]
en: great-great-niece
hu: testvér dédunokája

[ctx: (a man’s) brother’s great-grandson]
en: great-great-nephew
hu: testvér dédunokája

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-grandchild]
en: great-great-great-nephew/niece
hu: testvér ükunokája

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-granddaughter]
en: great-great-great-niece
hu: testvér ükunokája

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-grandson]
en: great-great-great-nephew
hu: testvér ükunokája

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-grandchild]
en: great ×4 nephew/niece
hu: testvér szépunokája

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-granddaughter]
en: great ×4 niece
hu: testvér szépunokája

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-grandson]
en: great ×4 nephew
hu: testvér szépunokája

[ctx: (a man’s) brother’s son’s child]
en: great-nephew/niece
hu: nagy-unokaöcs/húg

[ctx: (a man’s) brother’s son’s daughter]
en: great-niece
hu: nagy-unokahúg

[ctx: (a man’s) brother’s son’s son]
en: great-nephew
hu: nagy-unokaöcs

[ctx: (a man’s) sister’s child’s child]
en: great-nephew/niece
hu: nagy-unokaöcs/húg

[ctx: (a man’s) sister’s child’s daughter]
en: great-niece
hu: nagy-unokahúg

[ctx: (a man’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
hu: nagy-unokaöcs

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
hu: nagy-unokaöcs/húg

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s daughter]
en: great-niece
hu: nagy-unokahúg

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
hu: nagy-unokaöcs

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) grandchild]
en: great ×%s nephew/niece
hu: testvér %s. unokája

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) granddaughter]
en: great ×%s niece
hu: testvér %s. unokája

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) grandson]
en: great ×%s nephew
hu: testvér %s. unokája

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 grandchild]
en: great ×5 nephew/niece
hu: testvér ősunokája

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 granddaughter]
en: great ×5 niece
hu: testvér ősunokája

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 grandson]
en: great ×5 nephew
hu: testvér ősunokája

[ctx: (a man’s) sister’s great-grandchild]
en: great-great-nephew/niece
hu: testvér dédunokája

[ctx: (a man’s) sister’s great-granddaughter]
en: great-great-niece
hu: testvér dédunokája

[ctx: (a man’s) sister’s great-grandson]
en: great-great-nephew
hu: testvér dédunokája

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-grandchild]
en: great-great-great-nephew/niece
hu: testvér ükunokája

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-granddaughter]
en: great-great-great-niece
hu: testvér ükunokája

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-grandson]
en: great-great-great-nephew
hu: testvér ükunokája

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-grandchild]
en: great ×4 nephew/niece
hu: testvér szépunokája

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-granddaughter]
en: great ×4 niece
hu: testvér szépunokája

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-grandson]
en: great ×4 nephew
hu: testvér szépunokája

[ctx: (a man’s) sister’s son’s child]
en: great-nephew/niece
hu: nagy-unokaöcs/húg

[ctx: (a man’s) sister’s son’s daughter]
en: great-niece
hu: nagy-unokahúg

[ctx: (a man’s) sister’s son’s son]
en: great-nephew
hu: nagy-unokaöcs

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s child]
en: great-nephew/niece
hu: nagy-unokaöcs/húg

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s daughter]
en: great-niece
hu: nagy-unokahúg

[ctx: (a woman’s) brother’s child’s son]
en: great-nephew
hu: nagy-unokaöcs

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
hu: nagy-unokaöcs/húg

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s daughter]
en: great-niece
hu: nagy-unokahúg

[ctx: (a woman’s) brother’s daughter’s son]
en: great-nephew
hu: nagy-unokaöcs

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s child]
en: great-nephew/niece
hu: nagy-unokaöcs/húg

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s daughter]
en: great-niece
hu: nagy-unokahúg

[ctx: (a woman’s) brother’s son’s son]
en: great-nephew
hu: nagy-unokaöcs

[ctx: (a woman’s) great ×%s nephew]
en: great ×%s nephew
hu: testvér %s. unokája

[ctx: (a woman’s) great ×%s nephew/niece]
en: great ×%s nephew/niece
hu: testvér %s. unokája

[ctx: (a woman’s) great ×%s niece]
en: great ×%s niece
hu: testvér %s. unokája

[ctx: (a woman’s) great ×4 nephew]
en: great ×4 nephew
hu: testvér szépunokája

[ctx: (a woman’s) great ×4 nephew/niece]
en: great ×4 nephew/niece
hu: testvér szépunokája

[ctx: (a woman’s) great ×4 niece]
en: great ×4 niece
hu: testvér szépunokája

[ctx: (a woman’s) great ×5 nephew]
en: great ×5 nephew
hu: testvér ősunokája

[ctx: (a woman’s) great ×5 nephew/niece]
en: great ×5 nephew/niece
hu: testvér ősunokája

[ctx: (a woman’s) great ×5 niece]
en: great ×5 niece
hu: testvér ősunokája

[ctx: (a woman’s) great-great-great-nephew]
en: great-great-great-nephew
hu: testvér ükunokája

[ctx: (a woman’s) great-great-great-nephew/niece]
en: great-great-great-nephew/niece
hu: testvér ükunokája

[ctx: (a woman’s) great-great-great-niece]
en: great-great-great-niece
hu: testvér ükunokája

[ctx: (a woman’s) great-great-nephew]
en: great-great-nephew
hu: testvér dédunokája

[ctx: (a woman’s) great-great-nephew/niece]
en: great-great-nephew/niece
hu: testvér ükunokája

[ctx: (a woman’s) great-great-niece]
en: great-great-niece
hu: testvér dédunokája

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s child]
en: great-nephew/niece
hu: nagy-unokaöcs/húg

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s daughter]
en: great-niece
hu: nagy-unokahúg

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
hu: nagy-unokaöcs

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
hu: nagy-unokaöcs/húg

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s daughter]
en: great-niece
hu: nagy-unokahúg

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
hu: nagy-unokaöcs

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s child]
en: great-nephew/niece
hu: nagy-unokaöcs/húg

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s daughter]
en: great-niece
hu: nagy-unokahúg

[ctx: (a woman’s) sister’s son’s son]
en: great-nephew
hu: nagy-unokaöcs

en: (aged %s)
hu: (%s éves)

en: (aged less than %s)
hu: (%s évnél fiatalabb)

en: (aged more than %s)
hu: (%s évnél idősebb)

en: (filtered from %s total entries)
hu: (szűrve összesen %s bejegyzésből)

en: (in childhood)
hu: (gyermekkorban)

en: (in infancy)
hu: (csecsemőkorban)

en: (stillborn)
hu: (halva született)

en: <b>Important note:</b> The transfer wizard is not able to assist with moving media items. You will need to set up and move or copy your media configuration and objects separately after the transfer wizard is finished.
hu: <b>Fontos megjegyzés:</b> Az átviteli varázsló nem tud a médiaelemek áthelyezésében segíteni. Önnek külön-külön be kell állítania és el kell mozgatnia vagy le kell másolnia a médiakonfigurációt és -objektumokat, miután a varázsló végzett.

en: <b>Please note:</b> Private information of living individuals will only be given to family relatives and close friends. You will be asked to verify your relationship before you will receive any private data. Sometimes information of dead individuals may also be private. If this is the case, it is because there is not enough information known about the individual to determine whether they are alive or not and we probably do not have more information on this individual.<br><br>Before asking a question, please verify that you are inquiring about the correct individual by checking dates, places, and close relatives. If you are submitting changes to the genealogy data, please include the sources where you obtained the data.
hu: <b>Megjegyzés:</b> Élő személyek bizalmas információit csak a családtagok, illetve közeli barátok láthatják. Az Ön rokonsági fokát ellenőrizzük, mielőtt bármilyen privát adatot kaphatna. Néha az elhunytak adatai is titkosak. Ez azért lehetséges, mert nincs elég információ a személyről annak megállapítására, hogy az illető él-e vagy nem, és valószínűleg nincs róla több információ.<br><br>Mielőtt kérdést tenne fel, kérjük ellenőrizze, hogy a megfelelő személyt kutatja-e dátumok, helyek és közeli hozzátartozók ellenőrzésekor. Amennyiben származástani adatváltoztatást küld, kérjük, jelölje meg a forrásokat, ahonnan az adatokat vette.

en: <default theme>
hu: <alapértelmezett téma>

en: <div class="largeError">Notice:</div><div class="error">By completing and submitting this form, you agree:<ul><li>to protect the privacy of living individuals listed on our site;</li><li>and in the text box below, to explain to whom you are related, or to provide us with information on someone who should be listed on our website.</li></ul></div>
hu: <div class="largeError">Megjegyzés:</div><div class="error">Ezen űrlap kitöltésével és beküldésével<ul><li>elfogadja, hogy a család tagjainak adatait megőrzi, és</li><li>az alábbi szövegmezőben írja le, hogy Ön ebben a családban kivel áll rokonságban, vagy írja meg, hogy kinek kellene ezen a webhelyen szerepelnie.</li></ul></div>

en: A chart displaying relationships between two individuals.
hu: Egy ábra, amely két személy közötti kapcsolatot mutat.

en: A chart of an individual’s ancestors and descendants, as a family book.
hu: Egy személy őseinek és utódainak családi album jellegű ábrája.

en: A chart of an individual’s ancestors, as a compact tree.
hu: Egy személy őseinek tömör fa jellegű ábrája.

en: A chart of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
hu: Egy személy őseinek fa jellegű ábrája.

en: A chart of an individual’s ancestors.
hu: Egy személy őseinek ábrája.

en: A chart of an individual’s descendants.
hu: Egy személy utódainak ábrája.

en: A chart of individuals’ lifespans.
hu: Személyek élettartamábrája.

en: A child may have more than one set of parents. The relationship between the child and the parents can be biological, legal, or based on local culture and tradition. If no pedigree is specified, then a biological relationship will be assumed.
hu: Egy gyermeknek több szülőpárja is lehet. A gyermek és szülei közötti kapcsolat lehet biológiai, jogi vagy alapulhat a helyi kultúrán és hagyományon. Ha nincs származás megadva, biológia kapcsolatot feltételezünk.

en: A common error is to have multiple links to the same record, for example listing the same child more than once in a family record.
hu: Általános hiba, hogy több hivatkozás ugyanarra a bejegyzésre mutat, például, amikor egy gyermek többször szerepel egy családbejegyzésben.

en: A database server can store many separate databases. You need to select an existing database (created by your server’s administrator) or create a new one (if your database user account has sufficient privileges).
hu: Egy adatbázisszerver különböző adatbázisokat is tárolhat. Válasszon ki egy már létezőt (a rendszergazda által létrehozottat), vagy hozzon létre egy újat (ha az adatbázis-felhasználói jogosultsága ezt megengedi).

en: A fan chart of an individual’s ancestors.
hu: Egy személy őseinek legyezőábrája.

en: A file on the server
hu: Egy fájl a szerveren

en: A file on your computer
hu: Egy fájl a számítógépén

en: A greeting message and useful links for a user.
hu: Üdvözlőszöveg és hasznos hivatkozások egy felhasználónak.

en: A greeting message for site visitors.
hu: Üdvözlőszöveg a látogatóknak.

en: A list of changes that need to be reviewed by a moderator, and email notifications.
hu: Webhelykezelő felülvizsgálatára váró változtatások és e-mail értesítések listája.

en: A list of frequently asked questions and answers.
hu: Gyakran ismételt kérdések (GYIK) és válaszok listája.

en: A list of records that have been updated recently.
hu: Az utóbbi időben frissített bejegyzések listája.

en: A list of tasks and activities that are linked to the family tree.
hu: A családfához kapcsolódó feladatok vagy tennivalók listája.

en: A list of the Hebrew death anniversaries that will occur in the near future.
hu: A közeljövőbeli héber évfordulós elhalálozások listája.

en: A list of the anniversaries that occur today.
hu: A ma esedékes évfordulók listája.

en: A list of the anniversaries that will occur in the near future.
hu: Közeljövőbeli évfordulók listája.

en: A list of the most popular given names.
hu: A legsűrűbben előforduló utónevek listája.

en: A list of the most popular surnames.
hu: A legsűrűbben előforduló vezetéknevek listája.

en: A list of the pages that have been viewed the most number of times.
hu: A leglátogatottabb oldalak listája.

en: A list of users and visitors who are currently online.
hu: A webhelyen lévő felhasználók és látogatók listája.

en: A media object is a record in the family tree which contains information about a media file. This information may include a title, a copyright notice, a transcript, privacy restrictions, etc. The media file, such as the photo or video, can be stored locally (on this webserver) or remotely (on a different webserver).
hu: Egy médiaobjektum olyan bejegyzés a családfában, amely információkat tartalmaz egy médiafájlról. Ezen információkban lehet cím, szerzői jogi megjegyzés, átirat, adatvédelmi korlátozás stb. A médiafájl – mint a fotó vagy a videó – tárolható helyileg (ezen a webszerveren) vagy távol (egy másik webszerveren).

en: A new password has been created and emailed to %s. You can change this password after you sign in.
hu: Új jelszót hoztunk létre, és elküldtük %s címre. A jelszavát bejelentkezés után megváltoztathatja.

en: A new password has been requested for your username.
hu: Az Ön felhasználónevéhez új jelszót kértek.

en: A new user (%1$s) has requested an account (%2$s) and verified an email address (%3$s).
hu: Egy új felhasználó (%1$s) fiókért (%2$s) folyamodott és igazolta az e-mail címét (%3$s).

en: A new version of webtrees is available.
hu: A webtrees új verziója érhető el.

en: A private area to record notes or keep a journal.
hu: Privát terület – saját jegyzetek bejegyzéséhez vagy naplóíráshoz.

en: A prospective user has registered with webtrees at %s.
hu: Egy leendő felhasználó regisztrált a webtreesben – itt: %s.

en: A report of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
hu: Jelentés egy személy őseiről – fa alakzatban.

en: A report of an individual’s ancestors, in a narrative style.
hu: Jelentés egy személy őseiről – elbeszélő stílusban.

en: A report of an individual’s descendants, in a narrative style.
hu: Jelentés egy személy utódairól – elbeszélő stílusban.

en: A report of an individual’s details.
hu: Jelentés egy személy adatairól.

en: A report of facts which are supported by a given source.
hu: Jelentés adott forrásból származó eseményekről.

en: A report of family members and their details.
hu: Jelentés családtagokról és adataikról.

en: A report of individuals who died in a given time or place.
hu: Jelentés személyekről, akik adott időben vagy helyen hunytak el.

en: A report of individuals who had a given occupation.
hu: Jelentés személyekről, akiknek adott foglalkozása volt.

en: A report of individuals who were born in a given time or place.
hu: Jelentés személyekről, akik adott időben vagy helyen születtek.

en: A report of individuals who were buried in a given place.
hu: Jelentés személyekről, akiket adott helyen temettek el.

en: A report of individuals who were married in a given time or place.
hu: Jelentés személyekről, akik adott időben vagy helyen házasodtak.

en: A report of recent and pending changes.
hu: Jelentés friss és függőben lévő változtatásokról.

en: A report of the families that are closely related to an individual.
hu: Jelentés azokról a családokról, amelyek közeli kapcsolatban állnak egy személlyel.

en: A report of the individuals that are closely related to an individual.
hu: Jelentés azokról a személyekről, akik közeli kapcsolatban állnak egy személlyel.

en: A report of the information provided by a source.
hu: Jelentés a forrásinformációkról.

en: A report of the information that is missing for an individual and their relatives.
hu: Jelentés egy személy és rokonainak hiányzó adatairól.

en: A report of vital records for a given date or place.
hu: Jelentés egy adott idővel vagy hellyel kapcsolatos lényeges bejegyzésekről.

en: A role is a set of access rights, which give permission to view data, change preferences, etc. Access rights are assigned to roles, and roles are granted to users. Each family tree can assign different access to each role, and users can have a different role in each family tree.
hu: A szerepkör jogosultságok gyűjteménye, amely feljogosít adatok megtekintésére, beállítások módosítására stb. A hozzáférési jogok szerepkörökhöz tartoznak, a szerepkörök pedig engedélyt nyújtanak a felhasználóknak. Minden családfában eltérő hozzáférési jogok  tartozhatnak az egyesszerepkörökhöz, és a felhasználók különböző szerepkörrel rendelkezhetnek az egyes családfákban.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the families in the family tree.
hu: Oldalpanel a családfa összes családjának ábécésorrendben való listázására.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the individuals in the family tree.
hu: Oldalpanel a családfa összes személyének ábécésorrendben való listázására.

en: A sidebar showing an individual’s close families and relatives.
hu: Oldalpanel egy személy közeli családjai és rokonai megjelenítésére.

en: A sidebar showing non-genealogy information about an individual.
hu: Oldalpanel egy személy nem származástani adatainak megjelenítésére.

en: A sidebar showing the descendants of an individual.
hu: Oldalpanel egy személy utódainak megjelenítésére.

en: A tab showing the close relatives of an individual.
hu: A személy közeli rokonai.

en: A tab showing the facts and events of an individual.
hu: A személyhez kötődő tények és események.

en: A tab showing the media objects linked to an individual.
hu: A személyhez kapcsolódó médiaobjektumok.

en: A tab showing the notes attached to an individual.
hu: A személyhez fűződő jegyzetek.

en: A tab showing the sources linked to an individual.
hu: A személyhez kapcsolódó források.

en: A timeline displaying individual events.
hu: Személyes események idővonala.

en: A user will not be able to sign in until both “email verified” and “approved by administrator” are selected.
hu: A felhasználó nem tud bejelentkezni, amíg az „E-mail cím ellenőrizve” és a „Rendszergazda jóváhagyta” nincs kijelölve.

en: A watermark is text that is added to an image, to discourage others from copying it without permission.
hu: A vízjel szöveg, amely a képre kerül, hogy eltántorítson másokat az engedély nélküli másolásától.

en: A.M.
hu: de.

en: ALPHABET_lower=abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
hu: ALPHABET_lower=aábcdeéfghiíjklmnoóöőpqrstuúüűvwxyz

en: ALPHABET_upper=ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
hu: ALPHABET_upper=AÁBCDEÉFGHIÍJKLMNOÓÖŐPQRSTUÚÜŰVWXYZ

en: API key
hu: API-kulcs

en: Aba, Nigeria
hu: Aba, Nigéria

en: Abbreviate place names
hu: Helynevek rövidítése

en: Abbreviation
hu: Rövidítés

[ctx: Abbreviation for April]
en: Apr
hu: Ápr.

[ctx: Abbreviation for August]
en: Aug
hu: Aug.

[ctx: Abbreviation for December]
en: Dec
hu: Dec.

[ctx: Abbreviation for February]
en: Feb
hu: Feb.

[ctx: Abbreviation for January]
en: Jan
hu: Jan.

[ctx: Abbreviation for July]
en: Jul
hu: Júl.

[ctx: Abbreviation for June]
en: Jun
hu: Jún.

[ctx: Abbreviation for March]
en: Mar
hu: Márc.

[ctx: Abbreviation for May]
en: May
hu: Máj.

[ctx: Abbreviation for November]
en: Nov
hu: Nov.

[ctx: Abbreviation for October]
en: Oct
hu: Okt.

[ctx: Abbreviation for September]
en: Sep
hu: Szept.

en: Accept
hu: Elfogadás

en: Accept all changes
hu: Összes változtatás elfogadása

en: Access level
hu: Hozzáférési szint

en: Access to family trees
hu: Hozzáférés a családfákhoz

en: Account approval and email verification
hu: Felhasználó-jóváhagyás és e-mail ellenőrzés

en: Accra, Ghana
hu: Accra, Ghána

en: Add
hu: Felvétel

en: Add %s to the clippings cart
hu: %s kerüljön a metszési kosárba

en: Add a blank row
hu: Üres sor felvétele

en: Add a brother or sister
hu: Testvér felvétele

en: Add a child
hu: Gyermek felvétele

en: Add a child to create a one-parent family
hu: Gyermek felvétele egyszülős család létrehozásához

en: Add a child to this family
hu: Gyermek felvétele ebbe a családba

en: Add a fact
hu: Tény felvétele

en: Add a father
hu: Apa felvétele

en: Add a favorite
hu: Kedvenc felvétele

en: Add a geographic location
hu: Földrajzi hely felvétele

en: Add a husband
hu: Férj felvétele

en: Add a husband to this family
hu: Férj felvétele ebbe a családba

en: Add a husband using an existing individual
hu: Férj felvétele egy bejegyzett személy felhasználásával

en: Add a journal entry
hu: Naplóbejegyzés felvétele

en: Add a media object
hu: Médiaobjektum felvétele

en: Add a mother
hu: Anya felvétele

en: Add a name
hu: Név felvétele

en: Add a news article
hu: Újságcikk felvétele

en: Add a note
hu: Jegyzet felvétele

en: Add a restriction
hu: Korlátozás felvétele

en: Add a scrollbar when block contents grow
hu: Legyen függőleges görgetősáv, ha a blokk túl magas

en: Add a shared note
hu: Megosztott jegyzet felvétele

en: Add a son or daughter
hu: Gyermek felvétele

en: Add a source citation
hu: Forrásidézet felvétele

en: Add a spouse
hu: Házastárs felvétele

en: Add a story
hu: Történet felvétele

en: Add a user
hu: Felhasználó felvétele

en: Add a wife
hu: Feleség felvétele

en: Add a wife to this family
hu: Feleség felvétele ebbe a családba

en: Add a wife using an existing individual
hu: Feleség felvétele egy bejegyzett személy felhasználásával

en: Add an FAQ
hu: GYIK felvétele

en: Add an associate
hu: Kapcsolat felvétele

en: Add another individual to the chart
hu: Másik személy felvétele az ábrába

en: Add from clipboard
hu: Felvétel a vágólapról

en: Add individuals
hu: Személyek felvétele

en: Add links
hu: Hivatkozások felvétele

en: Add marriage details
hu: Házassági adatok felvétele

en: Add missing death records
hu: Hiányzó elhalálozási bejegyzések felvétele

en: Add missing married names
hu: Hiányzó házassági nevek felvétele

en: Add more fields
hu: További mezők felvétele

en: Add narrative stories to individuals in the family tree.
hu: Leíró történetek felvétele a családfa személyeihez.

en: Add spaces where long lines were wrapped
hu: Sortörés miatt elvesztett szóközök pótlása

en: Add the GEDCOM media path to filenames
hu: A GEDCOM-média elérési útvonalának fájlnevekhez adása

en: Add to TITLE header tag
hu: A html-headerben a titlecímke toldaléka

en: Add to favorites
hu: Tegyük a kedvencek közé

en: Add to the clippings cart
hu: Tegyük a metszési kosárba

en: Add unique identifiers
hu: Egyedi azonosítók felvétele

en: Add unlinked records
hu: Nem kapcsolódó bejegyzések felvétele

en: Add watermarks to thumbnails
hu: Tegyünk vízjelet a bélyegképekbe

en: Add your own text and graphics.
hu: Saját szöveg és grafika felvétele.

en: Add/edit a journal/news entry
hu: Napló- vagy hírbejegyzés felvétele/szerkesztése

en: Address
hu: Elérhetőségi cím

en: Address line 1
hu: Címsor 1

en: Address line 2
hu: Címsor 2

en: Adelaide, Australia
hu: Adelaide, Ausztrália

en: Administrator
hu: Rendszergazda

en: Administrator account
hu: Rendszergazdafiók

en: Administrator comments on user
hu: Rendszergazda-megjegyzések a felhasználóról

en: Administrators
hu: Rendszergazdák

en: Adopted by both parents
hu: Mindkét szülő által örökbefogadott

en: Adopted by father
hu: Apa által örökbefogadott

en: Adopted by mother
hu: Anya által örökbefogadott

en: Adoption
hu: Örökbefogadás

en: Adoption of a brother
hu: Egy fiútestvér örökbefogadása

en: Adoption of a child
hu: Egy gyermek örökbefogadása

en: Adoption of a daughter
hu: Egy lánygyermek örökbefogadása

en: Adoption of a grandchild
hu: Egy unoka örökbefogadása

en: Adoption of a granddaughter
hu: Egy lányunoka örökbefogadása

en: Adoption of a grandson
hu: Egy fiúunoka örökbefogadása

en: Adoption of a half-brother
hu: Egy fiúféltestvér örökbefogadása

en: Adoption of a half-sibling
hu: Egy féltestvér örökbefogadása

en: Adoption of a half-sister
hu: Egy lányféltestvér örökbefogadása

en: Adoption of a sibling
hu: Egy testvér örökbefogadása

en: Adoption of a sister
hu: Egy lánytestvér örökbefogadása

en: Adoption of a son
hu: Egy fiúgyermek örökbefogadása

en: Adult christening
hu: Felnőttkeresztelő

en: Advanced fact preferences
hu: Speciális ténybeállítások

en: Advanced name facts
hu: Speciális névtények

en: Advanced place name facts
hu: Speciális helynévtények

en: Advanced search
hu: Részletes keresés

en: Afghanistan
hu: Afganisztán

en: Africa
hu: Afrika

en: After creating the family tree, you will be able to import data from a GEDCOM file.
hu: A családfa létrehozását követően betölthet adatokat egy GEDCOM-fájlból.

en: After you have signed in, select the “My account” link under the “My pages” menu and fill in the password fields to change your password.
hu: Miután bejelentkezett, válassza a „Felhasználói fiókom” hivatkozást az „Oldalaim” menüben, és töltse ki a jelszórovatokat, hogy megváltoztassa a jelszavát.

en: Age
hu: Életkor

en: Age at birth of child
hu: Életkor a gyermek születésekor

en: Age at which to assume an individual is dead
hu: Az az életkor, mely után az adott személy feltehetően már nem él

en: Age between husband and wife
hu: Korkülönbség férj és feleség között

en: Age between siblings
hu: Korkülönbség testvérek között

en: Age between wife and husband
hu: Korkülönbség feleség és férj között

en: Age difference
hu: Korkülönbség

en: Age in year of first marriage
hu: Életkor első házasságkötéskor

en: Age in year of marriage
hu: Életkor házasságkötéskor

en: Age of parents next to child’s birthdate
hu: Szülők kora a gyermek születésnapja mellett

en: Age related to birth year
hu: Életkor a születés éve szerint

en: Age related to death year
hu: Életkor az elhalálozás éve szerint

en: Agency
hu: Képviselet

en: Aland Islands
hu: Åland

en: Albania
hu: Albánia

en: Albuquerque, New Mexico, United States
hu: Albuquerque, Új Mexikó, Egyesült Államok

en: Algeria
hu: Algéria

en: Alias
hu: Másként

en: Alive
hu: Élők

en: All
hu: Mind

en: All changes in PhpGedView must be accepted
hu: A PhpGedView-ban végrehajtott összes változtatást el kell fogadni

en: All existing PhpGedView users must have distinct email addresses
hu: Az összes meglévő PhpGedView-felhasználó különböző e-mail címmel kell rendelkezzen

en: All facts and events
hu: Minden tény és esemény

en: All family facts
hu: Az összes családtény

en: All fields must be completed.
hu: Minden mezőt ki kell tölteni.

en: All files have read and write permission.
hu: Minden fájl olvasási és írási engedéllyel rendelkezik.

en: All individual facts
hu: Az összes személytény

en: All individuals
hu: Az összes személy

en: All records
hu: Az összes bejegyzés

en: All repository facts
hu: Az összes adattártény

en: All source facts
hu: Az összes forrástény

en: Allow other modules to edit text using a “WYSIWYG” editor, instead of using HTML codes.
hu: Engedélyezzük a többi modul szövegszerkesztését egy „WYSIWYG”-szerkesztő használatával – HTML-kódok helyett.

en: Allow users to see raw GEDCOM records
hu: A felhasználók láthatják a nyers GEDCOM-bejegyzéseket

en: Allow users to select their own theme
hu: A felhasználók saját témát választhatnak

en: Allow visitors to request a new user account
hu: Engedélyezzük a látogatóknak új felhasználói fiók igénylését

en: Also known as
hu: Ismert, mint

en: American Samoa
hu: Amerikai Szamoa

en: An FAQ can be displayed on just one of the family trees, or on all the family trees.
hu: Egy GYIK megjeleníthető csak a családfák egyikén vagy az összes családfán.

en: An administrator must approve the new user account and select an access level before the user can sign in.
hu: A rendszergazdának jóvá kell hagynia az új felhasználói fiókot és be kell állítania egy jogosultsági szintet – mielőtt a felhasználó bejelentkezhetne.

en: An alternative to the “media” tab, and an enhanced image viewer.
hu: A médiafül változata és egy feljavított képmegjelenítő.

en: An alternative way to display charts.
hu: Ábramegjelenítés egyéb módja.

en: An alternative way to enter census transcripts and link them to individuals.
hu: Népszámlálási átiratok bevitelének egyéb módja és személyekhez rendelésük.

en: An alternative way to select a new theme.
hu: Új témaválasztás egyéb módja.

en: An alternative way to sign in and sign out.
hu: Be- és kijelentkezés egyéb módja.

en: An associate is another individual who was involved with this fact or event, such as a witness or a priest.
hu: A kapcsolat egy másik személy, akinek köze volt ehhez a tényhez vagy eseményhez, mint pl. egy tanú vagy lelkész.

en: An associate is another individual who was involved with this individual, such as a friend or an employer.
hu: A kapcsolat egy másik személy, akinek köze volt ehhez a személyhez, mint pl. egy barát vagy egy munkaadó.

en: An edit menu for individuals, families, sources, etc.
hu: Szerkesztőmenü személyek, családok, források stb. részére.

en: An error occurred when unzipping the file.
hu: Hiba történt a tömörített fájl kibontása közben.

en: An hourglass chart of an individual’s ancestors and descendants.
hu: Egy személy őseinek és utódainak homokóraábrája.

en: An interactive tree, showing all the ancestors and descendants of an individual.
hu: Egy családfaág – a személy összes ősével és utódával.

en: An unexpected database error occurred.
hu: Váratlan adatbázishiba történt.

en: Ancestors
hu: Ősök

en: Ancestors interest
hu: A személy kutatandó ősei

en: Ancestors of
hu: E személy ősei:

en: Ancestors of %s
hu: %s ősei

en: Ancestral file number
hu: Ősök fájlszáma (AFN)

en: Anchorage, Alaska, United States
hu: Anchorage, Alaszka, Egyesült Államok

en: Anniversary
hu: Évforduló

en: Anniversary calendar
hu: Évfordulónaptár

en: Annulment
hu: Érvénytelenítés

en: Answer
hu: Válasz

en: Antarctica
hu: Antarktisz

en: Antigua and Barbuda
hu: Antigua és Barbuda

en: Anyone with a user account can access this website.
hu: Egy felhasználói fiókkal bárki hozzáférhet ehhez a webhelyhez.

en: Apia, Samoa
hu: Apia, Szamoa

en: Apply automatic corrections to your genealogy data.
hu: A származástani adatok automatikus hibajavításának alkalmazása.

en: Apply privacy settings
hu: Adatvédelmi beállítások alkalmazása

en: Apply these preferences to all family trees
hu: Ezen beállítások alkalmazása az összes családfára

en: Apply these preferences to new family trees
hu: Ezen beállítások alkalmazása az új családfákra

en: Approval of account at %s
hu: Felhasználói fiók (%s) jóváhagyása

en: Approved
hu: Jóváhagyva

en: Approved by administrator
hu: Rendszergazda jóváhagyta

en: Aqua Marine
hu: Akvamarin

en: Are you sure you want to delete this fact?
hu: Biztos, hogy törli ezt a tényt?

en: Are you sure you want to delete this message? It cannot be retrieved later.
hu: Biztos, hogy törli ezt az üzenetet? A művelet később nem visszavonható.

en: Are you sure you want to delete “%s”?
hu: Biztos, hogy törli ezt: „%s”?

en: Are you sure you want to reject all the changes to this family tree?
hu: Biztos, hogy el akarja utasítani a családfa összes változtatását?

en: Are you sure you want to remove links to this media object?
hu: Biztos, hogy törli az erre a médiaobjektumra mutató hivatkozásokat?

en: Are you sure you want to remove this item from your list of favorites?
hu: Biztos, hogy törli ezt az elemet a kedvencei listájából?

en: Argentina
hu: Argentína

en: Armenia
hu: Örményország

en: As well as using the toolbar to apply HTML formatting, you can insert database fields which are updated automatically. These special fields are marked with <b>#</b> characters. For example <b>#totalFamilies#</b> will be replaced with the actual number of families in the database. Advanced users may wish to apply CSS classes to their text, so that the formatting matches the currently selected theme.
hu: Ahogy az eszköztárat használjuk HTML-formázásra, az adatbázisból beszúrhat adatmezőket, melyek automatikusan frissülnek. Ezen egyedi mezőket <b>#</b> karakter jelzi. Például a <b>#totalFamilies#</b> az adatbázisban lévő családok jelenlegi számára cserélődik. Haladó felhasználók a szövegükben alkalmazhatnak CSS-osztályokat, így a formázás illeszkedik a kiválasztott témához.

en: Ash
hu: Hamuszürke

en: Asia
hu: Ázsia

en: Associate
hu: Társítás

en: Associate events with this source
hu: Események társítása ehhez a forráshoz

en: Associates
hu: Társak

en: Asuncion, Paraguay
hu: Asunción, Paraguay

en: At sea
hu: Tengeren

en: Atlanta, Georgia, United States
hu: Atlanta, Georgia, Egyesült Államok

en: Attendant
hu: Gondozó

en: Attending
hu: Gondozás

en: Audio
hu: Hangfelvétel

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Austria
hu: Ausztria

en: Author
hu: Szerző

en: Author of last change
hu: Utolsó módosító

en: Automatically accept changes made by this user
hu: E felhasználó változtatásainak automatikus elfogadása

en: Automatically expand notes
hu: Jegyzetek automatikus kitárása

en: Automatically expand sources
hu: Források automatikus kitárása

en: Available blocks
hu: Rendelkezésre álló blokkok

en: Average age
hu: Átlagéletkor

en: Average age at death
hu: Átlagéletkor elhalálozáskor

en: Average age in century of marriage
hu: Átlagéletkor a házasság századában

en: Average age related to death century
hu: Átlagéletkor az elhalálozás százada szerint

en: Average number of children per family
hu: Gyermekek átlagos száma családonként

en: Avoid spaces and punctuation. A family name might be a good choice.
hu: Kerülje a szóközöket és írásjeleket. Egy családnév jó választás lehet.

en: Azerbaijan
hu: Azerbajdzsán

en: Azores
hu: Azori-szigetek

en: Bahamas
hu: Bahama-szigetek

en: Bahrain
hu: Bahrein

en: Bangladesh
hu: Banglades

en: Baptism
hu: Keresztelés

en: Baptism of a brother
hu: Fiútestvér keresztelése

en: Baptism of a child
hu: Gyermek keresztelése

en: Baptism of a daughter
hu: Lánygyermek keresztelése

en: Baptism of a grandchild
hu: Unoka keresztelése

en: Baptism of a granddaughter
hu: Lányunoka keresztelése

en: Baptism of a grandson
hu: Fiúunoka keresztelése

en: Baptism of a half-brother
hu: Fiúféltestvér keresztelése

en: Baptism of a half-sibling
hu: Féltestvér keresztelése

en: Baptism of a half-sister
hu: Lányféltestvér keresztelése

en: Baptism of a sibling
hu: Testvér keresztelése

en: Baptism of a sister
hu: Lánytestvér keresztelése

en: Baptism of a son
hu: Fiúgyermek keresztelése

en: Batch update
hu: Kötegelt frissítés

en: Baton Rouge, Louisiana, United States
hu: Baton Rouge, Louisiana, Egyesült Államok

en: Bearing
hu: Irány

en: Begins with
hu: Ezzel kezdődik

en: Belarus
hu: Belorusszia

en: Belgian Chocolate
hu: Belga csokoládé

en: Bern, Switzerland
hu: Bern, Svájc

en: Best man
hu: Legjobb ember

en: Bhutan
hu: Bhután

en: Bibliography
hu: Irodalomjegyzék

en: Billings, Montana, United States
hu: Billings, Montana, Egyesült Államok

en: Binary data object
hu: Bináris adatobjektumok

en: Birmingham, Alabama, United States
hu: Birmingham, Alabama, Egyesült Államok

en: Birth
hu: Születés

en: Birth by country
hu: Születés ország szerint

en: Birth date range end
hu: Születés-dátumtartomány vége

en: Birth date range start
hu: Születés-dátumtartomány kezdete

en: Birth of a brother
hu: Fiútestvér születése

en: Birth of a child
hu: Gyermek születése

en: Birth of a daughter
hu: Lánygyermek születése

en: Birth of a grandchild
hu: Unoka születése

en: Birth of a granddaughter
hu: Lányunoka születése

en: Birth of a grandson
hu: Fiúunoka születése

en: Birth of a half-brother
hu: Fiúféltestvér születése

en: Birth of a half-sibling
hu: Féltestvér születése

en: Birth of a half-sister
hu: Lányféltestvér születése

en: Birth of a sibling
hu: Testvér születése

en: Birth of a sister
hu: Lánytestvér születése

en: Birth of a son
hu: Fiúgyermek születése

en: Birth places
hu: Szülőhelyek

en: Birthplace contains
hu: A szülőhely tartalmazza

en: Births
hu: Születések

en: Births by century
hu: Születések századok szerint

en: Bismarck, North Dakota, United States
hu: Bismarck, Észak Dakota, Egyesült Államok

en: Blessing
hu: Megáldás

en: Block
hu: Blokk

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Blue Lagoon
hu: Kék lagúna

en: Blue Marine
hu: Tengerkék

en: Body
hu: Üzenet

en: Bogota, Colombia
hu: Bogota, Kolumbia

en: Boise, Idaho, United States
hu: Boise, Idaho, Egyesült Államok

en: Bolivia
hu: Bolívia

en: Book
hu: Könyv

en: Booklet
hu: Füzet

en: Born in the covenant
hu: Szövetségben született

en: Bosnia and Herzegovina
hu: Bosznia-Hercegovina

en: Boston, Massachusetts, United States
hu: Boston, Massachusetts, Egyesült Államok

en: Both alive
hu: Mindkettő élő

en: Both dead
hu: Mindkettő elhunyt

en: Bountiful, Utah, United States
hu: Bountiful, Utah, Egyesült Államok

en: Bouvet Island
hu: Bouvet-sziget

en: Branches
hu: Ágak

en: Branches of the %s family
hu: A(z) %s család ágai

en: Brazil
hu: Brazília

en: Bridesmaid
hu: Nyoszolyólány

en: Brigham City, Utah, United States
hu: Brigham City, Utah, Egyesült Államok

en: Brisbane, Australia
hu: Brisbane, Ausztrália

en: Brit milah
hu: Körülmetélés

en: Brit milah of a brother
hu: Fiútestvér körülmetélése

en: Brit milah of a grandson
hu: Fiúunoka körülmetélése

en: Brit milah of a half-brother
hu: Fiúféltestvér körülmetélése

en: Brit milah of a son
hu: Fiúgyermek körülmetélése

en: British Indian Ocean Territory
hu: Brit Indiai-óceáni Terület

en: British Virgin Islands
hu: Brit Virgin-szigetek

en: Brother
hu: Fiútestvér

en: Brunei Darussalam
hu: Brunei Szultanátus

en: Buenos Aires, Argentina
hu: Buenos Aires, Argentína

en: Bulgaria
hu: Bulgária

en: Burial
hu: Temetés

en: Burial of a brother
hu: Fiútestvér temetése

en: Burial of a child
hu: Gyermek temetése

en: Burial of a daughter
hu: Lánygyermek temetése

en: Burial of a father
hu: Apa temetése

en: Burial of a grandchild
hu: Unoka temetése

en: Burial of a granddaughter
hu: Lányunoka temetése

en: Burial of a grandfather
hu: Nagyapa temetése

en: Burial of a grandmother
hu: Nagyanya temetése

en: Burial of a grandparent
hu: Nagyszülő temetése

en: Burial of a grandson
hu: Fiúunoka temetése

en: Burial of a half-brother
hu: Fiúféltestvér temetése

en: Burial of a half-sibling
hu: Féltestvér temetése

en: Burial of a half-sister
hu: Lányféltestvér temetése

en: Burial of a husband
hu: Férj temetése

en: Burial of a maternal grandfather
hu: Anyai nagyapa temetése

en: Burial of a maternal grandmother
hu: Anyai nagyanya temetése

en: Burial of a maternal grandparent
hu: Anyai nagyszülő temetése

en: Burial of a mother
hu: Anya temetése

en: Burial of a parent
hu: Szülő temetése

en: Burial of a paternal grandfather
hu: Apai nagyapa temetése

en: Burial of a paternal grandmother
hu: Apai nagyanya temetése

en: Burial of a paternal grandparent
hu: Apai nagyszülő temetése

en: Burial of a sibling
hu: Testvér temetése

en: Burial of a sister
hu: Lánytestvér temetése

en: Burial of a son
hu: Fiúgyermek temetése

en: Burial of a spouse
hu: Házastárs temetése

en: Burial of a wife
hu: Feleség temetése

en: Burial place contains
hu: A temetés helye tartalmazza

en: Buyer
hu: Vevő

en: By default, SMTP works on port 25.
hu: Alapértelmezés szerint az SMTP a 25-ös porton fut.

en: By default, the list shows only those places which can be found in your family trees. You may have details for other places, such as those imported in bulk from an external file. Selecting this option will show all places, including ones that are not currently used.
hu: Alapértelmezés szerint a listában csak a családfájában található helyek szerepelnek. Amennyiben vannak adatok más helyekről is, ezeket ömlesztve egy fájlból lehet betölteni. Bejelölve ezt az opciót, megjelennek azon helyek is, amelyeket eddig nem használt fel.

en: By default, your server allows scripts to run for %s second. | By default, your server allows scripts to run for %s seconds.
hu[0]: Alapértelmezés szerint az Ön szervere a szkriptek futását %s másodpercig engedi.
hu[1]: Alapértelmezés szerint az Ön szervere a szkriptek futását %s másodpercig engedi.

en: By default, your server allows scripts to use %s of memory.
hu: Alapértelmezés szerint az Ön szervere a szkripteknek %s memóriahasználatot engedélyez.

[ctx: CENTURY]
en: 10th
hu: 10.

[ctx: CENTURY]
en: 11th
hu: 11.

[ctx: CENTURY]
en: 12th
hu: 12.

[ctx: CENTURY]
en: 13th
hu: 13.

[ctx: CENTURY]
en: 14th
hu: 14.

[ctx: CENTURY]
en: 15th
hu: 15.

[ctx: CENTURY]
en: 16th
hu: 16.

[ctx: CENTURY]
en: 17th
hu: 17.

[ctx: CENTURY]
en: 18th
hu: 18.

[ctx: CENTURY]
en: 19th
hu: 19.

[ctx: CENTURY]
en: 1st
hu: 1.

[ctx: CENTURY]
en: 20th
hu: 20.

[ctx: CENTURY]
en: 21st
hu: 21.

[ctx: CENTURY]
en: 2nd
hu: 2.

[ctx: CENTURY]
en: 3rd
hu: 3.

[ctx: CENTURY]
en: 4th
hu: 4.

[ctx: CENTURY]
en: 5th
hu: 5.

[ctx: CENTURY]
en: 6th
hu: 6.

[ctx: CENTURY]
en: 7th
hu: 7.

[ctx: CENTURY]
en: 8th
hu: 8.

[ctx: CENTURY]
en: 9th
hu: 9.

en: Calculating…
hu: Számítás folyamatban…

en: Calendar
hu: Naptár

en: Calendar conversion
hu: Naptárátváltás

en: Calgary, Alberta, Canada
hu: Calgary, Alberta, Kanada

en: Call number
hu: Hívószám

en: Cambodia
hu: Kambodzsa

en: Cameroon
hu: Kamerun

en: Campinas, Brazil
hu: Campinas, Brazília

en: Canada
hu: Kanada

en: Cape Verde
hu: Zöld-foki szigetek

en: Card
hu: Kártya

en: Cardston, Alberta, Canada
hu: Cardston, Alberta, Kanada

en: Case insensitive
hu: Kis- és nagybetűre érzéketlen

en: Caste
hu: Kaszt

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Cause
hu: Ok

en: Cause of death
hu: Halál oka

en: Caution! This may take a long time. Be patient.
hu: Figyelem! A művelet időigényes lehet. Legyen türelemmel.

en: Caution: old modules may not work, or they may prevent webtrees from working.
hu: Figyelem! A régi modulok működésképtelenek lehetnek, vagy akadályozhatják a webtrees működését.

en: Caution: old themes may not work, or they may prevent webtrees from working.
hu: Figyelem! A régi témák működésképtelenek lehetnek, vagy akadályozhatják a webtrees működését.

en: Cayman Islands
hu: Kajmán-szigetek

en: Cebu City, Philippines
hu: Cebu City, Fülöp-szigetek

en: Cemeteries
hu: Temetők

en: Cemetery
hu: Temető

en: Census
hu: Népszámlálás

en: Census assistant
hu: Statisztikai asszisztens

en: Census date
hu: Népszámlálás dátuma

en: Census place
hu: Népszámlálás helye

en: Census transcript
hu: Statisztikai átirat

en: Central African Republic
hu: Közép-Afrikai Köztársaság

en: Certificate
hu: Igazolás

en: Chad
hu: Csád

en: Change
hu: Változtat

en: Change family members
hu: Családtagok változtatása

en: Change flag
hu: Zászlócsere

en: Change the blocks on this user’s “My page”
hu: E felhasználó „Saját oldalam” blokkjainak módosítása

en: Change the “Home page” blocks
hu: A „Honlap” blokkjainak módosítása

en: Change the “My page” blocks
hu: A „Saját oldalam” blokkjainak módosítása

en: Changed on %1$s
hu: Változtatás időpontja: %1$s

en: Changed on %1$s by %2$s
hu: Utolsó módosítás: %2$s, %1$s által

en: Changes
hu: Változtatások

en: Changes in the last %s day | Changes in the last %s days
hu[0]: Az elmúlt 24 óra módosításai
hu[1]: Az elmúlt %s nap módosításai

en: Changes log
hu: Változtatások naplója

en: Character set
hu: Karakterkészlet

en: Chart
hu: Ábra

en: Chart preferences
hu: Ábrabeállítások

en: Chart type
hu: Ábratípus

en: Charts
hu: Ábrák

en: Check file permissions…
hu: Fájljogosultságok ellenőrzése…

en: Check for custom modules…
hu: Egyedi modulok ellenőrzése…

en: Check for custom themes…
hu: Egyedi témák ellenőrzése…

en: Check for errors
hu: Hibaellenőrzés

en: Check for pending changes…
hu: Függő változtatások ellenőrzése…

en: Check the access rights on this folder.
hu: E mappa elérési jogainak ellenőrzése.

en: Check the settings and try again.
hu: Ellenőrizze a beállításokat, és próbálja újra.

en: Checking server capacity
hu: A szerver erőforrásának ellenőrzése

en: Checking server configuration
hu: Szerverbeállítások ellenőrzése

en: Chicago, Illinois, United States
hu: Chicago, Illinois, Egyesült Államok

en: Child
hu: Gyermek

en: Child of
hu: A következő gyermeke:

en: Child of %s
hu: %s gyermeke

en: Children
hu: Gyerekek

en: Children in family
hu: Gyerekek száma a családban

en: Children of
hu: Az ő gyermekei:

en: Children take a patronym instead of a surname.
hu: A gyerekek apai nevet viselnek – vezetéknév helyett.

en: Children take one surname from the father and one surname from the mother.
hu: A gyerekeknek egy vezetékneve az apától és egy az anyától származik.

en: Children take one surname from the mother and one surname from the father.
hu: A gyerekeknek egy vezetékneve az anyától és egy az apától származik.

en: Children take their father’s surname.
hu: A gyerekek az apjuk vezetéknevét viselik.

en: Children take their mother’s surname.
hu: A gyerekek az anyjuk vezetéknevét viselik.

en: China
hu: Kína

en: Choose a report to run
hu: Válasszon ki egy jelentést

en: Choose relatives
hu: Rokonok kiválasztása

en: Choose the thumbnail image that you want to upload. Although thumbnails can be generated automatically for images, you may wish to generate your own thumbnail, especially for other media types. For example, you can provide a still image from a video, or a photograph of the individual who made an audio recording.
hu: Válassza ki a feltöltendő bélyegképet. Habár a képek bélyegképe automatikusan létrehozható, főleg egyéb médiatípusok esetén saját bélyegképet hozhat létre. Például a mozgóképnél megadhat egy állóképet egy videóból, vagy a személy fényképét, aki hangfelvételt készített.

en: Choose user defined welcome text typed below
hu: Válassza a felhasználó által definiált – alább begépelt – üdvözlőszöveget

en: Choose:
hu: Válasszon:

en: Christening
hu: Keresztelő

en: Christening of a brother
hu: Fiútestvér keresztelése

en: Christening of a child
hu: Gyermek keresztelése

en: Christening of a daughter
hu: Lánygyermek keresztelése

en: Christening of a grandchild
hu: Unoka keresztelése

en: Christening of a granddaughter
hu: Lányunoka keresztelése

en: Christening of a grandson
hu: Fiúunoka keresztelése

en: Christening of a half-brother
hu: Fiúféltestvér keresztelése

en: Christening of a half-sibling
hu: Féltestvér keresztelése

en: Christening of a half-sister
hu: Lányféltestvér keresztelése

en: Christening of a sibling
hu: Testvér keresztelése

en: Christening of a sister
hu: Lánytestvér keresztelése

en: Christening of a son
hu: Fiúgyermek keresztelése

en: Christmas Island
hu: Karácsony-sziget

en: Circumciser
hu: Körülmetélő

en: Citation details
hu: Idézetrészletek

en: Citizenship
hu: Állampolgárság

en: City
hu: Város

en: Ciudad Juarez, Mexico
hu: Ciudad Juarez, Mexikó

en: Civil marriage
hu: Polgári esküvő

en: Civil registrar
hu: Anyakönyvvezető

en: Clean up data folder
hu: Adatmappa tisztítása

en: Cleared but not yet completed
hu: Tisztázva de nem teljesen befejezve

en: Clippings cart
hu: Metszési kosár

en: Coat of arms
hu: Címer

en: Cochabamba, Bolivia
hu: Cochabamba, Bolívia

en: Cocos (Keeling) Islands
hu: Kókusz (Keeling)-szigetek

en: Coffee and Cream
hu: Kávé tejszínnel

en: Cold Day
hu: Hűvös nap

en: Colombia
hu: Kolumbia

en: Colonia Juarez, Mexico
hu: Colonia Juarez, Mexikó

en: Columbia River, Washington, United States
hu: Columbia River, Washington, Egyesült Államok

en: Columbia, South Carolina, United States
hu: Columbia, South Carolina, Egyesült Államok

en: Columbus, Ohio, United States
hu: Columbus, Ohio, Egyesült Államok

en: Columns per page
hu: Oszlopok oldalanként

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Comments
hu: Megjegyzések

en: Common law marriage
hu: Általános polgári házasság

en: Communicate directly with other users, using private messages.
hu: Társalogjon közvetlenül más felhasználókkal – személyes üzenetekkel.

en: Comoros
hu: Comore-szigetek

en: Compact tree
hu: Tömör fa

en: Compact tree of %s
hu: %s tömör fája

en: Completed before 1970; date not available
hu: 1970 előtt megtörtént; a dátum ismeretlen

en: Completed; date unknown
hu: Megtörtént; a dátum ismeretlen

en: Compress the GEDCOM file
hu: A GEDCOM-fájl tömörítése

en: Concatenation
hu: Láncolat

en: Confirm password
hu: A jelszó megerősítése

en: Confirmation
hu: Bérmálás/Konfirmáció

en: Connection to database server
hu: Csatlakozás az adatbázisszerverhez

en: Contact information
hu: Kapcsolatinformáció

en: Contact method
hu: Kapcsolattartási mód

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Content
hu: Tartalomjegyzék

en: Continued
hu: Folytatás

en: Control panel
hu: Vezérlőpult

en: Convert from UTF-8 to ISO-8859-1
hu: Átalakítás UTF-8-ról ISO-8859-1-re

en: Cook Islands
hu: Cook-szigetek

en: Cookies
hu: Sütik

en: Copenhagen, Denmark
hu: Koppenhága, Dánia

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy all the records from %1$s into %2$s.
hu: Az összes bejegyzés másolása innen: %1$s ide: %2$s.

en: Copy files…
hu: Fájlok másolása…

en: Copy these files to the folder %s, replacing any that have the same name.
hu: A fájlok másolása a(z) %s mappába – az azonos nevűek felülírásával.

en: Cordoba, Argentina
hu: Córdoba, Argentína

en: Corporation
hu: Vállalat

en: Correct NAME records of the form “John/DOE/” or “John /DOE”, as produced by older genealogy programs.
hu: A helyes névbejegyzés (NAME) alakja „/NAGY/János” vagy „/NAGY/ János”, ahogy a régebbi származástani programok létrehozták.

en: Cote d’Ivoire
hu: Elefántcsontpart

en: Could not verify the information you entered. Please try again or contact the site administrator for more information.
hu: Nem lehetett ellenőrizni a megadott információt. Kérjük, próbálja újra, vagy további információért lépjen kapcsolatba a rendszergazdával.

en: Count
hu: Fő

en: Countries
hu: Országok

en: Country
hu: Ország

en: Counts
hu: Darabszám

en: County
hu: Megye

en: Create
hu: Létrehozás

en: Create a family tree
hu: Családfa létrehozása

en: Create a media object
hu: Médiaobjektum létrehozása

en: Create a repository
hu: Adattár létrehozása

en: Create a shared note
hu: Megosztott jegyzet létrehozása

en: Create a shared note using the census assistant
hu: Megosztott jegyzet létrehozása összeíró-segédlet használatával

en: Create a source
hu: Forrás létrehozása

en: Create a website access rule
hu: Webhelyelérési szabály létrehozása

en: Create an individual
hu: Személy létrehozása

en: Create your own chart
hu: Saját ábra létrehozása

en: Create, update, and delete a family tree for every GEDCOM file in the data folder.
hu: Családfa létrehozása, frissítése és törlése az adatmappában lévő összes GEDCOM-fájlban.

en: Cremation
hu: Hamvasztás

en: Cremation of a brother
hu: Fiútestvér hamvasztása

en: Cremation of a child
hu: Gyermek hamvasztása

en: Cremation of a daughter
hu: Lánygyermek hamvasztása

en: Cremation of a father
hu: Apa hamvasztása

en: Cremation of a grand-parent
hu: Nagyszülő hamvasztása

en: Cremation of a grandchild
hu: Unoka hamvasztása

en: Cremation of a granddaughter
hu: Lányunoka hamvasztása

en: Cremation of a grandfather
hu: Nagyapa hamvasztása

en: Cremation of a grandmother
hu: Nagyanya hamvasztása

en: Cremation of a grandson
hu: Fiúunoka hamvasztása

en: Cremation of a half-brother
hu: Fiúféltestvér hamvasztása

en: Cremation of a half-sibling
hu: Féltestvér hamvasztása

en: Cremation of a half-sister
hu: Lányféltestvér hamvasztása

en: Cremation of a husband
hu: Férj hamvasztása

en: Cremation of a maternal grandfather
hu: Anyai nagyapa hamvasztása

en: Cremation of a maternal grandmother
hu: Anyai nagyanya hamvasztása

en: Cremation of a mother
hu: Anya hamvasztása

en: Cremation of a parent
hu: Szülő hamvasztása

en: Cremation of a paternal grandfather
hu: Apai nagyapa hamvasztása

en: Cremation of a paternal grandmother
hu: Apai nagyanya hamvasztása

en: Cremation of a sibling
hu: Testvér hamvasztása

en: Cremation of a sister
hu: Lánytestvér hamvasztása

en: Cremation of a son
hu: Fiúgyermek hamvasztása

en: Cremation of a spouse
hu: Házastárs hamvasztása

en: Cremation of a wife
hu: Feleség hamvasztása

en: Croatia
hu: Horvátország

en: Cuba
hu: Kuba

en: Curitiba, Brazil
hu: Curitiba, Brazília

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Custom
hu: Egyedi

en: Custom event
hu: Egyedi esemény

en: Custom fact
hu: Egyedi tény

en: Custom module
hu: Egyedi modul

en: Custom tags
hu: Egyedi címkék

en: Custom theme
hu: Egyedi téma

en: Custom welcome text
hu: Saját üdvözlőszöveg

en: Customize this page
hu: Saját oldalam testreszabása

en: Cyprus
hu: Ciprus

en: Czech Republic
hu: Cseh Köztársaság

en: DNA markers
hu: DNS-markerek

en: Dallas, Texas, United States
hu: Dallas, Texas, Egyesült Államok

en: Dashboard
hu: Műszerfal

en: Data
hu: Adat

en: Data folder
hu: Adatmappa

en: Database and table names
hu: Adatbázis- és táblanevek

en: Database connection
hu: Adatbázis-csatlakozás

en: Database name
hu: Adatbázisnév

en: Database password
hu: Adatbázisjelszó

en: Database user account
hu: Adatbázis-felhasználó

en: Date
hu: Dátum

en: Date differences
hu: Dátumkülönbségek

en: Date of LDS baptism
hu: UNSZ-keresztség dátuma

en: Date of LDS child sealing
hu: UNSZ-gyerekpecsételés dátuma

en: Date of LDS endowment
hu: UNSZ-felruházás dátuma

en: Date of LDS spouse sealing
hu: UNSZ-házastárs-pecsételés dátuma

en: Date of adoption
hu: Örökbefogadás dátuma

en: Date of baptism
hu: Keresztelés dátuma

en: Date of bar mitzvah
hu: Bar mitzvah dátuma

en: Date of bat mitzvah
hu: Bat mitzvah dátuma

en: Date of birth
hu: Születés dátuma

en: Date of blessing
hu: Áldás dátuma

en: Date of brit milah
hu: Körülmetélés dátuma

en: Date of burial
hu: Temetés dátuma

en: Date of christening
hu: Keresztelő dátuma

en: Date of confirmation
hu: Konfirmálás dátuma

en: Date of cremation
hu: Hamvasztás dátuma

en: Date of death
hu: Elhalálozás dátuma

en: Date of divorce
hu: Válás dátuma

en: Date of emigration
hu: Kivándorlás dátuma

en: Date of engagement
hu: Eljegyzés dátuma

en: Date of entry in original source
hu: Bejegyzés dátuma az eredeti forrásban

en: Date of event
hu: Esemény dátuma

en: Date of first communion
hu: Elsőáldozás dátuma

en: Date of immigration
hu: Bevándorlás dátuma

en: Date of last change
hu: Utolsó módosítás ideje

en: Date of marriage
hu: Esküvő dátuma

en: Date of marriage banns
hu: Házasság kihirdetésének dátuma

en: Date of naturalization
hu: Honosítás dátuma

en: Date of ordination
hu: Felszentelés dátuma

en: Date of residence
hu: Tartózkodás dátuma

en: Date period
hu: Dátumidőszak

en: Date periods are used to indicate that a fact, such as an occupation, continued for a period of time.
hu: A dátumidőszakok azt jelzik, hogy egy tény, mint egy foglalkozás, egy ideig folytatódott.

en: Date range
hu: Dátumtartomány

en: Date ranges are used to indicate that an event, such as a birth, happened on an unknown date within a possible range.
hu: A dátumtartományok azt jelzik, hogy egy esemény, mint a születés, ismeretlen időpontban történt – egy lehetséges időtartományban.

en: Date registered
hu: Regisztráció dátuma

en: Date sent
hu: Küldés dátuma

en: Dates are only converted if they are valid for the calendar. For example, only dates between %1$s and %2$s will be converted to the French calendar and only dates after %3$s will be converted to the Gregorian calendar.
hu: A dátumok csak akkor válthatók át, ha érvényesek a naptár számára. Például csak %1$s és %2$s közötti napok válthatók át francia forradalmi naptárra, és csak %3$s utáni napok válthatók át Gergely-naptárra.

en: Dates are stored using English abbreviations and keywords. Shortcuts are available as alternatives to these abbreviations and keywords.
hu: A dátumok tárolása (a GEDCOM-szabvány előírásainak megfelelő) angol kulcsszavak használatával történik. A kulcsszavak helyettesítésére rövidítések állnak rendelkezésre.

en: Daughter
hu: Lánygyermek

en: Daughter of %s
hu: %s lánya

en: Day
hu: Nap

en: Day not set
hu: A nap nincs megadva

en: Day:
hu: Nap:

en: Dead
hu: Elhunytak

en: Death
hu: Elhalálozás

en: Death by country
hu: Halálozás ország szerint

en: Death date range end
hu: Elhalálozás-dátumtartomány vége

en: Death date range start
hu: Elhalálozás-dátumtartomány kezdete

en: Death of a brother
hu: Fiútestvér halála

en: Death of a child
hu: Gyermek halála

en: Death of a daughter
hu: Lánygyermek halála

en: Death of a father
hu: Apa halála

en: Death of a grand-parent
hu: Nagyszülő halála

en: Death of a grandchild
hu: Unoka halála

en: Death of a granddaughter
hu: Lányunoka halála

en: Death of a grandfather
hu: Nagyapa halála

en: Death of a grandmother
hu: Nagyanya halála

en: Death of a grandson
hu: Fiúunoka halála

en: Death of a half-brother
hu: Fiúféltestvér halála

en: Death of a half-sibling
hu: Féltestvér halála

en: Death of a half-sister
hu: Lányféltestvér halála

en: Death of a husband
hu: Férj halála

en: Death of a maternal grandfather
hu: Anyai nagyapa halála

en: Death of a maternal grandmother
hu: Anyai nagyanya halála

en: Death of a mother
hu: Anya halála

en: Death of a parent
hu: Szülő halála

en: Death of a paternal grandfather
hu: Apai nagyapa halála

en: Death of a paternal grandmother
hu: Apai nagyanya halála

en: Death of a sibling
hu: Testvér halála

en: Death of a sister
hu: Lánytestvér halála

en: Death of a son
hu: Fiúgyermek halála

en: Death of a spouse
hu: Házastárs halála

en: Death of a wife
hu: Feleség halála

en: Death of one spouse
hu: Egyik házastárs halála

en: Death place contains
hu: Az elhalálozás helye tartalmazza

en: Death places
hu: Elhalálozási helyek

en: Deaths
hu: Elhalálozások

en: Deaths by century
hu: Elhalálozások századok szerint

en: Decade of birth
hu: Születés évtizede

en: Decade of death
hu: Elhalálozás évtizede

en: Decade of marriage
hu: Házasság évtizede

en: Decidi
hu: Dekád

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default chart
hu: Alapértelmezett ábra

en: Default family tree
hu: Alapértelmezett családfa

en: Default individual
hu: Alapértelmezett személy

en: Default map type
hu: Alapértelmezett térképtípus

en: Default pedigree chart layout
hu: Alapértelmezett ősfaelrendezés

en: Default pedigree generations
hu: Az ősfa nemzedékeinek alapértelmezett száma

en: Default theme
hu: Alapértelmezett téma

en: Degree
hu: Fokozat

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete all existing geographic data before importing the file.
hu: Az összes létező földrajzi adat törlése az állomány importálása előtt.

en: Delete inactive users
hu: Inaktív felhasználók törlése

en: Delete selected messages
hu: Kiválasztott üzenetek törlése

en: Delete temporary files…
hu: Ideiglenes fájlok törlése…

en: Delete the preferences for this module.
hu: E modul beállításainak törlése.

en: Delete this name
hu: E név törlése

en: Delete your account
hu: A felhasználói fiókja törlése

en: Deleting the family will unlink all of the individuals from each other but will leave the individuals in place. Are you sure you want to delete this family?
hu: A család törlése megszüntet minden kapcsolatot az egyes személyek között, de a személyeket meghagyja. Biztos benne, hogy törölni akarja ezt a családot?

en: Democratic Republic of the Congo
hu: Kongói Demokratikus Köztársaság

en: Denmark
hu: Dánia

en: Denver, Colorado, United States
hu: Denver, Colorado, Egyesült Államok

en: Depending on your server configuration, you may be able to upgrade automatically.
hu: Az Ön szerverkonfigurációjától függően automatikusan is frissíthet.

en: Descendant generations
hu: Utódnemzedékek

en: Descendants
hu: Utódok

en: Descendants interest
hu: A személy kutatandó utódai

en: Descendants of
hu: Az ő utódai:

en: Descendants of %s
hu: %s utódai

en: Description
hu: Leírás

en: Description META tag
hu: Description (leírás) metacímke

en: Description unavailable
hu: Nincs leírás

en: Destination
hu: Cél

en: Details
hu: Részletek

en: Details of the new user will be sent to the genealogy contact for the corresponding family tree.
hu: Az új felhasználó adatait elküldjük a megfelelő családfa származástani kapcsolattartójának.

en: Detroit, Michigan, United States
hu: Detroit, Michigan, Egyesült Államok

en: Died as a child: exempt
hu: Gyermekként halt meg: felmentett

en: Died as an infant: exempt
hu: Csecsemőként halt meg: felmentett

en: Differences
hu: Különbségek

en: Different calendar systems are used in different parts of the world, and many other calendar systems have been used in the past. Where possible, you should enter dates using the calendar in which the event was originally recorded. You can then specify a conversion, to show these dates in a more familiar calendar. If you regularly use two calendars, you can specify two conversions and dates will be converted to both the selected calendars.
hu: A világ különböző részein eltérő naptárrendszereket használnak, és számos egyéb naptárrendszert használtak a múltban. Ahol lehetséges, azon naptár szerint kell megadni a dátumokat, amelyben az eseményt eredetileg bejegyezték. Ezután megadható az az átváltás, amellyel ezeket a dátumokat egy megszokottabb naptár mutatja. Ha rendszeresen két naptárt használ, megadhat hozzájuk kétféle dátumátváltást is.

en: Direct line ancestors
hu: Egyenes ági ősök

en: Direct line ancestors and their families
hu: Egyenes ági ősök és családjaik

en: Disable these modules
hu: Ezen modulok letiltása

en: Disable these themes
hu: Ezen témák letiltása

en: Display %s
hu: %s sor / oldal

en: Display and manage a family tree’s favorite pages.
hu: A családfa kedvenc oldalainak megjelenítése és kezelése.

en: Display and manage a user’s favorite pages.
hu: A felhasználó kedvenc oldalainak megjelenítése és kezelése.

en: Divorce
hu: Válás

en: Divorce filed
hu: Válókereset

en: Divorces by century
hu: Válások századok szerint

en: Djibouti
hu: Dzsibuti

en: Do not change to keep original filename.
hu: Ne változtassa meg, hogy megtartsa az eredeti állománynevet.

en: Do not create new locations, just import coordinates for existing locations.
hu: Ne hozzon létre új helyeket, csak importáljon koordinátákat a meglévő helyekhez.

en: Do not seal, previous sealing canceled
hu: Pecsételetlen, érvénytelenített az előző pecsételés

en: Do not seal: unauthorized
hu: Nem pecsételt: érvénytelen

en: Document
hu: Dokumentum

en: Dominica
hu: Dominika

en: Dominican Republic
hu: Dominikai Köztársaság

en: Download
hu: Letöltés

en: Download %s…
hu: %s letöltése…

en: Download file
hu: Fájl letöltése

en: Download geographic data
hu: Földrajzi adatok letöltése

en: Draper, Utah, United States
hu: Draper, Utah, Egyesült Államok

en: Duodi
hu: Kettes napok

en: Duplicate email address. A user with that email already exists.
hu: E-mail cím kettőzése. Egy felhasználó ezzel az e-mail címmel már létezik.

en: Duplicate username. A user with that username already exists. Please choose another username.
hu: Felhasználónév-kettőzés. Egy felhasználó ezzel a névvel már létezik. Kérjük, válasszon másikat.

en: Each source records specific events, generally for a given date range and for a place jurisdiction. For example a Census records census events and church records record birth, marriage, and death events.<br><br>Select the events that are recorded by this source from the list of events provided. The date should be specified in a range format such as <i>FROM 1900 TO 1910</i>. The place jurisdiction is the name of the lowest jurisdiction that encompasses all lower-level places named in this source. For example, “Oneida, Idaho, USA” would be used as a source jurisdiction place for events occurring in the various towns within Oneida County. “Idaho, USA” would be the source jurisdiction place if the events recorded took place not only in Oneida County but also in other counties in Idaho.
hu: Minden forrás bizonyos eseményeket tárol, általában egy adott időszakban és igazgatási körzeten belül. Például egy népszámlálás a lakosság összeírásáról tárol adatokat, míg az egyházi nyilvántartás születési, házassági és elhalálozási feljegyzéseket.<br><br>Válassza ki azokat az eseményeket a megadott listából, amelyek ebben a forrásban találhatók. A dátumot időtartomány alakban kell megadni, pl. <i>FROM 1900 TO 1910</i>. A hely megnevezése az a legkisebb igazgatási körzet, amely magában foglalja a forrásban megnevezett összes alacsonyabb szintű helyet is. Például, „Oneida, Idaho, USA” lenne a forráshely azon események részére, amelyek Oneida megye különböző városaiban történtek. „Idaho, USA” lenne a forráshely, ha a bejegyzett események nem csak Oneida megyében történtek, hanem Idaho állam más megyéiben is.

en: Each user account has an option to “automatically accept changes”. When this is enabled, any changes made by that user are saved immediately. Many administrators enable this for their own user account.
hu: Minden felhasználói fiókhoz tartozik egy „változtatások automatikus elfogadása” opció. Ha ez aktív, a felhasználó változtatásait rögtön tárolja a rendszer. Sok rendszergazda engedélyezi ezt a saját fiókja esetében.

en: Earliest birth
hu: Legkorábbi születés

en: Earliest birth year
hu: Legkorábbi születési év

en: Earliest death
hu: Legkorábbi elhalálozás

en: Earliest death year
hu: Legkorábbi elhalálozási év

en: Earliest divorce
hu: Legkorábbi válás

en: Earliest marriage
hu: Legkorábbi házasság

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit a website access rule
hu: A webhely hozzáférési jogainak szerkesztése

en: Edit preferences
hu: Beállítások szerkesztése

en: Edit the FAQ
hu: GYIK szerkesztése

en: Edit the details
hu: Részletek szerkesztése

en: Edit the gender
hu: Nem szerkesztése

en: Edit the media object
hu: Médiaobjektum szerkesztése

en: Edit the name
hu: Név szerkesztése

en: Edit the note
hu: Jegyzet szerkesztése

en: Edit the raw GEDCOM
hu: A nyers GEDCOM-kód szerkesztése

en: Edit the repository
hu: Adattár szerkesztése

en: Edit the shared note
hu: Megosztott jegyzet szerkesztése

en: Edit the source
hu: Forrás szerkesztése

en: Edit the story
hu: Történet szerkesztése

en: Edit the user
hu: Felhasználó szerkesztése

en: Edit this individual and replace their details with your own.
hu: Módosítsa ezt a személyt és írja felül az Ön saját adataival.

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Edmonton, Alberta, Canada
hu: Edmonton, Alberta, Kanada

en: Education
hu: Végzettség

en: Egypt
hu: Egyiptom

en: El Salvador
hu: Salvador

en: Electronic
hu: Elektronikus

en: Elevation
hu: Emelkedés

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Email address to be used in the “From:” field of emails that webtrees creates automatically.<br><br>webtrees can automatically create emails to notify administrators of changes that need to be reviewed. webtrees also sends notification emails to users who have requested an account.<br><br>Usually, the “From:” field of these automatically created emails is something like <i>From: webtrees-noreply@yoursite</i> to show that no response to the email is required. To guard against spam or other email abuse, some email systems require each message’s “From:” field to reflect a valid email account and will not accept messages that are apparently from account <i>webtrees-noreply</i>.
hu: E-mail cím, ami a webtrees által automatikusan létrehozott e-mailek „Feladó:” rovatába kerül.<br><br>A webtrees automatikusan létrehozhat e-maileket a rendszergazdák értesítésére a felülvizsgálandó változtatásokról, továbbá értesítő e-mailt küld fiókot igénylő felhasználóknak is.<br><br>Általában ezen automatikusan létrehozott e-mailek „Feladó:” rovata valami ilyen: <i>Feladó: webtrees-noreply@webhely</i>, jelezve, hogy erre az e-mailre nem kell válaszolni. A rosszindulatú e-mailek elleni védelem érdekében egyes e-mail rendszerek megkívánják, hogy minden üzenet „Feladó:” rovata valós e-mail fióknak tűnjön, és nem fogadják el a <i>webtrees-noreply</i> alakútól eltérő fiókok üzeneteit.

en: Email verified
hu: E-mail cím ellenőrizve

en: Embedded variable
hu: Beágyazott változó

en: Emigration
hu: Kivándorlás

en: Employee
hu: Munkavállaló

en: Employer
hu: Munkáltató

en: Empty the clippings cart
hu: A metszési kosár kiürítése

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Enabling this option will force all visitors to sign in before they can view any data on the website.
hu: Az opció bekapcsolása arra készteti az összes látogatót, hogy bejelentkezzen, mielőtt láthatna bármilyen adatot a webhelyen.

en: End IP address
hu: Utolsó IP-cím

en: End year
hu: Utolsó év

en: Ending range of change dates
hu: Módosítási dátumig

en: Endowment House
hu: Alapítványi ház

en: Engagement
hu: Eljegyzés

en: England
hu: Anglia

en: Enter an individual, family, or source ID
hu: Írjon a rovatba egy személy-, család- vagy forrásazonosítót

en: Enter an optional note about this favorite
hu: Írjon egy tetszőleges megjegyzést ehhez a kedvenchez

en: Enter or search for the ID of the individual, family, or source to which this media object should be linked.
hu: Írja be vagy keresse ki annak a személynek, családnak vagy forrásnak az azonosítóját, amelyhez ezt a médiaobjektumot rendeli.

en: Entire record
hu: Összes bejegyzés

en: Equatorial Guinea
hu: Egyenlítői Guinea

en: Error: converting GEDCOM files from %s encoding to UTF-8 encoding not currently supported.
hu: Hiba: a GEDCOM-fájl konverziója %s kódolásból UTF-8-ba jelenleg nem támogatott.

en: Estimated dates for birth and death
hu: Születés és elhalálozás becsült dátuma

en: Estonia
hu: Észtország

en: Ethiopia
hu: Etiópia

en: Europe
hu: Európa

en: Event
hu: Esemény

en: Events
hu: Események

en: Events in countries
hu: Események országok szerint

en: Events of close relatives
hu: Közeli családtagok eseményei

en: Everybody has this role, including visitors to the website and search engines.
hu: Mindenkinek megvan ez a jogköre, beleértve a látogatókat és a keresőrobotokat.

en: Exact
hu: Pontosan

en: Exact date
hu: Pontos dátum

en: Exact text
hu: Pontos szöveg

en: Exclude individuals with “%s” as a married name
hu: „%s” házassági nevű személyek nélkül

en: Exclude subfolders
hu: Almappák nélkül

en: Excluded from this submission
hu: Kizárva ebből az engedelmességből

en: Explain why you are requesting an account.
hu: Írja le, hogy miért folyamodik felhasználói fiókhoz.

en: Export
hu: Kimentés

en: Export a GEDCOM file
hu: GEDCOM-fájl kimentése

en: Export all the family trees to GEDCOM files…
hu: Az összes családfa mentése GEDCOM-fájlba…

en: Export preferences
hu: Kimentési beállítások

en: Extend privacy to dead individuals
hu: Adatvédelem kiterjesztése halott személyekre

en: External files
hu: Külső fájlok

en: External media files have a URL instead of a filename.
hu: A külső médiafájloknak internetcímük (URL) van – fájlnév helyett.

en: Extra information
hu: Extra információ

en: Eye color
hu: Szemszín

en: FAQ
hu: GYIK

en: FAQs are lists of questions and answers, which allow you to explain the site’s rules, policies, and procedures to your visitors. Questions are typically concerned with privacy, copyright, user-accounts, unsuitable content, requirement for source-citations, etc.
hu: A GYIK egy kérdés–válasz-lista, amelyben a látogatók számára elmagyarázhatja a webhely szabályait, irányelveit és eljárásait. A kérdések általában adatvédelemre, felhasználási feltételekre, felhasználói fiókokra, nem idevaló tartalomra, forrásidézés feltételeire stb. vonatkoznak.

[ctx: FEMALE]
en: %s × cousin
hu: %s. unokatestvér

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by both parents
hu: Mindkét szülő által örökbefogadott

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by father
hu: Apa által örökbefogadott

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by mother
hu: Anya által örökbefogadott

[ctx: FEMALE]
en: Also known as
hu: Ismert, mint

[ctx: FEMALE]
en: Attendant
hu: Gondozó

[ctx: FEMALE]
en: Attending
hu: Gondozás

[ctx: FEMALE]
en: Buyer
hu: Vevő

[ctx: FEMALE]
en: Civil registrar
hu: Anyakönyvvezetőnő

[ctx: FEMALE]
en: Employee
hu: Munkavállaló

[ctx: FEMALE]
en: Employer
hu: Munkáltató

[ctx: FEMALE]
en: Friend
hu: Barátnő

[ctx: FEMALE]
en: Guardian
hu: Gondnok

[ctx: FEMALE]
en: Informant
hu: Tudósítónő

[ctx: FEMALE]
en: Interred
hu: Eltemetett

[ctx: FEMALE]
en: Lodger
hu: Albérlő

[ctx: FEMALE]
en: Never married
hu: Vénlány

[ctx: FEMALE]
en: Not married
hu: Hajadon

[ctx: FEMALE]
en: Nurse
hu: Nővér

[ctx: FEMALE]
en: Owner
hu: Tulajdonos

[ctx: FEMALE]
en: Registry officer
hu: Hivatalnok

[ctx: FEMALE]
en: Seller
hu: Eladó

[ctx: FEMALE]
en: Servant
hu: Cselédlány

[ctx: FEMALE]
en: Slave
hu: Rabszolga

[ctx: FEMALE]
en: Ward
hu: Gyám

[ctx: FEMALE]
en: adopted name
hu: adoptált név

[ctx: FEMALE]
en: also known as
hu: ismert, mint

[ctx: FEMALE]
en: birth name
hu: születési név

[ctx: FEMALE]
en: change of name
hu: névváltoztatás

[ctx: FEMALE]
en: died
hu: elhunyt

[ctx: FEMALE]
en: eighth cousin
hu: nyolcad-unokatestvér

[ctx: FEMALE]
en: eleventh cousin
hu: tizenegyed-unokatestvér

[ctx: FEMALE]
en: estate name
hu: birtoknév

[ctx: FEMALE]
en: ex-partner
hu: volt élettárs

[ctx: FEMALE]
en: fifteenth cousin
hu: tizenötöd-unokatestvér

[ctx: FEMALE]
en: fifth %s
hu: ötödik %s

[ctx: FEMALE]
en: fifth cousin
hu: ötöd-unokatestvér

[ctx: FEMALE]
en: first %s
hu: első %s

[ctx: FEMALE]
en: first cousin
hu: első unokatestvér

[ctx: FEMALE]
en: fourteenth cousin
hu: tizennegyed-unokatestvér

[ctx: FEMALE]
en: fourth %s
hu: negyedik %s

[ctx: FEMALE]
en: fourth cousin
hu: negyed-unokatestvér

[ctx: FEMALE]
en: immigration name
hu: bevándorlási név

[ctx: FEMALE]
en: married
hu: házas

[ctx: FEMALE]
en: married name
hu: házassági név

[ctx: FEMALE]
en: ninth cousin
hu: kilenced-unokatestvér

[ctx: FEMALE]
en: partner
hu: élettárs

[ctx: FEMALE]
en: religious name
hu: vallási név

[ctx: FEMALE]
en: second %s
hu: második %s

[ctx: FEMALE]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: FEMALE]
en: seventh cousin
hu: heted-unokatestvér

[ctx: FEMALE]
en: sixth cousin
hu: hatod-unokatestvér

[ctx: FEMALE]
en: tenth cousin
hu: tized-unokatestvér

[ctx: FEMALE]
en: third %s
hu: harmadik %s

[ctx: FEMALE]
en: third cousin
hu: harmad-unokatestvér

[ctx: FEMALE]
en: thirteenth cousin
hu: tizenharmad-unokatestvér

[ctx: FEMALE]
en: twelfth cousin
hu: tizenketted-unokatestvér

[ctx: FEMALE]
en: was born
hu: született

en: Fact
hu: Tény

en: Fact 1
hu: 1. tény

en: Fact 10
hu: 10. tény

en: Fact 11
hu: 11. tény

en: Fact 12
hu: 12. tény

en: Fact 13
hu: 13. tény

en: Fact 2
hu: 2. tény

en: Fact 3
hu: 3. tény

en: Fact 4
hu: 4. tény

en: Fact 5
hu: 5. tény

en: Fact 6
hu: 6. tény

en: Fact 7
hu: 7. tény

en: Fact 8
hu: 8. tény

en: Fact 9
hu: 9. tény

en: Fact icons
hu: Tényikonok

en: Fact or event
hu: Tény vagy esemény

en: Facts and events
hu: Tények és események

en: Facts for family records
hu: Családbejegyzések tényei

en: Facts for individual records
hu: Személybejegyzések tényei

en: Facts for new families
hu: Új családok tényei

en: Facts for new individuals
hu: Új személyek tényei

en: Facts for repository records
hu: Adattárbejegyzések tényei

en: Facts for source records
hu: Forrásbejegyzések tényei

en: Falkland Islands
hu: Falkland-szigetek

en: Families
hu: Családok

en: Families with sources
hu: Családok forrással

en: Family
hu: Család

en: Family as a child
hu: E családban gyermek

en: Family as a spouse
hu: E családban házastárs

en: Family book
hu: Családi album

en: Family book of %s
hu: %s családi albuma

en: Family file
hu: Családállomány

en: Family group information
hu: Információk a családról

en: Family list
hu: Családlista

en: Family navigator
hu: Családböngésző

en: Family news and site announcements.
hu: Családi hírek és webhelybejelentések.

en: Family of %s
hu: %s családja

en: Family tree
hu: Családfa

en: Family tree clippings cart
hu: Családfa metszési kosara

en: Family tree title
hu: Családfa címe

en: Family trees
hu: Családfák

en: Family with %s
hu: Hitvesi család. Társa: %s

en: Family with adoptive parents
hu: Család örökbefogadó szülőkkel

en: Family with foster parents
hu: Család nevelőszülőkkel

en: Family with husband
hu: Család férjjel

en: Family with parents
hu: Szülői család

en: Family with rada parents
hu: Rada-szülői család

en: Family with sealing parents
hu: Család megpecsételt szülőkkel

en: Family with spouse
hu: Család házastárssal

en: Family with the most children
hu: Legtöbb gyermekes család

en: Family with wife
hu: Család feleséggel

en: Fan chart
hu: Legyezőábra

en: Fan chart of %s
hu: %s legyezőábrája

en: Faroe Islands
hu: Feröer-szigetek

en: Father
hu: Apa

en: Father: %s
hu: Apa: %s

en: Father’s age
hu: Apja kora ekkor

en: Father’s family with %s
hu: Apa családja. Társa: %s

en: Father’s family with an unknown individual
hu: Apa családja. Társa ismeretlen személy

en: Favorites
hu: Kedvencek

en: Female
hu: Nő

[ctx: Female pedigree]
en: Adopted
hu: Örökbefogadott

[ctx: Female pedigree]
en: Birth
hu: Született

[ctx: Female pedigree]
en: Foster
hu: Nevelt

[ctx: Female pedigree]
en: Sealing
hu: Pecsételés

en: Females
hu: Nők

en: Fiji
hu: Fidzsi

en: File size
hu: Fájlméret

en: File successfully uploaded
hu: Az állomány feltöltése sikeresen befejeződött

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Filename on server
hu: Az állomány neve a szerveren

en: Filenames are not allowed to contain the character “%s”.
hu: A fájlnevek nem tartalmazhatnak „%s” karaktert.

en: Filenames are not allowed to have the extension “%s”.
hu: A fájlnevek kiterjesztése nem lehet „%s”.

en: Files have been found from a previous version of webtrees. Old files can sometimes be a security risk. You should delete them.
hu: Megmaradtak állományok a webtrees előző változatából. A régi fájlok biztonsági kockázatot jelenthetnek, amelyeket ajánlott törölni.

en: Files marked with %s are required for proper operation and cannot be removed.
hu: A %s jellel jelölt fájok szükségesek a rendes működéshez, ezért nem távolíthatók el.

en: Filter
hu: Szűrő&nbsp;

en: Find a fact or event
hu: Tény vagy esemény keresése

en: Find a family
hu: Család keresése

en: Find a media object
hu: Médiaobjektum keresése

en: Find a place
hu: Hely keresése

en: Find a repository
hu: Adattár keresése

en: Find a shared note
hu: Megosztott jegyzet keresése

en: Find a source
hu: Forrás keresése

en: Find a special character
hu: Különleges karakter keresése

en: Find all possible relationships
hu: Minden lehetséges kapcsolat keresése

en: Find an individual
hu: Személy keresése

en: Find duplicates
hu: Azonosak keresése

en: Find other relationships
hu: Egyéb kapcsolatok keresése

en: Find the closest relationships
hu: A legközelebbi kapcsolat keresése

en: Finland
hu: Finnország

en: First communion
hu: Elsőáldozás

en: First event
hu: Első esemény

en: First record
hu: Első bejegyzés

en: Fix name slashes and spaces
hu: Nevek szabványosítása

en: Flag
hu: Zászló

en: Flanders
hu: Flandria

en: Folder
hu: Mappa

en: Folder name on server
hu: Mappa neve a szerveren

en: Follow this link to verify your email address.
hu: Kövesse ezt a hivatkozást az e-mail címe ellenőrzéséhez.

en: Font
hu: Betűtípus

en: For example, if the GEDCOM file contains %1$s and webtrees expects to find %2$s in the media folder, then you would need to remove %3$s.
hu: Például, ha a GEDCOM-fájl tartalma %1$s, és a webtrees arra számít, hogy %2$s a médiamappában van, a(z) %3$s rész eltávolítandó.

en: For example, if you specify a path length of 2, the individual will be able to see their grandson (child, child), their aunt (parent, sibling), their step-daughter (spouse, child), but not their first cousin (parent, sibling, child).
hu: Például, ha Ön 2 útvonalhosszat határoz meg, a személy láthatja az unokáját (gyerek gyereke), nagynénjét (szülő testvére), mostohalányát (házastárs gyereke), de az első unokatestvérét nem (szülő testvérének gyereke).

en: For help with genealogy questions contact %s.
hu: Származástani kérdésekben segítséget nyújt: %s.

en: For technical support and information contact %s.
hu: Technikai segítséget és információt nyújt: %s.

en: For technical support or genealogy questions contact %s.
hu: Technikai vagy származástani kérdésekben segítséget nyújt: %s.

en: For websites with more than one family tree, this option will show the list of family trees in the main menu, the search pages, etc.
hu: Egynél több családfát tartalmazó webhelyek esetén ez a beállítás megjeleníti a családfák listáját a főmenüben, a keresőoldalakon stb.

en: Forgot password?
hu: Elfelejtette a jelszót?

en: Format
hu: Formátum

en: Format text and notes
hu: Szövegek és jegyzetek formázása

en: Fort Lauderdale, Florida, United States
hu: Fort Lauderdale, Florida, Egyesült Államok

en: Foster child
hu: Nevelt gyerek

en: Foster father
hu: Nevelőapa

en: Foster mother
hu: Nevelőanya

en: France
hu: Franciaország

en: Frankfurt am Main, Germany
hu: Frankfurt am Main, Németország

en: Freiburg, Germany
hu: Freiburg, Németország

en: French
hu: Francia

en: French Guiana
hu: Francia Guyana

en: French Polynesia
hu: Francia Polinézia

en: French Southern Territories
hu: Francia Déli Területek

en: Frequently asked questions
hu: Gyakran ismételt kérdések (GYIK)

en: Fresno, California, United States
hu: Fresno, Kalifornia, Egyesült Államok

en: Fri
hu: P.

en: Friday
hu: Péntek

en: Friend
hu: Barát

en: From
hu: Ettől

en: Fukuoka, Japan
hu: Fukuoka, Japán

en: Funeral
hu: Temetés

en: GEDCOM errors
hu: GEDCOM-hibák

en: GEDCOM file
hu: GEDCOM-állomány

[ctx: GENITIVE]
en: Adar
hu: Ádár

[ctx: GENITIVE]
en: Adar I
hu: Ádár risón

[ctx: GENITIVE]
en: Adar II
hu: Ádár séni

[ctx: GENITIVE]
en: April
hu: április

[ctx: GENITIVE]
en: August
hu: augusztus

[ctx: GENITIVE]
en: Av
hu: Áv

[ctx: GENITIVE]
en: Brumaire
hu: Köd hava

[ctx: GENITIVE]
en: December
hu: december

[ctx: GENITIVE]
en: Dhu al-Hijjah
hu: Dsül hedse

[ctx: GENITIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
hu: Dsül kade

[ctx: GENITIVE]
en: February
hu: február

[ctx: GENITIVE]
en: Floreal
hu: Virágzás hava

[ctx: GENITIVE]
en: Frimaire
hu: Dér hava

[ctx: GENITIVE]
en: Fructidor
hu: Gyümölcs hava

[ctx: GENITIVE]
en: Germinal
hu: Sarjadás hava

[ctx: GENITIVE]
en: Heshvan
hu: Hesván

[ctx: GENITIVE]
en: Iyar
hu: Ijár

[ctx: GENITIVE]
en: January
hu: január

[ctx: GENITIVE]
en: July
hu: július

[ctx: GENITIVE]
en: Jumada al-awwal
hu: Dsemádi el avvel

[ctx: GENITIVE]
en: Jumada al-thani
hu: Dsemádi el accher

[ctx: GENITIVE]
en: June
hu: június

[ctx: GENITIVE]
en: Kislev
hu: Kiszlév

[ctx: GENITIVE]
en: March
hu: március

[ctx: GENITIVE]
en: May
hu: május

[ctx: GENITIVE]
en: Messidor
hu: Aratás hónapja

[ctx: GENITIVE]
en: Muharram
hu: Moharrem

[ctx: GENITIVE]
en: Nissan
hu: Niszán

[ctx: GENITIVE]
en: Nivose
hu: Hó hava

[ctx: GENITIVE]
en: November
hu: november

[ctx: GENITIVE]
en: October
hu: október

[ctx: GENITIVE]
en: Pluviose
hu: Eső hava

[ctx: GENITIVE]
en: Prairial
hu: Rét hava

[ctx: GENITIVE]
en: Rabi’ al-awwal
hu: Rébi el avvel

[ctx: GENITIVE]
en: Rabi’ al-thani
hu: Rébi el accher

[ctx: GENITIVE]
en: Rajab
hu: Redseb

[ctx: GENITIVE]
en: Ramadan
hu: Ramadán

[ctx: GENITIVE]
en: Safar
hu: Szafar

[ctx: GENITIVE]
en: September
hu: szeptember

[ctx: GENITIVE]
en: Shawwal
hu: Sevvál

[ctx: GENITIVE]
en: Sha’aban
hu: Sabán

[ctx: GENITIVE]
en: Shevat
hu: Svát

[ctx: GENITIVE]
en: Sivan
hu: Sziván

[ctx: GENITIVE]
en: Tevet
hu: Tévész

[ctx: GENITIVE]
en: Thermidor
hu: Hőség hónapja

[ctx: GENITIVE]
en: Tishrei
hu: Tisri

[ctx: GENITIVE]
en: Vendemiaire
hu: Szüret hava

[ctx: GENITIVE]
en: Ventose
hu: Szél hava

[ctx: GENITIVE]
en: jours complementaires
hu: extra napok

en: Gender
hu: Neme

en: Gender icon on charts
hu: Nemek ikonja az ábrákon

en: Genealogy contact
hu: Kapcsolat származástani ügyben

en: Genealogy data
hu: Származástani adatok

en: General
hu: Általános

en: General search
hu: Általános keresés

en: Generate sitemap files for search engines.
hu: Webhelytérkép-állományok létrehozása a keresőmotorok számára.

en: Generated by %s
hu: Létrehozta: %s

en: Generation
hu: Nemzedék

en: Generation
hu: Nemzedék

en: Generations
hu: Nemzedékek

en: Generations of ancestors
hu: Ősök nemzedékei

en: Geographic area
hu: Földrajzi terület

en: Geographic data
hu: Földrajzi adatok

en: Georgia
hu: Grúzia

en: Germany
hu: Németország

en: Get an API key from Google.
hu: API-kulcs szerzése a Google-tól.

en: Ghana
hu: Ghána

en: Gibraltar
hu: Gibraltár

en: Gila Valley, Arizona, United States
hu: Gila Valley, Arizona, Egyesült Államok

en: Gilbert, Arizona, United States
hu: Gilbert, Arizona, Egyesült Államok

en: Given name
hu: Utónév

en: Given names
hu: Utónév

en: Godchild
hu: Keresztgyerek

en: Goddaughter
hu: Keresztlány

en: Godfather
hu: Keresztapa

en: Godmother
hu: Keresztanya

en: Godparent
hu: Keresztszülő

en: Godson
hu: Keresztfiú

en: Google Maps™ preferences
hu: Google Maps™-beállítások

en: Google Street View™
hu: Google Street View™ (utcakép)

en: Google allows a small number of anonymous map requests per day. If you need more than this, you will need a Google account and an API key.
hu: A Google napi kisszámú névtelen térképkérelmet engedélyez. Ha ennél többet szeretne, Google-fiókra és egy API-kulcsra lesz szüksége.

en: Graduation
hu: Diplomaosztás

en: Grandparents
hu: Nagyszülők

en: Greatest age at death
hu: Legmagasabb kort megélt

en: Greatest age between siblings
hu: Legnagyobb korkülönbség testvérek között

en: Greece
hu: Görögország

en: Green Beam
hu: Zöld fénysugár

en: Greenland
hu: Grönland

en: Gregorian
hu: Gergely

en: Guadalajara, Mexico
hu: Guadalajara, Mexikó

en: Guardian
hu: Gondnok

en: Guinea-Bissau
hu: Bissau-Guinea

en: Hair color
hu: Hajszín

en: Halifax, Nova Scotia, Canada
hu: Halifax, Nova Scotia, Kanada

en: Hamilton, New Zealand
hu: Hamilton, Új-Zéland

en: Hartford, Connecticut, United States
hu: Hartford, Connecticut, Egyesült Államok

en: He
hu: Ő

en: He died
hu: Elhunyt

en: He married
hu: Feleség:

en: He resided at
hu: Tartózkodási helye

en: He was born
hu: Született

en: He was buried
hu: Eltemették

en: He was christened
hu: Megkeresztelték

en: He was cremated
hu: Elhamvasztották

en: Head of household
hu: Háztartás vezetője:

en: Header
hu: Fejléc

en: Heard Island and McDonald Islands
hu: Heard- és McDonald-szigetek

en: Hebrew
hu: Héber

en: Hebrew name
hu: Héber név

en: Height
hu: Magasság

en: Hello %s…
hu: Kedves %s…

en: Hello %s…<br>Thank you for your registration.
hu: Kedves %s!<br>Köszönjük a regisztrációját!

en: Hello administrator…
hu: Kedves Rendszergazda!

en: Help
hu: Súgó

en: Helsinki, Finland
hu: Helsinki, Finnország

en: Her occupation was
hu: Ez volt a foglalkozása:

en: Hermosillo, Mexico
hu: Hermosillo, Mexikó

en: Hide from everyone
hu: Elrejtve mindenki elől

en: Highest population
hu: Legnagyobb népesség

en: Highlighted image
hu: Kijelölt kép

en: Hijri
hu: Hidzsri

en: His occupation was
hu: Ez volt a foglalkozása:

en: Historical facts
hu: Történelmi tények

en: Hit counters
hu: Látogatószámlálók

en: Holocaust
hu: Népirtás

en: Home page
hu: Honlap

en: Hong Kong
hu: Hongkong

en: Hourglass chart
hu: Homokóraábra

en: Hourglass chart of %s
hu: %s homokóraábrája

en: Household
hu: Háztartás

en: Houston, Texas, United States
hu: Houston, Texas, Egyesült Államok

en: How much recursion to use when searching for relationships
hu: A kapcsolatkeresés milyen mélységig történjen

en: Hungary
hu: Magyarország

en: Husband
hu: Férj

en: Husband’s age
hu: Férj életkora

en: Hybrid
hu: Vegyes

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Adar
hu: Ádár

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Adar I
hu: Ádár risón

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Adar II
hu: Ádár séni

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: April
hu: április

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: August
hu: augusztus

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Av
hu: Áv

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Brumaire
hu: Köd hava

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: December
hu: december

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Dhu al-Hijjah
hu: Dsül hedse

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Dhu al-Qi’dah
hu: Dsül kade

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: February
hu: február

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Floreal
hu: Virágzás hava

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Frimaire
hu: Dér hava

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Fructidor
hu: Gyümölcs hava

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Germinal
hu: Sarjadás hava

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Heshvan
hu: Hesván

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Iyar
hu: Ijár

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: January
hu: január

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: July
hu: július

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Jumada al-awwal
hu: Dsemádi el avvel

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Jumada al-thani
hu: Dsemádi el accher

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: June
hu: június

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Kislev
hu: Kiszlév

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: March
hu: március

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: May
hu: május

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Messidor
hu: Aratás hónapja

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Muharram
hu: Moharrem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Nissan
hu: Niszán

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Nivose
hu: Hó hava

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: November
hu: november

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: October
hu: október

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Pluviose
hu: Eső hava

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Prairial
hu: Rét hava

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rabi’ al-awwal
hu: Rébi el avvel

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rabi’ al-thani
hu: Rébi el accher

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Rajab
hu: Redseb

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Ramadan
hu: Ramadán

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Safar
hu: Szafar

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: September
hu: szeptember

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Shawwal
hu: Sevvál

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Sha’aban
hu: Sabán

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Shevat
hu: Svát

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Sivan
hu: Sziván

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Tevet
hu: Tévész

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Thermidor
hu: Hőség hónapja

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Tishrei
hu: Tisri

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Vendemiaire
hu: Szüret hava

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: Ventose
hu: Szél hava

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: jours complementaires
hu: extra napok

en: IP address
hu: IP-cím

en: Iceland
hu: Izland

en: Icon
hu: Ikon

en: Idaho Falls, Idaho, United States
hu: Idaho Falls, Idaho, Egyesült Államok

en: Identification number
hu: Azonosítószám

en: If a visitor to the website has not selected a preferred language in their browser preferences, or they have selected an unsupported language, then this language will be used. Typically this applies to search engines.
hu: Ha a webhely látogatója nem választott ki egy előnyben részesített nyelvet a böngészőjében, vagy egy itt nem támogatott nyelvet állított be, ezt a nyelvet használjuk. Általában ez a beállítás a keresőmotorokra vonatkozik.

en: If an administrator creates a user account, the verification email is not sent, and the email must be verified manually.
hu: Ha egy rendszergazda hoz létre egy felhasználói fiókot, az ellenőrzőlevél kiküldése elmarad, és az e-mail címet kézi úton kell ellenőrizni.

en: If an individual does not have a surname, no slashes are needed: <%s>Jón Einarsson<%s>
hu: Ha egy személynek nincs vezetékneve, nem szükségesek a perjelek: <%s>Jón Einarsson<%s>

en: If an individual has two separate surnames, both should be enclosed by slashes: <%s>José Antonio /Gómez/ /Iglesias/<%s>
hu: Ha valakinek két külön vezetékneve van, mindkettőt tegyük perjelek közé: <%s>José Antonio /Gómez/ /Iglesias/<%s>

en: If an individual was known by a nickname which is not part of their formal name, it should be enclosed by quotation marks. For example, <%s>John &quot;Nobby&quot; /Clark/<%s>.
hu: Ha egy személy becenevét a hivatalos neve nem tartalmazza, idézőjelek közé kell tenni: <%s>/Kiskőrösi/ Gábor &quot;Gabi&quot;<%s>.

en: If an individual was not known by their first given name, the preferred name should be indicated with an asterisk: <%s>John Paul* /Smith/<%s>
hu: Ha valakinek nem az első utóneve a közismert, az előnyben részesített utónevet kövesse csillag: <%s>/Szabó/ Gáspár János*<%s>

en: If the surname is unknown, use empty slashes: <%s>Mary //<%s>
hu: Ha a vezetéknév ismeretlen, használjunk két, egymást követő perjelet: <%s>// Erzsébet<%s>

en: If this individual has any events other than death, burial, or cremation more recent than this number of years, they are considered to be “alive”. Children’s birth dates are considered to be such events for this purpose.
hu: Ha e személy adatai között bármilyen, elhalálozástól, temetéstől vagy hamvasztástól eltérő – az itt megadott évszámnál későbbi – esemény szerepel, „élő” személynek számít. E célból a gyerekek születésének dátumát ilyen eseménynek tekintjük.

en: If two family trees use the same media folder, then they will be able to share media files. If they use different media folders, then their media files will be kept separate.
hu: Ha két családfa ugyanazt a médiamappát használja, megoszthatják egymás között a médiaállományokat. Ha külön médiamappákat használnak, a médiafájlok elkülönülnek.

en: If visitors can not see the family tree, they will not be able to sign up for an account. You will need to add their account manually.
hu: Ha a látogatók nem láthatják a családfát, nem tudnak felhasználói fiókot igényelni. Az ő fiókjaikat kézi úton kell létrehoznia.

en: If you are concerned that users might upload inappropriate images, you can restrict media uploads to managers only.
hu: Ha aggódik, hogy a felhasználók nem ideillő képeket is feltölthetnek, korlátozhatja a médiafeltöltés jogát csak webhelyfelügyelők részére.

en: If you are the website administrator, you should check that:
hu: Ha Ön a webhely rendszergazdája, ellenőrizze ezeket:

en: If you cannot resolve the problem yourself, you can ask for help on the forums at <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a>.
hu: Ha egyedül nem tudja megoldani a problémát, segítséget kérhet a <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a> fórumon.

en: If you created this GEDCOM file using genealogy software that omits spaces when splitting long lines, then select this option to reinsert the missing spaces.
hu: Ha a GEDCOM-fájlt olyan származástani alkalmazással hozta létre, amely a hosszú sorok szétvágásakor eltüntet szóközöket, válassza ezt az opciót, hogy a hiányzó szóközök visszakerüljenek.

en: If you didn’t request an account, you can just delete this message.
hu: Ha Ön nem kért felhasználói fiókot, nyugodtan törölheti ezt az üzenetet.

en: If you have a large number of inactive places, it can be slow to generate the list.
hu: Ha nagy számú inaktív helye van, lelassulhat a lista létrehozása.

en: If you have a large number of media files, you can organize them into folders and subfolders.
hu: Ha sok médiafájllal rendelkezik, mappákba és almappákba rendezheti.

en: If you have created media objects in webtrees, and have subsequently edited this GEDCOM file using genealogy software that deletes media objects, then select this option to merge the current media objects with the new GEDCOM file.
hu: Ha létrehozott médiaobjektumokat a webtreesben, majd a GEDCOM-adatokat egy olyan származástani programmal szerkesztette, amely törli azokat, jelölje ki ezt az opciót, hogy egyesítse a jelenlegi médiaobjektumokat az új GEDCOM-fájllal.

en: If you hide an empty block, you will not be able to change its configuration until it becomes visible by no longer being empty.
hu: Egy üres blokk elrejtése után nem változtatható meg a beállítása, amíg újra láthatóvá nem válik azzal, hogy többé nem üres.

en: If you select a different folder, you must also move all files (except config.ini.php, index.php, and .htaccess) from the existing folder to the new folder.
hu: Ha egy másik mappát választ, minden fájlt (kivéve a config.ini.php, az index.php és a .htaccess fájlokat) szintén át kell helyeznie a mostani mappából az újba.

en: If you select a different folder, you must also move any media files from the existing folder to the new one.
hu: Ha egy másik mappát választ, minden médiaállományt át kell helyeznie a mostani mappából az újba.

en: If you show living individuals to visitors, all other privacy restrictions are ignored. Do this only if all the data in your tree is public.
hu: Ha az élő személyeket megjeleníti a látogatóknak, minden további adatvédelmi megkötés érvényét veszti. Ezt csak akkor tegye, ha a teljes családfa adatai nyilvánosak.

en: If you try to exceed these limits, you may experience server time-outs and blank pages.
hu: Ha ezeket a korlátokat megpróbálja túllépni, szerveridő-túllépésre és üres oldalakra számíthat.

en: If you use one of the following tracking and analytics services, webtrees can add the tracking codes automatically.
hu: Ha a következő követő- és elemzőszolgáltatások egyikét használja, a webtrees automatikusan felveheti a követőkódot.

en: If your server’s security policy permits it, you will be able to request increased memory or CPU time using the webtrees administration page. Otherwise, you will need to contact your server’s administrator.
hu: Ha a szerverének biztonsági beállításai megengedik, a webtrees beállításainak oldalán kérhet megnövelt memóriát vagy processzoridőt. Ellenkező esetben ezt a szerver rendszergazdájától kell kérnie.

en: If your website can be reached using more than one URL, such as <b>http://www.example.com/webtrees/</b> and <b>http://webtrees.example.com/</b>, you can specify the preferred URL. Requests for the other URLs will be redirected to the preferred one.
hu: Ha a webhely több internetcímen (URL) is elérhető, például a <b>http://www.pelda.com/webtrees/</b> és a <b>http://webtrees.pelda.com/</b> címen, meghatározhatja az előnyben részesített URL-t. Átirányítás révén a többire irányuló kérés is ide vezet.

en: Image dimensions
hu: Képméretek

en: Images without watermarks
hu: Vízjel nélküli képek

en: Immigration
hu: Bevándorlás

en: Import
hu: Betöltés

en: Import a GEDCOM file
hu: GEDCOM-állomány betöltése

en: Import all places from a family tree
hu: Az összes hely betöltése egy családfából

en: Import preferences
hu: Betöltési beállítások

en: In a family tree, each record has an internal reference number (called an “XREF”) such as “F123” or “R14”.
hu: Egy családfában minden bejegyzéshez belső hivatkozás (úgynevezett „XREF”) tartozik, mint „F123” vagy „R14”.

en: In many cultures it is customary to have a traditional name spelled in the traditional characters and also a romanized version of the name as it would be spelled or pronounced in languages based on the Latin alphabet, such as English.<br><br>If you prefer to use a non-Latin alphabet such as Hebrew, Greek, Russian, Chinese, or Arabic to enter the name in the standard name fields, then you can use this field to enter the same name using the Latin alphabet. Both versions of the name will appear in lists and charts.<br><br>Although this field is labeled “Romanized”, it is not restricted to containing only characters based on the Latin alphabet. This might be of use with Japanese names, where three different alphabets may occur.
hu: Sok kultúrában szokás hagyományos betűkkel írt, hagyományos nevet viselni és emellett használni a név latin betűs változatát, ahogy az olyan latin betűs nyelveken betűzik vagy ejtik, amilyen az angol.<br><br>Ha Ön inkább a nem latin, azaz a héber, görög, cirill, kínai vagy arab ábécét részesíti előnyben a nevek bevitelére a szokásos névmezőkben, használhatja ezt a rovatot arra, hogy ebbe ugyanazt a nevet a latin ábécé betűivel írja. Mindkét névváltozat megjelenik a listákban és az ábrákon.<br><br>Jóllehet ez „latinosított” címkéjű mező, a tartalma nem csak a latin ábécére korlátozódik. Használható akár olyan japán nevekre is, amelyekben három különböző ábécé is előfordulhat.

en: In many cultures it is customary to have a traditional name spelled in the traditional characters and also a romanized version of the name as it would be spelled or pronounced in languages based on the Latin alphabet, such as English.<br><br>If you prefer to use the Latin alphabet to enter the name in the standard name fields, then you can use this field to enter the same name in the non-Latin alphabet such as Greek, Hebrew, Russian, Arabic, or Chinese. Both versions of the name will appear in lists and charts.<br><br>Although this field is labeled “Hebrew”, it is not restricted to containing only Hebrew characters.
hu: Sok kultúrában szokás hagyományos betűkkel írt, hagyományos nevet viselni és emellett használni a név latin betűs változatát, ahogy az olyan latin betűs nyelveken betűzik vagy ejtik, amilyen az angol.<br><br>Ha Ön inkább a latin ábécét részesíti előnyben a nevek bevitelére a szokásos névmezőkben, használhatja ezt a rovatot arra, hogy ebbe ugyanazt a nevet nem latin ábécé szerinti görög, héber, cirill, arab vagy kínai betűvel írja. Mindkét névváltozat megjelenik a listákban és az ábrákon.<br><br>Jóllehet e rovat címkéjében a „héberül” szó szerepel, a tartalma nem csak héber karakterekre korlátozódik.

en: In some calendars, days start at midnight. In other calendars, days start at sunset. The conversion process does not take account of the time, so for any event that occurs between sunset and midnight, the conversion between these types of calendar will be one day out.
hu: Egyes naptárakban a napok éjfélkor kezdődnek, míg más naptárakban napnyugtával. Az átalakítás ezt az időeltolódást nem veszi figyelembe, ezért a napnyugta és éjfél között történt események a két eltérő típusú naptár közötti váltás során egy napi időeltolódást szenvednek.

en: In some countries, privacy laws apply not only to living individuals, but also to those who have died recently. This option will allow you to extend the privacy rules for living individuals to those who were born or died within a specified number of years. Leave these values empty to disable this feature.
hu: Egyes országokban az adatvédelmi törvények nem csak élő személyekre érvényesek, hanem a közelmúltban elhunytakra is. Ez az opció terjeszti ki az élő személyekre vonatkozó adatvédelmi szabályokat azokra, akik adott számú éven belül születtek vagy hunytak el. E tulajdonság kikapcsolásához ne adjon meg értéket.

en: In this month…
hu: Ebben a hónapban…

en: In this year…
hu: Ebben az évben…

en: Include fully matched places
hu: Tartalmazza a teljesen egyező helyeket

en: Include individuals with “%s” as a married name
hu: „%s” házassági nevű személyekkel

en: Include media (automatically zips files)
hu: Tartalmazza a médiafájlokat (a fájlokat automatikusan tömöríti)

en: Include subfolders
hu: Almappákkal

en: Include the individual’s immediate family
hu: Tartalmazza a személy közvetlen családját

en: Indianapolis, Indiana, United States
hu: Indianapolis, Indiana, Egyesült Államok

en: Individual
hu: Személy

en: Individual 1
hu: 1. személy

en: Individual 2
hu: 2. személy

en: Individual distribution
hu: Személyeloszlás

en: Individual distribution chart
hu: Személyeloszlási ábra

en: Individual list
hu: Személylista

en: Individual pages
hu: Személyoldalak

en: Individual record
hu: Személybejegyzés

en: Individual who lived the longest
hu: Legmagasabb kort megélt személy

en: Individuals
hu: Személyek

en: Individuals with sources
hu: Személyek forrásokkal

en: Individuals with surname %s
hu: Személyek %s vezetéknévvel

en: Indonesia
hu: Indonézia

en: Infant
hu: Csecsemő

en: Informant
hu: Tudósító

en: Installation folder
hu: Telepítési mappa

en: Interactive tree
hu: Családfaág

en: Interactive tree of %s
hu: %s családfaága

en: Internal messaging
hu: Belső üzenetküldés

en: Internal messaging with emails
hu: Belső üzenetküldés – e-mailekkel

en: Interred
hu: Eltemetett

en: Invalid GEDCOM file - no header record found.
hu: Érvénytelen GEDCOM-fájl – a fejléc nem található.

en: Invalid GEDCOM format
hu: Érvénytelen GEDCOM-formátum

en: Invalid date
hu: Érvénytelen dátum

en: Iran
hu: Irán

en: Iraq
hu: Irak

en: Ireland
hu: Írország

en: Isle of Man
hu: Man

en: Israel
hu: Izrael

en: It can take several minutes to download and install the upgrade. Be patient.
hu: Néhány percig eltarthat a frissítés letöltése és telepítése. Kis türelmet kérünk.

en: Italy
hu: Olaszország

en: Jamaica
hu: Jamaika

en: Japan
hu: Japán

en: Jewish
hu: Zsidó

en: Johannesburg, South Africa
hu: Johannesburg, Dél Afrikai Köztársaság

en: John /DOE/
hu: /GIPSZ/ Jakab

en: Jordan
hu: Jordánia

en: Jordan River, Utah, United States
hu: Jordan River, Utah, Egyesült Államok

en: Journal
hu: Napló

en: Julian
hu: Julianus

en: Kansas City, Missouri, United States
hu: Kansas City, Missouri, Egyesült Államok

en: Kazakhstan
hu: Kazahsztán

en: Keep
hu: Megtart

en: Keep link in list
hu: Hivatkozás listában tartása

en: Keep media objects
hu: Médiaobjektumok megtartása

en: Keep the existing “last change” information
hu: Tartsd meg az „utolsó módosítás” eddigi értékét

en: Keyword examples
hu: Kulcsszópéldák

en: Kiev, Ukraine
hu: Kijev, Ukrajna

en: Kona, Hawaii, United States
hu: Kona, Hawaii, Egyesült Államok

en: Korea
hu: Koreai Köztársaság

en: Kuwait
hu: Kuvait

en: Kyrgyzstan
hu: Kirgizisztán

en: LDS baptism
hu: UNSZ-keresztség

en: LDS child sealing
hu: UNSZ-gyerekpecsételés

en: LDS confirmation
hu: UNSZ-bérmálás

en: LDS endowment
hu: UNSZ-felruházás

en: LDS ordinance codes in chart boxes
hu: UNSZ-szertartás jelei az ábrakeretekben

en: LDS spouse sealing
hu: UNSZ-házasság pecsételése

en: LDS temple
hu: UNSZ-templom

[ctx: LOCATIVE]
en: Adar
hu: Ádár

[ctx: LOCATIVE]
en: Adar I
hu: Ádár risón

[ctx: LOCATIVE]
en: Adar II
hu: Ádár séni

[ctx: LOCATIVE]
en: April
hu: április

[ctx: LOCATIVE]
en: August
hu: augusztus

[ctx: LOCATIVE]
en: Av
hu: Áv

[ctx: LOCATIVE]
en: Brumaire
hu: Köd hava

[ctx: LOCATIVE]
en: December
hu: december

[ctx: LOCATIVE]
en: Dhu al-Hijjah
hu: Dsül hedse

[ctx: LOCATIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
hu: Dsül kade

[ctx: LOCATIVE]
en: February
hu: február

[ctx: LOCATIVE]
en: Floreal
hu: Virágzás hava

[ctx: LOCATIVE]
en: Frimaire
hu: Dér hava

[ctx: LOCATIVE]
en: Fructidor
hu: Gyümölcs hava

[ctx: LOCATIVE]
en: Germinal
hu: Sarjadás hava

[ctx: LOCATIVE]
en: Heshvan
hu: Hesván

[ctx: LOCATIVE]
en: Iyar
hu: Ijár

[ctx: LOCATIVE]
en: January
hu: január

[ctx: LOCATIVE]
en: July
hu: július

[ctx: LOCATIVE]
en: Jumada al-awwal
hu: Dsemádi el avvel

[ctx: LOCATIVE]
en: Jumada al-thani
hu: Dsemádi el accher

[ctx: LOCATIVE]
en: June
hu: június

[ctx: LOCATIVE]
en: Kislev
hu: Kiszlév

[ctx: LOCATIVE]
en: March
hu: március

[ctx: LOCATIVE]
en: May
hu: május

[ctx: LOCATIVE]
en: Messidor
hu: Aratás hónapja

[ctx: LOCATIVE]
en: Muharram
hu: Moharrem

[ctx: LOCATIVE]
en: Nissan
hu: Niszán

[ctx: LOCATIVE]
en: Nivose
hu: Hó hava

[ctx: LOCATIVE]
en: November
hu: november

[ctx: LOCATIVE]
en: October
hu: október

[ctx: LOCATIVE]
en: Pluviose
hu: Eső hava

[ctx: LOCATIVE]
en: Prairial
hu: Rét hava

[ctx: LOCATIVE]
en: Rabi’ al-awwal
hu: Rébi el avvel

[ctx: LOCATIVE]
en: Rabi’ al-thani
hu: Rébi el accher

[ctx: LOCATIVE]
en: Rajab
hu: Redseb

[ctx: LOCATIVE]
en: Ramadan
hu: Ramadán

[ctx: LOCATIVE]
en: Safar
hu: Szafar

[ctx: LOCATIVE]
en: September
hu: szeptember

[ctx: LOCATIVE]
en: Shawwal
hu: Sevvál

[ctx: LOCATIVE]
en: Sha’aban
hu: Sabán

[ctx: LOCATIVE]
en: Shevat
hu: Svát

[ctx: LOCATIVE]
en: Sivan
hu: Sziván

[ctx: LOCATIVE]
en: Tevet
hu: Tévész

[ctx: LOCATIVE]
en: Thermidor
hu: Hőség hónapja

[ctx: LOCATIVE]
en: Tishrei
hu: Tisri

[ctx: LOCATIVE]
en: Vendemiaire
hu: Szüret hava

[ctx: LOCATIVE]
en: Ventose
hu: Szél hava

[ctx: LOCATIVE]
en: jours complementaires
hu: extra napok

en: Laie, Hawaii, United States
hu: Laie, Hawaii, Egyesült Államok

en: Landscape
hu: Szélesebb

en: Language
hu: Nyelv

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Laos
hu: Laosz

en: Large systems (50,000 individuals): 64–128 MB, 40–80 seconds
hu: Nagy rendszerek (50 000 személy): 64–128 megabájt, 40–80 másodperc

en: Largest families
hu: Legnagyobb családok

en: Largest number of grandchildren
hu: Legtöbb unoka

en: Las Vegas, Nevada, United States
hu: Las Vegas, Nevada, Egyesült Államok

en: Last change
hu: Utolsó módosítás

en: Last email reminder was sent
hu: Az utolsó e-mail emlékeztetőt elküldtük

en: Last event
hu: Az utolsó esemény

en: Last signed in
hu: Utolsó bejelentkezés

en: Latest birth
hu: Legkésőbbi születés

en: Latest birth year
hu: Legkésőbbi születési év

en: Latest death
hu: Legkésőbbi elhalálozás

en: Latest death year
hu: Legkésőbbi elhalálozási év

en: Latest divorce
hu: Legkésőbbi válás

en: Latest marriage
hu: Legkésőbbi házasság

en: Latitude
hu: Szélesség

en: Latvia
hu: Litvánia

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Leave the password blank if you want to keep the current password.
hu: Hagyja üresen a jelszómezőt, ha meg szeretné tartani a jelenlegi jelszót.

en: Leave this blank to use the default value.
hu: Ha ezt a rovatot üresen hagyja, az alapértelmezett érték lép érvénybe.

en: Leaves
hu: Levelek

en: Lebanon
hu: Libanon

en: Legatee
hu: Örökös

en: Length of marriage
hu: Házasság hossza

en: Lesotho
hu: Lesothó

en: Level
hu: Szint

en: Liberia
hu: Libéria

en: Libya
hu: Líbia

en: Lifespan
hu: Élettartam

en: Lifespans
hu: Élettartam

en: Link the user account to an individual.
hu: Rendelje a felhasználói fiókot egy személyhez.

en: Link this individual to an existing family as a child
hu: E személy egy létező családhoz kapcsolása gyermekként

en: Link this media object to a family
hu: E médiaobjektum kapcsolása egy családhoz

en: Link this media object to a source
hu: E médiaobjektum kapcsolása egy forráshoz

en: Link this media object to an individual
hu: E médiaobjektum kapcsolása egy személyhez

en: Link this user to an individual in the family tree.
hu: E felhasználó kapcsolása a családfa egy személyéhez.

en: Link to an existing media object
hu: Kapcsolás egy létező médiaobjektumhoz

en: Linked database ID
hu: Kapcsolódó adatbázis-azonosító

en: Links
hu: Hivatkozások

en: List
hu: Lista

en: Lists
hu: Listák

en: Lithuania
hu: Litvánia

en: Living
hu: Élő

en: Living individuals
hu: Élő személyek

en: Loading…
hu: Betöltés folyamatban…

en: Local files
hu: Helyi fájlok

en: Location
hu: Hely

en: Location not removed: this location contains sub-locations
hu: A hely törlése elmaradt: ez a hely al-helyeket tartalmaz

en: Lodger
hu: Albérlő

en: Logan, Utah, United States
hu: Logan, Utah, Egyesült Államok

en: London, England
hu: London, Anglia

en: Long lists of individuals with the same surname can be broken into smaller sub-lists according to the first letter of the individual’s given name.<br><br>This option determines when sub-listing of surnames will occur. To disable sub-listing completely, set this option to zero.
hu: Terjedelmes, azonos vezetéknevű személyek listája felszabdalható kisebb részlistákba – a személyek utónevének első betűje szerint.<br><br>Ez az érték határozza meg, hogy mikor fordulnak elő a vezetéknevek részlistái. A részlistázás megszüntetéséhez az érték legyen nulla.

en: Longest marriage
hu: Leghosszabb házasság

en: Longitude
hu: Hosszúság

en: Los Angeles, California, United States
hu: Los Angeles, Kalifornia, Egyesült Államok

en: Lost password request
hu: Elveszett a jelszó, újat kérek

en: Louisville, Kentucky, United States
hu: Louisville, Kentucky, Egyesült Államok

en: Lowest population
hu: Legkisebb népesség

en: Lubbock, Texas, United States
hu: Lubbock, Texas, Egyesült Államok

en: Luxembourg
hu: Luxemburg

[ctx: MALE]
en: %s × cousin
hu: %s. unokatestvér

[ctx: MALE]
en: Adopted by both parents
hu: Mindkét szülő által örökbefogadott

[ctx: MALE]
en: Adopted by father
hu: Apa által örökbefogadott

[ctx: MALE]
en: Adopted by mother
hu: Anya által örökbefogadott

[ctx: MALE]
en: Also known as
hu: Ismert, mint

[ctx: MALE]
en: Attendant
hu: Gondozó

[ctx: MALE]
en: Attending
hu: Gondozás

[ctx: MALE]
en: Buyer
hu: Vevő

[ctx: MALE]
en: Civil registrar
hu: Anyakönyvvezető

[ctx: MALE]
en: Employee
hu: Munkavállaló

[ctx: MALE]
en: Employer
hu: Munkáltató

[ctx: MALE]
en: Friend
hu: Barát

[ctx: MALE]
en: Guardian
hu: Gondnok

[ctx: MALE]
en: Informant
hu: Tudósító

[ctx: MALE]
en: Interred
hu: Eltemetett

[ctx: MALE]
en: Lodger
hu: Albérlő

[ctx: MALE]
en: Never married
hu: Agglegény

[ctx: MALE]
en: Not married
hu: Nőtlen

[ctx: MALE]
en: Nurse
hu: Ápoló

[ctx: MALE]
en: Owner
hu: Tulajdonos

[ctx: MALE]
en: Registry officer
hu: Hivatalnok

[ctx: MALE]
en: Seller
hu: Eladó

[ctx: MALE]
en: Servant
hu: Cseléd

[ctx: MALE]
en: Slave
hu: Rabszolga

[ctx: MALE]
en: Ward
hu: Gyám

[ctx: MALE]
en: adopted name
hu: adoptált név

[ctx: MALE]
en: also known as
hu: ismert, mint

[ctx: MALE]
en: birth name
hu: születési név

[ctx: MALE]
en: change of name
hu: névváltoztatás

[ctx: MALE]
en: died
hu: elhunyt

[ctx: MALE]
en: eighth cousin
hu: nyolcad-unokatestvér

[ctx: MALE]
en: eleventh cousin
hu: tizenegyed-unokatestvér

[ctx: MALE]
en: estate name
hu: birtoknév

[ctx: MALE]
en: ex-partner
hu: volt élettárs

[ctx: MALE]
en: fifteenth cousin
hu: tizenötöd-unokatestvér

[ctx: MALE]
en: fifth %s
hu: ötödik %s

[ctx: MALE]
en: fifth cousin
hu: ötöd-unokatestvér

[ctx: MALE]
en: first %s
hu: első %s

[ctx: MALE]
en: first cousin
hu: első unokatestvér

[ctx: MALE]
en: fourteenth cousin
hu: tizennegyed-unokatestvér

[ctx: MALE]
en: fourth %s
hu: negyedik %s

[ctx: MALE]
en: fourth cousin
hu: negyed-unokatestvér

[ctx: MALE]
en: immigration name
hu: bevándorlási név

[ctx: MALE]
en: married
hu: házas

[ctx: MALE]
en: married name
hu: házassági név

[ctx: MALE]
en: ninth cousin
hu: kilenced-unokatestvér

[ctx: MALE]
en: partner
hu: élettárs

[ctx: MALE]
en: religious name
hu: vallási név

[ctx: MALE]
en: second %s
hu: második %s

[ctx: MALE]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: MALE]
en: seventh cousin
hu: heted-unokatestvér

[ctx: MALE]
en: sixth cousin
hu: hatod-unokatestvér

[ctx: MALE]
en: tenth cousin
hu: tized-unokatestvér

[ctx: MALE]
en: third %s
hu: harmadik %s

[ctx: MALE]
en: third cousin
hu: harmad-unokatestvér

[ctx: MALE]
en: thirteenth cousin
hu: tizenharmad-unokatestvér

[ctx: MALE]
en: twelfth cousin
hu: tizenketted-unokatestvér

[ctx: MALE]
en: was born
hu: született

en: Macau
hu: Makaó

en: Macedonia
hu: Macedónia

en: Madagascar
hu: Madagaszkár

en: Madrid, Spain
hu: Madrid, Spanyolország

en: Magazine
hu: Magazin

en: Mailing name
hu: Levelezési név

en: Mailto link
hu: Levélküldési hivatkozás

en: Main section blocks
hu: Fő rész blokkjai

en: Malawi
hu: Malavi

en: Malaysia
hu: Malajzia

en: Maldives
hu: Maldív-szigetek

en: Male
hu: Férfi

[ctx: Male pedigree]
en: Adopted
hu: Örökbefogadott

[ctx: Male pedigree]
en: Birth
hu: Született

[ctx: Male pedigree]
en: Foster
hu: Nevelt

[ctx: Male pedigree]
en: Sealing
hu: Pecsételés

en: Males
hu: Férfiak

en: Malta
hu: Málta

en: Manage family trees
hu: Családfakezelés

en: Manage media
hu: Médiakezelés

en: Manage the links
hu: Hivatkozáskezelés

en: Manager
hu: Webhelyfelügyelő

en: Managers
hu: Webhelyfelügyelők

en: Manaus, Brazil
hu: Manaus, Brazília

en: Manhattan, New York, United States
hu: Manhattan, New York, Egyesült Államok

en: Manti, Utah, United States
hu: Manti, Utah, Egyesült Államok

en: Manuscript
hu: Kézirat

en: Many genealogy programs create GEDCOM files with custom tags, and webtrees understands most of them. When unrecognized tags are found, this option lets you choose whether to ignore them or display a warning message.
hu: Sok származástani alkalmazás a GEDCOM-fájlt saját címkékkel hozza létre, amik nagy részét a webtrees érti. Ezzel az opcióval választhat, hogy nem felismerhető címkék esetén mellőzzük azokat, vagy figyelmeztető üzenet jelenjen meg.

en: Many mail servers require that the sending server identifies itself correctly, using a valid domain name.
hu: Sok e-mail szerver megköveteli, hogy a küldő szerver helyesen, egy érvényes doménnévvel azonosítsa magát.

en: Map
hu: Térkép

en: Markdown is a simple system of formatting, used on websites such as Wikipedia. It uses unobtrusive punctuation characters to create headings and sub-headings, bold and italic text, lists, tables, etc.
hu: A Markdown egy egyszerű szövegformázó jelölőnyelv, amelyet olyan webhelyeken használnak, mint a Wikipedia. Diszkrét írásjelek használatával hoz létre címeket és alcímeket, félkövér és dőlt betűket, listákat, táblázatokat stb.

en: Marriage
hu: Házasság

en: Marriage banns
hu: Házasság kihirdetése

en: Marriage beginning status
hu: Házasság kezdési státusza

en: Marriage bond
hu: Házasságkötés

en: Marriage by country
hu: Házasság ország szerint

en: Marriage contract
hu: Házassági szerződés

en: Marriage date range end
hu: Házasság-dátumtartomány vége

en: Marriage date range start
hu: Házasság-dátumtartomány kezdete

en: Marriage ending status
hu: Házasság végzési státusza

en: Marriage intention
hu: Házassági szándék

en: Marriage license
hu: Házassági engedély

en: Marriage of a brother
hu: Fiútestvér házassága

en: Marriage of a child
hu: Gyermek házassága

en: Marriage of a daughter
hu: Lánygyermek házassága

en: Marriage of a father
hu: Apa házassága

en: Marriage of a grandchild
hu: Unoka házassága

en: Marriage of a granddaughter
hu: Lányunoka házassága

en: Marriage of a grandson
hu: Fiúunoka házassága

en: Marriage of a half-brother
hu: Fiúféltestvér házassága

en: Marriage of a half-sibling
hu: Féltestvér házassága

en: Marriage of a half-sister
hu: Lányféltestvér házassága

en: Marriage of a mother
hu: Anya házassága

en: Marriage of a parent
hu: Szülő házassága

en: Marriage of a sibling
hu: Testvér házassága

en: Marriage of a sister
hu: Lánytestvér házassága

en: Marriage of a son
hu: Fiúgyermek házassága

en: Marriage of parents
hu: Szülők házassága

en: Marriage place contains
hu: A házasság helye tartalmazza

en: Marriage places
hu: Házassághelyek

en: Marriage settlement
hu: Házassági vagyonjogi szerződés

en: Marriage status
hu: Házassági státusz

en: Marriage type unknown
hu: Ismeretlen házasságtípus

en: Marriages
hu: Házasságok

en: Marriages by century
hu: Házasságok századok szerint

en: Married name
hu: Házassági név

en: Married surname
hu: Házassági vezetéknév

en: Marshall Islands
hu: Marshall-szigetek

en: Masquerade as this user
hu: E felhasználó szerepében

en: Match both upper and lower case letters.
hu: Nem számít a kis- és nagybetűk közötti különbség.

en: Match calendar
hu: Egyeztető naptár

en: Match the exact text, even if it occurs in the middle of a word.
hu: Egyeztesse a pontos szöveget, még ha a szó közepén található is.

en: Match the exact text, unless it occurs in the middle of a word.
hu: Egyeztesse a pontos szöveget, kivéve, ha a szó közepén található.

en: Mauritania
hu: Mauritánia

en: Maximum descendancy generations
hu: Az utódnemzedékek legnagyobb száma

en: Maximum number of surnames on individual list
hu: Vezetéknevek legnagyobb száma a személyek listájában

en: Maximum pedigree generations
hu: Az ősfa nemzedékeinek legnagyobb száma

en: Maximum upload size:
hu: Legnagyobb feltöltési méret:

en: Medford, Oregon, United States
hu: Medford, Oregon, Egyesült Államok

en: Media
hu: Média

en: Media contains
hu: Média tartalma

en: Media file
hu: Médiafájl

en: Media file to upload
hu: Feltöltendő médiafájl

en: Media filenames will be prefixed by %s.
hu: A médiafájlnevek %s előtagot kapnak.

en: Media files
hu: Médiafájlok

en: Media folder
hu: Médiamappa

en: Media folders
hu: Médiamappák

en: Media object
hu: Médiaobjektum

en: Media objects
hu: Médiaobjektumok

en: Media objects found
hu: Médiaobjektumok találhatók

en: Media objects per page
hu: Médiaobjektum / oldal

en: Media type
hu: Médiatípus

en: Medical
hu: Orvosi adatok

en: Medical condition
hu: Egészségi állapot

en: Mediterranio
hu: Mediterrán

en: Medium systems (5,000 individuals): 32–64 MB, 20–40 seconds
hu: Közepes rendszerek (5000 személy): 32-64 megabájt, 20-40 másodperc

en: Melbourne, Australia
hu: Melbourne, Ausztrália

en: Member
hu: Tag

en: Memory limit
hu: Memóriahatár

en: Memphis, Tennessee, United States
hu: Memphis, Tennessee, Egyesült Államok

en: Menu
hu: Menü

en: Menus
hu: Menük

en: Mercury
hu: Higanyszín

en: Merge
hu: Összefűz

en: Merge family trees
hu: Családfák összefűzése

en: Merge records
hu: Bejegyzések összefűzése

en: Merida, Mexico
hu: Merida, Mexikó

en: Mesa, Arizona, United States
hu: Mesa, Arizona, Egyesült Államok

en: Message
hu: Üzenet

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Mexico
hu: Mexikó

en: Mexico City, Mexico
hu: Mexico City, Mexikó

en: Microfiche
hu: Mikrofilmlemez

en: Microfilm
hu: Mikrofilm

en: Micronesia
hu: Mikronézia

en: Middle East
hu: Közel-Kelet

en: Midnight
hu: Éjfél

en: Military
hu: Katonai szolgálat

en: Military service
hu: Katonai szolgálat

en: Minimum and maximum zoom level for the Google map. 1 is the full map, 15 is single house. Note that 15 is only available in certain areas.
hu: A lépték legkisebb és legnagyobb értéke a Google-térképen. 1 a teljes térkép, 15 egyetlen ház. Megjegyzendő, hogy 15 csak bizonyos területeken működik.

en: Missing data
hu: Hiányzó adatok

en: Moderate pending changes
hu: Függő változtatások elbírálása

en: Moderator
hu: Webhelykezelő

en: Moderators
hu: Webhelykezelők

en: Module
hu: Modul

en: Module administration
hu: Moduladminisztráció

en: Modules
hu: Modulok

en: Moldova
hu: Moldva

en: Mon
hu: H.

en: Monaco
hu: Monakó

en: Monday
hu: Hétfő

en: Mongolia
hu: Mongólia

en: Montenegro
hu: Montenegró

en: Monterrey, Mexico
hu: Monterrey, Mexikó

en: Month
hu: Hónap

en: Month of birth
hu: A születés hónapja

en: Month of birth of first child in a relation
hu: Az első gyermek születési hónapja egy kapcsolatban

en: Month of death
hu: Az elhalálozás hónapja

en: Month of first marriage
hu: Az első házasságkötés hónapja

en: Month of marriage
hu: A házasságkötés hónapja

en: Month:
hu: Hónap:

en: Monticello, Utah, United States
hu: Monticello, Utah, Egyesült Államok

en: Montreal, Quebec, Canada
hu: Montreal, Quebec, Kanada

en: More news articles
hu: További újságcikkek

en: Morocco
hu: Marokkó

en: Most SMTP servers require a password.
hu: A legtöbb SMTP-szerver jelszót igényel.

en: Most common surnames
hu: Leggyakoribb vezetéknevek

en: Most servers do not use secure connections.
hu: A legtöbb szerver nem használ biztonságos kapcsolatot.

en: Most sites are configured to use localhost. This means that your database runs on the same computer as your web server.
hu: A webhelyek többsége a localhostot használja. Ez azt jelenti, hogy az adatbázis ugyanazon a számítógépen fut, amelyen a webszerver.

en: Most sites are configured to use the default value of 3306.
hu: A webhelyek többsége az alapértelmezett 3306-os értéket használja.

en: Most viewed pages
hu: Leglátogatottabb oldalak

en: Mother
hu: Anya

en: Mother: %s
hu: Anya: %s

en: Mother’s age
hu: Anyja kora ekkor

en: Mother’s family with %s
hu: Anya családja. Társa: %s

en: Mother’s family with an unknown individual
hu: Anya családja. Társa ismeretlen személy

en: Mount Timpanogos, Utah, United States
hu: Mount Timpanogos, Utah, Egyesült Államok

en: Move down
hu: Lefelé

en: Move left
hu: Balra

en: Move right
hu: Jobbra

en: Move up
hu: Felfelé

en: Mozambique
hu: Mozambik

en: Multiple marriages
hu: Több házasság

en: My account
hu: Felhasználói fiókom

en: My family tree
hu: A családfám

en: My individual record
hu: Személyes adataim

en: My page
hu: Saját oldalam

en: My pages
hu: Oldalaim

en: My pedigree
hu: Saját ősfám

en: MySQL gave the error: %s
hu: A MySQL hibaüzenete: %s

en: MySQL variables
hu: MySQL-változók

en: Myanmar
hu: Mianmar

[ctx: NOMINATIVE]
en: Adar
hu: Ádár

[ctx: NOMINATIVE]
en: Adar I
hu: Ádár risón

[ctx: NOMINATIVE]
en: Adar II
hu: Ádár séni

[ctx: NOMINATIVE]
en: April
hu: április

[ctx: NOMINATIVE]
en: August
hu: augusztus

[ctx: NOMINATIVE]
en: Av
hu: Áv

[ctx: NOMINATIVE]
en: Brumaire
hu: Köd hava

[ctx: NOMINATIVE]
en: December
hu: december

[ctx: NOMINATIVE]
en: Dhu al-Hijjah
hu: Dsül hedse

[ctx: NOMINATIVE]
en: Dhu al-Qi’dah
hu: Dsül kade

[ctx: NOMINATIVE]
en: February
hu: február

[ctx: NOMINATIVE]
en: Floreal
hu: Virágzás hava

[ctx: NOMINATIVE]
en: Frimaire
hu: Dér hava

[ctx: NOMINATIVE]
en: Fructidor
hu: Gyümölcs hava

[ctx: NOMINATIVE]
en: Germinal
hu: Sarjadás hava

[ctx: NOMINATIVE]
en: Heshvan
hu: Hesván

[ctx: NOMINATIVE]
en: Iyar
hu: Ijár

[ctx: NOMINATIVE]
en: January
hu: január

[ctx: NOMINATIVE]
en: July
hu: július

[ctx: NOMINATIVE]
en: Jumada al-awwal
hu: Dsemádi el avvel

[ctx: NOMINATIVE]
en: Jumada al-thani
hu: Dsemádi el accher

[ctx: NOMINATIVE]
en: June
hu: június

[ctx: NOMINATIVE]
en: Kislev
hu: Kiszlév

[ctx: NOMINATIVE]
en: March
hu: március

[ctx: NOMINATIVE]
en: May
hu: május

[ctx: NOMINATIVE]
en: Messidor
hu: Aratás hónapja

[ctx: NOMINATIVE]
en: Muharram
hu: Moharrem

[ctx: NOMINATIVE]
en: Nissan
hu: Niszán

[ctx: NOMINATIVE]
en: Nivose
hu: Hó hava

[ctx: NOMINATIVE]
en: November
hu: november

[ctx: NOMINATIVE]
en: October
hu: október

[ctx: NOMINATIVE]
en: Pluviose
hu: Eső hava

[ctx: NOMINATIVE]
en: Prairial
hu: Rét hava

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rabi’ al-awwal
hu: Rébi el avvel

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rabi’ al-thani
hu: Rébi el accher

[ctx: NOMINATIVE]
en: Rajab
hu: Redseb

[ctx: NOMINATIVE]
en: Ramadan
hu: Ramadán

[ctx: NOMINATIVE]
en: Safar
hu: Szafar

[ctx: NOMINATIVE]
en: September
hu: szeptember

[ctx: NOMINATIVE]
en: Shawwal
hu: Sevvál

[ctx: NOMINATIVE]
en: Sha’aban
hu: Sabán

[ctx: NOMINATIVE]
en: Shevat
hu: Svát

[ctx: NOMINATIVE]
en: Sivan
hu: Sziván

[ctx: NOMINATIVE]
en: Tevet
hu: Tévész

[ctx: NOMINATIVE]
en: Thermidor
hu: Hőség hónapja

[ctx: NOMINATIVE]
en: Tishrei
hu: Tisri

[ctx: NOMINATIVE]
en: Vendemiaire
hu: Szüret hava

[ctx: NOMINATIVE]
en: Ventose
hu: Szél hava

[ctx: NOMINATIVE]
en: jours complementaires
hu: extra napok

en: Name
hu: Név

en: Name contains
hu: Névben előfordul

en: Name in Hebrew
hu: Név héberül

en: Name prefix
hu: Névelőtag

en: Name suffix
hu: Névutótag

en: Names
hu: Nevek

en: Namesake
hu: Névrokon

en: Namibia
hu: Namíbia

en: Nanny
hu: Dadus

en: Narrative description
hu: Narratív leírás

en: Nashville, Tennessee, United States
hu: Nashville, Tennessee, Egyesült Államok

en: Nationality
hu: Nemzetiség

en: Naturalization
hu: Honosítás

en: Nauvoo (new), Illinois, United States
hu: Nauvoo (új), Illinois, Egyesült Államok

en: Nauvoo (original), Illinois, United States
hu: Nauvoo (eredeti), Illinois, Egyesült Államok

en: Nepal
hu: Nepál

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: Never
hu: Soha

en: Never married
hu: Sosem házasodott

en: New Caledonia
hu: Új-Kaledónia

en: New York, New York, United States
hu: New York, New York, Egyesült Államok

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: New data
hu: Új adatok

en: New registration at %s
hu: Új regisztráció a(z) %s webhelyen

en: New user at %s
hu: Új felhasználó a(z) %s webhelyen

en: Newport Beach, California, United States
hu: Newport Beach, Kalifornia, Egyesült Államok

en: News
hu: Hírek

en: Newspaper
hu: Újság

en: Next email reminder will be sent after
hu: A következő emlékeztető e-mailt ezután küldjük:

en: Next image
hu: Következő kép

en: Nickname
hu: Becenév

en: Niger
hu: Nigéria

en: Nigeria
hu: Nigéria

en: No
hu: Nem

en: No GEDCOM file was received.
hu: Nem érkezett GEDCOM-fájl.

en: No GEDCOM files found.
hu: Nem található GEDCOM-fájl.

en: No ancestors in the database.
hu: Nincsenek ősök az adatbázisban.

en: No calendar conversion
hu: Nincs naptár-átalakítás

en: No children
hu: Nincsenek gyerekek

en: No contact
hu: Nincs kapcsolat

en: No custom modules are enabled.
hu: Nincs engedélyezett egyedi modul.

en: No custom themes are enabled.
hu: Nincs engedélyezett egyedi téma.

en: No duplicates have been found.
hu: Nem található duplikátum.

en: No errors have been found.
hu: Nem található hiba.

en: No events exist for the next %s day. | No events exist for the next %s days.
hu[0]: A következő napra nem várható esemény.
hu[1]: A következő %s napra nem várható esemény.

en: No events exist for today.
hu: A mai napra nincs esemény.

en: No events exist for tomorrow.
hu: Holnapra nincs esemény.

en: No events for living individuals exist for today.
hu: A mai napra nincs esemény az élők körében.

en: No events for living individuals exist for tomorrow.
hu: Holnapra nincs semmi esemény az élők körében.

en: No events for living people exist for the next %s day. | No events for living people exist for the next %s days.
hu[0]: A következő napon nincs esemény az élő személyek körében.
hu[1]: A következő %s napon belül nincs esemény az élő személyek körében.

en: No facts exist for this family.
hu: Nincs tény bejegyezve ennek a családnak.

en: No file was received. Please try again.
hu: Nem érkezett fájl. Kérjük, próbálja újra.

en: No link between the two individuals could be found.
hu: A két személy között nem található kapcsolat.

en: No map data exists for this individual
hu: E személy bejegyzésében nincs térképadat

en: No matching facts found
hu: Nem találhatóak egyező események

en: No media file was provided.
hu: Nem adott meg médiafájlt.

en: No news articles have been submitted.
hu: Nem küldött el senki újságcikket.

en: No places found
hu: Nem találhatóak helyek

en: No places have been found.
hu: Nem találtunk helyeket.

en: No predefined text
hu: Nincs előredefiniált szöveg

en: No records to display
hu: Nincsenek kijelezni való adatok

en: No results found.
hu: Nincs találat.

en: No signed-in and no anonymous users
hu: Nincs bejelentkezett és névtelen felhasználó

en: No temple - living ordinance
hu: Nincs templomi élő szertartás

en: No upgrade information is available.
hu: Nincs frissítési információ.

en: Nobody at all
hu: Senki

en: Nocturnal
hu: Estikék

en: None
hu: Semmi

en: Nonidi
hu: Kilences napok

en: Noon
hu: Dél

en: Norfolk Island
hu: Norfolk-sziget

en: Normally, any changes made to a family tree need to be reviewed by a moderator. This option allows a user to make changes without needing a moderator.
hu: Általában, a családfán végzett bármilyen módosítást webhelykezelőnek kell ellenőriznie. Ez az opció lehetővé teszi a felhasználó számára a felülvizsgálat nélküli változtatást.

en: North Korea
hu: Észak-Korea

en: Northern Ireland
hu: Észak-Írország

en: Northern Mariana Islands
hu: Északi-Mariana-szigetek

en: Norway
hu: Norvégia

en: Not a valid individual, family, or source ID
hu: Nem érvényes személy-, család- vagy forrásazonosító

en: Not approved by an administrator
hu: Rendszergazda által nem jóváhagyott

en: Not living
hu: Nem él

en: Not married
hu: Nem házas

en: Not verified by the user
hu: Felhasználó által nem ellenőrzött

en: Note
hu: Jegyzet

en: Note that if a user account is linked to a record, then that user will always be able to view that record.
hu: Megjegyzendő, ha egy felhasználói fiók egy bejegyzéshez kapcsolódik, az a felhasználó mindig megnézheti a bejegyzést.

en: Note: longer path lengths require a lot of calculation, which can make your website run slowly for these users.
hu: Megjegyzés: a hosszabb útvonal tömérdek számítást igényel, amely a webhely lassú futásához vezethet ezen felhasználók számára.

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Nothing found to cleanup
hu: Nincs mit tisztítani

en: Nothing found.
hu: Nincs találat.

en: Number of children
hu: Gyerekek száma

en: Number of days to show
hu: A mutatandó napok száma

en: Number of families without children
hu: Gyermek nélküli családok száma

en: Number of generations
hu: Nemzedékek száma

en: Number of given names
hu: Utónevek száma

en: Number of marriages
hu: Házasságkötések száma

en: Number of months since the last sign-in for a user’s account to be considered inactive:
hu: A felhasználó bejelentkezése nélkül eltelt hónapok száma, amely után inaktívnak minősül:

en: Number of pages
hu: Oldalak száma

en: Number of surnames
hu: Vezetéknevek száma

en: Nurse
hu: Nővér

en: Oakland, California, United States
hu: Oakland, Kalifornia, Egyesült Államok

en: Oaxaca, Mexico
hu: Oaxaca, Mexikó

en: Occupation
hu: Foglalkozás

en: Occupations
hu: Foglalkozások

en: Occupied Palestinian Territory
hu: Megszállt palesztin terület

en: Octidi
hu: Nyolcas napok

en: Ogden, Utah, United States
hu: Ogden, Utah, Egyesült Államok

en: Oklahoma City, Oklahoma, United States
hu: Oklahoma City, Oklahoma, Egyesült Államok

en: Old data
hu: Régi adatok

en: Old files found
hu: Régi fájlokat találtam

en: Oldest at bottom
hu: Legidősebb alul

en: Oldest at top
hu: Legidősebb felül

en: Oldest father
hu: Legidősebb apa

en: Oldest female
hu: Legidősebb nő

en: Oldest living individuals
hu: Legidősebb élő személy

en: Oldest male
hu: Legidősebb férfi

en: Oldest mother
hu: Legidősebb anya

en: Olivia
hu: Olivazöld

en: Oman
hu: Omán

en: On this day
hu: A mai napon

en: On this day…
hu: A mai napon…

en: Only managers can edit
hu: Csak webhelyfelügyelők szerkeszthetik

en: Oops! The webserver is unable to connect to the database server. It could be busy, undergoing maintenance, or simply broken. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes or contact the website administrator.
hu: Hoppá! A webszerver nem tud kapcsolódni az adatbázisszerverhez. Túlterhelt lehet, karbantartás alatt állhat vagy egyszerűen elromlott. <a href="index.php">Próbálja újra</a> pár perc múlva, vagy vegye fel a kapcsolatot a webhely rendszergazdájával.

en: Oops! webtrees was unable to create files in this folder.
hu: Hoppá! A webtrees nem tudott fájlokat létrehozni ebben a mappában.

en: Optional prefixes and suffixes
hu: Választható elő- és utótagok

en: Oquirrh Mountain, Utah, United States
hu: Oquirrh Mountains, Utah, Egyesült Államok

en: Order
hu: Sorrend

en: Ordinance
hu: Szertartás

en: Ordination
hu: Felszentelés

en: Orientation
hu: Elrendezés

en: Orlando, Florida, United States
hu: Orlando, Florida, Egyesült Államok

en: Other
hu: Egyéb

en: Other facts to show in charts
hu: Egyéb mutatandó tények az ábrákon

en: Other folder… please type in
hu: Egyéb mappa… kérjük, írja be

en: Other preferences
hu: Egyéb beállítások

en: Others
hu: Egyebek

en: Overwrite existing coordinates.
hu: Meglévő koordináták felülírása.

en: Own charts
hu: Saját ábrák

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: P.M.
hu: du.

en: PHP blocked the file because of its extension.
hu: A PHP blokkolta a fájlt a kiterjesztése miatt.

en: PHP extension “%1$s” is disabled. Without it, the following features will not work: %2$s. Please ask your server’s administrator to enable it.
hu: A(z) „%1$s” PHP-bővítmény inaktív. Nélküle a(z) %2$s funkció nem működik. Kérje meg a szerver rendszergazdáját, hogy aktiválja.

en: PHP extension “%s” is disabled. You cannot install webtrees until this is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
hu: A(z) „%s” PHP-bővítmény inaktív. Aktiválása előtt a webtrees nem telepíthető. Kérje meg a szerver rendszergazdáját, hogy aktiválja.

en: PHP failed to write to disk.
hu: A PHP nem tudott írni a lemezre.

en: PHP information
hu: PHP-információ

en: PHP setting “%1$s” is disabled. Without it, the following features will not work: %2$s. Please ask your server’s administrator to enable it.
hu: A(z) „%1$s” PHP-beállítás inaktív. Enélkül a(z) %2$s funkció nem működik. Kérje meg a szerver rendszergazdáját, hogy aktiválja.

en: PHP time limit
hu: PHP-időkorlát

en: Page
hu: Oldal

en: Page %s of %s
hu: %s / %s oldal

en: Page size
hu: Papírméret

en: Painting
hu: Festmény

en: Pakistan
hu: Pakisztán

en: Palette
hu: Színpaletta

en: Palmyra, New York, United States
hu: Palmyra, New York, Egyesült Államok

en: Panama City, Panama
hu: Panamaváros, Panama

en: Papua New Guinea
hu: Pápua Új-Guinea

en: Parents
hu: Szülők

en: Parents and siblings
hu: Szülők és testvérek

en: Parent’s age
hu: Szülők életkora

en: Password
hu: Jelszó

en: Passwords must be at least 6 characters long and are case-sensitive, so that “secret” is different from “SECRET”.
hu: A jelszó, ami legalább 6 karakter hosszú kell legyen, érzékeny a kis- és nagybetűk közötti különbségre, tehát a „titkos” és a „TITKOS” különbözik.

en: Passwords must contain at least 6 characters.
hu: A jelszónak legalább 6 karaktert kell tartalmaznia.

en: Payson, Utah, United States
hu: Payson, Utah, Egyesült Államok

en: Pedigree
hu: Ősfa

[ctx: Pedigree]
en: Adopted
hu: Örökbefogadott

[ctx: Pedigree]
en: Birth
hu: Született

[ctx: Pedigree]
en: Foster
hu: Nevelt

[ctx: Pedigree]
en: Sealing
hu: Pecsételés

en: Pedigree chart
hu: Ősfa

en: Pedigree map
hu: Származási térkép

en: Pedigree map of %s
hu: %s származási térképe

en: Pedigree of %s
hu: %s ősfája

en: Pedigree tree of %s
hu: %s ősfája

en: Pending changes
hu: Függőben lévő változtatások

en: Pending changes are only shown when your account has permission to edit. When you sign out, you will no longer be able to see them. Also, pending changes are only shown on certain pages. For example, they are not shown in lists, reports, or search results.
hu: A függőben lévő változtatások csak akkor látszanak, ha a fiókja rendelkezik szerkesztői jogosultsággal. Kijelentkezés után nem láthatók többé. Hasonlóképpen, a függőben lévő változtatások csak bizonyos oldalakon jelennek meg. Például nem jelennek meg listákban, jelentésekben vagy keresési eredményekben.

en: Permanent number
hu: Állandó szám

en: Permanently delete these records?
hu: Véglegesen törlendőek ezek a bejegyzések?

en: Perth, Australia
hu: Perth, Ausztrália

en: Philippines
hu: Fülöp-szigetek

en: Phoenix, Arizona, United States
hu: Phoenix, Arizona, Egyesült Államok

en: Phone
hu: Telefon

en: Phonetic
hu: Fonetikus

en: Phonetic algorithm
hu: Fonetikai algoritmus

en: Phonetic name
hu: Fonetikus név

en: Phonetic place
hu: Fonetikus hely

en: Phonetic search
hu: Fonetikus keresés

en: Phonetic title
hu: Fonetikus cím

en: Photo
hu: Fotó

en: PhpGedView might be installed in one of these folders:
hu: A PhpGedView ezen mappák egyikében lehet telepítve:

en: PhpGedView must be version 4.2.3, or any SVN up to #%s
hu: A PhpGedView verziószáma 4.2.3 kell legyen vagy bármilyen SVN #%s-ig

en: PhpGedView must use the same database as webtrees.
hu: A PhpGedView ugyanazt az adatbázist kell használja, mint a webtrees.

en: PhpGedView to webtrees transfer wizard
hu: PhpGedView–webtrees átviteli varázsló

en: Pink Plastic
hu: Pasztellrubin

en: Pitcairn
hu: Pitcairn-szigetek

en: Place
hu: Hely

en: Place check
hu: Hely ellenőrzése

en: Place contains
hu: Hely tartalmazza:

en: Place hierarchy
hu: Helyrangsor

en: Place in Hebrew
hu: Hely héberül

en: Place list
hu: Helylista

en: Place names are frequently too long to fit on charts, lists, etc. They can be abbreviated by showing just the first few parts of the name, such as <i>village, county</i>, or the last few part of it, such as <i>region, country</i>.
hu: A helynevek gyakran túl hosszúak, és nem férnek el az ábrákon, listákon stb. Lerövidíthetők csak a név első, pl.: <i>település, megye</i> vagy csak az utolsó néhány szavának mutatásával, pl.: <i>régió, ország</i>.

en: Place of LDS baptism
hu: UNSZ-keresztség helye

en: Place of LDS child sealing
hu: UNSZ-gyerekpecsételés helye

en: Place of LDS endowment
hu: UNSZ-felruházás helye

en: Place of LDS spouse sealing
hu: UNSZ-házastárs-pecsételés helye

en: Place of adoption
hu: Örökbefogadás helye

en: Place of baptism
hu: Keresztelés helye

en: Place of bar mitzvah
hu: Bar mitzvah helye

en: Place of bat mitzvah
hu: Bat mitzvah helye

en: Place of birth
hu: Születés helye

en: Place of blessing
hu: Áldás helye

en: Place of brit milah
hu: Körülmetélés helye

en: Place of burial
hu: Temetés helye

en: Place of christening
hu: Keresztelő helye

en: Place of confirmation
hu: Konfirmáció helye

en: Place of cremation
hu: Hamvasztás helye

en: Place of death
hu: Elhalálozás helye

en: Place of emigration
hu: Kivándorlás helye

en: Place of engagement
hu: Eljegyzés helye

en: Place of event
hu: Esemény helye

en: Place of first communion
hu: Elsőáldozás helye

en: Place of immigration
hu: Bevándorlás helye

en: Place of marriage
hu: Esküvő helye

en: Place of marriage banns
hu: Házasság kihirdetésének helye

en: Place of naturalization
hu: Honosítás helye

en: Place of ordination
hu: Felszentelés helye

en: Place of residence
hu: Tartózkodás helye

en: Place the website offline, by creating the file %s…
hu: A webhely üzemen kívül helyezése a(z) %s fájl létrehozásával…

en: Place the website online, by deleting the file %s…
hu: A webhely üzembe helyezése a(z) %s fájl törlésével…

en: Places
hu: Helyek

en: Places found
hu: Talált helyek

en: Places in %s
hu: Helyek innen: %s

en: Places should be entered according to the standards for genealogy. In genealogy, places are recorded with the most specific information about the place first and then working up to the least specific place last, using commas to separate the different place levels. The level at which you record the place information should represent the levels of government or church where vital records for that place are kept.<br><br>For example, a place like Salt Lake City would be entered as “Salt Lake City, Salt Lake, Utah, USA”.<br><br>Let’s examine each part of this place. The first part, “Salt Lake City,” is the city or township where the event occurred. In some countries, there may be municipalities or districts inside a city which are important to note. In that case, they should come before the city. The next part, “Salt Lake,” is the county. “Utah” is the state, and “USA” is the country. It is important to note each place because genealogy records are kept by the governments of each level.<br><br>If a level of the place is unknown, you should leave a space between the commas. Suppose, in the example above, you didn’t know the county for Salt Lake City. You should then record it like this: “Salt Lake City, , Utah, USA”. Suppose you only know that an individual was born in Utah. You would enter the information like this: “, , Utah, USA”. <br><br>You can use the <b>Find Place</b> link to help you find places that already exist in the database.
hu: A helyeket a származástan szabványaival összhangban kell megadni. A származástanban a helyek tárolása a legapróbb területi egységtől fokozatosan haladva a legnagyobbig történik, az egyes szinteket vesszővel elválasztva. A tárolt helységnevek egyes szintjei tükrözzék az állam vagy az egyház által használt területi szinteket.<br><br>Például, egy olyan hely, mint Salt Lake City a következőképpen adható meg: „Salt Lake City, Salt Lake, Utah, USA”.<br><br>Vizsgáljuk meg e hely egyes részeit: Az első rész „Salt Lake City”, a város vagy település, ahol az adott esemény lezajlott. Egyes országokban lehetnek körzetek vagy kerületek a városokon belül, amit fontos feljegyezni. Ebben az esetben ezeket a város előtt kell feltüntetni. A következő rész „Salt Lake”, a megye. „Utah” az állam és „USA” az ország. Fontos minden helynevet feljegyezni, mivel a származástani bejegyzések tartalmazzák a közigazgatás minden szintjét.<br><br>Ha egy hely részének valamely szintje ismeretlen, a vesszők között szóközt kell hagyni. Tételezzük fel a fenti példában a következőt: nem tudjuk, Salt Lake City megyéjét. Ez esetben a beírás így néz ki: „Salt Lake City, , Utah, USA”. Feltételezzük, csak annyit tudunk, hogy egy személy születési helye Utah. Az információt így adjuk meg: „ , , Utah, USA”.<br><br>Segítségül használhatjuk a <b>Hely keresése</b> hivatkozást az olyan helyek felkutatására, amelyek már szerepelnek az adatállományban.

en: Play
hu: Lejátszás

en: Please enter a given name, surname, or place in addition to the year
hu: Kérjük, adjon meg egy utónevet, vezetéknevet vagy helyet az év mellett

en: Please enter a message subject.
hu: Kérjük, írja be az üzenet tárgyát.

en: Please enter a valid email address.
hu: Kérjük, írjon be egy érvényes e-mail címet.

en: Please enter more than one character.
hu: Kérjük, egynél több karaktert adjon meg.

en: Please enter some message text before sending.
hu: Kérjük, írjon be valamilyen üzenetet elküldés előtt.

en: Please provide your email address so that we may contact you in response to this message. If you do not provide your email address we will not be able to respond to your inquiry. Your email address will not be used in any other way besides responding to this inquiry.
hu: Kérjük, adja meg az e-mail címét, hogy kapcsolatba léphessünk Önnel az üzenetére adott válaszunkkal. Ha nem adja meg az e-mail címét, nem tudunk Önnek válaszolni. Az Ön e-mail címét nem használjuk fel másra, minthogy válaszolunk a megkeresésére.

en: Poland
hu: Lengyelország

en: Port number
hu: Portszám

en: Portland, Oregon, United States
hu: Portland, Oregon, Egyesült Államok

en: Porto Alegre, Brazil
hu: Porto Alegre, Brazília

en: Portrait
hu: Keskenyebb

en: Portugal
hu: Portugália

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: Predefined text that states admin will decide on each request for a user account
hu: Előredefiniált szöveg, mely szerint a rendszergazda dönt az egyes felhasználói fiók iránti kérelmekről

en: Predefined text that states all users can request a user account
hu: Előredefiniált szöveg, mely szerint minden felhasználó igényelhet felhasználói fiókot

en: Predefined text that states only family members can request a user account
hu: Előredefiniált szöveg, mely szerint kizárólag családtagok igényelhetnek felhasználói fiókot

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Preferences exist for the module “%s”, but this module no longer exists.
hu: Léteznek beállítások a(z) „%s” modulhoz, de ez a modul már nem létezik.

en: Preferred contact method
hu: A kívánt kapcsolattartási mód

en: Prefixes
hu: Előtagok

en: Presentation style
hu: Elrendezés

en: President’s Office
hu: Egyházvezetői hivatal (UNSZ)

en: Preston, England
hu: Preston, Anglia

en: Priest
hu: Pap

en: Primidi
hu: Egyes napok

en: Print basic events when blank
hu: Megjelenjenek az alapesemények, ha üresek

en: Privacy
hu: Adatvédelem

en: Privacy restrictions
hu: Adatvédelmi megszorítások

en: Privacy restrictions - these apply to records and facts that do not contain a GEDCOM RESN tag
hu: Az adatvédelmi megszorítások azokra a bejegyzésekre és tényekre vonatkoznak, amelyek nem tartalmaznak GEDCOM RESN-címkét

en: Private
hu: Privát adat

en: Probate
hu: Végrendelet hitelesítése

en: Property
hu: Tulajdon

en: Provo City Center, Utah, United States
hu: Provo City Center, Utah, Egyesült Államok

en: Provo, Utah, United States
hu: Provo, Utah, Egyesült Államok

en: Publication
hu: Publikáció

en: Qatar
hu: Katar

en: Quality of data
hu: Adatminőség

en: Quartidi
hu: Négyes napok

en: Question
hu: Kérdés

en: Quick family facts
hu: Családtények – gyors felvételhez

en: Quick individual facts
hu: Személytények – gyors felvételhez

en: Quick repository facts
hu: Adattártények – gyors felvételhez

en: Quick source facts
hu: Forrástények – gyors felvételhez

en: Quintidi
hu: Ötös napok

en: RE:
hu: Re:

en: README documentation
hu: OLVASSEL (dokumentáció)

en: Raleigh, North Carolina, United States
hu: Raleigh, Észak Karolina, Egyesült Államok

en: Random images from the current family tree.
hu: Véletlenszerű képek az aktuális családfából.

en: Re-order children
hu: Gyermeksorrendcsere

en: Re-order families
hu: Családsorrendcsere

en: Re-order media
hu: Médiasorrend-csere

en: Real name
hu: Valódi név

en: Recent changes
hu: Legutóbbi változtatások

en: Recent years (&lt; 100 yrs)
hu: Az utóbbi évekből (&lt; 100 év)

en: Recife, Brazil
hu: Recife, Brazília

en: Record
hu: Bejegyzés

en: Record ID number
hu: Bejegyzésazonosító szám (RIN)

en: Record file number
hu: Bejegyzésfájlszám

en: Records
hu: Bejegyzések

en: Records are not the same type. Cannot merge records that are not the same type.
hu: A bejegyzések nem azonos típusúak, így azok nem fűzhetők össze.

en: Redlands, California, United States
hu: Redlands, Kalifornia, Egyesült Államok

en: Reference number
hu: Hivatkozási szám

en: Regina, Saskatchewan, Canada
hu: Regina, Saskatchewan, Kanada

en: Registered partnership
hu: Bejegyzett kapcsolat

en: Registry officer
hu: Hivatalnok

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Regular expressions are an advanced pattern matching technique.
hu: A „reguláris kifejezés” egy speciális minta szerinti szövegegyeztetési eljárás.

en: Reject
hu: Elutasítás

en: Reject all changes
hu: Összes változtatás elutasítása

en: Related families
hu: Kapcsolódó családok

en: Related individuals
hu: Kapcsolódó személyek

en: Relationship
hu: Kapcsolat

en: Relationship to father
hu: Kapcsolat az apával

en: Relationship to me
hu: Kapcsolat velem

en: Relationship to mother
hu: Kapcsolat az anyával

en: Relationship to parents
hu: Kapcsolat a szülőkkel

en: Relationship: %s
hu: Kapcsolat: %s

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: Relationships between %1$s and %2$s
hu: %1$s és %2$s közötti kapcsolat

en: Religion
hu: Vallás

en: Religious institution
hu: Vallási intézmény

en: Religious marriage
hu: Egyházi esküvő

en: Reminder email frequency (days)
hu: Az emlékeztető e-mail gyakorisága (napokban)

en: Remote server
hu: Távoli szerver

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove duplicate links
hu: Hivatkozásduplikátumok törlése

en: Remove flag
hu: Zászló eltávolítása

en: Remove individual
hu: Személy eltávolítása

en: Remove link from list
hu: Hivatkozás eltávolítása a listából

en: Remove the GEDCOM media path from filenames
hu: A GEDCOM-média elérési útvonalának eltávolítása a fájlnevekből

en: Remove this location?
hu: Töröljük ezt a helyet?

en: Reno, Nevada, United States
hu: Reno, Nevada, Egyesült Államok

en: Renumber
hu: Átszámozás

en: Renumber family tree
hu: A családfa átszámozása

en: Replace with
hu: Csere erre

en: Replacement text
hu: Helyettesítő szöveg

en: Reply
hu: Válasz

en: Report
hu: Jelentés

en: Reports
hu: Jelentések

en: Repositories
hu: Adattárak

en: Repositories found
hu: Talált adattárak

en: Repository
hu: Adattár

[ctx: Repository]
en: Name
hu: Név

en: Repository contains
hu: Az adattár tartalmazza

en: Repository name
hu: Adattár neve

en: Republic of the Congo
hu: Kongó (Brazzaville)

en: Request a new password
hu: Új jelszó kérése

en: Request a new user account
hu: Új felhasználói fiók igénylése

en: Research task
hu: Kutatandó feladat

en: Research tasks
hu: Kutatandó feladatok

en: Research tasks are special events, added to individuals in your family tree, which identify the need for further research. You can use them as a reminder to check facts against more reliable sources, to obtain documents or photographs, to resolve conflicting information, etc.
hu: A kutatandó feladatok olyan, a családfa személyeihez felvett speciális események, amelyek további kutatás igényét jelzik. Emlékeztetőnek használhatók, hogy tényeket megbízhatóbb forrásból kell ellenőrizni, hogy dokumentumokat vagy fényképeket kell beszerezni, hogy fel kell oldani ellentmondásos információkat stb.

en: Research tasks are stored using the custom GEDCOM tag “_TODO”. Other genealogy applications may not recognize this tag.
hu: A kutatási teendőket az egyedi „_TODO” GEDCOM-címke használatával tároljuk. Más származástani alkalmazások nem feltétlenül ismerik ezt a címkét.

en: Residence
hu: Lakóhely

en: Restore the default block layout
hu: Az alapértelmezett blokkelrendezés visszaállítása

en: Restrict access to the website, using IP addresses and user-agent strings.
hu: A webhelyhez való hozzáférés korlátozása IP-címek és böngésző-azonosítók segítségével.

en: Restrict to immediate family
hu: A közvetlen családhoz való hozzáférés korlátozása

en: Restriction
hu: Korlátozás

en: Restrictions can be added to records and/or facts. They restrict who can view the data and who can edit it.
hu: Korlátozások felvehetők bejegyzésekhez és/vagy tényekhez. Korlátozhatják, hogy ki láthatja az adatokat és ki szerkesztheti.

en: Resulting value
hu: Kapott érték

en: Results
hu: Eredmények

en: Retirement
hu: Nyugdíjazás

en: Reunion
hu: Reunion-sziget

en: Rexburg, Idaho, United States
hu: Rexburg, Idaho, Egyesült Államok

en: Right section blocks
hu: Jobb oldali blokkok

en: Role
hu: Szerepkör

en: Romania
hu: Románia

en: Romanized
hu: Latinosított

en: Romanized place
hu: Latinosított hely

en: Romanized title
hu: Latinosított cím

en: Roots
hu: Gyökerek

en: Rule
hu: Szabály

en: Russia
hu: Oroszország

en: Rwanda
hu: Ruanda

en: SMTP mail server
hu: SMTP-levélszerver

en: Sacramento, California, United States
hu: Sacramento, Kalifornia, Egyesült Államok

en: Sage
hu: Zsályazöld

en: Saint Helena
hu: Szent Ilona

en: Saint Kitts and Nevis
hu: Saint Kitts és Nevis

en: Saint Lucia
hu: Szent Lucia

en: Saint Pierre and Miquelon
hu: St. Pierre és Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
hu: Saint Vincent és Grenadines

en: Salt Lake City, Utah, United States
hu: Salt Lake City, Utah, Egyesült Államok

en: Samoa
hu: Szamoa

en: San Antonio, Texas, United States
hu: San Antonio, Texas, Egyesült Államok

en: San Diego, California, United States
hu: San Diego, Kalifornia, Egyesült Államok

en: San Salvador, El Salvador
hu: San Salvador, Salvador

en: Santo Domingo, Dominican Republic
hu: Santo Domingo, Dominikai Köztársaság

en: Sao Paulo, Brazil
hu: Sao Paulo, Brazília

en: Sao Tome and Principe
hu: Sao Tome és Principe

en: Sat
hu: Szo.

en: Satellite
hu: Szatellit

en: Saturday
hu: Szombat

en: Saudi Arabia
hu: Szaúd-Arábia

en: School or college
hu: Iskola vagy főiskola

en: Scotland
hu: Skócia

en: Scrapbook
hu: Album

en: Sealing canceled (divorce)
hu: Érvénytelenített pecsételés (válás)

en: Search
hu: Keresés

en: Search and replace
hu: Keresés és csere

en: Search and replace text, using simple searches or advanced pattern matching.
hu: Szöveg keresése és cseréje egyszerű keresés vagy speciális mintaillesztés segítségével.

en: Search engine
hu: Keresőmotor

en: Search filters
hu: Keresőszűrők

en: Search for
hu: Keresendő szöveg

en: Search globally
hu: Globális keresés

en: Search locally
hu: Helyi keresés

en: Search method
hu: Keresési módszer

en: Search text/pattern
hu: Szöveg/mintázat keresése

en: Searching for all possible relationships can take a lot of time in complex trees.
hu: A bonyolult fákban az összes lehetséges kapcsolat megkeresése hosszú ideig tarthat.

en: Seattle, Washington, United States
hu: Seattle, Washington, Egyesült Államok

en: Second record
hu: Második bejegyzés

en: Secure connection
hu: Biztonságos kapcsolat

en: Security code
hu: Biztonsági kód

en: See %s for more information.
hu: Részletesebb tájékoztatás: %s.

en: Select
hu: Kiválaszt

en: Select a GEDCOM file to import
hu: Válasszon egy betöltendő GEDCOM-fájlt

en: Select a block and use the arrows to move it.
hu: Jelöljön ki egy blokkot és használja a nyilakat az áthelyezéséhez.

en: Select a date
hu: Dátumválasztás

en: Select events
hu: Válasszon eseményt

en: Select flag
hu: Zászlóválasztás

en: Select individuals by place or date
hu: Válasszon személyeket hely vagy dátum szerint

en: Select records from your family tree and save them as a GEDCOM file.
hu: Bejegyzések kiválasztása a családfából és kimentése GEDCOM-állományként.

en: Select the desired age interval
hu: Válassza ki a kívánt életkor-intervallumot

en: Select the desired count interval
hu: Válassza ki a kívánt összesítési intervallumot

en: Select the facts and events to keep from both records.
hu: Válassza a tényeket és eseményeket, hogy mindkét bejegyzésből megmaradjanak.

en: Select the languages that will be shown in menus.
hu: Jelölje ki a menüben megjelenítendő nyelveket.

en: Select two records to merge.
hu: Válasszon ki két összefűzendő bejegyzést.

en: Seller
hu: Eladó

en: Send
hu: Elküld

en: Send a message
hu: Üzenetküldés

en: Send a message to all users
hu: Üzenetküldés minden felhasználónak

en: Send a message to users who have never signed in
hu: Üzenetküldés azoknak a felhasználóknak, akik még sohasem jelentkeztek be

en: Send a message to users who have not signed in for 6 months
hu: Üzenetküldés azoknak a felhasználóknak, akik 6 hónapja nem jelentkeztek be

en: Send broadcast messages
hu: Üzenet küldése

en: Send out reminder emails
hu: Küldjünk emlékeztető e-maileket

en: Sender name
hu: Feladó neve

en: Sending email
hu: E-mail küldése

en: Sending server name
hu: Szervernév küldése

en: Senegal
hu: Szenegál

en: Seoul, Korea
hu: Szöul, Dél-Kórea

en: Separated
hu: Különélés

en: Septidi
hu: Hetes napok

en: Serbia
hu: Szerbia

en: Servant
hu: Szolgáló

en: Server information
hu: Szerverinformáció

en: Server name
hu: Szervernév

en: Session timeout
hu: Munkamenet lejárata

en: Set as default
hu: Legyen alapértelmezett

en: Set the access level for each tree.
hu: Állítsa be a jogosultsági szintet az egyes fákhoz.

en: Set the default blocks for new family trees
hu: Új családfák alapértelmezett blokkjainak beállítása

en: Set the default blocks for new users
hu: Új felhasználók alapértelmezett blokkjainak beállítása

en: Set the default number of generations to display on descendancy and pedigree charts.
hu: A megjelenítendő nemzedékek alapértelmezett száma az utódok és ősfa ábráin.

en: Set the maximum number of generations to display on descendancy charts.
hu: A megjelenítendő nemzedékek maximális száma az utódok ábráin.

en: Set the maximum number of generations to display on pedigree charts.
hu: A megjelenítendő nemzedékek maximális száma az ősfákon.

en: Set the privacy access level for all dead individuals.
hu: Az összes elhunyt személy hozzáférési szintjének beállítása.

en: Set the status to “approved”.
hu: A státuszt állítsa „jóváhagyva” állapotúra.

en: Setting this to <b>Yes</b> will place links on individuals, sources, and families to let users bring up another window containing the raw data taken right out of the GEDCOM file.
hu: Az <b>igen</b> hivatkozást helyez el személyekhez, forrásokhoz és családokhoz, hogy a felhasználók egy felugró ablakban megjeleníthessék a nyers adatokat egyenesen a GEDCOM-fájlból.

en: Setup wizard for webtrees
hu: A webtrees beállításvarázslója

en: Sextidi
hu: Hatos napok

en: Seychelles
hu: Seychelle-szigetek

en: Shared note
hu: Megosztott jegyzet

en: Shared note contains
hu: A megosztott jegyzet tartalmazza

en: Shared notes
hu: Megosztott jegyzetek

en: Shared notes found
hu: A talált megosztott jegyzetek

en: She
hu: Ő

en: She died
hu: Elhunyt

en: She married
hu: Férj:

en: She resided at
hu: Tartózkodási helye

en: She was born
hu: Született

en: She was buried
hu: Eltemették

en: She was christened
hu: Megkeresztelték

en: She was cremated
hu: Elhamvasztották

en: Shiny Tomato
hu: Paradicsomfényes

en: Short version
hu: Rövid változat

en: Shortcut
hu: Rövidítés

en: Shortest marriage
hu: Legrövidebb házasság

en: Should this block be hidden when it is empty
hu: Rejtett legyen ez a blokk, amikor üres

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Show a download link in the media viewer
hu: Legyen letöltési hivatkozás a médiamegjelenítőben

en: Show acceptable use agreement on “Request a new user account” page
hu: Jelenjen meg az elfogadandó felhasználói megállapodás az „Új felhasználói fiók igénylése” lapon

en: Show all notes
hu: Mutasd az összes jegyzetet

en: Show all places in a list
hu: Mutasd az összes helyet egy listában

en: Show all sources
hu: Mutasd az összes forrást

en: Show all spouses and ancestors
hu: Mutasd az összes házastársat és őst

en: Show all tags
hu: Mutasd az összes címkét

en: Show an age cursor
hu: Lássuk a kormutatót

en: Show chart details by default
hu: Alapbeállítás szerint mutassa az ábrarészleteket

en: Show children of ancestors
hu: Mutassuk az ősök gyermekeit

en: Show counts before or after name
hu: Kerüljön számláló a név elé vagy mögé

en: Show couples where either partner married more than once.
hu: Mutasd azokat a párokat, ahol valamelyik társ egynél többször házasodott.

en: Show couples where only the female partner is dead.
hu: Mutasd azokat a párokat, ahol csak a nő hunyt el.

en: Show couples where only the male partner is dead.
hu: Mutasd azokat a párokat, ahol csak a férfi hunyt el.

en: Show couples who married more than 100 years ago.
hu: Mutasd azokat a párokat, amelyek tagjai több, mint 100 éve házasodtak össze.

en: Show couples who married within the last 100 years.
hu: Mutasd azokat a párokat, amelyek tagjai az utóbbi 100 évben házasodtak össze.

en: Show couples with an unknown marriage date.
hu: Mutasd azokat a párokat, ahol ismeretlen a házasságkötés dátuma.

en: Show cousins
hu: Mutasd az unokatestvéreket

en: Show date of last update
hu: Mutassuk az utolsó frissítés dátumát

en: Show dead individuals
hu: Elhunyt személyek mutatása

en: Show details
hu: Mutasd a részleteket

en: Show divorced couples.
hu: Mutasd az elvált párokat.

en: Show images
hu: Mutasd a képeket

en: Show inactive places
hu: Inaktív helyek mutatása

en: Show individuals born more than 100 years ago.
hu: Mutasd azokat a személyeket, akik több, mint 100 éve születtek.

en: Show individuals born within the last 100 years.
hu: Mutasd azokat a személyeket, akik az elmúlt 100 évben születtek.

en: Show individuals who are alive or couples where both partners are alive.
hu: Mutasd az élő személyeket vagy párokat, amelyek mindkét tagja él.

en: Show individuals who are dead or couples where both partners are dead.
hu: Mutasd az elhunyt személyeket vagy párokat, amelyek mindkét tagja elhunyt.

en: Show individuals who died more than 100 years ago.
hu: Mutasd azokat a személyeket, akik több, mint 100 éve hunytak el.

en: Show individuals who died within the last 100 years.
hu: Mutasd azokat a személyeket, akik az elmúlt 100 évben hunytak el.

en: Show list of family trees
hu: Családfák listájának megjelenítése

en: Show living individuals
hu: Élő személyek mutatása

en: Show names of private individuals
hu: Privát személyek nevének mutatása

en: Show notes
hu: Mutassuk a jegyzeteket

en: Show occupations
hu: Mutassuk a foglalkozásokat

en: Show only births, deaths, and marriages
hu: Csak a születést, az elhalálozást és a házasságot mutassuk

en: Show only events of living individuals
hu: Csak az élők eseményeit mutassuk

en: Show only females.
hu: Csak a nőket mutasd.

en: Show only individuals for whom the gender is not known.
hu: Csak azokat a személyeket mutasd, akik neme ismeretlen.

en: Show only individuals, events, or all
hu: Csak személyeket, eseményeket vagy mindent mutassunk

en: Show only males.
hu: Csak a férfiakat mutasd.

en: Show only the selected tags
hu: Csak a kiválasztott címkéket mutasd

en: Show parents
hu: Szülők is

en: Show pending changes
hu: Mutassuk a függőben lévő változtatásokat

en: Show photos
hu: Mutassuk a fotókat

en: Show places in hierarchy
hu: Mutasd a helyeket rangsorban

en: Show private relationships
hu: Mutasd a privát kapcsolatokat

en: Show related individuals/families
hu: Mutasd a kapcsolódó személyeket/családokat

en: Show research tasks that are assigned to other users
hu: Mutasd a más felhasználókhoz rendelt, kutatandó feladatokat

en: Show research tasks that are not assigned to any user
hu: Mutasd a felhasználóhoz nem rendelt, kutatandó feladatokat

en: Show research tasks that have a date in the future
hu: Mutasd a jövőben kutatandó feladatokat

en: Show residences
hu: Mutassuk a lakóhelyeket

en: Show slide show controls
hu: Mutassuk a diavetítőgombokat

en: Show sources
hu: Mutassuk a forrásokat

en: Show spouses
hu: Mutasd a házastársakat

en: Show statistics charts
hu: Statisztikai ábrák

en: Show the %1$s %2$s parts of a place name.
hu: Mutasd a helynév %1$s %2$s részét.

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: first
hu: első

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: last
hu: utolsó

en: Show the date and time of update
hu: Mutasd a frissítés dátumát és idejét

en: Show the events of close relatives on the individual page
hu: Közeli hozzátartozók eseményeinek mutatása a Személyoldalon

en: Show the family tree
hu: Mutasd a családfát

en: Show the list of individuals
hu: Személyek listája

en: Show the list of surnames
hu: Vezetéknevek listája

en: Show the location of places and events using the Google Maps™ mapping service.
hu: A helyek és események helyszíne a Google Maps™-térképszolgáltatás segítségével.

en: Show the user who made the change
hu: Mutassa a felhasználót, aki változtatott

en: Show this block for which languages
hu: Mely nyelveken jelenjen meg ez a blokk

en: Show thumbnail images in charts and family groups.
hu: Bélyegkép az ábrákon és családcsoportokban.

en: Show to managers
hu: Mutasd a webhelyfelügyelőknek

en: Show to members
hu: Mutasd a tagoknak

en: Show to visitors
hu: Mutasd a látogatóknak

en: Show “leaves” couples or individuals. These are individuals who are alive but have no children recorded in the database.
hu: Mutasd a „levél”-párokat vagy -személyeket. Ők azok, akik élnek, de nincs bejegyzett gyermekük az adatbázisban.

en: Show “roots” couples or individuals. These individuals may also be called “patriarchs”. They are individuals who have no parents recorded in the database.
hu: Mutasd a „gyökér”-párokat vagy -személyeket. Ezek a személyek másképpen a „pátriárkák”. Ők azok, akiknek nincs bejegyzett szülője az adatbázisban.

en: Showing %1$s to %2$s of %3$s
hu: %1$s–%2$s / %3$s

en: Sibling
hu: Testvér

en: Siblings
hu: Testvérek

en: Sidebar
hu: Oldalpanel

en: Sidebars
hu: Oldalpanelok

en: Sign in
hu: Bejelentkezés

en: Sign out
hu: Kijelentkezés

en: Sign-in URL
hu: Bejelentkező URL

en: Sign-in and registration
hu: Bejelentkezés és regisztráció

en: Simple dates are assumed to be in the gregorian calendar. To specify a date in another calendar, add a keyword before the date. This keyword is optional if the month or year format make the date unambiguous.
hu: Az egyszerű dátumok feltételezetten Gergely-naptárbeliek. Más naptár a dátumot megelőző kulcsszó megadásával írható elő. Ez a kulcsszó elhagyható, ha a hónap vagy az év formátuma egyértelműsíti a dátumot.

en: Singapore
hu: Szingapúr

en: Sister
hu: Lánytestvér

en: Site identification code
hu: Webhely-azonosító kód

en: Site members can send each other messages. You can choose to how these messages are sent to you, or choose not receive them at all.
hu: A tagok küldhetnek egymásnak üzeneteket. Megválaszthatja, hogy ezek az üzenetek hogyan jussanak el Önhöz, vagy hogy egyáltalán ne is kapjon.

en: Site verification code
hu: Webhelyellenőrző kód

en: Site verification codes do not work when webtrees is installed in a subfolder.
hu: A webhelyellenőrző kód nem működik, ha telepítéskor a webtrees egy almappába került.

en: Sitemaps
hu: Webhelytérképek

en: Sitemaps are a way for webmasters to tell search engines about the pages on a website that are available for crawling. All major search engines support sitemaps. For more information, see <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.
hu: A webhelytérkép a webfejlesztők számára az egyik eszköz, hogy segítsék a keresőmotoroknak a számukra elérhető weboldalak feltérképezését. Minden jelentősebb keresőmotor kezeli a webhelytérképeket. További tudnivalók: <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a> (angolul).

en: Size of map (in pixels)
hu: Térképméret (képpontban)

en: Skip to content
hu: Ugrás a tartalomhoz

en: Slave
hu: Rabszolga

en: Slide show
hu: Diavetítés

en: Slovakia
hu: Szlovákia

en: Slovenia
hu: Szlovénia

en: Small systems (500 individuals): 16–32 MB, 10–20 seconds
hu: Kis rendszerek (500 személy): 16–32 megabájt, 10–20 másodperc

en: Snowflake, Arizona, United States
hu: Snowflake, Arizona, Egyesült Államok

en: Social security number
hu: Társadalombiztosítási szám

en: Solomon Islands
hu: Salamon-szigetek

en: Somalia
hu: Szomália

en: Some genealogy software creates GEDCOM files that contain media filenames with full paths. These paths will not exist on the web-server. To allow webtrees to find the file, the first part of the path must be removed.
hu: Némely származástani alkalmazás által létrehozott GEDCOM-fájlokban a médiafájlnév tartalmazza a teljes elérési útvonalat. Ez az útvonal a szerveren nem létezik. Ahhoz, hogy a webtrees megtalálhassa a fájlokat, az útvonal első részét el kell távolítani.

en: Some pages can display the number of times that they have been visited.
hu: Néhány oldalon látható, hogy hányszor látogatták meg.

en: Some place names may be written with optional prefixes and suffixes. For example “Orange” versus “Orange County”. If the family tree contains the full place names, but the geographic database contains the short place names, then you should specify a list of the prefixes and suffixes to be disregarded. Multiple values should be separated with semicolons. For example “County;County of” or “Township;Twp;Twp.”.
hu: Egyes helynevek elhagyható elő- vagy utótaggal írhatók, mint például az „Orange” kontra „Orange County”. Ha a családfa a teljes helynevet tartalmazza, ám a földrajzi adatállomány csak a rövidebb változatot, meg kell adni a figyelmen kívül hagyandó előtagok és utótagok listáját. Több értéket pontosvesszővel kell elválasztani, például: „County;County of” vagy „Township;Twp;Twp.”.

en: Some themes can display icons on the “Facts and events” tab.
hu: Egyes témák ikonokat jeleníthetnek meg a „Tények és események” fülön.

en: Son
hu: Fiúgyermek

en: Son of %s
hu: %s fia

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

en: Sounds like
hu: Úgy hangzik, mint

en: Source
hu: Forrás

en: Source citations can include fields to record the quality of the data (primary, secondary, etc.) and the date the event was recorded in the source. If you don’t use these fields, you can disable them when creating new source citations.
hu: A forrásidézetek tartalmazhatnak mezőket az adatok minőségének bejegyzésére (elsődleges, másodlagos stb.) és a dátumot, amikor az eseményt a forrásba bejegyezték. Ha Ön nem használja ezeket a mezőket, letilthatja a használatukat új forrásidézet létrehozásakor.

en: Source contains
hu: A forrás tartalmazza

en: Source type
hu: Forrás típusa

en: Sources
hu: Források

en: Sources to the events
hu: Események forrásai

en: South Africa
hu: Dél-Afrika

en: South America
hu: Dél-Amerika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
hu: Déli-Georgia és Déli-Sandwich-szigetek

en: South Sudan
hu: Dél-Szudán

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Spokane, Washington, United States
hu: Spokane, Washington, Egyesült Államok

en: Spouse
hu: Házastárs

en: Spouse census date
hu: Házastárs összeírásának dátuma

en: Spouse census place
hu: Házastárs összeírásának helye

en: Spouse note
hu: Házastársjegyzet

en: Spouses
hu: Házastársak

en: Spouses and children
hu: Házastársak és gyermekek

en: Sri Lanka
hu: Srí Lanka

en: St. George, Utah, United States
hu: St. George, Utah, Egyesült Államok

en: St. Louis, Missouri, United States
hu: St. Louis, Missouri, Egyesült Államok

en: St. Paul, Minnesota, United States
hu: St. Paul, Minnesota, Egyesült Államok

en: Start IP address
hu: Kezdő IP-cím

en: Start at parents
hu: Kezdjük a szülőknél

en: Start slide show on page load
hu: Induljon el a vetítés az oldal betöltésével

en: Start year
hu: Kezdő év

en: Starting range of change dates
hu: Módosítási dátumtól

en: State
hu: Állam

en: Statistics
hu: Statisztika

en: Statistics chart
hu: Statisztikai ábra

en: Status
hu: Állapot

en: Status change date
hu: Állapotváltozás dátuma

en: Stillborn
hu: Halva született

en: Stillborn: exempt
hu: Halva született: felmentett

en: Stockholm, Sweden
hu: Stockholm, Svédország

en: Stop
hu: Állj

en: Store watermarked full size images on server
hu: Tároljuk a vízjeles, teljes méretű képeket a szerveren

en: Store watermarked thumbnails on server
hu: Tároljuk a vízjeles bélyegképeket a szerveren

en: Stories
hu: Történetek

en: Story
hu: Történet

en: Story title
hu: Történetcím

en: Subdivision
hu: Részterület

en: Subject
hu: Tárgy

en: Submission
hu: Beadvány

en: Submitted but not yet cleared
hu: Benyújtott, de még tisztázatlan

en: Submitter
hu: Adatszolgáltató

en: Sudan
hu: Szudán

en: Suffixes
hu: Utótagok

en: Sun
hu: Vas.

en: Sunday
hu: Vasárnap

en: Support and documentation can be found at %s.
hu: Támogatás és dokumentáció: %s.

en: Surname
hu: Vezetéknév

en: Surname distribution chart
hu: Vezetéknév-eloszlási ábra

en: Surname list style
hu: A vezetéknévlista stílusa

en: Surname option
hu: Vezetéknév beállítása

en: Surname prefix
hu: Vezetéknév-előtag

en: Surname tradition
hu: Vezetéknév-hagyomány

[ctx: Surname tradition]
en: Icelandic
hu: izlandi

[ctx: Surname tradition]
en: Lithuanian
hu: litván

[ctx: Surname tradition]
en: Polish
hu: lengyel

[ctx: Surname tradition]
en: Portuguese
hu: portugál

[ctx: Surname tradition]
en: Spanish
hu: spanyol

[ctx: Surname tradition]
en: none
hu: nincs

[ctx: Surname tradition]
en: paternal
hu: apai

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender and marital status.
hu: A vezetéknevek ragozottak a személy családi állapota és neme feltüntetése céljából.

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender.
hu: A vezetéknevek ragozottak a személy neme feltüntetése céljából.

en: Svalbard and Jan Mayen
hu: Svalbard- és Jan Mayen-szigetek

en: Swap individuals
hu: A személyek cseréje

en: Swaziland
hu: Szváziföld

en: Sweden
hu: Svédország

en: Switzerland
hu: Svájc

en: Sydney, Australia
hu: Sydney, Ausztrália

en: Synchronize family trees with GEDCOM files
hu: A családfák összehangolása GEDCOM-fájlokkal

en: Syria
hu: Szíria

en: Tab
hu: Fül

en: Table prefix
hu: Táblaelőtag

en: Tabs
hu: Fülek

en: Tag
hu: Címke

en: Taipei, Taiwan
hu: Taipei, Tajvan

en: Taiwan
hu: Tajvan

en: Tajikistan
hu: Tádzsikisztán

en: Tampico, Mexico
hu: Tampico, Mexikó

en: Tanzania
hu: Tanzánia

en: Teal Top
hu: Kékeszöld

en: Technical help contact
hu: Kapcsolat szakmai segítséghez

en: Templates
hu: Sablonok

en: Temple
hu: Templom

en: Terrain
hu: Terep

en: Text
hu: Szöveg

en: Thailand
hu: Thaiföld

en: The <b>name</b> field contains the individual’s full name, as they would have spelled it or as it was recorded. This is how it will be displayed on screen. It uses standard genealogy annotations to identify different parts of the name.
hu: A <b>Név</b> mező a személy teljes nevét tartalmazza, úgy, ahogy betűzik vagy ahogy bejegyezték. Így jelenik majd meg a képernyőn. Szabványos származástani jelöléseket használ a név részeinek azonosítására.

en: The <b>surname</b> field contains a name that is used for sorting and grouping. It can be different to the individual’s actual surname which is always taken from the <b>name</b> field. This field can be used to sort surnames with or without a prefix (Gogh / van Gogh) and to group spelling variations or inflections (Kowalski / Kowalska). If an individual needs to be listed under more than one surname, each name should be separated by a comma.
hu: A <b>Vezetéknév</b> mező rendezéshez és csoportosításhoz használható nevet tartalmaz. Különbözhet a személy valós vezetéknevétől, amely mindig a <b>Név</b> mezőből származik. Ez a mező használható a nevek előtagos vagy előtag nélküli rendezésére (Gogh / van Gogh) és betűzött vagy ragozott változatok csoportosítására (Széchenyi / Széchényi). Ha egy személyt egynél több vezetéknév kilistázásakor is szeretnénk látni, az egyes neveket vesszővel kell elválasztani.

en: The GEDCOM file “%s” has been imported.
hu: A(z) „%s” GEDCOM-állomány betöltődött.

en: The Hague, Netherlands
hu: Hága, Hollandia

en: The PHP temporary folder is missing.
hu: A PHP ideiglenes mappa hiányzik.

en: The PhpGedView to webtrees wizard is an automated process to assist administrators make the move from a PhpGedView installation to a new webtrees one. It will transfer all PhpGedView GEDCOM and other database information directly to your new webtrees database. The following requirements are necessary:
hu: A PhpGedView–webtrees-varázsló egy automatikus folyamat, amely segíti a rendszergazdát a PhpGedView-rendszerről egy új webtrees-változatra való áttérésben. Áthelyezi a teljes PhpGedView GEDCOM- és egyéb adatbázis-információt közvetlenül az Ön új webtrees-adatbázisába. A következő kellékek szükségesek:

en: The administrator at the webtrees site %s has approved your application for an account. You may now sign in by accessing the following link: %s
hu: A(z) %s webtrees webhely rendszergazdája jóváhagyta a fiókigénylését. Most már bejelentkezhet a következő hivatkozás révén: %s

en: The administrator has been informed. As soon as they give you permission to sign in, you can sign in with your username and password.
hu: A rendszergazdát értesítettük. Amint megadja az engedélyt a bejelentkezéshez, bejelentkezhet a felhasználónevével és a jelszavával.

en: The changes to “%s” have been accepted.
hu: „%s” adatainak módosítása elfogadva.

en: The changes to “%s” have been rejected.
hu: „%s” adatainak módosítása elutasítva.

en: The clippings cart allows you to take extracts from this family tree and download them as a GEDCOM file.
hu: A metszési kosár lehetővé teszi a családfából való kivonatok („metszetek”) képzését és letöltésüket GEDCOM-fájlként.

en: The database reported the following error message:
hu: Az adatbázis a következő hibaüzenetet jelentette:

en: The date and time of the last update
hu: Az utolsó frissítés dátuma és ideje

en: The details of this family are private.
hu: E család adatai privát jellegűek.

en: The details of this individual are private.
hu: E személy adatai privát jellegűek.

en: The family tree has been exported to %s.
hu: A családfa kimentése „%s” néven megtörtént.

en: The family tree “%s” already exists.
hu: A(z) „%s” családfa már létezik.

en: The family tree “%s” has been created.
hu: A(z) „%s” családfa létrejött.

en: The family tree “%s” has been deleted.
hu: A(z) „%s” családfa törlése megtörtént.

en: The family tree “%s” will be shown to visitors when they first arrive at this website.
hu: A látogatók első érkezésekor a(z) „%s” családfa jelenik meg.

en: The family trees have been merged successfully.
hu: A családfák összefűzése sikeresen megtörtént.

en: The family “%s” has been deleted because it only has one member.
hu: A(z) „%s” családot töröltük, mert mindössze egy tagja volt.

en: The file %s already exists. Use another filename.
hu: A(z) „%s” fájl már létezik. Használjon más nevet.

en: The file %s could not be created.
hu: A(z) %s fájlt nem lehetett létrehozni.

en: The file %s could not be deleted.
hu: A(z) %s fájlt nem lehetett törölni.

en: The file %s could not be updated.
hu: A(z) %s fájlt nem lehetett frissíteni.

en: The file %s has been created.
hu: A(z) %s fájl létrejött.

en: The file %s has been deleted.
hu: A(z) %s fájl törlése megtörtént.

en: The file %s has been uploaded.
hu: A(z) %s fájl feltöltése megtörtént.

en: The file was only partially uploaded. Please try again.
hu: Az állomány csak részben töltődött fel. Kérjük, próbálja újra.

en: The file “%s” does not exist.
hu: A(z) %s fájl nem létezik.

en: The folder %s could not be deleted.
hu: A(z) %s mappát nem lehetett törölni.

en: The folder %s does not exist, and it could not be created.
hu: A(z) %s mappa nem létezik, és nem lehetett létrehozni.

en: The folder %s has been created.
hu: A(z) %s mappa létrejött.

en: The folder %s has been deleted.
hu: A(z) %s mappa törlése megtörtént.

en: The folder can be specified in full (e.g. /home/user_name/webtrees_data/) or relative to the installation folder (e.g. ../../webtrees_data/).
hu: A mappa megadható a teljes elérési úttal (pl. /home/user_name/webtrees_data/) vagy a telepítés mappájához viszonyítva (pl. ../../webtrees_data/).

en: The following facts and events were found in both records.
hu: A következő tények és események találhatók mindkét bejegyzésben.

en: The following facts and events were only found in the record of %s.
hu: A következő tények és események csak a(z) %s bejegyzésben találhatók.

en: The following list shows typical requirements.
hu: A következő lista a tipikus követelményeket mutatja.

en: The following places have been changed:
hu: A következő helyek változtak:

en: The following places would be changed:
hu: A következő helyek változnának:

en: The following rules are used to decide whether a visitor is a human being (allow full access), a search-engine robot (allow restricted access) or an unwanted crawler (deny all access).
hu: A következő szabályok használatával megállapítható, hogy egy látogató emberi lény-e (minden hozzáférés megengedett), keresőrobot (korlátozott a hozzáférés) vagy nemkívánatos robot (hozzáférés megtagadva).

en: The help text has not been written for this item.
hu: Ehhez az elemhez még nem készült súgószöveg.

en: The individual to be contacted about technical questions or errors encountered on your website.
hu: Az a személy, akihez technikai kérdésekben vagy a webhelyen észlelt hibákkal kapcsolatban fordulni lehet.

en: The individual to contact about the genealogy data on this website.
hu: Az a személy, akihez e webhely származástani adatai ügyében fordulni lehet.

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been deleted.
hu: „%1$s” és „%2$s” kapcsolatának törlése megtörtént.

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been updated.
hu: „%1$s” és „%2$s” kapcsolatának frissítése megtörtént.

en: The media file %1$s could not be renamed to %2$s.
hu: A(z) %1$s médiafájlt nem sikerült átnevezni a következőre: %2$s.

en: The media file %1$s has been renamed to %2$s.
hu: A(z) %1$s médiafájl következőre való átnevezése megtörtént: %2$s.

en: The media file %s does not exist.
hu: A(z) %s médiafájl nem létezik.

en: The media file was not found in this family tree.
hu: A médiafájl nem található ebben a családfában.

en: The media file you are uploading can be, and probably should be, named differently on the server than it is on your local computer. This is so because often the local filename has meaning to you but is much less meaningful to others visiting this website. Consider also the possibility that you and someone else both try to upload different files called “granny.jpg“.<br><br>In this field, you specify the new name of the file you are uploading. The name you enter here will also be used to name the thumbnail, which can be uploaded separately or generated automatically. You do not need to enter the filename extension (jpg, gif, pdf, doc, etc.)<br><br>Leave this field blank to keep the original name of the file you have uploaded from your local computer.
hu: A feltöltendő médiaállományt át lehet és valószínűleg át is kell nevezni, hogy más neve legyen a szerveren, mint a saját számítógépén. Ennek oka, hogy gyakran a helyi fájlnév az Ön számára értelmes, míg sokkal kevésbé érthető azok számára, akik idelátogatnak. Az átnevezés indokolt lehet tekintettel arra a lehetőségre is, hogy Ön és valaki más is megkísérelhet különböző fájlokat feltölteni azonos, pl. „nagyi.jpg” névvel.<br><br>Ebbe a mezőbe beírhatja a feltöltendő fájl új nevét. Ugyanez használható a bélyegkép elnevezésére, amely külön feltölthető vagy automatikusan létrejön. A fájlnév kiterjesztését (jpg, gif, pdf, doc stb.) nem kell megadni.<br><br>Hagyja ezt a mezőt üresen a számítógépéről feltöltendő fájl eredeti nevének megtartásához.

en: The memory and CPU time requirements depend on the number of individuals in your family tree.
hu: A memóriaigény és a központi egység (CPU) időszükséglete a családfában található személyek számától függ.

en: The message was not sent.
hu: Az üzenetet nem küldtük el.

en: The message was successfully sent to %s.
hu: Az üzenetet sikeresen elküldtük %s részére.

en: The module “%s” has been disabled.
hu: A(z) „%s” modul inaktívvá vált.

en: The module “%s” has been enabled.
hu: A(z) „%s” modul aktívvá vált.

en: The most common family facts and events are listed separately, so that they can be added more easily.
hu: A leggyakoribb családtények és -események külön listában szerepelnek, hogy még könnyebben felvehessük őket.

en: The most common individual facts and events are listed separately, so that they can be added more easily.
hu: A leggyakoribb személytények és -események külön listában szerepelnek, hogy még könnyebben felvehessük őket.

en: The most common repository facts are listed separately, so that they can be added more easily.
hu: A leggyakoribb adattártények és -események külön listában szerepelnek, hogy még könnyebben felvehessük őket.

en: The most common source facts are listed separately, so that they can be added more easily.
hu: A leggyakoribb forrástények és -események külön listában szerepelnek, hogy még könnyebben felvehessük őket.

en: The new files are currently located in the folder %s.
hu: Az új fájlok jelenleg a(z) %s mappában találhatók.

en: The new user will be asked to confirm their email address before the account is created.
hu: A fiók létrehozása előtt az új felhasználót felkérjük az e-mail címe megerősítésére.

en: The number of occurrences of the specified name will be shown on the map. If you leave this field empty, the most common surname will be used.
hu: A térkép mutatja a megadott név előfordulásainak számát. Ha ezt a mezőt üresen hagyja, a leggyakoribb vezetéknevet használjuk.

en: The password needs to be at least six characters long.
hu: A jelszónak legalább hat karakter hosszúnak kell lennie.

en: The password required for authentication with the SMTP server.
hu: A jelszó szükséges az SMPT-szerverrel történő azonosításhoz.

en: The passwords do not match.
hu: A jelszavak nem egyeznek.

en: The preferences for all family trees have been updated.
hu: Az összes családfát érintő beállítás frissítése megtörtént.

en: The preferences for new family trees have been updated.
hu: Az új családfák beállításainak frissítése megtörtént.

en: The preferences for the chart “%s” have been updated.
hu: A(z) „%s” ábra beállításainak frissítése megtörtént.

en: The preferences for the family tree “%s” have been updated.
hu: A(z) „%s” családfa beállításainak frissítése megtörtént.

en: The preferences for the module “%s” have been deleted.
hu: A(z) „%s” modul beállításainak törlése megtörtént.

en: The preferences for the module “%s” have been updated.
hu: A(z) „%s” modul beállításainak frissítése megtörtént.

en: The prefix is optional, but recommended. By giving the table names a unique prefix you can let several different applications share the same database. “wt_” is suggested, but can be anything you want.
hu: Az előtag opcionális, de ajánlott. A táblanevekhez adott egyedi előtaggal több különböző alkalmazás megoszthatja ugyanazt az adatbázist. A „wt_” előtag javaslat, de tetszés szerint bármi lehet.

en: The record %1$s has been renamed to %2$s.
hu: A(z) %1$s bejegyzés új neve %2$s lett.

en: The record has been copied to the clipboard.
hu: A bejegyzés másolata a vágólapra került.

en: The records “%1$s” and “%2$s” have been merged.
hu: A(z) „%1$s” és „%2$s” bejegyzések összefűzése megtörtént.

en: The regular expression appears to contain an error. It can’t be used.
hu: Úgy tűnik, a regex hibát tartalmaz, ezért nem használható.

en: The server configuration is OK.
hu: A szerverbeállítások rendben vannak.

en: The server’s time limit has been reached.
hu: Elérkezett a szerver időkorlátja.

en: The size of the family tree, earliest and latest events, common names, etc.
hu: A családfa mérete, legkorábbi és legkésőbbi események, gyakori nevek stb.

en: The surname is enclosed by slashes: <%s>John Paul /Smith/<%s>
hu: A vezetéknevet perjelek fogják közre: <%s>/Kovács/ István<%s>

en: The theme menu will only be shown if the website preferences allow users to select their own theme.
hu: A témamenü csak akkor jelenik meg, ha a webhelybeállítások megengedik a felhasználóknak a saját téma választását.

en: The thumbnail file %1$s could not be renamed to %2$s.
hu: A(z) %1$s bélyegképfájlt nem sikerült átnevezni erre: %2$s.

en: The thumbnail file %1$s has been renamed to %2$s.
hu: A(z) %1$s bélyegképfájl új neve %2$s lett.

en: The thumbnail file %s does not exist.
hu: A(z) %s bélyegképfájl nem létezik.

en: The time in seconds that a webtrees session remains active before requiring a new sign-in. The default is 7200, which is 2 hours.
hu: Az idő másodpercben, amíg aktív a webtrees-munkamenet, és mielőtt újra be kellene jelentkezni. Az alapértelmezett érték 7200, ami 2 óra.

en: The time zone is required for date calculations, such as knowing today’s date.
hu: Az időzóna szükséges a dátumszámításhoz, mint a mai dátum ismeretéhez.

en: The two family trees have %1$s record which uses the same “XREF”. | The two family trees have %1$s records which use the same “XREF”.
hu[0]: A két családfa %1$s bejegyzése azonos „XREF”-hivatkozást használ.
hu[1]: A két családfa %1$s bejegyzése azonos „XREF”-hivatkozást használ.

en: The upgrade is complete.
hu: A frissítés befejeződött.

en: The uploaded file exceeds the allowed size.
hu: A feltöltendő fájl meghaladja a megengedett méretet.

en: The user %s has been deleted.
hu: A(z) %s felhasználó törlése megtörtént.

en: The user has been sent an email with the information necessary to confirm the access request.
hu: A felhasználó egy e-mailt küldött a kért hozzáférés-kérelem megerősítéséhez szükséges információkkal.

en: The username or password is incorrect.
hu: A felhasználónév vagy jelszó helytelen.

en: The username required for authentication with the SMTP server.
hu: A felhasználónév szükséges az SMTP-szerverrel történő azonosításhoz.

en: The value to place in the “meta description” tag in the HTML page header. Leave this field empty to use the name of the family tree.
hu: A HTML-oldal fejlécében lévő „meta description” (metaleírás) címke értéke. Hagyja üresen ezt a mezőt a családfa nevének használatához.

en: The version of %s is too new.
hu: A(z) %s verziója túl új.

en: The version of %s is too old.
hu: A(z) %s verziója túl régi.

en: The website access rule has been created.
hu: A webhely hozzáférési szabálya létrejött.

en: The website access rule has been deleted.
hu: A webhely hozzáférési szabályának törlése megtörtént.

en: The website access rule has been updated.
hu: A webhely hozzáférési szabályának frissítése megtörtént.

en: The website preferences have been updated.
hu: A webhelybeállítások frissítése megtörtént.

en: The website www.geonames.org provides a large database of place names. This can be searched when entering new places. To use this feature, you must register for a free account at www.geonames.org and provide the username.
hu: A www.geonames.org egy óriási helynévgyűjteményt tartalmaz. A helynév megadásakor ebben az állományban is lehet keresni. E szolgáltatás használatához regisztrálni kell a www.geonames.org webhelyen, és meg kell adni a felhasználónevet.

en: The webtrees developers would be very interested to learn about this error. If you contact them, they will help you resolve the problem.
hu: A webtrees fejlesztői nagyon szeretnének hallani erről a hibáról. Ha felveszi velük a kapcsolatot, segítenek a probléma megoldásában.

en: The “%” character is a wildcard, and will match zero or more other characters.
hu: A(z) „%” karakter egy helyettesítő jel, amely nulla vagy több más karakterrel egyezik.

en: Theme
hu: Téma

en: Theme change
hu: Témaváltás

en: Theme menu
hu: Témamenü

en: Themes
hu: Témák

en: Themes can be selected at three levels: user, family tree, and website. User preferences take priority over family tree preferences, which in turn take priority over the website preferences. Selecting “default theme” at one level will use the theme at the next level.
hu: A témák három szinten választhatók: felhasználói, családfa- és webhelyszinten. A felhasználói beállítás elsőbbséget élvez a családfa-beállításhoz képest, amely elsőbbséget élvez a webhelybeállításhoz képest. Az „alapértelmezett téma” választása egyik szinten előírja, hogy azt a témát használja a következő szint is.

en: There are no facts for this individual.
hu: E személy bejegyzésében nincs tény.

en: There are no media objects for this individual.
hu: E személy bejegyzésében nincs médiaobjektum.

en: There are no notes for this individual.
hu: E személy bejegyzésében nincs jegyzet.

en: There are no pending changes.
hu: Nincs függőben lévő változtatás.

en: There are no research tasks in this family tree.
hu: Ebben a családfában nincs kutatandó feladat.

en: There are no source citations for this individual.
hu: E személy bejegyzésében nincs forrásidézet.

en: There are pending changes for you to moderate.
hu: Függőben lévő változtatások várnak Önre, hogy elbírálja.

en: There have been no changes within the last %s day. | There have been no changes within the last %s days.
hu[0]: Az utolsó %s napon nem történt semmilyen változtatás.
hu[1]: Az utolsó %s napon nem történt semmilyen változtatás.

en: There is no account with the username or email “%s”.
hu: „%s” névvel vagy e-mail címmel rendelkező felhasználói fiók nem létezik.

en: There was an error uploading your file.
hu: Hiba történt az Ön állományának feltöltése közben.

en: These pages provide access to all the preferences and management tools for this webtrees site.
hu: Ezek az oldalak hozzáférést biztosítanak a webtrees összes beállításához és vezérlőeszközéhez.

en: This GEDCOM file is encoded using %1$s. Assume this to mean %2$s.
hu: E GEDCOM-fájl karakterkódolása %1$s. Feltételezés szerint ennek jelentése: %2$s.

en: This account has not been approved. Please wait for an administrator to approve it.
hu: A fiók jóváhagyása még nem történt meg. Kérjük várjon, amíg egy rendszergazda  jóváhagyja.

en: This account has not been verified. Please check your email for a verification message.
hu: E fiók ellenőrzése még nem történt meg. Kérjük, keresse az e-mail fiókjában az ellenőrző üzenetet.

en: This block will show editors a list of records with pending changes that need to be reviewed by a moderator. It also generates daily emails to moderators whenever pending changes exist.
hu: Ez a blokk mutatja a szerkesztőknek a webhelykezelő felülvizsgálatára váró, függőben lévő változtatások listáját, továbbá naponta küld a webhelykezelőknek e-mailt, ha van függőben lévő változtatás.

en: This database and table-prefix appear to be used by another application. If you have an existing PhpGedView system, you should create a new webtrees system. You can import your PhpGedView data and settings later.
hu: Úgy tűnik, ezt az adatbázis- és táblaelőtagot egy másik alkalmazás használja. Ha van egy létező PhpGedView-rendszere, létre kell hoznia egy új webtrees-rendszert. A PhpGedView-adatokat és -beállításokat később betöltheti.

en: This database is only running MySQL version %s. You cannot install webtrees here.
hu: Ez az adatbázis csak MySQL %s verzión fut. A webtrees ide nem telepíthető.

en: This email address will be used to send password reminders, website notifications, and messages from other family members who are registered on the website.
hu: Ezt az e-mail címet használjuk jelszó-emlékeztetők, webhelyértesítések és az ezen a webhelyen regisztrált más családtagok üzeneteinek elküldéséhez.

en: This entry is ignored if you have entered a URL into the filename field.
hu: Ez a bejegyzés figyelmen kívül marad, ha egy URL-t írt a fájlnévmezőbe.

en: This family does not exist or you do not have permission to view it.
hu: Ez a család nem létezik, vagy Önnek nincs jogosultsága megtekinteni.

en: This family has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
hu: Ezt a családot törölték. A törlést egy webhelykezelőnek felül kell vizsgálnia.

en: This family has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
hu: Ezt a családot törölték. Ellenőrzés után választhatja a törlés %1$sát vagy %2$sát.

en: This family has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
hu: E család adatait szerkesztették. A változtatást egy webhelykezelőnek felül kell vizsgálnia.

en: This family has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
hu: E család adatait szerkesztették. Ellenőrzés után választhatja a változtatás %1$sát vagy %2$sát.

en: This family remained childless
hu: Ez a család gyermektelen maradt

en: This family tree has %s record which uses the same “XREF” as another family tree. | This family tree has %s records which use the same “XREF” as another family tree.
hu[0]: Ez a családfa %s bejegyzésben ugyanazt az „XREF”-hivatkozást használja, mint egy másik családfa.
hu[1]: Ez a családfa %s bejegyzésben ugyanazt az „XREF”-hivatkozást használja, mint egy másik családfa.

en: This family tree has no images to display.
hu: Ennek a családfának nincsenek megjeleníthető képei.

en: This family tree was last updated on #gedcomUpdated#. There are #totalSurnames# surnames in this family tree. The earliest recorded event is the #firstEventType# of #firstEventName# in #firstEventYear#. The most recent event is the #lastEventType# of #lastEventName# in #lastEventYear#.<br><br>If you have any comments or feedback please contact #contactWebmaster#.
hu: A családfa utolsó frissítése: #gedcomUpdated#. Összesen #totalSurnames# vezetéknév van a családfában. A legkorábbi esemény adatai: eseménytípus: #firstEventType#, megnevezés: #firstEventName#, év: #firstEventYear#. A legkésőbbi esemény adatai: eseménytípus: #lastEventType#, megnevezés: #lastEventName#, év: #lastEventYear#.<br><br>Ha bármilyen megjegyzése volna, vagy szeretne visszajelezni, kérjük, lépjen kapcsolatba a webmesterrel, aki #contactWebmaster#.

en: This family tree was last updated on %s.
hu: A családfa utolsó frissítésének időpontja: %s

en: This file is linked to another family tree on this server. It cannot be deleted, moved, or renamed until these links have been removed.
hu: Ez a fájl egy másik családfához is kapcsolódik a szerveren. Ameddig ez a kapcsolat él, nem törölheti, mozgathatja vagy nevezheti át.

en: This folder will be used by webtrees to store media files, GEDCOM files, temporary files, etc. These files may contain private data, and should not be made available over the internet.
hu: A webtrees ebben a mappában tárolja majd a média-, GEDCOM-, ideiglenes fájlokat stb. Ezek a fájlok bizalmas adatokat is tartalmazhatnak, és nem ajánlatos lehetővé tenni a világhálón való elérésüket.

en: This folder will be used to store the media files for this family tree.
hu: Ez a mappa szolgál e családfa médiaállományainak tárolására.

en: This form has expired. Try again.
hu: Ez az űrlap (időtúllépés miatt) lejárt. Próbálja újra.

en: This individual does not exist or you do not have permission to view it.
hu: Ez a személy nem létezik, vagy Önnek nincs jogosultsága megtekinteni.

en: This individual has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
hu: Ezt a személyt törölték. A törlést egy webhelykezelőnek felül kell vizsgálnia.

en: This individual has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
hu: Ezt a személyt törölték. Ellenőrzés után választhatja a törlés %1$sát vagy %2$sát.

en: This individual has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
hu: E személy adatait szerkesztették. A változtatást egy webhelykezelőnek felül kell vizsgálnia.

en: This individual has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
hu: E személy adatait szerkesztették. Ellenőrzés után választhatja a változtatás %1$sát vagy %2$sát.

en: This individual will be selected by default when viewing charts and reports.
hu: Ő lesz az alapértelmezett személy ábrák és jelentések megjelenítésénél.

en: This information is private and cannot be shown.
hu: Privát adat. Csak bejelentkezés után látható.

en: This input box lets you change that year of the calendar. Type a year into the box and press <b>Enter</b> to change the calendar to that year.<br><br><b>Advanced features</b> for <b>View the year</b><dl><dt><b>More than one year</b></dt><dd>You can search for dates in a range of years.<br><br>Year ranges are <u>inclusive</u>. This means that the date range extends from 1 January of the first year of the range to 31 December of the last year mentioned. Here are a few examples of year ranges:<br><br><b>1992-5</b> for all events from 1992 to 1995.<br><b>1972-89</b> for all events from 1972 to 1989.<br><b>1610-759</b> for all events from 1610 to 1759.<br><b>1880-1905</b> for all events from 1880 to 1905.<br><b>880-1105</b> for all events from 880 to 1105.<br><br>To see all the events in a given decade or century, you can use <b>?</b> in place of the final digits. For example, <b>197?</b> for all events from 1970 to 1979 or <b>16??</b> for all events from 1600 to 1699.<br><br>Selecting a range of years will change the calendar to the year view.</dd></dl>
hu: Ez a rovat szolgál a naptár évének megváltoztatására. Írjon a mezőbe egy évszámot, és az <b>Enter</b> billentyű lenyomására a naptár az adott évre vált.<br><br><b>Speciális lehetőségek</b> <b>adott év megtekintésére</b><dl><dt><b>Egynél több év</b></dt><dd>Kereshet dátumokat adott évtartományban.<br><br>A tartományba annak határai is <u>beleértendők</u>, ami azt jelenti, hogy az érintett első évben január 1-től az utolsó évben december 31-ig tart. Néhány évtartománypélda:<br><br><b>1992-5</b> minden esemény 1992-től 1995-ig.<br><b>1972-89</b> minden esemény 1972-től 1989-ig.<br><b>1610-759</b> minden esemény 1610-től 1759-ig.<br><b>1880-1905</b> minden esemény 1880-tól 1905-ig.<br><b>880-1105</b> minden esemény 880-tól 1105-ig.<br><br>Egy adott évtized vagy évszázad valamennyi eseményének megtekintéséhez használható a <b>?</b> (kérdőjel) az utolsó számjegyek helyén, például <b>197?</b> az összes eseményre 1970-től 1979-ig vagy <b>16??</b> az összes eseményre 1600-tól 1699-ig.<br><br>Az évtartomány megadása átváltja a napárt éves nézetre.</dd></dl>

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown on the add/edit name form. If you use non-Latin alphabets such as Hebrew, Greek, Cyrillic, or Arabic, you may want to add tags such as _HEB, ROMN, FONE, etc. to allow you to store names in several different alphabets.
hu: Ez a név felvétele/módosítása űrlapon megjelenő, vesszővel elválasztott GEDCOM-ténycímkék listája. Ha nem latin ábécét használ, mint amilyen a héber, görög, cirill vagy arab, célszerű _HEB, ROMN, FONE stb. címkéket is használni, hogy a neveket néhány, különböző ábécében tárolhassa.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when adding a new family. For example, if MARR is in the list, then fields for marriage date and marriage place will be shown on the form.
hu: Ez az új család felvételekor megjelenő, vesszővel elválasztott GEDCOM-ténycímkék listája. Ha például MARR címke szerepel a listában, a házasság dátuma és a házasság helye mezők jelennek meg az űrlapon.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when adding a new individual. For example, if BIRT is in the list, fields for birth date and birth place will be shown on the form.
hu: Ez az új személy felvételekor megjelenő, vesszővel elválasztott GEDCOM-ténycímkék listája. Ha például BIRT címke szerepel a listában, a születés dátuma és a születés helye mezők jelennek meg az űrlapon.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when you add or edit place names. If you use non-Latin alphabets such as Hebrew, Greek, Cyrillic, or Arabic, you may want to add tags such as _HEB, ROMN, FONE, etc. to allow you to store place names in several different alphabets.
hu: Ez a helynevek felvétele vagy módosítása űrlapon megjelenő, vesszővel elválasztott GEDCOM-ténycímkék listája. Ha nem latin ábécét használ, mint amilyen a héber, görög, cirill vagy arab, célszerű _HEB, ROMN, FONE stb. címkéket is használni, hogy a helyneveket néhány, különböző ábécében tárolhassa.

en: This is a link to your own record in the family tree. If this is the wrong individual, contact an administrator.
hu: Ez a hivatkozás vezet a családfában a saját adataihoz. Ha ez nem a megfelelő személy, lépjen kapcsolatba az egyik rendszergazdával.

en: This is a summary of the <abbr title="The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints">LDS</abbr> ordinances for the individual. “B” indicates an LDS baptism. “E” indicates an LDS endowment. “S” indicates an LDS spouse sealing. “P” indicates an LDS child-to-parent sealing.
hu: Ez a személy <abbr title="Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza">UNSZ</abbr>-szertartásainak összegzése. „B” jelöli az UNSZ-keresztelést. „E” jelöli az UNSZ-felruházást. „S” jelöli az UNSZ-házasságpecsételést. „P” jelöli az UNSZ-gyerek szülőkhöz pecsételését.

en: This is case sensitive.
hu: Ez érzékeny a kis- és nagybetűk közötti különbségre.

en: This is case sensitive. If a database with this name does not already exist webtrees will attempt to create one for you. Success will depend on permissions set for your web server, but you will be notified if this fails.
hu: Ez érzékeny a kis- és nagybetűk közötti különbségre. Ha még nem létezik adatbázis ilyen névvel, a webtrees megkísérli a létrehozását. Ennek sikere az Ön adatbázisjogain múlik, de ha nem sikerül, értesítést kap.

en: This is the initial value for the “show details” option on the charts.
hu: Ez az ábrák “Mutasd a részleteket” opciójának kezdőbeállítása.

en: This is the latest version of webtrees. No upgrade is available.
hu: Ez a webtrees legutolsó változata. Ennél nincs frissebb.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to families. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique family facts” list.
hu: Ez a GEDCOM-tények listája, amelyet a felhasználók családokhoz vehetnek fel. Ez a lista megváltoztatható ténynevek eltávolításával vagy felvételével – akár egyediekkel is, ha szükséges. Az ebben a listában található ténynevek nem szerepelhetnek az „Egyedi családtények” listában.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to individuals. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique individual facts” list.
hu: Ez a GEDCOM-tények listája, amelyből a felhasználók elemeket vehetnek fel személyekhez. Ez a lista megváltoztatható ténynevek eltávolításával vagy felvételével – akár egyediekkel is, ha szükséges. Az ebben a listában található ténynevek nem szerepelhetnek az „Egyedi személytények” listában.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to repositories. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique repository facts” list.
hu: Ez a GEDCOM-tények listája, amelyből a felhasználók adattárakhoz vehetnek fel elemeket. Ez a lista megváltoztatható ténynevek eltávolításával vagy felvételével – akár egyediekkel is, ha szükséges. Az ebben a listában található ténynevek nem szerepelhetnek az „Egyedi adattártények” listában.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to sources. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique source facts” list.
hu: Ez a GEDCOM-tények listája, amelyből a felhasználók elemeket vehetnek fel forrásokhoz. Ez a lista megváltoztatható ténynevek eltávolításával vagy felvételével – akár egyediekkel is, ha szükséges. Az ebben a listában található ténynevek nem szerepelhetnek az „Egyedi forrástények” listában.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to families. For example, if MARR is in this list, users will not be able to add more than one MARR record to a family. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All family facts” list.
hu: Ez a GEDCOM-tények listája, amit a felhasználók csak egyszer vehetnek fel családokhoz. Például, ha a MARR (házasság) szerepel a listában, a felhasználók nem tudnak további MARR bejegyzést felvenni a családhoz. Az ebben a listában található ténynevek nem szerepelhetnek „Az összes családtény” listában.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to individuals. For example, if BIRT is in this list, users will not be able to add more than one BIRT record to an individual. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All individual facts” list.
hu: Ez a GEDCOM-tények listája, amit a felhasználók csak egyszer vehetnek fel személyekhez. Például, ha a BIRT (születés) szerepel a listában, a felhasználók nem tudnak további BIRT bejegyzést felvenni a személyhez. Az ebben a listában található ténynevek nem szerepelhetnek „Az összes személytény” listában.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to repositories. For example, if NAME is in this list, users will not be able to add more than one NAME record to a repository. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All repository facts” list.
hu: Ez a GEDCOM-tények listája, amit a felhasználók csak egyszer vehetnek fel adattárakhoz. Például, ha a NAME (név) szerepel a listában, a felhasználók nem tudnak további NAME bejegyzést felvenni az adattárhoz. Az ebben a listában található ténynevek nem szerepelhetnek „Az összes adattártény” listában.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to sources. For example, if TITL is in this list, users will not be able to add more than one TITL record to a source. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All source facts” list.
hu: Ez a GEDCOM-tények listája, amit a felhasználók csak egyszer vehetnek fel forrásokhoz. Például, ha a TITL (cím) szerepel a listában, a felhasználók nem tudnak további TITL bejegyzést felvenni a forráshoz. Az ebben a listában található ténynevek nem szerepelhetnek „Az összes forrástény” listában.

en: This is the name of the SMTP server. “localhost” means that the mail service is running on the same computer as your web server.
hu: Ez az SMTP-szerver neve. A „localhost” azt jelenti, hogy a levelezőszolgáltatás ugyanazon a számítógépen fut, amelyen a webszerver.

en: This is the width (in pixels) that the program will use when automatically generating thumbnails. The default value is 100.
hu: Ez lesz a webtrees által automatikusan létrehozott bélyegképek szélessége (képpontban). Az alapértelmezett érték 100.

en: This is your real name, as you would like it displayed on screen.
hu: Ez az Ön valódi neve, ahogy szeretné, hogy megjelenjen a képernyőn.

en: This may be a mistake in your data.
hu: Ez egy hiba lehet az adatai között.

en: This may cause a problem for other applications.
hu: Ez gondot okozhat más alkalmazások számára.

en: This may cause a problem for webtrees.
hu: Ez gondot okozhat a webtreesnek.

en: This media file does not exist.
hu: Ez a médiafájl nem létezik.

en: This media file exists, but cannot be accessed.
hu: Ez a médiafájl létezik, de nem érhető el.

en: This media file is broken and cannot be watermarked.
hu: Ez a médiafájl sérült, és nem vízjelezhető.

en: This media object does not exist or you do not have permission to view it.
hu: Ez a médiaobjektum nem létezik, vagy Önnek nincs jogosultsága megtekinteni.

en: This media object has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
hu: Ezt a médiaobjektumot törölték. A törlést egy webhelykezelőnek felül kell vizsgálnia.

en: This media object has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
hu: Ezt a médiaobjektumot törölték. Ellenőrzés után választhatja a törlés %1$sát vagy %2$sát.

en: This media object has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
hu: Ezt a médiaobjektumot szerkesztették. A változtatást egy webhelykezelőnek felül kell vizsgálnia.

en: This media object has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
hu: Ezt a médiaobjektumot szerkesztették. Ellenőrzés után választhatja a változtatás %1$sát vagy %2$sát.

en: This media object is not linked to any other record.
hu: Ez a médiaobjektum egyetlen másik bejegyzéshez sem kapcsolódik.

en: This message was sent while viewing the following URL:
hu: Az üzenetet elküldtük, amíg a következő internetcím (URL) volt látható:

en: This message will be sent to %s
hu: Ezt az üzenetet %s részére küldjük

en: This must be at least six characters long. It is case-sensitive.
hu: Legalább hat karakter hosszúnak kell lennie. Érzékeny a kis- és nagybetűk közötti különbségre.

en: This name is used in the “From” field, when sending automatic emails from this server.
hu: Ez a név szerepel majd a „Feladó” mezőben, amikor automatikus e-maileket küldünk erről a szerverről.

en: This note does not exist or you do not have permission to view it.
hu: Ez a jegyzet nem létezik, vagy Önnek nincs jogosultsága megtekinteni.

en: This note has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
hu: Ezt a jegyzetet törölték. A törlést egy webhelykezelőnek felül kell vizsgálnia.

en: This note has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
hu: Ezt a jegyzetet törölték. Ellenőrzés után választhatja a törlés %1$sát vagy %2$sát.

en: This note has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
hu: Ezt a jegyzetet szerkesztették. A változtatást egy webhelykezelőnek felül kell vizsgálnia.

en: This note has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
hu: Ezt a jegyzetet szerkesztették. Ellenőrzés után választhatja a változtatás %1$sát vagy %2$sát.

en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Note</i> record on the Individual page.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy egy <i>Jegyzet</i>bejegyzés tartalma automatikusan megjelenjen-e a Személyoldalon.

en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Source</i> record on the Individual page.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy egy <i>Forrás</i>bejegyzés tartalma automatikusan megjelenjen-e a Személyoldalon.

en: This option controls whether or not to show age of father and mother next to child’s birthdate on charts.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy megjelenjen-e az apa és az anya kora a gyerek születési dátuma mellett az ábrákon.

en: This option controls whether or not to show estimated dates for birth and death instead of leaving blanks on individual lists and charts for individuals whose dates are not known.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy megjelenjen-e a személyek becsült születési és elhalálozási dátuma a személyes listákon és ábrákon, ha a dátumok nem ismertek.

en: This option controls whether or not to show the individual’s gender icon on charts.<br><br>Since the gender is also indicated by the color of the box, this option doesn’t conceal the gender. The option simply removes some duplicate information from the box.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy megjelenjen-e a személy nemének ikonja az ábrákon.<br><br>Minthogy a nemeket a keretek színe is jelzi, ez a beállítás nem rejti el a nemet. Az opció egyszerűen töröl néhány kettős információt a keretből.

en: This option indicates whether the pedigree chart should be generated in landscape or portrait mode.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy az ősfa keskenyebb vagy szélesebb alakban jelenjen-e meg.

en: This option will make it easier for users to download images.
hu: Ez a beállítás megkönnyíti a felhasználóknak a képek letöltését.

en: This option will retain family links in private records. This means that you will see empty “private” boxes on the pedigree chart and on other charts with private individuals.
hu: Ez a lehetőség megtartja a családi hivatkozásokat a privát bejegyzésekben. Ez azt jelenti, hogy üres „privát” keretek láthatók a privát személyek ősfa és más ábráin.

en: This option will show the names (but no other details) of private individuals. Individuals are private if they are still alive or if a privacy restriction has been added to their individual record. To hide a specific name, add a privacy restriction to that name record.
hu: Ez a lehetőség megjeleníti a privát személyek nevét (de egyéb adatát nem). Azok a privát személyek, akik élnek, vagy akik bejegyzésébe adatvédelmi megszorítás került. Egy adott név elrejtéséhez vegyen fel adatvédelmi megszorítást a névbejegyzésbe.

en: This page allows you to bypass the usual forms, and edit the underlying data directly. It is an advanced option, and you should not use it unless you understand the GEDCOM format. If you make a mistake here, it can be difficult to fix.
hu: Ez az oldal megengedi a szokásos űrlap kihagyását – lehetővé téve a forrásadatok közvetlen módosítását. Ez haladók lehetősége, és nem ajánlatos élni vele a GEDCOM-szabvány megértése nélkül. Az itt elkövetett tévesztés helyreállítása bonyolult feladat lehet.

en: This page has been viewed %s time. | This page has been viewed %s times.
hu[0]: Ezt az oldalt %s alkalommal látogatták meg.
hu[1]: Ezt az oldalt %s alkalommal látogatták meg.

en: This place has no coordinates
hu: Ennek a helynek nincsenek koordinátái

en: This process allows the site’s owner to ensure that the new information follows the site’s standards and conventions, has proper source attributions, etc.
hu: E folyamat eredményeképpen a webhelytulajdonos meggyőződhet arról, hogy az új információ megfelel-e a webhely kívánalmainak és megállapodásainak, helyesek-e a forrástulajdonságok stb.

en: This record does not exist or you do not have permission to view it.
hu: Ez a bejegyzés nem létezik, vagy Önnek nincs jogosultsága megtekinteni.

en: This record has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
hu: Ezt a bejegyzést törölték. A törlést egy webhelykezelőnek felül kell vizsgálnia.

en: This record has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
hu: Ezt a bejegyzést törölték. Ellenőrzés után választhatja a törlés %1$sát vagy %2$sát.

en: This record has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
hu: Ezt a bejegyzést szerkesztették. A változtatást egy webhelykezelőnek felül kell vizsgálnia.

en: This record has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
hu: Ezt a bejegyzést szerkesztették. Ellenőrzés után választhatja a változtatás %1$sát vagy %2$sát.

en: This repository does not exist or you do not have permission to view it.
hu: Ez az adattár nem létezik, vagy Önnek nincs jogosultsága megtekinteni.

en: This repository has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
hu: Ezt az adattárat törölték. A törlést egy webhelykezelőnek felül kell vizsgálnia.

en: This repository has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
hu: Ezt az adattárat törölték. Ellenőrzés után választhatja a törlés %1$sát vagy %2$sát.

en: This repository has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
hu: Ezt az adattárat szerkesztették. A változtatást egy webhelykezelőnek felül kell vizsgálnia.

en: This repository has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
hu: Ezt az adattárat szerkesztették. Ellenőrzés után választhatja a változtatás %1$sát vagy %2$sát.

en: This role has all the permissions of the editor role, plus permission to accept/reject changes made by other users.
hu: Ez a szerepkör magában foglalja a szerkesztő teljes jogkörét, valamint más felhasználók által végrehajtott változtatások elfogadásának/elutasításának jogát.

en: This role has all the permissions of the manager role in all family trees, plus permission to change the settings/configuration of the website, users, and modules.
hu: Ez a szerepkör magában foglalja a webhelyfelügyelő-szerepkör valamennyi jogosultságát az összes családfában, valamint jogosultságot biztosít a webhely, a felhasználók és a modulok beállítása/konfigurációja megváltoztatásához.

en: This role has all the permissions of the member role, plus permission to add/change/delete data. Any changes will need to be reviewed by a moderator, unless the user has the “automatically accept changes” option enabled.
hu: Ez a szerepkör magában foglalja a tagszerepkör összes jogát, valamint az adatfelvétel/-módosítás/-törlés jogát. Minden változtatást egy webhelykezelőnek felül kell vizsgálnia, kivéve, ha a felhasználó „változtatások automatikus elfogadása” opciója aktív.

en: This role has all the permissions of the moderator role, plus any additional access granted by the family tree configuration, plus permission to change the settings/configuration of a family tree.
hu: Ez a szerepkör magában foglalja a webhelykezelő-szerepkör összes jogát, valamint a családfa konfigurációjának megfelelő bármilyen további hozzáférést, plusz a családfa beállítása/konfigurációja módosításának jogát.

en: This role has all the permissions of the visitor role, plus any additional access granted by the family tree configuration.
hu: Ez a szerepkör magában foglalja a látogató-szerepkör összes jogát, valamint a családfa konfigurációjának megfelelő, bármilyen további hozzáférést.

en: This server does not support secure downloads using HTTPS.
hu: Ez a szerver nem támogatja a HTTPS-t használó biztonságos letöltést.

en: This server’s memory limit is %s MB and its CPU time limit is %s seconds.
hu: E szerver memóriakorlátja %s megabájt és a processzoridő-korlátja %s másodperc.

en: This should be a comma or space separated list of facts, in addition to birth and death, that you want to appear in chart boxes such as the pedigree chart. This list requires you to use fact tags as defined in the GEDCOM 5.5.1 standard. For example, if you wanted the occupation to show up in the box, you would add “OCCU” to this field.
hu: Itt sorolhatók fel – a születésen és halálozáson túl – vesszővel vagy szóközzel elválasztott azon tények, amelyeket az olyan ábrák kereteiben szeretne feltüntetni, amilyen az ősfa. A listában szereplő tények címkéi a GEDCOM 5.5.1 szabvány szerint használandók. Például, ha a foglalkozást fel szeretné tüntetni a keretben, az „OCCU” címkét kell a mezőbe írni.

en: This source does not exist or you do not have permission to view it.
hu: Ez a forrás nem létezik, vagy Önnek nincs jogosultsága megtekinteni.

en: This source has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
hu: Ezt a forrást törölték. A törlést egy webhelykezelőnek felül kell vizsgálnia.

en: This source has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
hu: Ezt a forrást törölték. Ellenőrzés után választhatja a törlés %1$sát vagy %2$sát.

en: This source has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
hu: Ezt a forrást szerkesztették. A változtatást egy webhelykezelőnek felül kell vizsgálnia.

en: This source has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
hu: Ezt a forrást szerkesztették. Ellenőrzés után választhatja a változtatás %1$sát vagy %2$sát.

en: This text will be appended to each page title. It will be shown in the browser’s title bar, bookmarks, etc.
hu: Ez a szöveg lesz valamennyi oldalcím toldaléka. Megjelenik a böngésző címsorában, könyvjelzőkben stb.

en: This type of link is not allowed here.
hu: Ilyen típusú hivatkozás itt nem megengedett.

en: This user account does not have access to any tree.
hu: Ez a felhasználó nem férhet hozzá egyik fához sem.

en: This usually means that you need to change the folder permissions to 777.
hu: Ez általában azt jelenti, hogy a mappa hozzáférési engedélyeit 777-re kell állítani.

en: This website is being upgraded. Try again in a few minutes.
hu: A webhely frissítés alatt áll. Próbálja újra pár perc múlva.

en: This website is down for maintenance. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes.
hu: Ezen a webhelyen éppen karbantartás folyik. <a href="index.php">Próbálja újra</a> pár perc múlva.

en: This website is temporarily unavailable
hu: Ez a webhely ideiglenesen nem elérhető

en: This website uses cookies to learn about visitor behaviour.
hu: Ez a webhely sütiket használ, hogy látogatói viselkedéssel ismerkedjen.

en: This will delete all the genealogy data from “%s” and replace it with data from a GEDCOM file.
hu: Ez törli a(z) „%s” összes származástani adatát, és felváltja azokat a megadott GEDCOM-fájl adataival.

en: This will update the highest-level part or parts of the place name. For example, “Mexico” will match “Quintana Roo, Mexico”, but not “Santa Fe, New Mexico”.
hu: Az űrlap segítségével frissítheti a helynév legmagasabb szintű részét vagy részeit. Például „Mexico”-nak megfelel majd „Quintana Roo, Mexico”, „Santa Fe, New Mexico” viszont nem.

en: Thu
hu: Csüt.

en: Thumbnail files must contain images.
hu: A bélyegképfájlok képet kell tartalmazzanak.

en: Thumbnail images
hu: Bélyegképek

en: Thumbnail to upload
hu: Feltöltendő bélyegkép

en: Thursday
hu: Csütörtök

en: Tijuana, Mexico
hu: Tijuana,  Mexikó

en: Time
hu: Idő

en: Time zone
hu: Időzóna

en: Timeline
hu: Idővonal

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Timor-Leste
hu: Kelet-Timor

en: Title
hu: Mű-/szövegcím

en: Title in Hebrew
hu: Cím héberül

en: To
hu: Eddig

en: To assist you in getting started with this block, we have created several standard templates. When you select one of these templates, the text area will contain a copy that you can then alter to suit your site’s requirements.
hu: Hogy segítsünk ennek a blokknak az elindításában, létrehoztunk néhány szokásos mintát. Amikor ezek közül egyet kiválaszt, a szövegterületre kerül a másolata, amelyet módosíthat a webhelye követelményei szerint.

en: To complete the upgrade, you should install the files manually.
hu: A frissítés befejezéséhez, a fájlokat saját kezűleg kell telepíteni.

en: To create new research tasks, you must first add “research task” to the list of facts and events in the family tree’s preferences.
hu: Új kutatandó feladatok létrehozása előtt fel kell venni egy „kutatandó feladat”-ot a családfa beállításainak tények és események listájához.

en: To ensure compatibility with other genealogy applications, notes, text, and transcripts should be recorded in simple, unformatted text. However, formatting is often desirable to aid presentation, comprehension, etc.
hu: Hogy biztosítsuk a más származástani alkalmazásokkal való kompatibilitást, a jegyzeteket, szövegeket és átiratokat egyszerű, formázatlan szövegként rögzítsük – még ha a formázás gyakran kívánatos is lenne a szemléltetéshez, megértéshez stb.

en: To prevent visitors from accessing the website while you are in the middle of copying files, you can temporarily create a file %s on the server. If it contains a message, it will be displayed to visitors.
hu: Hogy az állománymásolás alatt a látogatók ne érhessék el a webhelyet, ideiglenesen létrehozhat egy %s fájlt a szerveren. Ha üzenetet tartalmaz, megjelenik a látogatók számára.

en: To protect this private data, webtrees uses an Apache configuration file (.htaccess) which blocks all access to this folder. If your web-server does not support .htaccess files, and you cannot restrict access to this folder, then you can select another folder, away from your web documents.
hu: Ezen privát adatok védelmében a webtrees az Apache beállítások fájlját (.htaccess) használja, amely tiltja e mappa elérését. Ha a webszervere nem támogatja a .htaccess használatát, és nem tudja korlátozni a mappához való hozzáférést, választhat egy másik mappát – távol a webdokumentumaitól.

en: To reduce the size of the download, you can compress the data into a .ZIP file. You will need to uncompress the .ZIP file before you can use it.
hu: A letöltés nagyságának csökkentéhez, tömörítheti az adatokat .ZIP-fájlba. A .ZIP-fájt használat előtt ki kell bontani.

en: To set this text for other languages, you must switch to that language, and visit this page again.
hu: E szöveg más nyelvre állításához, át kell váltani az adott nyelvre, majd újra meg kell látogatni ezt az oldalt.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you can use the following links.
hu: Hogy tudassa a webhelytérkép létezését a keresőmotorokkal, használhatja a következő hivatkozásokat.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you should add the following line to your robots.txt file.
hu: Hogy tudassa a webhelytérkép létezését a keresőmotorokkal, egészítse ki a robots.txt fájlt a következő sorral.

en: To use a Google mail account, use the following settings: server=smtp.gmail.com, port=587, security=tls, username=xxxxx@gmail.com, password=[your gmail password]
hu: Egy Google-levelezőfiók használatához a következő beállítások szükségesek: szerver: smtp.gmail.com, port: 587, biztonság: tls, felhasználónév: xxxxx@gmail.com, jelszó: [az Ön gmail-jelszava]

en: Togo
hu: Togó

en: Tokelau
hu: Tokelau-szigetek

en: Tokyo, Japan
hu: Tokyo, Japán

en: Tombstone
hu: Sírkő

en: Top %s given name | Top %s given names
hu[0]: Leggyakoribb utónév
hu[1]: Leggyakoribb %s utónév

en: Top %s surname | Top %s surnames
hu[0]: Leggyakoribb vezetéknév
hu[1]: Leggyakoribb %s vezetéknév

en: Top given name
hu: Leggyakoribb utónév

en: Top given names
hu: Leggyakoribb utónevek

en: Top level
hu: Felső szint

en: Top surname
hu: Leggyakoribb vezetéknév

en: Top surnames
hu: Leggyakoribb vezetéknevek

en: Toronto, Ontario, Canada
hu: Toronto, Ontario, Kanada

en: Total
hu: Összesen

en: Total accepted changes:
hu: Összes elfogadott módosítás:

en: Total births
hu: Születések száma összesen

en: Total dead
hu: Elhunytak száma összesen

en: Total deaths
hu: Elhalálozások száma összesen

en: Total divorces
hu: Válások száma összesen

en: Total events
hu: Események száma összesen

en: Total families
hu: Családok száma összesen

en: Total families: %s
hu: Családok száma összesen: %s

en: Total females
hu: Nők száma összesen

en: Total given names
hu: Utónevek száma összesen

en: Total individuals
hu: Személyek száma összesen

en: Total individuals: %s
hu: Személyek száma összesen: %s

en: Total living
hu: Élők száma összesen

en: Total males
hu: Férfiak száma összesen

en: Total marriages
hu: Házasságok száma összesen

en: Total number of users
hu: Felhasználók száma összesen

en: Total pending changes:
hu: Függő módosítások száma összesen:

en: Total places: %s
hu: Helyek száma összesen: %s

en: Total sources: %s
hu: Források száma összesen: %s

en: Total surnames
hu: Vezetéknevek száma összesen

en: Total users
hu: Felhasználók száma összesen

en: Tracking and analytics
hu: Oldalkövetés és elemzések

en: Tracking and analytics are not added to the control panel.
hu: Az oldalkövetés és elemzés nincs felvéve a vezérlőpultban.

en: Trailer
hu: Vontatmány

en: Tridi
hu: Hármas napok

en: Trinidad and Tobago
hu: Trinidad és Tobago

en: Tue
hu: K.

en: Tuesday
hu: Kedd

en: Tunisia
hu: Tunézia

en: Turkey
hu: Törökország

en: Turkmenistan
hu: Türkmenisztán

en: Turks and Caicos Islands
hu: Turks- és Caicos-szigetek

en: Tuxtla Gutierrez, Mexico
hu: Tuxtla Gutierrez, Mexikó

en: Twin Falls, Idaho, United States
hu: Twin Falls, Idaho, Egyesült Államok

en: Type
hu: Típus

en: Type of event
hu: Eseménytípus

en: Type of fact
hu: Ténytípus

en: Type of place markers in the place hierarchy
hu: Helyjelölőtípusok a helyrangsorban

en: Type the password again.
hu: Írja be újra a jelszót.

en: Type your password again, to make sure you have typed it correctly.
hu: Írja be újra a jelszavát, hogy meggyőződhessünk a gépelése helyességéről.

en: Types of error
hu: Hibatípusok

en: US Minor Outlying Islands
hu: Egyesült Államok Külső Szigetei

en: US Virgin Islands
hu: Amerikai Virgin-szigetek

en: UTC
hu: UTC (koordinált világidő)

en: Ukraine
hu: Ukrajna

en: Unable to connect using this username and password. Your server gave the following error.
hu: Nem lehet csatlakozni ezekkel a beállításokkal. A szervere a következő hibaüzenetet adta.

en: Unable to find record with ID
hu: Nincs azonosítóval ellátott bejegyzés

en: Uncleared: insufficient data
hu: Tisztázatlan: elégtelen adat

en: Unique family facts
hu: Egyedi családtények

en: Unique identifier
hu: Egyedi azonosító

en: Unique identifiers allow the same record to be found in different family trees and in different systems. They will be added whenever records are created or updated. If you do not want unique identifiers to be displayed, you can hide them using the privacy rules.
hu: Egyedi azonosítók segítségével az azonos bejegyzés megtalálható a különböző családfákban és rendszerekben. Mindannyiszor felvételre kerülnek, amikor bejegyzéseket hozunk létre vagy frissítünk. Ha nem akarja kijelezni az egyedi azonosítókat, elrejtheti őket az adatvédelmi szabályok használatával.

en: Unique individual facts
hu: Egyedi személytények

en: Unique repository facts
hu: Egyedi adattártények

en: Unique source facts
hu: Egyedi forrástények

en: United Arab Emirates
hu: Egyesült Arab Emirátusok

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: United States
hu: Egyesült Államok

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unlink the media object
hu: Médiakapcsolat bontása

en: Unrecognized GEDCOM code
hu: Ismeretlen GEDCOM-kód

en: Unused files
hu: Használatlan fájlok

en: Unzip %s to a temporary folder…
hu: A(z) %s kibontása egy ideiglenes mappába…

en: Upcoming events
hu: Közelgő események

en: Update
hu: Frissítés

en: Update all
hu: Mind frissítése

en: Update all the place names in a family tree
hu: A családfa összes helynevének frissítése

en: Update place names
hu: Helynevek frissítése

en: Upgrade anyway
hu: Mindenképpen frissíteni

en: Upgrade to webtrees %s.
hu: Frissítés a webtrees %s változatára.

en: Upgrade wizard
hu: Frissítésvarázsló

en: Upload geographic data
hu: Földrajzi adatok feltöltése

en: Upload media files
hu: Médiaállományok feltöltése

en: Upload one or more media files from your local computer. Media files can be pictures, video, audio, or other formats.
hu: Egy vagy több médiafájl felöltése a számítógépéről. A médiafájl lehet kép, videó, hanganyag vagy egyéb formátum.

en: Use Google Maps™ for the place hierarchy
hu: Google Maps™ használata a helyrangsorhoz

en: Use PHP mail to send messages
hu: PHP mail funkció használata levélküldéshez

en: Use SMTP to send messages
hu: SMTP használata levélküldéshez

en: Use a “?” to match a single character, use “*” to match zero or more characters.
hu: Használja a „?”-et egy karakter helyettesítésére vagy a „*”-ot nulla vagy több karakter helyettesítésére.

en: Use at least %s character. | Use at least %s characters.
hu[0]: Használjon legalább %s karaktert.
hu[1]: Használjon legalább %s karaktert.

en: Use colors
hu: Színek használata

en: Use compact layout
hu: Tömörebb / lazább elrendezés

en: Use full source citations
hu: Teljes forrásidézet használata

en: Use password
hu: Jelszó használata

en: Use silhouette images when no highlighted image for that individual has been specified. The images used are specific to the gender of the individual in question.
hu: Árnyképet használunk, ha nem áll rendelkezésre a személy fényképe. Az árnykép megfelel a kérdéses személy nemének.

en: Use silhouettes
hu: Árnyképek használata

en: Use the GeoNames database for autocomplete on places
hu: Használja a GeoNames adatbázist a helynevek automatikus kiegészítéséhez

en: Use this field to tell the site administrator why you are requesting an account and how you are related to the genealogy displayed on this site. You can also use this to enter any other comments you may have for the site administrator.
hu: Ebben a mezőben írhatja meg a rendszergazdának, hogy miért igényel felhasználói fiókot, és hogy milyen kapcsolatban áll ezzel a családdal. Természetesen bármilyen más közlendője is lehet a rendszergazda számára.

en: Use this image for charts and on the individual’s page.
hu: Ezen kép használata ábrákon és a személy oldalán.

en: Use this value
hu: Ezen érték használata

en: User
hu: Felhasználó

en: User administration
hu: Felhasználókezelés

en: User didn’t verify within 7 days.
hu: A felhasználó nem ellenőrizte 7 napon belül.

en: User not verified by administrator.
hu: Rendszergazda által nem ellenőrzött felhasználó.

en: User preferences
hu: Felhasználóbeállítások

en: User verification
hu: Felhasználó ellenőrzése

en: User-agent string
hu: böngésző-azonosító karakterlánc

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Username or email address
hu: Falhasználónév vagy e-mail cím

en: Usernames are case-insensitive and ignore accented letters, so that “chloe”, “chloë”, and “Chloe” are considered to be the same.
hu: A felhasználónév érzéketlen a kis- és nagybetűk közötti különbségre, valamint az ékezetekre, tehát a „györgyi”, „gyorgyi” és „Györgyi” megegyezik.

en: Users
hu: Felhasználók

en: Users who are signed in
hu: Bejelentkezett felhasználók

en: User’s account has been inactive too long:
hu: A felhasználó túl sokáig volt inaktív:

en: Using the pull down menu it is possible to select a country, of which a flag can be selected. If no flags are shown, then there are no flags defined for this country.
hu: A legördülő menü segítségével kiválaszthat egy országot és annak révén a zászlóját. Ha nem látható zászló, akkor ahhoz az országhoz nem áll rendelkezésre.

en: Uzbekistan
hu: Üzbegisztán

en: Vancouver, British Columbia, Canada
hu: Vancouver, Brit Columbia, Kanada

en: Various statistics charts.
hu: Különböző statisztikai ábrák.

en: Vatican City
hu: Vatikán

en: Veracruz, Mexico
hu: Veracruz, Mexikó

en: Verification code
hu: Ellenőrzőkód

en: Verified
hu: Ellenőrizve

en: Vernal, Utah, United States
hu: Vernal, Utah, Egyesült Államok

en: Version
hu: Verzió

en: Video
hu: Videó

en: View
hu: Megtekintés

en: View all records found in this place
hu: Ehhez a helyhez kötődő bejegyzések

en: View the details
hu: Részletek megjelenítése

en: View the notes
hu: Jegyzetek megjelenítése

en: View this day
hu: Ezen a napon

en: View this family
hu: E család megjelenítése

en: View this individual
hu: E személy megjelenítése

en: View this month
hu: Ebben a hónapban

en: View this source
hu: E forrás megjelenítése

en: View this year
hu: Ebben az évben

en: Villa Hermosa, Mexico
hu: Villa Hermosa, Mexikó

en: Visible online
hu: Látható a jelenlét

en: Visible to other users when online
hu: Bejelentkezés után más felhasználók látják

en: Visitor
hu: Látogató

en: Vital records
hu: Alapvető adatok

en: Wallis and Futuna
hu: Wallis és Futuna

en: Ward
hu: Gyám

en: Washington, District of Columbia, United States
hu: Washington, District of Columbia, Egyesült Államok

en: Watermarks
hu: Vízjelek

en: Watermarks are optional and normally shown just to visitors.
hu: A vízjelek nem kötelezőek, és általában csak a látogatók látják.

en: Watermarks can be slow to generate for large images. Busy websites may prefer to generate them once and store the watermarked image on the server.
hu: A vízjelek lelassíthatják a nagy képek létrehozását. Az elfoglalt webhelyeken célszerű a vízjeles képet inkább egyszer létrehozni és tárolni a szerveren.

en: We will now send a confirmation email to the address <b>%s</b>. You must verify your account request by following instructions in the confirmation email. If you do not confirm your account request within seven days, your application will be rejected automatically. You will have to apply again.<br><br>After you have followed the instructions in the confirmation email, the administrator still has to approve your request before your account can be used.<br><br>To sign in to this website, you will need to know your username and password.
hu: Most küldünk egy megerősítő e-mailt a <b>%s</b> címre. Ellenőriznie kell a fiókkérelmét a megerősítő e-mailben lévő utasítások követésével. Ha hét napon belül nem erősíti meg a fiókkérelmét, a kérelme automatikusan elutasításra kerül. Újra kell kérnie.<br><br>Miután követte a megerősítő e-mail utasításait, a fiók használata előtt a rendszergazdának még jóvá kell hagynia az Ön kérelmét.<br><br>E webhelyre történő bejelentkezéshez tudnia kell a felhasználónevét és jelszavát.

en: Website
hu: Webhely

en: Website URL
hu: Webhely URL

en: Website access rules
hu: Hozzáférési szabályok

en: Website logs
hu: Webhelynaplók

en: Website preferences
hu: Webhelybeállítások

en: Wed
hu: Sze.

en: Wednesday
hu: Szerda

en: Weight
hu: Súly

en: Welcome %s
hu: Üdvözlet, %s!

en: Welcome text on sign-in page
hu: A bejelentkező oldal üdvözlőszövege

en: Welcome to this genealogy website
hu: Üdvözöljük ezen a származástani webhelyen!

en: Western Sahara
hu: Nyugat-Szahara

en: When a record is edited, the user and timestamp are recorded. Sometimes it is desirable to keep the existing “last change” information, for example when making minor corrections to someone else’s data. This option controls whether this feature is selected by default.
hu: Bejegyzés módosításakor a felhasználó és az időpont tárolódik. Előfordul, hogy a korábbi, „utoljára módosult”-adatot szeretnénk megtartani, például más adatainak apró javításakor. Ez a beállítás határozza meg, hogy ez a tulajdonság alapértelmezetten kiválasztott legyen-e.

en: When a user registers for an account, an email is sent to their email address with a verification link. When they follow this link, we know the email address is correct, and the “email verified” option is selected automatically.
hu: Amikor egy látogató felhasználói fiókot igényel, egy ellenőrző hivatkozást tartalmazó levelet kap az e-mail címére. Amikor követi ezt a hivatkozást, tudjuk, hogy az e-mail címe helyes, és az „E-mail cím ellenőrizve” opció bejelölése automatikusan megtörténik.

en: When adding a link, the ID field cannot be empty.
hu: Hivatkozás felvételekor az azonosítómező nem lehet üres.

en: When adding new close relatives, you can add source citations to the records (individual and family) or to the facts and events (birth, marriage, and death). This option controls whether records or facts will be selected by default.
hu: Új közeli rokon felvételekor forrásidézetek is felvehetők a (személy- és család-)bejegyzésekhez, vagy a (születés, házasság és halálozás tárgyú) tényekhez és eseményekhez. Ez a beállítás határozza meg, hogy bejegyzések vagy tények legyenek-e az alapértelmezettek.

en: When you add a new family member, a default surname can be provided. This surname will depend on the local tradition.
hu: Egy családtag felvételekor megadható egy alapértelmezett vezetéknév. Ez a vezetéknév függ a helyi hagyományoktól.

en: When you add, edit, or delete information, the changes are not saved immediately. Instead, they are kept in a “pending” area. These pending changes need to be reviewed by a moderator before they are accepted.
hu: Amikor felvesz, módosít vagy töröl információt, a változtatásokat nem tároljuk azonnal, hanem egy „függő” területre kerülnek. Ezeket a függőben lévő változtatásokat – elfogadásuk előtt – egy webhelykezelőnek felül kell vizsgálnia.

en: When you send this message you will receive a copy sent via email to the address you provided.
hu: Az üzenet elküldése után e-mail másolatot kap az Ön által megadott e-mail címre.

en: Where a user is associated to an individual record in a family tree and has a role of member, editor, or moderator, you can prevent them from accessing the details of distant, living relations. You specify the number of relationship steps that the user is allowed to see.
hu: Megakadályozhatja a távolabbi, élő rokonok adatainak elérését azok számára, akik egy családfa egy személybejegyzéséhez tartoznak, és tag, szerkesztő vagy webhelykezelő szerepkörrel rendelkeznek. Csak meg kell adni a felhasználó által megtekinthető rokoni kapcsolat fokát.

en: Where is your PhpGedView installation?
hu: Hol található a PhpGedView-telepítése?

en: Which family trees should be included in the sitemaps
hu: Mely családfákat kell a webhelytérképnek tartalmaznia

en: Who can upload new media files
hu: Ki tölthet fel új médiafájlokat

en: Who is online
hu: Aki belépett

en: Whole words only
hu: Csak egész szavak

en: Widow
hu: Özvegy

en: Widower
hu: Özvegyember

en: Width
hu: Szélesség

en: Width of generated thumbnails
hu: Létrehozott bélyegképek szélessége

en: Wife
hu: Feleség

en: Wife’s age
hu: Feleség életkora

en: Wife’s maiden surname becomes new given name
hu: A feleség leánykori vezetékneve lesz az új utónév

en: Wife’s surname replaced by husband’s surname
hu: A feleség vezetéknevét felváltja a férj vezetékneve

en: Wildcards
hu: Helyettesítő karakterek

en: Will
hu: Végrendelet

en: Winter Quarters, Nebraska, United States
hu: Winter Quarters, Nebraska, Egyesült Államok

en: With sources
hu: Forrásokkal

en: Without sources
hu: Források nélkül

en: Witness
hu: Tanú

en: Wives take their husband’s surname.
hu: A feleségek felveszik a férjük vezetéknevét.

en: World
hu: Világ

en: XREF prefixes
hu: XREF-előtagok

en: Yahrzeit
hu: Évforduló

en: Yahrzeiten
hu: Évfordulók

en: Year
hu: Év

en: Year input box
hu: Év beviteli mező

en: Year:
hu: Év:

en: Yemen
hu: Jemen

en: You (or someone claiming to be you) has requested an account at %1$s using the email address %2$s.
hu: Ön (vagy valaki az Ön nevében) felhasználói fiókot igényelt a(z) %1$s webhelyen a(z) %2$s e-mail címet használva.

en: You are not allowed to send messages that contain external links.
hu: Ön nem küldhet külső hivatkozásokat tartalmazó üzeneteket.

en: You are signed in as %s.
hu: Ön %sként jelentkezett be.

en: You can apply for an account using the link below.
hu: Az alábbi hivatkozást használva kérhet egy fiókot.

en: You can change the appearance of webtrees using “themes”. Each theme has a different style, layout, color scheme, etc.
hu: A webtrees küllemét megváltoztathatja „témák” használatával. Az egyes témáknak eltérő az ízlés- és színvilága, elrendezése stb.

en: You can choose the prefix that will be used whenever new XREFs are created.
hu: Megválaszthatja azt az előtagot, amelyet új XREF-ek létrehozásakor használunk.

en: You can choose whether to appear in the list of users who are currently signed-in.
hu: Megválaszthatja, hogy megjelenjen-e a jelenleg bejelentkezett felhasználók listájában.

en: You can download a copy of the GEDCOM specification from %s.
hu: A GEDCOM-szabvány részletes leírásának másolata letölthető innen: %s.

en: You can make it easier to search for married women by recording their married name. However not all women take their husband’s surname, so beware of introducing incorrect information into your database.
hu: Megkönnyítheti a feleségek keresését, ha beírja a házassági nevüket. Bár nem minden nő veszi fel a férje nevét házasságkötéskor, tehát óvakodjon attól, hogy hibás adatokat vezessen be az adatbázisba.

en: You can re-enable these modules after the upgrade.
hu: Ezeket a modulokat a frissítés után újraengedélyezheti.

en: You can re-enable these themes after the upgrade.
hu: Ezeket a témákat a frissítés után újraengedélyezheti.

en: You can renumber the records in a family tree, so that these internal reference numbers are not duplicated in any other family tree.
hu: A családfabejegyzések átsorszámozhatók úgy, hogy ezek a belső hivatkozási számok ne duplikálódjanak egy másik családfában.

en: You can renumber this family tree.
hu: Ezt a családfát átszámozhatja.

en: You can request a higher or lower limit, although the server may ignore this request.
hu: Kérhet magasabb vagy alacsonyabb határértéket, habár a szerver mellőzheti a kérést.

en: You can set the access for a specific record, fact, or event by adding a restriction to it. If a record, fact, or event does not have a restriction, the following default restrictions will be used.
hu: Korlátozás hozzárendelésével beállítható egy egyedi bejegyzés, tény vagy esemény elérése. Ha egy bejegyzéshez, tényhez vagy eseményhez nem tartozik korlátozás, a következő alapértelmezettet használjuk.

en: You can speed up the privacy calculations by adding a death record to individuals whose death can be inferred from other dates, but who do not have a record of death, burial, cremation, etc.
hu: Elhalálozásbejegyzés felvételével az adatvédelmi számítás felgyorsítható, ha a személy elhalálozására egyéb adataiból következtetni lehet, még ha nincs is halál-, temetés-, hamvasztás- stb. bejegyzése.

en: You cannot create a rule which would prevent yourself from accessing the website.
hu: Nem hozhat létre olyan szabályt, amellyel megakadályozhatná önmagát e webhely elérésében.

en: You cannot sign in because your browser does not accept cookies.
hu: Nem tud bejelentkezni, mert a böngészője nem engedi a HTTP-sütik használatát.

en: You do not have permission to view this page.
hu: Nincs jogosultsága az oldal megtekintésére.

en: You entered the same IDs. You cannot merge the same records.
hu: Ugyanazt az azonosítót adta meg. Nem egyesíthet azonos bejegyzéseket.

en: You have confirmed your request to become a registered user.
hu: Ön megerősítette a kérését, hogy regisztrált felhasználóvá váljon.

en: You have not created any journal items.
hu: Ön nem hozott létre semmilyen naplóelemet.

en: You have selected a GEDCOM file with a different name. Is this correct?
hu: Más nevű GEDCOM-állományt választott. Ez helyes?

en: You have signed out.
hu: Ön kijelentkezett.

en: You may enter a URL, beginning with “http://”.
hu: Megadhat egy „http://” kezdetű URL-t.

en: You may use HTML to format the answer and to add links to other websites.
hu: Használhat HTML-t a válasza megformázásához és más webhelyekre vezető hivatkozások felvételéhez.

en: You must also enable “less secure applications” in your Google account.
hu: Aktiválnia kell a „kevésbé biztonságos alkalmazások” opciót is a Google fiókjában.

en: You must change this before you can continue.
hu: Ezt meg kell változtatni, mielőtt folytathatná.

en: You must enter a name
hu: Adnia kell egy nevet

en: You must enter a real name.
hu: Egy valós nevet kell megadnia.

en: You must enter a username.
hu: Meg kell adnia egy felhasználónevet.

en: You must enter all the administrator account fields.
hu: A rendszergazdafiók összes rovatát ki kell töltenie.

en: You must provide a repository name.
hu: Meg kell adnia egy adattárnevet.

en: You must provide a source title
hu: Meg kell adnia egy forráscímet

en: You must renumber the records in one of the trees before you can merge them.
hu: Át kell számoznia az egyik családfa bejegyzéseit – mielőtt összefűzhetné őket.

en: You must select an individual and a chart type in the block preferences
hu: Ki kell válasszon egy személyt és ábratípust a blokkbeállításokban

en: You must specify an individual record before you can restrict the user to their immediate family.
hu: Meg kell adnia egy személybejegyzést – mielőtt korlátozhatná a felhasználó hozzáférését a közvetlen családjához.

en: You need to be a family member to access this website.
hu: Családtagnak kell lennie, hogy hozzáférjen ehhez a webhelyhez.

en: You need to be an authorized user to access this website.
hu: Engedéllyel rendelkező felhasználónak kell lennie, hogy hozzáférjen ehhez a webhelyhez.

en: You need to create a family tree.
hu: Létre kell hoznia egy családfát.

en: You need to review the account details.
hu: Ellenőriznie kell a felhasználói adatokat.

en: You need to set up an administrator account. This account can control all aspects of this webtrees installation. Please choose a strong password.
hu: Létre kell hoznia egy rendszergazdafiókot. Ez a fiók vezérelheti a teljes webtrees-telepítést. Kérjük, válasszon egy erős jelszót.

en: You need to sign in again, using your PhpGedView username and password.
hu: Újra be kell jelentkeznie a PhpGedView-felhasználónevével és -jelszavával.

en: You only need to enter a Sign-in URL if you want to redirect to a different website or location when your users sign in. This is very useful if you need to switch from http to https when your users sign in. Include the full URL to <i>login.php</i>. For example, https://www.yourserver.com/webtrees/login.php .
hu: Csak akkor kell bejelentkező URL-t megadnia, ha a felhasználó bejelentkezésekor át szeretné irányítani egy másik webhelyre vagy helyre. Ez akkor nagyon hasznos, ha bejelentkezéskor át kell kapcsolni http-ről https-re. Vegye fel a teljes URL-t a <i>login.php</i>-ba. Például: https://www.szervere.com/webtrees/login.php.

en: You sent the following message to a webtrees administrator:
hu: A következő üzenetet küldte a webtrees egyik rendszergazdájának:

en: You sent the following message to a webtrees user:
hu: A következő üzenetet küldte a webtrees egyik felhasználójának:

en: You should accept or reject all pending changes before upgrading.
hu: Az összes függőben lévő változtatást el kell fogadnia vagy el kell utasítania frissítés előtt.

en: You should consult the module’s author to confirm compatibility with this version of webtrees.
hu: Beszélnie kell a modul szerzőjével, hogy megerősítse a webtrees jelenlegi változatával való kompatibilitást.

en: You should consult the theme’s author to confirm compatibility with this version of webtrees.
hu: Beszélnie kell a téma szerzőjével, hogy megerősítse a webtrees jelenlegi változatával való kompatibilitást.

en: You should delete the “%1$s” from “%2$s” and try again.
hu: Törölje a(z) „%1$s” részt a(z) „%2$s” címből, és próbálja újra.

en: You should not approve an account unless you know that the email address is correct.
hu: Nem szabad jóváhagyni egy felhasználói fiókot, amíg nem tudja, hogy az e-mail cím helyes.

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: accept
hu: elfogadás

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: reject
hu: elutasítás

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: accept
hu: elfogadás

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: reject
hu: elutasítás

en: You will be informed by email when this prospective user has confirmed the request. You can then complete the process by activating the username. The new user will not be able to sign in until you activate the account.
hu: E-mail értesítést kap, ha a leendő felhasználó megerősítette a kérelmét. Ezután befejezheti a folyamatot a felhasználó nevének aktiválásával. Az új felhasználó addig nem tud bejelentkezni, amíg Ön nem aktiválja a fiókját.

en: You will use this to sign in to webtrees.
hu: Ezt fogja használni, hogy bejelentkezzen a webtrees webhelyre.

en: Youngest father
hu: Legfiatalabb apa

en: Youngest female
hu: Legfiatalabb nő

en: Youngest male
hu: Legfiatalabb férfi

en: Youngest mother
hu: Legfiatalabb anya

en: Your clippings cart is empty.
hu: Az Ön metszési kosara üres.

en: Your name
hu: Az Ön neve

en: Your registration at %s
hu: Az Ön regisztrációja a(z) %s webhelyen

en: Your server’s administrator will provide you with the connection details.
hu: A szerver rendszergazdája ismerteti majd Önnel a kapcsolat részleteit.

en: Your user account does not have “automatically accept changes” enabled. You will only be able to change one record at a time.
hu: Az Ön felhasználói fiókjában nem engedélyezett a „változtatások automatikus elfogadása”. Egyszerre csak egy bejegyzést módosíthat.

en: Your web server is using PHP version %s, which is no longer maintained. You should upgrade to a later version.
hu: Az Ön webszervere %s verziójú PHP-t használ, amely már túlhaladott. Térjen át egy újabb változatra.

en: Your web server is using PHP version %s, which is no longer receiving security updates. You should upgrade to a later version as soon as possible.
hu: Az Ön webszervere %s verziójú PHP-t használ, amelyhez már nem érkeznek biztonsági frissítések. Amilyen hamar csak lehet, térjen át egy újabb változatra.

en: Zip file(s)
hu: Zip (tömörített) fájl(ok)

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Zoom in
hu: Léptéknövelés

en: Zoom in/out on this box.
hu: Keret növelése/csökkentése.

en: Zoom level
hu: Nagyítási szint

en: Zoom level of map
hu: Térkép nagyítási szintje

en: Zoom out
hu: Léptékcsökkentés

en: a.m.
hu: de.

en: about %s
hu: %s körül

en: accepted
hu: elfogadva

en: add
hu: felvétel

en: adopted name
hu: adoptált név

en: adoption
hu: örökbefogadás

en: after
hu: mögé

en: after %s
hu: %s után

en: after death
hu: elhalálozás után

en: age
hu: kor

en: allow
hu: engedélyez

en: also known as
hu: ismert, mint

en: always
hu: mindig

en: and
hu: és

en: back to top
hu: vissza a tetejére

en: before
hu: elé

en: before %s
hu: %s előtt

en: between %s and %s
hu: %s és %s között

en: birth
hu: születés

en: birth name
hu: születési név

en: born in the last %1$s years or died in the last %2$s years
hu: az utóbbi %1$s évben születtek vagy %2$s évben hunytak el

en: brother
hu: fiútestvér

[ctx: brother’s child]
en: nephew/niece
hu: unokaöcs/unokahúg

[ctx: brother’s daughter]
en: niece
hu: unokahúg

[ctx: brother’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
hu: unokahúg férje

[ctx: brother’s son]
en: nephew
hu: unokaöcs

[ctx: brother’s son’s wife]
en: niece-in-law
hu: unokaöcs felesége

[ctx: brother’s wife]
en: sister-in-law
hu: sógornő

[ctx: brother’s wife’s brother]
en: brother-in-law
hu: sógor

[ctx: brother’s wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
hu: sógor/sógornő

[ctx: brother’s wife’s sister]
en: sister-in-law
hu: sógornő

en: bullet list
hu: lista

en: burial
hu: temetés

en: by
hu: Módosította

en: calculated %s
hu: számított %s

en: cancel
hu: mégse

en: census added
hu: népszámlálás felvéve

en: century
hu: évszázad

en: change of name
hu: névváltoztatás

en: child
hu: gyermek

en: children
hu: gyermekek

[ctx: child’s child]
en: grandchild
hu: unoka

[ctx: child’s child’s child]
en: great-grandchild
hu: ükunoka

[ctx: child’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
hu: lányükunoka

[ctx: child’s child’s son]
en: great-grandson
hu: fiúükunoka

[ctx: child’s daughter]
en: granddaughter
hu: lányunoka

[ctx: child’s daughter’s child]
en: great-grandchild
hu: ükunoka

[ctx: child’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
hu: lányükunoka

[ctx: child’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
hu: lányunoka férje

[ctx: child’s daughter’s son]
en: great-grandson
hu: fiúükunoka

[ctx: child’s husband]
en: son-in-law
hu: vej

[ctx: child’s son]
en: grandson
hu: fiúunoka

[ctx: child’s son’s child]
en: great-grandchild
hu: ükunoka

[ctx: child’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
hu: lányükunoka

[ctx: child’s son’s son]
en: great-grandson
hu: fiúükunoka

[ctx: child’s son’s wife]
en: grandson’s wife
hu: fiúunoka felesége

[ctx: child’s spouse]
en: son/daughter-in-law
hu: vej/meny

[ctx: child’s wife]
en: daughter-in-law
hu: meny

en: close
hu: bezárás

en: clouds
hu: felhős

en: colors
hu: színes

en: compact list
hu: felsorolás

en: continue
hu: tovább

en: create
hu: létrehozás

en: creating thumbnails of images
hu: képek bélyegképének létrehozása

en: date periods
hu: dátumidőszakok

en: daughter
hu: lánygyermek

en: daughter of
hu: az ő lánya:

[ctx: daughter’s child]
en: grandchild
hu: unoka

[ctx: daughter’s child’s child]
en: great-grandchild
hu: ükunoka

[ctx: daughter’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
hu: lányükunoka

[ctx: daughter’s child’s son]
en: great-grandson
hu: fiúükunoka

[ctx: daughter’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
hu: Egy lányunoka örökbefogadása

[ctx: daughter’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
hu: Lányunoka keresztelése

[ctx: daughter’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
hu: Lányunoka születése

[ctx: daughter’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
hu: Lányunoka temetése

[ctx: daughter’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
hu: Lányunoka keresztelése

[ctx: daughter’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
hu: Lányunoka hamvasztása

[ctx: daughter’s daughter]
en: Death of a granddaughter
hu: Lányunoka halála

[ctx: daughter’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
hu: Lányunoka házassága

[ctx: daughter’s daughter]
en: granddaughter
hu: lányunoka

[ctx: daughter’s daughter’s child]
en: great-grandchild
hu: ükunoka

[ctx: daughter’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
hu: lányükunoka

[ctx: daughter’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
hu: lányunoka férje

[ctx: daughter’s daughter’s son]
en: great-grandson
hu: fiúükunoka

[ctx: daughter’s husband]
en: son-in-law
hu: vej

[ctx: daughter’s husband’s father]
en: son-in-law’s father
hu: nász

[ctx: daughter’s husband’s mother]
en: son-in-law’s mother
hu: nászasszony

[ctx: daughter’s husband’s parent]
en: son-in-law’s parent
hu: nász

[ctx: daughter’s son]
en: Adoption of a grandson
hu: Egy fiúunoka örökbefogadása

[ctx: daughter’s son]
en: Baptism of a grandson
hu: Fiúunoka keresztelése

[ctx: daughter’s son]
en: Birth of a grandson
hu: Fiúunoka születése

[ctx: daughter’s son]
en: Brit milah of a grandson
hu: Fiúunoka körülmetélése

[ctx: daughter’s son]
en: Burial of a grandson
hu: Fiúunoka temetése

[ctx: daughter’s son]
en: Christening of a grandson
hu: Fiúunoka keresztelése

[ctx: daughter’s son]
en: Cremation of a grandson
hu: Fiúunoka hamvasztása

[ctx: daughter’s son]
en: Death of a grandson
hu: Fiúunoka halála

[ctx: daughter’s son]
en: Marriage of a grandson
hu: Fiúunoka házassága

[ctx: daughter’s son]
en: grandson
hu: fiúunoka

[ctx: daughter’s son’s child]
en: great-grandchild
hu: ükunoka

[ctx: daughter’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
hu: lányükunoka

[ctx: daughter’s son’s son]
en: great-grandson
hu: fiúükunoka

[ctx: daughter’s son’s wife]
en: grandson’s wife
hu: fiúunoka felesége

en: death
hu: halál

en: degrees
hu: fok

en: delete
hu: törlés

en: deny
hu: tiltva

en: download
hu: letöltés

en: east
hu: kelet

en: edit
hu: szerkesztés

en: eighth cousin
hu: nyolcad-unokatestvér

en: elder brother
hu: báty

en: elder sibling
hu: idősebb testvér

en: elder sister
hu: nővér

en: eleventh cousin
hu: tizenegyed-unokatestvér

en: estate name
hu: birtoknév

en: estimated %s
hu: becsült %s

en: ex-husband
hu: volt férj

en: ex-partner
hu: volt élettárs

en: ex-spouse
hu: volt házastárs

en: ex-wife
hu: volt feleség

en: facts
hu: események

en: father
hu: apa

[ctx: father’s brother]
en: uncle
hu: nagybácsi

[ctx: father’s brother’s child]
en: first cousin
hu: első unokatestvér

[ctx: father’s brother’s daughter]
en: first cousin
hu: unokanővér

[ctx: father’s brother’s son]
en: first cousin
hu: unokafivér

[ctx: father’s brother’s wife]
en: aunt
hu: nagynéni

[ctx: father’s child]
en: half-sibling
hu: féltestvér

[ctx: father’s daughter]
en: half-sister
hu: lányféltestvér

[ctx: father’s father]
en: paternal grandfather
hu: apai nagyapa

[ctx: father’s father’s brother]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: father’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
hu: apa elsőfokú unokatestvére

[ctx: father’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
hu: másodnagynéni

[ctx: father’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
hu: másodnagybácsi

[ctx: father’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: father’s father’s father]
en: great-grandfather
hu: dédapa

[ctx: father’s father’s mother]
en: great-grandmother
hu: dédanya

[ctx: father’s father’s parent]
en: great-grandparent
hu: dédszülő

[ctx: father’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: father’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: father’s father’s sister]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: father’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
hu: apa első unokatestvére

[ctx: father’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
hu: másodnagynéni

[ctx: father’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: father’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
hu: másodnagybácsi

[ctx: father’s mother]
en: paternal grandmother
hu: apai nagyanya

[ctx: father’s mother’s brother]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: father’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
hu: apa első unokatestvére

[ctx: father’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
hu: másodnagynéni

[ctx: father’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
hu: másodnagybácsi

[ctx: father’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: father’s mother’s father]
en: great-grandfather
hu: dédapa

[ctx: father’s mother’s mother]
en: great-grandmother
hu: dédanya

[ctx: father’s mother’s parent]
en: great-grandparent
hu: dédszülő

[ctx: father’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: father’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: father’s mother’s sister]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: father’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
hu: apa első unokatestvére

[ctx: father’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
hu: másodnagynéni

[ctx: father’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: father’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
hu: másodnagybácsi

[ctx: father’s parent]
en: paternal grandparent
hu: apai nagyszülő

[ctx: father’s parent’s brother]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: father’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: father’s parent’s father]
en: great-grandfather
hu: dédapa

[ctx: father’s parent’s mother]
en: great-grandmother
hu: dédanya

[ctx: father’s parent’s parent]
en: great-grandparent
hu: dédszülő

[ctx: father’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: father’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: father’s parent’s sister]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: father’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: father’s sibling]
en: aunt/uncle
hu: nagynéni/nagybácsi

[ctx: father’s sister]
en: aunt
hu: nagynéni

[ctx: father’s sister’s child]
en: first cousin
hu: első unokatestvér

[ctx: father’s sister’s daughter]
en: first cousin
hu: unokanővér

[ctx: father’s sister’s husband]
en: uncle
hu: nagybácsi

[ctx: father’s sister’s son]
en: first cousin
hu: unokafivér

[ctx: father’s son]
en: half-brother
hu: fiúféltestvér

[ctx: father’s wife]
en: step-mother
hu: mostohaanya

[ctx: father’s wife’s child]
en: step-sibling
hu: mostohatestvér

[ctx: father’s wife’s daughter]
en: step-sister
hu: lánymostohatestvér

[ctx: father’s wife’s son]
en: step-brother
hu: mostohafivér

en: fifteenth cousin
hu: tizenötöd-unokatestvér

en: fifth %s
hu: ötödik %s

en: fifth cousin
hu: ötöd-unokatestvér

en: file upload capability
hu: fájlfeltöltési képesség

en: first
hu: első

en: first %s
hu: első %s

en: first cousin
hu: első unokatestvér

en: fourteenth cousin
hu: tizennegyed-unokatestvér

en: fourth %s
hu: negyedik %s

en: fourth cousin
hu: negyed-unokatestvér

en: from %1$s interval %2$s year | from %1$s interval %2$s years
hu[0]: kezdet: %1$s évköz: %2$s
hu[1]: kezdet: %1$s évköz: %2$s

en: from %s
hu: ettől: %s

en: from %s to %s
hu: ettől: %s eddig: %s

en: full circle
hu: teljes körös

en: gender
hu: nem

en: go to new individual
hu: folytatás új személlyel

[ctx: grandfather’s brother’s grandchild]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandfather’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandfather’s brother’s grandson]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandfather’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandfather’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandfather’s sibling’s grandson]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandfather’s sister’s grandchild]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandfather’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandfather’s sister’s grandson]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandmother’s brother’s grandchild]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandmother’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandmother’s brother’s grandson]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandmother’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandmother’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandmother’s sibling’s grandson]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandmother’s sister’s grandchild]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandmother’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandmother’s sister’s grandson]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandparent’s brother’s grandchild]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandparent’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandparent’s brother’s grandson]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandparent’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandparent’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandparent’s sibling’s grandson]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandparent’s sister’s grandchild]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandparent’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

[ctx: grandparent’s sister’s grandson]
en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

en: great ×%s aunt
hu: %s. nagynéni

en: great ×%s aunt/uncle
hu: %s. nagynéni/bácsi

en: great ×%s grandchild
hu: %s. unoka

en: great ×%s granddaughter
hu: %s. lányunoka

en: great ×%s grandfather
hu: %s. felmenő

en: great ×%s grandmother
hu: %s. felmenő

en: great ×%s grandparent
hu: %s. felmenő

en: great ×%s grandson
hu: %s. fiúunoka

en: great ×%s nephew
hu: testvér %s. unokája

en: great ×%s nephew/niece
hu: testvér %s. unokája

en: great ×%s niece
hu: testvér %s. unokája

en: great ×%s uncle
hu: %s. nagybácsi

[ctx: great ×(%s-1) grandfather’s brother]
en: great ×%s uncle
hu: %s. nagybácsi

[ctx: great ×(%s-1) grandmother’s brother]
en: great ×%s uncle
hu: %s. nagybácsi

[ctx: great ×(%s-1) grandparent’s brother]
en: great ×%s uncle
hu: %s. nagybácsi

en: great ×4 aunt
hu: szépszülők testvére

en: great ×4 aunt/uncle
hu: szépszülők testvére

en: great ×4 grandchild
hu: ősunoka

en: great ×4 granddaughter
hu: lányősunoka

en: great ×4 grandfather
hu: ősapa

[ctx: great ×4 grandfather’s brother]
en: great ×5 uncle
hu: ősnagybácsi

en: great ×4 grandmother
hu: ősanya

[ctx: great ×4 grandmother’s brother]
en: great ×5 uncle
hu: ősnagybácsi

en: great ×4 grandparent
hu: ősszülők

[ctx: great ×4 grandparent’s brother]
en: great ×5 uncle
hu: ősnagybácsi

en: great ×4 grandson
hu: fiúősunoka

en: great ×5 aunt
hu: ősnagynéni

en: great ×5 aunt/uncle
hu: ősnagybácsi/néni

en: great ×5 grandchild
hu: 5. unoka

en: great ×5 granddaughter
hu: 5. lányunoka

en: great ×5 grandfather
hu: 5. felmenő

[ctx: great ×5 grandfather’s brother]
en: great ×6 uncle
hu: 6. nagybácsi

en: great ×5 grandmother
hu: 5. felmenő

[ctx: great ×5 grandmother’s brother]
en: great ×6 uncle
hu: 6. nagybácsi

en: great ×5 grandparent
hu: 5. felmenő

[ctx: great ×5 grandparent’s brother]
en: great ×6 uncle
hu: 6. nagybácsi

en: great ×5 grandson
hu: 5. fiúunoka

en: great ×6 aunt
hu: 6. nagynéni

en: great ×6 aunt/uncle
hu: 6. nagynéni/bácsi

en: great ×6 grandchild
hu: 6. unoka

en: great ×6 granddaughter
hu: 6. unoka

en: great ×6 grandfather
hu: 6. felmenő

[ctx: great ×6 grandfather’s brother]
en: great ×7 uncle
hu: 7. nagybácsi

en: great ×6 grandmother
hu: 6. felmenő

[ctx: great ×6 grandmother’s brother]
en: great ×7 uncle
hu: 7. nagybácsi

en: great ×6 grandparent
hu: 6. felmenő

[ctx: great ×6 grandparent’s brother]
en: great ×7 uncle
hu: 7. nagybácsi

en: great ×6 grandson
hu: 6. unoka

en: great ×7 aunt
hu: 7. nagynéni

en: great ×7 aunt/uncle
hu: 7. nagynéni/bácsi

en: great ×7 grandchild
hu: 7. unoka

en: great ×7 granddaughter
hu: 7. unoka

en: great ×7 grandfather
hu: 7. felmenő

en: great ×7 grandmother
hu: 7. felmenő

en: great ×7 grandparent
hu: 7. felmenő

en: great ×7 grandson
hu: 7. unoka

[ctx: great-grandfather’s brother]
en: great-great-uncle
hu: dédapa fiútestvére

[ctx: great-grandmother’s brother]
en: great-great-uncle
hu: dédanya fiútestvére

[ctx: great-grandparent’s brother]
en: great-great-uncle
hu: dédszülő fiútestvére

en: great-great-aunt
hu: dédszülő lánytestvére

en: great-great-aunt/uncle
hu: dédszülő testvére

en: great-great-grandchild
hu: ükunoka

en: great-great-granddaughter
hu: lányükunoka

en: great-great-grandfather
hu: ükapa

[ctx: great-great-grandfather’s brother]
en: great-great-great-uncle
hu: ükapa fiútestvére

en: great-great-grandmother
hu: ükanya

[ctx: great-great-grandmother’s brother]
en: great-great-great-uncle
hu: ükanya fiútestvére

en: great-great-grandparent
hu: ükszülők

[ctx: great-great-grandparent’s brother]
en: great-great-great-uncle
hu: ükszülők fiútestvére

en: great-great-grandson
hu: fiúükunoka

en: great-great-great-aunt
hu: ükszülők lánytestvére

en: great-great-great-aunt/uncle
hu: ükszülők testvére

en: great-great-great-grandchild
hu: szépunoka

en: great-great-great-granddaughter
hu: lányszépunoka

en: great-great-great-grandfather
hu: szépapa

[ctx: great-great-great-grandfather’s brother]
en: great ×4 uncle
hu: szépapa testvére

en: great-great-great-grandmother
hu: szépanya

[ctx: great-great-great-grandmother’s brother]
en: great ×4 uncle
hu: szépanya testvére

en: great-great-great-grandparent
hu: szépszülők

[ctx: great-great-great-grandparent’s brother]
en: great ×4 uncle
hu: szépszülők testvére

en: great-great-great-grandson
hu: fiúszépunoka

en: half circle
hu: fél körös

en: half-year after marriage
hu: fél év az esküvő után

en: herself
hu: ő maga

en: hh:mm or hh:mm:ss
hu: óó:pp vagy óó:pp:mm

en: hide
hu: rejtsd el

en: himself
hu: ő maga

en: husband
hu: férj

[ctx: husband’s brother]
en: brother-in-law
hu: sógor

[ctx: husband’s brother’s wife]
en: sister-in-law
hu: sógornő

[ctx: husband’s child]
en: step-child
hu: mostohagyermek

[ctx: husband’s daughter]
en: step-daughter
hu: mostohalány

[ctx: husband’s father]
en: father-in-law
hu: após

[ctx: husband’s mother]
en: mother-in-law
hu: anyós

[ctx: husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
hu: sógor/sógornő

[ctx: husband’s sister]
en: sister-in-law
hu: sógornő

[ctx: husband’s sister’s husband]
en: brother-in-law
hu: sógor

[ctx: husband’s son]
en: step-son
hu: mostohafiú

en: immigration name
hu: bevándorlási név

en: import
hu: betöltés

en: interpreted %s (%s)
hu: értelmezhető %s (%s)

en: interval %s year | interval %s years
hu[0]: %s éves időszak
hu[1]: %s éves időszak

en: interval one child
hu: évek az első gyermek születéséig

en: interval two children
hu: évek a második gyermek születéséig

en: invert selection
hu: inverz kijelölés

en: last
hu: utolsó

en: link
hu: kapcsolás

en: list
hu: felsorolás

en: maiden name
hu: leánykori név

en: managers
hu: webhelyfelügyelők

en: markdown
hu: Markdown

en: marriage
hu: házasság

en: married name
hu: házassági név

en: matrilineal
hu: matrilineáris (anyai ági)

en: maximum %s day | maximum %s days
hu[0]: legfeljebb %s nap
hu[1]: legfeljebb %s nap

en: members
hu: tagok

en: midnight
hu: éjfél

en: minimal
hu: csupasz

en: month
hu: hónap

en: months after marriage
hu: hónappal az esküvő után

en: months before and after marriage
hu: hónappal az esküvő előtt és után

en: mother
hu: anya

[ctx: mother’s brother]
en: uncle
hu: nagybácsi

[ctx: mother’s brother’s child]
en: first cousin
hu: első unokatestvér

[ctx: mother’s brother’s daughter]
en: first cousin
hu: unokanővér

[ctx: mother’s brother’s son]
en: first cousin
hu: unokafivér

[ctx: mother’s brother’s wife]
en: aunt
hu: nagynéni

[ctx: mother’s child]
en: half-sibling
hu: féltestvér

[ctx: mother’s daughter]
en: half-sister
hu: lányféltestvér

[ctx: mother’s father]
en: maternal grandfather
hu: anyai nagyapa

[ctx: mother’s father’s brother]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: mother’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
hu: anya első unokatestvére

[ctx: mother’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
hu: másodnagynéni

[ctx: mother’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
hu: másodnagybácsi

[ctx: mother’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: mother’s father’s father]
en: great-grandfather
hu: dédapa

[ctx: mother’s father’s mother]
en: great-grandmother
hu: dédanya

[ctx: mother’s father’s parent]
en: great-grandparent
hu: dédszülő

[ctx: mother’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: mother’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: mother’s father’s sister]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: mother’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
hu: anya első unokatestvére

[ctx: mother’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
hu: másodnagynéni

[ctx: mother’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: mother’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
hu: másodnagybácsi

[ctx: mother’s husband]
en: step-father
hu: mostohaapa

[ctx: mother’s husband’s child]
en: step-sibling
hu: mostohatestvér

[ctx: mother’s husband’s daughter]
en: step-sister
hu: lánymostohatestvér

[ctx: mother’s husband’s son]
en: step-brother
hu: mostohafivér

[ctx: mother’s mother]
en: maternal grandmother
hu: anyai nagyanya

[ctx: mother’s mother’s brother]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: mother’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
hu: anya első unokatestvére

[ctx: mother’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
hu: másodnagynéni

[ctx: mother’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
hu: másodnagybácsi

[ctx: mother’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: mother’s mother’s father]
en: great-grandfather
hu: dédapa

[ctx: mother’s mother’s mother]
en: great-grandmother
hu: dédanya

[ctx: mother’s mother’s parent]
en: great-grandparent
hu: dédszülő

[ctx: mother’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: mother’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: mother’s mother’s sister]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: mother’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
hu: anya első unokatestvére

[ctx: mother’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
hu: másodnagynéni

[ctx: mother’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: mother’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
hu: másodnagybácsi

[ctx: mother’s parent]
en: maternal grandparent
hu: anyai nagyszülő

[ctx: mother’s parent’s brother]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: mother’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: mother’s parent’s father]
en: great-grandfather
hu: dédapa

[ctx: mother’s parent’s mother]
en: great-grandmother
hu: dédanya

[ctx: mother’s parent’s parent]
en: great-grandparent
hu: dédszülő

[ctx: mother’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: mother’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: mother’s parent’s sister]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: mother’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: mother’s sibling]
en: aunt/uncle
hu: nagynéni/nagybácsi

[ctx: mother’s sister]
en: aunt
hu: nagynéni

[ctx: mother’s sister’s child]
en: first cousin
hu: első unokatestvér

[ctx: mother’s sister’s daughter]
en: first cousin
hu: unokanővér

[ctx: mother’s sister’s husband]
en: uncle
hu: nagybácsi

[ctx: mother’s sister’s son]
en: first cousin
hu: unokafivér

[ctx: mother’s son]
en: half-brother
hu: fiúféltestvér

en: never
hu: sosem

en: next
hu: következő

en: ninth cousin
hu: kilenced-unokatestvér

en: no
hu: nem

en: none
hu: nincs

en: noon
hu: dél

en: north
hu: észak

en: numbers
hu: számok

en: of
hu: /

en: on the date of death
hu: az elhalálozás napján

en: overall
hu: teljes

en: p.m.
hu: du.

[ctx: paper size]
en: Legal
hu: Legal (216 × 356 mm)

[ctx: paper size]
en: Letter
hu: Letter (216 × 279 mm)

en: parent
hu: szülő

[ctx: parent’s brother]
en: uncle
hu: nagybácsi

[ctx: parent’s brother’s wife]
en: aunt
hu: nagynéni

[ctx: parent’s child]
en: half-sibling
hu: féltestvér

[ctx: parent’s daughter]
en: half-sister
hu: lányféltestvér

[ctx: parent’s father]
en: grandfather
hu: nagyapa

[ctx: parent’s father’s brother]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: parent’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: parent’s father’s father]
en: great-grandfather
hu: dédapa

[ctx: parent’s father’s mother]
en: great-grandmother
hu: dédanya

[ctx: parent’s father’s parent]
en: great-grandparent
hu: dédszülő

[ctx: parent’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: parent’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: parent’s father’s sister]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: parent’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: parent’s mother]
en: grandmother
hu: nagyanya

[ctx: parent’s mother’s brother]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: parent’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: parent’s mother’s father]
en: great-grandfather
hu: dédapa

[ctx: parent’s mother’s mother]
en: great-grandmother
hu: dédanya

[ctx: parent’s mother’s parent]
en: great-grandparent
hu: dédszülő

[ctx: parent’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: parent’s mother’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: parent’s mother’s sister]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: parent’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: parent’s parent]
en: grandparent
hu: nagyszülő

[ctx: parent’s parent’s brother]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: parent’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: parent’s parent’s father]
en: great-grandfather
hu: dédapa

[ctx: parent’s parent’s mother]
en: great-grandmother
hu: dédanya

[ctx: parent’s parent’s parent]
en: great-grandparent
hu: dédszülő

[ctx: parent’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: parent’s parent’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
hu: nagy-nagybácsi/néni

[ctx: parent’s parent’s sister]
en: great-aunt
hu: nagy-nagynéni

[ctx: parent’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
hu: nagy-nagybácsi

[ctx: parent’s sibling]
en: aunt/uncle
hu: nagynéni/nagybácsi

[ctx: parent’s sister]
en: aunt
hu: nagynéni

[ctx: parent’s sister’s husband]
en: uncle
hu: nagybácsi

[ctx: parent’s son]
en: half-brother
hu: fiúféltestvér

[ctx: parent’s spouse]
en: step-parent
hu: mostohaszülő

[ctx: parent’s spouse’s child]
en: step-sibling
hu: mostohatestvér

[ctx: parent’s spouse’s daughter]
en: step-sister
hu: lánymostohatestvér

[ctx: parent’s spouse’s son]
en: step-brother
hu: mostohafivér

en: partner
hu: élettárs

en: patrilineal
hu: patrilineáris (apai ági)

en: pending
hu: függőben lévő

en: percentage
hu: százalék

en: pixels
hu: képpont

en: preview
hu: előnézet

en: previous
hu: előző

en: primary evidence
hu: elsődleges bizonyíték

en: quarters after marriage
hu: negyedév az esküvő után

en: questionable evidence
hu: megkérdőjelezhető bizonyíték

en: records
hu: bejegyzések

en: rejected
hu: elutasítva

en: religious name
hu: vallási név

en: replace
hu: csere

en: reporting
hu: jelentés

en: reset
hu: alapértékek

en: robot
hu: keresőrobot

en: save
hu: mentés

en: search
hu: keresés

en: second %s
hu: második %s

en: second cousin
hu: másod-unokatestvér

en: secondary evidence
hu: másodlagos bizonyíték

en: select all
hu: mind kijelölése

en: select none
hu: kijelölés megszüntetése

en: self
hu: ő maga

en: seventh cousin
hu: heted-unokatestvér

en: show
hu: mutasd

en: show the chart
hu: mutasd az ábrát

en: sibling
hu: testvér

[ctx: sibling’s child]
en: nephew/niece
hu: unokaöcs/unokahúg

[ctx: sibling’s child’s child]
en: great-nephew/niece
hu: nagy-unokaöcs/húg

[ctx: sibling’s child’s daughter]
en: great-niece
hu: nagy-unokahúg

[ctx: sibling’s child’s son]
en: great-nephew
hu: nagy-unokaöcs

[ctx: sibling’s daughter]
en: niece
hu: unokahúg

[ctx: sibling’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
hu: nagy-unokaöcs/húg

[ctx: sibling’s daughter’s daughter]
en: great-niece
hu: nagy-unokahúg

[ctx: sibling’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
hu: unokahúg férje

[ctx: sibling’s daughter’s son]
en: great-nephew
hu: nagy-unokaöcs

[ctx: sibling’s son]
en: nephew
hu: unokaöcs

[ctx: sibling’s son’s child]
en: great-nephew/niece
hu: nagy-unokaöcs/húg

[ctx: sibling’s son’s daughter]
en: great-niece
hu: nagy-unokahúg

[ctx: sibling’s son’s son]
en: great-nephew
hu: nagy-unokaöcs

[ctx: sibling’s son’s wife]
en: niece-in-law
hu: unokaöcs felesége

[ctx: sibling’s spouse]
en: brother/sister-in-law
hu: sógor/sógornő

en: sign in
hu: bejelentkezés

en: sign out
hu: kijelentkezés

en: sister
hu: lánytestvér

[ctx: sisters’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
hu: unokahúg férje

[ctx: sisters’s son’s wife]
en: niece-in-law
hu: unokaöcs felesége

[ctx: sister’s child]
en: nephew/niece
hu: unokaöcs/unokahúg

[ctx: sister’s daughter]
en: niece
hu: unokahúg

[ctx: sister’s husband]
en: brother-in-law
hu: sógor

[ctx: sister’s husband’s brother]
en: brother-in-law
hu: sógor

[ctx: sister’s husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
hu: sógor/sógornő

[ctx: sister’s husband’s sister]
en: sister-in-law
hu: sógornő

[ctx: sister’s son]
en: nephew
hu: unokaöcs

en: sixth cousin
hu: hatod-unokatestvér

en: son
hu: fiúgyermek

en: son of
hu: az ő fia

[ctx: son’s child]
en: grandchild
hu: unoka

[ctx: son’s child’s child]
en: great-grandchild
hu: ükunoka

[ctx: son’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
hu: lányükunoka

[ctx: son’s child’s son]
en: great-grandson
hu: fiúükunoka

[ctx: son’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
hu: Egy lányunoka örökbefogadása

[ctx: son’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
hu: Lányunoka keresztelése

[ctx: son’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
hu: Lányunoka születése

[ctx: son’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
hu: Lányunoka temetése

[ctx: son’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
hu: Lányunoka keresztelése

[ctx: son’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
hu: Lányunoka hamvasztása

[ctx: son’s daughter]
en: Death of a granddaughter
hu: Lányunoka halála

[ctx: son’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
hu: Lányunoka házassága

[ctx: son’s daughter]
en: granddaughter
hu: lányunoka

[ctx: son’s daughter’s child]
en: great-grandchild
hu: ükunoka

[ctx: son’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
hu: lányükunoka

[ctx: son’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
hu: lányunoka férje

[ctx: son’s daughter’s son]
en: great-grandson
hu: fiúükunoka

[ctx: son’s son]
en: Adoption of a grandson
hu: Egy fiúunoka örökbefogadása

[ctx: son’s son]
en: Baptism of a grandson
hu: Fiúunoka keresztelése

[ctx: son’s son]
en: Birth of a grandson
hu: Fiúunoka születése

[ctx: son’s son]
en: Brit milah of a grandson
hu: Fiúunoka körülmetélése

[ctx: son’s son]
en: Burial of a grandson
hu: Fiúunoka temetése

[ctx: son’s son]
en: Christening of a grandson
hu: Fiúunoka keresztelése

[ctx: son’s son]
en: Cremation of a grandson
hu: Fiúunoka hamvasztása

[ctx: son’s son]
en: Death of a grandson
hu: Fiúunoka halála

[ctx: son’s son]
en: Marriage of a grandson
hu: Fiúunoka házassága

[ctx: son’s son]
en: grandson
hu: fiúunoka

[ctx: son’s son’s child]
en: great-grandchild
hu: ükunoka

[ctx: son’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
hu: lányükunoka

[ctx: son’s son’s son]
en: great-grandson
hu: fiúükunoka

[ctx: son’s son’s wife]
en: grandson’s wife
hu: fiúunoka felesége

[ctx: son’s wife]
en: daughter-in-law
hu: meny

[ctx: son’s wife’s father]
en: daughter-in-law’s father
hu: nász

[ctx: son’s wife’s mother]
en: daughter-in-law’s mother
hu: nászasszony

[ctx: son’s wife’s parent]
en: daughter-in-law’s parent
hu: nász

en: sort by date
hu: rendezés dátum szerint

en: sort by date of birth
hu: rendezés születés dátuma szerint

en: sort by date of death
hu: rendezés elhalálozás dátuma szerint

en: sort by date of marriage
hu: rendezés házasság dátuma szerint

en: sort by date, newest first
hu: rendezés dátum szerint, újak előbb

en: sort by date, oldest first
hu: rendezés dátum szerint, régiek előbb

en: sort by filename
hu: rendezés fájlnév szerint

en: sort by name
hu: rendezés név szerint

en: sort by title
hu: rendezés cím szerint

en: south
hu: dél

en: spouse
hu: házastárs

[ctx: spouse’s brother]
en: brother-in-law
hu: sógor

[ctx: spouse’s child]
en: step-child
hu: mostohagyermek

[ctx: spouse’s daughter]
en: step-daughter
hu: mostohalány

[ctx: spouse’s father]
en: father-in-law
hu: após

[ctx: spouse’s mother]
en: mother-in-law
hu: anyós

[ctx: spouse’s parent]
en: mother/father-in-law
hu: anyós/após

[ctx: spouse’s sibling]
en: brother/sister-in-law
hu: sógor/sógornő

[ctx: spouse’s sister]
en: sister-in-law
hu: sógornő

[ctx: spouse’s son]
en: step-son
hu: mostohafiú

en: table
hu: táblázat

en: tag cloud
hu: címkefelhő

en: tenth cousin
hu: tized-unokatestvér

en: the database connection settings in the file “/data/config.ini.php” are still correct
hu: az adatbázis beállításai a „/data/config.ini.php” fájlban helyesnek tűnnek

en: the folder “/data” and the file “/data/config.ini.php” have access permissions that allow the webserver to read them
hu: a „/data” mappa és a „/data/config.ini.php” fájl hozzáférési jogai lehetővé teszik a webszerver általi olvasásukat

en: themself
hu: ő maga

en: third %s
hu: harmadik %s

en: third cousin
hu: harmad-unokatestvér

en: thirteenth cousin
hu: tizenharmad-unokatestvér

en: this record does not exist
hu: ez a bejegyzés nem létezik

en: three-quarter circle
hu: háromnegyed körös

en: to %s
hu: eddig: %s

en: twelfth cousin
hu: tizenketted-unokatestvér

en: twin brother
hu: fiúikertestvér

en: twin sibling
hu: ikertestvér

en: twin sister
hu: lányikertestvér

en: unknown
hu: ismeretlen

[ctx: unknown century]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: unknown family]
en: unknown
hu: ismeretlenek

[ctx: unknown gender]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: unknown people]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: unlimited
hu: korlátlan

en: unreliable evidence
hu: megbízhatatlan bizonyíték

en: update
hu: frissítés

en: upload
hu: feltöltés

en: view
hu: lássuk

en: visitors
hu: látogatók

en: webtrees cannot connect to the PhpGedView database: %s.
hu: A webtrees nem tud csatlakozni a PhpGedView adatbázisához: %s.

en: webtrees message
hu: webtrees-üzenet

en: webtrees needs a MySQL database, version %s or later.
hu: A webtrees a MySQL %s vagy újabb verzióját igényli.

en: webtrees needs to send emails, such as password reminders and website notifications. To do this, it can use this server’s built in PHP mail facility (which is not always available) or an external SMTP (mail-relay) service, for which you will need to provide the connection details.
hu: A webtrees automatikusan küld leveleket, például jelszó-emlékeztetőket vagy webhelyértesítéseket. Ehhez használhatja a szerver beépített PHP levélküldő képességét (amely nem mindig áll rendelkezésre) vagy egy külső SMTP (levéltovábbító) szolgáltatást, amelyhez meg kell adnia a kapcsolódási információkat.

en: webtrees reply address
hu: webtrees-válaszcím

en: webtrees sends emails with no storage
hu: A webtrees tárolás nélkül küldi az e-maileket

en: webtrees uses UTF-8 encoding for accented letters, special characters and non-Latin scripts. If you want to use this GEDCOM file with genealogy software that does not support UTF-8, then you can create it using ISO-8859-1 encoding.
hu: A webtrees UTF-8 kódolást használ az ékezetes betűkhöz, a különleges karakterekhez és a nem latin betűs íráshoz. Ha ezt a GEDCOM-fájlt olyan származástani alkalmazással szeretné használni, amely nem támogatja az UTF-8 kódolást, létrehozhatja ISO-8859-1 kódolást használva.

en: webtrees’ database must be on the same server as PhpGedView’s
hu: A webtrees adatbázisának a PhpGedView adatbázisával megegyező szerveren kell lennie

en: west
hu: nyugat

en: wife
hu: feleség

[ctx: wife’s brother]
en: brother-in-law
hu: sógor

[ctx: wife’s brother’s wife]
en: sister-in-law
hu: sógornő

[ctx: wife’s child]
en: step-child
hu: mostohagyermek

[ctx: wife’s daughter]
en: step-daughter
hu: mostohalány

[ctx: wife’s father]
en: father-in-law
hu: após

[ctx: wife’s mother]
en: mother-in-law
hu: anyós

[ctx: wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
hu: sógor/sógornő

[ctx: wife’s sister]
en: sister-in-law
hu: sógornő

[ctx: wife’s sister’s husband]
en: brother-in-law
hu: sógor

[ctx: wife’s son]
en: step-son
hu: mostohafiú

en: years
hu: év

en: yes
hu: igen

en: you can connect to the database using other applications, such as phpmyadmin
hu: csatlakozhat az adatbázishoz külső programok felhasználásával, amilyen a phpMyAdmin

en: younger brother
hu: öcs

en: younger sibling
hu: fiatalabb testvér

en: younger sister
hu: húg

en: ±%s year | ±%s years
hu[0]: ±%s év
hu[1]: ±%s év

en: “%s”
hu: „%s”

en: “%s” has been added to your favorites.
hu: A(z) „%s” a kedvencei közé került.

en: “%s” has been deleted.
hu: „%s” és adatainak törlése megtörtént.
