webtrees - en to hr translation catalogue (2770 entries)

en:  but the details are unknown
hr:  ali detalji nisu poznati

en:  in
hr:  u

en:  per gender
hr:  prema spolu

en:  per time period
hr:  prema vremenskom periodu

en: %1$s %2$s has a %3$s link to %4$s.
hr: %1$s %2$s ima %3$s link na %4$s.

en: %1$s %2$s times removed ascending
hr: %1$s %2$s puta uklonjen uzlazno

en: %1$s %2$s times removed descending
hr: %1$s %2$s puta uklonjen silazno

en: %1$s KB were downloaded in %2$s seconds.
hr: %1$sKB je skinuto u %2$s sekundi.

en: %1$s does not exist.
hr: %1$s ne postoji.

en: %1$s does not exist. Did you mean %2$s?
hr: %1$s ne postoji. Da li ste mislili %2$s?

en: %1$s does not have a link back to %2$s.
hr: %1$s nema vezu natrag na %2$s.

en: %1$s file was extracted in %2$s seconds. | %1$s files were extracted in %2$s seconds.
hr[0]: Datoteka %1$s je raspakirana u %2$s sekundi.
hr[1]: Datoteka %1$s je raspakirana u %2$s sekunde.
hr[2]: Datoteka %1$s je raspakirana u %2$s sekundi.

en: %1$s individual displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations. | %1$s individuals displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations.
hr[0]: %1$s pojedinac prikazan, od normalno ukupno %2$s, od %3$s generacija.
hr[1]: %1$s pojedinca prikazana, od normalno ukupno %2$s, od %3$s generacije.
hr[2]: %1$s pojedinaca prikazano, od normalno ukupno %2$s, od %3$s generacija.

en: %1$s individual is missing birthplace map coordinates: %2$s. | %1$s individuals are missing birthplace map coordinates: %2$s.
hr[0]: %1$s pojedincu nedostaju koordinate mjesta rođenja: %2$s.
hr[1]: %1$s pojedinca nedostaju koordinate mjesta rođenja: %2$s.
hr[2]: %1$s pojedinaca nedostaju koordinate mjesta rođenja: %2$s.

en: %1$s is a %2$s but a %3$s is expected.
hr: %1$s je %2$s a %3$s je očekivano.

en: %1$s × %2$s pixels
hr: %1$s × %2$s piksela

en: %1$s’s %2$s
hr: %1$s %2$s

en: %j %F %Y
hr: %j. %F %Y

en: %s BCE
hr: %s p.n.e

en: %s and her ancestors
hr: %s i njezini preci

en: %s and his ancestors
hr: %s i njegovi preci

en: %s and the individuals that reference it.
hr: %s i povezani pojedinci.

en: %s and their children
hr: %s i njihova djeca

en: %s and their descendants
hr: %s i njihovi potomci

en: %s anonymous signed-in user | %s anonymous signed-in users
hr[0]: %s anonimni prijavljeni korisnik
hr[1]: %s anonimna prijavljena korisnika
hr[2]: %s anonimnih prijavljenih korisnika

en: %s child | %s children
hr[0]: %s dijete
hr[1]: %s djeteta
hr[2]: %s djece

en: %s day | %s days
hr[0]: %s dan
hr[1]: %s dana
hr[2]: %s dana

en: %s day ago | %s days ago
hr[0]: Prije %s dan
hr[1]: Prije %s dana
hr[2]: Prije %s dana

en: %s family has been updated. | %s families have been updated.
hr[0]: %s obitelj je ažurirana.
hr[1]: %s obitelji je ažurirano.
hr[2]: %s obitelji je ažurirano.

en: %s family tree | %s family trees
hr[0]: %s obiteljsko stablo
hr[1]: %s obiteljska stabla
hr[2]: %s obiteljskih stabla

en: %s grandchild | %s grandchildren
hr[0]: %s unuk
hr[1]: %s unuka
hr[2]: %s unuka

en: %s hour ago | %s hours ago
hr[0]: Prije %s sat
hr[1]: Prije %s sata
hr[2]: Prije %s sati

en: %s individual | %s individuals
hr[0]: %s osoba
hr[1]: %s osobe
hr[2]: %s osoba

en: %s individual has been updated. | %s individuals have been updated.
hr[0]: %s osoba je ažurirana.
hr[1]: %s osobe su ažurirane.
hr[2]: %s osoba je ažurirano.

en: %s individual is private. | %s individuals are private.
hr[0]: %s pojedinac je privatan.
hr[1]: %s pojedinca su privatni.
hr[2]: %s pojedinaca je privatno.

en: %s individual with events between %s and %s | %s individuals with events between %s and %s
hr[0]: %s osoba sa događajima između %s i %s
hr[1]: %s osobe sa događajima između %s i %s
hr[2]: %s osoba sa događajima između %s i %s

en: %s individual with events in %s | %s individuals with events in %s
hr[0]: %s osoba sa događajima u %s
hr[1]: %s osobe sa događajima u %s
hr[2]: %s osoba sa događajima u %s

en: %s individual with events in %s between %s and %s | %s individuals with events in %s between %s and %s
hr[0]: %s osoba sa događajima u %s između %s i %s
hr[1]: %s osobe sa događajima u %s između %s i %s
hr[2]: %s osoba sa događajima u %s između %s i %s

en: %s is disabled on this server. You cannot install webtrees until it is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
hr: %s je isključen na ovom serveru. Ne možete instalirati webtrees dok je isključen. Zamolite vašeg server administratora da ga uključi.

en: %s message | %s messages
hr[0]: %s poruka
hr[1]: %s poruke
hr[2]: %s poruka

en: %s minute ago | %s minutes ago
hr[0]: Prije %s minute
hr[1]: Prije %s minute
hr[2]: Prije %s minuta

en: %s month | %s months
hr[0]: %s mjesec
hr[1]: %s mjeseca
hr[2]: %s mjeseci

en: %s month ago | %s months ago
hr[0]: Prije %s mjesec
hr[1]: Prije %s mjeseca
hr[2]: Prije %s mjeseci

en: %s note has been updated. | %s notes have been updated.
hr[0]: %s bilješka je ažurirana.
hr[1]: %s bilješke su ažurirane.
hr[2]: %s bilješki je ažurirano.

en: %s second ago | %s seconds ago
hr[0]: Prije %s sekundu
hr[1]: Prije %s sekunde
hr[2]: Prije %s sekundi

en: %s signed-in user | %s signed-in users
hr[0]: %s prijavljeni korisnik
hr[1]: %s prijavljena korisnika
hr[2]: %s prijavljenih korisnika

en: %s source has been updated. | %s sources have been updated.
hr[0]: %s izvor je ažuriran.
hr[1]: %s izvora su ažurirana.
hr[2]: %s izvora je ažurirano.

en: %s week | %s weeks
hr[0]: %s tjedan
hr[1]: %s tjedna
hr[2]: %s tjedana

en: %s year | %s years
hr[0]: %s godina
hr[1]: %s godine
hr[2]: %s godina

en: %s year ago | %s years ago
hr[0]: Prije %s godine
hr[1]: Prije %s godine
hr[2]: Prije %s godina

en: %s year anniversary
hr: %s. godišnjica

en: %s × cousin
hr: %s × rođaci

en: %s&nbsp;BCE
hr: %s&nbsp;p.n.e

en: %s&nbsp;CE
hr: %s&nbsp;n.e

en: %s, her ancestors and their families
hr: %s, njezini preci i njihove obitelji

en: %s, her parents and siblings
hr: %s, njezini roditelji i braća i sestre

en: %s, her spouses and children
hr: %s, njezini supružnici i djeca

en: %s, her spouses and descendants
hr: %s, njezini supružnici i potomci

en: %s, his ancestors and their families
hr: %s, njegovi preci i njihove obitelji

en: %s, his parents and siblings
hr: %s, njegovi roditelji i braća i sestre

en: %s, his spouses and children
hr: %s, njegove supruge i djeca

en: %s, his spouses and descendants
hr: %s, njegove supruge i potomci

en: &lt;select&gt;
hr: &lt;odaberi&gt;

[ctx: (a man’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
hr: pranećak

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
hr: Pranećak/nećakinja

[ctx: (a man’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
hr: pranećak

[ctx: (a woman’s) sister’s child’s son]
en: great-nephew
hr: pranećak

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
hr: pranećak/pranećakinja

[ctx: (a woman’s) sister’s daughter’s son]
en: great-nephew
hr: pranećak

en: (aged %s)
hr: (star %s)

en: (aged less than %s)
hr: (star manje od %s)

en: (aged more than %s)
hr: (star više od %s)

en: (filtered from %s total entries)
hr: (filtrirano od ukupno %s unosa)

en: (in childhood)
hr: (u djetinjstvu)

en: (in infancy)
hr: (kao dojenče)

en: (stillborn)
hr: (mrtvorođeno)

en: <b>Important note:</b> The transfer wizard is not able to assist with moving media items. You will need to set up and move or copy your media configuration and objects separately after the transfer wizard is finished.
hr: <b>Važna napomena:</b> Čarobnjak za prijenos nije u stanju premiještati medijske stavke. Vi trebate postaviti i premjestiti ili kopirati vašu medija konfiguraciju i objekte nakon što čarobnjak prijenosa završi.

en: <b>Please note:</b> Private information of living individuals will only be given to family relatives and close friends. You will be asked to verify your relationship before you will receive any private data. Sometimes information of dead individuals may also be private. If this is the case, it is because there is not enough information known about the individual to determine whether they are alive or not and we probably do not have more information on this individual.<br><br>Before asking a question, please verify that you are inquiring about the correct individual by checking dates, places, and close relatives. If you are submitting changes to the genealogy data, please include the sources where you obtained the data.
hr: <b>Molim pažnju:</b> Privatne informacije o živim osobama će biti dane samo rođacima i bliskim prijateljima. Biti ćete zamoljeni da dokažete svoju srodnost prije nego vam se prenesu ikakvi podaci. U nekim slučajevima i informacije o umrlim osobama mogu biti privatne. Ako je to slučaj, to je zato što nemamo dovoljno podataka o toj osobi da bi odredili je li osoba živa ili ne.<br><br>Prije ikakvih upita, molimo da provjerite da je osoba o kojoj se raspitujete baš ta osoba koju tražite. Provjerite podatke! Ako radite promjene na genealškim podacima, molimo da priložite informacije o vašim izvorima podataka.

en: <default theme>
hr: <zadana tema>

en: <div class="largeError">Notice:</div><div class="error">By completing and submitting this form, you agree:<ul><li>to protect the privacy of living individuals listed on our site;</li><li>and in the text box below, to explain to whom you are related, or to provide us with information on someone who should be listed on our website.</li></ul></div>
hr: <div class="largeError">Obavijest:</div><div class="error">Ispunjavanjem i slanjem ovog obrasca, slažete se:<ul><li>da ćete zaštititi privatnost živih osoba prikazanih na ovim stranicama;</li><li>i u tekst polje ispod, opisati sa kime ste u rodu ili nam dati informacije o nekome tko bi trebao biti prikazan na ovim stranicama.</li></ul></div>

en: A child may have more than one set of parents. The relationship between the child and the parents can be biological, legal, or based on local culture and tradition. If no pedigree is specified, then a biological relationship will be assumed.
hr: Dijete može imati više od jednog para roditelja. Odnos između djeteta i roditelja može biti biološka, pravna ili bazirana na lokalnoj kulturi i tradiciji. Ako rodoslovlje nije specificirano, tada se podrazumijeva biološki odnos.

en: A common error is to have multiple links to the same record, for example listing the same child more than once in a family record.
hr: Uobičajena greška je da imate višestruke veze prema istom zapisu. Primjer: Dijete se prikazuje više puta u isto obitelji.

en: A database server can store many separate databases. You need to select an existing database (created by your server’s administrator) or create a new one (if your database user account has sufficient privileges).
hr: Server baze podataka može spremiti više odvojenih baza podataka. Vi trebate odabrati postojeću bazu (kreiranu od vašeg server administratora) ili kreirati novu (ako vaš korisnički račun to dopušta).

en: A file on the server
hr: Datoteka na serveru

en: A file on your computer
hr: Datoteka na vašem računalu

en: A greeting message and useful links for a user.
hr: Pozdravna poruka i korisni linkovi za korisnika.

en: A greeting message for site visitors.
hr: Pozdravna poruka za posjetitelja.

en: A list of frequently asked questions and answers.
hr: Popis najčešćih pitanja i odgovora.

en: A list of records that have been updated recently.
hr: Popis zapisa koji su ažurirani nedavno.

en: A list of tasks and activities that are linked to the family tree.
hr: Popis zadataka i aktivnosti koja su vezana na obiteljsko stablo.

en: A list of the Hebrew death anniversaries that will occur in the near future.
hr: Popis Hebrejskih godišnjica smrti koje će biti u bližoj budućnosti.

en: A list of the anniversaries that occur today.
hr: Popis godišnjica na današnji dan.

en: A list of the anniversaries that will occur in the near future.
hr: Popis godišnjica koja će biti uskoro.

en: A list of the most popular given names.
hr: Popis najpopularnijih imena.

en: A list of the most popular surnames.
hr: Popis najpopularnijih prezimena.

en: A list of the pages that have been viewed the most number of times.
hr: Popis stranica koje su najčešće pogledane.

en: A list of users and visitors who are currently online.
hr: Popis korisnika i posjetitelja koji su trenutno online.

en: A media object is a record in the family tree which contains information about a media file. This information may include a title, a copyright notice, a transcript, privacy restrictions, etc. The media file, such as the photo or video, can be stored locally (on this webserver) or remotely (on a different webserver).
hr: Medijski objekt je zapis u obiteljskom stablu koji sadrži informacije o medijskoj datoteci. Te informacije mogu uključivati: naslov, bilješku o pravu kopiranja, prepis, privatna ograničenja, itd. Medijska datoteka, kao što su fotografije, video, mogu biti spremljene lokalno (na ovom webserveru) ili udaljeno na nekom drugom webserveru.

en: A new password has been created and emailed to %s. You can change this password after you sign in.
hr: Nova lozinka je kreirana i poslana e-malom %s. Možete promijeniti svoju lozinku nakon prijave.

en: A new password has been requested for your username.
hr: Nova lozinka je zatražena za vaše korisničko ime.

en: A new user (%1$s) has requested an account (%2$s) and verified an email address (%3$s).
hr: Novi korisnik (%1$s) je zatražio račun (%2$s) i potvrdio e.mail adresu (%3$s).

en: A new version of webtrees is available.
hr: Nova verzija webtrees je dostupna.

en: A private area to record notes or keep a journal.
hr: Privatna zona za pisanje bilježaka ili držanje dnevnika.

en: A prospective user has registered with webtrees at %s.
hr: Potencijalni korisnik je registriran preko webtrees na %s.

en: A report of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
hr: Izvještaj predaka pojedinaca, formatirano kao stablo.

en: A report of an individual’s ancestors, in a narrative style.
hr: Izvještaj predaka pojedinaca, u narativnom stilu.

en: A report of an individual’s descendants, in a narrative style.
hr: Izvještaj potomaka pojedinaca, u narativnom stilu.

en: A report of an individual’s details.
hr: Izvještaj o osobnim detaljima.

en: A report of facts which are supported by a given source.
hr: Izvještaj o činjenicama koje su podržane danim izvorom.

en: A report of family members and their details.
hr: Izvještaj o obiteljskom članu i njegovi detalji.

en: A report of individuals who died in a given time or place.
hr: Izvještaj o osobama koje su umrle u danom vremenu ili mjestu.

en: A report of individuals who had a given occupation.
hr: Izvještaj o osobama koje su imale dano zanimanje.

en: A report of individuals who were born in a given time or place.
hr: Izvješće o osobama koje su rođene u danom vremenu ili mjestu.

en: A report of individuals who were buried in a given place.
hr: Izvješće o osobama koje su pokopane na danom mjestu.

en: A report of individuals who were married in a given time or place.
hr: Izvještaj o osobama koje su vjenčane u danom vremenu ili mjestu.

en: A report of recent and pending changes.
hr: Izvještaj o nedavnim promjenama i promjenama na čekanju.

en: A report of the families that are closely related to an individual.
hr: Izvještaj o obiteljima koje su usko povezane sa pojedincem.

en: A report of the individuals that are closely related to an individual.
hr: Izvještaj o osobama koje su usko povezane sa pojedincem.

en: A report of the information provided by a source.
hr: Izvještaj o informacijama koje osigurava izvor.

en: A report of the information that is missing for an individual and their relatives.
hr: Izvještaj o informacijama koje nedostaju za pojedinca i njegove rođake.

en: A report of vital records for a given date or place.
hr: Izvještaj za vitalne zapise po datumu ili mjestu.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the families in the family tree.
hr: Bočni stupac prikazuje abecedni popis svih obitelji u obiteljskom stablu.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the individuals in the family tree.
hr: Bočni stupac prikazuje abecedni popis svih pojedinaca u obiteljskom stablu.

en: A sidebar showing an individual’s close families and relatives.
hr: Bočni stupac prikazuje obitelji i rođake bliske pojedincu.

en: A sidebar showing non-genealogy information about an individual.
hr: Bočni stupac prikazuje ne-genealoške informacije o pojedincu.

en: A sidebar showing the descendants of an individual.
hr: Bočni stupac prikazuje potomke pojedinca.

en: A tab showing the close relatives of an individual.
hr: Kartica prikazuje bliske rođake pojedinca.

en: A tab showing the facts and events of an individual.
hr: Kartica prikazuje činjenice i događaje pojedinca.

en: A tab showing the media objects linked to an individual.
hr: Kartica prikazuje medijske objekte vezane za pojedinca.

en: A tab showing the notes attached to an individual.
hr: Kartica prikazuje bilješke vezane za pojedinca.

en: A tab showing the sources linked to an individual.
hr: Kartica prikazuje izvore vezane za pojedinca.

en: A watermark is text that is added to an image, to discourage others from copying it without permission.
hr: Vodeni žig je tekst dodan na sliku, da obeshrabri druge od kopiranja bez dozvole.

en: ALPHABET_lower=abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
hr: ALPHABET_lower=abcčćdđefghijklmnoprsštuvzž

en: ALPHABET_upper=ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
hr: ALPHABET_upper=ABCČĆDĐEFGHIJKLMNOPRSŠTUVZŽ

en: Abbreviate place names
hr: Skraćena imena mjesta

en: Abbreviation
hr: Skraćenica

[ctx: Abbreviation for April]
en: Apr
hr: Tra

[ctx: Abbreviation for August]
en: Aug
hr: Kol

[ctx: Abbreviation for December]
en: Dec
hr: Pro

[ctx: Abbreviation for February]
en: Feb
hr: Velj

[ctx: Abbreviation for January]
en: Jan
hr: Sij

[ctx: Abbreviation for July]
en: Jul
hr: Srp

[ctx: Abbreviation for June]
en: Jun
hr: Lip

[ctx: Abbreviation for March]
en: Mar
hr: Ožu

[ctx: Abbreviation for May]
en: May
hr: Svi

[ctx: Abbreviation for November]
en: Nov
hr: Stu

[ctx: Abbreviation for October]
en: Oct
hr: Lis

[ctx: Abbreviation for September]
en: Sep
hr: Ruj

en: Accept
hr: Prihvati

en: Access level
hr: Razina pristupa

en: Account approval and email verification
hr: Odobrenje računa i potvrda e-pošte

en: Add
hr: Dodaj

en: Add %s to the clippings cart
hr: Dodaj %s u isječke

en: Add a blank row
hr: Dodaj Prazan Red

en: Add a brother or sister
hr: Dodaj brata ili sestru

en: Add a child
hr: Dodaj dijete

en: Add a child to create a one-parent family
hr: Dodaj dijete i započni obitelj sa samo jednim roditeljem

en: Add a child to this family
hr: Dodaj dijete ovoj obitelji

en: Add a fact
hr: Dodaj činjenicu

en: Add a father
hr: Dodaj oca

en: Add a favorite
hr: Dodaj novi favorit

en: Add a geographic location
hr: Dodaj novu zemljopisnu lokaciju

en: Add a husband
hr: Dodaj supruga

en: Add a husband to this family
hr: Dodaj supruga ovoj obitelji

en: Add a husband using an existing individual
hr: Dodaj supruga koristeći postojeću osobu

en: Add a journal entry
hr: Dodaj novi unos u dnevnik

en: Add a media object
hr: Dodaj novi medijski objekt

en: Add a mother
hr: Dodaj majku

en: Add a name
hr: Dodaj novo ime

en: Add a news article
hr: Dodaj članak u novosti

en: Add a note
hr: Dodaj novu bilješku

en: Add a restriction
hr: Dodaj ograničenje

en: Add a scrollbar when block contents grow
hr: Dodaj pomičnu traku kada sadržaj bloka naraste

en: Add a shared note
hr: Dodaj novu dijeljenu bilješku

en: Add a son or daughter
hr: Dodaj sina ili kćer

en: Add a source citation
hr: Dodaj novi citat izvora

en: Add a spouse
hr: Dodaj novog supružnika

en: Add a story
hr: Dodaj priču

en: Add a user
hr: Dodaj novog korisnika

en: Add a wife
hr: Dodaj suprugu

en: Add a wife to this family
hr: Dodaj suprugu ovoj obitelji

en: Add a wife using an existing individual
hr: Dodaj suprugu koristeći postojeću osobu

en: Add an associate
hr: Dodaj novog sudionika

en: Add another individual to the chart
hr: Dodaj novu osobu na grafikon

en: Add from clipboard
hr: Dodaj iz clipboard-a

en: Add individuals
hr: Dodaj osobe

en: Add links
hr: Dodaj poveznice (linkove)

en: Add marriage details
hr: Dodaj detalje sklapanja braka

en: Add missing death records
hr: Dodaj zapise o smrti koji nedostaju

en: Add missing married names
hr: Dodaj vjenčana imenima koja nedostaju

en: Add more fields
hr: Dodaj još polja

en: Add narrative stories to individuals in the family tree.
hr: Dodaj priče usmene predaje o pojedincima u obiteljskom stablu.

en: Add spaces where long lines were wrapped
hr: Dodaj razmake gdje su dugačke linije razlomljene

en: Add the GEDCOM media path to filenames
hr: Dodaj GEDCOM medijsku putanju do imena datoteka

en: Add to TITLE header tag
hr: Dodaj u TITLE header tag

en: Add to favorites
hr: Dodaj u favorite

en: Add to the clippings cart
hr: Dodaj u isječke

en: Add unlinked records
hr: Dodaj nepovezane zapise

en: Add watermarks to thumbnails
hr: Dodaj vodeni žig na sličicu

en: Add your own text and graphics.
hr: Dodaj svoj tekst i grafiku.

en: Add/edit a journal/news entry
hr: Dodaj/uredi vijesti

en: Address line 1
hr: Adresa, 1. red

en: Address line 2
hr: Adresa, 2. red

en: Administrator account
hr: Administratorski račun

en: Administrator comments on user
hr: Administratorski komentar o korisniku

en: Administrators
hr: Administratori

en: Adopted by both parents
hr: Posvojeni od oba roditelja

en: Adopted by father
hr: Posvojen od oca

en: Adopted by mother
hr: Posvojeno od majke

en: Adoption
hr: Posvojenje

en: Adoption of a brother
hr: Posvojenje brata

en: Adoption of a child
hr: Posvojenje djeteta

en: Adoption of a daughter
hr: Posvojenje kćeri

en: Adoption of a grandchild
hr: Posvojenje unuka

en: Adoption of a granddaughter
hr: Posvojenje unuke

en: Adoption of a grandson
hr: Posvojenje unuka

en: Adoption of a half-brother
hr: Posvoljenje polubrata

en: Adoption of a half-sibling
hr: Posvojenje polubrata/polusestre

en: Adoption of a half-sister
hr: Posvojenje polusestre

en: Adoption of a sibling
hr: Posvojenje brata/sestre

en: Adoption of a sister
hr: Posvojenje sestre

en: Adoption of a son
hr: Posvojenje sina

en: Adult christening
hr: Krštenje u odrasloj dobi

en: Advanced name facts
hr: Napredna činjenica imena

en: Advanced place name facts
hr: Napredna činjenica imena mjesta

en: Advanced search
hr: Napredno pretraživanje

en: Africa
hr: Afrika

en: After creating the family tree, you will be able to import data from a GEDCOM file.
hr: Nakon kreiranja obitljeskog stabla, imati ćete mogućnost učitati podatke iz GEDCOM datoteke.

en: Age
hr: Dob

en: Age at birth of child
hr: Dob kod rođenja djeteta

en: Age at which to assume an individual is dead
hr: Starost kod koje pretpostavljamo da je osoba mrtva

en: Age between husband and wife
hr: Razlika u godinama između muža i žene

en: Age between siblings
hr: Razlika u godinama braće ili sestara

en: Age between wife and husband
hr: Razlika u godinama između žene i muža

en: Age difference
hr: Razlika u godinama

en: Age in year of first marriage
hr: Dob u godini stupanja u prvi brak

en: Age in year of marriage
hr: Dob u godini stupanja u brak

en: Age of parents next to child’s birthdate
hr: Dob roditelja u odnosu na datum rođenja djeteta

en: Age related to birth year
hr: Dob u odnosu na rođenje

en: Age related to death year
hr: Dob u odnosu na smrt

en: Agency
hr: Ustanova

en: Aland Islands
hr: Alandski otoci

en: Algeria
hr: Alžir

en: Alias
hr: Nadimak

en: Alive
hr: Živi

en: All
hr: Sve

en: All changes in PhpGedView must be accepted
hr: Sve promjene u PhpGedView-u moraju biti prihvaćene

en: All existing PhpGedView users must have distinct email addresses
hr: Svi postojeći PhpGedView korisnici moraju imati jasne adrese e-pošte

en: All facts and events
hr: Sve činjenice i događaji

en: All family facts
hr: Sve obiteljske činjenice

en: All fields must be completed.
hr: Sva polja moraju biti popunjena.

en: All files have read and write permission.
hr: Sve datoteke imaju dozvolu za čitanje i pisanje.

en: All individual facts
hr: Sve osobne činjenice

en: All individuals
hr: Sve osobe

en: All records
hr: Svi zapisi

en: All repository facts
hr: Sve činjenice mjesta čuvanja

en: All source facts
hr: Sve činjenice izvora

en: Allow other modules to edit text using a “WYSIWYG” editor, instead of using HTML codes.
hr: Omogući drugim modulima da uređuju tekst koristeći „WYSIWYG” uređivaća, umjesto korištenja HTML kodova.

en: Allow users to see raw GEDCOM records
hr: Dopusti korisnicima da mogu vidjeti sirove GEDCOM zapise

en: Allow users to select their own theme
hr: Dopusti korisniku da odabere svoju temu

en: Allow visitors to request a new user account
hr: Omogućite posjetitelju zahtjev za novi korisnički račun

en: Also known as
hr: Znan kao

en: An administrator must approve the new user account and select an access level before the user can sign in.
hr: Administrator mora odobriti novi korisnički račun i odrediti pristupni nivo prije nego se korisnik može prijaviti.

en: An alternative to the “media” tab, and an enhanced image viewer.
hr: Alternativa kartici „Mediji” i poboljšani preglednik slika.

en: An alternative way to display charts.
hr: Alternativni način za prikaz dijagrama.

en: An alternative way to enter census transcripts and link them to individuals.
hr: Alternativni način da unesete popis prijepisa i povežete ga sa pojedincem.

en: An alternative way to select a new theme.
hr: Alternativni način za odabir nove teme.

en: An alternative way to sign in and sign out.
hr: Alternativni način za prijavu i odjavu.

en: An associate is another individual who was involved with this fact or event, such as a witness or a priest.
hr: Sudionik je druga osoba koja je umiješana u ovu činjenicu ili događaj, kao svjedok ili svećenik.

en: An associate is another individual who was involved with this individual, such as a friend or an employer.
hr: Sudionik je druga osoba koja je umiješana sa ovom osobom, kao prijatelj ili poslodavac.

en: An edit menu for individuals, families, sources, etc.
hr: Izbornik uređivanja za pojedince, obitelji, izvore, itd.

en: An error occurred when unzipping the file.
hr: Dogodila se greška kod raspakiranja datoteke.

en: An interactive tree, showing all the ancestors and descendants of an individual.
hr: Interaktivno stablo, prikazuje sve pretke i potomke pojedinca.

en: An unexpected database error occurred.
hr: Dogodila se neočekivana greška baze.

en: Ancestors
hr: Preci

en: Ancestors interest
hr: Interes predaka

en: Ancestors of
hr: Preci od

en: Ancestors of %s
hr: Preci od %s

en: Ancestral file number
hr: Broj datoteke predaka

en: Anniversary
hr: Godišnjica

en: Anniversary calendar
hr: Kalendar godišnjica

en: Annulment
hr: Poništenje

en: Answer
hr: Odgovor

en: Apply automatic corrections to your genealogy data.
hr: Primijeni automatsku korekciju na vaše genealoške podatke.

en: Apply privacy settings
hr: Postavi postavke privatnosti

en: Apply these preferences to all family trees
hr: Primjeni ove postavke na sva obiteljska stabla

en: Apply these preferences to new family trees
hr: Primijeni ove postavke na nova obiteljska stabla

en: Approval of account at %s
hr: Odobrenje računa na %s

en: Approved
hr: Odobreno

en: Approved by administrator
hr: Odobreno od strane administratora

en: Are you sure you want to delete this fact?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati ovu činjenicu?

en: Are you sure you want to delete this message? It cannot be retrieved later.
hr: Jeste sigurni da želite obrisati tu poruku? Nećete ju moći vratiti kasnije.

en: Are you sure you want to delete “%s”?
hr: Jeste sigurni da želite obrisati „%s”?

en: Are you sure you want to remove links to this media object?
hr: Jeste sigurni da želite ukloniti vezu na ovaj medijski objekt?

en: Are you sure you want to remove this item from your list of favorites?
hr: Jeste sigurni da želite ukloniti ovu stavku sa vašeg popisa favorita?

en: As well as using the toolbar to apply HTML formatting, you can insert database fields which are updated automatically. These special fields are marked with <b>#</b> characters. For example <b>#totalFamilies#</b> will be replaced with the actual number of families in the database. Advanced users may wish to apply CSS classes to their text, so that the formatting matches the currently selected theme.
hr: Kada koristite alatnu traku za HTML formatiranje, možete umetnuti polje iz baze podataka koje će se ažurirati automatski. To specijalno polje je označeno sa <b>#</b> znakom. Na primjer <b>#totalFamilies#</b> će biti prepisano sa aktualnim brojem obitelji u bazi podataka. Napredni korisnici mogu poželjeti primijeniti CCS klase na svoj tekst, tako da formatiranje odgovara trenutno odabranoj temi.

en: Asia
hr: Azija

en: Associate
hr: Sudionik

en: Associate events with this source
hr: Povežite događaje sa ovim izvorom

en: Associates
hr: Sudionici

en: At sea
hr: Na moru

en: Attendant
hr: Staratelj

en: Attending
hr: Prisutan

en: Audio
hr: Audio zapisi

en: Author
hr: Autor

en: Author of last change
hr: Autor zadnje promjene

en: Automatically expand notes
hr: Automatski proširi bilješke

en: Automatically expand sources
hr: Automatski proširi izvore

en: Available blocks
hr: Dostupni blokovi

en: Average age
hr: Prosječna dob

en: Average age at death
hr: Prosječna dob kod smrti

en: Average age in century of marriage
hr: Prosječna dob u stoljeću braka

en: Average age related to death century
hr: Prosječna dob u vezi sa stoljećem smrti

en: Average number of children per family
hr: Prosječan broj djece po obitelji

en: Avoid spaces and punctuation. A family name might be a good choice.
hr: Izbjegavajte razmake i interpunkcije. Obiteljsko ime treba biti dobar izbor.

en: Baptism
hr: Krštenje

en: Baptism of a brother
hr: Krštenje brata

en: Baptism of a child
hr: Krštenje djeteta

en: Baptism of a daughter
hr: Krštenje kčeri

en: Baptism of a grandchild
hr: Krštenje unuka

en: Baptism of a granddaughter
hr: Krštenje unuke

en: Baptism of a grandson
hr: Krštenje unuka

en: Baptism of a half-brother
hr: Krštenje polubrata

en: Baptism of a half-sibling
hr: Krštenje polusestre/polubrata

en: Baptism of a half-sister
hr: Krštenje polusestre

en: Baptism of a sibling
hr: Krštenje brata/sestre

en: Baptism of a sister
hr: Krštenje sestre

en: Baptism of a son
hr: Krštenje sina

en: Batch update
hr: Grupno ažuriranje

en: Bearing
hr: Smjer

en: Begins with
hr: Počinje sa

en: Best man
hr: Kum (vjenčani)

en: Bibliography
hr: Bibliografija

en: Binary data object
hr: Binarni podatkovni objekt

en: Birth
hr: Rođenje

en: Birth by country
hr: Rođenja po državi

en: Birth date range end
hr: Kraj raspona datuma rođenja

en: Birth date range start
hr: Početak raspona datuma rođenja

en: Birth of a brother
hr: Rođenje brata

en: Birth of a child
hr: Rođenje djeteta

en: Birth of a daughter
hr: Rođenje kćeri

en: Birth of a grandchild
hr: Rođenje unuka/unuke

en: Birth of a granddaughter
hr: Rođenje unuke

en: Birth of a grandson
hr: Rođenje unuka

en: Birth of a half-brother
hr: rođenje polubrata

en: Birth of a half-sibling
hr: Rođenje polubrata/polusestre

en: Birth of a half-sister
hr: Rođenje polusestre

en: Birth of a sibling
hr: Rođenje polubrata/polusestre

en: Birth of a sister
hr: Rođenje sestre

en: Birth of a son
hr: Rođenje sina

en: Birth places
hr: Mjesta rođenja

en: Birthplace contains
hr: Mjesto rođenja sadrži

en: Births
hr: Rođenja

en: Births by century
hr: Rođenja po stoljeću

en: Blessing
hr: Blagoslov

en: Block
hr: Blok

en: Blocks
hr: Blokovi

en: Blue Lagoon
hr: Plava Laguna

en: Body
hr: Tekst

en: Book
hr: Knjiga

en: Booklet
hr: Knjižica

en: Born in the covenant
hr: Rođen u zajednici

en: Bosnia and Herzegovina
hr: Bosna i Hercegovina

en: Both alive
hr: Oboje živi

en: Both dead
hr: Oboje umrli

en: Branches
hr: Grane

en: Branches of the %s family
hr: Grane %s obitelji

en: Bridesmaid
hr: Djeveruša

en: Brother
hr: Brat

en: Bulgaria
hr: Bugarska

en: Burial
hr: Pokop

en: Burial of a brother
hr: Pokop brata

en: Burial of a child
hr: Pokop djeteta

en: Burial of a daughter
hr: Pokop kćeri

en: Burial of a father
hr: Pokop oca

en: Burial of a grandchild
hr: Pokop unuka

en: Burial of a granddaughter
hr: Pokop unuke

en: Burial of a grandfather
hr: Pokop djeda

en: Burial of a grandmother
hr: Pokop bake

en: Burial of a grandparent
hr: Pokop djeda/bake

en: Burial of a grandson
hr: Pokop unuka

en: Burial of a half-brother
hr: Pokop polubrata

en: Burial of a half-sibling
hr: Pokop polubrata/polusestre

en: Burial of a half-sister
hr: Pokop polusestre

en: Burial of a husband
hr: Pokop muža

en: Burial of a maternal grandfather
hr: Pokop djeda po majci

en: Burial of a maternal grandmother
hr: Pokop bake po majci

en: Burial of a maternal grandparent
hr: Pokop djeda/bake po majci

en: Burial of a mother
hr: Pokop majke

en: Burial of a parent
hr: Pokop roditelja

en: Burial of a paternal grandfather
hr: Pokop djeda po ocu

en: Burial of a paternal grandmother
hr: Pokop bake po ocu

en: Burial of a paternal grandparent
hr: Pokop djeda/bake po ocu

en: Burial of a sibling
hr: Pokop brata/sestre

en: Burial of a sister
hr: Pokop sestre

en: Burial of a son
hr: Pokop sina

en: Burial of a spouse
hr: Pokop supružnika

en: Burial of a wife
hr: Pokop supruge

en: Burial place contains
hr: Mjesto pokopa sadrži

en: Buyer
hr: Kupac

en: By default, SMTP works on port 25.
hr: Normalno SMTP radi na portu 25.

en: By default, the list shows only those places which can be found in your family trees. You may have details for other places, such as those imported in bulk from an external file. Selecting this option will show all places, including ones that are not currently used.
hr: Normalno popis prikazuje samo ona mjesta koja se koriste u vašem obiteljskom stablu. Možda ćete trebati detalje drugih mjesta, kao što su ona koja su učitana iz vanjske datoteke. Označite ovu opciju da bi vidjeli sva mjesta, uključujući i ona koja nisu trenutno korištena.

en: By default, your server allows scripts to run for %s second. | By default, your server allows scripts to run for %s seconds.
hr[0]: Prema zadanom, vaš server dopušta izvršavanje skripte %s sekundu.
hr[1]: Prema zadanom, vaš server dopušta izvršavanje skripte %s sekunde.
hr[2]: Prema zadanom, vaš server dopušta izvršavanje skripte %s sekundi.

en: By default, your server allows scripts to use %s of memory.
hr: Prema zadanom, vaš server dopušta skriptama korištenje %s memorije.

[ctx: CENTURY]
en: 10th
hr: 10.

[ctx: CENTURY]
en: 11th
hr: 11.

[ctx: CENTURY]
en: 12th
hr: 12.

[ctx: CENTURY]
en: 13th
hr: 13.

[ctx: CENTURY]
en: 14th
hr: 14.

[ctx: CENTURY]
en: 15th
hr: 15.

[ctx: CENTURY]
en: 16th
hr: 16.

[ctx: CENTURY]
en: 17th
hr: 17.

[ctx: CENTURY]
en: 18th
hr: 18.

[ctx: CENTURY]
en: 19th
hr: 19.

[ctx: CENTURY]
en: 1st
hr: 1.

[ctx: CENTURY]
en: 20th
hr: 20.

[ctx: CENTURY]
en: 21st
hr: 21.

[ctx: CENTURY]
en: 2nd
hr: 2.

[ctx: CENTURY]
en: 3rd
hr: 3.

[ctx: CENTURY]
en: 4th
hr: 4.

[ctx: CENTURY]
en: 5th
hr: 5.

[ctx: CENTURY]
en: 6th
hr: 6.

[ctx: CENTURY]
en: 7th
hr: 7.

[ctx: CENTURY]
en: 8th
hr: 8.

[ctx: CENTURY]
en: 9th
hr: 9.

en: Calculating…
hr: Izračunavam…

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Calendar conversion
hr: Konverzija kalendara

en: Call number
hr: Kontakt broj

en: Canada
hr: Kanada

en: Card
hr: Kartica

en: Case insensitive
hr: Nije osjetljivo na velika/mala slova

en: Categories
hr: Kategorije

en: Cause
hr: Razlog

en: Cause of death
hr: Uzrok smrti

en: Caution! This may take a long time. Be patient.
hr: Oprez! Ovo može trajati duže vrijeme. Budite strpljivi.

en: Caution: old modules may not work, or they may prevent webtrees from working.
hr: Oprez: stari moduli ne moraju raditi, ili mogu utjecati na ispravan rad webtrees.

en: Caution: old themes may not work, or they may prevent webtrees from working.
hr: Oprez: stari moduli ne moraju raditi, ili mogu utjecati na ispravan rad webtrees.

en: Cemeteries
hr: Groblja

en: Cemetery
hr: Groblje

en: Census
hr: Popis

en: Census assistant
hr: Popis sudionika

en: Census date
hr: Datum popisa

en: Census place
hr: Popis mjesta

en: Census transcript
hr: Prijepis popisa

en: Certificate
hr: Potvrda

en: Change
hr: Promjeni

en: Change family members
hr: Promjeni članove obitelji

en: Change flag
hr: Promjeni zastavicu

en: Change the blocks on this user’s “My page”
hr: Promjeni blokove na "Moja stranica" ovim korisnicima

en: Change the “Home page” blocks
hr: Promjeni blokove na "Početna stranica"

en: Change the “My page” blocks
hr: Promjeni blokove na "Moja stranica"

en: Changed on %1$s by %2$s
hr: Promijenjeno %1$s od %2$s

en: Changes
hr: Promjene

en: Changes in the last %s day | Changes in the last %s days
hr[0]: Promjene u zadnjih %s dan
hr[1]: Promjene u zadnja %s dana
hr[2]: Promjene u zadnjih %s dana

en: Changes log
hr: Dnevnik promjena

en: Character set
hr: Skup znakova

en: Chart
hr: Grafikon

en: Chart type
hr: Tip grafikona

en: Charts
hr: Grafikoni

en: Check file permissions…
hr: Provjeri dozvole datoteke…

en: Check for custom modules…
hr: Provjera za prilagođene module…

en: Check for custom themes…
hr: Provjera za prilagođene teme…

en: Check for errors
hr: Provjeri greške

en: Check for pending changes…
hr: Provjeri promjene na čekanju…

en: Check the access rights on this folder.
hr: Provjeri prava pristupa na ovoj mapi.

en: Check the settings and try again.
hr: Provjerite postavke i pokušajte ponovno.

en: Checking server capacity
hr: Provjera kapaciteta servera

en: Checking server configuration
hr: Provjera postavki servera

en: Child
hr: Dijete

en: Child of
hr: Dijete od

en: Child of %s
hr: Dijete od %s

en: Children
hr: Djeca

en: Children in family
hr: Djeca u obitelji

en: Children of
hr: Djeca od

en: Children take a patronym instead of a surname.
hr: Djeca uzimaju patronim umjesto prezimena.

en: Children take one surname from the father and one surname from the mother.
hr: Dijete je preuzelo prezime od oca i prezime od majke.

en: Children take one surname from the mother and one surname from the father.
hr: Dijete je pruzelo prezime od majke i prezime od oca.

en: Children take their father’s surname.
hr: Djeca preuzela očevo prezime.

en: Children take their mother’s surname.
hr: Djeca preuzela majčino prezime.

en: China
hr: Kina

en: Choose a report to run
hr: Odaberite izvještaj za učitati

en: Choose relatives
hr: Odaberi rođake

en: Choose the thumbnail image that you want to upload. Although thumbnails can be generated automatically for images, you may wish to generate your own thumbnail, especially for other media types. For example, you can provide a still image from a video, or a photograph of the individual who made an audio recording.
hr: Odaberite sličicu koju želite učitati. Iako će se sličica generirati automatski iz veće slike, vi možete napraviti svoju. Na primjer ako izradite sličicu od videa ili sličicu osobe za koju imate audio snimku.

en: Choose user defined welcome text typed below
hr: Izaberi korisnički definiran tekst dobrodošlice napisan ispod

en: Choose:
hr: Izaberi:

en: Christening
hr: Krštenje

en: Christening of a brother
hr: Krštenje brata

en: Christening of a child
hr: Krštenje djeteta

en: Christening of a daughter
hr: Krštenje kćeri

en: Christening of a grandchild
hr: Krštenje unuka

en: Christening of a granddaughter
hr: Krštenje unuke

en: Christening of a grandson
hr: Krštenje unuka

en: Christening of a half-brother
hr: Krštenje polubrata

en: Christening of a half-sibling
hr: Krštenje polubrata/polusestre

en: Christening of a half-sister
hr: Krštenje polusestre

en: Christening of a sibling
hr: Krštenje brata ili sestre

en: Christening of a sister
hr: Krštenje sestre

en: Christening of a son
hr: Krštenje sina

en: Circumciser
hr: Obrezivač

en: Citation details
hr: Detalj citata

en: Citizenship
hr: Državljanstvo

en: City
hr: Grad

en: Civil marriage
hr: Građanski brak

en: Civil registrar
hr: Matičar

en: Clean up data folder
hr: Čišćenje data mape

en: Cleared but not yet completed
hr: Riješen ali nije još završen

en: Clippings cart
hr: Isječci

en: Coat of arms
hr: Grb

en: Columns per page
hr: Kolona po stranici

en: Comment
hr: Komentar

en: Comments
hr: Komentari

en: Common law marriage
hr: Izvanbračna zajednica

en: Communicate directly with other users, using private messages.
hr: Komunicirajte direktno sa drugim korisnicima, koristeći privatne poruke.

en: Compact tree
hr: Kompaktno stablo

en: Compact tree of %s
hr: Kompaktno stablo od %s

en: Completed before 1970; date not available
hr: Završeno prije 1970.; datum nije dostupan

en: Completed; date unknown
hr: Završeno; nepoznat datum

en: Compress the GEDCOM file
hr: Komprimiraj GEDCOM datoteku

en: Concatenation
hr: Ulančavanje

en: Confirm password
hr: Potvrdite lozinku

en: Confirmation
hr: Krizma (firma)

en: Connection to database server
hr: Konekcija na server baze podataka

en: Contact information
hr: Kontakt podaci

en: Contact method
hr: Metoda komunikacije

en: Contains
hr: Sadrži

en: Content
hr: Sadržaj

en: Continued
hr: Nastavak

en: Control panel
hr: Kontrolna ploča

en: Convert from UTF-8 to ISO-8859-1
hr: Prevedi sa UTF-8 u ISO-8859-1

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy all the records from %1$s into %2$s.
hr: Kopiraj sve zapise iz %1$s u %2$s.

en: Copy files…
hr: Kopiraj datoteke…

en: Copy these files to the folder %s, replacing any that have the same name.
hr: Kopiraj te datoteke u mapu %s, prepiši one koji imaju isto ime.

en: Copyright
hr: Autorsko pravo

en: Corporation
hr: Korporacija

en: Correct NAME records of the form “John/DOE/” or “John /DOE”, as produced by older genealogy programs.
hr: Ispravan zapis IME-na u formi „John/DOE/” ili „John /DOE”, kako koriste stariji genealoški programi.

en: Cote d’Ivoire
hr: Obala Bjelokosti

en: Could not verify the information you entered. Please try again or contact the site administrator for more information.
hr: Nije bilo moguće provijeriti informacije koje ste unijeli. Molim pokušajte ponovno ili kontaktirajte administratora za više informacija.

en: Count
hr: Broj

en: Countries
hr: Države

en: Country
hr: Zemlja

en: Counts
hr: Brojač

en: County
hr: Županija

en: Create
hr: Kreiraj

en: Create a family tree
hr: Kreiraj novo obiteljsko stablo

en: Create a media object
hr: Kreiraj novi medijski objekt

en: Create a repository
hr: Kreiraj novo mjesto čuvanja

en: Create a shared note
hr: Kreiraj novu dijeljenu bilješku

en: Create a shared note using the census assistant
hr: Kreiraj novi dijeljenu bilješku koristeći pomoć

en: Create a source
hr: Kreiraj novi izvor

en: Create a website access rule
hr: Kreiraj pristupna pravila web stranice

en: Create an individual
hr: Kreiraj novu osobu

en: Create your own chart
hr: Kreiraj vlastiti grafikon

en: Create, update, and delete a family tree for every GEDCOM file in the data folder.
hr: Kreirajte, ažurirajte i obrišite obiteljsko stablo za svaku GEDCOM datoteku u direktoriju s podacima.

en: Cremation
hr: Kremiranje

en: Cremation of a brother
hr: Kremiranje brata

en: Cremation of a child
hr: Kremiranje djeteta

en: Cremation of a daughter
hr: Kremiranje kćeri

en: Cremation of a father
hr: Kremiranje oca

en: Cremation of a grand-parent
hr: Kremiranje bake/djeda

en: Cremation of a grandchild
hr: Kremiranje unuka/unuke

en: Cremation of a granddaughter
hr: Kremiranje unuke

en: Cremation of a grandfather
hr: Kremiranje djeda

en: Cremation of a grandmother
hr: Kremiranje bake

en: Cremation of a grandson
hr: Kremiranje unuka

en: Cremation of a half-brother
hr: Kremiranje polubrata

en: Cremation of a half-sibling
hr: Kremiranje polubrata/polusestre

en: Cremation of a half-sister
hr: Kremiranje polusestre

en: Cremation of a husband
hr: Kremiranje supruga

en: Cremation of a maternal grandfather
hr: Kremiranje djeda po majci

en: Cremation of a maternal grandmother
hr: Kremiranje bake po majci

en: Cremation of a mother
hr: Kremiranje majke

en: Cremation of a parent
hr: Kremiranje roditelja

en: Cremation of a paternal grandfather
hr: Kremiranje djeda po ocu

en: Cremation of a paternal grandmother
hr: Kremiranje bake po ocu

en: Cremation of a sibling
hr: Kremiranje brata/sestre

en: Cremation of a sister
hr: Kremiranje sestre

en: Cremation of a son
hr: Kremiranje sina

en: Cremation of a spouse
hr: Kremiranje supružnika

en: Cremation of a wife
hr: Kremiranje supruge

en: Croatia
hr: Hrvatska

en: Current
hr: Sadašnji

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Custom event
hr: Prilagođeni događaj

en: Custom fact
hr: Prilagođena činjenica

en: Custom module
hr: Prilagođeni modul

en: Custom tags
hr: Prilagođene oznake

en: Custom theme
hr: Prilagođena tema

en: Custom welcome text
hr: Prilagođeni tekst dobrodošlice

en: Customize this page
hr: Prilagodite ovu stranicu

en: Cyprus
hr: Cipar

en: Czech Republic
hr: Češka

en: DNA markers
hr: DNA markeri

en: Dashboard
hr: Kontrolna ploča

en: Data
hr: Podaci

en: Data folder
hr: Mapa podataka

en: Database and table names
hr: Imena baza podataka i tablica

en: Database connection
hr: Konekcija baze podataka

en: Database name
hr: Ime baze podataka

en: Database password
hr: Lozinka baze podataka

en: Database user account
hr: Korisničko ime baze podataka

en: Date
hr: Datum

en: Date differences
hr: Razlika datuma

en: Date of adoption
hr: Datum posvojenja

en: Date of baptism
hr: Datum krštenja

en: Date of birth
hr: Datum rođenja

en: Date of blessing
hr: Datum blagoslova

en: Date of burial
hr: Datum pokopa

en: Date of christening
hr: Datum krštenja

en: Date of confirmation
hr: Datum krizme

en: Date of cremation
hr: Datum kremiranja

en: Date of death
hr: Datum smrti

en: Date of divorce
hr: Datum razvoda

en: Date of emigration
hr: datum emigracije

en: Date of engagement
hr: Datum zaruka

en: Date of entry in original source
hr: Datum upisa u originalnom izvoru

en: Date of event
hr: Datum događaja

en: Date of first communion
hr: Datum prve pričesti

en: Date of immigration
hr: Datum imigracije

en: Date of last change
hr: Datum zadnje promjene

en: Date of marriage
hr: Datum vjenčanja

en: Date of marriage banns
hr: Datum objave braka

en: Date of naturalization
hr: Datum državljanstva

en: Date of ordination
hr: Datum odluke

en: Date of residence
hr: Datum prebivališta

en: Date period
hr: Vremenski period

en: Date periods are used to indicate that a fact, such as an occupation, continued for a period of time.
hr: Vremenski period se koristi da se činjenica (kao što je zanimanje) nastavlja za neki vremenski period.

en: Date range
hr: Vremenski okvir

en: Date ranges are used to indicate that an event, such as a birth, happened on an unknown date within a possible range.
hr: Vremanski okvir se koristi kada se događaj (kao što je rođenje) dogodio na nepoznati datum unutar mogućeg raspona datuma.

en: Date registered
hr: Datum registracije

en: Date sent
hr: Datum slanja

en: Dates are only converted if they are valid for the calendar. For example, only dates between %1$s and %2$s will be converted to the French calendar and only dates after %3$s will be converted to the Gregorian calendar.
hr: Datumi su pretvoreni samo ako su valjani za određeni kalendar. Primjer: Samo datumi između %1$s i %2$s će biti pretvoreni u French kalendar i samo datumi poslije %3$s će biti pretvoreni u Gregorijanski kalendar.

en: Dates are stored using English abbreviations and keywords. Shortcuts are available as alternatives to these abbreviations and keywords.
hr: Datumi su spremljeni koristeći Engleske skraćenice i riječi. Prečaci su mogući kao alternativa tim skraćenicama i riječima.

en: Daughter
hr: Kćer

en: Daughter of %s
hr: Kčer od %s

en: Day
hr: Dan

en: Day not set
hr: Dan nije postavljen

en: Day:
hr: Dan:

en: Dead
hr: Umrli

en: Death
hr: Smrt

en: Death by country
hr: Smrti po državi

en: Death date range end
hr: Kraj raspona datuma smrti

en: Death date range start
hr: Početak raspona datuma smrti

en: Death of a brother
hr: Smrt brata

en: Death of a child
hr: Smrt djeteta

en: Death of a daughter
hr: Smrt kćeri

en: Death of a father
hr: Smrt oca

en: Death of a grand-parent
hr: Smrt bake/djeda

en: Death of a grandchild
hr: Smrt unuka/unuke

en: Death of a granddaughter
hr: Smrt unuke

en: Death of a grandfather
hr: Smrt unuke

en: Death of a grandmother
hr: Smrt bake

en: Death of a grandson
hr: Smrt unuka/unuke

en: Death of a half-brother
hr: Smrt polubrata

en: Death of a half-sibling
hr: Smrt polubrata/polusestre

en: Death of a half-sister
hr: Smrt polusestre

en: Death of a husband
hr: Smrt muža

en: Death of a maternal grandfather
hr: Smrt djeda po majci

en: Death of a maternal grandmother
hr: Smrt bake po majci

en: Death of a mother
hr: Smrt majke

en: Death of a parent
hr: Smrt roditelja

en: Death of a paternal grandfather
hr: Smrt djeda po ocu

en: Death of a paternal grandmother
hr: Smrt bake po ocu

en: Death of a sibling
hr: Smrt brata/sestre

en: Death of a sister
hr: Smrt sestre

en: Death of a son
hr: Smrt sina

en: Death of a spouse
hr: Smrt supružnika

en: Death of a wife
hr: Smrt žene

en: Death of one spouse
hr: Smrt jednog bračnog partnera

en: Death place contains
hr: Mjesto smrti sadrži

en: Death places
hr: Mjesta smrti

en: Deaths
hr: Smrti

en: Deaths by century
hr: Smrti po stoljeću

en: Decade of birth
hr: Desetljeće rođenja

en: Decade of death
hr: Desetljeće smrti

en: Decade of marriage
hr: Desetljeće vjenčanja

en: Default
hr: Zadano

en: Default chart
hr: Zadani grafikon

en: Default family tree
hr: Zadano obiteljsko stablo

en: Default individual
hr: Zadana osoba

en: Default map type
hr: Zadani tip karte

en: Default pedigree chart layout
hr: Zadani izgled grafikona rodoslovlja

en: Default pedigree generations
hr: Zadane generacije rodoslovlja

en: Default theme
hr: Zadana tema

en: Degree
hr: Stupanj

en: Delete
hr: Obriši

en: Delete all existing geographic data before importing the file.
hr: Obriši sve postojeće zemljopisne podatke prije učitavanja datoteke.

en: Delete inactive users
hr: Obriši neaktivne korisnike

en: Delete selected messages
hr: Obriši označene poruke

en: Delete temporary files…
hr: Obriši privremene datoteke…

en: Delete the preferences for this module.
hr: Obriši postavke za ovaj modul.

en: Delete this name
hr: Obriši ime

en: Delete your account
hr: Obriši svoj korisnički račun

en: Deleting the family will unlink all of the individuals from each other but will leave the individuals in place. Are you sure you want to delete this family?
hr: Brisanje obitelji će izbrisati poveznice svih povezanih pojedinaca ali će ostaviti pojedince na mjestu. Jeste li sigurni da želite izbrisati obitelj?

en: Denmark
hr: Danska

en: Depending on your server configuration, you may be able to upgrade automatically.
hr: Ovisno o konfiguraciji poslužitelja, možda ćete biti u mogućnosti nadograditi automatski.

en: Descendant generations
hr: Potomak generacija

en: Descendants
hr: Potomci

en: Descendants interest
hr: Interes potomaka

en: Descendants of
hr: Potomci od

en: Descendants of %s
hr: Potomci od %s

en: Description
hr: Opis

en: Description META tag
hr: Opis za META tag

en: Destination
hr: Odredište

en: Details
hr: Pojedinosti

en: Details of the new user will be sent to the genealogy contact for the corresponding family tree.
hr: Pojedinosti o novom korisniku će biti poslani kontaktu za genealogiju za odgovarajuće obiteljsko stablo.

en: Died as a child: exempt
hr: Smrt u djetinjoj dobi: izuzeto

en: Died as an infant: exempt
hr: Smrt nakon poroda: izuzeto

en: Differences
hr: Razlike

en: Different calendar systems are used in different parts of the world, and many other calendar systems have been used in the past. Where possible, you should enter dates using the calendar in which the event was originally recorded. You can then specify a conversion, to show these dates in a more familiar calendar. If you regularly use two calendars, you can specify two conversions and dates will be converted to both the selected calendars.
hr: U različitim dijelovima svijeta koriste se različiti kalendari, i mnogi drugi kalendari su korišteni u prošlosti. Kada je moguće, vi bi trebali upisivati datume koristeći kalendare po kojima je događaj originalno zabilježen. Tada odredite pretvaranje, da bi vidjeli datume u vama poznatom kalendaru. Ako često koristite dva kalendara, možete odrediti dva pretvaranja i datumi će biti pretvoreni u oba označena kalendara.

en: Direct line ancestors
hr: Direktna linija predaka

en: Direct line ancestors and their families
hr: Izravna linija predaka i njihovih obitelji

en: Disable these modules
hr: Onemogući ove module

en: Disable these themes
hr: Onemogući ove teme

en: Display %s
hr: Prikaži %s

en: Display and manage a family tree’s favorite pages.
hr: Prikaži i upravljajte favorit stranicama obiteljskog stabla.

en: Display and manage a user’s favorite pages.
hr: Prikaži i upravljajte favorit stranicama korisnika.

en: Divorce
hr: Razvod

en: Divorce filed
hr: Pokrenut razvod

en: Divorces by century
hr: Razvodi po stoljeću

en: Do not change to keep original filename.
hr: Ne mijenjajte da bi zadržali originalno ime datoteke.

en: Do not create new locations, just import coordinates for existing locations.
hr: Ne kreirajte nove lokacije, samo preuzmite koordinate za postojeće lokacije.

en: Do not seal, previous sealing canceled
hr: Ne pečati, prijašnje pečaćenje prekinuto

en: Do not seal: unauthorized
hr: Ne pečati: neautorizirano

en: Document
hr: Dokument

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Download %s…
hr: Preuzmite %s…

en: Download file
hr: Preuzmite datoteku

en: Download geographic data
hr: Preuzmite zemljopisne podatke

en: Duplicate email address. A user with that email already exists.
hr: Postojeća adresa e-pošte. Korisnik sa tom e-poštom već postoji.

en: Duplicate username. A user with that username already exists. Please choose another username.
hr: Postojeće korisničko ime. Korisnik sa tim imenom već postoji. Molimo odaberite drugo korisničko ime.

en: Each source records specific events, generally for a given date range and for a place jurisdiction. For example a Census records census events and church records record birth, marriage, and death events.<br><br>Select the events that are recorded by this source from the list of events provided. The date should be specified in a range format such as <i>FROM 1900 TO 1910</i>. The place jurisdiction is the name of the lowest jurisdiction that encompasses all lower-level places named in this source. For example, “Oneida, Idaho, USA” would be used as a source jurisdiction place for events occurring in the various towns within Oneida County. “Idaho, USA” would be the source jurisdiction place if the events recorded took place not only in Oneida County but also in other counties in Idaho.
hr: Svaki izvor bilježi određene događaje, uglavnom za određeno razdoblje i za mjesto nadležnosti. Na primjer zapisi crkve bilježe rođenja, vjenčanja i događaje smrti.<br><br>Odaberite događaj koji je zabilježen ovim izvorom iz ponuđenoga popisa događaja. Datum treba biti u formatu raspona kao <i>FROM 1900 TO 1910</i>. Mjesto nadležnosti je ime najniže nadležnosti koja obuhvaća sva mjesta niže razine navedena u tom izvoru. Na primjer, „Zagorje, Hrvatska” će biti korišteno kao mjesto izvora nadležnosti za događaj koji se dogodio u raznim gradovima u Zagorskoj županiji. „Hrvatska” bi bila mjesto izvora nadležnosti kada bi događaji bili zabilježeni ne samo u Zagorju nego i u ostalim gradovima Hrvatske.

en: Each user account has an option to “automatically accept changes”. When this is enabled, any changes made by that user are saved immediately. Many administrators enable this for their own user account.
hr: Za svaki korisnički račun postoji opcija „automatski odobri promjene”. Kada je to uključeno, svaka promjena koju napravi korisnik će biti odmah spremljena. Mnogi administratori uključe tu opciju za svoj račun.

en: Earliest birth
hr: Najranije rođenje

en: Earliest birth year
hr: Najranija godina rođenja

en: Earliest death
hr: Najranija smrt

en: Earliest death year
hr: Najranija godina smrti

en: Earliest divorce
hr: Najraniji razvod

en: Earliest marriage
hr: Najraniji brak

en: Edit
hr: Uredi

en: Edit a website access rule
hr: Uredi pristupna pravila web stranice

en: Edit the details
hr: Uredi detalje

en: Edit the gender
hr: Uredi spol

en: Edit the media object
hr: Uredi medijski objekt

en: Edit the name
hr: Uredi ime

en: Edit the note
hr: Uredi bilješku

en: Edit the raw GEDCOM
hr: Uredite sirovi GEDCOM

en: Edit the repository
hr: Uredite mjesto čuvanja

en: Edit the shared note
hr: Uredite dijeljenu bilješku

en: Edit the source
hr: Uredite izvor

en: Edit the story
hr: Uredite priču

en: Edit the user
hr: Uredi korisnika

en: Edit this individual and replace their details with your own.
hr: Uredite ovog pojedinca i prepišite njegove detalje sa svojima.

en: Editor
hr: Urednik

en: Education
hr: Obrazovanje

en: Electronic
hr: Elektronski

en: Elevation
hr: Elevacija

en: Email address
hr: Adresa e-pošte

en: Email address to be used in the “From:” field of emails that webtrees creates automatically.<br><br>webtrees can automatically create emails to notify administrators of changes that need to be reviewed. webtrees also sends notification emails to users who have requested an account.<br><br>Usually, the “From:” field of these automatically created emails is something like <i>From: webtrees-noreply@yoursite</i> to show that no response to the email is required. To guard against spam or other email abuse, some email systems require each message’s “From:” field to reflect a valid email account and will not accept messages that are apparently from account <i>webtrees-noreply</i>.
hr: Adrese e-pošte koje će biti u polju „From:” kada webtrees šalje e-poštu automatski.<br><br>webtrees može automatski kreirati e-poštu da obavijesti administratore o promjenama koje trebaju biti pregledane. webtrees također šalje obavijesti korisnicima koji su zatražili otvaranje računa.<br><br>Obično je „From:” polje za automatsko slanje e-pošte <i>From: webtrees-noreply@yoursite</i> da pokaže da nije potrebno odgovoriti na e-poštu. Da se obranite od spam-a i ostalih uznemiravanja e-poštom, neki sistemi zahtijevaju da „From:” polje ima valjanu adresu e-pošte i neće prihvatiti koje se predstavljanju sa <i>webtrees-noreply</i>.

en: Email verified
hr: Adresa e-pošte potvrđena

en: Embedded variable
hr: Usađena varijabla

en: Emigration
hr: Emigracija

en: Employee
hr: Djelatnik

en: Employer
hr: Poslodavac

en: Empty the clippings cart
hr: Isprazni isječke

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Enabling this option will force all visitors to sign in before they can view any data on the website.
hr: Uključenjem ove opcije će prisiliti sve posjetitelje da se prijave prije nego vide bilo koji podatak na ovim stranicama.

en: End IP address
hr: Zadnja IP adresa

en: End year
hr: Završi sa godinom

en: Ending range of change dates
hr: Uređivanje raspona promjena datuma

en: Endowment House
hr: Zakladna kuća

en: Engagement
hr: Zaruke

en: England
hr: Engleska

en: Enter an individual, family, or source ID
hr: Unesite ID pojedinca, obitelji ili izvora

en: Enter an optional note about this favorite
hr: Unesite ako želite bilješku o ovom favoritu

en: Enter or search for the ID of the individual, family, or source to which this media object should be linked.
hr: Unesite ili nađite ID pojedinca, obitelji ili izvora sa kojim bi ovaj medij trebao biti povezan.

en: Entire record
hr: Cijeli zapis

en: Error: converting GEDCOM files from %s encoding to UTF-8 encoding not currently supported.
hr: Greška: pretvorba GEDCOM datoteke iz %s kodne stranice u UTF-8 kodnu stranicu trenutno nije podržana.

en: Estimated dates for birth and death
hr: Procijenjeni datumi rođenja i smrti

en: Europe
hr: Europa

en: Event
hr: Događaj

en: Events
hr: Događaji

en: Events in countries
hr: Događaji u zemljama

en: Events of close relatives
hr: Događaji uže rodbine

en: Everybody has this role, including visitors to the website and search engines.
hr: Svatko ima ova prava, uključujući posjetitelje ovim stranicama i pretraživače (robote).

en: Exact
hr: Točno

en: Exact date
hr: Točan datum

en: Exact text
hr: Točan tekst

en: Exclude individuals with “%s” as a married name
hr: Isključi osobe sa vjenčanim prezimenom „%s”

en: Exclude subfolders
hr: Isključi podmape

en: Excluded from this submission
hr: Isključi s ovog podneska

en: Explain why you are requesting an account.
hr: Napišite zašto tražite otvaranje korisničkog računa.

en: Export
hr: Izvoz

en: Export a GEDCOM file
hr: Izvezi GEDCOM datoteku

en: Export all the family trees to GEDCOM files…
hr: Izvezi sva obiteljska stabla u GEDCOM datoteke…

en: Extend privacy to dead individuals
hr: Proširi nivo privatnosti na mrtve pojedince

en: External files
hr: Vanjske datoteke

en: External media files have a URL instead of a filename.
hr: Vanjska medijska datoteka ima URL umjesto imena datoteke.

en: Extra information
hr: Dodatne informacije

en: Eye color
hr: Boja očiju

en: FAQ
hr: ČPP

en: FAQs are lists of questions and answers, which allow you to explain the site’s rules, policies, and procedures to your visitors. Questions are typically concerned with privacy, copyright, user-accounts, unsuitable content, requirement for source-citations, etc.
hr: ČPP je popis često postavljanih pitanja i odgovora, koja vam omogućuju da svojim posjetiteljima objasnite pravila i procedure. Pitanja su obično vezana za prava kopiranja, korisnički račun, neprimjeren sadržaj, potrebe za citiranje izvora, itd.

[ctx: FEMALE]
en: %s × cousin
hr: %s × rođakinja

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by both parents
hr: Posvojena od oba roditelja

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by father
hr: Posvojena od oca

[ctx: FEMALE]
en: Adopted by mother
hr: Posvojena od majke

[ctx: FEMALE]
en: Also known as
hr: Znana kao

[ctx: FEMALE]
en: Attendant
hr: Starateljica

[ctx: FEMALE]
en: Attending
hr: Prisutna

[ctx: FEMALE]
en: Buyer
hr: Kupac

[ctx: FEMALE]
en: Civil registrar
hr: Matičarka

[ctx: FEMALE]
en: Employee
hr: Djelatnica

[ctx: FEMALE]
en: Employer
hr: Poslodavka

[ctx: FEMALE]
en: Friend
hr: Prijateljica

[ctx: FEMALE]
en: Guardian
hr: Čuvarica

[ctx: FEMALE]
en: Informant
hr: Informatorica

[ctx: FEMALE]
en: Interred
hr: Sahranjena

[ctx: FEMALE]
en: Lodger
hr: Stanarka

[ctx: FEMALE]
en: Never married
hr: Nikad udana

[ctx: FEMALE]
en: Not married
hr: Nije udata

[ctx: FEMALE]
en: Nurse
hr: Bolničarka

[ctx: FEMALE]
en: Owner
hr: Vlasnica

[ctx: FEMALE]
en: Registry officer
hr: Osoba u registru

[ctx: FEMALE]
en: Seller
hr: Prodavačica

[ctx: FEMALE]
en: Servant
hr: Sluškinja

[ctx: FEMALE]
en: Slave
hr: Robinja

[ctx: FEMALE]
en: Ward
hr: Štićenica

[ctx: FEMALE]
en: also known as
hr: znana kao

[ctx: FEMALE]
en: birth name
hr: rođeno ime

[ctx: FEMALE]
en: change of name
hr: promijenila ime

[ctx: FEMALE]
en: died
hr: umrla

[ctx: FEMALE]
en: eighth cousin
hr: Rod u osmom koljenu

[ctx: FEMALE]
en: eleventh cousin
hr: Rod u jedanaestom koljenu

[ctx: FEMALE]
en: ex-partner
hr: bivša žena

[ctx: FEMALE]
en: fifteenth cousin
hr: Rod u petnaestom koljenu

[ctx: FEMALE]
en: fifth %s
hr: peta %s

[ctx: FEMALE]
en: fifth cousin
hr: Rod u petom koljenu

[ctx: FEMALE]
en: first %s
hr: prva %s

[ctx: FEMALE]
en: first cousin
hr: Rod u prvom koljenu

[ctx: FEMALE]
en: fourteenth cousin
hr: Rod u četrnaestom koljenu

[ctx: FEMALE]
en: fourth %s
hr: četvrta %s

[ctx: FEMALE]
en: fourth cousin
hr: Rod u četvrtom koljenu

[ctx: FEMALE]
en: immigration name
hr: imigracijsko ime

[ctx: FEMALE]
en: married
hr: udana

[ctx: FEMALE]
en: married name
hr: vjenčano prezime

[ctx: FEMALE]
en: ninth cousin
hr: Rod u devetom koljenu

[ctx: FEMALE]
en: partner
hr: partnerica

[ctx: FEMALE]
en: religious name
hr: vjersko ime

[ctx: FEMALE]
en: second %s
hr: druga %s

[ctx: FEMALE]
en: second cousin
hr: Rod u drugom koljenu

[ctx: FEMALE]
en: seventh cousin
hr: Rod u sedmom koljenu

[ctx: FEMALE]
en: sixth cousin
hr: Rod u šestom koljenu

[ctx: FEMALE]
en: tenth cousin
hr: Rod u desetom koljenu

[ctx: FEMALE]
en: third %s
hr: treća %s

[ctx: FEMALE]
en: third cousin
hr: Rod u trećem koljenu

[ctx: FEMALE]
en: thirteenth cousin
hr: Rod u trinaestom koljenu

[ctx: FEMALE]
en: twelfth cousin
hr: Rod u dvanaestom koljenu

[ctx: FEMALE]
en: was born
hr: je rođena

en: Fact
hr: Činjenica

en: Fact 1
hr: Činjenica 1

en: Fact 10
hr: Činjenica 10

en: Fact 11
hr: Činjenica 11

en: Fact 12
hr: Činjenica 12

en: Fact 13
hr: Činjenica 13

en: Fact 2
hr: Činjenica 2

en: Fact 3
hr: Činjenica 3

en: Fact 4
hr: Činjenica 4

en: Fact 5
hr: Činjenica 5

en: Fact 6
hr: Činjenica 6

en: Fact 7
hr: Činjenica 7

en: Fact 8
hr: Činjenica 8

en: Fact 9
hr: Činjenica 9

en: Fact icons
hr: Ikona činjenica

en: Fact or event
hr: Činjenica ili događaj

en: Facts and events
hr: Činjenice i događaji

en: Facts for family records
hr: Činjenice za obiteljske zapise

en: Facts for individual records
hr: Činjenice za zapise pojedinaca

en: Facts for new families
hr: Činjenice za nove obitelji

en: Facts for new individuals
hr: Činjenice za nove pojedince

en: Facts for repository records
hr: Činjenice za zapise mjesta čuvanja

en: Facts for source records
hr: Činjenice za zapise izvora

en: Families
hr: Obitelji

en: Families with sources
hr: Obitelji sa izvorima

en: Family
hr: Obitelj

en: Family as a child
hr: Obitelj kao dijete

en: Family as a spouse
hr: Obitelj kao supružnici

en: Family book
hr: Obiteljska knjiga

en: Family book of %s
hr: Obiteljska knjiga od %s

en: Family file
hr: Obiteljska datoteka

en: Family group information
hr: Informacije o obitelji

en: Family list
hr: Popis obitelji

en: Family navigator
hr: Obiteljski navigator

en: Family news and site announcements.
hr: Obiteljske vijesti i najave.

en: Family of %s
hr: Obitelj od %s

en: Family tree
hr: Obiteljsko stablo

en: Family tree clippings cart
hr: Isječci obiteljskog stabla

en: Family tree title
hr: Naslov obiteljskog stabla

en: Family trees
hr: Obiteljska stabla

en: Family with %s
hr: Obitelj sa %s

en: Family with adoptive parents
hr: Obitelji sa posvojiteljima

en: Family with foster parents
hr: Obitelji sa skrbnicima

en: Family with husband
hr: Obitelji sa mužem

en: Family with parents
hr: Obitelj sa roditeljima

en: Family with spouse
hr: Obitelj sa supružnikom

en: Family with the most children
hr: Obitelj sa najviše djece

en: Family with wife
hr: Obitelj sa ženom

en: Fan chart
hr: Kružni grafikon

en: Fan chart of %s
hr: Kružni grafikon od %s

en: Father
hr: Otac

en: Father: %s
hr: Otac: %s

en: Father’s age
hr: Dob oca

en: Father’s family with %s
hr: Očeva obitelj sa %s

en: Father’s family with an unknown individual
hr: Očeva obitelj sa nepoznatom osobom

en: Favorites
hr: Favoriti

en: Female
hr: Žensko

[ctx: Female pedigree]
en: Adopted
hr: Posvojena

[ctx: Female pedigree]
en: Birth
hr: Rođena kao

[ctx: Female pedigree]
en: Foster
hr: Skrbnik

en: Females
hr: Žene

en: File size
hr: Veličina datoteke

en: File successfully uploaded
hr: Datoteka uspješno učitana

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Filename on server
hr: Ime datoteke na serveru

en: Filenames are not allowed to contain the character “%s”.
hr: Ime datoteke ne smije sadržavati znakove „%s”.

en: Filenames are not allowed to have the extension “%s”.
hr: Ime datoteke ne smije imati nastavke „%s”.

en: Files have been found from a previous version of webtrees. Old files can sometimes be a security risk. You should delete them.
hr: Pronađene su datoteke od prijašnje verzije webtrees. Stare datoteke mogu ponekad biti sigurnosni rizik. Trebali bi ih obrisati.

en: Files marked with %s are required for proper operation and cannot be removed.
hr: Datoteke označene sa %s su potrebne za ispravan rad i ne mogu biti uklonjene.

en: Find a fact or event
hr: Pronađi činjenicu ili događaj

en: Find a family
hr: Pronađi obitelj

en: Find a media object
hr: Pronađi postojeći medijski objekt

en: Find a place
hr: Pronađi mjesto

en: Find a repository
hr: Pronađi mjesto čuvanja

en: Find a shared note
hr: Pronađi dijeljenu bilješku

en: Find a source
hr: Pronađi izvor

en: Find a special character
hr: Pronađi specijalni znak

en: Find all possible relationships
hr: Pronađi sve moguće odnose

en: Find an individual
hr: Pronađi pojedinca

en: Find duplicates
hr: Pronađi duplikate

en: Find the closest relationships
hr: Pronađi najbliže odnose

en: Finland
hr: Finska

en: First communion
hr: Prva pričest

en: First event
hr: Prvi događaj

en: First record
hr: Prvi zapis

en: Fix name slashes and spaces
hr: Popravi kose crte i razmake imena

en: Flag
hr: Zastavica

en: Folder
hr: Mapa

en: Folder name on server
hr: Ime mape na serveru

en: Font
hr: Pismo

en: For example, if the GEDCOM file contains %1$s and webtrees expects to find %2$s in the media folder, then you would need to remove %3$s.
hr: Na primjer, ako GEDCOM datoteka sadrži %1$s a webtrees očekuje %2$s u medija direktoriju, onda trebate ukloniti %3$s.

en: For example, if you specify a path length of 2, the individual will be able to see their grandson (child, child), their aunt (parent, sibling), their step-daughter (spouse, child), but not their first cousin (parent, sibling, child).
hr: Kao primjer, ako postavite na 2, pojedinac će moći vidjeti svoju unučad (djeteta, dijete), svoju tetu (roditelja, braću/sestre), svoju pokćerku (supružnikovo dijete), ali neće njihove rođake iz prvog koljena (roditelje, braću/sestre, djecu).

en: For websites with more than one family tree, this option will show the list of family trees in the main menu, the search pages, etc.
hr: Za web stranice sa više od jednog obiteljskog stabla, ova opcija će prikazati popis obiteljskih stabala u glavnom izborniku, stranicama za pretraživanje, itd.

en: Format text and notes
hr: Format teksta i bilješke

en: Foster child
hr: Posvojeno dijete

en: Foster father
hr: Otac koji je usvojio

en: Foster mother
hr: Majka koja je usvojila

en: France
hr: Francuska

en: French
hr: Francuski

en: Frequently asked questions
hr: Često postavljana pitanja

en: Fri
hr: Pet

en: Friday
hr: Petak

en: Friend
hr: Prijatelj

en: From
hr: Od

en: Funeral
hr: Sprovod

en: GEDCOM errors
hr: GEDCOM greške

en: GEDCOM file
hr: GEDCOM datoteka

[ctx: GENITIVE]
en: April
hr: travnja

[ctx: GENITIVE]
en: August
hr: kolovoza

[ctx: GENITIVE]
en: December
hr: prosinca

[ctx: GENITIVE]
en: February
hr: veljače

[ctx: GENITIVE]
en: January
hr: siječnja

[ctx: GENITIVE]
en: July
hr: srpnja

[ctx: GENITIVE]
en: June
hr: lipnja

[ctx: GENITIVE]
en: March
hr: ožujka

[ctx: GENITIVE]
en: May
hr: svibnja

[ctx: GENITIVE]
en: November
hr: studenog

[ctx: GENITIVE]
en: October
hr: listopada

[ctx: GENITIVE]
en: September
hr: rujna

en: Gender
hr: Spol

en: Gender icon on charts
hr: Ikona spola na grafikonima

en: Genealogy contact
hr: Genealoški kontakt

en: Genealogy data
hr: Genealoški podaci

en: General
hr: Općenito

en: General search
hr: Općenito pretraživanje

en: Generate sitemap files for search engines.
hr: Generiraj kartu stranica za pretraživaće.

en: Generated by %s
hr: Generirano od %s

en: Generation
hr: Generacija

en: Generation
hr: Generacija

en: Generations
hr: Generacije

en: Generations of ancestors
hr: Generacije predaka

en: Geographic area
hr: Zemljopisno područje

en: Geographic data
hr: Zemljopisni podaci

en: Germany
hr: Njemačka

en: Given name
hr: Ime

en: Given names
hr: Imena

en: Godchild
hr: Kumče (muško)

en: Goddaughter
hr: Kumče (žensko)

en: Godfather
hr: Kum

en: Godmother
hr: Kuma

en: Godparent
hr: Kum/Kuma

en: Godson
hr: Kumče

en: Google Maps™ preferences
hr: Google Maps™ postavke

en: Graduation
hr: Promocija

en: Grandparents
hr: Bake/Djedovi

en: Greatest age at death
hr: Najviše godina kod smrti

en: Greatest age between siblings
hr: Najveća razlika u godinama braće/sestara

en: Greece
hr: Grčka

en: Gregorian
hr: Gregorijanski

en: Guardian
hr: Čuvar

en: Hair color
hr: Boja kose

en: He
hr: On

en: He died
hr: On je umro

en: He married
hr: On je oženjen

en: He resided at
hr: On stanuje na

en: He was born
hr: On je rođen

en: He was buried
hr: On je pokopan

en: He was christened
hr: On je kršten

en: He was cremated
hr: On je kremiran

en: Head of household
hr: Voditelj domaćinstva

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Hebrew name
hr: Hebrejsko ime

en: Height
hr: Visina

en: Hello %s…
hr: Pozdrav %s…

en: Hello %s…<br>Thank you for your registration.
hr: Pozdrav %s…<br>Hvala za vašu registraciju.

en: Hello administrator…
hr: Pozdrav administrator…

en: Help
hr: Pomoć

en: Her occupation was
hr: Nezino zanimanje je

en: Hide from everyone
hr: Sakri od svih

en: Highest population
hr: Najveća populacija

en: Highlighted image
hr: Označena slika

en: His occupation was
hr: Njegovo zanimanje je

en: Historical facts
hr: Povijesne činjenice

en: Hit counters
hr: Brojači pregleda

en: Home page
hr: Početna stranica

en: Hourglass chart
hr: Pješčani sat

en: Hourglass chart of %s
hr: Pješčani sat grafikon od %s

en: Household
hr: Kućanstvo

en: Hungary
hr: Mađarska

en: Husband
hr: Muž

en: Husband’s age
hr: Muževe godine

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: April
hr: Travnjem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: August
hr: Kolovozom

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: December
hr: Prosincem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: February
hr: Veljačom

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: January
hr: siječnjem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: July
hr: Srpnjem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: June
hr: Lipnjem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: March
hr: Ožujkom

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: May
hr: Svibnjem

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: November
hr: Studenim

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: October
hr: Listopadom

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: September
hr: Rujnom

en: IP address
hr: IP adresa

en: Icon
hr: Ikona

en: Identification number
hr: Identifikacijski broj (OIB)

en: If a visitor to the website has not selected a preferred language in their browser preferences, or they have selected an unsupported language, then this language will be used. Typically this applies to search engines.
hr: Ako posjetitelj nema specificiran jezik u konfiguraciji svog preglednika, ili ima specificiran nepodržani jezik, ovaj jezik će biti korišten. Obično se ova postavka odnosi na pretraživače (robote).

en: If an individual does not have a surname, no slashes are needed: <%s>Jón Einarsson<%s>
hr: Ako pojedinac nema prezime, tada kose crte nisu potrebne: <%s>Jón Einarsson<%s>

en: If an individual has two separate surnames, both should be enclosed by slashes: <%s>José Antonio /Gómez/ /Iglesias/<%s>
hr: Ako pojedinac ima dva odvojena prezimena, oba trebaju biti zatvorena sa kosim crtama: <%s>José Antonio /Gómez/ /Iglesias/<%s>

en: If an individual was known by a nickname which is not part of their formal name, it should be enclosed by quotation marks. For example, <%s>John &quot;Nobby&quot; /Clark/<%s>.
hr: Ako je pojedinac poznat po nadimku koje nije dio njegovog službenig imena, ono treba biti zatvoreno sa navodnicima: <%s>John &quot;Nobby&quot; /Clark/<%s>.

en: If an individual was not known by their first given name, the preferred name should be indicated with an asterisk: <%s>John Paul* /Smith/<%s>
hr: Ako pojedinac nije poznat po prvom imenu, preferirano ime treba biti naznačeno sa svijezdicom: <%s>John Paul* /Smith/<%s>

en: If the surname is unknown, use empty slashes: <%s>Mary //<%s>
hr: Ako prezime nije poznato, koristite prazne kose crte: <%s>Mary //<%s>

en: If this individual has any events other than death, burial, or cremation more recent than this number of years, they are considered to be “alive”. Children’s birth dates are considered to be such events for this purpose.
hr: Ako pojedinac ima bilo koji događaj osim smrti, pokopa ili kremiranja, noviji od ovdje upisanoga broja godina, tada se on smatra „živ”. Datumi rođenja djece se smatraju događajima za takvu svrhu.

en: If two family trees use the same media folder, then they will be able to share media files. If they use different media folders, then their media files will be kept separate.
hr: Ako dva obiteljska stabla koriste istu medijsku mapu, onda oni imaju mogućnost dijeliti medijske datoteke. Ako koriste različite medijske mape, onda su njihove medijske datoteke odvojene.

en: If visitors can not see the family tree, they will not be able to sign up for an account. You will need to add their account manually.
hr: Ako posjetitelj ne vidi obiteljsko stablo, on neće biti u mogućnosti kreirati korisnički račun. Vi ćete trebati ručno kreirati njegov račun.

en: If you are concerned that users might upload inappropriate images, you can restrict media uploads to managers only.
hr: Ako ste zabrinuti da bi korisnici mogli učitati neprilične slike, možete ograničiti učitavanje medija samo na managere.

en: If you are the website administrator, you should check that:
hr: Ako ste vi administrator web stranica, trebali bi provjeriti ovo:

en: If you cannot resolve the problem yourself, you can ask for help on the forums at <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a>.
hr: Ako sami ne možete riješiti problem, možete zatražiti pomoć na forumu <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a>.

en: If you created this GEDCOM file using genealogy software that omits spaces when splitting long lines, then select this option to reinsert the missing spaces.
hr: Ako ste kreirali ovu GEDCOM datoteku koristeći genealoški program koji ne stavlja razmake kod prelamanja dugačkih linija, tada označite ovu opciju da umetnete nedostajuće razmake.

en: If you didn’t request an account, you can just delete this message.
hr: Ako niste zatražili račun, samo obrišite ovu poruku.

en: If you have a large number of inactive places, it can be slow to generate the list.
hr: Ako imate veliki broj nepotrebnih mjesta, to može usporiti generiranje popisa.

en: If you have a large number of media files, you can organize them into folders and subfolders.
hr: Ako imate veliki broj medijskih datoteka, možete ih organizirati u mape i podmape.

en: If you have created media objects in webtrees, and have subsequently edited this GEDCOM file using genealogy software that deletes media objects, then select this option to merge the current media objects with the new GEDCOM file.
hr: Ako ste kreirali medijski objekt u webrees, i uređivali svoj GEDCOM koristeći program koji briše medija objekte, uključite ovu opciju da spojite trenutne objekte sa novim GEDCOM-om.

en: If you hide an empty block, you will not be able to change its configuration until it becomes visible by no longer being empty.
hr: Ako sakrijete prazan blok, nećete biti u mogućnosti mijenjati njegove postavke dok ne postane vidljiv kada više ne bude prazan.

en: If you select a different folder, you must also move any media files from the existing folder to the new one.
hr: Ako odaberete drugu mapu, morate također premjestiti sve medijske datoteke iz postojeće mape u novu mapu.

en: If you show living individuals to visitors, all other privacy restrictions are ignored. Do this only if all the data in your tree is public.
hr: Ako uključite prikaz živog pojedinca posjetiteljima, sve druge restrikcije privatnosti će biti ignorirane. Napravite to samo ako su svi podaci u vašem obiteljskom stablu javni.

en: If you try to exceed these limits, you may experience server time-outs and blank pages.
hr: Ako pokušate premašiti ova ograničenja, može se dogoditi da istekne vrijeme serveru i dobijete praznu stranicu.

en: If you use one of the following tracking and analytics services, webtrees can add the tracking codes automatically.
hr: Ako koristite jedan od slijedećih servisa za praćenje i analizu, webtrees može automatski dodati kod za praćenje.

en: If your server’s security policy permits it, you will be able to request increased memory or CPU time using the webtrees administration page. Otherwise, you will need to contact your server’s administrator.
hr: Ako sigurnosna pravila na vašem serveru dopuštaju, moči ćete povećati memoriju ili CPU vrijeme koristeći stranice administracije. Inače ćete trebati kontaktirati vašeg administratora servera.

en: If your website can be reached using more than one URL, such as <b>http://www.example.com/webtrees/</b> and <b>http://webtrees.example.com/</b>, you can specify the preferred URL. Requests for the other URLs will be redirected to the preferred one.
hr: Ako se do vaših stranica može doći preko više od jedne URL adrese, kao na primjer <b>http://www.example.com/webtrees/</b> i <b>http://webtrees.example.com/</b>, možete odrediti poželjnu URL adresu. Zahtjev prema drugim URL adresama će biti preusmjeren na poželjnu URL adresu.

en: Image dimensions
hr: Dimenzija slike

en: Images without watermarks
hr: Slike bez vodenog žiga

en: Immigration
hr: Imigracija

en: Import
hr: Uvoz

en: Import a GEDCOM file
hr: Uvezi GEDCOM datoteku

en: Import all places from a family tree
hr: Učitaj sva mjesta iz obiteljskog stabla

en: In a family tree, each record has an internal reference number (called an “XREF”) such as “F123” or “R14”.
hr: U obiteljskom stablu, svaki zapis ima interni referentni broj (nazvan „XREF”) kao što je „F123” ili „R14”.

en: In some calendars, days start at midnight. In other calendars, days start at sunset. The conversion process does not take account of the time, so for any event that occurs between sunset and midnight, the conversion between these types of calendar will be one day out.
hr: U nekim kalendarima, dan počinje u ponoć. U drugim kalendarima, dan počinje u zalazak sunca. Konverzijski proces ne uzima u obzir vrijeme, pa za svaki događaj koji se dogodi između zalaska sunca i ponoći, konverzija izmežu takvih vrsta kalendara će biti jedan dan.

en: In some countries, privacy laws apply not only to living individuals, but also to those who have died recently. This option will allow you to extend the privacy rules for living individuals to those who were born or died within a specified number of years. Leave these values empty to disable this feature.
hr: U nekim zemljama, zakon o privatnosti ne primjenjuje se samo na žive pojedince, nego također i na one pojedince koji su nedavno umrli. Ova opcija vam omogućava da proširite pravila privatnosti za žive pojedince na one koji su rođeni ili umrli unutar određenog broja godina. Ostavite te vrijednosti prazne ako ne želite koristiti to svojstvo.

en: In this month…
hr: U ovom mjesecu…

en: In this year…
hr: U ovoj godini…

en: Include fully matched places
hr: Uključi puno poklapanje mjesta

en: Include individuals with “%s” as a married name
hr: Uključi osobe sa vjenčanim prezimenom „%s”

en: Include media (automatically zips files)
hr: Uključi medije (automatski komprimiraj (zip) datoteke)

en: Include subfolders
hr: Uključi podmape

en: Include the individual’s immediate family
hr: Uključi za pojedinca užu obitelj

en: Individual
hr: Pojedinac

en: Individual 1
hr: Pojedinac 1

en: Individual 2
hr: Pojedinac 2

en: Individual distribution
hr: Osobna podjela

en: Individual distribution chart
hr: Osobna podjela (grafikon)

en: Individual list
hr: Popis pojedinaca

en: Individual pages
hr: Stranice pojedinca

en: Individual record
hr: Zapis pojedinca

en: Individual who lived the longest
hr: Osoba koja je živjela najduže

en: Individuals
hr: Osobe

en: Individuals with sources
hr: Osobe sa izvorima

en: Individuals with surname %s
hr: Osobe sa prezimenom %s

en: Infant
hr: Dojenče

en: Informant
hr: Informator

en: Installation folder
hr: Instalacijska mapa

en: Interactive tree
hr: Interaktivno stablo

en: Interactive tree of %s
hr: Interaktivno stablo od %s

en: Internal messaging
hr: Interno slanje poruka

en: Internal messaging with emails
hr: Interno dopisivanje sa e-poštom

en: Interred
hr: Sahrana

en: Invalid GEDCOM file - no header record found.
hr: Neispravna GECOM datoteka - nije pronađeno zaglavlje.

en: Invalid GEDCOM format
hr: Neispravan GEDCOM format

en: Invalid date
hr: Neispravan datum

en: Iraq
hr: Irak

en: Israel
hr: Izrael

en: It can take several minutes to download and install the upgrade. Be patient.
hr: Skidanje i instalacija nadogradnje može potrajati nekoliko minuta. Budite strpljivi.

en: Italy
hr: Italia

en: Jewish
hr: Židovski

en: John /DOE/
hr: Netko /NEPOZNAT/

en: Journal
hr: Dnevnik

en: Julian
hr: Julianski

en: Keep
hr: Zadrži

en: Keep link in list
hr: Zadrži vezu na popisu

en: Keep media objects
hr: Zadrži medijski objekt

en: Keep the existing “last change” information
hr: Zadrži postojeću informaciju "zadnja promjena"

en: Kenya
hr: Kenija

en: Keyword examples
hr: Primjer riječi

[ctx: LOCATIVE]
en: April
hr: Travnju

[ctx: LOCATIVE]
en: August
hr: Kolovozu

[ctx: LOCATIVE]
en: December
hr: Prosincu

[ctx: LOCATIVE]
en: February
hr: Veljači

[ctx: LOCATIVE]
en: January
hr: Siječnju

[ctx: LOCATIVE]
en: July
hr: Srpnju

[ctx: LOCATIVE]
en: June
hr: Lipnju

[ctx: LOCATIVE]
en: March
hr: Ožujku

[ctx: LOCATIVE]
en: May
hr: Svibnju

[ctx: LOCATIVE]
en: November
hr: Studenom

[ctx: LOCATIVE]
en: October
hr: Listopadu

[ctx: LOCATIVE]
en: September
hr: Rujnu

en: Landscape
hr: Vodoravno

en: Language
hr: Jezik

en: Languages
hr: Jezici

en: Large systems (50,000 individuals): 64–128 MB, 40–80 seconds
hr: Veliki sitem (50000 pojedinaca): 64-128MB, 40-80 sekundi

en: Largest families
hr: Najveće obitelji

en: Largest number of grandchildren
hr: Najveći broj unuka

en: Last change
hr: Zadnja promjena

en: Last email reminder was sent
hr: Zadni podsjetnik e-poštom je poslan

en: Last event
hr: Zadnji događaj

en: Last signed in
hr: Zadnja prijava

en: Latest birth
hr: Zadnje rođenje

en: Latest birth year
hr: Zadnja godina rođenja

en: Latest death
hr: Zadnja smrt

en: Latest death year
hr: Zadnja godina smrti

en: Latest divorce
hr: Zadnji razvod

en: Latest marriage
hr: Zadnji brak

en: Latitude
hr: Zemljopisna širina

en: Layout
hr: Izgled

en: Leave the password blank if you want to keep the current password.
hr: Ostavite lozinku praznom ako želite sačuvati staru lozinku.

en: Leave this blank to use the default value.
hr: Ako ostavite ovu postavku praznu, biti će korištena zadana vrijednost.

en: Leaves
hr: Bez djece

en: Legatee
hr: Nasljednik

en: Length of marriage
hr: Ukupno trajanje braka

en: Level
hr: Nivo

en: Lifespan
hr: Životni vijek

en: Lifespans
hr: Životni vijek

en: Link this individual to an existing family as a child
hr: Dodaj ovu osobu kao dijete već upisanoj obitelji

en: Link this media object to a family
hr: Poveži ovaj medijski objekt sa obitelji

en: Link this media object to a source
hr: Poveži ovaj medijski objekt sa izvorom

en: Link this media object to an individual
hr: Poveži ovaj medijski objekt sa pojedincem

en: Link this user to an individual in the family tree.
hr: Poveži ovog korisnika sa pojedincem u obiteljskom stablu.

en: Link to an existing media object
hr: Veza na postojeći medijski objekt

en: Linked database ID
hr: ID povezane baze podataka

en: Links
hr: Veze

en: List
hr: Popis

en: Lists
hr: Popisi

en: Living
hr: Živući

en: Living individuals
hr: Živuće osobe

en: Loading…
hr: Učitavanje…

en: Local files
hr: Lokalne datoteke

en: Location
hr: Lokacija

en: Location not removed: this location contains sub-locations
hr: Lokacija nije uklonjena: ova lokacija sadrži podlokaciju

en: Lodger
hr: Stanar

en: Long lists of individuals with the same surname can be broken into smaller sub-lists according to the first letter of the individual’s given name.<br><br>This option determines when sub-listing of surnames will occur. To disable sub-listing completely, set this option to zero.
hr: Dugački popis pojedinaca sa istim prezimenom može biti podijeljeno na manje popise prema prvom slovu imena pojedinca.<br><br>Ova opcija određuje nakon koliko slova imena će se popis dijeliti. Za isključivanje dijeljenja popisa, postavite na nula.

en: Longest marriage
hr: Najduži brak

en: Longitude
hr: Zemljopisna dužina

en: Lost password request
hr: Zaboravili ste lozinku

en: Lowest population
hr: Najniža populacija

[ctx: MALE]
en: %s × cousin
hr: %s × rođak

[ctx: MALE]
en: Adopted by both parents
hr: Posvojen od oba roditelja

[ctx: MALE]
en: Adopted by father
hr: Posvojen od oca

[ctx: MALE]
en: Adopted by mother
hr: Posvojen od majke

[ctx: MALE]
en: Also known as
hr: Znan kao

[ctx: MALE]
en: Attendant
hr: Staratelj

[ctx: MALE]
en: Attending
hr: Prisutan

[ctx: MALE]
en: Buyer
hr: Kupac

[ctx: MALE]
en: Civil registrar
hr: Matičar

[ctx: MALE]
en: Employee
hr: Djelatnik

[ctx: MALE]
en: Employer
hr: Poslodavac

[ctx: MALE]
en: Friend
hr: Prijatelj

[ctx: MALE]
en: Guardian
hr: Čuvar

[ctx: MALE]
en: Informant
hr: Informator

[ctx: MALE]
en: Interred
hr: Sahranjen

[ctx: MALE]
en: Lodger
hr: Stanar

[ctx: MALE]
en: Never married
hr: Nikad oženjen

[ctx: MALE]
en: Not married
hr: Nije oženjen

[ctx: MALE]
en: Nurse
hr: Bolničar

[ctx: MALE]
en: Owner
hr: Vlasnik

[ctx: MALE]
en: Registry officer
hr: Osoba u registru

[ctx: MALE]
en: Seller
hr: Prodavač

[ctx: MALE]
en: Servant
hr: Sluga

[ctx: MALE]
en: Slave
hr: Rob

[ctx: MALE]
en: Ward
hr: Štićenik

[ctx: MALE]
en: also known as
hr: znan kao

[ctx: MALE]
en: birth name
hr: rođeno ime

[ctx: MALE]
en: change of name
hr: promijenio ime

[ctx: MALE]
en: died
hr: umro

[ctx: MALE]
en: eighth cousin
hr: Rod u osmom koljenu

[ctx: MALE]
en: eleventh cousin
hr: Rod u jedanaestom koljenu

[ctx: MALE]
en: ex-partner
hr: bivši muž

[ctx: MALE]
en: fifteenth cousin
hr: Rod u petnaestom koljenu

[ctx: MALE]
en: fifth %s
hr: peti %s

[ctx: MALE]
en: fifth cousin
hr: Rod u petom koljenu

[ctx: MALE]
en: first %s
hr: prvi %s

[ctx: MALE]
en: first cousin
hr: Rod u prvom koljenu

[ctx: MALE]
en: fourteenth cousin
hr: Rod u četrnaestom koljenu

[ctx: MALE]
en: fourth %s
hr: četvrti %s

[ctx: MALE]
en: fourth cousin
hr: Rod u četvrtom koljenu

[ctx: MALE]
en: immigration name
hr: imigracijsko ime

[ctx: MALE]
en: married
hr: oženjen

[ctx: MALE]
en: married name
hr: vjenčano prezime

[ctx: MALE]
en: ninth cousin
hr: Rod u devetom koljenu

[ctx: MALE]
en: religious name
hr: vjersko ime

[ctx: MALE]
en: second %s
hr: drugi %s

[ctx: MALE]
en: second cousin
hr: Rod u drugom koljenu

[ctx: MALE]
en: seventh cousin
hr: Rod u sedmom koljenu

[ctx: MALE]
en: sixth cousin
hr: Rod u šestom koljenu

[ctx: MALE]
en: tenth cousin
hr: Rod u desetom koljenu

[ctx: MALE]
en: third %s
hr: treći %s

[ctx: MALE]
en: third cousin
hr: Rod u trećem koljenu

[ctx: MALE]
en: thirteenth cousin
hr: Rod u trinaestom koljenu

[ctx: MALE]
en: twelfth cousin
hr: Rod u dvanaestom koljenu

[ctx: MALE]
en: was born
hr: je rođen

en: Macedonia
hr: Makedinija

en: Magazine
hr: Časopis

en: Mailing name
hr: Ime za poštu

en: Mailto link
hr: Link za slanje e-pošte

en: Main section blocks
hr: Blokovi glavne sekcije

en: Male
hr: Muško

[ctx: Male pedigree]
en: Adopted
hr: Posvojen

[ctx: Male pedigree]
en: Birth
hr: Rođen kao

[ctx: Male pedigree]
en: Foster
hr: Skrbnik

en: Males
hr: Muškarci

en: Manage family trees
hr: Upravljanje obiteljskim stablima

en: Manage media
hr: Uređivanje medija

en: Manage the links
hr: Uredi poveznice

en: Manager
hr: Direktor

en: Managers
hr: Upravitelji

en: Manuscript
hr: Rukopis

en: Many genealogy programs create GEDCOM files with custom tags, and webtrees understands most of them. When unrecognized tags are found, this option lets you choose whether to ignore them or display a warning message.
hr: Mnogi genealoški programi kreiraju GEDCOM datoteka sa prilagođenim tagovima, i webtrees razumije većinu njih. Kada se pronađe nepoznati tag, ova opcija daje vam izbor da li će se taj tag ignorirati ili prikazati poruka upozorenja.

en: Many mail servers require that the sending server identifies itself correctly, using a valid domain name.
hr: Mnogi serveri e-pošte zahtijevaju da se server koji šalje poštu ispravno predstavi, koristeći ime domene.

en: Map
hr: Karta

en: Markdown is a simple system of formatting, used on websites such as Wikipedia. It uses unobtrusive punctuation characters to create headings and sub-headings, bold and italic text, lists, tables, etc.
hr: Markdown je jednostavan sistem za formatiranje teksta, koristi se na web stranicama kao što su Wikipedia. Koristi nenametljive interpunkcijske znakove za kreiranje naslova, podnaslova, podebljan i ukošen tekst, lista, tablica, itd.

en: Marriage
hr: Brak

en: Marriage banns
hr: Objava braka

en: Marriage beginning status
hr: Status početka braka

en: Marriage bond
hr: Bračna obveza

en: Marriage by country
hr: Brakovi po državi

en: Marriage contract
hr: Bračni ugovor

en: Marriage date range end
hr: Kraj raspona datuma braka

en: Marriage date range start
hr: Početak raspona datuma braka

en: Marriage ending status
hr: Status kraja braka

en: Marriage intention
hr: Bračna namjera

en: Marriage license
hr: Bračna dozvola

en: Marriage of a brother
hr: Vjenčanje brata

en: Marriage of a child
hr: Vjenčanje djeteta

en: Marriage of a daughter
hr: Vjenčanje kćeri

en: Marriage of a father
hr: Vjenčanje oca

en: Marriage of a grandchild
hr: Vjenčanje unuka/unuke

en: Marriage of a granddaughter
hr: Vjenčanje unuke

en: Marriage of a grandson
hr: Brak unuka

en: Marriage of a half-brother
hr: Brak polubrata

en: Marriage of a half-sibling
hr: Vjenčanje polubrata/polusestre

en: Marriage of a half-sister
hr: Vjenčanje polusestre

en: Marriage of a mother
hr: Vjenčanje majke

en: Marriage of a parent
hr: Vjenčanje roditelja

en: Marriage of a sibling
hr: Vjenčanje polubrata/polusestre

en: Marriage of a sister
hr: Vjenčanje sestre

en: Marriage of a son
hr: Brak sina

en: Marriage of parents
hr: Vjenčanje roditelja

en: Marriage place contains
hr: Mjesto vjenčanja sadrži

en: Marriage places
hr: Mjesta braka

en: Marriage settlement
hr: Bračni ugovor

en: Marriage status
hr: Status braka

en: Marriage type unknown
hr: Vrsta braka nepoznata

en: Marriages
hr: Brakovi

en: Marriages by century
hr: Brakovi po stoljeću

en: Married name
hr: Vjenčano ime

en: Married surname
hr: Vjenčano prezime

en: Masquerade as this user
hr: Maskiraj se u ovog korisnika

en: Match calendar
hr: Usporedni kalendar

en: Match the exact text, even if it occurs in the middle of a word.
hr: Uskladi točan tekst, čak i ako se pojavi u sredini riječi.

en: Match the exact text, unless it occurs in the middle of a word.
hr: Uskladi točan tekst, osim ako se pojavi u sredini riječi.

en: Maximum descendancy generations
hr: Maksimalno generacija potomaka

en: Maximum number of surnames on individual list
hr: Maksimalan broj prezimena na popisu pojedinaca

en: Maximum pedigree generations
hr: Maksimalno generacija rodoslovlja

en: Maximum upload size:
hr: Maksimalna veličina za učitavanje:

en: Media
hr: Mediji

en: Media contains
hr: Medij sadrži

en: Media file
hr: Medijska datoteka

en: Media file to upload
hr: Medijska datoteka za učitavanje

en: Media filenames will be prefixed by %s.
hr: Ime medijske datoteke će imati predznak %s.

en: Media files
hr: Medijske datoteke

en: Media folder
hr: Medijska mapa

en: Media folders
hr: Medijske mape

en: Media object
hr: Medijski objekt

en: Media objects
hr: Medijski objekti

en: Media objects found
hr: Medijski objekt pronađen

en: Media objects per page
hr: Medijskih objekata po stranici

en: Media type
hr: Tip medija

en: Medical
hr: Medicinski

en: Medical condition
hr: Zdravstveno stanje

en: Medium systems (5,000 individuals): 32–64 MB, 20–40 seconds
hr: Srednji sistem (5000 pojedinaca): 32-64MB, 20-40 sekundi

en: Member
hr: Član

en: Memory limit
hr: Granica memorije

en: Menu
hr: Izbornik

en: Menus
hr: Izbornici

en: Merge
hr: Spoji

en: Merge family trees
hr: Spoji obiteljska stabla

en: Merge records
hr: Spoji zapise

en: Message
hr: Poruka

en: Messages
hr: Poruke

en: Microfiche
hr: Mikrofiš

en: Microfilm
hr: Mikrofilm

en: Middle East
hr: Srednji istok

en: Midnight
hr: Ponoć

en: Military
hr: Vojska

en: Military service
hr: Vojna služba

en: Minimum and maximum zoom level for the Google map. 1 is the full map, 15 is single house. Note that 15 is only available in certain areas.
hr: Minimalni i maksimalni zum nivo za Google kartu. 1 je cijela karta, 15 je jedna kuća. Imajte na umu da je 15 omogućeno samo na nekim područjima.

en: Missing data
hr: Podaci koji nedostaju

en: Moderate pending changes
hr: Uredi promjene na redu

en: Moderator
hr: Upravitelj

en: Moderators
hr: Upravitelji

en: Module
hr: Modul

en: Module administration
hr: Administracija modula

en: Modules
hr: Moduli

en: Mon
hr: Pon

en: Monday
hr: Ponedjeljak

en: Montenegro
hr: Crna Gora

en: Month
hr: Mjesec

en: Month of birth
hr: Mjesec rođenja

en: Month of birth of first child in a relation
hr: Mjesec rođenja prvog djeteta u vezi

en: Month of death
hr: Mjesec smrti

en: Month of first marriage
hr: Mjesec stupanja u prvi brak

en: Month of marriage
hr: Mjesec stupanja u brak

en: Month:
hr: Mjesec:

en: Most SMTP servers require a password.
hr: Većina SMTP servera zahtjeva lozinku.

en: Most common surnames
hr: Najčešće prezime

en: Most servers do not use secure connections.
hr: Većina servera ne koristi sigurno povezivanje.

en: Most sites are configured to use localhost. This means that your database runs on the same computer as your web server.
hr: Večina web stranica je podešeno da koristi localhost. To znači da je vaša baza podataka na istom računalu kao i vaš web server.

en: Most sites are configured to use the default value of 3306.
hr: Većina web stranica je podešeno da koriti zadanu vrijednost 3306.

en: Most viewed pages
hr: Najčešće viđene stranice

en: Mother
hr: Majka

en: Mother: %s
hr: Majka: %s

en: Mother’s age
hr: Dob majke

en: Mother’s family with %s
hr: Majčina obitelj sa %s

en: Mother’s family with an unknown individual
hr: Majčina obitelj sa nepoznatom osobom

en: Move down
hr: Pomakni dolje

en: Move left
hr: Pomakni lijevo

en: Move right
hr: Pomakni desno

en: Move up
hr: Pomakni gore

en: Multiple marriages
hr: Višestruki brakovi

en: My account
hr: Moj račun

en: My family tree
hr: Moje obiteljsko stablo

en: My individual record
hr: Moj osobni zapis

en: My page
hr: Moja stranica

en: My pages
hr: Moje stranice

en: My pedigree
hr: Moje rodoslovlje

en: MySQL gave the error: %s
hr: MySQL daje grešku: %s

en: MySQL variables
hr: MySQL varijable

[ctx: NOMINATIVE]
en: April
hr: Travanj

[ctx: NOMINATIVE]
en: August
hr: Kolovoz

[ctx: NOMINATIVE]
en: December
hr: Prosinac

[ctx: NOMINATIVE]
en: February
hr: Veljača

[ctx: NOMINATIVE]
en: January
hr: Siječanj

[ctx: NOMINATIVE]
en: July
hr: Srpanj

[ctx: NOMINATIVE]
en: June
hr: Lipanj

[ctx: NOMINATIVE]
en: March
hr: Ožujak

[ctx: NOMINATIVE]
en: May
hr: Svibanj

[ctx: NOMINATIVE]
en: November
hr: Studeni

[ctx: NOMINATIVE]
en: October
hr: Listopad

[ctx: NOMINATIVE]
en: September
hr: Rujan

en: Name
hr: Ime

en: Name contains
hr: Ime sadrži

en: Name prefix
hr: Prefiks imena

en: Name suffix
hr: Sufiks imena

en: Names
hr: Imena

en: Namesake
hr: Imenjak

en: Nanny
hr: Dadilja

en: Narrative description
hr: Usmena predaja

en: Nationality
hr: Narodnost

en: Naturalization
hr: Državljanstvo

en: Never
hr: Nikad

en: Never married
hr: Nikad vjenčani

en: New Zealand
hr: Novi Zeland

en: New data
hr: Novi podaci

en: New registration at %s
hr: Nova registracija na %s

en: New user at %s
hr: Novi korisnik na %s

en: News
hr: Novosti

en: Newspaper
hr: Novine

en: Next email reminder will be sent after
hr: Slijedeći podsjetnik e-poštom će biti poslan poslije

en: Next image
hr: Slijedeća slika

en: Nickname
hr: Nadimak

en: No
hr: Ne

en: No GEDCOM file was received.
hr: Nijedna GEDCOM datoteka nije primljena.

en: No GEDCOM files found.
hr: Nijedna GEDCOM datoteka nije pronađena.

en: No ancestors in the database.
hr: Nema predaka u bazi podataka.

en: No calendar conversion
hr: Nema konverzije kalendara

en: No children
hr: Nema djece

en: No contact
hr: Nema kontakta

en: No custom modules are enabled.
hr: Nisu omogućeni prilagođeni moduli.

en: No custom themes are enabled.
hr: Nisu omogućene prilagođene teme.

en: No duplicates have been found.
hr: Nisu pronađeni duplikati.

en: No errors have been found.
hr: Nije pronađena greška.

en: No events exist for the next %s day. | No events exist for the next %s days.
hr[0]: Nema događaja za slijedeći %s dan.
hr[1]: Nema događaja za slijedećih %s dana.
hr[2]: Nema događaja za slijedećih %s dana.

en: No events exist for today.
hr: Ne postoje događaji za danas.

en: No events exist for tomorrow.
hr: Ne postoje događaji za sutra.

en: No events for living individuals exist for today.
hr: Ne postoje događaji za žive osobe danas.

en: No events for living individuals exist for tomorrow.
hr: Ne postoje događaji za žive osobe sutra.

en: No events for living people exist for the next %s day. | No events for living people exist for the next %s days.
hr[0]: Nema događaja za žive osobe u slijedeći %s dan.
hr[1]: Nema događaja za žive osobe u slijedeća %s dana.
hr[2]: Nema događaja za žive osobe u slijedećih %s dana.

en: No facts exist for this family.
hr: Nema činjenica za ovu obitelj.

en: No file was received. Please try again.
hr: Nijedna datoteka nije primljena. Molimo učitajte ponovno.

en: No link between the two individuals could be found.
hr: Nema nijedne poveznice između te dvije osobe.

en: No map data exists for this individual
hr: Nema podataka za kartu ove osobu

en: No matching facts found
hr: Nisu pronađene odgovarajuće činjenice

en: No media file was provided.
hr: Medijska datoteka nije ponuđena.

en: No news articles have been submitted.
hr: Nema članaka u novostima.

en: No places found
hr: Mjesto nije nađeno

en: No places have been found.
hr: Mjesta nisu nađena.

en: No predefined text
hr: Nema predefiniranog teksta

en: No records to display
hr: Ne postoje zapisi za prikaz

en: No results found.
hr: Nije pronađen nijedan rezultat.

en: No signed-in and no anonymous users
hr: Nema prijavljenih ni anonimnih korisnika

en: No upgrade information is available.
hr: Nema informacija za nadogradnju.

en: Nobody at all
hr: Baš nitko

en: None
hr: Ništa

en: Noon
hr: Podne

en: Norway
hr: Norveška

en: Not a valid individual, family, or source ID
hr: Nevažeći ID pojedinca, obitelji ili izvora

en: Not approved by an administrator
hr: Nije odobreno od administratora

en: Not living
hr: Nije živ

en: Not married
hr: Nije vjenčan/a

en: Not verified by the user
hr: Nije potvrđeno od korisnika

en: Note
hr: Bilješka

en: Note that if a user account is linked to a record, then that user will always be able to view that record.
hr: Uzmite u obzir da ako je korisnikov račun vezan za zapis, onda taj korisnik uvijek može vidjeti taj zapis.

en: Note: longer path lengths require a lot of calculation, which can make your website run slowly for these users.
hr: Napomena: veća dužina putanje zahtjeva puno računanja, što može usporiti web stranice za te korisnike.

en: Notes
hr: Bilješke

en: Nothing found to cleanup
hr: Ništa nije pronađeno za čišćenje

en: Nothing found.
hr: Ništa nije pronađeno.

en: Number of children
hr: Broj djece

en: Number of days to show
hr: Broj dana za vidjeti

en: Number of families without children
hr: Broj obitelji bez djece

en: Number of generations
hr: Broj generacija

en: Number of marriages
hr: Broj brakova

en: Number of months since the last sign-in for a user’s account to be considered inactive:
hr: Broj mjeseci od zadnje prijave za korisničke račune koji se smatraju neaktivnima:

en: Nurse
hr: Bolničar/ka

en: Occupation
hr: Zanimanje

en: Occupations
hr: Zanimanja

en: Old data
hr: Stari podaci

en: Old files found
hr: Pronađene stare datoteke

en: Oldest at bottom
hr: Najstarije na dnu

en: Oldest at top
hr: Najstarije na vrhu

en: Oldest father
hr: Najstariji otac

en: Oldest female
hr: Najstarije žene

en: Oldest living individuals
hr: Najstarije živuće osobe

en: Oldest male
hr: Najstariji muškarci

en: Oldest mother
hr: Najstarija majka

en: On this day
hr: Na današnji dan

en: On this day…
hr: Na današnji dan…

en: Only managers can edit
hr: Samo ovlašteni mogu mijenjati

en: Oops! The webserver is unable to connect to the database server. It could be busy, undergoing maintenance, or simply broken. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes or contact the website administrator.
hr: Ups! web server se nemože spojiti na bazu podataka. Možda je zauzeta, u održavanju ili jednostavno neispravna, Možete <a href="index.php">pokušati ponovo</a> za par minuta ili kontaktirati administratora.

en: Oops! webtrees was unable to create files in this folder.
hr: Ups! webtrees ne može kreirati datoteke u ovoj mapi.

en: Optional prefixes and suffixes
hr: Opcionalni prefiksi i sufiksi

en: Order
hr: Redoslijed

en: Ordinance
hr: Propis

en: Ordination
hr: Odluka

en: Orientation
hr: Smjer

en: Other
hr: Ostalo

en: Other facts to show in charts
hr: Druge činjenice za prikazati na grafikonu

en: Other folder… please type in
hr: Druga mapa… molimo unesite

en: Others
hr: Ostali

en: Overwrite existing coordinates.
hr: Prepiši postojeće koordinate.

en: Own charts
hr: Vlastiti grafički prikazi

en: Owner
hr: Vlasnik

en: PHP blocked the file because of its extension.
hr: PHP blokirao datoteku sa proširenjem.

en: PHP extension “%1$s” is disabled. Without it, the following features will not work: %2$s. Please ask your server’s administrator to enable it.
hr: PHP proširenje „%1$s” je isključeno. Bez toga, slijedeće mogućnosti neće raditi: %2$s. Molimo pitajte svog server administratora da to uključi.

en: PHP extension “%s” is disabled. You cannot install webtrees until this is enabled. Please ask your server’s administrator to enable it.
hr: PHP proširenje „%s” je isključeno. Ne možete instalirati webtrees dok se to ne uključi. Molimo pitajte svog server administratora da to uključi.

en: PHP failed to write to disk.
hr: PHP nije uspio pisati na disk.

en: PHP information
hr: Php Informacije

en: PHP setting “%1$s” is disabled. Without it, the following features will not work: %2$s. Please ask your server’s administrator to enable it.
hr: PHP postavka „%1$s” je isključena. Bez toga, slijedeće mogućnosti neće raditi: %2$s. Molimo pitajte svog server administratora da to uključi.

en: PHP time limit
hr: PHP vremensko ograničenje

en: Page
hr: Stranica

en: Page %s of %s
hr: Stranica %s od %s

en: Page size
hr: Veličina stranice

en: Painting
hr: Slika

en: Parents
hr: Roditelji

en: Parents and siblings
hr: Roditelji i braća/sestre

en: Parent’s age
hr: Dob roditelja

en: Password
hr: Lozinka

en: Passwords must be at least 6 characters long and are case-sensitive, so that “secret” is different from “SECRET”.
hr: Lozinka mora biti najmanje 6 znakova dugačka i osjetljiva je na velika i mala slova, pa je tako „pero” različito od „PERO”.

en: Passwords must contain at least 6 characters.
hr: Lozinka mora imati najmanje 6 znakova.

en: Pedigree
hr: Rodoslovlje

[ctx: Pedigree]
en: Adopted
hr: Posvojen

[ctx: Pedigree]
en: Birth
hr: Rođeni kao

[ctx: Pedigree]
en: Foster
hr: Skrbnik

en: Pedigree chart
hr: Grafikon rodoslovlja

en: Pedigree map
hr: Karta rodoslovlja

en: Pedigree map of %s
hr: Karta rodoslovlja od %s

en: Pedigree of %s
hr: Rodoslovlje od %s

en: Pedigree tree of %s
hr: Stablo rodoslovlja od %s

en: Pending changes
hr: Promjene na čekanju

en: Pending changes are only shown when your account has permission to edit. When you sign out, you will no longer be able to see them. Also, pending changes are only shown on certain pages. For example, they are not shown in lists, reports, or search results.
hr: Promjene na čekanji se vide samo ako vaš račun ima dozvolu za uređivanje. Kada se odjavite, nećete ih više vidjeti. Također, promjene na čekanju se vide samo na nekim stranicama. One se ne vide na popisima, izvještajima ili rezultatima pretraživanja.

en: Permanent number
hr: Trajni broj

en: Permanently delete these records?
hr: Trajno obrisati ovaj zapis?

en: Phone
hr: Telefon

en: Phonetic
hr: Fonetsko

en: Phonetic algorithm
hr: Fonetski algoritam

en: Phonetic name
hr: Fonetsko ime

en: Phonetic place
hr: Fonetsko mjesto

en: Phonetic search
hr: Fonetsko pretraživanje

en: Phonetic title
hr: Fonetski naslov

en: Photo
hr: Fotografija

en: PhpGedView might be installed in one of these folders:
hr: PhpGedView može biti instaliran u jedan od ovih mapa:

en: PhpGedView must be version 4.2.3, or any SVN up to #%s
hr: PhpGedView mora viti verzija 4.2.3 ili bilo koji SVN do #%s

en: PhpGedView must use the same database as webtrees.
hr: PhpGedView mora koristiti istu bazu podataka kao webtrees.

en: PhpGedView to webtrees transfer wizard
hr: Čarobnjak prijenosa PhpGedView u webtrees

en: Place
hr: Mjesto

en: Place check
hr: Provjera mjesta

en: Place contains
hr: Mjesto sadrži

en: Place hierarchy
hr: Hijerarhija mjesta

en: Place list
hr: Popis mjesta

en: Place names are frequently too long to fit on charts, lists, etc. They can be abbreviated by showing just the first few parts of the name, such as <i>village, county</i>, or the last few part of it, such as <i>region, country</i>.
hr: Ime mjesta je često predugačko da stane na grafikon, popis, itd. Ono može biti skraćeno da prikazuje samo prvih nekoliko djelova imena, kao <i>selo, županija</i>, ili zadnjih nekoliko dijelova imena, kao <i>regija, država</i>.

en: Place of adoption
hr: Mjesto posvojenja

en: Place of baptism
hr: Mjesto krštenja

en: Place of birth
hr: Mjesto rođenja

en: Place of blessing
hr: Mjesto blagoslova

en: Place of burial
hr: Mjesto pokopa

en: Place of christening
hr: Mjesto krštenja

en: Place of confirmation
hr: Mjesto krizme

en: Place of cremation
hr: Mjesto kremiranja

en: Place of death
hr: Mjesto smrti

en: Place of emigration
hr: Mjesto emigracije

en: Place of engagement
hr: Mjesto zaruka

en: Place of event
hr: Mjesto događaja

en: Place of first communion
hr: Mjesto prve pričesti

en: Place of immigration
hr: Mjesto imigracije

en: Place of marriage
hr: Mjesto vjenčanja

en: Place of marriage banns
hr: Mjesto objave vjenčanja

en: Place of naturalization
hr: Mjesto državljanstva

en: Place of ordination
hr: Mijesto odluke

en: Place of residence
hr: Mjesto prebivališta

en: Place the website offline, by creating the file %s…
hr: Postavi web stranice offline, kreiranjem datoteke %s…

en: Place the website online, by deleting the file %s…
hr: Postavi web stranice online, brisanjem datoteke %s…

en: Places
hr: Mjesta

en: Places found
hr: Pronađena mjesta

en: Places in %s
hr: Mjesta u %s

en: Places should be entered according to the standards for genealogy. In genealogy, places are recorded with the most specific information about the place first and then working up to the least specific place last, using commas to separate the different place levels. The level at which you record the place information should represent the levels of government or church where vital records for that place are kept.<br><br>For example, a place like Salt Lake City would be entered as “Salt Lake City, Salt Lake, Utah, USA”.<br><br>Let’s examine each part of this place. The first part, “Salt Lake City,” is the city or township where the event occurred. In some countries, there may be municipalities or districts inside a city which are important to note. In that case, they should come before the city. The next part, “Salt Lake,” is the county. “Utah” is the state, and “USA” is the country. It is important to note each place because genealogy records are kept by the governments of each level.<br><br>If a level of the place is unknown, you should leave a space between the commas. Suppose, in the example above, you didn’t know the county for Salt Lake City. You should then record it like this: “Salt Lake City, , Utah, USA”. Suppose you only know that an individual was born in Utah. You would enter the information like this: “, , Utah, USA”. <br><br>You can use the <b>Find Place</b> link to help you find places that already exist in the database.
hr: Mjesta trebaju biti unesena prema standardu genealogije. U genealogiji, mjesta su zapisana tako da su prvo najmanja područja pa prema najvećim, koristeći zareze za odvajanje različitih nivoa. Za primjer, mjesto Zagreb treba biti upisano kao „Zagreb, Hrvatska”.<br><br>Ako pregledamo svaki dio ovog mjesta. Prvi dio „Zagreb,” je grad gdje se događaj dogodio. Drugi dio „Hrvatska” je država. Kada trebamo upisati neko manje mjesto ili selo koje nije toliko poznato a i pripada nekom većem mjestu, onda ga dodajemo ispred grada. Primjer: „Zaprešić, Zagreb, Hrvatska”. Tako se zna da se radi o Zaprešiću u blizini Zagreba, jer možda postoji još jedan Zaprešić u Hrvatskoj.<br><br>Ako je neki nivo mjesta nepoznat, ostavite samo razmak između zareza. Recimo da u gornjem primjeru, niste znali u blizini kojeg većeg grad je Zaprešić. Onda to trebate zapisati ovako: „Zaprešić, , Hrvatska”. Recimo da samo znate da je taj pojedinac rođen u Hrvatskoj. Onda upišete podatke ovako: „, , Hrvatska”.<br><br>Možete koristiti link <b>Potraži mjesto</b> kao pomoć da pronađete mjesto koje već postoji u bazi podataka.

en: Play
hr: Pokreni

en: Please enter a given name, surname, or place in addition to the year
hr: Molimo unesite ime, prezime ili mjesto uz godinu

en: Please enter a message subject.
hr: Molim unesite naslov poruke.

en: Please enter a valid email address.
hr: Molim unesite valjanu adresu e-pošte.

en: Please enter more than one character.
hr: Molimo unesite više od jednog slova.

en: Please enter some message text before sending.
hr: Molim unesite nekakav tekst prije slanja.

en: Please provide your email address so that we may contact you in response to this message. If you do not provide your email address we will not be able to respond to your inquiry. Your email address will not be used in any other way besides responding to this inquiry.
hr: Molimo upišite vašu adresu e-pošte tako da vas možemo kontaktirati sa odgovorom na vašu poruku. Ako ne upišete adresu e-pošte, tada vam nećemo biti u mogućnosti odgovoriti na poruku. Vaša adresa e-pošte NEĆE biti korištena u bilo kakve druge svrhe osim za odgovore na vaš upit.

en: Poland
hr: Poljska

en: Port number
hr: Broj porta

en: Portrait
hr: Uspravno

en: Postal code
hr: Poštanski broj

en: Predefined text that states admin will decide on each request for a user account
hr: Predefinirani tekst koji navodi da administrator mora odlučiti za svaki zahtjev za korisnički račun

en: Predefined text that states all users can request a user account
hr: Predefinirani tekst koji navodi da svi korisnici mogu zatražiti korisnički račun

en: Predefined text that states only family members can request a user account
hr: Predefinirani tekst koji navodi da samo članovi obitelji mogu zatražiti korisnički račun

en: Preferences
hr: Postavke

en: Preferences exist for the module “%s”, but this module no longer exists.
hr: Postoje postavke za “%s” modul, ali taj modul više ne postoji.

en: Preferred contact method
hr: Preferirana metoda komunikacije

en: Prefixes
hr: Predznaci

en: Presentation style
hr: Stil prezentacije

en: Priest
hr: Svečenik

en: Print basic events when blank
hr: Ispiši prazne osnovne događaje

en: Privacy
hr: Privatnost

en: Privacy restrictions
hr: Ograničenja privatnosti

en: Privacy restrictions - these apply to records and facts that do not contain a GEDCOM RESN tag
hr: Ograničenja privatnosti - primjenjuju se na zapise i činjenice koje ne sadrže GEDCOM RESN tag

en: Probate
hr: Ostavina

en: Property
hr: Vlasništvo

en: Publication
hr: Izdanje

en: Quality of data
hr: Kvaliteta podatka

en: Question
hr: Pitanje

en: Quick family facts
hr: Brze obiteljske činjenice

en: Quick individual facts
hr: Brze činjenice pojedinca

en: Quick repository facts
hr: Brze činjenice mjesta čuvanja

en: Quick source facts
hr: Brze činjenice izvora

en: README documentation
hr: Pomoćna literatura

en: Rabbi
hr: Rabin

en: Random images from the current family tree.
hr: Slučajne slike trenutnog obiteljskog stabla.

en: Re-order children
hr: Promjeni redoslijed djece

en: Re-order families
hr: Promjeni redoslijed obitelji

en: Re-order media
hr: Promjeni redoslijed medija

en: Real name
hr: Pravo ime

en: Recent changes
hr: Nedavne promjene

en: Recent years (&lt; 100 yrs)
hr: Posljednjih godina (&lt; 100 god.)

en: Record
hr: Zapis

en: Record ID number
hr: ID broj datoteke zapisa

en: Record file number
hr: Broj datoteke zapisa

en: Records
hr: Zapisi

en: Records are not the same type. Cannot merge records that are not the same type.
hr: Zapisi nisu istog tipa. Ne možete spojiti zapise koji nisu istog tipa.

en: Reference number
hr: Referentni broj

en: Registered partnership
hr: Registrirano partnerstvo

en: Registry officer
hr: Osoba u registru

en: Regular expressions are an advanced pattern matching technique.
hr: Regular expressions je napredna tehnika traženja uzoraka.

en: Related families
hr: Povezane obitelji

en: Related individuals
hr: Povezani pojedinci

en: Relationship
hr: Odnos/Veza

en: Relationship to father
hr: Odnos sa ocem

en: Relationship to me
hr: Odnos prema meni

en: Relationship to mother
hr: Odnos sa majkom

en: Relationship to parents
hr: Odnos sa roditeljima

en: Relationship: %s
hr: Odnos: %s

en: Relationships
hr: Odnosi/Veze

en: Relationships between %1$s and %2$s
hr: Odnos između %1$s i %2$s

en: Religion
hr: Vjera

en: Religious institution
hr: Vjerska institucija

en: Religious marriage
hr: Vjerski brak

en: Reminder email frequency (days)
hr: Učestalost podsjetnika e-poštom (dana)

en: Remote server
hr: Udaljeni server

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove duplicate links
hr: Ukloni duple veze

en: Remove flag
hr: Ukloni zastavicu

en: Remove individual
hr: Ukloni osobu

en: Remove link from list
hr: Ukloni vezu sa popisa

en: Remove the GEDCOM media path from filenames
hr: Ukloni GEDCOM medija putanju iz imena datoteke

en: Remove this location?
hr: Ukloniti ovu lokaciju?

en: Renumber
hr: Renumeriranje

en: Renumber family tree
hr: Renumeriraj obiteljsko stablo

en: Replace with
hr: Zamijeni sa

en: Replacement text
hr: Zamjenski tekst

en: Reply
hr: Odgovor

en: Report
hr: Izvješće

en: Reports
hr: Izvještaji

en: Repositories
hr: Mjesta čuvanja

en: Repositories found
hr: Pronađena mjesta čuvanja

en: Repository
hr: Mjesto čuvanja

[ctx: Repository]
en: Name
hr: Ime

en: Repository contains
hr: Mjesto čuvanja sadrži

en: Repository name
hr: Ime mjesta čuvanja

en: Request a new password
hr: Zatražite novu lozinku

en: Request a new user account
hr: Zatražite novi korisnički račun

en: Research task
hr: Zadatak istraživanja

en: Research tasks
hr: Zadaci istraživanja

en: Research tasks are special events, added to individuals in your family tree, which identify the need for further research. You can use them as a reminder to check facts against more reliable sources, to obtain documents or photographs, to resolve conflicting information, etc.
hr: Zadatci istraživanja su specijalni događaji, dodani na osobu u vašem obiteljskom stablu, koji određuju potrebu za daljnjim istraživanjem. Možete ih koristiti kao podsjetnik za provjeru činjenica prema pouzdanom izvoru, da pribavite dokumente ili fotografije, da riješite proturječne informacije, itd.

en: Research tasks are stored using the custom GEDCOM tag “_TODO”. Other genealogy applications may not recognize this tag.
hr: Zadatak istraživanja je spremljen koristeći GEDCOM tag „_TODO”. Drugi genealoški programi ne moraju prepoznati taj tag.

en: Residence
hr: Prebivalište

en: Restore the default block layout
hr: Vrati zadani blok izgleda

en: Restrict access to the website, using IP addresses and user-agent strings.
hr: Ograničite pristup web stranicama, koristeći IP adrese i user-agent opise.

en: Restrict to immediate family
hr: Ograniči na užu obitelj

en: Restriction
hr: Ograničenje

en: Restrictions can be added to records and/or facts. They restrict who can view the data and who can edit it.
hr: Ograničenja mogu biti dodana zapisu i/ili činjenici. Ona ograničavaju tko može vidjeti podatke i tko ih može uređivati.

en: Resulting value
hr: Dobivena vrijednost

en: Results
hr: Rezultati

en: Retirement
hr: Umirovljenje

en: Reunion
hr: Ponovo sjedini

en: Right section blocks
hr: Blokovi desne sekcije

en: Role
hr: Dužnost

en: Romania
hr: Rumunjska

en: Roots
hr: Korijeni

en: Rule
hr: Pravilo

en: Russia
hr: Rusija

en: SMTP mail server
hr: SMTP server e-pošte

en: Sat
hr: Sub

en: Satellite
hr: Satelit

en: Saturday
hr: Subota

en: School or college
hr: Škola ili fakultet

en: Scotland
hr: Skotska

en: Scrapbook
hr: Bilježnica

en: Search
hr: Pretraži

en: Search and replace text, using simple searches or advanced pattern matching.
hr: Traži i zamjeni tekst, koristeći jednostavno pretraživanje ili napredno uspoređivanje uzoraka.

en: Search engine
hr: Pretraživač

en: Search filters
hr: Filteri pretraživanja

en: Search for
hr: Traži

en: Search globally
hr: Traži globalno

en: Search locally
hr: Traži lokalno

en: Search method
hr: Metoda traženja

en: Search text/pattern
hr: Traži tekst/uzorak

en: Second record
hr: Slijedeći zapis

en: Secure connection
hr: Sigurna veza

en: Security code
hr: Sigurnosni kod

en: See %s for more information.
hr: Pogledajte %s za više informacija.

en: Select
hr: Označi

en: Select a GEDCOM file to import
hr: Odaberi GEDCOM datoteku za uvoz

en: Select a date
hr: Odaberite datum

en: Select events
hr: Odaberi događaj

en: Select flag
hr: Odaberi zastavicu

en: Select individuals by place or date
hr: Označi pojedince prema mjestu ili datumu

en: Select records from your family tree and save them as a GEDCOM file.
hr: Odaberite zapis iz vašeg obiteljskog stabla i spremite kao GEDCOM datoteku.

en: Select the desired age interval
hr: Odaberite željeni raspon starosti

en: Select the desired count interval
hr: Odaberi željeni interval brojanja

en: Select the facts and events to keep from both records.
hr: Označite činjenice i događaje koje želite zadržati iz oba zapisa.

en: Select the languages that will be shown in menus.
hr: Odaberite jezike koji će biti vidljivi u izborniku.

en: Select two records to merge.
hr: Odaberite dva zapisa za spajanje.

en: Seller
hr: Prodavač

en: Send
hr: Pošalji

en: Send a message
hr: Pošalji Poruku

en: Send a message to all users
hr: Pošalji poruku svim korisnicima

en: Send a message to users who have never signed in
hr: Pošaljite poruku korisnicima koji se nikada nisu prijavili

en: Send a message to users who have not signed in for 6 months
hr: Pošaljite poruku korisnicima koji se nisu prijavili u zadnjih 6 mjeseci

en: Send broadcast messages
hr: Pošalji poruku svima

en: Send out reminder emails
hr: Pošalji podsjetnik e-poštom

en: Sender name
hr: Ime pošiljaoca

en: Sending email
hr: Slanje e-pošte

en: Sending server name
hr: Ime servera pošiljaoca

en: Separated
hr: Rastavljeni

en: Serbia
hr: Srbija

en: Servant
hr: Sluga

en: Server information
hr: Server informacije

en: Server name
hr: Ime servera

en: Session timeout
hr: Vremensko ograničenje prijave

en: Set as default
hr: Postavi kao zadano

en: Set the default blocks for new family trees
hr: Postavi zadane blokove za nova obiteljska stabla

en: Set the default blocks for new users
hr: Postavi zadane blokove za nove korisnike

en: Set the default number of generations to display on descendancy and pedigree charts.
hr: Postavi zadani broj generacija za prikaz na grafikonu potomaka i rodoslovlja.

en: Set the maximum number of generations to display on descendancy charts.
hr: Postavite maksimalan broj generacija koje se može prikazati na grafikonu potomaka.

en: Set the maximum number of generations to display on pedigree charts.
hr: Postavite maksimalan broj generacija koji se može prikazati na grafikonu rodoslovlja.

en: Set the privacy access level for all dead individuals.
hr: Ovdje postavite nivo privatnosti za sve umrle pojedince.

en: Setting this to <b>Yes</b> will place links on individuals, sources, and families to let users bring up another window containing the raw data taken right out of the GEDCOM file.
hr: Postavljanjem na <b>Da</b> biti će stavljen link na pojedince, izvore i obitelji koji će omogućiti korisniku otvaranje drugog prozora koji će sadržavati sirove podatke iz GEDCOM datoteke.

en: Setup wizard for webtrees
hr: Čarobnjak za instalaciju webtrees

en: Shared note
hr: Dijeljena bilješka

en: Shared note contains
hr: Dijeljena bilješka sadrži

en: Shared notes
hr: Dijeljene bilješke

en: Shared notes found
hr: Pronađene dijeljene bilješke

en: She
hr: Ona

en: She died
hr: Ona je umrla

en: She married
hr: Ona je udana

en: She resided at
hr: Ona stanuje u

en: She was born
hr: Ona je rođena

en: She was buried
hr: Ona je pokopana

en: She was christened
hr: Ona je krštena

en: She was cremated
hr: Ona je kremirana

en: Short version
hr: Kratka verzija

en: Shortcut
hr: Prečac

en: Shortest marriage
hr: Najkraći brak

en: Should this block be hidden when it is empty
hr: Treba li ovaj blok biti sakriven ako je prazan

en: Show
hr: Prikaži

en: Show a download link in the media viewer
hr: Prikaži link preuzmi u pregledniku medija

en: Show acceptable use agreement on “Request a new user account” page
hr: Prikaži sporazum o korištenju na stranici „Zatraži novi korisnički račun”

en: Show all notes
hr: Prikaži sve bilješke

en: Show all places in a list
hr: prikaži sva mjesta u popisu

en: Show all sources
hr: Prikaži sve izvore

en: Show all spouses and ancestors
hr: Prikaži sve supružnike i pretke

en: Show all tags
hr: Prikaži sve oznake

en: Show an age cursor
hr: Prikaži pokazivač starosti

en: Show chart details by default
hr: Prikaži detalje grafikona kao zadano

en: Show children of ancestors
hr: Prikaži djecu i pretke

en: Show counts before or after name
hr: Postavi brojanje prije ili poslije imena

en: Show couples where either partner married more than once.
hr: Prikaži parove gdje je bilo koji parner vjenčan više puta.

en: Show couples where only the female partner is dead.
hr: Prikaži parove gdje je samo žensko umrlo.

en: Show couples where only the male partner is dead.
hr: Prikaži parov gdje je samo muško umrlo.

en: Show couples who married more than 100 years ago.
hr: Prikaži parove koji su vjenčani prije više od 100 godina.

en: Show couples who married within the last 100 years.
hr: Prikaži parove koji su vjenčani unutar prošlih 100 godina.

en: Show couples with an unknown marriage date.
hr: Prikaži parove sa nepoznatim datumom vjenčanja.

en: Show cousins
hr: Prikaži rođake

en: Show date of last update
hr: Prikaži datum zadnje promjene

en: Show dead individuals
hr: Prikazi mrtve pojedince

en: Show details
hr: Prikaži detalje

en: Show divorced couples.
hr: Prikaži razvedene parove.

en: Show images
hr: Prikaži slike

en: Show inactive places
hr: Prikaži neaktivna mjesta

en: Show individuals born more than 100 years ago.
hr: Prikaži osobe rođene prije više od 100 godina.

en: Show individuals born within the last 100 years.
hr: Prikaži osobe rođene unutar prošlih 100 godina.

en: Show individuals who are alive or couples where both partners are alive.
hr: Prikaži osobe koje su žive ili parove gdje su oba partnera živa.

en: Show individuals who are dead or couples where both partners are dead.
hr: Prikaži osobe koje su umrle ili parove gdje su oba partnera umrla.

en: Show individuals who died more than 100 years ago.
hr: Prikaži osobe koje su umrle prije više od 100 godina.

en: Show individuals who died within the last 100 years.
hr: Prikaži osobe koje su umrle unutar prošlih 100 godina.

en: Show list of family trees
hr: Prikaži popis obiteljskih stabala

en: Show living individuals
hr: Prikaži žive pojedince

en: Show names of private individuals
hr: Prikaži imena privatnih pojedinaca

en: Show notes
hr: Prikaži bilješke

en: Show occupations
hr: Prikaži zanimanja

en: Show only births, deaths, and marriages
hr: Prikaži samo rođenja, smrti i brakove

en: Show only events of living individuals
hr: Prikaži samo događaje živih pojedinaca

en: Show only females.
hr: Prikaži samo žene.

en: Show only individuals for whom the gender is not known.
hr: Prikaži samo osobe kojima spol nije poznat.

en: Show only individuals, events, or all
hr: Prikaži samo osobe, događaje ili sve

en: Show only males.
hr: Prikaži samo muškarce.

en: Show only the selected tags
hr: Pokaži samo odabrane oznake

en: Show parents
hr: Prikaži roditelje

en: Show pending changes
hr: Prikaži promjene na čekanju

en: Show photos
hr: Prikaži fotografije

en: Show places in hierarchy
hr: Prikaži mjesta po hijerarhiji

en: Show private relationships
hr: Prikaži privatne odnose

en: Show related individuals/families
hr: Prikaži povezane osobe/obitelji

en: Show research tasks that are assigned to other users
hr: Prikaži zadatke za istraživanje koji su dodijeljeni drugim korisnicima

en: Show research tasks that are not assigned to any user
hr: Prikaži zadatke za istraživanje koji nisu dodijeljeni ni jednom korisniku

en: Show research tasks that have a date in the future
hr: Prikaži zadatke za istraživanje koji imaju datum u budućnosti

en: Show residences
hr: Prikaži prebivališta

en: Show slide show controls
hr: Prikaži kontrole

en: Show sources
hr: Prikaži izvore

en: Show spouses
hr: Prikaži supružnike

en: Show statistics charts
hr: Prikaži grafikon statistike

en: Show the %1$s %2$s parts of a place name.
hr: Prikaži %1$s %2$s dijelove imena mjesta.

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: first
hr: prvih

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: last
hr: zadnjih

en: Show the date and time of update
hr: Prikaži datum i vrijeme promjene

en: Show the events of close relatives on the individual page
hr: Prikaži događaje uže rodbine na stranici pojedinca

en: Show the family tree
hr: Prikaži obiteljsko stablo

en: Show the list of individuals
hr: Prikaži popis pojedinaca

en: Show the list of surnames
hr: Prikaži popis prezimena

en: Show the location of places and events using the Google Maps™ mapping service.
hr: Prikazuje lokaciju mjesta i događaja koristeći Google Maps™ servis.

en: Show this block for which languages
hr: Za koje jezike želite prikazati ovaj blok

en: Show to managers
hr: Prikaži upraviteljima

en: Show to members
hr: Prikaži članovima

en: Show to visitors
hr: Prikaži posjetiteljima

en: Show “leaves” couples or individuals. These are individuals who are alive but have no children recorded in the database.
hr: Prikaži pojedince koji nemaju zabilježenu djecu u bazi podataka.

en: Show “roots” couples or individuals. These individuals may also be called “patriarchs”. They are individuals who have no parents recorded in the database.
hr: Prikaži „korijenske” parove ili pojedince. Te pojedince još zovu i „patrijarsi”. Oni su pojedinci koje nemaju zabilježene roditelje u bazi podataka.

en: Showing %1$s to %2$s of %3$s
hr: Prikazuje %1$s do %2$s od %3$s

en: Sibling
hr: Brat/Sestra

en: Siblings
hr: Braća/sestre

en: Sidebar
hr: Rubna traka

en: Sidebars
hr: Bočna traka

en: Sign-in and registration
hr: Prijava i registracija

en: Simple dates are assumed to be in the gregorian calendar. To specify a date in another calendar, add a keyword before the date. This keyword is optional if the month or year format make the date unambiguous.
hr: Jednostavni datumi pretpostavljaju da su u gregorijanskom kalendaru. Da bi specificirali datum u drugom kalendaru, dodajte riječ prije datuma. Ta riječ je opcionalna ako format mjeseca ili godine čini datum nedvosmislen.

en: Sister
hr: Sestra

en: Site identification code
hr: Identifikacijski kod stranica

en: Site members can send each other messages. You can choose to how these messages are sent to you, or choose not receive them at all.
hr: Članovi mogu međusobno slati poruke. Možete odabrati kako će se te poruke slati vama, ili odabrati da ih uopće ne primate.

en: Site verification code
hr: Verifikacijski kod stranica

en: Site verification codes do not work when webtrees is installed in a subfolder.
hr: Verifikacijski kod stranica ne radi kada je webtrees instaliran u poddirektori.

en: Sitemaps
hr: Karta stranica

en: Sitemaps are a way for webmasters to tell search engines about the pages on a website that are available for crawling. All major search engines support sitemaps. For more information, see <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.
hr: Sitemape su način kako webmasteri daju upute tražilicama o web stranicama koje su dostupne za pretraživanje. Svaka veća tražilica podržava sitemape. Za više informacija, pogledajte <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.

en: Size of map (in pixels)
hr: Veličina karte (u pikselima)

en: Skip to content
hr: Preskoći na sadržaj

en: Slave
hr: Rob

en: Slide show
hr: Prikaz u slijedu

en: Slovakia
hr: Slovačka

en: Small systems (500 individuals): 16–32 MB, 10–20 seconds
hr: Mali sistem (500 pojedinaca): 16-32MB, 10-20 sekundi

en: Social security number
hr: Matični broj

en: Some genealogy software creates GEDCOM files that contain media filenames with full paths. These paths will not exist on the web-server. To allow webtrees to find the file, the first part of the path must be removed.
hr: Neki genealoški programi kreiraju GEDCOM datoteke koje sadrže imena datoteka medija sa punom putanjom. Te putanje ne postoje na web-serveru. Da bi omogućili webrees-u pronalaženje datoteka, prvi dio putanje mora biti uklonjen.

en: Some themes can display icons on the “Facts and events” tab.
hr: Neke teme mogu prikazati ikone na kartici "Činjenice i događaji".

en: Son
hr: Sin

en: Son of %s
hr: Sin od %s

en: Sort order
hr: Sortiranje

en: Sounds like
hr: Zvuči kao

en: Source
hr: Izvor

en: Source citations can include fields to record the quality of the data (primary, secondary, etc.) and the date the event was recorded in the source. If you don’t use these fields, you can disable them when creating new source citations.
hr: Citati izvora mogu uključivati polja za upis kvalitete podataka (primarni, sekundarni, itd.) i datum događaja evidentiran u izvoru. Ako ne želite koristiti ta polja, možete ih isključiti kada kreirate novi citat izvora.

en: Source contains
hr: Izvor sadrži

en: Source type
hr: Vrsta izvora

en: Sources
hr: Izvori

en: Sources to the events
hr: Izvori na događaje

en: South Africa
hr: Južna Afrika

en: South America
hr: Južna Amerika

en: Spain
hr: Španjolska

en: Spouse
hr: Supružnik

en: Spouse census date
hr: Datum upisa supružnika

en: Spouse census place
hr: Datum upisa mjesta

en: Spouse note
hr: Bilješka supružnika

en: Spouses
hr: Supružnici

en: Spouses and children
hr: Supružnici i djeca

en: Standard
hr: Standardno

en: Start IP address
hr: Početna IP adresa

en: Start at parents
hr: Počni kod roditelja

en: Start slide show on page load
hr: Mijenjaj slike nakon učitavanja stranice

en: Start year
hr: Započni sa godinom

en: Starting range of change dates
hr: Početak raspona promjena datuma

en: State
hr: Država

en: Statistics
hr: Statistika

en: Statistics chart
hr: Statistički ispis

en: Status change date
hr: Datum promjene statusa

en: Stillborn
hr: Mrtvorođen

en: Stillborn: exempt
hr: Mrtvorođen: izuzeto

en: Stop
hr: Zaustavi

en: Store watermarked full size images on server
hr: Spremi sliku pune veličine sa vodenim žigom na server

en: Store watermarked thumbnails on server
hr: Spremi sličicu sa vodenim žigom na server

en: Stories
hr: Priče

en: Story
hr: Priča

en: Story title
hr: Naslov priče

en: Subdivision
hr: Regija/županija

en: Subject
hr: Tema

en: Submission
hr: Podneska

en: Submitted but not yet cleared
hr: Poslano ali nije riješeno

en: Submitter
hr: Podnosilac

en: Suffixes
hr: Nastavci

en: Sun
hr: Ned

en: Sunday
hr: Nedjelja

en: Support and documentation can be found at %s.
hr: Podrška i dokumentacija nalazi se na %s.

en: Surname
hr: Prezime

en: Surname distribution chart
hr: Podjela po prezimenu (Grafički)

en: Surname list style
hr: Stil popisa prezimena

en: Surname option
hr: Opcije prezimena

en: Surname prefix
hr: Predznak prezimena

en: Surname tradition
hr: Tradicija prezimena

[ctx: Surname tradition]
en: Spanish
hr: Španjolski

[ctx: Surname tradition]
en: none
hr: nepoznato

[ctx: Surname tradition]
en: paternal
hr: po ocu

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender and marital status.
hr: Prezimena ukazuju na spol i bračno stanje pojedinca.

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender.
hr: Prezimena ukazuju na spol pojedinca.

en: Swap individuals
hr: Zamjeni pojedince

en: Synchronize family trees with GEDCOM files
hr: Sinkroniziraj obiteljsko stablo sa GEDCOM datotekom

en: Tab
hr: Kartica

en: Table prefix
hr: Predznak tablice

en: Tabs
hr: Kartice

en: Tag
hr: Oznaka

en: Technical help contact
hr: Kontakt za tehničku podršku

en: Templates
hr: Predlošci

en: Temple
hr: Hram

en: Terrain
hr: Teren/Zemljište

en: Text
hr: Tekst

en: The <b>name</b> field contains the individual’s full name, as they would have spelled it or as it was recorded. This is how it will be displayed on screen. It uses standard genealogy annotations to identify different parts of the name.
hr: Polje <b>ime</b> sadrži puno ime pojedinca, onako kako se izgovara ili kako je zapisano. Tako će biti prikazano na ekranu. Koristi se standardna genealoška zabilježba da se mogu odrediti dijelovi imena.

en: The <b>surname</b> field contains a name that is used for sorting and grouping. It can be different to the individual’s actual surname which is always taken from the <b>name</b> field. This field can be used to sort surnames with or without a prefix (Gogh / van Gogh) and to group spelling variations or inflections (Kowalski / Kowalska). If an individual needs to be listed under more than one surname, each name should be separated by a comma.
hr: Polje <b>prezime</b> sadrži ime koje će biti korišteno za sortiranje i grupiranje. Može biti drugačije od aktualnog prezimena pojedinca koje se uvijek uzima iz polja <b>ime</b>. To polje može biti korišteno za sortiranje sa ili bez prefiksa (Gogh / van Gogh) i da grupira pravopisne varijacije (Kowalski / Kowalska). Ako pojedinac treba biti prikazan pod više od jednog prezimena, svako prezime treba biti odvojeno zarezom.

en: The GEDCOM file “%s” has been imported.
hr: GEDCOM datoteka “%s” je učitana.

en: The PHP temporary folder is missing.
hr: Nedostaje PHP privremena mapa.

en: The PhpGedView to webtrees wizard is an automated process to assist administrators make the move from a PhpGedView installation to a new webtrees one. It will transfer all PhpGedView GEDCOM and other database information directly to your new webtrees database. The following requirements are necessary:
hr: PhpGedView u webtrees čarobnjak je automatski proces koji pomaže administratoru da napravi prijelaz iz PhpGedView instalacije u novi webtrees. On će prebaciti sve PhpGedView GEDCOM i druge informacije u bazi podataka direktno u vašu novu webtrees bazu podataka. Slijedeći zahtjevi su neophodni:

en: The administrator at the webtrees site %s has approved your application for an account. You may now sign in by accessing the following link: %s
hr: Administrator na webtrees stranici %s je odobrio vašu prijavu. Možete se prijaviti koristeći slijedeći link %s

en: The administrator has been informed. As soon as they give you permission to sign in, you can sign in with your username and password.
hr: Administrator je obaviješten. Čim vam da odobrenje za prijavu, moći ćete se prijaviti sa vašim korisničkim imenom i lozinkom.

en: The changes to “%s” have been accepted.
hr: Promjena na „%s” su prihvaćene.

en: The changes to “%s” have been rejected.
hr: Promjena na „%s” su odbijene.

en: The database reported the following error message:
hr: Baza podataka prijavljuje slijedeću poruku greške:

en: The date and time of the last update
hr: Datum i vrijeme zadnje promjene

en: The details of this family are private.
hr: Detalji ove obitelji su privatni.

en: The details of this individual are private.
hr: Detalji ovog pojedinca su privatni.

en: The family tree has been exported to %s.
hr: Obiteljsko stablo izvezeno u %s.

en: The family tree “%s” already exists.
hr: Obiteljsko stablo “%s” već postoji.

en: The family tree “%s” has been created.
hr: Obiteljsko stablo “%s” je kreirano.

en: The family tree “%s” has been deleted.
hr: Obiteljsko stablo “%s” je obrisano.

en: The family tree “%s” will be shown to visitors when they first arrive at this website.
hr: Obiteljsko stablo “%s” će biti vidljivo posjetiteljima kada prvi pristupi ovoj web stranici.

en: The family trees have been merged successfully.
hr: Obiteljska stabla su spojena uspješno.

en: The family “%s” has been deleted because it only has one member.
hr: Ova obitelj „%s” je obrisana, ima samo jednog člana.

en: The file %s already exists. Use another filename.
hr: Datoteka %s postoji. Koristite drugo ime za datoteku.

en: The file %s could not be created.
hr: Datoteka %s ne može biti kreirana.

en: The file %s could not be deleted.
hr: Datoteka %s ne može biti obrisana.

en: The file %s could not be updated.
hr: Datoteka %s se ne može mjenjati.

en: The file %s has been created.
hr: Datoteka %s je kreirana.

en: The file %s has been deleted.
hr: Datoteka %s je obrisana.

en: The file %s has been uploaded.
hr: Datoteka %s je promijenjena.

en: The file was only partially uploaded. Please try again.
hr: Datoteka je samo djelomično učitana, molimo pokušajte ponovno.

en: The file “%s” does not exist.
hr: Datoteka „%s” ne postoji.

en: The folder %s could not be deleted.
hr: Mapa %s ne može biti obrisana.

en: The folder %s does not exist, and it could not be created.
hr: Mapa %s ne postoji, i ne može biti kreirana.

en: The folder %s has been created.
hr: Mapa %s je kreirana.

en: The folder %s has been deleted.
hr: Mapa %s je obrisana.

en: The folder can be specified in full (e.g. /home/user_name/webtrees_data/) or relative to the installation folder (e.g. ../../webtrees_data/).
hr: Mapa može biti napisana u punoj putanji (/home/user_name/webtrees_data/) ili relativno u odnosu na instaliranu mapu (../../webtrees_data/).

en: The following facts and events were found in both records.
hr: Slijedeće činjenice i događaji su pronađeni u oba zapisa.

en: The following facts and events were only found in the record of %s.
hr: Slijedeće činjenice i događaji su pronađeni samo u zapisu %s.

en: The following list shows typical requirements.
hr: Popis koji slijedi prikazuje tipične zahtjeve.

en: The following places have been changed:
hr: Slijedeća mjesta su promijenjena:

en: The following places would be changed:
hr: Slijedeća mjesta će biti promijenjena:

en: The following rules are used to decide whether a visitor is a human being (allow full access), a search-engine robot (allow restricted access) or an unwanted crawler (deny all access).
hr: Slijedeća pravila su primijenjena da bi se utvrdilo da li je posjetitelj ljudsko biće (dopušten pun prstup), pretraživački robot (dopušten ograničen pristup) ili neželjeni robot (zabranjen pristup).

en: The help text has not been written for this item.
hr: Pomočni tekst nije napisan za ovu stavku.

en: The individual to be contacted about technical questions or errors encountered on your website.
hr: Pojedinac može kontaktirati o tehničkim pitanjima ili greškama na koje je naišao na vašim web stranicama.

en: The individual to contact about the genealogy data on this website.
hr: Pojedinac može kontaktirati o genealoškim podacima na ovim stranicama.

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been deleted.
hr: Veza od „%1$s” do „%2$s” je obrisana.

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been updated.
hr: Veza od “%1$s” do “%2$s” je ažurirana.

en: The media file %1$s could not be renamed to %2$s.
hr: Medijska datoteka %1$s ne može biti preimenovana u %2$s.

en: The media file %1$s has been renamed to %2$s.
hr: Medijska datoteka %1$s je uspješno preimenovana u %2$s.

en: The media file %s does not exist.
hr: Medijska datoteka %s ne postoji.

en: The media file was not found in this family tree.
hr: Medijski podatak nije pronađen u ovom obiteljskom stablu.

en: The media file you are uploading can be, and probably should be, named differently on the server than it is on your local computer. This is so because often the local filename has meaning to you but is much less meaningful to others visiting this website. Consider also the possibility that you and someone else both try to upload different files called “granny.jpg“.<br><br>In this field, you specify the new name of the file you are uploading. The name you enter here will also be used to name the thumbnail, which can be uploaded separately or generated automatically. You do not need to enter the filename extension (jpg, gif, pdf, doc, etc.)<br><br>Leave this field blank to keep the original name of the file you have uploaded from your local computer.
hr: Medijska datoteka koju učitavate može biti, i vjerojatno bi trebala biti, drugačijeg imena na serveru nego što je na vašem lokalnom računalu. To je tako što često lokalno ime datoteke vama nešto znači ali puno manje ima smisla nekom drugom posjetitelju ovih stranica. Razmotrite i mogućnost da vi i netko drugi pokušate učitati različite datoteke sa imenom „baka.jpg„.<br><br>U ovo polje upišite novo ime datoteke koju učitavate. Ime koje upišete ovdje biti će korišteno i za ime sličice, koja može biti učitana odvojeno ili generirana automatski. Ne morate upisivati nastavak imena datoteke (jpg, gif, pdf, doc, itd.)<br><br>Ostavite ovo polje prazno ako želite zadržati originalno ime datoteke koju učitavate sa vašeg lokalnog računala.

en: The memory and CPU time requirements depend on the number of individuals in your family tree.
hr: Memorija i CPU zahtjevi ovise o broju pojedinaca u vašem obiteljskom stablu.

en: The message was not sent.
hr: Poruka nije poslana.

en: The message was successfully sent to %s.
hr: Poruka uspješno poslana za %s.

en: The module “%s” has been disabled.
hr: Modul “%s” je isključen.

en: The module “%s” has been enabled.
hr: Modul “%s” je uključen.

en: The new files are currently located in the folder %s.
hr: Nove datoteke su trenutno locirane u mapi %s.

en: The new user will be asked to confirm their email address before the account is created.
hr: Od novog korisnika će biti zatražena potvrda email adrese prije nego se korisnički račun kreira.

en: The number of occurrences of the specified name will be shown on the map. If you leave this field empty, the most common surname will be used.
hr: Broj pojavljivanja specifičnog imena će biti prikazano na karti. Ako ostavite ovo polje prazno, najčešća prezimena će biti korištena.

en: The password needs to be at least six characters long.
hr: Lozinka treba biti dugačka najmanje šest znakova.

en: The password required for authentication with the SMTP server.
hr: Lozinka potrebna za SMTP server.

en: The passwords do not match.
hr: Lozinke nisu iste.

en: The preferences for all family trees have been updated.
hr: Postavke za sva obiteljska stabla su ažurirane.

en: The preferences for new family trees have been updated.
hr: Postavke za novo obiteljsko stablo su ažurirane.

en: The preferences for the family tree “%s” have been updated.
hr: Postavke za obiteljsko stablo “%s” su ažurirane.

en: The preferences for the module “%s” have been deleted.
hr: Postavke za modul “%s” su obrisane.

en: The preferences for the module “%s” have been updated.
hr: Postavke za modul “%s” su ažurirane.

en: The prefix is optional, but recommended. By giving the table names a unique prefix you can let several different applications share the same database. “wt_” is suggested, but can be anything you want.
hr: Prefiks je opcionalan, ali preporučen. Davanjem prefiksa imenima tablica možete istu bazu podataka dijeliti sa više aplikacija. „wt_” je sugerirano, ali može biti što god želite.

en: The record %1$s has been renamed to %2$s.
hr: Zapis %1$s je preimenovan u %2$s.

en: The record has been copied to the clipboard.
hr: Zapis kopiran u clipboard.

en: The records “%1$s” and “%2$s” have been merged.
hr: Zapisi “%1$s” i “%2$s” su spojeni.

en: The regular expression appears to contain an error. It can’t be used.
hr: Izgleda da regular expression sadrži grešku. Ne može se koristiti.

en: The server configuration is OK.
hr: Konfiguracija servera je u redu.

en: The server’s time limit has been reached.
hr: Dosegnuto je vremensko ograničenje servera.

en: The size of the family tree, earliest and latest events, common names, etc.
hr: Veličina obiteljsko stabla, najraniji i najkasniji događaji, česta imena, itd.

en: The surname is enclosed by slashes: <%s>John Paul /Smith/<%s>
hr: Prezime je zatvorenu sa kosim crtama: <%s>John Paul /Smith/<%s>

en: The thumbnail file %1$s could not be renamed to %2$s.
hr: Datoteka sličica %1$s ne može biti preimenovana u %2$s.

en: The thumbnail file %1$s has been renamed to %2$s.
hr: Datoteka sličica %1$s je uspješno preimenovana u %2$s.

en: The thumbnail file %s does not exist.
hr: Datoteka sličice %s ne postoji.

en: The time in seconds that a webtrees session remains active before requiring a new sign-in. The default is 7200, which is 2 hours.
hr: Vrijeme u sekundama u kojem webtrees drži aktivnu prijavu prije nego zahtjeva ponovno prijavljivanje. Zadana vrijednost je 7200, što je 2 sata.

en: The time zone is required for date calculations, such as knowing today’s date.
hr: Vremenska zona je potrebna za kalkulaciju datuma, kao što je današnji datum.

en: The two family trees have %1$s record which uses the same “XREF”. | The two family trees have %1$s records which use the same “XREF”.
hr[0]: Obiteljska stabla imaju %1$s zapis koji koristi isti „XREF”.
hr[1]: Obiteljska stabla imaju %1$s zapisa koji koriste isti „XREF”.
hr[2]: Obiteljska stabla imaju %1$s zapisa koji koriste isti „XREF”.

en: The upgrade is complete.
hr: Nadogradnja je završena.

en: The uploaded file exceeds the allowed size.
hr: Učitana datoteka prelazi dozvoljenu veličinu.

en: The user %s has been deleted.
hr: Korisnik %s je obrisan.

en: The user has been sent an email with the information necessary to confirm the access request.
hr: Korisniku je poslana e-pošta sa informacijama potrebnim da potvrdi pristupni zahtjev.

en: The username or password is incorrect.
hr: Korisničko ime ili lozinka nisu ispravni.

en: The username required for authentication with the SMTP server.
hr: Korisničko ime potrebno za SMTP server.

en: The value to place in the “meta description” tag in the HTML page header. Leave this field empty to use the name of the family tree.
hr: Vrijednost za „meta description” tag u zaglavlju HTML stranice. Ako ostavite ovo polje prazno, koristiti će se ime obiteljskog stabla.

en: The version of %s is too new.
hr: Verzija %s je previše nova.

en: The version of %s is too old.
hr: Verzija %s je previše stara.

en: The website access rule has been created.
hr: Pristupna pravila web stranice su kreirana.

en: The website access rule has been deleted.
hr: Pristupna pravila web stranice su obrisana.

en: The website access rule has been updated.
hr: Pristupna pravila web stranice su ažurirana.

en: The website preferences have been updated.
hr: Postavke stranica su ažurirane.

en: The website www.geonames.org provides a large database of place names. This can be searched when entering new places. To use this feature, you must register for a free account at www.geonames.org and provide the username.
hr: Web stranica www.geonames.org nudi veliku bazu podataka imena mjesta. Ona mogu biti pretraživana kada upisujete novo mjesto. Za korištenje te mogućnosti, morate se registrirati na www.geonames.org i upisati korisničko ime.

en: The webtrees developers would be very interested to learn about this error. If you contact them, they will help you resolve the problem.
hr: webtrees programeri bi bili jako zainteresirani da saznaju za ovu grešku. Ako ih kontaktirate, oni će vam pomoći riješiti problem.

en: The “%” character is a wildcard, and will match zero or more other characters.
hr: Znak “%” je zamjena za nijedno ili više znakova.

en: Theme
hr: Tema

en: Theme change
hr: Promjena teme

en: Themes
hr: Teme

en: Themes can be selected at three levels: user, family tree, and website. User preferences take priority over family tree preferences, which in turn take priority over the website preferences. Selecting “default theme” at one level will use the theme at the next level.
hr: Teme mogu biti odabrane u tri nivoa: Korisnik, obiteljsko stablo i web stranice. Postavke korisnika imaju prioritet nad postavkama obiteljskog stabla, koje ima prioritet nad postavkama web stranica. Postavljanjem “default theme” na jednom nivou će koristiti temu na sljedećem nivou.

en: There are no media objects for this individual.
hr: Nema medijskih objekata za ovu osobu.

en: There are no notes for this individual.
hr: Nema bilježaka za ovu osobu.

en: There are no pending changes.
hr: Nema promjena na čekanju.

en: There are no research tasks in this family tree.
hr: Nema zadataka za istraživanje u ovom obiteljskom stablu.

en: There are no source citations for this individual.
hr: Nema citata izvora za ovu osobu.

en: There are pending changes for you to moderate.
hr: Imate promjene na čekanju koje treba moderirati.

en: There have been no changes within the last %s day. | There have been no changes within the last %s days.
hr[0]: Nije bilo promjena zadnji %s dan.
hr[1]: Nije bilo promjena zadnjih %s dana.
hr[2]: Nije bilo promjena zadnjih %s dana.

en: There is no account with the username or email “%s”.
hr: Ne postoji korisnički račun sa korisničkim imenom ili email-om “%s”.

en: There was an error uploading your file.
hr: Nastala je pogreška pri učitavanju vaše datoteke.

en: These pages provide access to all the preferences and management tools for this webtrees site.
hr: Ove stranice pružaju pristup svim postavkama i alatima za ove web stranice.

en: This GEDCOM file is encoded using %1$s. Assume this to mean %2$s.
hr: Ovaj GEDCOM ima kodnu stranicu %1$s. Pretpostavimo da to znači %2$s.

en: This account has not been approved. Please wait for an administrator to approve it.
hr: Ovaj račun još nije odobren. Molimo pričekajte dok ga administrator ne odobri.

en: This account has not been verified. Please check your email for a verification message.
hr: Ovaj račun nije provjeren. Molimo provjerite vašu e-poštu da li ste dobili poruku za provjeru.

en: This database and table-prefix appear to be used by another application. If you have an existing PhpGedView system, you should create a new webtrees system. You can import your PhpGedView data and settings later.
hr: Izgleda da se ova baza podataka i predznak tablica koristi od druge aplikacije. Ako imate postojeći PhpGedView sistem, trebate kreirati novi webtrees sitem. Možete učitati vaše PhpGedView podatke i postavke kasnije.

en: This database is only running MySQL version %s. You cannot install webtrees here.
hr: Ova baza podataka radi samo na MySQL verziji %s. Ne možete ovdje instalirati webtrees.

en: This email address will be used to send password reminders, website notifications, and messages from other family members who are registered on the website.
hr: Ova adresa e-pošte će biti korištena za slanje podsjetnika, obavijesti i poruka drugih obiteljskih članova koji su registrirani na ovoj stranici.

en: This entry is ignored if you have entered a URL into the filename field.
hr: Unos je ignoriran ako ste unijeli URL u polje imena datoteke.

en: This family does not exist or you do not have permission to view it.
hr: Ova obitelj ne postoji ili vi nemate dozvolu za pregled.

en: This family has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
hr: Ova obitelj je obrisana. Brisanje treba biti odobreno od upravitelja.

en: This family has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
hr: Ova obitelj je obrisana. Trebate pregledati brisanje i %1$s ili %2$s.

en: This family has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
hr: Ova obitelj je promijenjena. Promjene treba pregledati upravitelj.

en: This family has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
hr: Ova obitelj je promijenjena. Trebate pregledati promjene i %1$s ili %2$s.

en: This family remained childless
hr: Ova obitelj nije imala djece

en: This family tree has %s record which uses the same “XREF” as another family tree. | This family tree has %s records which use the same “XREF” as another family tree.
hr[0]: Obiteljsko stablo ima %s zapis koji koristi isti „XREF” kao drugo obiteljsko stablo.
hr[1]: Obiteljsko stablo ima %s zapisa koji koriste isti „XREF” kao drugo obiteljsko stablo.
hr[2]: Obiteljsko stablo ima %s zapisa koji koriste isti „XREF” kao drugo obiteljsko stablo.

en: This family tree has no images to display.
hr: Ovo obiteljsko stablo nema slike za prikazati.

en: This family tree was last updated on #gedcomUpdated#. There are #totalSurnames# surnames in this family tree. The earliest recorded event is the #firstEventType# of #firstEventName# in #firstEventYear#. The most recent event is the #lastEventType# of #lastEventName# in #lastEventYear#.<br><br>If you have any comments or feedback please contact #contactWebmaster#.
hr: Ovaj obiteljsko stablo je zadnji puta ažuriran #gedcomUpdated#. Ima #totalSurnames# prezimena u ovom obiteljskom stablu. Najraniji zapisani događaj je #firstEventType# od #firstEventName# u #firstEventYear#. Najnoviji događaj je #lastEventType# od #lastEventName# u #lastEventYear#.<br><br>Ako imate neki komentar molim kontaktirajte #contactWebmaster#.

en: This family tree was last updated on %s.
hr: Obiteljsko stablo je zadnji puta ažurirano %s.

en: This file is linked to another family tree on this server. It cannot be deleted, moved, or renamed until these links have been removed.
hr: Ovaj file je povezan sa drugom genealškom bazom na serveru. Ne može se izbrisati, micati ili preimenovati dok se sve poveznice ne izbrišu.

en: This folder will be used by webtrees to store media files, GEDCOM files, temporary files, etc. These files may contain private data, and should not be made available over the internet.
hr: Ova mapa će biti korištena za spremanje medijskih datoteka, GEDCOM datoteka, privremenih datoteka, itd. Te datoteke mogu sadržavati privatne podatke, i ne bi trebale biti dostupne preko interneta.

en: This folder will be used to store the media files for this family tree.
hr: Ova mapa će biti korišten za spremanje medijskih datoteka ovog obiteljskog stabla.

en: This form has expired. Try again.
hr: Ovaj obrazac je istekao. Pokušajte ponovo.

en: This individual does not exist or you do not have permission to view it.
hr: Ova osoba ne postoji ili vi nemate dozvolu da ju vidite.

en: This individual has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
hr: Ova osoba je obrisana. Brisanje zahtjeva pregled upravitelja.

en: This individual has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
hr: Ova osoba je obrisana. Vi je trebate pregledati i zatim %1$s ili %2$s.

en: This individual has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
hr: Ova osoba je promijenjena. Promjena zahtjeva pregled upravitelja.

en: This individual has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
hr: Ova osoba je promijenjena. Vi trebate pregledati promjene i %1$s ili %2$s ih.

en: This individual will be selected by default when viewing charts and reports.
hr: Ova osoba će biti odabrana kao zadana kada gledate grafikone i izvještaje.

en: This information is private and cannot be shown.
hr: Ova informacija je privatna i ne može se prikazati.

en: This input box lets you change that year of the calendar. Type a year into the box and press <b>Enter</b> to change the calendar to that year.<br><br><b>Advanced features</b> for <b>View the year</b><dl><dt><b>More than one year</b></dt><dd>You can search for dates in a range of years.<br><br>Year ranges are <u>inclusive</u>. This means that the date range extends from 1 January of the first year of the range to 31 December of the last year mentioned. Here are a few examples of year ranges:<br><br><b>1992-5</b> for all events from 1992 to 1995.<br><b>1972-89</b> for all events from 1972 to 1989.<br><b>1610-759</b> for all events from 1610 to 1759.<br><b>1880-1905</b> for all events from 1880 to 1905.<br><b>880-1105</b> for all events from 880 to 1105.<br><br>To see all the events in a given decade or century, you can use <b>?</b> in place of the final digits. For example, <b>197?</b> for all events from 1970 to 1979 or <b>16??</b> for all events from 1600 to 1699.<br><br>Selecting a range of years will change the calendar to the year view.</dd></dl>
hr: Ovo polje unosa vam omogućava promjenu godine kalendara. Upišite godinu i pritisnite <b>Enter</b> da promijenite kalendar na tu godinu.<br><br><b>Napredne mogućnosti</b> za <b>Predgled godina</b><dl><dt><b>Više od jedne godine</b></dt><dd>Možete pregledavati datume u razdoblju više od jedne godine.<br><br>Raspon godina je <u>uključiv</u>. Time se misli da je raspon datuma proširen od 1. siječnja početne godine do 31. prosinca zadnje upisane godine. Ovdje je nekoliko primjera raspona godina:<br><br><b>1992-5</b> za sve događaje od 1992. do 1995.<br><b>1972-89</b> za sve događaje od 1972. do 1989.<br><b>1610-759</b> za sve događaje od 1610. do 1759.<br><b>1880-1905</b> za sve događaje od 1880. do 1905.<br><br>Da bi vidjeli sve događaje u danom desetljeću ili stoljeću, koristite <b>?</b> umjesto zadnjih brojeva godine. Primjer: <b>197?</b> za sve događaje od 1970. do 1979. ili <b>16??</b> za sve događaje od 1600. do 1699.<br><br>Odabirom raspona godina promijeniti će se kalendar na godinu pregleda.</dd></dl>

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown on the add/edit name form. If you use non-Latin alphabets such as Hebrew, Greek, Cyrillic, or Arabic, you may want to add tags such as _HEB, ROMN, FONE, etc. to allow you to store names in several different alphabets.
hr: Ovo su zarezom odvojeni popis GEDCOM tagova činjenica koje će biti prikazane na dodaj/uredi obrascima. Ako koristite pismo drugačije od latinskog kao što su Hebrejsko, Grčko, Ćirilicu ili Arapsko, možda želite dodati tagove kao što su _HEB, ROMN, FONE, itd. da omogućite upis imena različitim pismima.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when adding a new family. For example, if MARR is in the list, then fields for marriage date and marriage place will be shown on the form.
hr: Ovo su zarezom odvojeni popis GEDCOM tagova činjenica koje će biti prikazane kada dodajemo novu obitelj. Na primjer, ako je MARR na popisu, tada će na obrascu biti prikazana polja za datum vjenčanja i mjesto vjenčanja.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when adding a new individual. For example, if BIRT is in the list, fields for birth date and birth place will be shown on the form.
hr: Ovo su zarezom odvojeni popis GEDCOM tagova činjenica koje će biti prikazane kada dodajemo novog pojedinca. Na primjer, ako je BIRT na popisu, tada će na obrascu biti prikazana polja za datum rođenja i mjesto rođenja.

en: This is a comma separated list of GEDCOM fact tags that will be shown when you add or edit place names. If you use non-Latin alphabets such as Hebrew, Greek, Cyrillic, or Arabic, you may want to add tags such as _HEB, ROMN, FONE, etc. to allow you to store place names in several different alphabets.
hr: Ovo su zarezom odvojeni popis GEDCOM tagova činjenica koje će biti prikazane kada dodajete ili uređujete imena mjesta. Ako koristite pismo drugačije od latinskog kao što su Hebrejsko, Grčko, Ćirilicu ili Arapsko, možda želite dodati tagove kao što su _HEB, ROMN, FONE, itd. da omogućite upis imena mjesta različitim pismima.

en: This is a link to your own record in the family tree. If this is the wrong individual, contact an administrator.
hr: Ovo je link na vaš vlastiti zapis u obiteljskom stablu. Ako je ovo pogrešna osoba, kontaktirajte administratora.

en: This is case sensitive.
hr: Ovo je osjetljivo na velika/mala slova.

en: This is case sensitive. If a database with this name does not already exist webtrees will attempt to create one for you. Success will depend on permissions set for your web server, but you will be notified if this fails.
hr: Ovo je osjetljivo na velika/mala slova. Ako ne postoji baza podataka sa tim imenom, webtrees će pokušati kreirati novu. Uspjeh će ovisiti o dopuštenjima postavljenim za vaš web server, a vi ćete biti obaviješteni ako ne uspije.

en: This is the initial value for the “show details” option on the charts.
hr: Ovo je inicijalna postavka za opciju „prikaži detalje” na grafikonu.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to families. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique family facts” list.
hr: Ovo je popis GEDCOM činjenica koje vaši korisnici mogu dodati na obitelji. Možete promijeniti taj popis uklanjanjem ili dodavanjem imena činjenica, čak i one prilagođene ako je potrebno. Imena činjenica na ovom popisu ne smiju biti na popisu „Jedinstvene obiteljske činjenice”.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to individuals. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique individual facts” list.
hr: Ovo je popis GEDCOM činjenica koje vaši korisnici mogu dodati na pojedince. Možete promijeniti taj popis uklanjanjem ili dodavanjem imena činjenica, čak i one prilagođene ako je potrebno. Imena činjenica na ovom popisu ne smiju biti na popisu „Jedinstvene činjenice pojedinca”.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to repositories. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique repository facts” list.
hr: Ovo je popis GEDCOM činjenica koje vaši korisnici mogu dodati na mjesto čuvanja. Možete promijeniti taj popis uklanjanjem ili dodavanjem imena činjenica, čak i one prilagođene ako je potrebno. Imena činjenica na ovom popisu ne smiju biti na popisu „Jedinstvene činjenice mjesta čuvanja”.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can add to sources. You can modify this list by removing or adding fact names, even custom ones, as necessary. Fact names that appear in this list must not also appear in the “Unique source facts” list.
hr: Ovo je popis GEDCOM činjenica koje vaši korisnici mogu dodati izvorima. Možete promijeniti taj popis uklanjanjem ili dodavanjem imena činjenica, čak i one prilagođene ako je potrebno. Imena činjenica na ovom popisu ne smiju biti na popisu „Jedinstvene činjenice izvora”.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to families. For example, if MARR is in this list, users will not be able to add more than one MARR record to a family. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All family facts” list.
hr: Ovo je popis GEDCOM činjenica koje vaši korisnici mogu dodati samo jednom na obitelj. Za primjer, ako je MARR na ovom popisu, korisnik neće moći dodati više od jedan MARR zapis u obitelj. Imena činjenica na ovom popisu ne smiju biti na popisu „Sve obiteljske činjenice”.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to individuals. For example, if BIRT is in this list, users will not be able to add more than one BIRT record to an individual. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All individual facts” list.
hr: Ovo je popis GEDCOM činjenica koje vaši korisnici mogu dodati samo jednom na pojedinca. Za primjer, ako je BIRT na ovom popisu, korisnik neće moći dodati više od jedan BIRT zapis u pojedinca. Imena činjenica na ovom popisu ne smiju biti na popisu „Sve činjenice pojedinca”.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to repositories. For example, if NAME is in this list, users will not be able to add more than one NAME record to a repository. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All repository facts” list.
hr: Ovo je popis GEDCOM činjenica koje vaši korisnici mogu dodati samo jednom na mjesta čuvanja. Za primjer, ako je NAME na ovom popisu, korisnik neće moći dodati više od jedan NAME zapis u mjesto čuvanja. Imena činjenica na ovom popisu ne smiju biti na popisu „Sve činjenice mjesta čuvanja”.

en: This is the list of GEDCOM facts that your users can only add once to sources. For example, if TITL is in this list, users will not be able to add more than one TITL record to a source. Fact names that appear in this list must not also appear in the “All source facts” list.
hr: Ovo je popis GEDCOM činjenica koje vaši korisnici mogu dodati samo jednom na izvore. Za primjer, ako je TITL na ovom popisu, korisnik neće moći dodati više od jedan TITL zapis u izvor. Imena činjenica na ovom popisu ne smiju biti na popisu „Sve činjenice izvora”.

en: This is the name of the SMTP server. “localhost” means that the mail service is running on the same computer as your web server.
hr: Ovo je ime SMTP servera. „localhost” znači da je servis e-pošte pokrenut na istom računalu kao i vaš web server.

en: This is the width (in pixels) that the program will use when automatically generating thumbnails. The default value is 100.
hr: Ovo je širina (u pikselima) koju će program koristiti kada automatski generira sličicu. Zadana postavka je 100.

en: This may be a mistake in your data.
hr: Ovo mora biti zabuna u vašim podacima.

en: This may cause a problem for other applications.
hr: Ovo može uzrokovati probleme drugim aplikacijama.

en: This may cause a problem for webtrees.
hr: Ovo može uzrokovati problem za webtrees.

en: This media file does not exist.
hr: Ova medijska datoteka ne postoji.

en: This media file exists, but cannot be accessed.
hr: Ova medijska datoteka postoji, ali nije dostupna.

en: This media file is broken and cannot be watermarked.
hr: Ova medijska datoteka je oštećena i ne može biti ugrađen vodeni žig.

en: This media object does not exist or you do not have permission to view it.
hr: Ovaj medijski objekt ne postoji ili vi nemate dozvolu da ga vidite.

en: This media object has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
hr: Ovaj medijski objekt je obrisan. Brisanje treba biti pregledano od moderatora.

en: This media object has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
hr: Ovaj medijski objekt je obrisan. Trebate pregledati brisanje i %1$s ili %2$s ga.

en: This media object has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
hr: Ovaj medijski objekt je promijenjen. Promjena treba biti pregledana od upravitelja.

en: This media object has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
hr: Ovaj medijski objekt je promijenjen. Trebate pregledati promjenu i %1$s ili %2$s ih.

en: This media object is not linked to any other record.
hr: Ovaj medijski objekt nije povezan ni sa jednim zapisom.

en: This message was sent while viewing the following URL:
hr: Ova poruka je poslana koristeći slijedeći URL:

en: This message will be sent to %s
hr: Ova poruka će biti poslana za %s

en: This must be at least six characters long. It is case-sensitive.
hr: Mora biti najmanje šest znakova. Osjetljivo je na velika/mala slova.

en: This name is used in the “From” field, when sending automatic emails from this server.
hr: Ovo ime se koristi u „From” polju, kada se automatski šalje e-pošta sa ovog servera.

en: This note does not exist or you do not have permission to view it.
hr: Ova bilješka ne postoji ili vi nemate dozvolu da ju vidite.

en: This note has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
hr: Ova bilješka je obrisana. Brisanje treba pregledati upravitelj.

en: This note has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
hr: Ova bilješka je obrisana. Trebate pregledati brisanje i %1$s ili %2$s ga.

en: This note has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
hr: Ova bilješka je promijenjena. Promjene treba pregledati upravitelj.

en: This note has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
hr: Ova bilješka je promijenjena. Trebate pregledati promjene i %1$s ili %2$s ih.

en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Note</i> record on the Individual page.
hr: Ova opcija kontrolira automatski prikaz sadržaja zapisa <i>Bilješka</i> na stranicama pojedinca.

en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Source</i> record on the Individual page.
hr: Ova opcija kontrolira automatski prikaz sadržaja zapisa <i>Izvor</i> na stranicama pojedinca.

en: This option controls whether or not to show age of father and mother next to child’s birthdate on charts.
hr: Ova opcija kontrolira da li će se na grafikonu prikazati starost oca ili majke pokraj dana rođenja djeteta.

en: This option controls whether or not to show estimated dates for birth and death instead of leaving blanks on individual lists and charts for individuals whose dates are not known.
hr: Ova opcija kontrolira prikaz približnog datum rođenja i smrti umjesto praznog na popisima pojedinaca i grafikonima za pojedince čiji točni datumi nisu poznati.

en: This option controls whether or not to show the individual’s gender icon on charts.<br><br>Since the gender is also indicated by the color of the box, this option doesn’t conceal the gender. The option simply removes some duplicate information from the box.
hr: Ova opcija jednostavno uklanja duple informacije iz okvira.

en: This option indicates whether the pedigree chart should be generated in landscape or portrait mode.
hr: Ova opcija određuje da li se grafikon rodoslovlja treba prikazati vodoravno ili okomito.

en: This option will retain family links in private records. This means that you will see empty “private” boxes on the pedigree chart and on other charts with private individuals.
hr: Ova opcija će zadržati obiteljske veze u privatnim zapisima. To znači da čete vidjeti prazna „privatna” polja na grafikonu rodoslovlja i na drugim grafikonima sa privatnim pojedincima.

en: This option will show the names (but no other details) of private individuals. Individuals are private if they are still alive or if a privacy restriction has been added to their individual record. To hide a specific name, add a privacy restriction to that name record.
hr: Ova opcija će prikazati imena (ali ne druge pojedinosti) privatnog pojedinca. Pojedinac je privatan ako je još živ ili ako je ograničenje privatnosti dodano u njegov zapis. Ako želite sakriti određeno ime, dodajte ograničenje privatnosti u taj zapis imena.

en: This page allows you to bypass the usual forms, and edit the underlying data directly. It is an advanced option, and you should not use it unless you understand the GEDCOM format. If you make a mistake here, it can be difficult to fix.
hr: Ova stranica vam omogućava da zaobiđete uobičajenu formu, i uređujete temeljne podatke izravno. To je napredna opcija, i ne bi ju trebali koristiti ako ne razumijete GEDCOM format. Ako napravite grešku ovdje, biti će ju teško popraviti.

en: This page has been viewed %s time. | This page has been viewed %s times.
hr[0]: Ova stranica je pogledana %s puta.
hr[1]: Ova stranica je pogledana %s puta.
hr[2]: Ova stranica je pogledana %s puta.

en: This place has no coordinates
hr: Ovo mjesto nema koordinate

en: This process allows the site’s owner to ensure that the new information follows the site’s standards and conventions, has proper source attributions, etc.
hr: Ovaj proces omogućuje vlasniku web stranica kako bi osigurao da nove informacije slijede standarde i konvencije web stranica, ima odgovarajuće izvore atributa, itd.

en: This repository does not exist or you do not have permission to view it.
hr: Ovo mjesto čuvanja ne postoji ili vi nemate dozvolu vidjeti ga.

en: This repository has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
hr: Ovo mjesto čuvanja je obrisano. Brisanje treba biti pregledano od upravitelja.

en: This repository has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
hr: Ovo mjesto čuvanja je obrisano. Trebate pregledati brisanje i %1$s ili %2$s ga.

en: This repository has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
hr: Ovo mjesto čuvanja je promijenjeno. Promjena treba biti pregledana od upravitelja.

en: This repository has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
hr: Ovo mjesto čuvanja je promijenjeno. Trebate pregledati promijene i %1$s ili %2$s ih.

en: This role has all the permissions of the manager role in all family trees, plus permission to change the settings/configuration of the website, users, and modules.
hr: Ova prava imaju sve dozvole prava direktora u svim obiteljskim stablima, plus dozvolu promjena postavki/konfiguracije web stranica, korisnika i modula.

en: This role has all the permissions of the moderator role, plus any additional access granted by the family tree configuration, plus permission to change the settings/configuration of a family tree.
hr: Ova prava imaju sve dozvole prava moderatora, plus sav dodatni pristup odobren od strane konfiguracije obiteljskog stabla, plus dozvolu za promjenu postavki/konfiguracije obiteljskog stabla.

en: This role has all the permissions of the visitor role, plus any additional access granted by the family tree configuration.
hr: Ova prava imaju sve dozvole prava posjetitelja, plus sav dodatni pristup odobren od strane konfiguracije obiteljskog stabla.

en: This server does not support secure downloads using HTTPS.
hr: Ovaj server ne podržava sigurno skidanje koristeći HTTPS.

en: This server’s memory limit is %s MB and its CPU time limit is %s seconds.
hr: Memorija na serveru je ograničena na %sMB i CPU vrijeme na %s sekundi.

en: This should be a comma or space separated list of facts, in addition to birth and death, that you want to appear in chart boxes such as the pedigree chart. This list requires you to use fact tags as defined in the GEDCOM 5.5.1 standard. For example, if you wanted the occupation to show up in the box, you would add “OCCU” to this field.
hr: Ovo treba biti popis činjenica odvojenih zarezom ili razmakom, uz rođenja i smrti, koje želite da se prikažu u okviru grafikona poput grafikona rodoslovlja. Ovaj popis zahtjeva da koristite tagove činjenica definirane u GEDCOM 5.5.1 standardu. Za primjer, ako želite da se prikaže zanimanje u okviru grafikona, trebate u to polje dodati „OCCU”.

en: This source does not exist or you do not have permission to view it.
hr: Ovaj izvor ne postoji ili vi nemate dopuštenje vidjeti ga.

en: This source has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
hr: Ovaj izvor je obrisan. Brisanje treba biti pregledano od upravitelja.

en: This source has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
hr: Ovaj izvor je obrisan. Trebate pregledati što je obrisano i %1$s ili %2$s brisanje.

en: This source has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
hr: Ovaj izvor je promijenjen. Promjene trebaju biti pregledane od upravitelja.

en: This source has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
hr: Ovaj izvor je promijenjen. Trebate pregledati promjene i %1$s ili %2$s ih.

en: This text will be appended to each page title. It will be shown in the browser’s title bar, bookmarks, etc.
hr: Ovaj tekst će biti dodan na naslov svake stranice.

en: This type of link is not allowed here.
hr: Ovaj tip linka nije dopušten ovdje.

en: This usually means that you need to change the folder permissions to 777.
hr: To obično znači da trebate promijeniti dozvolu mape na 777.

en: This website is being upgraded. Try again in a few minutes.
hr: Ove stranice će biti nadograđene. Pokušajte ponovo za par minuta.

en: This website is down for maintenance. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes.
hr: Stranica je privremeno nedostupna zbog održavanja. Možete <a href="index.php">pokušati ponovno</a> za par minuta.

en: This website is temporarily unavailable
hr: Ove web stranice su privremeno nedostupne

en: This will delete all the genealogy data from “%s” and replace it with data from a GEDCOM file.
hr: Ovo će obrisati sve genealoške podatke iz „%s” i prepisati sa podacima iz drugog GEDCOM-a.

en: This will update the highest-level part or parts of the place name. For example, “Mexico” will match “Quintana Roo, Mexico”, but not “Santa Fe, New Mexico”.
hr: Ovo će ažurirati najviši nivo ili imena mjesta. Za primjer, „Mexico” je u skladu sa „Quintana Roo, Mexico”, ali nije sa „Santa Fe, New Mexico”.

en: Thu
hr: Čet

en: Thumbnail files must contain images.
hr: Sličice moraju biti slike.

en: Thumbnail images
hr: Sličice

en: Thumbnail to upload
hr: Sličica za učitavanje

en: Thursday
hr: Četvrtak

en: Time
hr: Vrijeme

en: Time zone
hr: Vremenska zona

en: Timeline
hr: Vremenska linija

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Title
hr: Naslov

en: Title in Hebrew
hr: Naslov na Hebrejskom

en: To
hr: Do

en: To assist you in getting started with this block, we have created several standard templates. When you select one of these templates, the text area will contain a copy that you can then alter to suit your site’s requirements.
hr: Da bi vam pomogli u početku rada s ovim blokom, kreirali smo nekoliko standardnih predložaka. Kada odaberete jedan od tih predložaka, tekst područje će sadržavati primjerak koji onda možete mijenjati tako da odgovara zahtjevima vaše stranice.

en: To complete the upgrade, you should install the files manually.
hr: Da kompletirate nadogradnju, trebate instalirati datoteke ručno.

en: To create new research tasks, you must first add “research task” to the list of facts and events in the family tree’s preferences.
hr: Da bi kreirali novi zadatak istraživanja, morate prvo dodati „zadatak istraživanja” na popis činjenica i događaja u postavkama obiteljskog stabla.

en: To ensure compatibility with other genealogy applications, notes, text, and transcripts should be recorded in simple, unformatted text. However, formatting is often desirable to aid presentation, comprehension, etc.
hr: Da osigurate kompatibilnost sa drugim genealoškim programima, bilješke, tekst i prepise treba spremati u jednostavnom, neforamtiranom tekstu. Međutim, formatiranje je često poželjno za bolju prezentaciju, razumjevanje, itd.

en: To prevent visitors from accessing the website while you are in the middle of copying files, you can temporarily create a file %s on the server. If it contains a message, it will be displayed to visitors.
hr: Da spriječite pristup web stranici posjetiteljima dok vi kopirate datoteke, privremeno kreirajte datoteku %s na serveru. Ako ona sadrži poruku, biti će prikazana posjetiteljima.

en: To protect this private data, webtrees uses an Apache configuration file (.htaccess) which blocks all access to this folder. If your web-server does not support .htaccess files, and you cannot restrict access to this folder, then you can select another folder, away from your web documents.
hr: Da zaštiti ove privatne podatke, webtrees koristi Apache konfiguracijsku datoteku (.htaccess) koja blokira pristup toj mapi. Ako vaš web server ne podržava .htaccess datoteku, i ne možete ograničiti pristup toj mapi, onda odaberite drugu mapu, izvan vaših web dokumenata.

en: To reduce the size of the download, you can compress the data into a .ZIP file. You will need to uncompress the .ZIP file before you can use it.
hr: Da bi reducirali veličinu za preuzimanje, možete komprimirati podatak u .ZIP datoteku. Prije upotrebe trebate raspakirati .ZIP datoteku.

en: To set this text for other languages, you must switch to that language, and visit this page again.
hr: Da bi postavili ovaj tekst za drugi jezik, morate se prebaciti na taj jezik, i posjetiti stranicu ponovo.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you can use the following links.
hr: Da kažete pretraživaćima da je web karta dostupna, koristite slijedeći link.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you should add the following line to your robots.txt file.
hr: Da kažete pretraživaćima da je web karta dostupna, trebate dodati slijedeću liniju u vašu robot.txt datoteku.

en: To use a Google mail account, use the following settings: server=smtp.gmail.com, port=587, security=tls, username=xxxxx@gmail.com, password=[your gmail password]
hr: Za korištenje Google mail računa, koristite slijedeće postavke: server=smtp.gmail.com, port=587, security=tls, username=xxxxx@gmail.com, password=[your gmail password]

en: Tombstone
hr: Nadgrobni spomenik

en: Top %s given name | Top %s given names
hr[0]: Najčešće %s ime
hr[1]: Najčešća %s imena
hr[2]: Najčešća %s imena

en: Top %s surname | Top %s surnames
hr[0]: Najčešće %s prezime
hr[1]: Najčešća %s prezimena
hr[2]: Najčešćih %s prezimena

en: Top given name
hr: Najpopularnije ime

en: Top given names
hr: Najčešća imena

en: Top level
hr: Najviši nivo

en: Top surname
hr: Najpopularnije prezime

en: Top surnames
hr: Najčešća prezimena

en: Total
hr: Ukupno

en: Total accepted changes:
hr: Ukupno prihvaćenih promjena:

en: Total births
hr: Ukupno rođenih

en: Total dead
hr: Ukupno preminulih

en: Total deaths
hr: Ukupno smrti

en: Total divorces
hr: Ukupno razvoda

en: Total events
hr: Ukupno događaja

en: Total families
hr: Ukupno obitelji

en: Total families: %s
hr: Ukupno obitelji: %s

en: Total females
hr: Ukupno žena

en: Total given names
hr: Ukupno imena

en: Total individuals
hr: Ukupno osoba

en: Total individuals: %s
hr: Ukupno osoba: %s

en: Total living
hr: Ukupno živih

en: Total males
hr: Ukupno muškaraca

en: Total marriages
hr: Ukupno brakova

en: Total number of users
hr: Ukupno korisnika

en: Total pending changes:
hr: Ukupno promjena na čekanju:

en: Total places: %s
hr: Ukupno mjesta: %s

en: Total sources: %s
hr: Ukupno izvora: %s

en: Total surnames
hr: Ukupno prezimena

en: Total users
hr: Ukupno korisnika

en: Tracking and analytics
hr: Praćenje i analitika

en: Tracking and analytics are not added to the control panel.
hr: Praćenje i analitika nisu dodani na kontrolnu ploču.

en: Tue
hr: Uto

en: Tuesday
hr: Utorak

en: Type
hr: Tip

en: Type of place markers in the place hierarchy
hr: Tip oznaka mjesta u Hijerarhiji Mjesta

en: Type the password again.
hr: Upiši lozinku ponovo.

en: Type your password again, to make sure you have typed it correctly.
hr: Upišite lozinku ponovo, da budete sigurni da ste ju napisali ispravno.

en: Types of error
hr: Vrsta greške

en: Unable to connect using this username and password. Your server gave the following error.
hr: Nemoguće se spojiti koristeći ove postavke. Vaš server daje slijedeće greške.

en: Uncleared: insufficient data
hr: Nije riješeno; nema dovoljno podataka

en: Unique family facts
hr: Jedinstvenene činjenice obitelji

en: Unique individual facts
hr: Jedinstvene činjenice pojedinaca

en: Unique repository facts
hr: Jedinstvene činjenice mjesta čuvanja

en: Unique source facts
hr: Jedinstvene činjenice izvora

en: United Kingdom
hr: Engleska

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unlink the media object
hr: Odvoji medij

en: Unrecognized GEDCOM code
hr: Neprepoznati GEDCOM kod

en: Unused files
hr: Ne korištene datoteke

en: Unzip %s to a temporary folder…
hr: Raspakirajte %s u privremenu mapu…

en: Upcoming events
hr: Nadolazeći događaji

en: Update
hr: Ažuriraj

en: Update all
hr: Ažuriraj sve

en: Update all the place names in a family tree
hr: Ažuriraj sva imena mjesta u obiteljskom stablu

en: Update place names
hr: Ažuriraj imena mjesta

en: Upgrade anyway
hr: Svejedno nadogradi

en: Upgrade to webtrees %s.
hr: Nadogradi na webtrees %s.

en: Upgrade wizard
hr: Čarobnjak nadogradnje

en: Upload geographic data
hr: Učitaj zemljopisne podatke

en: Upload media files
hr: Učitaj medijske datoteke

en: Upload one or more media files from your local computer. Media files can be pictures, video, audio, or other formats.
hr: Učitajte jednu ili više medijskih datoteka sa vašeg računala. Medijske datoteke mogu biti fotografije, video, audio, ili drugi formati.

en: Use Google Maps™ for the place hierarchy
hr: Koristi Google Maps™ za hijerarhiju mjesta

en: Use PHP mail to send messages
hr: Koristi PHP mail za slanje e-pošte

en: Use SMTP to send messages
hr: Koristi SMTP za slanje e-pošte

en: Use a “?” to match a single character, use “*” to match zero or more characters.
hr: Koristite „?” za zamjenu jednog znaka, koristite „*” za zamjenu nijednog ili više znakova.

en: Use at least %s character. | Use at least %s characters.
hr[0]: Najmanje %s karakter.
hr[1]: Najmanje %s karaktera.
hr[2]: Najmanje %s karaktera.

en: Use colors
hr: Koristi boje

en: Use compact layout
hr: Kompaktan izgled

en: Use full source citations
hr: Koristi dopune citata izvora

en: Use password
hr: Koristi lozinku

en: Use silhouette images when no highlighted image for that individual has been specified. The images used are specific to the gender of the individual in question.
hr: Koristi slike silueta kada nije određena slika za tog pojedinca. Korištene slike su specifične prema spolu pojedinca.

en: Use silhouettes
hr: Koristi siluete

en: Use the GeoNames database for autocomplete on places
hr: GeoNames baza podataka za automatsko popunjavanje mjesta

en: Use this field to tell the site administrator why you are requesting an account and how you are related to the genealogy displayed on this site. You can also use this to enter any other comments you may have for the site administrator.
hr: Koristite ovo polje da objasnite administratoru zašto želite otvoriti korisnički račun i kako ste vezani za genealoške podatke prikazane na ovim stranicama. Možete također upisati i bilo kakav drugi komentar za administratora.

en: Use this image for charts and on the individual’s page.
hr: Koristi ovu sliku za grafikone i na stranicama pojedinaca.

en: Use this value
hr: Upotrijebi ovu vrijednost

en: User
hr: Korisnik

en: User administration
hr: Administracija korisnika

en: User didn’t verify within 7 days.
hr: Korisnik nije potvrđen unutar 7 dana.

en: User not verified by administrator.
hr: Korisnik nije potvrđen od administratora.

en: User verification
hr: Korisnička provjera

en: User-agent string
hr: User-agent opis

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Username or email address
hr: Korisničko ime ili adresa e-pošte

en: Usernames are case-insensitive and ignore accented letters, so that “chloe”, “chloë”, and “Chloe” are considered to be the same.
hr: Korisničko ime ne razlikuje velika/mala i akcentirana slova, pa se tako „mico”, „mićo” i „Mićo” smatraju istim imenima.

en: Users
hr: Korisnici

en: Users who are signed in
hr: Prijavljenih korisnika

en: User’s account has been inactive too long:
hr: Korisnički račun nije aktivan predugo:

en: Using the pull down menu it is possible to select a country, of which a flag can be selected. If no flags are shown, then there are no flags defined for this country.
hr: Korištenjem padajućeg izbornika možete izabrati državu, čija zastava je označena. Ako se zastava ne vidi, tada nije definirana zastava za tu državu.

en: Verification code
hr: Potvrdni kod

en: Verified
hr: Potvrđeno

en: Version
hr: Inačica

en: View
hr: Prikaži

en: View all records found in this place
hr: Prikaži sve zapise pronađene na ovom mjestu

en: View the details
hr: Prikaži detalje

en: View the notes
hr: Prikaži bilješke

en: Visible online
hr: Vidljivo online

en: Visible to other users when online
hr: Vidljivost drugim korisnicima kad je online

en: Visitor
hr: Posjetitelj

en: Vital records
hr: Vitalni zapisi

en: Ward
hr: Štićenik

en: Watermarks
hr: Vodeni žigovi

en: Watermarks are optional and normally shown just to visitors.
hr: Vodeni žigovi su opcionalni i prikazuju se samo posjetiteljima.

en: Watermarks can be slow to generate for large images. Busy websites may prefer to generate them once and store the watermarked image on the server.
hr: Vodeni žig se može sporo generirati za velike slike. Za opterećene web stranice preporučljivo ih je generirati jednom i spremiti sliku sa vodenim žigom na server.

en: We will now send a confirmation email to the address <b>%s</b>. You must verify your account request by following instructions in the confirmation email. If you do not confirm your account request within seven days, your application will be rejected automatically. You will have to apply again.<br><br>After you have followed the instructions in the confirmation email, the administrator still has to approve your request before your account can be used.<br><br>To sign in to this website, you will need to know your username and password.
hr: Sada ćemo vam poslati potvrdnu e-poštu na adresu <b>%s</b>. Vi morate potvrditi vaš zahtjev za račun prema instrukcijama u poruci e-pošte. Ako ne potvrdite vaš zahtjev unutar 7 dana, vaš zahtjev će biti automatski odbijen. Morati ćete ga poslati ponovno.<br><br>Nakon što postupite prema uputama u poruci e-pošte, administrator još mora odobriti vaš zahtjev prije nego vaš račun bude aktivan.<br><br>Za prijavu na ove stranice, trebate znati svoje korisničko ime i lozinku.

en: Website
hr: Web stranica

en: Website URL
hr: URL web stranica

en: Website access rules
hr: Pravila pristupa

en: Website logs
hr: Dnevnik web stranice

en: Website preferences
hr: Postavke web stranice

en: Wed
hr: Sri

en: Wednesday
hr: Srijeda

en: Weight
hr: Težina

en: Welcome %s
hr: Dobrodošli %s

en: Welcome text on sign-in page
hr: Tekst dobrodošlice na stranici prijave

en: Welcome to this genealogy website
hr: Dobrodošli na genealošku web stranicu

en: When a record is edited, the user and timestamp are recorded. Sometimes it is desirable to keep the existing “last change” information, for example when making minor corrections to someone else’s data. This option controls whether this feature is selected by default.
hr: Kada se uređuje zapis, evidentira se korisnik i vrijeme promjene.
    Ponekad je potrebno zadržati postojeći podatak "zadnja promjena", na primjer kada radimo sitne promjene na nečijem podatku.
    Ova opcija kontrolira da li će ovo svojstvo biti odabrano kao zadano.

en: When adding a link, the ID field cannot be empty.
hr: Kod dodavanja veze, ID polje ne smije biti prazno.

en: When adding new close relatives, you can add source citations to the records (individual and family) or to the facts and events (birth, marriage, and death). This option controls whether records or facts will be selected by default.
hr: Kada dodajete nove bliže rođake, možete dodati izvore citata u zapis (za pojedinca i obitelj) ili činjenicu i događaj (rođenje, vjenčanje, smrt).
    Ova opcija kontrolira da li će zapis ili činjenica biti odabrani kao zadano.

en: When you add a new family member, a default surname can be provided. This surname will depend on the local tradition.
hr: Kada dodate novog člana obitelji, zadano prezime će biti ponuđeno. To prezime ovisi o lokalnoj tradiciji.

en: When you add, edit, or delete information, the changes are not saved immediately. Instead, they are kept in a “pending” area. These pending changes need to be reviewed by a moderator before they are accepted.
hr: Kada dodajete, uređujete ili brišete informacije, promijene neće odmah biti spremljene. One će biti spremljene u prostor „čekanja”. Te promjene na čekanju trebaju biti pregledane od moderatora prije nego što budu odobrene.

en: When you send this message you will receive a copy sent via email to the address you provided.
hr: Po slanju ove poruke, dobiti ćete kopiju poruke na adresu e-pošte koju ste nam dali.

en: Where a user is associated to an individual record in a family tree and has a role of member, editor, or moderator, you can prevent them from accessing the details of distant, living relations. You specify the number of relationship steps that the user is allowed to see.
hr: Kada je korisnik pojedinac u obiteljskom stablu i ima prava člana, urednika ili upravitelja, možete mu onemogućiti pristup detaljima udaljenih živih rođaka. Upišite broj odnosa koliko daleko korisnik može vidjeti.

en: Where is your PhpGedView installation?
hr: Gdje je vaša PhpGedView instalacija?

en: Which family trees should be included in the sitemaps
hr: Koje obiteljsko stablo treba uključiti u kartu stranica

en: Who can upload new media files
hr: Tko može učitati novu medijsku datoteku

en: Who is online
hr: Tko je online

en: Whole words only
hr: Samo cijele riječi

en: Widow
hr: Udovica

en: Widower
hr: Udovac

en: Width
hr: Širina

en: Width of generated thumbnails
hr: Širina generirane sličice

en: Wife
hr: Supruga

en: Wife’s age
hr: Ženine godine

en: Wife’s maiden surname becomes new given name
hr: Ženino mladenačko prezime postaje ime

en: Wife’s surname replaced by husband’s surname
hr: Ženino prezime prepisano muževim prezimenom

en: Wildcards
hr: Zamjenski znakovi

en: Will
hr: Oporuka

en: With sources
hr: Sa izvorima

en: Without sources
hr: Bez izvora

en: Witness
hr: Svjedok

en: Wives take their husband’s surname.
hr: Žene uzimaju prezimena svojih muževa.

en: World
hr: Svijet

en: Year
hr: Godina

en: Year input box
hr: Polje za unos godine

en: Year:
hr: Godina:

en: You (or someone claiming to be you) has requested an account at %1$s using the email address %2$s.
hr: Vi, ili netko tko se predstavlja da ste vi, je zatražio račun na %1$s koristeći adresu e-pošte %2$s.

en: You are not allowed to send messages that contain external links.
hr: Nije vam dopušteno slati poruke koje sadrže vanjske linkove.

en: You can change the appearance of webtrees using “themes”. Each theme has a different style, layout, color scheme, etc.
hr: Možete promijeniti izgled PhpGedView koristeći „teme”. Svaka tema ima drugačiji stil, izgled, boje, itd.

en: You can download a copy of the GEDCOM specification from %s.
hr: Možete skinuti kopiju GEDCOM specifikacija sa %s.

en: You can make it easier to search for married women by recording their married name. However not all women take their husband’s surname, so beware of introducing incorrect information into your database.
hr: Lakše ćete pronaći udanu ženu upisujući njezino vjenčano ime. Međutim, ne uzima svaka žena muževo prezime, pa pazite da ne unesete netočne informacije u bazu podataka.

en: You can re-enable these modules after the upgrade.
hr: Možete ponovo uključiti ove module nakon nadogradnje.

en: You can re-enable these themes after the upgrade.
hr: Možete ponovo uključiti ove teme nakon nadogradnje.

en: You can renumber the records in a family tree, so that these internal reference numbers are not duplicated in any other family tree.
hr: Možete renumerirati zapise u obiteljskom stablu, tako da interni referentni brojevi ne budu duplicirani u drugom obiteljskom stablu.

en: You can renumber this family tree.
hr: Možete renumerirati ovo obiteljsko stablo.

en: You can request a higher or lower limit, although the server may ignore this request.
hr: Možete zatražiti više ili niže ograničenje, iako server može ignorirati te zahtjeve.

en: You can speed up the privacy calculations by adding a death record to individuals whose death can be inferred from other dates, but who do not have a record of death, burial, cremation, etc.
hr: Možete ubrzati izračun privatnosti dodavanjem zapisa smrti pojedincu čija smrt se može zaključiti iz drugih datuma, ali koji nemaju evidenciju o smrti, pokopu, kremiranju, itd.

en: You cannot create a rule which would prevent yourself from accessing the website.
hr: Ne možete kreirati pravila koja vam ne dopuštaju pristup web stranici.

en: You cannot sign in because your browser does not accept cookies.
hr: Ne možete se prijaviti jer vaš preglednik ne prihvaća kolačiće (cookies).

en: You do not have permission to view this page.
hr: Nemate odobrenje za gledanje ove stranice.

en: You entered the same IDs. You cannot merge the same records.
hr: Upisali ste iste ID-e. Ne možete spojiti iste zapise.

en: You have confirmed your request to become a registered user.
hr: Vaš zahtjev da postanete registrirani korisnik je potvrđen.

en: You have not created any journal items.
hr: Niste kreirali ni jednu stavku u dnevniku.

en: You have selected a GEDCOM file with a different name. Is this correct?
hr: Označili ste GEDCOM sa drugačijim imenom. Da li je to ispravno?

en: You have signed out.
hr: Vi ste odjavljeni.

en: You may enter a URL, beginning with “http://”.
hr: Možete unijeti URL, započevši sa „http://”.

en: You may use HTML to format the answer and to add links to other websites.
hr: Možete koristiti HTML za formatiranje odgovora i za dodavanje linkova na druge web stranice.

en: You must change this before you can continue.
hr: Morate to promijeniti prije nego što nastavite.

en: You must enter a name
hr: Morate unijeti ime

en: You must enter a real name.
hr: Morate unijeti pravo ime.

en: You must enter a username.
hr: Morate unijeti korisničko ime.

en: You must enter all the administrator account fields.
hr: Morate upisati sva polja administratorskog računa.

en: You must provide a repository name.
hr: Morate priložiti ime mjesta čuvanja.

en: You must provide a source title
hr: Morate priložiti naziv izvora

en: You must renumber the records in one of the trees before you can merge them.
hr: Morate renumerirati zapise u jednom obiteljskom stablu prije nego ih spojite.

en: You must specify an individual record before you can restrict the user to their immediate family.
hr: Morate specificirati zapis pojedinca prije nego možete ograničiti korisnika na njegovo najužu obitelj.

en: You need to create a family tree.
hr: Trebate kreirati obiteljsko stablo.

en: You need to set up an administrator account. This account can control all aspects of this webtrees installation. Please choose a strong password.
hr: Trebate postaviti adminstratorski račun. Taj račun može kontrolirati sve aspekte ove webtrees instalacije. Molim koristite jaku lozinku.

en: You need to sign in again, using your PhpGedView username and password.
hr: Trebate se prijaviti ponovno koristeći vaše PhpGedView korisničko ime i lozinku.

en: You only need to enter a Sign-in URL if you want to redirect to a different website or location when your users sign in. This is very useful if you need to switch from http to https when your users sign in. Include the full URL to <i>login.php</i>. For example, https://www.yourserver.com/webtrees/login.php .
hr: Trebate samo upisati URL adresu za prijavu ako želite preusmjeriti na drugu web stranicu ili lokaciju gdje se vaši korisnici prijavljuju. Ovo je vrlo korisno ako se trebate prebaciti sa http na https kada se vaši korisnici prijavljuju. Uključite kompletan URL na <i>login.php</i>. Na primjer, https://www.yourserver.com/webtrees/login.php .

en: You sent the following message to a webtrees administrator:
hr: Poslali ste slijedeću poruku webtrees administratoru:

en: You sent the following message to a webtrees user:
hr: Poslali ste slijedeću poruku webtrees korisniku:

en: You should accept or reject all pending changes before upgrading.
hr: Trebate prihvatiti ili odbiti sve promjene na čekanju prije nadogradnje.

en: You should consult the module’s author to confirm compatibility with this version of webtrees.
hr: Trebali bi konzultirati autora modula da potvrdite kompatibilnost sa ovom verzijom webtrees.

en: You should consult the theme’s author to confirm compatibility with this version of webtrees.
hr: Trebali bi konzultirati autora teme da potvrdite kompatibilnost sa ovom verzijom webtrees.

en: You should delete the “%1$s” from “%2$s” and try again.
hr: Trebali bi obrisati „%1$s” iz „%2$s” i pokušati ponovno.

en: You should not approve an account unless you know that the email address is correct.
hr: Ne bi trebali odobriti račun iako znate da je adresa e-pošte ispravna.

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: accept
hr: prihvati

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: reject
hr: odbij

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: accept
hr: prihvati

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: reject
hr: odbij

en: You will be informed by email when this prospective user has confirmed the request. You can then complete the process by activating the username. The new user will not be able to sign in until you activate the account.
hr: Biti ćete obaviješteni e-poštom kada ovaj potencijalni korisnik potvrdi zahtjev. Možete dovršiti proces tako da aktivirate korisnika. Novi korisnik neće se moći prijaviti dok ne aktivirate njegov račun.

en: You will use this to sign in to webtrees.
hr: Koristiti ćete to za prijavu na webtrees.

en: Youngest father
hr: Najmlađi otac

en: Youngest female
hr: Najmlađe žensko

en: Youngest male
hr: Najmlađe muško

en: Youngest mother
hr: Najmlađa majka

en: Your clippings cart is empty.
hr: Vaši isječci su prazni.

en: Your name
hr: Vaše ime

en: Your registration at %s
hr: Vaša registracija na %s

en: Your server’s administrator will provide you with the connection details.
hr: Vaš server administrator će vam dati informacije o detaljima za spajanje.

en: Your web server is using PHP version %s, which is no longer maintained. You should upgrade to a later version.
hr: Vaš web server koristi PHP verziju %s, koja više nije podržana. Trebate nadograditi na zadnju verziju.

en: Your web server is using PHP version %s, which is no longer receiving security updates. You should upgrade to a later version as soon as possible.
hr: Vaš web server koristi PHP verziju %s, koja ne prihvaća sigurnosne nadogradnje. Trebate što prije nadograditi na zadnju verziju.

en: Zip file(s)
hr: Komprimiraj (zip) datoteku(e)

en: Zoom
hr: Zum

en: Zoom in
hr: Približi

en: Zoom in/out on this box.
hr: Približi/Udalji ovaj dio.

en: Zoom level
hr: Zum nivo

en: Zoom level of map
hr: Zum nivo karte

en: Zoom out
hr: Udalji

en: about %s
hr: približno %s

en: accepted
hr: prihvaćeno

en: add
hr: dodaj

en: adoption
hr: posvojenje

en: after
hr: nakon

en: after %s
hr: poslije %s

en: after death
hr: nakon smrti

en: age
hr: star

en: allow
hr: omogućen

en: also known as
hr: znan/a kao

en: always
hr: uvijek

en: and
hr: i

en: back to top
hr: natrag na vrh

en: before
hr: prije

en: before %s
hr: prije %s

en: between %s and %s
hr: između %s i %s

en: birth
hr: rođenje

en: birth name
hr: rođeno ime

en: born in the last %1$s years or died in the last %2$s years
hr: rođeni u zadnjih %1$s godina ili umrli u zadnjih %2$s godina

en: brother
hr: brat

[ctx: brother’s child]
en: nephew/niece
hr: nećak/nećakinja

[ctx: brother’s daughter]
en: niece
hr: nećakinja

[ctx: brother’s son]
en: nephew
hr: nećak

[ctx: brother’s wife]
en: sister-in-law
hr: šogorica

[ctx: brother’s wife’s brother]
en: brother-in-law
hr: šogor

en: bullet list
hr: top lista

en: burial
hr: pokop

en: by
hr: od

en: calculated %s
hr: izračunato %s

en: census added
hr: dodani odjeljak

en: century
hr: stoljeće

en: change of name
hr: promjena imena

en: child
hr: djete

en: children
hr: djeca

[ctx: child’s child]
en: grandchild
hr: unuk/unuka

[ctx: child’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
hr: praunuka

[ctx: child’s child’s son]
en: great-grandson
hr: praunuk

[ctx: child’s daughter]
en: granddaughter
hr: unuka

[ctx: child’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
hr: praunuka

[ctx: child’s daughter’s son]
en: great-grandson
hr: praunuk

[ctx: child’s husband]
en: son-in-law
hr: zet

[ctx: child’s son]
en: grandson
hr: unuk

[ctx: child’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
hr: praunuka

[ctx: child’s son’s son]
en: great-grandson
hr: praunuk

[ctx: child’s son’s wife]
en: grandson’s wife
hr: unukova žena

[ctx: child’s spouse]
en: son/daughter-in-law
hr: snaha/zet

[ctx: child’s wife]
en: daughter-in-law
hr: snaha

en: close
hr: zatvori

en: compact list
hr: kompaktan popis

en: continue
hr: nastavi

en: create
hr: kreiraj

en: creating thumbnails of images
hr: kreiranje malih sličica od slika

en: date periods
hr: datumski periodi

en: daughter
hr: kćer

en: daughter of
hr: kćer od

[ctx: daughter’s child]
en: grandchild
hr: unuk/unuka

[ctx: daughter’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
hr: praunuka

[ctx: daughter’s child’s son]
en: great-grandson
hr: praunuk

[ctx: daughter’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
hr: Posvojenje unuke po kćeri

[ctx: daughter’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
hr: Krštenje unuke

[ctx: daughter’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
hr: Rođenje unuke po kćeri

[ctx: daughter’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
hr: Pokop unuke

[ctx: daughter’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
hr: Krštenje unuke

[ctx: daughter’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
hr: Kremiranje unuke po kćeri

[ctx: daughter’s daughter]
en: Death of a granddaughter
hr: Smrt unuke po kćeri

[ctx: daughter’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
hr: Vjenčanje unuke po kćeri

[ctx: daughter’s daughter]
en: granddaughter
hr: unuka

[ctx: daughter’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
hr: praunuka

[ctx: daughter’s daughter’s son]
en: great-grandson
hr: praunuk

[ctx: daughter’s husband]
en: son-in-law
hr: zet

[ctx: daughter’s son]
en: Adoption of a grandson
hr: Posvojenje unuka

[ctx: daughter’s son]
en: Baptism of a grandson
hr: Krštenje unuka

[ctx: daughter’s son]
en: Birth of a grandson
hr: Rođenje unuka po kćeri

[ctx: daughter’s son]
en: Burial of a grandson
hr: Pokop unuka

[ctx: daughter’s son]
en: Christening of a grandson
hr: Krštenje unuka

[ctx: daughter’s son]
en: Cremation of a grandson
hr: Kremiranje unuka po kćeri

[ctx: daughter’s son]
en: Death of a grandson
hr: Smrt unuka

[ctx: daughter’s son]
en: Marriage of a grandson
hr: Brak unuka po kćeri

[ctx: daughter’s son]
en: grandson
hr: unuk

[ctx: daughter’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
hr: praunuka

[ctx: daughter’s son’s son]
en: great-grandson
hr: praunuk

[ctx: daughter’s son’s wife]
en: grandson’s wife
hr: unukova žena

en: death
hr: smrt

en: degrees
hr: stupnjeva

en: delete
hr: obriši

en: deny
hr: nedopušten

en: east
hr: istok

en: edit
hr: uredi

en: eighth cousin
hr: Rod u osmom koljenu

en: elder brother
hr: stariji brat

en: elder sibling
hr: stariji brat/sestra

en: elder sister
hr: starija sestra

en: eleventh cousin
hr: Rod u jedanaestom koljenu

en: estimated %s
hr: procijenjeno %s

en: ex-husband
hr: bivši muž

en: ex-partner
hr: bivši partner

en: ex-spouse
hr: bivši supružnici

en: ex-wife
hr: bivša žena

en: facts
hr: činjenice

en: father
hr: otac

[ctx: father’s brother]
en: uncle
hr: stric

[ctx: father’s brother’s child]
en: first cousin
hr: Rod u prvom koljenu

[ctx: father’s brother’s daughter]
en: first cousin
hr: Rod u prvom koljenu

[ctx: father’s brother’s son]
en: first cousin
hr: Rod u prvom koljenu

[ctx: father’s brother’s wife]
en: aunt
hr: strina

[ctx: father’s child]
en: half-sibling
hr: polubrat/polusestra

[ctx: father’s daughter]
en: half-sister
hr: polusestra (po ocu)

[ctx: father’s father]
en: paternal grandfather
hr: djed (po ocu)

[ctx: father’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
hr: dedinog brata dijete

[ctx: father’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
hr: dedinog brata kćer

[ctx: father’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
hr: dedinog brata sin

[ctx: father’s father’s father]
en: great-grandfather
hr: pradjed

[ctx: father’s father’s mother]
en: great-grandmother
hr: prabaka

[ctx: father’s father’s parent]
en: great-grandparent
hr: pradjed/prabaka

[ctx: father’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
hr: dedine sestre dijete

[ctx: father’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
hr: dedine sestre kćer

[ctx: father’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
hr: dedine sestre sin

[ctx: father’s mother]
en: paternal grandmother
hr: baka (po ocu)

[ctx: father’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
hr: bakinog brata dijete

[ctx: father’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
hr: bakinog brata kćer

[ctx: father’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
hr: bakinog brata sin

[ctx: father’s mother’s father]
en: great-grandfather
hr: pradjed

[ctx: father’s mother’s mother]
en: great-grandmother
hr: prabaka

[ctx: father’s mother’s parent]
en: great-grandparent
hr: pradjed/prabaka

[ctx: father’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
hr: bakine sestre dijete

[ctx: father’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
hr: bakine sestre kćer

[ctx: father’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
hr: bakine sestre sin

[ctx: father’s parent]
en: paternal grandparent
hr: roditelji (po ocu)

[ctx: father’s parent’s father]
en: great-grandfather
hr: pradjed

[ctx: father’s parent’s mother]
en: great-grandmother
hr: prabaka

[ctx: father’s parent’s parent]
en: great-grandparent
hr: pradjed/prabaka

[ctx: father’s sibling]
en: aunt/uncle
hr: stric/teta

[ctx: father’s sister]
en: aunt
hr: teta

[ctx: father’s sister’s child]
en: first cousin
hr: Rod u prvom koljenu

[ctx: father’s sister’s daughter]
en: first cousin
hr: Rod u prvom koljenu

[ctx: father’s sister’s husband]
en: uncle
hr: tetak

[ctx: father’s sister’s son]
en: first cousin
hr: Rod u prvom koljenu

[ctx: father’s son]
en: half-brother
hr: polubrat (po ocu)

[ctx: father’s wife]
en: step-mother
hr: maćeha

[ctx: father’s wife’s child]
en: step-sibling
hr: polubrat/sestra po maćehi

[ctx: father’s wife’s daughter]
en: step-sister
hr: polusestra

[ctx: father’s wife’s son]
en: step-brother
hr: polubrat

en: fifteenth cousin
hr: Rod u petnaestom koljenu

en: fifth %s
hr: peto %s

en: fifth cousin
hr: Rod u petom koljenu

en: file upload capability
hr: sposobnost učitavanja datoteke

en: first
hr: prva

en: first %s
hr: prvo %s

en: first cousin
hr: Rod u prvom koljenu

en: fourteenth cousin
hr: Rod u četrnaestom koljenu

en: fourth %s
hr: četvrto %s

en: fourth cousin
hr: Rod u četvrtom koljenu

en: from %1$s interval %2$s year | from %1$s interval %2$s years
hr[0]: od %1$s razdoblje %2$s godina
hr[1]: od %1$s razdoblje %2$s godine
hr[2]: od %1$s razdoblje %2$s godina

en: from %s
hr: od %s

en: from %s to %s
hr: od %s do %s

en: full circle
hr: puni krug

en: gender
hr: spol

en: go to new individual
hr: odi na novog pojedinca

en: half circle
hr: polukrug

en: half-year after marriage
hr: Pola godine nakon braka

en: hh:mm or hh:mm:ss
hr: hh:mm ili hh:mm:ss

en: hide
hr: sakri

en: husband
hr: muž

[ctx: husband’s brother]
en: brother-in-law
hr: šogor

[ctx: husband’s daughter]
en: step-daughter
hr: pokćerka

[ctx: husband’s father]
en: father-in-law
hr: svekar

[ctx: husband’s mother]
en: mother-in-law
hr: svekrva

[ctx: husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
hr: šogor/šogorica

[ctx: husband’s sister]
en: sister-in-law
hr: šogorica

[ctx: husband’s sister’s husband]
en: brother-in-law
hr: šogor

[ctx: husband’s son]
en: step-son
hr: posinak

en: immigration name
hr: imigracijsko ime

en: interpreted %s (%s)
hr: interpretirano %s (%s)

en: interval %s year | interval %s years
hr[0]: interval %s godinu
hr[1]: interval %s godine
hr[2]: interval %s godina

en: interval one child
hr: Interval jednog djeteta

en: interval two children
hr: Interval dvoje djece

en: invert selection
hr: obrnuti odabir

en: last
hr: posljednja

en: list
hr: popis

en: maiden name
hr: djevojačko prezime

en: managers
hr: direktori

en: marriage
hr: brak

en: married name
hr: vjenčano prezime

en: matrilineal
hr: po majčinoj liniji

en: maximum
hr: maximalno

en: maximum %s day | maximum %s days
hr[0]: maximalno %s dan
hr[1]: maximalno %s dana
hr[2]: maximalno %s dana

en: members
hr: članovi

en: midnight
hr: ponoć

en: minimum
hr: minimalno

en: month
hr: mjesec

en: months after marriage
hr: mjeseci nakon stupanja u brak

en: months before and after marriage
hr: mjeseci prije i poslije braka

en: mother
hr: majka

[ctx: mother’s brother]
en: uncle
hr: ujak

[ctx: mother’s brother’s child]
en: first cousin
hr: Rod u prvom koljenu

[ctx: mother’s brother’s daughter]
en: first cousin
hr: Rod u prvom koljenu

[ctx: mother’s brother’s son]
en: first cousin
hr: Rod u prvom koljenu

[ctx: mother’s brother’s wife]
en: aunt
hr: ujna

[ctx: mother’s child]
en: half-sibling
hr: polubrat/polusestra

[ctx: mother’s daughter]
en: half-sister
hr: polusestra (po majci)

[ctx: mother’s father]
en: maternal grandfather
hr: djed (po majci)

[ctx: mother’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
hr: dedinog brata dijete

[ctx: mother’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
hr: dedinog brata kćer

[ctx: mother’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
hr: dedinog brata sin

[ctx: mother’s father’s father]
en: great-grandfather
hr: pradjed

[ctx: mother’s father’s mother]
en: great-grandmother
hr: prabaka

[ctx: mother’s father’s parent]
en: great-grandparent
hr: pradjed/prabaka

[ctx: mother’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
hr: dedine sestre dijete

[ctx: mother’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
hr: dedine sestre kćer

[ctx: mother’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
hr: dedine sestre sin

[ctx: mother’s husband]
en: step-father
hr: očuh

[ctx: mother’s husband’s child]
en: step-sibling
hr: polubrat/sestra po maćehi

[ctx: mother’s husband’s daughter]
en: step-sister
hr: polusestra

[ctx: mother’s husband’s son]
en: step-brother
hr: polubrat

[ctx: mother’s mother]
en: maternal grandmother
hr: baka (po majci)

[ctx: mother’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
hr: bakinog brata dijete

[ctx: mother’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
hr: bakinog brata kćer

[ctx: mother’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
hr: bakinog brata sin

[ctx: mother’s mother’s father]
en: great-grandfather
hr: pradjed

[ctx: mother’s mother’s mother]
en: great-grandmother
hr: prabaka

[ctx: mother’s mother’s parent]
en: great-grandparent
hr: pradjed/prabaka

[ctx: mother’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
hr: bakine sestre dijete

[ctx: mother’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
hr: bakine sestre kćer

[ctx: mother’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
hr: bakine sestre sin

[ctx: mother’s parent]
en: maternal grandparent
hr: djed/baka (po majci)

[ctx: mother’s parent’s father]
en: great-grandfather
hr: pradjed

[ctx: mother’s parent’s mother]
en: great-grandmother
hr: prabaka

[ctx: mother’s parent’s parent]
en: great-grandparent
hr: pradjed/prabaka

[ctx: mother’s sibling]
en: aunt/uncle
hr: ujak/teta

[ctx: mother’s sister]
en: aunt
hr: teta

[ctx: mother’s sister’s child]
en: first cousin
hr: Rod u prvom koljenu

[ctx: mother’s sister’s daughter]
en: first cousin
hr: Rod u prvom koljenu

[ctx: mother’s sister’s husband]
en: uncle
hr: tetak

[ctx: mother’s sister’s son]
en: first cousin
hr: Rod u prvom koljenu

[ctx: mother’s son]
en: half-brother
hr: polubrat (po majci)

en: never
hr: nikad

en: next
hr: slijedeća

en: ninth cousin
hr: Rod u devetom koljenu

en: no
hr: ne

en: none
hr: nema

en: noon
hr: podne

en: north
hr: sjever

en: numbers
hr: brojevi

en: of
hr: od

en: on the date of death
hr: na datum smrti

en: overall
hr: sveukupno

en: parent
hr: roditelj

[ctx: parent’s brother]
en: uncle
hr: stric/ujak

[ctx: parent’s brother’s wife]
en: aunt
hr: ujna/strina

[ctx: parent’s child]
en: half-sibling
hr: polubrat/polusestra

[ctx: parent’s daughter]
en: half-sister
hr: polusestra

[ctx: parent’s father]
en: grandfather
hr: djed

[ctx: parent’s father’s father]
en: great-grandfather
hr: pradjed

[ctx: parent’s father’s mother]
en: great-grandmother
hr: prabaka

[ctx: parent’s father’s parent]
en: great-grandparent
hr: pradjed/prabaka

[ctx: parent’s mother]
en: grandmother
hr: baka

[ctx: parent’s mother’s father]
en: great-grandfather
hr: pradjed

[ctx: parent’s mother’s mother]
en: great-grandmother
hr: prabaka

[ctx: parent’s mother’s parent]
en: great-grandparent
hr: pradjed/prabaka

[ctx: parent’s parent]
en: grandparent
hr: djeda/baka

[ctx: parent’s parent’s father]
en: great-grandfather
hr: pradjed

[ctx: parent’s parent’s mother]
en: great-grandmother
hr: prabaka

[ctx: parent’s parent’s parent]
en: great-grandparent
hr: pradjed/prabaka

[ctx: parent’s sibling]
en: aunt/uncle
hr: stric/teta

[ctx: parent’s sister]
en: aunt
hr: teta

[ctx: parent’s sister’s husband]
en: uncle
hr: ujak/tetak

[ctx: parent’s son]
en: half-brother
hr: polubrat

[ctx: parent’s spouse’s child]
en: step-sibling
hr: polubrat/sestra po maćehi

[ctx: parent’s spouse’s daughter]
en: step-sister
hr: polusestra

[ctx: parent’s spouse’s son]
en: step-brother
hr: polubrat

en: patrilineal
hr: po očevoj liniji

en: pending
hr: na čekanju

en: percentage
hr: postotak

en: pixels
hr: pikseli

en: preview
hr: pregled

en: previous
hr: prethodna

en: primary evidence
hr: primarni dokaz

en: quarters after marriage
hr: kvartali poslije braka

en: questionable evidence
hr: upitni dokaz

en: records
hr: zapisi

en: rejected
hr: odbijeno

en: religious name
hr: vjersko ime

en: replace
hr: zamijeni

en: reporting
hr: izvješćivanje

en: reset
hr: postavi ispočetka

en: save
hr: spremi

en: search
hr: pretraži

en: second %s
hr: drugo %s

en: second cousin
hr: Rod u drugom koljenu

en: secondary evidence
hr: sekundarni dokaz

en: select all
hr: označi sve

en: select none
hr: označi ništa

en: self
hr: ja

en: seventh cousin
hr: rod u sedmom koljenu

en: show
hr: prikaži

en: show the chart
hr: prikaži ispis

en: sibling
hr: brat ili sestra

[ctx: sibling’s child]
en: nephew/niece
hr: nećak/nećakinja

[ctx: sibling’s child’s child]
en: great-nephew/niece
hr: pranećak/pranećakinja

[ctx: sibling’s child’s son]
en: great-nephew
hr: pranećak

[ctx: sibling’s daughter]
en: niece
hr: nećakinja

[ctx: sibling’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
hr: pranećak/pranećakinja

[ctx: sibling’s son]
en: nephew
hr: nećak

[ctx: sibling’s spouse]
en: brother/sister-in-law
hr: šogor/šogorica

en: sign in
hr: prijava

en: sister
hr: sestra

[ctx: sister’s child]
en: nephew/niece
hr: nećak/nećakinja

[ctx: sister’s daughter]
en: niece
hr: nećakinja

[ctx: sister’s husband]
en: brother-in-law
hr: šogor

[ctx: sister’s son]
en: nephew
hr: nećak

en: sixth cousin
hr: Rod u šestom koljenu

en: son
hr: sin

en: son of
hr: sin od

[ctx: son’s child]
en: grandchild
hr: unuk/unuka

[ctx: son’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
hr: praunuka

[ctx: son’s child’s son]
en: great-grandson
hr: praunuk

[ctx: son’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
hr: Posvojenje unuke po sinu

[ctx: son’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
hr: Krštenje unuke

[ctx: son’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
hr: Rođenje unuke po sinu

[ctx: son’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
hr: Pokop unuke

[ctx: son’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
hr: Krštenje unuke

[ctx: son’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
hr: Kremiranje unuke po sinu

[ctx: son’s daughter]
en: Death of a granddaughter
hr: Smrt unuke po sinu

[ctx: son’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
hr: Vjenčanje unuke po sinu

[ctx: son’s daughter]
en: granddaughter
hr: unuka

[ctx: son’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
hr: praunuka

[ctx: son’s daughter’s son]
en: great-grandson
hr: praunuk

[ctx: son’s son]
en: Adoption of a grandson
hr: Posvojenje unuka

[ctx: son’s son]
en: Baptism of a grandson
hr: Krštenje unuka

[ctx: son’s son]
en: Birth of a grandson
hr: Rođenje unuka po sinu

[ctx: son’s son]
en: Burial of a grandson
hr: Pokop unuka

[ctx: son’s son]
en: Christening of a grandson
hr: Krštenje unuka

[ctx: son’s son]
en: Cremation of a grandson
hr: Kremiranje unuka po sinu

[ctx: son’s son]
en: Death of a grandson
hr: Smrt unuka

[ctx: son’s son]
en: Marriage of a grandson
hr: Brak unuka po sinu

[ctx: son’s son]
en: grandson
hr: unuk

[ctx: son’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
hr: praunuka

[ctx: son’s son’s son]
en: great-grandson
hr: praunuk

[ctx: son’s son’s wife]
en: grandson’s wife
hr: unukova žena

[ctx: son’s wife]
en: daughter-in-law
hr: snaha

en: sort by date
hr: posloži po datumu

en: sort by date of birth
hr: posloži po datumu rođenja

en: sort by date of death
hr: posloži po datumu smrti

en: sort by date of marriage
hr: posloži po datumu vjenčanja

en: sort by date, newest first
hr: posloži po datumu, noviji prvi

en: sort by date, oldest first
hr: posloži po datumu, stariji prvi

en: sort by filename
hr: posloži po imenu datoteke

en: sort by name
hr: posloži po imenu

en: sort by title
hr: posloži po naslovu

en: south
hr: jug

en: spouse
hr: supružnik

[ctx: spouse’s brother]
en: brother-in-law
hr: šogor

[ctx: spouse’s daughter]
en: step-daughter
hr: pokćerka

[ctx: spouse’s father]
en: father-in-law
hr: svekar/tast

[ctx: spouse’s son]
en: step-son
hr: posinak

en: table
hr: tablica

en: tag cloud
hr: skupina

en: tenth cousin
hr: Rod u desetom koljenu

en: the database connection settings in the file “/data/config.ini.php” are still correct
hr: postavke konekcije na bazu podataka u datoteci „/data/config.ini.php” su ispravne

en: the folder “/data” and the file “/data/config.ini.php” have access permissions that allow the webserver to read them
hr: mapa „/data” i datoteka „/data/config.ini.php” imaju pristupno dopuštenje koje web serveru omogućava čitanje

en: third %s
hr: treći/a %s

en: third cousin
hr: Rod u trećem koljenu

en: thirteenth cousin
hr: Rod u trinaestom koljenu

en: this record does not exist
hr: ovaj zapis ne postoji

en: three-quarter circle
hr: tri četvrtine kruga

en: to %s
hr: do %s

en: twelfth cousin
hr: Rod u dvanaestom koljenu

en: twin brother
hr: brat blizanac

en: twin sibling
hr: blizanac brat/sestra

en: twin sister
hr: sestra blizanka

en: unknown
hr: nepoznato

[ctx: unknown century]
en: Unknown
hr: Nepoznato

[ctx: unknown family]
en: unknown
hr: nepoznato

[ctx: unknown gender]
en: Unknown
hr: Nepoznat

[ctx: unknown people]
en: Unknown
hr: Nepoznati

en: unreliable evidence
hr: nepouzdan dokaz

en: update
hr: ažuriraj

en: visitors
hr: posjetitelji

en: webtrees cannot connect to the PhpGedView database: %s.
hr: webtrees se ne može spojiti na PhpGedView bazu podataka: %s.

en: webtrees message
hr: webtrees poruka

en: webtrees needs a MySQL database, version %s or later.
hr: webtrees treba MySQL bazu podataka, verziju %s ili veću.

en: webtrees needs to send emails, such as password reminders and website notifications. To do this, it can use this server’s built in PHP mail facility (which is not always available) or an external SMTP (mail-relay) service, for which you will need to provide the connection details.
hr: webtrees treba slati e-poštu, kao što su podsjetnici za lozinku i obavijesti. Da bi to mogao, može koristiti ugrađene PHP funkcije za slanje e-pošte (koje nisu uvijek dostupne) ili vanjski SMTP (mail-relay) servis, za koji trebate upisati detalje za spajanje.

en: webtrees reply address
hr: webtrees adresa za odgovor

en: webtrees sends emails with no storage
hr: webtrees šalje e-poštu bez čuvanja kopije

en: webtrees uses UTF-8 encoding for accented letters, special characters and non-Latin scripts. If you want to use this GEDCOM file with genealogy software that does not support UTF-8, then you can create it using ISO-8859-1 encoding.
hr: webtrees koristi UTF-8 kodiranje za akcentirana slova, specijalne znakove i skripte.
    Ako želite koristiti ovu GEDCOM datoteku sa genealoškim programom koji ne podržava UTF-8, tada ju možete kreirati koristeći ISO-8859-1 kodiranje.

en: webtrees’ database must be on the same server as PhpGedView’s
hr: webtrees baza podatka mora biti na istom serveru kao PhpGedView

en: west
hr: zapad

en: wife
hr: žena

[ctx: wife’s brother]
en: brother-in-law
hr: šogor

[ctx: wife’s daughter]
en: step-daughter
hr: pokćerka

[ctx: wife’s father]
en: father-in-law
hr: punac

[ctx: wife’s mother]
en: mother-in-law
hr: punica

[ctx: wife’s sister]
en: sister-in-law
hr: šogorica

[ctx: wife’s sister’s husband]
en: brother-in-law
hr: šogor

[ctx: wife’s son]
en: step-son
hr: posinak

en: years
hr: godine

en: yes
hr: da

en: you can connect to the database using other applications, such as phpmyadmin
hr: možete se spojiti na bazu podataka koristeći drugi program, kao što je phpmyadmin

en: younger brother
hr: mlađi brat

en: younger sibling
hr: mlađi brat/sestra

en: younger sister
hr: mlađa sestra

en: ±%s year | ±%s years
hr[0]: ±%s godina
hr[1]: ±%s godine
hr[2]: ±%s godina

en: “%s”
hr: „%s”

en: “%s” has been added to your favorites.
hr: „%s” je dodan u vaše favorite.
