webtrees - en to gl translation catalogue (814 entries)

en: %1$s individual displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations. | %1$s individuals displayed, out of the normal total of %2$s, from %3$s generations.
gl[0]: %1$s persoa amosadas, do total normal de %2$s, de %3$s xeracións.
gl[1]: %1$s persoas amosadas, do total normal de %2$s, de %3$s xeracións.

en: %H:%i:%s
gl: %g:%i:%s %a

en: %s anonymous signed-in user | %s anonymous signed-in users
gl[0]: %s usuario anónimo conectado
gl[1]: %s usuarios anónimos conectados

en: %s individual | %s individuals
gl[0]: %s Individuo
gl[1]: %s Individuos

en: %s individual is private. | %s individuals are private.
gl[0]: %s persoa é privada.
gl[1]: %s persoas son privadas.

en: %s message | %s messages
gl[0]: %s mensaxe
gl[1]: %s mensaxes

en: %s month | %s months
gl[0]: %s mes
gl[1]: %s meses

en: %s signed-in user | %s signed-in users
gl[0]: %s usuario conectado
gl[1]: %s usuarios conectados

en: %s year | %s years
gl[0]: %s ano
gl[1]: %s anos

en: %s year anniversary
gl: %s anos

en: &lt;select&gt;
gl: &lt;selecionar&gt;

en: (aged %s)
gl: (idade de %s)

en: (aged less than %s)
gl: (con menos de %s)

en: (aged more than %s)
gl: (con máis de %s)

en: (filtered from %s total entries)
gl: (filtrado de %s entradas en total)

en: <default theme>
gl: <tema predeterminado>

en: A common error is to have multiple links to the same record, for example listing the same child more than once in a family record.
gl: Un erro común é ter varios enlaces para o mesmo rexistro, por exemplo listar o mesmo neno máis dunha vez nun rexistro de familia.

en: A greeting message and useful links for a user.
gl: Unha mensaxe de saúdo e ligazóns útiles para un usuario.

en: A list of frequently asked questions and answers.
gl: Unha lista de preguntas máis frecuentes (FAQ).

en: A list of records that have been updated recently.
gl: Unha lista de rexistros que foron actualizados recentemente.

en: A list of tasks and activities that are linked to the family tree.
gl: Unha lista de tarefas e actividades que están ligadas á árbore xenealóxica.

en: A list of the Hebrew death anniversaries that will occur in the near future.
gl: A lista dos aniversarios de falecemento hebraico que deberían ocorrer no futuro próximo.

en: A list of the anniversaries that occur today.
gl: Unha lista de aniversarios que acontecen hoxe.

en: A list of the anniversaries that will occur in the near future.
gl: A lista dos aniversarios que ocorrerán no futuro próximo.

en: A list of the most popular given names.
gl: Unha lista dos nomes máis populares.

en: A list of the pages that have been viewed the most number of times.
gl: Unha lista das páxinas que foran visitadas o maior número de veces.

en: A list of users and visitors who are currently online.
gl: A listaxe de usuarios e visitantes que hai neste momento.

en: A private area to record notes or keep a journal.
gl: Un espazo privado para gravar notas ou manter un diario.

en: A report of an individual’s details.
gl: Un informe dos detalles dun individuo.

en: A report of family members and their details.
gl: Un informe dos membros da familia e os seus detalles.

en: A report of individuals who died in a given time or place.
gl: Un informe de individuos que morreron nun determinado tempo ou lugar.

en: A report of individuals who had a given occupation.
gl: Un informe de individuos que tiñan unha determinada ocupación.

en: A report of individuals who were born in a given time or place.
gl: Un informe de individuos que naceron nun determinado tempo ou lugar.

en: A report of individuals who were buried in a given place.
gl: Un informe de individuos que foron enterrados nun determinado lugar.

en: A report of individuals who were married in a given time or place.
gl: Un informe de individuos que se casaron nun momento dado ou lugar.

en: A report of recent and pending changes.
gl: Un informe de cambios pendentes.

en: A report of the families that are closely related to an individual.
gl: Un informe das familias que ten relación cercana cun individuo.

en: A report of the individuals that are closely related to an individual.
gl: Un informe dos individuos que están intimamente relacionados cun individuo.

en: A report of the information that is missing for an individual and their relatives.
gl: Un informe da información que falta para un individuo e os seus familiares.

en: A report of vital records for a given date or place.
gl: Un informe de rexistros vitais para unha data ou lugar determinados.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the families in the family tree.
gl: Unha barra lateral que presenta unha lista alfabética de todas as famílias nunha árbore xenealógica.

en: A sidebar showing an alphabetic list of all the individuals in the family tree.
gl: Unha barra lateral que mostra unha lista alfabética de todos os individuos na árbore xenealóxica.

en: A sidebar showing an individual’s close families and relatives.
gl: A barra lateral que mostra as familias e parentes próximos dun individuo.

en: A sidebar showing non-genealogy information about an individual.
gl: Unha barra lateral que amosa información non xenealóxica sobre unha persoa.

en: A sidebar showing the descendants of an individual.
gl: A barra lateral que amosa os descendentes dun individuo.

en: A tab showing the facts and events of an individual.
gl: Unha pestana que amosa os feitos e acontecementos dun individuo.

en: A tab showing the media objects linked to an individual.
gl: Unha pestana que mostra os obxectos multimedia ligados a un individuo.

en: A tab showing the sources linked to an individual.
gl: Unha pestaña que amosa as fontes ligadas a unha persoa.

en: ALPHABET_lower=abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
gl: ALPHABET_lower=aábcdeéfghiíjklmnñoópqrstuúvwxyz

en: ALPHABET_upper=ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
gl: ALPHABET_upper=AÁBCDEÉFGHIÍJKLMNÑOPQRSTUÚVWXYZ

en: Accept
gl: Aceptar

en: Access level
gl: Nivel de acceso

en: Add
gl: Engadir

en: Add %s to the clippings cart
gl: Engadir %s ao carriño

en: Add a child
gl: Engade un novo fillo

en: Add a child to create a one-parent family
gl: Engadir un fillo creando unha familia sen cónxuxe

en: Add a father
gl: Engadir un novo pai

en: Add a favorite
gl: Engadir un novo favorito

en: Add a husband
gl: Engadir un novo marido

en: Add a husband using an existing individual
gl: Engadir un marido usando unha persoa existente

en: Add a journal entry
gl: Engadir unha nova entrada de diario

en: Add a media object
gl: Engadir un novo obxecto multimedia

en: Add a mother
gl: Engadir unha nova nai

en: Add a name
gl: Engadir nome

en: Add a news article
gl: Engadir un artigo de novas

en: Add a scrollbar when block contents grow
gl: Engadir unha barra de desprazamento cando o contido do bloque medre

en: Add a source citation
gl: Engadir unha nova cita de fonte

en: Add a spouse
gl: Engadir un novo cónxuxe

en: Add a story
gl: Engadir historia

en: Add a user
gl: Engadir un novo usuario

en: Add a wife
gl: Engadir unha nova esposa

en: Add a wife using an existing individual
gl: Engadir unha esposa usando unha persoa existente

en: Add another individual to the chart
gl: Engadir outra persoa á carta

en: Add missing death records
gl: Engadir rexistros de falecemento que faltan

en: Add missing married names
gl: Engadir os nomes de casada que faltan

en: Add narrative stories to individuals in the family tree.
gl: Engadir historias narrativas ós individuos na árbore xenealóxica.

en: Add to favorites
gl: Engadir ós favoritos

en: Add unlinked records
gl: Engadir rexistros desvinculados

en: Add your own text and graphics.
gl: Engadir o seu propio texto e gráficos.

en: Administrator
gl: Administrador

en: Administrator account
gl: Conta de administrador

en: Administrators
gl: Administradores

en: Advanced place name facts
gl: Feitos de nome de localización avanzados

en: Advanced search
gl: Procura avanzada

en: Afghanistan
gl: Afganistán

en: Age
gl: Idade

en: Age at which to assume an individual is dead
gl: Idade a partires da cal a persoa considerase falecida

en: Age of parents next to child’s birthdate
gl: Idade dos pais na data de nacemento dos fillos

en: Album
gl: Álbum

en: Algeria
gl: Alxeria

en: All
gl: Todo

en: All individuals
gl: Todas as persoas

en: Allow other modules to edit text using a “WYSIWYG” editor, instead of using HTML codes.
gl: Permitir a outros módulos editar o texto mediante un editor "WYSIWYG", en vez de usar códigos HTML.

en: Allow users to see raw GEDCOM records
gl: Permitir aos usuarios ver os rexistros GEDCOM

en: An alternative way to display charts.
gl: Un xeito alternativo de ver gráficos.

en: An alternative way to sign in and sign out.
gl: Unha forma alternativa para conectarse e desconectarse.

en: An edit menu for individuals, families, sources, etc.
gl: Un menú de edición para individuos, familias, fontes, etc.

en: Ancestors of %s
gl: Antepasados de %s

en: Anniversary
gl: Aniversario

en: Anniversary calendar
gl: Calendario de aniversario

en: Answer
gl: Resposta

en: Antarctica
gl: Antártida

en: Antigua and Barbuda
gl: Antiga e Barbuda

en: Apply automatic corrections to your genealogy data.
gl: Aplicar correccións automáticas para os seus datos xenealóxicos.

en: Aqua Marine
gl: Aqua Marina

en: Are you sure you want to delete this fact?
gl: Está seguro de que quere borrar este feito?

en: Are you sure you want to delete this message? It cannot be retrieved later.
gl: Está seguro de que quere borrar esta mensaxe? Despois xa non poderá recuperalo.

en: Are you sure you want to delete “%s”?
gl: Está seguro de que quere borrar “%s”?

en: Are you sure you want to remove this item from your list of favorites?
gl: ¿Está seguro de que desexa eliminar este elemento da súa lista de Favoritos?

en: Argentina
gl: Arxentina

en: Ash
gl: Cinza

en: Associate events with this source
gl: Asociar eventos a esta fonte

en: Automatically expand notes
gl: Expandir notas automaticamente

en: Automatically expand sources
gl: Expandir fontes automaticamente

en: Available blocks
gl: Bloques disponibles

en: Average age
gl: Media de idade

en: Average age at death
gl: Promedio de idade ao finar

en: Average age in century of marriage
gl: Media de idade no século de casamento

en: Average age related to death century
gl: Media de idade relativa ao século de falecemento

en: Average number of children per family
gl: Promedio de fillos por familia

en: Batch update
gl: Actualización en lote

en: Belgian Chocolate
gl: Chocolate Belga

en: Belgium
gl: Bélxica

en: Birth by country
gl: Nacemento por país

en: Births
gl: Nacementos

en: Births by century
gl: Nacementos por século

en: Block
gl: Bloque

en: Blocks
gl: Bloques

en: Blue Lagoon
gl: Lagoa Azul

en: Blue Marine
gl: Azul Mariño

en: Booklet
gl: Folleto

en: Branches
gl: Ramas

en: Branches of the %s family
gl: Ramas da familia %s

en: Brazil
gl: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
gl: Territorio Británico do Océano Índico

en: Burkina Faso
gl: Burquina Faso

en: By default, your server allows scripts to use %s of memory.
gl: Por defecto, o teu servidor permite que os scripts usen %s de memoria.

[ctx: CENTURY]
en: 10th
gl: X

[ctx: CENTURY]
en: 11th
gl: XI

[ctx: CENTURY]
en: 12th
gl: XII

[ctx: CENTURY]
en: 13th
gl: XIII

[ctx: CENTURY]
en: 14th
gl: XIV

[ctx: CENTURY]
en: 15th
gl: XV

[ctx: CENTURY]
en: 16th
gl: XVI

[ctx: CENTURY]
en: 17th
gl: XVII

[ctx: CENTURY]
en: 18th
gl: XVIII

[ctx: CENTURY]
en: 19th
gl: XIX

[ctx: CENTURY]
en: 1st
gl: I

[ctx: CENTURY]
en: 20th
gl: XX

[ctx: CENTURY]
en: 21st
gl: XXI

[ctx: CENTURY]
en: 2nd
gl: II

[ctx: CENTURY]
en: 3rd
gl: III

[ctx: CENTURY]
en: 4th
gl: IV

[ctx: CENTURY]
en: 5th
gl: V

[ctx: CENTURY]
en: 6th
gl: VI

[ctx: CENTURY]
en: 7th
gl: VII

[ctx: CENTURY]
en: 8th
gl: VIII

[ctx: CENTURY]
en: 9th
gl: IX

en: Calendar
gl: Calendario

en: Calendar conversion
gl: Conversión de calendario

en: Cameroon
gl: Camerún

en: Canada
gl: Canadá

en: Cape Verde
gl: Cabo Verde

en: Case insensitive
gl: Non distinguir maiúsculas de minúsculas

en: Cayman Islands
gl: Illas Caimán

en: Cemeteries
gl: Cemiterios

en: Census
gl: Censo

en: Change
gl: Mudar

en: Change family members
gl: Modificar os membros da familia

en: Change flag
gl: Cambiar bandeira

en: Changes
gl: Cambios

en: Chart
gl: Gráfico

en: Chart type
gl: Tipo de gráfico

en: Check the access rights on this folder.
gl: Comprobe os permisos de acceso neste directorio.

en: Checking server capacity
gl: Comprobando a capacidade do servidor

en: Checking server configuration
gl: Comprobando configuración do servidor

en: Child
gl: Fillo(a)

en: Choose a report to run
gl: Escolla un informe

en: City
gl: Poboación

en: Clippings cart
gl: Carriño de recortes

en: Cold Day
gl: Día Frío

en: Comment
gl: Comentar

en: Communicate directly with other users, using private messages.
gl: Comunicarse directamente con outros usuarios, utilizando mensaxes privadas.

en: Compact tree
gl: Árbore compacta

en: Confirm password
gl: Confirme o contrasinal

en: Contact information
gl: Información de contacto

en: Content
gl: Contido

en: Cook Islands
gl: Illas Cook

en: Correct NAME records of the form “John/DOE/” or “John /DOE”, as produced by older genealogy programs.
gl: Corrige registros NAME na forma 'Xoan/BLANCO/' ou 'Xoan /BLANCO', como xeraban antigos programas de xenealoxía.

en: Count
gl: Reconto

en: Countries
gl: Países

en: Country
gl: País

en: Create a family tree
gl: Crear nova árbore xenealóxica

en: Create a repository
gl: Crear biblioteca

en: Create a shared note
gl: Crear unha nova nota compartida

en: Create a shared note using the census assistant
gl: Crear unha nova nota compartida usando o axudante

en: Create a source
gl: Crear unha nova fonte

en: Current
gl: Actual

en: Custom
gl: Personalizado

en: Custom tags
gl: Etiquetas específicas

en: Cyprus
gl: Chipre

en: Czech Republic
gl: República Checa

en: Database name
gl: Nome da base de datos

en: Date differences
gl: Diferenzas de data

en: Date sent
gl: Data de envío

en: Daughter
gl: Filla

en: Day
gl: Día

en: Day not set
gl: Dia non configurado

en: Day:
gl: Día:

en: Dead
gl: Morto

en: Death by country
gl: Falecemento por país

en: Deaths
gl: Falecementos

en: Deaths by century
gl: Falecementos por século

en: Default
gl: Predeterminado

en: Default family tree
gl: Árbore xenealóxica por defecto

en: Default map type
gl: Mapa por defecto

en: Default pedigree chart layout
gl: Disposición predeterminada do gráfico xenealóxico

en: Default pedigree generations
gl: Xeracións da árbore xenealóxica predeterminadas

en: Delete
gl: Borrar

en: Delete inactive users
gl: Eliminar usuarios inactivos

en: Delete selected messages
gl: Borrar Mensaxes Seleccionadas

en: Delete this name
gl: Borrar nome

en: Denmark
gl: Dinamarca

en: Descendants
gl: Descendentes

en: Descendants of %s
gl: Descendentes de %s

en: Description
gl: Descrición

en: Description META tag
gl: Meta etiqueta para a descrición

en: Details
gl: Detalles

en: Display %s
gl: Amosar %s

en: Display and manage a user’s favorite pages.
gl: Ver e xestionar as páxinas favoritas do usuario.

en: Divorces by century
gl: Divorcios por século

en: Document
gl: Documento

en: Dominican Republic
gl: República Dominicana

en: Download
gl: Descargar

en: Download file
gl: Baixar arquivo

en: Duplicate email address. A user with that email already exists.
gl: Enderezo electrónico duplicado. Xa existe un usuario con este correo electrónico.

en: Duplicate username. A user with that username already exists. Please choose another username.
gl: Nome de usuario duplicado. Xa existe un usuario con este nome. Por favor escolla outro nome de usuario.

en: Earliest birth year
gl: Ano de nacemento máis lonxano

en: Earliest death year
gl: Ano de pasamento máis lonxano

en: Edit
gl: Editar

en: Edit the gender
gl: Editar xénero

en: Edit the media object
gl: Editar obxecto multimedia

en: Edit the name
gl: Editar nome

en: Edit the raw GEDCOM
gl: Editar o rexistro GEDCOM en bruto

en: Edit the shared note
gl: Modificar nota compartida

en: Edit the story
gl: Editar historia

en: Edit this individual and replace their details with your own.
gl: Editar este individuo e substituír os detalles cos seus propios.

en: Egypt
gl: Exipto

en: Elevation
gl: Elevación

en: Email address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Empty the clippings cart
gl: Baleirar carriño

en: Enabled
gl: Activado

en: End IP address
gl: Enderezo IP final

en: End year
gl: Ano final

en: England
gl: Inglaterra

en: Enter an individual, family, or source ID
gl: Introduza unha persoa, familia, ou identificación de fonte

en: Enter an optional note about this favorite
gl: Introduza unha nota opcional sobre este favorito

en: Estimated dates for birth and death
gl: Datas estimadas para nacemento e falecemento

en: Ethiopia
gl: Etiopía

en: Events
gl: Eventos

en: Events of close relatives
gl: Eventos de parentes próximos

en: Exact text
gl: Texto exacto

en: Export
gl: Exportar

en: Extend privacy to dead individuals
gl: Extender privacidade a persoas falecidas

en: Extra information
gl: Información adicional

en: FAQ
gl: Cuestións máis frecuentes

en: FAQs are lists of questions and answers, which allow you to explain the site’s rules, policies, and procedures to your visitors. Questions are typically concerned with privacy, copyright, user-accounts, unsuitable content, requirement for source-citations, etc.
gl: AS preguntas máis frecuentes (FAQs) son listas de preguntas e respostas, que permiten explicar as regras do sitio web, políticas e procedementos para os visitantes. As preguntas son xeralmente sobre privacidade, dereitos de autor, contas de usuario, contido inadecuado, requisito para a citar a fonte, etc.

[ctx: FEMALE]
en: Owner
gl: Propietaria

[ctx: FEMALE]
en: Registry officer
gl: Funcionaria do Rexistro

[ctx: FEMALE]
en: Seller
gl: Vendedora

[ctx: FEMALE]
en: Servant
gl: Criada

[ctx: FEMALE]
en: Slave
gl: Escrava

en: Fact icons
gl: Iconas de feitos

en: Facts and events
gl: Feitos e eventos

en: Facts for family records
gl: Feitos para rexistros de Família

en: Facts for individual records
gl: Feitos para rexistros de individuo

en: Facts for new families
gl: Feitos para novas familias

en: Facts for new individuals
gl: Feitos para novos individuos

en: Facts for repository records
gl: Feitos para rexgistros de Repositorio

en: Facts for source records
gl: Feitos para rexistros de Fontes

en: Families
gl: Familias

en: Family
gl: Familia

en: Family book of %s
gl: Libro xenealóxico de %s

en: Family list
gl: Lista de familia

en: Family navigator
gl: Navegador de familia

en: Family news and site announcements.
gl: Novas da familia e anuncios do sitio web.

en: Family of %s
gl: Familia de %s

en: Family tree
gl: Árbore xenealóxica

en: Family tree clippings cart
gl: Carriño de recortes da Árbore Xenealóxica

en: Family trees
gl: Árbores xenealóxicas

en: Family with %s
gl: Familia con %s

en: Family with parents
gl: Familia con pais

en: Family with the most children
gl: Familia con máis fillos

en: Father
gl: Pai

en: Father: %s
gl: Pai: %s

en: Favorites
gl: Favoritos

en: Female
gl: Muller

en: Females
gl: Mulleres

en: Files have been found from a previous version of webtrees. Old files can sometimes be a security risk. You should delete them.
gl: Atopáronse arquivos dunha versión anterior de webtrees. Os arquivos antigos ás veces poden ser un risco de seguridade. Ten que borralos.

en: Filter
gl: Filtro

en: Finland
gl: Finlandia

en: Fix name slashes and spaces
gl: Arranxar barras e espazos no nome

en: Flag
gl: Bandeira

en: Folder
gl: Cartafol

en: France
gl: Francia

en: French
gl: Francés

en: Frequently asked questions
gl: Cuestións máis frecuentes (FAQ)

en: GEDCOM errors
gl: Erros GEDCOM

en: Gender icon on charts
gl: Icona de xénero nos gráficos

en: Genealogy contact
gl: Contacto para xenealoxía

en: General
gl: Xeral

en: General search
gl: Procura xeral

en: Generate sitemap files for search engines.
gl: Xerar ficheiros do mapa do sitio para buscadores.

en: Generated by %s
gl: Xerado por %s

en: Generation
gl: Xeración

en: Generations
gl: Xeracións

en: Geographic data
gl: Datos xeográficos

en: Georgia
gl: Xeorxia

en: Germany
gl: Alemaña

en: Gibraltar
gl: Xibraltar

en: Google Maps™ preferences
gl: Preferencias de Google Maps™

en: Grandparents
gl: Avós

en: Green Beam
gl: Barra Verde

en: Greenland
gl: Groenlandia

en: Haiti
gl: Haití

en: He
gl: El

en: He was born
gl: Naceu

en: Height
gl: Alto

en: Help
gl: Axuda

en: Hide from everyone
gl: Ocultar a todos

en: Historical facts
gl: Feitos históricos

en: Hit counters
gl: Contadores de visitas

en: Home page
gl: Páxina de inicio

en: Hourglass chart
gl: Gráfico reloxo de area

en: Hourglass chart of %s
gl: Gráfico reloxo de area de %s

en: Hungary
gl: Hungría

en: Husband
gl: Esposo

en: Husband’s age
gl: Idade do marido

en: Hybrid
gl: Híbrido

en: IP address
gl: Enderezo IP

en: If you are concerned that users might upload inappropriate images, you can restrict media uploads to managers only.
gl: Se lle preocupa que os usuarios podan subir imaxes inadecuadas, pode restrinxir as subidas multimedia para xestores só.

en: If you hide an empty block, you will not be able to change its configuration until it becomes visible by no longer being empty.
gl: Se oculta un bloque baleiro, non será capaz de cambiar a súa configuración ata que se faga visíbel por non estar máis baleiro.

en: Import
gl: Importar

en: In this month…
gl: Neste mes …

en: In this year…
gl: Neste Ano …

en: Include the individual’s immediate family
gl: Incluir a familia inmediata

en: Individual
gl: Individuo

en: Individual 1
gl: Persoa 1

en: Individual 2
gl: Persoa 2

en: Individual pages
gl: Páxinas de indoviduo

en: Individual record
gl: Rexistro de persoa

en: Individual who lived the longest
gl: Persona que máis viviu

en: Individuals
gl: Individuos

en: Individuals with surname %s
gl: Persoas co apelido %s

en: Installation folder
gl: Cartafol de instalación

en: Iran
gl: Irán

en: Ireland
gl: Irlanda

en: Isle of Man
gl: Illa de Man

en: Jewish
gl: Xudaico

en: John /DOE/
gl: Xoán /Álvarez/

en: Journal
gl: Diario

en: Keyword examples
gl: Exemplos de palabras clave

en: LDS ordinance codes in chart boxes
gl: Códigos de ordenación mormón nas caixas dos gráficos

en: Landscape
gl: Apaisado

en: Language
gl: Lingua

en: Largest families
gl: Maiores familias

en: Last email reminder was sent
gl: O último aviso por correo-e foi enviado

en: Latest birth year
gl: Ano de nacemento máis recente

en: Latest death year
gl: Ano de pasamento máis recente

en: Layout
gl: Deseño

en: Leave the password blank if you want to keep the current password.
gl: Deixe o contrasinal en blanco se quere conservar o seu contrasinal actual.

en: Level
gl: Nivel

en: Lifespans
gl: Expectativa de vida

en: Link this individual to an existing family as a child
gl: Enlazar esta persoa como fillo nunha familia existente

en: Link to an existing media object
gl: Ligazón a un obxecto multimedia existente

en: List
gl: Lista

en: Lists
gl: Listas

en: Living
gl: Vivo

en: Living individuals
gl: Persoas Vivas

en: Loading…
gl: Cargando…

en: Longitude
gl: Lonxitude

en: Lost password request
gl: Solicitude de novo contrasinal por pérdida

en: Lowest population
gl: Menor poboación

[ctx: MALE]
en: Owner
gl: Propietario

[ctx: MALE]
en: Registry officer
gl: Funcionario do Rexistro

[ctx: MALE]
en: Seller
gl: Vendedor

[ctx: MALE]
en: Servant
gl: Criado

[ctx: MALE]
en: Slave
gl: Escravo

en: Main section blocks
gl: Bloques da Sección Principal

en: Male
gl: Home

en: Males
gl: Homes

en: Manage the links
gl: Xestionar ligazóns

en: Managers
gl: Xestores

en: Map
gl: Mapa

en: Marriages
gl: Casamentos

en: Marriages by century
gl: Casamentos por século

en: Match the exact text, even if it occurs in the middle of a word.
gl: Coincidir co texto exacto, mesmo que ocorra no medio dunha palabra.

en: Match the exact text, unless it occurs in the middle of a word.
gl: Coincidir co texto exacto, a non ser que ocorra no medio dunha palabra.

en: Maximum descendancy generations
gl: Máximo de xeracións de descendencia

en: Maximum number of surnames on individual list
gl: Número máximo de apelidos na lista de individuos

en: Maximum pedigree generations
gl: Máximo de xeracións xenealóxicas

en: Media
gl: Multimedia

en: Media contains
gl: O obxecto audiovisual contén

en: Media object
gl: Obxecto multimedia

en: Media objects
gl: Obxectos audiovisuais

en: Mediterranio
gl: Mediterráneo

en: Memory limit
gl: Límite de memoria

en: Menu
gl: Menú

en: Menus
gl: Menús

en: Mercury
gl: Mercurio

en: Merge records
gl: Mesturar rexistros

en: Message
gl: Mensaxe

en: Messages
gl: Mensaxes

en: Missing data
gl: Faltan datos

en: Module
gl: Módulo

en: Module administration
gl: Administración de módulos

en: Modules
gl: Módulos

en: Month
gl: Mes

en: Month:
gl: Mes:

en: Most common surnames
gl: Apelidos máis comúns

en: Most viewed pages
gl: Páxinas máis visitadas

en: Mother
gl: Nai

en: Mother: %s
gl: Nai: %s

en: Move down
gl: Mover cara abaixo

en: Move left
gl: Mover á esquerda

en: Move right
gl: Mover á dereita

en: Move up
gl: Mover cara arriba

en: My account
gl: A miña conta

en: My individual record
gl: O meu rexistro persoal

en: My page
gl: A miña páxina

en: My pedigree
gl: A miña xenealoxía ascendente

en: MySQL gave the error: %s
gl: MySQL deu o erro: %s

en: Name contains
gl: O nome contén

en: Names
gl: Nomes

en: Narrative description
gl: Descripción narrativa

en: News
gl: Novas

en: Next email reminder will be sent after
gl: O próximo aviso por correo-e enviarase despois de

en: Next image
gl: Imaxe seguinte

en: No
gl: Non

en: No ancestors in the database.
gl: Sen antepasados na base de datos.

en: No calendar conversion
gl: Sen conversión de calendario

en: No children
gl: Sen fillos

en: No link between the two individuals could be found.
gl: Non se atopa conexión entre os dous individuos.

en: No map data exists for this individual
gl: Non hai datos de mapa pra esta persoa

en: No news articles have been submitted.
gl: Non foi enviado ningún artigo de novas.

en: No predefined text
gl: Sen texto predefinido

en: No records to display
gl: No hai rexistros que amosar

en: No results found.
gl: Non se atopou ningún resultado.

en: No signed-in and no anonymous users
gl: Sen usuarios rexistrados nin anónimos conectados

en: Nocturnal
gl: Noturno

en: None
gl: Ningún

en: Not approved by an administrator
gl: Non verificado polo administrador

en: Not verified by the user
gl: Non verificado polo usuario

en: Notes
gl: Notas

en: Nothing found.
gl: Non se atopou nada.

en: Number of children
gl: Número de fillos

en: Number of days to show
gl: Número de días para amosar

en: Number of families without children
gl: Número de familias sen fillos

en: Number of generations
gl: Número de xeracións

en: Occupations
gl: Ocupacións

en: Old files found
gl: Atopáronse arquivos antigos

en: Oldest at bottom
gl: Máis vello na parte inferior

en: Oldest at top
gl: Máis vello na parte superior

en: Olivia
gl: Oliva

en: On this day
gl: Neste día

en: On this day…
gl: Neste día …

en: Optional prefixes and suffixes
gl: Prefixos e sufixos opcionais

en: Order
gl: Orde

en: Orientation
gl: Orientación

en: Other
gl: Outro

en: Other facts to show in charts
gl: Outros feitos a mostrar nos gráficos

en: Owner
gl: Propietario

en: PHP information
gl: Información PHP

en: Palette
gl: Paleta

en: Parents
gl: Pais

en: Password
gl: Contrasinal

en: Passwords must contain at least 6 characters.
gl: Os contrasinais deben conter polo menos 6 caracteres.

en: Pedigree map
gl: Mapa xenealóxico

en: Pedigree map of %s
gl: Mapa xenealóxico de %s

en: Pedigree of %s
gl: Árbore xenealóxica de %s

en: Pedigree tree of %s
gl: Árbore xenealóxica de %s

en: Pending changes
gl: Cambios pendentes

en: Permanently delete these records?
gl: Eliminar permanentemente estes rexistros?

en: Phonetic search
gl: Procura fonética

en: Photo
gl: Foto

en: PhpGedView must use the same database as webtrees.
gl: PhpGedView debe empregar o mesmo base de datos que webtrees.

en: PhpGedView to webtrees transfer wizard
gl: Asistente de migración de PhpGedView a webtrees

en: Pink Plastic
gl: Plástico Rosa

en: Place
gl: Lugar

en: Place check
gl: Comprobación de lugares

en: Place contains
gl: O lugar contén

en: Place hierarchy
gl: Xerarquía de lugares

en: Place list
gl: Lista de lugares

en: Places found
gl: Lugares atopados

en: Places in %s
gl: Lugares en %s

en: Play
gl: Reproducir

en: Please enter more than one character.
gl: Por favor, introduza máis dun carácter.

en: Port number
gl: Número de porto

en: Portrait
gl: Vertical

en: Preferred contact method
gl: Método preferido de contacto

en: Prefixes
gl: Prefixos

en: Presentation style
gl: Estilo da presentación

en: Privacy
gl: Privacidade

en: Privacy restrictions
gl: Restriccións de privacidade

en: Privacy restrictions - these apply to records and facts that do not contain a GEDCOM RESN tag
gl: Restriccións de privacidade - estas aplicanse aos rexistros e feitos que non contén unha etiqueta GEDCOM RESN

en: Question
gl: Cuestión

en: README documentation
gl: Documentación LEAME

en: Rabbi
gl: Rabino

en: Random images from the current family tree.
gl: Fotos aleatorias da árbore xenealóxica actual.

en: Re-order children
gl: Reordear fillos

en: Re-order media
gl: Reordenar obxectos multimedia

en: Real name
gl: Nome real

en: Recent changes
gl: Cambios recentes

en: Recent years (&lt; 100 yrs)
gl: Eventos Recentes (< 100 anos)

en: Record
gl: Rexisto

en: Registry officer
gl: Funcionaria do Rexistro

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: Related families
gl: Familias relacionadas

en: Related individuals
gl: Individuos relacionados

en: Relationship: %s
gl: Relación: %s

en: Relationships
gl: Relacións

en: Relationships between %1$s and %2$s
gl: Relacións entre %1$s e %2$s

en: Remove
gl: Borrar

en: Remove duplicate links
gl: Eliminar ligazóns duplicadas

en: Remove flag
gl: Eliminar bandeira

en: Remove individual
gl: Borrar persoa

en: Replacement text
gl: Texto de substitución

en: Reply
gl: Responder

en: Report
gl: Informe

en: Reports
gl: Informes

en: Repositories
gl: Bibliotecas

en: Repositories found
gl: Bibliotecas atopadas

en: Repository contains
gl: A biblioteca contén

en: Repository name
gl: Nome de repositorio

en: Request a new password
gl: Solicitar novo contrasinal

en: Request a new user account
gl: Solicitar unha nova conta de usuario

en: Research tasks
gl: Tarefas de investigación

en: Research tasks are special events, added to individuals in your family tree, which identify the need for further research. You can use them as a reminder to check facts against more reliable sources, to obtain documents or photographs, to resolve conflicting information, etc.
gl: Tarefas de investigación son eventos especiais, engadidos a individuos na súa árbore xenealóxica, que identifican a necesidade de máis investigacións. Podes usalos como un recordatorio para comprobar os feitos en relación a fontes máis fiables, para obter documentos ou fotografías, para resolver informacións conflitantes, etc.

en: Research tasks are stored using the custom GEDCOM tag “_TODO”. Other genealogy applications may not recognize this tag.
gl: As tarefas de investigación almacenanse usando a etiqueta GEDCOM persoalizada "_TODO". Outras aplicacións xenealóxicas poden non recoñecer esta etiqueta.

en: Right section blocks
gl: Bloques da Sección Dereita

en: Rule
gl: Regra

en: Satellite
gl: Satélite

en: Search
gl: Procurar

en: Search method
gl: Método de busca

en: Search text/pattern
gl: Busca texto/patrón

en: Secure connection
gl: Conexión segura

en: Select a date
gl: Seleccione unha data

en: Select events
gl: Seleccionar eventos

en: Select flag
gl: Seleccione unha bandeira

en: Seller
gl: Vendedor

en: Send
gl: Enviar

en: Send a message
gl: Enviar mensaxe

en: Send broadcast messages
gl: Enviar mesaxes para todos

en: Servant
gl: Criado

en: Server name
gl: Nome do servidor

en: Set the privacy access level for all dead individuals.
gl: Establecer o nivel de acceso de protección de datos para todas as persoas mortas.

en: Setup wizard for webtrees
gl: Asistente pra a instalación de webtrees

en: Shared note
gl: Nota compartida

en: Shared note contains
gl: A nota compartida contén

en: Shared notes
gl: Notas compartidas

en: Shared notes found
gl: Notas compartidas atopadas

en: Shiny Tomato
gl: Tomate Brillante

en: Should this block be hidden when it is empty
gl: Este bloque debe esconderse se está baleiro

en: Show
gl: Amosar

en: Show a download link in the media viewer
gl: Amosar ligazón para descargar no visor multimedia

en: Show all places in a list
gl: Amosar lista de todos os lugares

en: Show all sources
gl: Amosar todas as fontes

en: Show all tags
gl: Amosar todalas etiquetas

en: Show an age cursor
gl: Amosar un cursor de idade

en: Show counts before or after name
gl: Poñer os contadores antes o despois do nome

en: Show date of last update
gl: Amosar a data da úlltima actualización

en: Show dead individuals
gl: Mostrar persoas falecidas

en: Show details
gl: Amosar detalles

en: Show inactive places
gl: Mostrar lugares inactivos

en: Show only births, deaths, and marriages
gl: Amosar só Nacementos, Falecementos e Matrimonios

en: Show only events of living individuals
gl: Amosar só eventos de persoas que viven

en: Show only individuals, events, or all
gl: Amosar só persoas, eventos o todo

en: Show only the selected tags
gl: Amosar só as etiquetas escollidas

en: Show parents
gl: Amosar pais

en: Show places in hierarchy
gl: Amosar xerarquía de lugares

en: Show private relationships
gl: Mostrar relacións privadas

en: Show research tasks that are assigned to other users
gl: Amosar tarefas de investigación que están asignadas a outros usuarios

en: Show research tasks that are not assigned to any user
gl: Amosar tarefas de investigación que non están asignadas a ningún usuario

en: Show research tasks that have a date in the future
gl: Amosar tarefas de investigación que ten unha data no futuro

en: Show slide show controls
gl: Mostrar controles da presentación de diapositivas

en: Show spouses
gl: Amosar esposas

en: Show the date and time of update
gl: Mostrar a data e hora da actualización

en: Show the events of close relatives on the individual page
gl: Amosar eventos de parentes próximos na páxina do individuo

en: Show the location of places and events using the Google Maps™ mapping service.
gl: Mostrar a localización de lugares e eventos empregando o servizo de mapas de Google Maps™.

en: Show this block for which languages
gl: Amosar este bloque para qué idiomas

en: Show to managers
gl: Amosar aos xestores

en: Show to members
gl: Amosar aos membros

en: Show to visitors
gl: Amosar aos visitantes

en: Showing %1$s to %2$s of %3$s
gl: Amosando %1$s a %2$s de %3$s

en: Sibling
gl: Irmán

en: Siblings
gl: Irmán

en: Sidebar
gl: Barra lateral

en: Sitemaps
gl: Mapa do sitio

en: Sitemaps are a way for webmasters to tell search engines about the pages on a website that are available for crawling. All major search engines support sitemaps. For more information, see <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.
gl: Os mapas do sitio son un xeito para os webmasters de informar os motores de busca sobre as páxinas nun sitio web que están dispoñibles para seguimento. Todos os principais buscadores dan soporte a mapas do sitio. Para máis información, consultar <a href="http://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.

en: Size of map (in pixels)
gl: Tamaño do mapa (en píxeles)

en: Slave
gl: Escravo

en: Slide show
gl: Presentación de diapositivas

en: Son
gl: Fillo

en: Sort order
gl: Orde de clasificación

en: Source
gl: Fonte

en: Source contains
gl: A fonte contén

en: Source type
gl: Tipo de fonte

en: Sources
gl: Fontes

en: Spain
gl: España

en: Spouse
gl: Cónxuxe

en: Standard
gl: Estándar

en: Start IP address
gl: Enderezo IP de inicio

en: Start at parents
gl: Iniciar nos pais

en: Start slide show on page load
gl: Iniciar presentación de diapositivas ao cargra a páxina

en: Start year
gl: Ano inicial

en: State
gl: Estado/Provincia

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Stop
gl: Parar

en: Stories
gl: Historias

en: Story
gl: Historia

en: Story title
gl: Título da historia

en: Subdivision
gl: Subdivisión

en: Subject
gl: Asunto

en: Suffixes
gl: Sufixos

en: Support and documentation can be found at %s.
gl: Pode atopar soporte e documentación en%s.

en: Surname distribution chart
gl: Gráfico de distribución de aplelido

en: Surname list style
gl: Estilo da lista de apelidos

en: Surname option
gl: Opción de apelido

en: Surname tradition
gl: Tradición do apelido

[ctx: Surname tradition]
en: Icelandic
gl: Islandés

[ctx: Surname tradition]
en: Lithuanian
gl: Lituán

[ctx: Surname tradition]
en: Polish
gl: Polaco

[ctx: Surname tradition]
en: Portuguese
gl: Portugués

[ctx: Surname tradition]
en: Spanish
gl: Español

[ctx: Surname tradition]
en: none
gl: ningunha

en: Switzerland
gl: Suíza

en: Tab
gl: Pestana

en: Tabs
gl: Pestanas

en: Tag
gl: Etiqueta

en: Templates
gl: Plantillas

en: Terrain
gl: Terreo

en: The details of this family are private.
gl: Os detalles desta familia son privados.

en: The family tree has been exported to %s.
gl: Árbore familiar exportado a %s.

en: The file “%s” does not exist.
gl: O ficheiro “%s” non existe.

en: The individual to contact about the genealogy data on this website.
gl: A persoa coa que contactar sobre os datos xenealóxicos neste sitio web.

en: The media file was not found in this family tree.
gl: O arquivo multimedia non foi atopado nesta árbore xenealóxica.

en: The password required for authentication with the SMTP server.
gl: O contrasinal requirido para a autenticación co servidor SMTP.

en: The record has been copied to the clipboard.
gl: Rexistro copiado ao portapapeis.

en: The regular expression appears to contain an error. It can’t be used.
gl: A expresión regular parece ter un erro. Non se pode usar.

en: The server configuration is OK.
gl: A configuración do servidor é correcta.

en: The size of the family tree, earliest and latest events, common names, etc.
gl: O tamaño da árbore xenealóxica, eventos anteriores e posteriores, nomes comúns, etc.

en: The username required for authentication with the SMTP server.
gl: O nome de usuario necesario para a autenticación co servidor SMTP.

en: The version of %s is too new.
gl: A versión de%s é moi nova.

en: The version of %s is too old.
gl: A versión de%s é moi antiga.

en: Theme
gl: Tema

en: There are no media objects for this individual.
gl: Non hai obxectos multimedia para este individuo.

en: There are no research tasks in this family tree.
gl: Non hai tarefas de investigación nesta árbore xenealóxica.

en: There are no source citations for this individual.
gl: Non hai ningunha cita de fonte para este individuo.

en: There are pending changes for you to moderate.
gl: Hai cambios pendentes para que modere vostede.

en: There was an error uploading your file.
gl: Houbo un erro ao cargar o ficheiro.

en: These pages provide access to all the preferences and management tools for this webtrees site.
gl: Estas páxinas dan acceso a todas as opcións de configuración e ferramentas de xestión para este sitio webtrees.

en: This family tree has no images to display.
gl: Esta árbore xenealóxica non ten imaxes pra mostrar.

en: This family tree was last updated on %s.
gl: Esta árbore xenealóxica foi actualizada por última vez o día %s.

en: This information is private and cannot be shown.
gl: Esta información é privada e non pode amosarse.

en: This media file is broken and cannot be watermarked.
gl: Este ficheiro multimedia está roto e non se lle pode poñer marca de auga.

en: This media object does not exist or you do not have permission to view it.
gl: Este obxecto multimedia non existe ou non tes permiso para velo.

en: This media object has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
gl: Este obxecto multimedia foi borrado. A acción será revisada por un moderador.

en: This media object has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
gl: Este obxecto multimedia foi borrado. Debes revisa-la acción e %1$s ou %2$s.

en: This media object has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
gl: Este obxecto multimedia foi editado. Os cambios necesitan a revisión dun moderador.

en: This media object has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
gl: Este obxecto multimedia foi editado. Debe revisar os cambios e entón %1$s ou %2$s.

en: This note has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
gl: Esta nota foi borrada. A exclusión ten que ser revisada por un moderador.

en: This note has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
gl: Esta nota foi borrada. Ten que revisar a exclusión e, a continuación, %1$s ou %2$s-lo.

en: This place has no coordinates
gl: Esta localización non ten coordenadas

en: Timeline
gl: Liña do tempo

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: To create new research tasks, you must first add “research task” to the list of facts and events in the family tree’s preferences.
gl: Para crear tarefas novas tarefas de investigación, primeiro ten que engadir “tarefa de investigación” á lista de feitos e eventos nas preferencias da árbore xenealóxica.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you can use the following links.
gl: Para dicir aos buscadores que está disponible o mapa do sitio, pode usar as seguintes ligazóns.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you should add the following line to your robots.txt file.
gl: Para dicir aos buscadores que está disponible o mapa do sitio, ten que engadir a seguinte liña ao seu arquivo robots.txt.

en: Top given names
gl: Nomes máis populares

en: Top level
gl: Nivel superior

en: Total events
gl: Total de eventos

en: Total families
gl: Total de familias

en: Total families: %s
gl: Número de familias: %s

en: Total individuals: %s
gl: Número de persoas: %s

en: Total number of users
gl: Número total de usuarios

en: Total places: %s
gl: Total de localizacións: %s

en: Total sources: %s
gl: Total de fontes: %s

en: Total surnames
gl: Total de apelidos

en: Total users
gl: Total de usuarios

en: Type
gl: Tipo

en: Type of place markers in the place hierarchy
gl: Tipo de marcadores de lugar na Xerarquia de Lugares

en: United Arab Emirates
gl: Emiratos Árabes Unidos

en: United Kingdom
gl: Reino Unido

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unlink the media object
gl: Remover ligazón de obxecto multimedia

en: Upcoming events
gl: Próximos eventos

en: Update
gl: Actualización

en: Update all
gl: Actualizar todos

en: Upgrade to webtrees %s.
gl: Actualizar a webtrees %s.

en: Upload media files
gl: Enviar arquivos multimedia

en: Use Google Maps™ for the place hierarchy
gl: Usar Google Maps™ pra a xerarquía de lugares

en: Use a “?” to match a single character, use “*” to match zero or more characters.
gl: Use “?” para coincidir un único carácter e “*” para coincidir cero ou máis caracteres.

en: Use full source citations
gl: Usar citas completas de fonte

en: Use password
gl: Usar contrasiñal

en: Use silhouettes
gl: Usar siluetas

en: Use the GeoNames database for autocomplete on places
gl: Usar base de datos GeoNames para autocompletar localizacións

en: User
gl: Usuario

en: User administration
gl: Administración de usuarios

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Username or email address
gl: nome de usuario ou enderezo-e

en: Users
gl: Usuarios

en: Users who are signed in
gl: Usuarios Conectados

en: View
gl: Ver

en: View all records found in this place
gl: Amosar todolos rexistros atopados neste lugar

en: View the details
gl: Ver detalles

en: Visible to other users when online
gl: Visible para os demáis usuarios cando esté conectado

en: Vital records
gl: Rexistros vitais

en: Website URL
gl: URL do sitio web

en: Welcome %s
gl: Benvido %s

en: Welcome text on sign-in page
gl: Texto de benvida na páxina de autenticación

en: Western Sahara
gl: Sáhara Occidental

en: Where is your PhpGedView installation?
gl: Onde está a súa instalación do PhpGedView?

en: Who is online
gl: Quen está conectado

en: Whole words only
gl: Soamente palabras completas

en: Width
gl: Ancho

en: Width of generated thumbnails
gl: Largura das miniaturas xeradas

en: Wife
gl: Esposa

en: Wife’s age
gl: Idade da esposa

en: Wife’s maiden surname becomes new given name
gl: O apelido de solteira da muller pasa a ser novo nome propio

en: Wife’s surname replaced by husband’s surname
gl: Apelido da muller substituído polo apelido do marido

en: Wildcards
gl: Comodíns

en: With sources
gl: Con fontes

en: Without sources
gl: Sen fontes

en: Year:
gl: Ano:

en: You can make it easier to search for married women by recording their married name. However not all women take their husband’s surname, so beware of introducing incorrect information into your database.
gl: Pode facilitar a procura de mulleres casadas gravando o seu nome de casada. Sen embargo, non todas as mulleres usan o apelido do seu marido, polo que coidado coa introdución de información incorrecta na súa base de datos.

en: You can speed up the privacy calculations by adding a death record to individuals whose death can be inferred from other dates, but who do not have a record of death, burial, cremation, etc.
gl: Pode acelerar os cálculos de privacidade engadindo un rexistro de falecemento a persoas cuxa morte pode inferirse a partir doutras datas, pero que non teñen un rexistro de morte, enterro, cremación, etc.

en: You have not created any journal items.
gl: Non creou ningún elemento do diario.

en: You may use HTML to format the answer and to add links to other websites.
gl: Pode usar HTML para formatar a resposta e engadir ligazóns a outros sitios.

en: You must enter a real name.
gl: Ten que introducir un nome real.

en: You must enter a username.
gl: Debe introducir un nome de usuario.

en: You must provide a repository name.
gl: Debe proporcionar un nome de repositorio.

en: You must provide a source title
gl: Requírese un título para a fonte

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: accept
gl: aceptar

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: reject
gl: rexeitar

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: accept
gl: aceptar

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: reject
gl: rexeitar

en: Your name
gl: O teu nome

en: Zoom in
gl: Achegar

en: Zoom level of map
gl: Factor de zoom do mapa

en: Zoom out
gl: Afastar

en: add
gl: engadir

en: adoption
gl: adopción

en: after
gl: despois

en: allow
gl: permitir

en: and
gl: e

en: back to top
gl: volver ao principio

en: before
gl: antes

en: birth
gl: nacemento

en: burial
gl: enterro

en: child
gl: fillo/a

en: children
gl: fillos

en: close
gl: pechar

en: continue
gl: continuar

en: daughter
gl: filla

en: death
gl: morte

en: deny
gl: denegar

en: facts
gl: feitos

en: father
gl: pai

[ctx: father’s wife]
en: step-mother
gl: madrasta

en: first
gl: primeiro

en: hide
gl: agochar

en: husband
gl: esposo

en: last
gl: último

en: list
gl: lista

en: marriage
gl: casamento

en: maximum
gl: máximo

en: maximum %s day | maximum %s days
gl[0]: máximo de %s dia
gl[1]: máximo de %s dias

en: minimum
gl: mínimo

en: mother
gl: nai

[ctx: mother’s husband]
en: step-father
gl: padrastro

en: next
gl: seguinte

en: no
gl: non

en: none
gl: ningunha

en: previous
gl: anterior

en: records
gl: rexistros

en: save
gl: gardar

en: search
gl: procurar

en: self
gl: o mesmo

en: show
gl: mostrar

en: sign in
gl: iniciar a sesión

en: son
gl: fillo

en: sort by date
gl: ordear por data

en: sort by date of birth
gl: ordear por data de nacemento

en: sort by date of death
gl: ordear por data de pasamento

en: sort by date of marriage
gl: ordear por data de matrimonio

en: sort by date, newest first
gl: ordear por data, máis novo primeiro

en: sort by date, oldest first
gl: ordear por data, máis antigo primeiro

en: sort by filename
gl: ordenar por nome

en: sort by name
gl: ordear por nome

en: sort by title
gl: ordenar por título

en: spouse
gl: cónxuxe

en: table
gl: táboa

en: this record does not exist
gl: este rexistro non existe

en: unknown
gl: descoñedido

[ctx: unknown century]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: unknown family]
en: unknown
gl: descoñecido

[ctx: unknown gender]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: unknown people]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: update
gl: Actualización

en: webtrees cannot connect to the PhpGedView database: %s.
gl: webtrees non se pode conectar á base de datos de PhpGedView: %s.

en: webtrees reply address
gl: Enderezo de resposta de webtrees

en: wife
gl: esposa

en: years
gl: anos

en: yes
gl: si
